Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova zaključana tema

poruka: 266
|
čitano: 60.531
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

Jedini parametar koji uzimam u obzir je težina posla, odnosno uloženi trud. Činjenica je da je to relativno jednostavno (relativno zato što ne znamo stanje računala o kojima je riječ), i zato smatram da ne bi trebalo koštati mnogo.

 

No dužan sam dodati, moji stavovi o ovim stvarima nisu nešto što bi čovjek očekivao. Meni je i dalje vrhunac apsurda zašto nekakav nogometaš zarađuje više novaca od nekog profesora, a težina rada im je obrnuto proporcionalna novcu koji zarađuju, tako da...

 

Pusti one spike "ja sam visokokvalificiran, završi faks bla bla", pogledaj realno koliko ti je to zahtjevno. I nije baš, jelda?

Evo, ja sam ovaj vikend uzeo računalo, pogledajte više ovu temu. Došao sam do čovjeka, objasnio mi je kakvih ima problema, dao mi računalo. Dogovor je bio ovakav, ja složim Linux router, a sve u cilju smanjivanja prometnog opterećenja i uploada.

Neke od stvari koje sam napravio, a neke ću sutra završiti:

- napredni proxy, s cache memorijom(ako netko otvori stranicu na jednom kompu u mreži i netko drugi otvori istu stranicu, na keš memoriji routera je ostala kopija otvarane stranice s prvog računala), keš memorija je velika 10GB, a objekt u njoj može biti max. 50MB

- update accelerator, router također pamti svako update jednog računala, ako druga računala zatraže update, daje im to iz keša

- restrikcije brzine mreže u LAN-u (zlu ne trebalo)

- Filter URL-ova, sve stranice označene kao malware se odmah blokiraju, custom block URL-ovi, tako mogu blokirati one reklame što iskaču na svim računalima, npr. ads.net.hr

- oblikovanje prometa po portu, portove za CoD i CS dobivaju najveći prioritet, dok web dobiva 2 prioritet

- firewall koji blokira samo odlazni promet, svi su portovi zatvoreni prema vani, osim web, i spomenutih igara

+ nešto što ne smijem ovdje napisati.

 

Pogodio sam se s čovjekom 1,200kn, ako bude radilo kako treba, ako bude isto, nitko nikome. Platiti će piće.Cool

 

Eto, ja jednu instalaciju naplaćivam 1,200kn! Does anyone have problem with that?

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2010 18:20 (Smooth Operator).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
cekpi kaže...

Ako sam ja sretan kad mi moj mehaničar naplati "samo" 500kn za "dva sata rada" svog šegerta na praksi onda taj isti mehaničr nek bude sretan ako mu ja naplatim 200kn sat svoga kliktanja mišem

 

 S ovim se djelom u potpuosti slazem

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ja imam!!!!!!!!

Ocu i ja toliko ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
tnakir kaže...
Nello kaže...

Pozdrav. Da sam ja kao stručnjak, kad me pozovu da složim kompa prvo treba pogledat šta na kompu ima i kakvo im je stanje, upit za Cd, razne programe i dali je spremljena neki dokumente (backup), papire od pristupa neta, product keya razne programi , instaliranje antivirusa itd. tek kad utvrdi koliko dođe i stručnjak reče cijenu i ako ne pristane tu je kraj priče i neka nađe tko to može napravit.  Vrlo je moguće napravit sve za 4 sata, ali ovisi kakvu konfiguraciju ima.

A i ovo sto Nello kaze... zamisli da te doceka 16x komp sa Celeron na 1GHz sa 512 rama :))))) Pa ja bi se radije ubio nego to instalirao :)

 na takvu mašinu se sysprepan gost imiđ istovari za nekih 10 min i još mu treba 5-10 min da se sam podesi (tu naravno nije uračunata priprema terena)

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

 Poanta koju sam, čini mi se, sasvim uspješno prenio jest da je "jedini parametar koji uzimam u obzir težina posla, odnosno uloženi trud".

 

Nisam glup, tržišni dio priče mi je sasvim jasan, ali govorim o realnoj cijeni u skladu sa spomenutim parametrom.

 

Nažalost, tako to funkcionira u svijetu danas, ali summa summarum je i dalje isti - ovaj zarađuje više iako sve što zna jest trčati i imati loptu ispred nogu istovremenu, a ovaj zarađuje manje iako obrazuje i/ili zadužuje svoju zemlju i svijet znanstvenim radom.

Točno tako, slažem se ja sa tvojim postom, samo sam htio objasniti po čemu se određuju neke plaće.

 

jedino ono oko realne cijene se baš i ne slažem...mislim da je realna cijena baš ona koju se može dobiti u datom trenutku. Zašto? Zato jer to nekome toliko očito vrijedi. Dakle ovaj ima plaću od 10 miljona eura godišnje jer onome tko mu to plaća to toilko vrijedi i za njega je to realna vrijednost... Realna vrijednsot dobro odrađene isnstalacije OS-a na komp + ostlih programa potrebnih za rad neke određene firme + fina podešavanja lokalno i u mreži...realna vrijedsnost je kako kome...nekome je to i 150 eur, a nekom je i 30 eur previše za dat. naravno nekome je i više. Naravno treba uračunati i kolike se za tako nešto traži...ako većina traži 100eur ti se sa 250 baš nećeš naradit, jer nije realna cijena ako uzmemo u obzir ponudu i potražnju.

Naravno da se nekim zakonom digne cijna te naše rabote na 150 eur minimum i dalje bi se jednako tražila usluga, samo bi se više morala plaćati...i plaćala bi se. Govorim o firmama naravno, ne o kućnim korisnicima. Malo se zapetljavam ovdje, ali princip realne vrijednosti posla možeš gledati samo po tome koliko se novaca u prosjku za to nešto dobiva, jer ponuda i potražnja određuju realnu vrijednost. Ako ideš sa REALNOM, onu realnost na koju si ti mislio...to je opet jako jako subjektivno, i izražava realnu vrijednost u tvojoj glavi. Kao što moja označava onu u mojoj. Isto tako imaš realnu vrijednost u HR, a imaš i onu u nekoj drugoj državi, nije jednako, kao i od firme do firme. Isto tako ovo kad kažeš u skladu sa spomenutim parametrom...netko zna sredit komp saom tako, ali ima takvu komatoznu koordinaciju pokreta da ni za 10 miljona eura nebi mogao vodit loptu ni hodajući a kamoli trčeći...i njemu je to nezamislivo teško...a nekome je obratno...tako da i težina posla je subjektivna, kao i uloženi trud.

Nogometaši u nekim sređenim klubovima treniraju i provedu stvarno veći dio dana u klubu, trenirajući, radeći, učeći, na masažama, na ovome na onome, i naravno neki to i vole, i njima je super trčat i igrat se nogometa jer to obožavaju i još ih za t oplaćaju masnu lovu. A nekome...npr meni...bi to bila noćna mora, svaki dan trening, pa ovo pa ono, a da je bar neka zanimljiva igra...al nogomet...meni je to odvratno dosadna i glupava igra. Je, rezultate volim pratit i tablice i to (ne nisam kladioničar, jednostavno volim statistiku), ali da moram tako živjet ja bi se radije upucao. Tako da opet se vraćam na ono o REALNOM....sve je to toliko subjektivno da se ne može odrediti. Šta je nekome trčat malo za loptom 1-2 put tjedno i uzet grdne pare...ali ima iza toga jako puno rada i truda i vježbe koju ne vidimo. I horde ljudi koji ih obožavaju i koju su zbog njih sretni ili tužni, rade ovo ili ono...nogomet, a i drugi sportovi imaju ogroman učinak na živote ogromnog broja ljudi.

Isto tako neki znanstvenik koij voli svoj posao i uživa u njemu...radi ono što voli i još mu plaćaju...i istina on zadužuje zemlju ili nekog drugog sa svojim radovima, i omogućava onom nogometašu možda nešto što bez tog znanstvenika nebi imao...ali opet...kome je od nih teže...to nitko ne može reći objektivno...samo subjektivno, a ak ooboje vole što rade onda i oboje uživaju i nije im teško.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

Jedini parametar koji uzimam u obzir je težina posla, odnosno uloženi trud. Činjenica je da je to relativno jednostavno (relativno zato što ne znamo stanje računala o kojima je riječ), i zato smatram da ne bi trebalo koštati mnogo.

 

Pusti one spike "ja sam visokokvalificiran, završi faks bla bla", pogledaj realno koliko ti je to zahtjevno. I nije baš, jelda?

 ja još jednom napominjem nije isto instalirat xp na jedan pc kod suseda štefa i 16 pc-a u nekoj firmi

odnosno to je isto samo do razine instalacije operativnog a što nakon toga, kod susjeda štefa je lagano a što sa 16 pc koji trebaju radit kao jedan, napravit restore podataka(a znamo kakvi su juzeri koji će prvo reć da nemaju instaliran word jer im se više ne nalazi gore desno di je naviknut) imat neki file sharing, imat neki print šering imat sto drugih stvari i još na kraju da to sve ekšuli radi...........jel zbilja misliš da to sve skupa košta 1600kn?

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
tnakir kaže...
logic kaže...

Mogli bi i sindikat napraviti ;)

Osnovati firmu fush d.o.o. ;)

Moto firme: Crnjak i nikako drukcije :)

Ma moramo koji put i PDV platiti, pa moramo misliti i na socijalno ugrožene (aka Vodstvo Lijepe Naše) Cool

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
14 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Mislim da puno ljudi banalizira problem u stilu "što je to pa to je čas posla".

 

Upravo imam problema s nečim što uopće nije trebalo biti problem (čas posla i gotovo).

 

Novi ploter s mrežnom karticom spojili smo na mrežu instalirali drivere i svi sretni i zadovoljni. Problem nastaje kada smo shvatili da naš novi ploter ne podržava baš najbolje ono zbog čega smo odabrali baš njega (queuing i nesting). Gombamo se s tim već par tjedana, dopisujemo s HP-om, problem je još uvijek nerješen.

 

I sada zamislite sebe u ulozi čovjeka koji sređuje ovaj problem, kolika bi bila realna cijena ovog posla?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
mario.L_hr kaže...

Mislim da puno ljudi banalizira problem u stilu "što je to pa to je čas posla".

 

Upravo imam problema s nečim što uopće nije trebalo biti problem (čas posla i gotovo).

 

Novi ploter s mrežnom karticom spojili smo na mrežu instalirali drivere i svi sretni i zadovoljni. Problem nastaje kada smo shvatili da naš novi ploter ne podržava baš najbolje ono zbog čega smo odabrali baš njega (queuing i nesting). Gombamo se s tim već par tjedana, dopisujemo s HP-om, problem je još uvijek nerješen.

 

I sada zamislite sebe u ulozi čovjeka koji sređuje ovaj problem, kolika bi bila realna cijena ovog posla?

da na tom poslu gubis, a na nekom dobivas takav je zivot

Be Gamer
14 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
damircazin kaže...
mario.L_hr kaže...

Mislim da puno ljudi banalizira problem u stilu "što je to pa to je čas posla".

 

Upravo imam problema s nečim što uopće nije trebalo biti problem (čas posla i gotovo).

 

Novi ploter s mrežnom karticom spojili smo na mrežu instalirali drivere i svi sretni i zadovoljni. Problem nastaje kada smo shvatili da naš novi ploter ne podržava baš najbolje ono zbog čega smo odabrali baš njega (queuing i nesting). Gombamo se s tim već par tjedana, dopisujemo s HP-om, problem je još uvijek nerješen.

 

I sada zamislite sebe u ulozi čovjeka koji sređuje ovaj problem, kolika bi bila realna cijena ovog posla?

da na tom poslu gubis, a na nekom dobivas takav je zivot

Poanta je u tome da, kada u priči ima više varijabli onda moraš uzeti u obzir i to da će nešto poći u krivom smjeru.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

@cekpi

Mislim da vrijedi taman toliko (1600 kn). Sve to što si nabrojao mnogo gore zvuči nego što u praksi ispada.

 ja se i dalje ne slažem s tobom jer da znaš kakvo je iskustvo u praksi odnosno da nikad ne ispadne onkak kak bi ti htio (ni vremenski ni funkcionalno) al dobro, ti sam dampaj cijene al kad te dohvati sindikat iz fush doo budeš ti ploču okrenul

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ako bude mogao ista okretati s obzirom na metode rada fush d.o.o. ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
mario.L_hr kaže...

Poanta je u tome da, kada u priči ima više varijabli onda moraš uzeti u obzir i to da će nešto poći u krivom smjeru.

 

Tu savršeno upada ona slavna "Ako postoji i najmanja šansa da će nešto poći po krivu, poći će.", zar ne? Izlanuo se

 

@M_dipl.

1600 kn? To je tvoja realna cijena? Odlično! Hoćeš onda ovako: ja dogovorim poslove za 3000-4000kn/kom, dam tebi da to obaviš za 1500, a 1500-2500 po poslu pospremim sebi u džep? Ako se možemo tako dogovoriti, ne bi bilo sretnije osobe od mene! Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

ajmo stvari drugačije postavit, nazovi nekog sistem integratora doo (znači it firmu s kojom nikad nisi radio) da ti da ponudu za taj posao, dobit ćeš ovakvu neakvu ciftu:

16pcx2hx150kn rad tehničara=4800

2x250kn rad mrežnog specijaliste=500

4x250kn rad win admina= 1000

4x200kn testiranje/puštanje u rad/dokumentacija =800

suma=7100+22%=8650kn plaćanje unaprijed ili izdavanje zadužnice

 

ps-nemojte se sad ovog primit ko pijan plota, neka firma će taj posao cjeniti 5000kn a neka 10000, neko će smanjt cijenu da uvalja održavanje a netko će smanjt samo da neku lovu okrene

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
cekpi kaže...

ajmo stvari drugačije postavit, nazovi nekog sistem integratora doo (znači it firmu s kojom nikad nisi radio) da ti da ponudu za taj posao, dobit ćeš ovakvu neakvu ciftu:

16pcx2hx150kn rad tehničara=4800

2x250kn rad mrežnog specijaliste=500

4x250kn rad win admina= 1000

4x200kn testiranje/puštanje u rad/dokumentacija =800

suma=7100+22%=8650kn plaćanje unaprijed ili izdavanje zadužnice

 

ps-nemojte se sad ovog primit ko pijan plota, neka firma će taj posao cjeniti 5000kn a neka 10000, neko će smanjt cijenu da uvalja održavanje a netko će smanjt samo da neku lovu okrene

samo ti cijene nisu bas nesto...

moji kolege naplacuju tehnicara 300 kn/satu, a inzenjerski posao (serverski proizvodi) 500 kn/satu.... -> govorim o nekoliko ozbiljnih IT tvrtki

a sve ostalo stoji...

15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

zanimljiva ponuda,nemoj je odbiti.......ja bih to naplatio 1500 kn.........

Bug Forumer
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

@cekpi - dirnuo si u osinje gnijezdo

 

Yope jovo nanovo...

 

@wannabeadmin

 

ajd, ovak. Pretpostavljam kako si čitao postove od prvog do zadnjeg u jovoj temi... Mogao si primjetiti kako je u pitanju poslovni sustav, u koji u konačnici ne spada samo bubnut sysprepane iliti kako već imiđe na kante, nego zasigurno podesit i mrežu, gro softa, licence...

 

Ako si imalo ozbiljan admin (bez obzira radiš li u fushu ili legalno), napravit ćeš dobru pripremu, daklem skeniranje svega i svačega u tom poslovnom okruženju, pokušat se pripremit na neočekivano, uzet u obzir kako su u cijeloj priči vrlo vjerojatno u pitanju različite konfiguracije računala, uzet u obzir i spomenuto kako je potrebno mijenjat konfiguracije (nove MBO, novi CPU-i...).

 

Uzmi u obzir kako je upravo i zbog takvih stavova kao tvoj i još nekih forumaša, kako je cijela priča next, next finish i vlasnik tvrtke (jerbo je to opće prihvaćeno mišljenje, naime lik sigurno ima susjedovog sina koji je eto genijalac, zna sve o računalima još iz maternice, jelte) došao do mudrog zaključka kako se taj posao može odradit za jedno poslijepodne (i usput ga platit 500 kuna onom robu koji bi to odradio). Graaa!

 

Ako računate po satnici, recimo uzmete satnicu VSS osobe od 35 kuna (bez davanja - čisto). Izračunaj koliko vremena ti je potrebno posložit 16 konfiguracija (daklem, otvorit kante, počistit od gomile smeća u njima, poskidat komponente, postavit nove komponente, složit kante, postavit ih na mjesto). Radiš taj posao sam. Koliko vremena ti treba?! 8 sati? 16 sati?! Il si gotov za cirka sat vremena?!

 

Nakon toga slijedi instalacija. Recimo da radiš na grubo i pripremio si OEM instalaciju za te kante. E, sad, il imaš 16 dvd-ova s tim, pa lupiš sve odjednom, il skačeš od kante do kante, štogod. Recimo da bi idealno mogao bit s tim poslom gotov za dva do tri sata ne računajući pripremu i testiranje za koje ti treba još toliko...

 

Eh, sad... Obzirom kako je to poslovni sustav, klijent ima gro podataka na tim (svih 16) računalima. Kako je tu cijelu priču podešavo onaj gore spomenuti susjedov sin, tako su svi ti podaci na sistemskoj particiji... A koliko vremena ti treba za napravit backup cijele priće?! Bez backupa nema kretanja u posao (osim ako si susjedov...).

 

Ahm, a nakon što se sve posloži?! Mrežu podesit... (ajd recimo da imaju DHCP, pa će taj detalj ić malo brže), dijeljene resurse podesit, mape , printere. Mailove podesit, favorite korisnicima, vratit teti iz računovodstva sliku na desktop... Eh, kolko vremena otpada na to?!

 

Pa licencirani soft, hebanje s aktivacijama, sigurnosna zaštita, finetuning winsa i još miljon toga ne spomenutog... (jerbo će se klijent u zadnji čas sjetit da mu nisi postavio i onaj jubito daunloder, a i nestao mu pr0n folder).

 

Na kraju završiš raditi taj posao tjedan dana od do...

 

I koja je cijena takvog posla?! Eto bubni 1600 kuna, vrijedjaš s time iskreno profesiju... Al' ajd, odrađuješ posao u fušu, eto svi smo mi morali nekako krenuti, naučit hrdat taj arbajt... uostalom, to je samo klik, klik, next, finish, reboot, BSOD...

 

Ah, my nipples! They hurt! They hurt when I twist them!
Moj PC  
7 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
0v3r10rd kaže...

@cekpi - dirnuo si u osinje gnijezdo

 

Yope jovo nanovo...

 

@wannabeadmin

 

.... uostalom, to je samo klik, klik, next, finish, reboot, BSOD...

 

{#}

:)
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Hraa!!

{#}

Ah, my nipples! They hurt! They hurt when I twist them!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

  Poanta koju sam, čini mi se, sasvim uspješno prenio jest da je "jedini parametar koji uzimam u obzir težina posla, odnosno uloženi trud".

To jednostavno ne može biti jedini parametar. Slažem se da su nogometaši preplačeni, ali s druge strane, nogometaš koji se posvetio samo nogometu uložio je mladost u treninge, uložio je karijeru i uložio je svoje zdravlje. Jedna ozljeda je dovoljna da to sve pade u vodu, a nakon toga ako nije vješt kao trener, gotovo. Gore sam ti već napisao formulu što sve treba biti obuhvaćeno da bi cijena bila realna.

 

damircazin kaže...

da na tom poslu gubis, a na nekom dobivas takav je zivot

Zato u cijenu mora biti uračunat faktor rizika.

 

M_dipl. kaže...

Eto ga! Vidiš kako ste svi vi indoktrinirani u ovaj divlji (neoliberalni) kapitalizam!

Ja se ne slažem s principima divljeg kapitalizma, ali upustiti se u biznis s tvojim stajalištima na tržište na kojem vlada divlji kapitalizam je isto što i pojaviti se s buketom cvijeća na obračunu narkokartela - biti ćeš mrtav prije nego skužiš koliko ti je razmišljanje bilo naivno.

M_dipl. kaže...

"posao vrijedi toliko koliko ga je klijent spreman platiti"

Posao za koji je klijent spreman toliko platiti nosi i toliku odgovornost. Ti jamčiš da će sustav funkcionirati na način na koji ste se pogodili, klijent od tog sustava ima profit. Ako ti ne isporučiš  što si naplatio, klijentu si uzrokovao štetu prema onome koliko je on profita izgubio. Gledaj na dio te cijene kao na policu osiguranja.

 

M_dipl. kaže...

"moje školovanje meni omogućuje da postavim cijenu koja mi paše",  "ima li moje znanje i školovanost cijenu u smislu da je mogu povisiti ako sam visokokvalificiran, ili je to samo spika"

Ako si uložio novac u opremu za obavljanje posla, rad cijeniš u skladu sa cijenom opreme. U obrazovanje si također uložio (i ulažeš i dalje). Naravno, ako se baviš poslom kod kojeg tvoje obrazovanje nema značaj, onda je to drugi par opanaka.

 

M_dipl. kaže...

"je vrijeme koje ću provesti čekajući da se to poinstalirava i dalje izgubljeno vrijeme i efektivno spada u moje radno vrijeme"

Vrijeme koje ne možeš izbjeći spada efektivno u radno vrijeme. Probaj se voziti taksijem i reći taksisti da te pričeka 15 minuta (na normalnom tržištu s jakom konkurencijom), pa mu reci da to nije efektivno radno vrijeme i da ti to ne može naplatiti.

 

M_dipl. kaže...

"kolika je prosječna satnica i za koje je poslove satnica takva da bi mi jedan dan iznosio 1600 kuna"

Za instalirati 16 PC-a, par dodatnih aplikacija i podesit mrežu je potrebno više od 8 sati, tako da nemožeš reći da ti dan iznosi 1600 kn. To je 2 krvava dana ili jedan s predebelim prekovremenim (ako se radi o različitim konfiguracijama) i to sve pod uvjetom da sve prođe glatko. Pri tom postoje rizici da posao ne bude gotov na vrijeme, treba platiti porez, razne prireze i doprinose... Uglavnom ovo ti je bilo teško banaliziranje.

 

M_dipl. kaže...

"koliko zapravo truda trebam uložiti da tako nešto obavim"

Ako ti i dalje nije jasno da nije trud jedini kriterij, pročitaj ponovno.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Besmislena rasprava...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
sasa kaže...
cekpi kaže...

ajmo stvari drugačije postavit, nazovi nekog sistem integratora doo (znači it firmu s kojom nikad nisi radio) da ti da ponudu za taj posao, dobit ćeš ovakvu neakvu ciftu:

16pcx2hx150kn rad tehničara=4800

2x250kn rad mrežnog specijaliste=500

4x250kn rad win admina= 1000

4x200kn testiranje/puštanje u rad/dokumentacija =800

suma=7100+22%=8650kn plaćanje unaprijed ili izdavanje zadužnice

 

ps-nemojte se sad ovog primit ko pijan plota, neka firma će taj posao cjeniti 5000kn a neka 10000, neko će smanjt cijenu da uvalja održavanje a netko će smanjt samo da neku lovu okrene

samo ti cijene nisu bas nesto...

moji kolege naplacuju tehnicara 300 kn/satu, a inzenjerski posao (serverski proizvodi) 500 kn/satu.... -> govorim o nekoliko ozbiljnih IT tvrtki

a sve ostalo stoji...

 cijene sam bubnul preko palca(i bez pdv), kao što rekoh netko će imat veću cijenu a netko manju, al isto tako smatram da sat tehničara (znači ispuši, zamijeni, testiraj, reinstaliraj) ne može/smije koštat 300kn (znači pričamo o prašinaru a ne o Enterprise Desktop Support Technicianu)

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
EnlightenedPhoenix kaže...
Besmislena rasprava...

 ma super je tema, jeb0te sretan sam da uopće primam plaću za svoj poso{#}

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ovdje ispada mi od ljudi pravimo budale jer "masno" naplaćujemo tako banalnu stvar kao što je instalacija OS-a.{#}

 

Ono što ja spominjem svojim klijentima, je ako ti je skupo, kaži koliko vrijedi i plati. Više ti neću dolaziti raditi tako, nego ću bubnuti duplu cijenu i platiti ćeš ju unaprijed.

 

Dajem garanciju na sve što radim. I ljudi to poštuju i preporučuju dalje. Skuplje ispadne 16 računala koji su polu-funkcionalni nego 30% skuplja profesionalna instalacija.


 


 

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 13:27 (Smooth Operator).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

Ja ne kažem da je trud objektivno jedini parametar kada govorimo o ovome. On to, nažalost, nije. Ja samo kažem da bi on trebao biti jedini relevantni parametar. A ova priča sa nogometašem je smiješna. Uzmimo njega i mene recimo. Isto onoliko koliko je on proveo trčkarajući okoli i nabijajući loptu ja sam proveo učeći i čitajuću knjige. Njegova žrtva je identična mojoj žrtvi, meni isto zdravlje pati (i mentalno i fizičko) kada u dva tjedna, jer pripremam rad za neki simpozij, ne odspavam ukupno deset sati, itd. Ali, na kraju balade: ja pridonosim državi i svijetu, učim ljude nešto, mijenjam im život svojim radom ako hoćeš, on ne radi ništa, i dalje trčkara okolo i zabavlja glupe mase željne igara, makar bile gladne kruha.

Čak i u nekom utopijskom svijetu trud ne bi smio biti jedini parametar, ali kako je o tome čitava ova tema, nastavak ide po paragrafima. Što se nogometaša tiće, on je zaslužio novac za trud, rizik. Njegov doprinos nije samo zabavljanje ljudi, već i promocija kluba, sponzora i države. Ipak, uz sve to slažem se da su debelo preplačeni, iako ne bih baš toliko banalizirao stvari.

 

M_dipl. kaže...

Opet, ja ne kažem da tako jest, nego da bi tako trebalo biti. Navino je obzirom na stanje koje jest, ali super kao nada u neko možebitno  buduće stanje.

Naravno, isto tako bi bilo lijepo da nema bolesti, gladi, neimaštine, pohlepe.....

 

M_dipl. kaže...

Odgovornost s time nema nikakve veze. Neovisno o tome koliko je novaca za to dobio, radnik nosi punu odgovornost. Ispada da si odgovorniji što si plaćeniji. Veće posljedice odgovornosti snosi prosječna blagajnica u Konzumu nego premijer(ka), a kakve su im plaće?

Govorim o materijalnoj odgovornosti za obavljeni posao. Za to vani čak imaš i police kod osiguravateljske kuće.

Što se tiće blagajnice i premijerke, uzeo si baš ona dva ekstremna primjera koja predstavljaju najveće trulosti našeg društva - izrabljvane radnike i političare koji nikom ne odgovaraju.

 

M_dipl. kaže...

Ma kužim ja što ti cijelo vrijeme vrtiš, ja samo kažem da su to za mene floskule. Ja sada iznosim svoj vlastiti stav, znanje i obrazovanje ne bi smjeli imati cijenu, moja školovanost mi ne bi trebala omogućiti da za  isti posao kojeg sam jučer naplatio 100 kuna sada tražim 500. Meni je jasno da je to kontroverzan stav, ali jbg, meni je samorazumljiv.

Ne kužiš ti što ja cijelo vrijeme vrtim. Ako si ti jučer napravio i naplatio posao onda ti to obrazovanje nije relevantno za taj posao. Ako si ti trebao platiti seminar, knjige... da bi uopće mogao raditi taj posao, onda je normalno da ćeš za takav posao naplatiti više kao što je normalno da ćeš naplatiti više za posao za koji ti treba posebna oprema. To se zove amortizacija.

Da ti sad otplačuješ kredit koji si digao za školovanje, neke stvari bi ti bile jasnije.

 

M_dipl. kaže...

Zato i dogodine, kad izdam nešto (produkt moga znanja), neću tražiti ni lipu od toga, jer smatram da se nemam pravo naplatiti.

Filozof (ako sam dobro zapamtio) koji podcjenjuje intelektualni rad - to se ne viđa svaki dan.

 

M_dipl. kaže...

Znam da spada, ali opet, smatram da ne bi trebalo spadati.

Koliko bi ti onda cijenio noćnog čuvara? On veći dio vremena samo sjedi, povremeno obiđe čuvani objekt.

Ako je čekanje neizbježni dio posla, onaj tko je naručio posao, naručio je i čekanje i samim time je dužan i platiti to vrijeme.

 

M_dipl. kaže...

Nije banaliziranje nego razmišljanje u sferi trebanja a ne onoga što jest.

Zanemarivanje važnih aspekata i fokusiranje na samo jednu stranu je banaliziranje.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Samo cu se osvrnuti na cekanje. Kod instalacije OS-a 90% vremena cekas. TI racunas samo vrijeeme koje si efektivno radio tj drzao mis u ruci ili vrijeme od pocetka do kraja? Ja racunam ovo drugo jer ovo prvo je  moguce samo ako imama teleport pa se mogu teleportirati na drugu lokaciju i iskoristiti to vrijeme. Dok to ne bude ostvarivo sjedio ja i vrti prstima cekajuci komp ili efektivno klikao oje vrijeme e potroseno za drugoga i taj drugi ga treba platiti. Alternativa je da on trosi svoje vrijeme i nauci to raditi.

:)
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Aah Logic, fakat si neefikasan. Moja vremenska iskoristivost je cca 75% vremena u iščekivanju instalacije kako bi kliknuo na Next buton. A i tih 75% vremena iskorištavam pjevajući Sound of music dok brijem da sam Julia Andrews i skakućem po pašnjacima.

 

{#}

Ah, my nipples! They hurt! They hurt when I twist them!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...

Samo cu se osvrnuti na cekanje. Kod instalacije OS-a 90% vremena cekas. TI racunas samo vrijeeme koje si efektivno radio tj drzao mis u ruci ili vrijeme od pocetka do kraja? Ja racunam ovo drugo jer ovo prvo je  moguce samo ako imama teleport pa se mogu teleportirati na drugu lokaciju i iskoristiti to vrijeme. Dok to ne bude ostvarivo sjedio ja i vrti prstima cekajuci komp ili efektivno klikao oje vrijeme e potroseno za drugoga i taj drugi ga treba platiti. Alternativa je da on trosi svoje vrijeme i nauci to raditi.

 90% vremena jednog IT-jevca se svodi na čekanje da se nešto odradi/skompajlira/instalira/rebuta....

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

O tome i pricam. 100% iskoristivost vremena tesko da postoji. Mozda nabausteli.

:)
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...

O tome i pricam. 100% iskoristivost vremena tesko da postoji. Mozda nabausteli.

I tu moras cekat da se cement osusi.

Biljezim se sa stovanjem...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice