Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.875.433
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulir1987 kaže...

Pozdrav ekipa. 

Imam i ja dilemu.

Dvoumim se oko:

Xiaomi Mi Note 10

Samsung Galaxy S10 lite.

 

Za oba sam pogledo 10 različitih recenzija i ne mogu se odlučiti.

Koliko sam skužio kamere su najveći adut Xiaomia. Makar i na S10 lite su kažu dobre kamere. Mislim da je preko dana sve to isto, ali noćne su vjerojatno daleko bolje na Xiaomiu. Dok fluidnost i baterija je na strani Samsunga. Plus softver od Samsunga je meni baš po mjeri plus kaj ima taj Samsung Knox pa si mogu zapisat neke bitnije stvari.

 

Druga stvar koja me muči kod Xiaomia je taj slabiji proc i okidanje fotki. Da li mu treba dulje da okine fotku ili da procesuira/sprema? Da li mogu okidat desetki fotki velkom brzinom?

 

Xiaomi daleko bolji set kamera. Baterija bi trebala biti tu negdje, podjednaka, odakle ti da je bolja na Samsungu? Display na Samsungu nešto bolji, više nitsa i bolji SoC. Samsung nešto skuplji.

 

Okidanje fotki kod Xiaomija radi bez problema, okida instant, spremanje kod 108MP malo potraje, ali to je normalno i traje i na SD865. Ima dostupan odličan GCam port, ako te zanima automatika. Imaš kolege koji ga trenutno imaju u ovoj TEMI, pa vidi s njima, ako te još nešto zanima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 15:20 (mzopg).
3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Svi recenzenti su nahvalili bateriju na S10 lite, dok su za Note 10 rekli da su očekivali više. Na GSM areni je dosta veći endurance rating na Samusngu.

Zbog toga sam zaključio. Danas sam bio u Sancta Domenici. Na Xiaomi Mi 10 je procesuiranje dosta duže, a nije bilo uključeno 108 MP. No ajde, to možda nije mjerodavno pošto je po cijele dane na punjaču pa se laga...

 

J ne igram igrice nikad na mobitelu, pretpostavljam da je proc na Note 10 čist dovoljan za surfanje i društvene mreže?

 

 

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao note 10 xiaomi i baterija dugoooo traje...zanemari rejting na gsm areni...ima sigurno oko 130 sati..poco f2 koji sam imao ima oko 120 sati a na notu mi je duze trajala..sad imam mi10 i oko 110 sati je...tak da slobodno uzmes mi note 10 brutala baterija i kamera a za every day use proc je cisto ok..nevidim drasticnu razliku naspram pocovog i mi 10 sd 865

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:35 (mariolla79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulir1987 kaže...

 Svi recenzenti su nahvalili bateriju na S10 lite, dok su za Note 10 rekli da su očekivali više. Na GSM areni je dosta veći endurance rating na Samusngu.

Zbog toga sam zaključio. Danas sam bio u Sancta Domenici. Na Xiaomi Mi 10 je procesuiranje dosta duže, a nije bilo uključeno 108 MP. No ajde, to možda nije mjerodavno pošto je po cijele dane na punjaču pa se laga...

 

J ne igram igrice nikad na mobitelu, pretpostavljam da je proc na Note 10 čist dovoljan za surfanje i društvene mreže?

 

 

 

 

Mi Note 10 na pocetku nije bio neki mob za preporuciti, ja sam ga uzeo u 2 mjesecu i imao 2 mjeseca i kamera me vec tada odusevila dok mi je sam mob ostavljao dojam neoptimiziranosti.

Odlucio sam mu dati drugu sansu i uzeo sam ga ponovo prije nekih mjesec-dva i sada je to skroz drugi mob.

Nevjerojatno koliko su ga updateima poboljsali jer ja uopce vise ne primjetim da taj mob ima mid range procesor.

U međuvremenu su se pojavile i odlicne verzije Gcama koje toliko dobro rade da ja stock kameru prakticki i ne koristim...eventualno za video.

 

Sto se baterije tice, traje cca 9 sati SOT ako stavis svjetlinu ekrana na MAX i imas sve upaljeno...kod mene rade i BT i NFC i ne koristim stednju baterije.

Ako bi se svjetlina malo prigusila i ukljucila stednja baterije SOT bi isao sigurno znatno iznad 10 sati...uglavnom nevjerojatan mob za male novce...imao sam Mate 20 PRO, P30 PRO i mirne duse mogu reci da je ovo bolji mob.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 22:15 (ocean77).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulir1987 kaže...

 Svi recenzenti su nahvalili bateriju na S10 lite, dok su za Note 10 rekli da su očekivali više. Na GSM areni je dosta veći endurance rating na Samusngu.

Zbog toga sam zaključio. Danas sam bio u Sancta Domenici. Na Xiaomi Mi 10 je procesuiranje dosta duže, a nije bilo uključeno 108 MP. No ajde, to možda nije mjerodavno pošto je po cijele dane na punjaču pa se laga...

 

J ne igram igrice nikad na mobitelu, pretpostavljam da je proc na Note 10 čist dovoljan za surfanje i društvene mreže?

 

 

Siguran sam da na Mi Note 10 baterija nije ništa lošija, ako ne i bolja. Taj endurance rating treba shvatiti u kontekstu testiranja i uvjeta na koje se odnosi, tako da to na kraju ovisi o korisniku i njegovom načinu korištenja uređaja.

 

Mi Note 10
3G talk time 33:34h
web browsing: 12:32h
video playback: 22:20h
Endurance rating 95h

 

Samsung Galaxy S10 Lite
3G talk time 34:29h
web browsing: 13:35h
video playback: 19:07h
Endurance rating 110h

 

Po njima Mi Note 10 ima jako slično trajanje baterije na telefoniranju i surfanju, ali kod gledanja video zapisa Mi Note 10 baterija traje preko 3h duže. Sad to ubaci u svoje korisničke navike.

 

Uz Gcam procesiranje traje jako kratko. Meni to nije bio nikakav problem.

Proc je dovoljan za manje više sve, nema tu prevelike razlike između SD865 i njega, evo sad imam Poco F2 Pro i meni je to sve jako slično.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

p30 nitko ne spominje na forumu kao da je model star 3 godine......?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jasno da se ne spominje kad je ovdje sve Xiaomi družba. Nije poželjno spominjati ništa drugo 😁
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Jasno da se ne spominje kad je ovdje sve Xiaomi družba. Nije poželjno spominjati ništa drugo 😁

 Može i realme nemoj tako :D

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
druzeta kaže...

p30 nitko ne spominje na forumu kao da je model star 3 godine......?

 Baš sam išao pretražiti, "P30" se spomjinje u nekoliko stotina poruka :D

 

Gle, ljudi koji traže savjete su vjerojatno potpuno novi u tome, i nitko im ne želi preporučiti mobitel bez Google aplikacija.

A oni koji znaju što je P30 i kako ga složiti, ti ne trebaju pitati za savjet.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 9:11 (CyberDemonVZ).
10 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav , hvala na odgovoru za mob do 1000kn.

 

Osim mi 9 c, ima li jos koji da je okej za covjeka od 50-60 godina, koji koriste osnovne funkcije plus yt i google .

 

Mi 9 c mu je prevelik 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
druzeta kaže...

p30 nitko ne spominje na forumu kao da je model star 3 godine......?

 Baš sam išao pretražiti, "P30" se spomjinje u nekoliko stotina poruka :D

 

Gle, ljudi koji traže savjete su vjerojatno potpuno novi u tome, i nitko im ne želi preporučiti mobitel bez Google aplikacija.

A oni koji znaju što je P30 i kako ga složiti, ti ne trebaju pitati za savjet.

 Šta i na p30 su ukinute googl aplikacije? mislio sam da nisu na starim telefonima..

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
druzeta kaže...
CyberDemonVZ kaže...
druzeta kaže...

p30 nitko ne spominje na forumu kao da je model star 3 godine......?

 Baš sam išao pretražiti, "P30" se spomjinje u nekoliko stotina poruka :D

 

Gle, ljudi koji traže savjete su vjerojatno potpuno novi u tome, i nitko im ne želi preporučiti mobitel bez Google aplikacija.

A oni koji znaju što je P30 i kako ga složiti, ti ne trebaju pitati za savjet.

 Šta i na p30 su ukinute googl aplikacije? mislio sam da nisu na starim telefonima..

 

 

Nisu mu ukinute Google aplikacije, kolega se zabunio.

 

Evo ja bih recimo P30 preporucio kao dobar mob, ima GMS, ima top procesor, kompaktan je, ima dobre kamere, solidan ekran, dobru bateriju i trenutno odlicnu cijenu.

Kome treba manji kompaktan mob tesko da ce bolji naci.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
druzeta kaže...

p30 nitko ne spominje na forumu kao da je model star 3 godine......?

Tko se toga više sjeća, izašla su nakon njega još 193 modela. 

Baš se jučer mislim kako sam prošle godine gledao Mi A3 i koristio, a sada mi se čini kao da je to bilo prije 5 godina.

Nisu normalni koji tempo su nabili.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
druzeta kaže...
CyberDemonVZ kaže...
druzeta kaže...

p30 nitko ne spominje na forumu kao da je model star 3 godine......?

 Baš sam išao pretražiti, "P30" se spomjinje u nekoliko stotina poruka :D

 

Gle, ljudi koji traže savjete su vjerojatno potpuno novi u tome, i nitko im ne želi preporučiti mobitel bez Google aplikacija.

A oni koji znaju što je P30 i kako ga složiti, ti ne trebaju pitati za savjet.

 Šta i na p30 su ukinute googl aplikacije? mislio sam da nisu na starim telefonima..

 

 

Nisu mu ukinute Google aplikacije, kolega se zabunio.

 

Evo ja bih recimo P30 preporucio kao dobar mob, ima GMS, ima top procesor, kompaktan je, ima dobre kamere, solidan ekran, dobru bateriju i trenutno odlicnu cijenu.

Kome treba manji kompaktan mob tesko da ce bolji naci.

 Da, kasnije sam provjerio pa zaboravio ispraviti! P30 je i dalje odličan izbor

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je bolji izbor od XIAOMI MI 9T ili XIAOMI MI NOTE 10 LITE?

Nisam fan zakrivljenog ekrana...

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok, 

uzimam mob za starog. Jedino sto je bitno da baterija sto duze traje. Cijena do 1000kn. Pa ako netko ima preporuku...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Može jedna preporuka? Koji bi bio najjeftiniji mob da ima 64GB storagea i 2 A76 procesorske jezgre, dakle solidne performanse a što manja cijena?

I alternativno koji bi bio najjeftiniji sa 2-4 jezgre A73 i također 64 GB storagea?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 16:00 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme C3 968kn. Ima A75 jezgre i 64GB memorije.
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja isto gledam mobitel za mamu. Nesto do 100 eura, da nije glomazno. Inace nije zahtjevan korisnik ali volio bih da traje. Prije dvije godine sam joj kupio Xiaomi Redmi 5A i sad je par mjeseci nakon isteka garancije riknuo.

Gledao sam Huawei Y5p, ima li nesto bolje za tu cijenu ili je manje vise sve isto?
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

redmi 9 A/C ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Darkooo

Huawei Y5p za 650 kn u Centru Tehnike. Helio P22, 5,45" ekran, 2/32...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 21:48 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, trebao bih preporuku za mobitel do nekih 1500kn...Za sada mislim uzeti Samsung galaxy a20e...ali vidim da se u temi vecinom preporucuju huawei, xiaomi...

Do sada sam mislio da je samsung(ili ostale "glavne" marke) dosta kvalitetnij od ostalih jesam li u krivu?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Daj fakat odvrti malo unatrag forum i dobit ćeš odgovor :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U tom srednjem segmentu, za iste novce dobijes po svemu boljeg "kineza" pa i po kvaliteti

 

U krivu si zadnje 3-4 god

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nije kvalitetniji pogotovo u tom segmentu i pogotovo taj mob. Realme 6S je vrhunski do 1500kn iako sam ga uzo na akciji za 1279kn (a bio je i manje na ekupi) i to je najbolji buy u zadnje vrijeme koji sam napravio, doduse nije za mene, al eto, mob je odlican.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 17:00 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mrba kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za mobitel do nekih 1500kn...Za sada mislim uzeti Samsung galaxy a20e...ali vidim da se u temi vecinom preporucuju huawei, xiaomi...

Do sada sam mislio da je samsung(ili ostale "glavne" marke) dosta kvalitetnij od ostalih jesam li u krivu?

U krivu si, sve su to danas top marke, Xiaomi, Huawei, Realme, OnePlus... po pitanju kvalitete izrade nema tu razlike između njih i Samsunga, uostalom koriste slične komponente od kamera senzora do displaya.

 

Napiši što ti je bitno kod mobitela pa ćeš dobiti kvalitetniju preporuku jer svi ti low-budget uređaji su kompromisi, kod jednog je super baterija loše kamere, kod drugog obrnuto...

8 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
mrba kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za mobitel do nekih 1500kn...Za sada mislim uzeti Samsung galaxy a20e...ali vidim da se u temi vecinom preporucuju huawei, xiaomi...

Do sada sam mislio da je samsung(ili ostale "glavne" marke) dosta kvalitetnij od ostalih jesam li u krivu?

U krivu si, sve su to danas top marke, Xiaomi, Huawei, Realme, OnePlus... po pitanju kvalitete izrade nema tu razlike između njih i Samsunga, uostalom koriste slične komponente od kamera senzora do displaya.

 

Napiši što ti je bitno kod mobitela pa ćeš dobiti kvalitetniju preporuku jer svi ti low-budget uređaji su kompromisi, kod jednog je super baterija loše kamere, kod drugog obrnuto...

 Po meni kod budget Samsunga, jedina prednost je AMOLED ekran, ako ga ima.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
mrba kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za mobitel do nekih 1500kn...Za sada mislim uzeti Samsung galaxy a20e...ali vidim da se u temi vecinom preporucuju huawei, xiaomi...

Do sada sam mislio da je samsung(ili ostale "glavne" marke) dosta kvalitetnij od ostalih jesam li u krivu?

U krivu si, sve su to danas top marke, Xiaomi, Huawei, Realme, OnePlus... po pitanju kvalitete izrade nema tu razlike između njih i Samsunga, uostalom koriste slične komponente od kamera senzora do displaya.

 

Napiši što ti je bitno kod mobitela pa ćeš dobiti kvalitetniju preporuku jer svi ti low-budget uređaji su kompromisi, kod jednog je super baterija loše kamere, kod drugog obrnuto...

 Vecinom ga koristim za netflix,yt, scrollanje kroz insta,reddit..slike ponekad, igre nikada...

Nista posebno...tkd rekao bih da mi je baterija jedna od bitnijih komponenti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mrba kaže...
mzopg kaže...
mrba kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za mobitel do nekih 1500kn...Za sada mislim uzeti Samsung galaxy a20e...ali vidim da se u temi vecinom preporucuju huawei, xiaomi...

Do sada sam mislio da je samsung(ili ostale "glavne" marke) dosta kvalitetnij od ostalih jesam li u krivu?

U krivu si, sve su to danas top marke, Xiaomi, Huawei, Realme, OnePlus... po pitanju kvalitete izrade nema tu razlike između njih i Samsunga, uostalom koriste slične komponente od kamera senzora do displaya.

 

Napiši što ti je bitno kod mobitela pa ćeš dobiti kvalitetniju preporuku jer svi ti low-budget uređaji su kompromisi, kod jednog je super baterija loše kamere, kod drugog obrnuto...

 Vecinom ga koristim za netflix,yt, scrollanje kroz insta,reddit..slike ponekad, igre nikada...

Nista posebno...tkd rekao bih da mi je baterija jedna od bitnijih komponenti.

Za te novce, ako ti igra kupovina iz vani ja bi gledao Poco X3. Ako ćeš kod nas onda neki Redmi 9s ili Realme 6. Imaš i Poco X3 kod nas, ali je trenutno oko 2000kn, dok se vani može naći za 1300kn.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mrba kaže...
mzopg kaže...
mrba kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za mobitel do nekih 1500kn...Za sada mislim uzeti Samsung galaxy a20e...ali vidim da se u temi vecinom preporucuju huawei, xiaomi...

Do sada sam mislio da je samsung(ili ostale "glavne" marke) dosta kvalitetnij od ostalih jesam li u krivu?

U krivu si, sve su to danas top marke, Xiaomi, Huawei, Realme, OnePlus... po pitanju kvalitete izrade nema tu razlike između njih i Samsunga, uostalom koriste slične komponente od kamera senzora do displaya.

 

Napiši što ti je bitno kod mobitela pa ćeš dobiti kvalitetniju preporuku jer svi ti low-budget uređaji su kompromisi, kod jednog je super baterija loše kamere, kod drugog obrnuto...

 Vecinom ga koristim za netflix,yt, scrollanje kroz insta,reddit..slike ponekad, igre nikada...

Nista posebno...tkd rekao bih da mi je baterija jedna od bitnijih komponenti.

 Ako je bitna baterija, Redmi Note 9S zbog Snapdragon 720G. Ako želiš fluidno skrolanje, onda Realme 6s zbog 90Hz zaslona.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice