Nokia 5800 XM v.60

poruka: 51
|
čitano: 10.037
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nokia 5800 XM v.60
Pozdrav!Jutros sam vidio da je dostupna nova verzija softvera,v.60 i to OTA (nekih 7 mb).Je li tko radio upgrade,da li se isplati i koja su poboljšanja?
They got money for wars, but can’t feed the poor
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XM v.60

Isplati se!

Novi web browser sa html5 podrskom,

Novi unlock screen sa slide to unlock opcijom i vfelikim satom,

QT integrisan i nova verzija Nokia Maps-a za S60.v5

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60

Meni nema ništa?! Jel tvoj mozda od T-Mobilea?

14 godina
offline
Nokia 5800 XM v.60

Moj je od T-mobilea,pokaže mi da su nadopune dostupne i kad pokrenem update OTA skine nekih 7 mb pokrene update i onda izbaci nešto kao da nije kompatibilno s uređajem.Vidio sam da dosta ljudi ima problema s updateom.

They got money for wars, but can’t feed the poor
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nokia 5800 XM v.60

Dali je netko gledao za 5230 dali ima nova nadogradnja? Ja moram pogledati ali dok mi skine nokia software updater.

łłłłłłłł
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
kruskar kaže...

Dali je netko gledao za 5230 dali ima nova nadogradnja? Ja moram pogledati ali dok mi skine nokia software updater.

v 50.0.001 ti je zadnja

datum izlaska: 28.4.2011

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
passat kaže...
kruskar kaže...

Dali je netko gledao za 5230 dali ima nova nadogradnja? Ja moram pogledati ali dok mi skine nokia software updater.

v 50.0.001 ti je zadnja

datum izlaska: 28.4.2011

A meni on ponudi V 20 nerazumijem zašto mi neda tu najnoviju,ako netko zna molio bih pomoć preko team viewera.

łłłłłłłł
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
kruskar kaže...
passat kaže...
kruskar kaže...

Dali je netko gledao za 5230 dali ima nova nadogradnja? Ja moram pogledati ali dok mi skine nokia software updater.

v 50.0.001 ti je zadnja

datum izlaska: 28.4.2011

A meni on ponudi V 20 nerazumijem zašto mi neda tu najnoviju,ako netko zna molio bih pomoć preko team viewera.

Problem ti je u tome sto ti je telefon BRANDovan. Dakle operater kod kojeg je telefon kupljen nije izbacio posljednju verziju softwarea za svoje modele!

12 godina
offline
Nokia 5800 XM v.60

probaj vidjeti preko NaviFirm.a

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
zoljac kaže...

Novi unlock screen sa slide to unlock opcijom i vfelikim satom,

ja nisam primjetio ovu opciju

13 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
Indestructible kaže...

probaj vidjeti preko NaviFirm.a

I Ako ima dali će meni raditi taj zadnji FW? Jer je moj t-mobile,ako neće što bih trebao napraviti sem odnjeti ga dekodirati da mogu zadnji FW?

łłłłłłłł
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
kruskar kaže...

I Ako ima dali će meni raditi taj zadnji FW? Jer je moj t-mobile,ako neće što bih trebao napraviti sem odnjeti ga dekodirati da mogu zadnji FW?

 

 

promjeniš product code, napraviš update na v.60 i vratiš stari code

12 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
kruskar kaže...

I Ako ima dali će meni raditi taj zadnji FW? Jer je moj t-mobile,ako neće što bih trebao napraviti sem odnjeti ga dekodirati da mogu zadnji FW?

probaj preko wifia, i onda normalno preko device updejta OTA.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2011 20:10 (mikymaus).
14 godina
offline
Nokia 5800 XM v.60

Grijeh je taj mob jos cuvati na v20

Govorim iz osobnog iskustva

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
kruskar kaže...
Indestructible kaže...

probaj vidjeti preko NaviFirm.a

I Ako ima dali će meni raditi taj zadnji FW? Jer je moj t-mobile,ako neće što bih trebao napraviti sem odnjeti ga dekodirati da mogu zadnji FW?

 

 

sve sto trebas je Phoenix i Navifirm. prati video i tako i ti uradi, ako ne mognes naci Navi i phoenix, javi se ovde, nacicemo nije problem ;)

 

16 godina
moderator
offline
Nokia 5800 XM v.60

Dobar je novi update. Mobitel se čini malo življim u izbornicima i fora je unlock ekran - zapravo više fora zbog datuma i velikog sata, nego same mogućnosti otključavanja, jedino je šteta što taj gumb nije baš prepristupačan pa mi se nekako čini da ću i ubuduće radije "povlačiti" onu bočnu polugicu. Bilo bi fora da se ona da reprogramirati pa da kad je jednom povučeš, dobiš ekran s datumom i velikim satom, a kad drugi put, da se onda otključa mobitel. Browser je osjetno bolji nego stariji, ali kad se čovjek jednom nauči na Operu...

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60

Je li riječ o 5800 XM?Ako je,kako si updateovao?Meni nikako neće OTA.

They got money for wars, but can’t feed the poor
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
ja,vrba kaže...

Je li riječ o 5800 XM?Ako je,kako si updateovao?Meni nikako neće OTA.

Raspravljao sam s frendom o tome. Uglavnom, obojica imamo 5800 XM s balkan kodovima (ja imam balkan-red, ne znam koji on ima - možda balkan-blue, no njegov mobitel je zapravo od T-Mobilea pa je promijenio kod). I oba mobitela su bila updateana na do tada zadnji firmware - v57 ili koji je već bio zadnji.

 

E, postupak u mom slučaju: spojiš se na WiFi, ukucaš *#0000#, pa ideš na Options > Check for Updates i kad i javi da postoji novi update, probaš napraviti. Meni je tu prvi put kad sam pokušao zablokiralo, pa sam izašao iz svega toga pa ponovio postupak i drugi put je prošlo.

14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60

Zadnji FW je bio v.52.Napravim sve kao što si i ti,pokaže mi da ima dostupna nadopuna,krene upgrade i onda mi restarta mob i izbaci poruku:Telefon nije ažuriran.Paket nadopuna nije kompatibilan s telefonom.Kod je balkan blue,od T-mobilea.

They got money for wars, but can’t feed the poor
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XM v.60

Ja opce nemrem ni preko Navifirma naci taj v60 , pa molim nekoga ko ga ima downloadanog na komp da napravi zip i uploada negdje .

 

Hvala {#}

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60

Nema ga na Navifirmu.Neki lik je uploadao na Dailymobile forumu.

 

They got money for wars, but can’t feed the poor
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
ja,vrba kaže...

Zadnji FW je bio v.52.Napravim sve kao što si i ti,pokaže mi da ima dostupna nadopuna,krene upgrade i onda mi restarta mob i izbaci poruku:Telefon nije ažuriran.Paket nadopuna nije kompatibilan s telefonom.Kod je balkan blue,od T-mobilea.

Čudno. Frend ima baš od T-mobilea s balkan kodom i uspio je ažurirati bez nekih problema. Pokušaj ponovno. Koliko ti je mobitel nakrcan aplikacijama, odnosno nisi na knap s radnom memorijom? Probaj deinstalirati suvišne programe. Imaš možda neke programe koji su ti stalno učitani? Jesi možda koristio kakve modove ili nešto drugo prčkao po mobitelu? Možda bi pomogao reset, ako ti se da zezati s tim (zbog kontakata, aplikacija...).

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XM v.60

Koliko je dobar v.60 odnosno do the pro's outweigh the con's u vidu zafrkavanja oko ažuriranja (prijašnje spomenuti reset).

Naime, jednostavno mi ne želi nadograditi a ako je stvarno dobra stvar, onda cu se potruditi.

Inace ne.

Bring out your dead!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
forzzuk kaže...

Koliko je dobar v.60 odnosno do the pro's outweigh the con's u vidu zafrkavanja oko ažuriranja (prijašnje spomenuti reset).

Naime, jednostavno mi ne želi nadograditi a ako je stvarno dobra stvar, onda cu se potruditi.

Inace ne.

Ako surfaš s Nokijinim browserom, ako ti dobro dođe ekran za otključavanje s datumom i ogromnim satom ili pak imaš probleme s trenutnim firmwareom (meni se recimo svako malo rušila Opera Mobile - često je bilo dovoljno zarotirati mobite - i čak znala restartati mobitel - sad, na prvu loptu, čini se stabilnija), onda se isplati potruditi.

14 godina
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
mbaksa kaže...
ja,vrba kaže...

Zadnji FW je bio v.52.Napravim sve kao što si i ti,pokaže mi da ima dostupna nadopuna,krene upgrade i onda mi restarta mob i izbaci poruku:Telefon nije ažuriran.Paket nadopuna nije kompatibilan s telefonom.Kod je balkan blue,od T-mobilea.

Čudno. Frend ima baš od T-mobilea s balkan kodom i uspio je ažurirati bez nekih problema. Pokušaj ponovno. Koliko ti je mobitel nakrcan aplikacijama, odnosno nisi na knap s radnom memorijom? Probaj deinstalirati suvišne programe. Imaš možda neke programe koji su ti stalno učitani? Jesi možda koristio kakve modove ili nešto drugo prčkao po mobitelu? Možda bi pomogao reset, ako ti se da zezati s tim (zbog kontakata, aplikacija...).

Probao sam 4 puta,neće.Imao sam GOC-ov CFW pa sam vratio na original.Nije mi problem uraditi hard reset,i to sam napravio poslije vraćanja OFW.Aplikacija imam dosta,imao sam ih prije i više.RAM-a imam negdje oko 55 mb.Najjače mi je što mi pokaže da imam dostupnu nadopunu i onda neće upgradeat.Nemam pojma šta više uraditi.E da sam mogao uzeti C7 uz produženje ugovora...

They got money for wars, but can’t feed the poor
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
ja,vrba kaže...
Probao sam 4 puta,neće.Imao sam GOC-ov CFW pa sam vratio na original.Nije mi problem uraditi hard reset,i to sam napravio poslije vraćanja OFW.Aplikacija imam dosta,imao sam ih prije i više.RAM-a imam negdje oko 55 mb.Najjače mi je što mi pokaže da imam dostupnu nadopunu i onda neće upgradeat.Nemam pojma šta više uraditi.E da sam mogao uzeti C7 uz produženje ugovora...

A eto, onda ćeš čekati da se pojavi cijeli firmware v60, jer ovom updateu smeta nešto na tvom mobitelu.

 

 

E, što me nervira Nokija sa svojim se*uckanjem s količinom memorije na samom mobitelu... Ostalo mi slobodno 6,2 MB i takoreći ne mogu instalirati ni jednu aplikaciju preko Ovi Storea. A još sam pazio da sve aplikacije koje instaliram, instaliram na mem. karticu. Jel zna tko možda kako najbezbolnije osloboditi prostor na C:?

 

Edit: Vidim da mi ne preostaje ništa drugo doli hard reset, ako želim pošteno očistiti mobitel. Softveraši u Nokiji su tako nesposobni...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 0:30 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
MaliMitcha kaže...
zoljac kaže...

Novi unlock screen sa slide to unlock opcijom i vfelikim satom,

ja nisam primjetio ovu opciju

dakle, da sam sebe citiram: imam novi browser, al nemam novi unlock screen

16 godina
moderator
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
MaliMitcha kaže...
MaliMitcha kaže...
zoljac kaže...

Novi unlock screen sa slide to unlock opcijom i vfelikim satom,

ja nisam primjetio ovu opciju

dakle, da sam sebe citiram: imam novi browser, al nemam novi unlock screen

Zaključaš tipkovnicu/ekran. Stisneš tipku za uključivanje mobitela.

12 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XM v.60

Opcije, provjera novih ažuriranja i našao je update i sve iz prve(par minuta i gotovo) i onda u ovi map pa ažuriranja i našo je i nove karte, eeeee al to traje malo duže...

Drago mi je čut da ovi 5800 još rade i služe i drugima, a ne samo meni{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia 5800 XM v.60
Vanjaus kaže...

Drago mi je čut da ovi 5800 još rade i služe i drugima, a ne samo meni{#}

Brijem da je glavni razlog tome nestašica para. Jest da je 5800 XM bogata funkcijama, no na trenutke je izluđujuće spora, touchscreen ne reagira baš optimalno, a surfanje je zamorno (o pregledavanju PDF dokumenata da i ne pričam). Baš je onako rubna - malo joj fali da bude skoro pa idealni mobitel, a baš to "malo" i najviše živcira. Nekako si mislim da bi većina vlasnika radije bila ponosnim vlasnikom nekog novijeg moćnijeg mobitela s Androidom. {#}  Da, ostali bi bez Ovi Mapsa, ali...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice