OnePlus 5

poruka: 614
|
čitano: 165.000
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
Fulcrum kaže...

Izgleda da im je ostalo viška Star Wars back panela 

 

 

Mislim da je panel drugaciji jer je ovo hrapava Sandstone verzija.

12 godina
offline
Re: OnePlus 5
Fulcrum kaže...

Btw, taj studentski popust su smanjili na 5% od 1.1.

Za 6/64 model 25€ popusta, tak da.. fino je bilo dok je trajalo

Odlicno, samo taj popust je bio razlog da razmotrim kupnju.. nek sad izbace 6icu i stave lijepo 600€ cijenu, samo cemo vidjeti dokad ce musti ovcice.. jos kad se Xiaomi malo prosiri po EU, bumo vidjeli kako ce pasti prodaja..

14 godina
offline
Re: OnePlus 5
ja ću preskočit 6 i vjerojatno ubost 6T jer je bolja kupnja.sve fino poslože i radi kako treba....
nijedan Xiaomi nema šta tražit pored OP.imao sam ih nekoliko i dobri su,ali MIUI je prilično nestabilan....
i uvijek se čeka da nešto isprave.stock android zakon 😀
Moj PC  
0 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: OnePlus 5
Neznas kakav ce bit 6 ni 6t, neznas im cijene ni vremena izlazaka.. neznas im cak sigurno ni imena.. al znas sta preskaces i sta kupujes.. ovo je vrh :)
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 5
Covjece, na ovom forumu sve puno ljudi koji bi se samo svadjali ili nadodavali "ulje na vatru", da se tako izrazim.
Inace, @vepar je rekao svoje razmisljanje na temelju dosadasnjeg iskustva, odnosno na temelju dosadasnje politike izlazenja Oneplus mobitela na trziste.
Nego, vepre, reci kako si zadovoljan s 5t? Jesi uzeo onu jacu verziju s 8GB RAMa? Jel stucne koji put ili radi sve podmazano? Koje bi prednosti, a posebno koje mane istaknuo? Hvala
I da, sretna nova godina svima.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: OnePlus 5
Boze sacuvaj, nikakva svađa ni "ulje".. :)
Samo neka razmisljanja i komentare jednostavno ne razumjem.. al sam se dobro nasmijao i nazalost komentirao.. :)
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
vepar kaže...
ja ću preskočit 6 i vjerojatno ubost 6T jer je bolja kupnja.sve fino poslože i radi kako treba....
nijedan Xiaomi nema šta tražit pored OP.imao sam ih nekoliko i dobri su,ali MIUI je prilično nestabilan....
i uvijek se čeka da nešto isprave.stock android zakon 😀

 

 

Nemam namjeru raspravljati sto je bolje OP ili Xiaomi iako sam imao i jedno i drugo.

Oneplus sam imao njihov prvi model, zatim OP3 i odlicni su, a sada imam Xiaomi Mi Note 3 i ono sto ja vidim je to da je OP otisao malo previsoko sa cijenama, a objektivno ne nude toliko bolji proizvod.

Evo usporedit cu recimo OP 5 (ne 5T) sa ovim mojim Mi Note 3 jer oba imaju 5.5 ekrane.

Xiaomi je gotovo 2X jeftiniji, a ima samo malo slabiji procesor koji je opet s druge strane ultra stedljiv, a u performansama nitko nece primjetiti razliku jer za 90% radnji je dobar i procesor iz 2014.

S druge strane Xiaomi ima bolju kameru (po DxO u rangu sa Pixelom prve generacije), imaju jednako rama, podjednako su dobro izradjeni...moja zamjerka Oneplusu ide jedino na racun cijene jer ono sto je Oneplus bio u pocetku to je na kraju postao Xiaomi...znaci vrhunski hardware za malo novaca.

Ovaj OP 5T je dosao nadomak 4000 Kn sto je poprilicna svota.

Ovo ne znaci da necu opet kupiti OP, ali ne svidja mi se smjer kojim idu sto se tice cijena.

6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Pa koliko košta Mi Mix 2? i po čemu bi on bio superioran u odnosu na OP5T da opravda istu ili vecu cijenu? Nije ni Xiaomi samo Mi Note 3 i Redmi Note 4..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
Fulcrum kaže...

Pa koliko košta Mi Mix 2? i po čemu bi on bio superioran u odnosu na OP5T da opravda istu ili vecu cijenu? Nije ni Xiaomi samo Mi Note 3 i Redmi Note 4..

 

Mi MIX 2 je konkurencija OP 5T i opet je jeftiniji...kada god usporedjujes dva konkurentska modela Xiaomia i OP uvijek Xiaomi nudi vise za cijenu.

 

6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Pa usporedio sam ga s OP5T, ili nisam? Jer su skoro isti po specifikacijama. Na honorbuyou Mi Mix 2 6/64 verzija je 450€, sa dostavom 471€. Ja sam platio OP5T 6/64 450€. Sto to tocno Mi Mix 2 nudi vise za cijenu?

 

Koristio sam Xiaomi i super su mi uređaji, ali izjava da je Xiaomi ono sto je trebao bit OP ne drzi vodu, jer im flagship model sa istim specsima košta isto kao i OP.

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
Fulcrum kaže...

Pa usporedio sam ga s OP5T, ili nisam? Jer su skoro isti po specifikacijama. Na honorbuyou Mi Mix 2 6/64 verzija je 450€, sa dostavom 471€. Ja sam platio OP5T 6/64 450€. Sto to tocno Mi Mix 2 nudi vise za cijenu?

 

Koristio sam Xiaomi i super su mi uređaji, ali izjava da je Xiaomi ono sto je trebao bit OP ne drzi vodu, jer im flagship model sa istim specsima košta isto kao i OP.

 

Ja sam uspredio Mi Note 3 sa OP5 jer su vrlo slicne koncepcije i karakteristika, a razlika u cijeni je prevelika.

Nisam usporedio OP5 sa Mi Mix 2 jer je Mi Mix 2 kao iz druge galaksije sa onim svojim dizajnom i vise je usporediv sa OP 5T...Xiaomi nije nista posebno bolji, ali je dizajnom barem originalniji...ne kopira nikoga...cak je natjerao i Apple na radikalan zaokret u dizajnu dok je OP 5T cista kopija (zadnja strana) sada vec starog iPhone dizajna.

Ako nekome nesto znaci i sama brzina, Mi Mix 2 je i nesto brzi mob osim sto izgleda modernije i skupocjenije.

 

 

Meni to otvaranje aplikacija za djelic sekunde brze nista ne znaci, ali OP se hvali brzinom rada pa cisto da se vidi da ima i brzih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 0:08 (ocean77).
14 godina
offline
OnePlus 5

@jurica_m

 

da,8GB verzija.uzeo je najviše zbog 128GB,a i dobio ga uz 10% studentski popust 

 

ne štuca nimalo.to neka te ne brine.nisam instalirao Oreo Beta i nije rootan još...iskreno ne sviđa mi se taj 18:9 format ekrana.nekako je neprirodno izdužen i mob je jako klizav.maska je obavezna.vanjski zvučnik po meni je smješten na pogrešnom mjestu.kad ga držim vodoravno,rukom prekrijem zvučnik.kamera je za moje potrebe solidna,ali meni manje bitna stavka....puno je kritika,a zapravo je to jedna solidna kamera,ali eto mora se prigovarat...

 

sad je studentski popust 5% pa se može dobit za cca 3500kn 6/64.po meni jako dobra cijena za ono što nudi.

 

 

@ocean77

 

općenito nisam protiv Xiaomija.u kući imam dva i dobro  služe(Redmi Note 4X i Redmi 4X).smatram ih isplativima jer to i jesu.isto mislim  i za Mi Note 3...

 

ali i dalje tvrdim da je OP5T bolji izbor od bilo kojeg Xiaomija...Mi Mix 2 u HR je 4260kn(najniža cijena na Nabavi).to je nekih 700kn skuplje od OP5T.kupovanje Mi Mixa 2 vani u Honorbuy,Aliexpressu,Geekbuyingu je kupovanje moba s upitnom garancijom.OP5T kupiš u official shopu s vrhunskom podrškom,pravom dvogodišnjom garancijom i servisnim centrom koji je u EU i koji u slučaju kvara besplatno distribuira mob do servisa i nazad.

 

meni bitne stvari kod OP5T su:alert slider,Dash, super brz face unlock,stock android,unlock BL-a,root i flashanje romova bez gubitka garancije,performanse,savršen RAM managment,Amoled,vrhunska baterija i  držanje cijene.meni dovoljno...

 

a ovo sa speed testovima je obična glupost.lako je pronaći i gdje je OP5T brži od MI Mix 2...

 

 

to ništa ne dokazuje.oba su perfektno brzi. 

 

volim OP jer puno nude za prihvatljivu cijenu.to ne znači da neću razmotrit u budućnosti i nešto drugo.za mene je Pixel 2 najbolje što se može kupit,ali ne dam 8000kn za mob i zato mi je OP trenutno najbolji izbor...

 

Moj PC  
6 0 hvala 2
11 godina
offline
OnePlus 5

Lomim se oko kupnje Op 5t (white verzije pogotovo) - ali, koliko god pretrazivao bespuca interneta, ne mogu naci da li je i koliko mu je bolja kamera/e od mog trenutnog LG V10 (a koji ima vise nego dobrE kamere). Ima netko da je imao, probao oba...ili bar da nagadja? :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
Od sutra u ponudi bijeli 5T 8GB 128GB...navali narode...jos i limited edition.😎
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 5
Zokisan kaže...

Lomim se oko kupnje Op 5t (white verzije pogotovo) - ali, koliko god pretrazivao bespuca interneta, ne mogu naci da li je i koliko mu je bolja kamera/e od mog trenutnog LG V10 (a koji ima vise nego dobrE kamere). Ima netko da je imao, probao oba...ili bar da nagadja? :D

 Ja bi se usudio reći da V10 ima čak bolju kameru od OP5T. V10 kao i G4 i dan danas imaju kamere koje bi se mogle nositi sa jačim modelima, a 5T kamera nije jača strana. Nije loša, ali...

Osim kamere 5T je u svemu ostalome mnogo bolji od V10 i dobar upgrade.

13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Ako se naruči 5T preko njihovog weba, da li dolazi bez carine i pdv-a, i koliko se dugo otprilike čeka?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 5

Nema carine, nema pdv-a.

Za cca 5-6 dana.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
OnePlus 5

Stigla danas obavijest da je Oreo spreman za skidanje i instalaciju? Je li bilo hrabrih? Mislim da cu pricekati koji dan da vidim iskustva na stranim forumima.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Pozdrav svima,

danas mi je stigao 5T i moram reći da je mob odličan, ali....imam problem.

Naime mob ne vidi moju wifi mrežu. Susjedovu uredno vidi, a imamo identične rutere(Zyxel od Iskona) tak da ne vjerujem da do njega. Svi ostali uređaji se spajaju bez ikakvih problema. Jedini način da vi moju mrežu je da upalim wifi direct i spojim ga s tv-om, nakon toga vidi i moj wifi i sve uredno radi dok ga ne restartam. Onda je opet u banani. Telefon je došao sa OOS 4.7.2 pa je povukao OTA i sad je na 4.7.6.

Jel zna netko o čemu je riječ i kako to riješiti? Malo me počelo izluđivati i već razmišljam da vratim telefon.

 

 

EDIT:

Nakon svih podešavanja, konačno odlučim prebaciti sim kartice u njega i gle čuda...proradilo sve.

E sad jel moguće da je problem bio jer nije bilo sim-a unutra i kakve on uopće ima veze sa wifi-jem...ostaje nepoznanica.

 

Uglavnom, sad sve radi, i ja sam još jedan Happy OnePlus user...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 10:13 (Iwa1001).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
SVI KOJI STE KUPOVALI ONEPLUS UNAZAD MJESEC-DVA

provjerite si PayPalove/bankovne račune, hrpa ljudi se žali da su im nakon kupovine na OnePlus stranici vidljive sumnjive transakcije na računima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Ima li kraja?

13 godina
offline
Re: OnePlus 5
Arto kaže...

Stigla danas obavijest da je Oreo spreman za skidanje i instalaciju? Je li bilo hrabrih? Mislim da cu pricekati koji dan da vidim iskustva na stranim forumima.

Ja sam ga isti dan instalirao (OP5) i sve je u redu. Nisam primijetio nikakve probleme. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5

Imaš neki link? 

14 godina
offline
Re: OnePlus 5

Ma i ja sam na kraju odlučio da mi se ne da čekati. Sve oke prošlo.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
15 godina
offline
OnePlus 5

1+5Ts sandstone white limited edition 

Pa me zanima cijena za novi zapakirani telefon koju mogu dobiti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
Mozda 200-300Kn vise nego za crni jer je ipak isti mob sa svim vrlinama i slabostima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Dečki koliko je trebalo da vam dođe vaš 1+ ljubimac s 1+ shopa? 

Ja sam 16.01. ujutro, platio i naručio, i pište mi da je očekivano slanje tek 19.01., a očekivana dostava 23.01. Sad, zašto 3 dana čekanja da se pošalje? I da, platio sam 10e za priority shipping. 


ps. 
Kad sam plaćao, 541 eur paypal mi je zaračunao 4321kn ali sam označio da promjenu novca vrši moja banka (pbz) i gledam na mpbz transakcija je 4067kn. Pa eto, ako ubucuće bude tko naručivao da se ne zezne pa da mu paypal obavi promjenu novca ili će ostati bez još 250kn. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 13:30 (lithiumion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Ja sam naručio 14.12. (četvrtak navečer) i stigao je 19.12. (utorak), isto priority. Expected je bilo 20.12. ali eto stigao je dan ranije. Iz Poljske je poslan.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 5
meni je stigao jedan dan prije roka,za 8 dana.plaćen Pay Pal-om...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Ja sam svoj naručio 10.01. oko 15 sati (priority), stigao je 12.01. u 13 sati. Dakle za 46 sati, pa moram pohvaliti i 1+ i DHL na brzini.

Upiknuo sam ‘Sandstone White’ jer je bila ista cijena ko i crni, i valjda sam uletio među zadnjima jer je rasprodan u 2 dana.

Platio MasterCard-om baš iz razloga da me PayPal ne odere na konverziji.

 

P.S.

Jučer se pojavila vijest, da kupci nakon kupovine na njihovom webu, primjećuju čudne transakcije na računima i da su onemogućili kartične transakcije dok ne vide o čemu je riječ. Možda je to razlog za kašnjenje isporuka radi kojekakvih provjera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 15:48 (Iwa1001).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice