4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.469
|
čitano: 1.399.296
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Aha ok. Vidim da je B20 main, pa sam mislio da njega treba ostaviti. Ok maknucu njega a ostaviti ova 3 pa cu probati

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav

 

Isplati li se uzimat što bolje od B818, ZTE MF289F + Iskra P-56, na tornju je 700,800,1800 ili da uzmem nešto jeftinije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ne pomaze ovo, naprotiv. Ova jedina zelena koju imam, predje i ona u zuto kad iskljucim B20. Ode sa 91-92 db na 105 db

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DSA kaže...

Ne pomaze ovo, naprotiv. Ova jedina zelena koju imam, predje i ona u zuto kad iskljucim B20. Ode sa 91-92 db na 105 db

 Problem ti je u signalu kao što sam rekao ne znaš di ti je toranj na koji se spajaš pa nemaš i ne znaš pravu poziciju za router. Naravno da padne jačina signala jer što viša MAIN frekvencija to slabiji signal.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2024 19:29 (DDavorin).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ma pozicija mu je negdje na sredini apartmana, da pokrije susjedne sobe wifi-em, tako da nemam puno sad prostora za manevrisanje i trazenje boljeg signala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DSA kaže...

Ma pozicija mu je negdje na sredini apartmana, da pokrije susjedne sobe wifi-em, tako da nemam puno sad prostora za manevrisanje i trazenje boljeg signala

 Onda se pomiri sa time što imaš.

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
DSA kaže...

Ma pozicija mu je negdje na sredini apartmana, da pokrije susjedne sobe wifi-em, tako da nemam puno sad prostora za manevrisanje i trazenje boljeg signala

 Onda se pomiri sa time što imaš.

 ili nek stavi vanjske antene

nemam za potpis
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Nema pomoći od vanjskih antena pošto su priključci na routeru samo za pravi 5G SA n78.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

frend kupio Mc888 preko njuskala i zakljucan je na telemach, jel dovoljno promjeniti firmware ili ga Telemach mora otkljucati? sta nije zabranjeno zakljucavati rutere?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
nije zakljucan 199%
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

to sam i ja mislio jer ih ne smiju zakljucavati, tele kartica radi, druge ne.

 

EDIT: zvao je Telemach, rekli su da posalje mail da ce poslati kod za otkljucavanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2024 11:18 (dennocro).
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
svašta, novi uređaj pa da lupe lock, ocito sam kod telemacha
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kod nas se ne zaključava! 100% je router kupljen vani kod tele2 ili 3(drei at ili se) jer ne znam da je Telemach imao u ponudi zte888 naj jači router koji imaju u ponudi je Huawei B535-333. Bit će dobro ako FW nije zeznut od strane operatera.

drei drei
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2024 19:47 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

A telemach kartica radi. Vidit ćemo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

A telemach kartica radi. Vidit ćemo 

 Naravno da radi ako je kupljen u recimo Švedskoj u tele2 ili u bilo kojoj drugoj zemlji gdje je tele2 i naravno tele2 je preuzeo 3(drei) tako da ako je router kupljen u 3(drei) takođe je zaključan na tele2.- Pitaj ga koja oznaka je na routeru na prednjoj strani možda ovakva kakva je na slici niže.

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

nema nikakve oznake

6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...
hrcbrc kaže...

 

Thanks!

 iako bih ja isao na B818. Jednostavno je best-buy, ali kosta 120€. 

 Gdje ima B818 za kupit da radi u RH sa plug and play karticom? Pretpostavljam da ne smiju u čitavoj EU zaključati ruter, no želim pitat. Jel to taj ruter?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

nema nikakve oznake

Bit će ok ako mu budu htjeli dati ključ za otključavanje pošto nije kupljen u Telemachu HR.

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
dennocro kaže...

nema nikakve oznake

Bit će ok ako mu budu htjeli dati ključ za otključavanje pošto nije kupljen u Telemachu HR.

 tu bi mogao postat problem, ak je kupljen u tele2 a on je na telemachu, nisu isti vlasnici, ovi nordijski su ostali svoji , a telemach je united grupa

mogli bi ga odfrljit da se javi njima :)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
dennocro kaže...

nema nikakve oznake

Bit će ok ako mu budu htjeli dati ključ za otključavanje pošto nije kupljen u Telemachu HR.

 a po cem zakljucujes da nije kupljen u telemachu HR

 

evo od kolege sa foruma od 4.4.24 

 

Brzine su konstantne, veza je stabilna i nisam primjetio pad brzine ili slično.

Router koji se dobije uz paket je ZTE MC888.

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...
DDavorin kaže...
dennocro kaže...

nema nikakve oznake

Bit će ok ako mu budu htjeli dati ključ za otključavanje pošto nije kupljen u Telemachu HR.

 a po cem zakljucujes da nije kupljen u telemachu HR

 

evo od kolege sa foruma od 4.4.24 

 

Brzine su konstantne, veza je stabilna i nisam primjetio pad brzine ili slično.

Router koji se dobije uz paket je ZTE MC888.

 Uz koji paket u Telemachu se dobije MC888? Po tome zaključujem jer se ne zaključavaju routeri u HR

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

po ovome sto citam pokucni 5G onaj koji smo komentirali a ne reklamira se na stranicama, nitko u EU ne bi trebao zakljucavati..

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2024 21:02 (dennocro).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Dobio ZTE MF297D router i nikako s onom skriptom promjeniti agregaciju, na ZTE MF286D je super radilo, može li mi netko objasniti kako promjeniti, spojio sam Iskru p56 preko SMA Female to TS9 Male konektora jer ima konemtor na kojeg se ne da spojiti antena.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pobaj ovo od ddavorina
" kad mijenjaš frekvencije obavezno isključiti podatke kad se promjeni uključiš podatke. Inače šteka i zna se zbrikati."
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hvala, ali isto nije pomoglo, morao sam vratiti routerna tvorničke postavke. I to je pomoglo.

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Telemach javio da su provjerili preko IMEI i S/N da uredjaj nije zakljucan, ima dodatno za uci u postavke Superadministrator, a sifre nigdje...Papiri su sve na HRV

 

 

Uspio sam jedino preko ZTE link na mobu uci u postavke rutera i staviti APN od A1 i signal je pun, al se ne mogu upaliti pristupne tocke, kao neispravna sim kartica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 16:59 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav, naime s onom skriptom jednom sam uspio promjeniti agregacije i bio je spojen na toranj koji ima B1+B3+B20 i danas brzina mi nekak slaba, idem vidjeti i spojen sam na toranj koji ima samo B20, ne bi se više spojio s skriptom na onaj prvi toranj nikako, može li mi netko objasniti možda nešto krivo radim i zašto se vrati na sporiji toranj. Router je spojen na P56 antenu.

Znači uđem u router, ugasim interne,t pokrenem skriptu upišem B1+B3+B20 i ne desi se ništa, spojim se na internet i nikakve promjene nema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
jesi probao nest skinut pa da onda vidis?, agregacija se ukljuci tek nakon nekog veceg skidanja
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Nikako se spojiti na toranj 1230, stalno me spaja na 1295 gdje su agregacije 20 i 28, onaj prvi ima 1, 3, 20, 28 Jol moguće da zato jer su mi manje više u istom smjeru pa se spoji na ovaj prvi kad mu zadam 1+3+20.

 

Našao sam još nekakvu skrpitu, ali isto pomaka nema, može pojašnjenje ovaj Cell Lock?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dado16 kaže...
jesi probao nest skinut pa da onda vidis?, agregacija se ukljuci tek nakon nekog veceg skidanja

 Jesam, nema pomaka.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice