Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.453.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

 Što mislite dali je pametno monitor ovdje uzeti? Jeftiniji je 1000 kn nego kod nas.

XIAOMI 27-Inch 2K Gaming Monitor

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 19:54 (janena).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
janena kaže...

 Što mislite dali je pametno monitor ovdje uzeti? Jeftiniji je 1000 kn nego kod nas.

XIAOMI 27-Inch 2K Gaming Monitor

 Ako se odlučiš za to, evo ti kupon koji ti dodatno spusti cijenu  za 15 usd, BG64c086

EDIT evo još bolji kupon koji spusti na 245 usd : BGPL220932

Ijoš instaliraš neki cashback service addon na preglednik i napraviš račun, ja koristim MEGABONUS nude mi 3% cashback za ovu kupovinu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 21:11 (spasitelj).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sta je najbolje za PS5 do 5000 kuna? Ako ima sta 4k? Ili je bolje manji tv uzet za to?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Samsung Odyssey G70A. Preporučam, imam ga od 7. mjeseca, IPS, 4k, HDMI 2.1, 144 hz... Ovdje je najjeftiniji (nisam nikad kod njih kupovao pa provjeri iskustva ljudi na netu), na ostalim stranicama je preko 5000, pogledaj si i vani, možda nađeš jeftinije.

A možda da pričekaš pa ti se posreći ko meni kad sam uzeo direkt od Samsunga na akciji za 3200 kn prije 3 mjeseca. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
spasitelj kaže...
janena kaže...

 Što mislite dali je pametno monitor ovdje uzeti? Jeftiniji je 1000 kn nego kod nas.

XIAOMI 27-Inch 2K Gaming Monitor

 Ako se odlučiš za to, evo ti kupon koji ti dodatno spusti cijenu  za 15 usd, BG64c086

EDIT evo još bolji kupon koji spusti na 245 usd : BGPL220932

Ijoš instaliraš neki cashback service addon na preglednik i napraviš račun, ja koristim MEGABONUS nude mi 3% cashback za ovu kupovinu.

 I ja sam to uzela, malo se namucila s tim cashbackom ali sam uspjela, nisam znala da se mora aktivirati gore u browseru prije placanja. 

16 dolara mi je bio cashback plus onaj cupon. Na kraju me monitor kostao malo ispod 1800 kn a kod nas je 3400. Ima eu jamstvo od godinu dana. Nadam se da ce biti sve u redu, do sad sam samo mobitele tamo kupovala za obitelj. Pise da ce mi bit dostavljen vec 13.10.

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, nisam dugo bio na forumu pa ako moze mala pomoc. Prekinuo s curom  i ostao bez monitora ( Samsung odyssey G7 32inca).. Najvise bi se gledao youtube, povremeno neke gluposti i malo igre ( Cyberpunk,red dead redemption,  skyrim itd.) Dijagonala minimalna 27inca  a maksimalnu bas i nemam. Htio bih  da je 1440p, 144+ herca i da ima nvidia gsync  jel planiram unapriediti sada gtx 1070 na rtx  3080. HDR dobro dodje, ali ako digne cijenu drasticno prezivit cu nekako bez njega :). Buđet bi bio između 2000-3500kn, ali ako nesto bas dobro ima iznad nije problem ako se bas isplati. Volim kupiti nestoo pa da sam miran bar neko vrijeme. Hvala znalci unaprijed. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Preporuke za 1440p 27'' IPS monitor koji ima VESA mount? Što se tiče refresh ratea, s obzirom da će biti spojen na 5500 XT 4GB, nije toliko bitno da je > 120 Hz. No koliko vidim, razlika u cijeni između basic 60/75 Hz (npr. Acer Nitro VG270Ubmiipx 1650 kn) i 144 Hz (npr. LG 27GN800-B 2200 kn) je oko 500 kn pa ću radije ići na 144 Hz u tom slučaju. No možda nisam dobro tražio 60 Hz modele.

 

Max cijena: 2300 kn no ako se može naći neki 60 Hz za 1400 kn ili manje super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, iskustva sa AOC Q27G2U i kako bi se slagalo sa RX 5700 XT (polovnom) ili RTX 2060 (nova sa garancijom, 350€ trenutno na popustu)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

 

Planiram uzeti novi monitor. Trenutno imam LG 29WK600-W, koji baš i ne zadovoljava moje potrebe.

 

Komp najviše koristim u poslovne/poluprofesionalne svrhe:
- povremena obradu videa/slike
- povremen dizajn i programiranje web stranica
- rad u InDesign-u i Illustrator-u
- office: Word, Excel
- rijetki gaming - nisam zahtjevan, meni je 30-40 FPSa u Assassin's Creedu i više nego dovoljno, tako da nije potreban high refresh.

 

Ono što mi je potrebno da monitor ima jest:
- 1440p ili 2160p
- ugrađene zvučnike (poželjno i audio out 3.5mm)
- 2 x HDMI
- USB (down i upstream)
- sRGB 99% ili DCI-P3 95%
- VESA mount (npr. 100x100mm)

 

Poželjno:
- PiP (picture in picture)
- HDR10/10+ i/ili DV
- freesync
- USB (ALT mode)

 

Radije bih ultrawide (nije obavezno) radi multitaskinga, od 29"(nikako grdosije od 34"). Mada može i 16:9 od 27".

Budžet nemam fiksirani, ali ako je moguće zadržao bih se u granicama 2k.

 

Bilo koji savjet je dobrodošao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 17:12 (0v3rl0rd).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, molio bih preporuku monitora 27 incha, minimalno 144hz, 2k rezolucija. Sluzit ce za igranje warzone. Cijena do 1800 kn, moze i polovni ako znate za neku korektnu ponudu 

nine
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jake kaže...

Ekipa, molio bih preporuku monitora 27 incha, minimalno 144hz, 2k rezolucija. Sluzit ce za igranje warzone. Cijena do 1800 kn, moze i polovni ako znate za neku korektnu ponudu 

 

za te pare jedino ovako nešto klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 8:41 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jake kaže...

Ekipa, molio bih preporuku monitora 27 incha, minimalno 144hz, 2k rezolucija. Sluzit ce za igranje warzone. Cijena do 1800 kn, moze i polovni ako znate za neku korektnu ponudu 

 Ja sam prošli mjesec za taj iznos uzeo rabljeni https://www.lg.com/hr/monitori/lg-27gn850-b. Onda su bila 2-3 takva modela na njuškalu, ali trenutno ne vidim više ni jedan. Ako ga negdje uspiješ pronaći, preporučam.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na savjetima!

 

Uzeo sam ovaj AOC ; https://www.nabava.net/monitori/aoc-cq27g3su-bk-monitor-cijena-va-27-16-9-201168581

. Monitor je korektan, zakrivljen je pa treba malo privikavanja.

 

U svakom slučaju još jednom zahvaljujem na pomoći. AKo bilo tlko ima upit u svezi monitora, tu sam, ali nisam ekspert tako da mogu samo ograničeno pomoći.

nine
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2022 21:59 (jake).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, kupujem novi monitor, koristiti ću ga za posao (web dev) te eventualno možda pokreniti koji put WoW. Isprobao sam par monitora i najviše mi paše 32 incha (što više to bolje haha). Raspolažem budžetom do 3000 kuna, ukoliko postoji nešto dosta bolje za malo više novca mogu dodati. Ekran bi spajao na laptop (AMD Ryzen 5 5500U, 8gb rama, integrirana grafa).

 

Prijatelj mi je predložio ovaj model, što mislite o njemu? 

Pogledao sam i XIAOMI Mi Curved Gaming 34", dobre recenzije ima za tu cijenu, koje je vaše mišljenje?

 

 

Hvala vam!

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 10:44 (Zeppe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja imam xiaomija i ne vidim stvarno potrebe za boljim, jacim, vecim...

po meni best buy do 2500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ASUS ROG Swift OLED PG42UQ
glas_razuma kaže...

Pozdrav, ekipa. Nedavno sam tražio savjet glede monitora, no nije baš bilo odaziva. Iskreno, malo sam si zakomplicirao život tražeći monitor koji bi imao sve što sam tražio i za koji sam shvatio da ne postoji, pa sam na kraju presjekao i odlučio se za ASUS ROG Swift OLED PG42UQ. I nisam požalio. ;)

 

Dvoumio sam se između LG C2 i ovog, no presudio je DisplayPort i naklonost ASUS-u. Trebao mi je koji dan da se prilagodim na veličinu (imao 27 do sada - jedna od slika je usporedba), i moram si kupiti malo dublji stol, no osim toga sve je super. Boje su super, slika je izvrsna, a osim gejmanja slika je uživanje i kod multimedije, a vrlo je dobra i kad radim. Koristim ga najmanje za ovo zadnje, možda mi ne bi bio prvi izbor da je prvenstveno za rad. Maksimalni refresh rate je 138 Hz, tako da nije najbolji za FPS, no meni paše jer najviše igram Witcher 3, Fallout, Assassins Creed i slične igre.

 

Bilo je malo muke dok nisam apdejtao firmware, no nakon toga je sve izgledalo izvrsno. Preporučujem za 4K igranje. ;)

 Zadovoljan?

 

Ja ću na LG C2 42

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
15 godina
offline
Re: ASUS ROG Swift OLED PG42UQ

Jako zadovoljan. Dvije stvari koje moram riješiti su 1. to da se monitor ponekad ne budi, navodno je to zbog OC-a na 138Hz, i 2. malo agresivno prigušivanje svjetla (dimming) koje se upali u nekim situacijama (recimo dok pišem komentar na BUG-ovom forumu).

 

Koliko sam skužio, oboje će biti riješeno firmware-om koji dolazi za koji tjedan.

 

U osnovi ti kupuješ tv, ja sam kupio monitor. No mislim da je LG C2 izvrstan izbor, posebno ako je fokus na konzolama. Sretno!

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav, trebao bih preporuku monitora. trenutno sam na FHD 165Hz,ali bih presao na nesto ljepse. da li se isplati preci na 2k ili ipak na 4k? ima rtx 3080
do nekih 500-600 eura

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
@Zeppe
Imao Xiaomia, pa ga vratio i zamjenio za Huawei MateView GT 34".
Na kraju sam i tog Huaweia vratio, i uzeo LG C2 OLED.
Ne znam koji je lošiji od ova dva 34".
Ukratko, jako losi monitori, Xiaomi niti nema HDR, a na Huaweiu ga je bolje ne paliti:/
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 9:26 (jucca).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kako si zadovoljan s telkom umjesto monitora?

 

Ima li kakvih problema, ali da su bas ono, veliki?

 

Razmisljas li o povratku na klasicni monitor?

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Oled tv lg je trenutno najbolji monitor za gaming! Hdr na njemu je cudo! Svakako preporuka model iz C serije!
be Cool
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kant kaže...

Kako si zadovoljan s telkom umjesto monitora?

 

Ima li kakvih problema, ali da su bas ono, veliki?

 

Razmisljas li o povratku na klasicni monitor?

 Kako je kolega gore napisao, zbilja izvrsno iskustvo. Igrati u HDRu na OLEDu je nesto posebno. 

Uvijek mi je monitor bio najbitnija stavka u konfiguraciji, nikad nisam stedio na tome, tako i ovaj put. Mozda sam malo pretjerao sa velicinom, imam 48", jer nije bilo u SvijetMedija, gdje sam vracao LG, C2 u 42". No vjerujem da je to stvar navike.

Kao minus, osim cijene, bi izdvojio mogućnost burn-ina, zato treba sakriti taskbar, staviti solidnu boju, pozeljno crnu, kao wallpaper, izbjegavati staticne slike za wp, bilo bi idealno kad bi makao i ikone sa desktopa, ali to mi je malo too much. Pa eto, non stop ti je u glavi da bi se nešto moglo desit kad surfas, ili radis na PCu.

No sve to nestaje kad upalis igru! stvarno prekrasno izgleda. probao sam danas novi Uncharted, i to izgleda zbilja prebrutalno. 

Drugo što sam probao, je Shaterline, i iako sa odzivom od 4-5ms na 4k/120Hz uz uključen HDR, nemam apsolutno nikakvih problema sa responseo

Nema sanse da se ikad vise vratim na obicni monitor 😱

Imao sam uglavnom uvijek vrlo dobre monitore, no nijedan mi nije ostavio takav snažan dojam kao C2.

Ako mozes priuštiti skupiti, svakako preporuka za OLED.  Cak ne nuzno C2. Ima i Samsung S95 novi. 

BTW, ako si u ST i blizoj okolici, javi se, dodji isprobat, garantiram peglanje kartice 😄

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 20:44 (jucca).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa, treba mi novi monitor ili 2 cak, ovisi, htio bi glosssy monitor, al nigdje ih nema kolko vidim ne treba mi za gaming, tako da 60hz je okej, mora bit ips i 4k, min 27 incha, ultrawide je dobrodosao, takoder trebam usb c punjenje i prijenos podataka na njemu, budzet je fleksibilan, hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

tražim neki bestbuy 27" monitor (1440p ili više) s IPS panelom, bar 75Hz i ok prikazom boja i kontrasta ? - i da ima vesa mount 100x100mm...

čisto da vidim kaj gledat ako uleti nekaj na black friday/cyber monday ponudi...

 

trenutno imam Dell 2209WA (22" IPS, 1680x1050 reza), ali nakon 13+ godina bi nekaj novije jer ovaj je, mislim, prošao odavno rok službe :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 19:45 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Na kraju sam uzeo Xiaomia, pošto ga nisam tražio za gaming savršeno mi je poslužio za poslovne svrhe, 3 ili 4 tab-a na jednom desktopu, sve šta mi treba pa i više haha.

Hvala na preporukama ekipa!

Zeppe :D
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ne vidim zasto ne bi bio i za gaming...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

ne vidim zasto ne bi bio i za gaming...

 

Zbog izraženog ghosting efekta. 

Ja ga nisam mogao prozvakat, i vratio sam ga nazad zbog toga najvise 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

je li neko imao iskustva sa AOC 27B2DM ili Acer K272HLHbi i da li je neko narucio monitor iz EU? Sta se desava u slucaju nekog kvara? Gledao sam monitore u BiH i 27'' pocinje od 160-170 eura. Tako da mi se ovo itekako isplati, obzirom da imam jos neke sitnice naruciti i uklopim se sa dostavom unutar 150 eura.

 

EDIT: Nasao sam mozda nesro bolje. Obzirom da cu igrati FIFE i COD

1. Samsung Curved Monitor 

2. Samsung Odyssey G3

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 21:26 (anelko).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jucca kaže...
RuskeGTT kaže...

ne vidim zasto ne bi bio i za gaming...

 

Zbog izraženog ghosting efekta. 

Ja ga nisam mogao prozvakat, i vratio sam ga nazad zbog toga najvise 

 nikakve probleme nemam s time...najvj si pobrao nekog lose sklopljenog...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice