ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

poruka: 11
|
čitano: 5.481
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

Pozdrav, koristim A1 Homebox (sad flatbox) sa routerom ZTE MF286R. Ušao sam u postavke i nisam ništa posebno podešavao osim naziva mreža i šifre mreže, jer mi ovo A1 sučelje i ne dozvoljava neko posebno podešavanje.

I sad gledam, imam dvije WiFi mreže, na 2.4 i 5Ghz. Ponavljam, promijenio im samo imena i šifre. I kad se udaljim malo od rutera ovu 2.4Ghz mrežu vidi, signal je na 3/4 i radi dobro. A 5Ghz mrežu mi uopće ne hvata, znači doslovno moraš biti na 3-4 metra od routera da bi je mogao hvatati.

 

Imate li neki savjet što napraviti i kako ga natjerati na bolji signal. Bitno mi je jer sam testirao brzine i na 5Ghz mreži mi je brzina osjetno brža.

 

Bi li bilo pametno tražiti novi firmware po netu pa ažurirati router, koliko vidim verzija softwera je B04, automatski ne nalazi nikakav update. A opet, vidim da ljudi znaju brickat router i da znači poći po zlu...

 

Pa ako može pomoć.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom
lujito kaže...

Pozdrav, koristim A1 Homebox (sad flatbox) sa routerom ZTE MF286R. Ušao sam u postavke i nisam ništa posebno podešavao osim naziva mreža i šifre mreže, jer mi ovo A1 sučelje i ne dozvoljava neko posebno podešavanje.

I sad gledam, imam dvije WiFi mreže, na 2.4 i 5Ghz. Ponavljam, promijenio im samo imena i šifre. I kad se udaljim malo od rutera ovu 2.4Ghz mrežu vidi, signal je na 3/4 i radi dobro. A 5Ghz mrežu mi uopće ne hvata, znači doslovno moraš biti na 3-4 metra od routera da bi je mogao hvatati.

 

Imate li neki savjet što napraviti i kako ga natjerati na bolji signal. Bitno mi je jer sam testirao brzine i na 5Ghz mreži mi je brzina osjetno brža.

 

Bi li bilo pametno tražiti novi firmware po netu pa ažurirati router, koliko vidim verzija softwera je B04, automatski ne nalazi nikakav update. A opet, vidim da ljudi znaju brickat router i da znači poći po zlu...

 

Pa ako može pomoć.

 

Hvala

 5GHz signal inace ima manji domet ali vece brzine... Tako da neces postici bog zna sta sa softwareom. Ako se mogu mijenjati antene promijeni za vecu i to je manje vise to sto mozes postici...

14 godina
neaktivan
offline
ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

Kad kažeš antena, možeš li mi reći na koju točno misliš. Ovaj router ima mogućnost da se "navidaju" dvije antene na njega. Ja sam mislio da su te antene za prijem signala, al sad nisam siguran. To su antene kao na ovoj slici:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom
lujito kaže...

Kad kažeš antena, možeš li mi reći na koju točno misliš. Ovaj router ima mogućnost da se "navidaju" dvije antene na njega. Ja sam mislio da su te antene za prijem signala, al sad nisam siguran. To su antene kao na ovoj slici:

 

 

 Pa ako ih imas stavi. Nece skoditi...

12 godina
offline
ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

To su antene za signal, neće ti pomoći s wifijem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom
I kod mene je skroz slab signal na wifi preko 5 ghz, dok na 2.4 ghz odličan.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

3,4 metra i jedan zid ce ozbiljno oslabiti 5ghz ali bi ga trebao svejedno vidjeti.

Brzine koje mozes dobiti su druga stvar, ali bi barem mrezu trebao vidjeti.

 

Ja imam dual band router (ne kao tvoj) gdje na daljini od 5-6 m koristim 5ghz mrezu dok na vecoj daljini 2,4. To je realnost.

 

Ne znam za taj ZTE, ali obicno s FW neces puno dobiti.

Da li je radio OK u startu, prije nego si mijenjao postavke?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom
I na drugim forumima sam dobio iste odgovore, 5G je takav po sebi, a taj ZTE je sam po sebi loš, tako da nema pomoći.

Trebalo bi nekako složiti da se iz 4G izvuče maksimum signala, tako da se dobije tu najjača brzina i to koristiti.

Ili mijenjati router.
7 godina
online
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

Malo si pobrkao stvari.

MF286 i sve njegove verzije ti zapravo imaju odličan wifi, među najboljima su po tom pitanju.

Antene su za prijem mobilnog signala, nemaju veze s wifi.

I nije ti to 5G (5G je mobilna tehnoligija, a ne wifi), nego wifi u spektru 5GHz, koji se koristi jer tamo ima više dostupnog spektra pa se lako dobiju veće brzine wifija, ali je problem viših frekvencija kaj je "gušenje" signala puno veće, pa tamo gdje imaš super signal na 2.4 GHz na 5 jedva da ga imaš.

Ali to je tak, kad se ljudi ne žele udružiti i pisati neke peticije sa međunarodne vlasti dodijele više spektra ljudima, jer ovo više nema smisla.

A na vlasti su takvi debili kaoji ni ne znaju kaj to uopće je, tak da zaboravimo slobodno na to.

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

Tko zna, mozda covjek stvarno ima 5G SIM karticu. Iako s ovim 5G-om nece puno dobiti buduci da su performanse skoro iste kao 4G. Do druge polovice 2021 godine nema "pravog" 5G.

No kako god, zvuci kao da bi trebao dobro pozicionirati ruter da ulovi mobilnu mrezu, a wifi za sada ne dirati...

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE MF286R - Problem sa WiFi 5Ghz mrežom

Nemam, 4G je kartica, a 4G je i ruter, i jasno mi je da ovo nije 5G mreža, al sam skratio naziv da ne pišem 5Ghz svaki put. U uvodnom postu sam pisao ispravno pa se brzo prebacio na skraćenice, koje su u biti netočne :-)

 

Ostajem na ovom routeru od kojeg ću sa Iskrinom antenom i malo boljim AP-om pokušati izvući maksimum.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice