Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.737
|
čitano: 10.858.279
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Sva sreca pa je pol Osijek u Irskoj , NJEmackoj i Austriji..  

Sogor i sogorica zive u Njemackoj, pa ce ic to preko tih kanala mb..

Bar cu imat nesto sto nema svaki drugi lik u gradu...

pazi ovo su mi bile druge opcije..  https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nHeightMax=155&nRamMin=6000&chkGPS=selected&chkUSBC=selected&nOrder=1

 

Mislim da stvarno nije neki brainer.. 

 

Svaki pixel mob je imao nekih hardverski issue, tj nisu na glasu kao pouzdani mobiteli - ne sumnjam da ce tako biti i sa novim pixelima

 

Iz tog razloga ga ne bih uzeo za koristenje u hrvatskoj gdje nema nikakve servisne mreze.

 

Nadji si polovnog samsung S10e - kompaktan je a ima flagship hardware + obecanih 3 OS updejta (znaci trebao bi dobiti i android 12 (nesto sto vecina kineza danas u prodaji nikad nece vidjeti, kamoli android 11)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
  1. To si i ja razmišljam. Ali obavezno uzeti battery case za njega .
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa Redmi 9 ili Realme 5i?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...

 

Nadji si polovnog samsung S10e - kompaktan je a ima flagship hardware + obecanih 3 OS updejta (znaci trebao bi dobiti i android 12 (nesto sto vecina kineza danas u prodaji nikad nece vidjeti, kamoli android 11)

 

 

Vecina (Xiaomi, Oneplus, Huawei)... ih dobije 2 veca update-a sto je sasvim OK.

Zena mi ima Mi8 koji je dosao sa Androidom 8, a trenutno je na Androidu 10...Android 11 nece dobiti, ali dobiva zato MIUI 12 sto je takodjer dosta veliko i hvale vrijedno azuriranje.

Mob je izasao prije 2 i pol godine i vrti najnovija azuriranja kao i moj trenutno aktualni Xiaomi pa nemas dojam da imas proizvod koji je zaboravljen od strane proizvodjaca...hocu reci da kupnjom Samsunga i preskakanjem "kineza" ne dobivas nesto bitno bolje po pitanju azuriranja.

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GuardianOTB kaže...

Ekipa Redmi 9 ili Realme 5i?

 to mi je bila dilema za klinku, a u Linksu sam ubrao na akciji  - 1069 kn - Redmi 9, 4/64 verziju..

 

iskreno, Realme u plusu ima SD a ne MTK - ali Redmi ima veću rezu, a uz to, to je 6. Xiaomi koji sam kupio (što sebi što drugima) - IMAM POVJERENJE U NJIH

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...
GuardianOTB kaže...

Ekipa Redmi 9 ili Realme 5i?

 to mi je bila dilema za klinku, a u Linksu sam ubrao na akciji  - 1069 kn - Redmi 9, 4/64 verziju..

 

iskreno, Realme u plusu ima SD a ne MTK - ali Redmi ima veću rezu, a uz to, to je 6. Xiaomi koji sam kupio (što sebi što drugima) - IMAM POVJERENJE U NJIH

 ma to gledam za punicu.. trebalo bi biti onda Redmi dobar... iako zeli manji mobitel, ali za 1000kn nema izbora, osim 2god starog... ako ima jos netko ideju za oko 1000kn a manje..

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...
R3nchi kaže...

Sva sreca pa je pol Osijek u Irskoj , NJEmackoj i Austriji..  

Sogor i sogorica zive u Njemackoj, pa ce ic to preko tih kanala mb..

Bar cu imat nesto sto nema svaki drugi lik u gradu...

pazi ovo su mi bile druge opcije..  https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nHeightMax=155&nRamMin=6000&chkGPS=selected&chkUSBC=selected&nOrder=1

 

Mislim da stvarno nije neki brainer.. 

 

Svaki pixel mob je imao nekih hardverski issue, tj nisu na glasu kao pouzdani mobiteli - ne sumnjam da ce tako biti i sa novim pixelima

 

Iz tog razloga ga ne bih uzeo za koristenje u hrvatskoj gdje nema nikakve servisne mreze.

 

Nadji si polovnog samsung S10e - kompaktan je a ima flagship hardware + obecanih 3 OS updejta (znaci trebao bi dobiti i android 12 (nesto sto vecina kineza danas u prodaji nikad nece vidjeti, kamoli android 11)

 

Ne zelim flejmat jer stvarno nisam nikad proucavao pixele (nisam do sada imoo potrebe za njima), al moram rec da prvi put cujem za ovo.,.

A poprilicno visim po netu citajuci sve i svasta.. CAk sam i na gsm areni dosta vremena pa  nisam nista procito negativno.. 

Iphone i Samsung otpadaju u startu.. Zauvjek.. Tako da il kinez kojih kompaktnih NEMA ili pixel.. 

E da a sta mislis da je xiaomi imo servisnu mrezu do nekidan? A koristim ga od 2015

R33mba#2892
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Malo offtopic ali jel tko zainteresiran za kupnju huawei P40 Pro  256 gb  uređaja ? Imam ponudu za A1  produljenje ugovora al teoretski mi ne treba novi mobitel  zasada.  A  uz njega bi na prodaju bio  I huawei GT2e sat.  

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li netko preporučiti neki budget tablet, potreban mi samo za praćenje predavanja da nisam statičan za kompom cijelo vrijeme.

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li itko saznanja o sljedećim web trgovinama :

mobileshop, tia mobiteli,  cijene su značajno niže od drugih da nisu možda korišteni ili servisirani uređaji pa vraćeni a prodaju se kao novi .????

 

a posebno ovaj  WISH  e taj mi se čini jako mutan cijene su za nevjerovati da nije to navlakuša , platiš a dobiješ muzgavca u čelo.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Ima li itko saznanja o sljedećim web trgovinama :

mobileshop, tia mobiteli,  cijene su značajno niže od drugih da nisu možda korišteni ili servisirani uređaji pa vraćeni a prodaju se kao novi .????

 

a posebno ovaj  WISH  e taj mi se čini jako mutan cijene su za nevjerovati da nije to navlakuša , platiš a dobiješ muzgavca u čelo.

 

 

 mobileshop nisam imao iskustva, tia jesam i tu se svakakvih telefona nađe. Jedno vrime su otkljupljivali testne telefone od jednog operatera i prodavali. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Ima li itko saznanja o sljedećim web trgovinama :

mobileshop, tia mobiteli,  cijene su značajno niže od drugih da nisu možda korišteni ili servisirani uređaji pa vraćeni a prodaju se kao novi .????

 

a posebno ovaj  WISH  e taj mi se čini jako mutan cijene su za nevjerovati da nije to navlakuša , platiš a dobiješ muzgavca u čelo.

 

 

 Mobiteli sa Wisha su fake modeli stvarnih uređaja.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Treba mi pomoć oko kupnje mobitela, u pitanju je neki midrange, gledao sam neke Samsung A71, A51, Xiaomi Mi Note 10 lite, 10 Pro. Izbacio sam Huawei iz izbora zbog Googla. MOžda čak i Poco F2. Što preporučujete, skroz sam out kad su u pitanju ovi midrange telefoni, pogotovo Xiaomi,Real me i šta ti ja znam? Preporuka mi je za jednu osobu koja koristi telefon za socijalne mreže, malo slikanje, surfanje i ponekad čitanje i neko lagano igranje. Žensko je u pitanju pa je bitno i da je lijep telefon

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 19:58 (Sheldon Cooper Ph.D).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Treba mi pomoć oko kupnje mobitela, upitanju je neki midrange, gledao sam neke Samsung A71, 51, Xiaomi Mi Note 10 lite, 10 Pro. Izbacio sam Huawei iz izbora zbog Googla. Što preporučujete?

 Pogledaj Xiaomi mi 10 lite (ne note 10  lite)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakva je podrška za Xiaomi što se tiče updatea i sl. ?

Izbor mi je ovaj Samsung A71 128GB 8 GB i Xiaomi Mi note 10 Lite 128GB 8 GB, ta dva imaju na stanju i danas bi trebao to uzeti. Xiaomi je noviji, bolje "građe" , Samsung je sigurica ime.

Kakve su kamere i performanse uopšte?

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav! Trebam pomoć pri odabiru mobitela. 

 

Želio bih sljedeće:

- Android mobitel

- budžet do 1500 kn

- dual sim

- 64GB ili više 

- da nije spor (trenutnom treba 10s da otvori web stranicu)

- da što dulje traje, da ga ne moram mijenjati

 

Kvaliteta kamere nebitna.

 

Je li bolje da još malo čekam s kupnjom ako će uskoro biti neki božićni popusti? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei P40 Lite ili Xiaomi Redmi Note 9.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav, razmišljam kupiti mobitel do nekih cca 2000kn. Prioritet mi je dobra kamera, po mogućnosti da radi dobre fotografije i u zatvorenim prostorima(vani na suncu većinom fotografije izgledaju ok, ali unutra je to druga priča). Ne bih htio Huawei zbog situacije s Googleom. Do sada sam imao Xiaomi(MI 9 Lite) s kojim sam jako zadovoljan, osim kamere, pa bi možda najradije opet Xiaomi. U obzir dolazi i kupovina u HRi preko Gearbesta ili nekog sličnog webshopa.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sehic kaže...
Pozdrav, razmišljam kupiti mobitel do nekih cca 2000kn. Prioritet mi je dobra kamera, po mogućnosti da radi dobre fotografije i u zatvorenim prostorima(vani na suncu većinom fotografije izgledaju ok, ali unutra je to druga priča). Ne bih htio Huawei zbog situacije s Googleom. Do sada sam imao Xiaomi(MI 9 Lite) s kojim sam jako zadovoljan, osim kamere, pa bi možda najradije opet Xiaomi. U obzir dolazi i kupovina u HRi preko Gearbesta ili nekog sličnog webshopa.

Poco X3?

3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, terba mi preporuka mobitela do cca 3200 kn.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poco F2, Nord, Samsung 10 lite, Realme X2 pro...
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

Što uzeti od navedenog?

HUAWEI P30 Lite

MOTOROLA Moto G8 Power Bapri Blue

SAMSUNG Galaxy A21s

SAMSUNG Galaxy A41

SAMSUNG Galaxy A51

XIAOMI Redmi Note 9 Pro

 

Moja nedoumica je između Samsunga A51 i Xiaomi Remi Note 9 Pro..

 

Ako tko ima savjet bio bih zahvalan, PS: relativno vrzo se moram odlučiti

Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako već Samsung, onda A71, dosta je bolji od A51
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nemere, samo mobovi sa popisa su u ponudi..

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Motorolu naravno. Čisti android i još koji fini dodatak i sve radi kako spada...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

hmmm 

 

SD 665 vs 720 g na Šaomiju, eMMC 5.1 storage vs UFS 2.1

 

 

a MIUI radi sasvim dobro, da se i maknut sve od Šaomija programe....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
XIAOMI Redmi Note 9 Pro
 
1 0 hvala 1
13 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima tko preporuku za manji mob oko 1500-2000kn? Volio bih da je barem 6gb rama, memorije je dosta 64gb. Ne volim prevelike mobitele, trenutno sam na Mi A2 lite i to mi je nekakva idealna velicina. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi Mix 2S

 

Visina slična tvojem, jedino širi i teži (keramika jel). 2 godine star flagship proc, ali u današnje vrijeme kao vrlo dobar mid range. Gcam na njemu radi besprijekorno, selfie kamera je očajna  

Od polovnoga jedino da tražiš što noviji Huawei P30

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 18:03 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

budget 700-800 eura, prioritet fotke, sta uzeti? sve osim ajfona moze

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice