Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.429
|
čitano: 4.849.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zadnjih 7 minuta videa sve kaže, Asus je isto jako zanimljiv, samo bojim se i skuplji....Asus je glossy ekran, Lg matt

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kako vam se čini to klimanje kod velikih ekrana.. To danas većina monitora ima ili.. Nije nešto puno, al vjerojatno mora biti tako.. To je normalno zar ne..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 19:26 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da to dobar fiksni stolni VESA nosac risava bez problema!

maximum effort
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Alienware AW2725DW mišljenja/iskustva?

 

Malo je skup al navodno vrhunski OLED za tu kombinaciju veličine/rezolucije (za OLED ni nije nešto pre skup zapravo), a mislin da je meni 27in/1440p sweet spot.

 

Nije mi hitno i mogu čekat i do sljedeće godine ako triba (ako će izlazit nešto novo tj. padat cjene), nisan ni 100% siguran da ću uzimat novi ekran još. 

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Krajem godine bih kupio monitor, pa gledam malo. Zanima me IPS 16:10 sa što boljom slikom. Ne igram igre. Da li ima šta bolje od PA248QV za te novce? I možda ako netko ima spomenuti, molim ga da napiše koju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

I, jel ima tko taj novi Žaomi MiniLED? Vidim, nitko ne spominje poznatu boljku FALD DirectLED/MiniLED-a kada na crnoj podlozi blooming lijeno prati miš/kursor, tj. često MiniLED prikazuje puno tamniji kursor na crnoj podlozi da bi smanjio efekt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...

I, jel ima tko taj novi Žaomi MiniLED? Vidim, nitko ne spominje poznatu boljku FALD DirectLED/MiniLED-a kada na crnoj podlozi blooming lijeno prati miš/kursor, tj. često MiniLED prikazuje puno tamniji kursor na crnoj podlozi da bi smanjio efekt.

 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo zadnjih par dana tražim 32inch monitor i tu sam pitao.I sad nađem ovaj monitor,nema puno reviewa na netu pa me možda zbog toga malo strah.

Znači za tu cijenu je i IPS.Koristio bi za gaming na ps5 i kompu,prvenstveno racing sim.

 

https://www.pcmag.com/reviews/hp-omen-32q

https://eurotoner.hr/monitor-hp-omen-32q-80-cm-315-qhd-ips-led-hdr400-freesync-165hz-proizvod-34386/

 

Jedino me strah IPS glowa

 

 

ORIGIN: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nemaj straha, IPS glow ce ti osvjetlit svaku mracnu sobu, dok igras osjecat ces se ugodno.

Heh salim se, morao sam.

maximum effort
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Haha

Al mislim za tu cijenu onda bolje ic na IPS nego na VA?

U krajnjem slučaju mogu ga vratiti

 

ORIGIN: LtMoNkK
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Doca15 kaže...

Haha

Al mislim za tu cijenu onda bolje ic na IPS nego na VA?

U krajnjem slučaju mogu ga vratiti

 

 ovisi što i kako koristiš monitor, ako je u dobro osvjetljenom prostoru gdje kontrast ne dolazi do izražaja (a onda se niti ips glow ne vidi previše) i još gejmaš brze igrice, ips je bolja opcija

ako monitor koristiš u iole zatamnjenoj prostoriji, gejmaš sporije igre poput gta, witcher, red dead redemption i slično, gledaš filmove... va je daleko bolja opcija, kontrast tu dolazi do izražaja i niti jedan ips nema šanse izgledat bolje od iole dobrog va monitora

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma prvenstveno za igre tipa gran turismo 7,assetto corsa,forza horizon,tu i tamo mozda warzone.Filmove ne gledam,jedino formulu 1.

Tak da mislim da mi je ips onda bolja opcija

ORIGIN: LtMoNkK
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Daj si malo uzmi vremena i pogledaj recenzije i usporedbe koji tip panela bolje radi u kojoj situaciji. IPS panel će sigurno odraditi korektno svoj posao no za tip igara koje si ti naveo VA zaista ima puno prednosti. 

Imaš dobrih savjeta na ovom portalu, googlay, pitaj chat gpt:)... Kolega picajzla ti je doslovno u dvije rečenice rekao sve što se trebalo reći. 

 

Imati ips glow i nikakav kontrast a već si uložio $$ u sim-rig fakat šteta... cijeli trud u smeće jel probija žutilo ko šaka u oko. 

 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
chorba69 kaže...

Cisto informativno pitanje...

Imam LG 27GR83Q, koji i ovako slabo koristim. Jel se isplati (pokusati) prodati ga i uzeti Xiaomi G Pro 27i za 50€ vise?

Valjd bih mogao dobiti nekih 280€ za njega jer je prakticki nov (kupljen u SD u 4mj).

A imam pristup njemackim shopovima i tamo koliko vidim ima Xiaomi za cca. 300-320€ s kuponima.

 

Isplati li se, ili nije Xiaomi nista bolji od mog LGa?

Realno mi ne treba 240Hz, vidim i sam da sam pretjerao.

Realno bi mi 120Hz bilo skroz ok.

Mora bit 1440p jer planiram uzeti 7900 GRE ili 7900 XT, a te karte nisu bas za 4k 120Hz AAA story games.

 Pitanje je koliko bi dobio za taj rabljeni LG ali svakako bi se ga se isplatilo prodati i uzeti Xiaomi G Pro 27i.To je moje mišljenje na osnovu recenzija koje sam vidio dosad.

 VA ili IPS MiniLED monitori su danas visoka srednja klasa jednu stepenicu ispod OLED monitora.Uz to su i budget friendly.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 3:46 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nazalost, nisam to pitao, efekt se ne vidi pri standardnim testovima, nego ima li ga tko da uzivo zna kako stoji po tom pitanju... Npr. usporedba sa IPS-om par stranica prije lijepo pokazuje puno tamniji kursor na crnoj pozadini, ali posto nije snimano u nocnim uvjetima (niti sa pretjeranim ISO-om za efekt) taj dio se ne da skuziti naravno...
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
Nazalost, nisam to pitao, efekt se ne vidi pri standardnim testovima, nego ima li ga tko da uzivo zna kako stoji po tom pitanju... Npr. usporedba sa IPS-om par stranica prije lijepo pokazuje puno tamniji kursor na crnoj pozadini, ali posto nije snimano u nocnim uvjetima (niti sa pretjeranim ISO-om za efekt) taj dio se ne da skuziti naravno...

 Imam VA mini led (384 zone) skoro mjesec dana. Nemam nikakvih problema. Kursor se normalno vidi a nešto je tamniji jer je monitor  daje toliko svjetlu sliku da bi normalno osvijetljen iritirao na tamnoj pozadini.  U normalnom radu niti jedan od  efekata ne primjećujem. Ne kažem da ne postoje, no moj subjektivni dojam (koji mi je jedini bitan) je da je to zanemariv (nebitan) problem, tako da ako prelaziš sa klasičnog monitora gdje  je sve blooming i bleeding, gledanje što se dešava ispod i oko kursora je pretjerivanje.  Evo uvodne sile Starfielda pa traži greške . U mračnoj prostoriji kada sunce izađe iza planeta moraš zatvoriti oči, a druga polovica ekrana je potpuno crna. Teško je to fotografirati i pokazati na običnom LED-u, no ovo je moj pokušaj (još telefon više posvjetili nego što je stvarno).

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Momci nisam nesto upoznat s OLED monitorima, ali vjerovatno kako tehnologija ide vjv burn in efekata ima manje? koji bi ste preporucili do 800€ za gaming? moze biti 2k, nemora 4k

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...
chorba69 kaže...

Cisto informativno pitanje...

Imam LG 27GR83Q, koji i ovako slabo koristim. Jel se isplati (pokusati) prodati ga i uzeti Xiaomi G Pro 27i za 50€ vise?

Valjd bih mogao dobiti nekih 280€ za njega jer je prakticki nov (kupljen u SD u 4mj).

A imam pristup njemackim shopovima i tamo koliko vidim ima Xiaomi za cca. 300-320€ s kuponima.

 

Isplati li se, ili nije Xiaomi nista bolji od mog LGa?

Realno mi ne treba 240Hz, vidim i sam da sam pretjerao.

Realno bi mi 120Hz bilo skroz ok.

Mora bit 1440p jer planiram uzeti 7900 GRE ili 7900 XT, a te karte nisu bas za 4k 120Hz AAA story games.

 Pitanje je koliko bi dobio za taj rabljeni LG ali svakako bi se ga se isplatilo prodati i uzeti Xiaomi G Pro 27i.To je moje mišljenje na osnovu recenzija koje sam vidio dosad.

 VA ili IPS MiniLED monitori su danas visoka srednja klasa jednu stepenicu ispod OLED monitora.Uz to su i budget friendly.

 Tenks.

Budem ga stavio na oglas za 280€ pa ak ode, ode.

AK ne, isto nije strasno. Nije da sam nezadovoljan i monitor mi je odlican, ali ako bi MiniLED za 50-100€ vise bio osjetno bolji, nemam problem s tim.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mr.potter kaže...
Mad Ant kaže...
Nazalost, nisam to pitao, efekt se ne vidi pri standardnim testovima, nego ima li ga tko da uzivo zna kako stoji po tom pitanju... Npr. usporedba sa IPS-om par stranica prije lijepo pokazuje puno tamniji kursor na crnoj pozadini, ali posto nije snimano u nocnim uvjetima (niti sa pretjeranim ISO-om za efekt) taj dio se ne da skuziti naravno...

 Imam VA mini led (384 zone) skoro mjesec dana. Nemam nikakvih problema. Kursor se normalno vidi a nešto je tamniji jer je monitor  daje toliko svjetlu sliku da bi normalno osvijetljen iritirao na tamnoj pozadini.  U normalnom radu niti jedan od  efekata ne primjećujem. Ne kažem da ne postoje, no moj subjektivni dojam (koji mi je jedini bitan) je da je to zanemariv (nebitan) problem, tako da ako prelaziš sa klasičnog monitora gdje  je sve blooming i bleeding, gledanje što se dešava ispod i oko kursora je pretjerivanje.  Evo uvodne sile Starfielda pa traži greške . U mračnoj prostoriji kada sunce izađe iza planeta moraš zatvoriti oči, a druga polovica ekrana je potpuno crna. Teško je to fotografirati i pokazati na običnom LED-u, no ovo je moj pokušaj (još telefon više posvjetili nego što je stvarno).

 Ja sam više pitao za efekt pomicanja miša po crnom ekranu, iliti navečer sa dark modom, tu se najviše primjetilo "pomicanje" backlighta za mišem, nebitno jako ili slabo.

 

Nešto tipa ovo, ali inače je suptilnije i šire oko miša:

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...

 Ja sam više pitao za efekt pomicanja miša po crnom ekranu, iliti navečer sa dark modom, tu se najviše primjetilo "pomicanje" backlighta za mišem, nebitno jako ili slabo.

 

Nešto tipa ovo, ali inače je suptilnije i šire oko miša:

 

 

 

 Ne primjetim efekt pomicanja backlighta za mišem kod normalnog korištenja, ma koliko se trudio. Možda da punom brzinom radim osmice mišem po crnom ekranu (kao na videu), no pokušavam se sjetiti gdje bi mi to trebalo.  

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ProTeinZ kaže...

Momci nisam nesto upoznat s OLED monitorima, ali vjerovatno kako tehnologija ide vjv burn in efekata ima manje? koji bi ste preporucili do 800€ za gaming? moze biti 2k, nemora 4k

 Koji god da uzmeš bilo WOLED ili QD OLED,2K ili 4K nemožeš pogriješiti.Jedino se bojim da ti 800eura možda neće biti dovoljno,barem ako budeš kupovao kod nas.

 Garancija novih W-QD OLED monitora na burn in je 3 godine.

 Paket mjera protiv Burn-In pošasti:

 *Postaviti programsku traku sustava Windows na Autohide

  Aktivirati tamni način rada u sustavu Windows/Microsoft Office/web pregledniku/aplikacijama (ako imaju tamni način)

  Postaviti pozadinu radne površine na prazan crni ekran

  Postaviti zaključani zaslon na običnu crnu pozadinu ili na "Windows Spotlight" tako da se slika na zaslonu mijenja

 *Postaviti isključivanje zaslona nakon 2-3 minute neaktivnosti(power&sleep settings)

  Sakriti sve ikone na radnoj površini,svemu možete pristupiti iz izbornika Start/trake za pretraživanje

  Postaviti pokazivač miša na automatsko skrivanje nakon nekoliko sekundi neaktivnosti pomoću AutoHideMouseCursor https://www.softwareok.com/?Download=AutoHideMouseCursor

 *Koristiti OLED Care Pixel Cleaning(Asus) redovito.

 Zvjezdicom označene su preventivne mjere koje osobno koristim već 2 ipol godine .

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 4:23 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ProTeinZ kaže...

Momci nisam nesto upoznat s OLED monitorima, ali vjerovatno kako tehnologija ide vjv burn in efekata ima manje? koji bi ste preporucili do 800€ za gaming? moze biti 2k, nemora 4k

 Aoc agon 27 oled  680e

13 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 eto i meni stiže danas dotični monitor!!

javi dojmove i možeš na privat napisati koliko si ga platio? odnosno jesu li ti dali popust? LP

Intel 80286
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 8:16 (Horned Reaer).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor za soma €??? Svaka čast da možete odvojiti tolke novce samo za monitor. Di je sve ostalo?? 

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
evo poslali su jucer, pise do 23.9 je na adresi, placen 1179€ kao sto pise na webu, tebi ce doci danas, pa javi dojmove sto mislis ✌️
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ProTeinZ kaže...
evo poslali su jucer, pise do 23.9 je na adresi, placen 1179€ kao sto pise na webu, tebi ce doci danas, pa javi dojmove sto mislis ✌️

 ja sam kao firma ressler dobio 10 posto popusta još na tu cijenu ajmo reč tkz rabat pa me izašlo 1061 euro

ne znam kojom dostavnom službom voze ali sam dobio email da je jučer poslano.

onda valjda bude danas baš sam sada ono jedva čekam

 

 

Intel 80286
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
kolega koji je narucio g6 prije dva tjedna, dostavna sluzba je bila lagermax
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice