Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.455.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gledam uzeti uskoro neki Ultra wide monitor (34" ili 38") za posao i gaming/filmove. Spajao bi ga najviše na PC a ponekad i na macbook. Gledam da ima HDR (znači čim bolji prikaz boja), ali isto da ima nešto veći refresh rate, te idealno i g sync. Do cca nekih 10k kn.

 

Taj monitor bi mi zamijenio trenutni setup, Asus pg278q 27" (1440p) + Dell U2515h 25" (1440p, vertikalno pozicioniran).

 

Iako nije mali iznos novca, koliko sam vidio, teško je naći kvalitetan monitor da ima sve, obično je monitor sa super bojama ali sa 60Hz, ili nešto lošijim bojama ali zato ima više Hz. U svakom slučaju, interesira me netko ima nešto za preporučiti?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

xiaomi? ne spada ti u kategoriju 10tkn, ali eto ako mislis ustedit i imat dobar monitor...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
markoal kaže...

Gledam uzeti uskoro neki Ultra wide monitor (34" ili 38") za posao i gaming/filmove. Spajao bi ga najviše na PC a ponekad i na macbook. Gledam da ima HDR (znači čim bolji prikaz boja), ali isto da ima nešto veći refresh rate, te idealno i g sync. Do cca nekih 10k kn.

 

Taj monitor bi mi zamijenio trenutni setup, Asus pg278q 27" (1440p) + Dell U2515h 25" (1440p, vertikalno pozicioniran).

 

Iako nije mali iznos novca, koliko sam vidio, teško je naći kvalitetan monitor da ima sve, obično je monitor sa super bojama ali sa 60Hz, ili nešto lošijim bojama ali zato ima više Hz. U svakom slučaju, interesira me netko ima nešto za preporučiti?

 

Imaš npr Gigabyte M34WQ, mislim da je oko 5-6k Kn i po rivjuima ispada dosta dobar pa baci oko. ;)

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m34wq

 

Nije zakrivljen ako ti je to bitno, nije VA panel (slabija crna ali nema muljanja crne u igrama i filmovima), ima KVM switch (spojiš mac na USB C i možeš simultano koristit sa desktopom-koristiš miš i tastaturu od desktopa, kao da imaš dock, ima PBP i PIP), IMHO ovo ti je savršeno za to što tražiš. Jedino ga nema kod nas za kupiti...barem po nabavi, ali vjerujem da ga moreš naručiti izvana.

 

EDIT: Eh da, imaš i ultimativni gaming monitor koji ti je u tih 10k kn(MSRP=1300€), ali je svuda razgrabljen (Alienware  aw3423dw):

 

Ovom je mana WRGB matrica i zbog toga lošiji prikaz teksta, ali za filmove i igre je nedostižan, doslovno mu ništa nije ni blizu (telke ne računamo ;) ).

PSN id: Diskach
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 7:33 (disco).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav ekipa,
trebao bi mi savjet za kupnju monitora do 2500 kn. Uzimao bih dva, znači do 5000 kn. Koristio bi mi ujedno i za office i za gaming, nebi išao preko 24 incha. Na jednom bi možda vrtio posao, a na drugom nekakvu igru/film.

Hvala.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
AlterEgo22 kaže...
Pozdrav ekipa,
trebao bi mi savjet za kupnju monitora do 2500 kn. Uzimao bih dva, znači do 5000 kn. Koristio bi mi ujedno i za office i za gaming, nebi išao preko 24 incha. Na jednom bi možda vrtio posao, a na drugom nekakvu igru/film.

Hvala.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ASUS+TUF+Gaming+VG249Q1A&cod=&cdo=

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hej, hvala ti na odgovoru. :)

Nekako mi se najviše svidio:
https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-q27g2u-bk-monitor-27-144hz-1ms-freesync-va-qhd-2560x1440-gaming

Što misliš? 2K je, 1ms i 144hz i ima ugrađene zvučnike.

Još jedno, možda bedasto pitanje. Imam pomanji radni stol pa me zanima je li bolje da uzmem flat ili curved monitor? Koji potencijalno zauzima manje prostora? (napominjem, uzimam dva)

Hvala :)
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Lp, evo nakon 7,8 godina kupujem monitor , RX480 Redcolor 4GB je graficka. Preporuka monitora do nekin 1200,1500kn ( moze i polovni) . Ne tražim nista pretjerano cisto da zamjenim ovi svoj stari 1680x1050 , Hvala unaprijed na prijedlozima 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 14:46 (MaciStyle).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

xiaomi? ne spada ti u kategoriju 10tkn, ali eto ako mislis ustedit i imat dobar monitor...

 

disco kaže...

Imaš npr Gigabyte M34WQ, mislim da je oko 5-6k Kn i po rivjuima ispada dosta dobar pa baci oko. ;)

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m34wq

 

Nije zakrivljen ako ti je to bitno, nije VA panel (slabija crna ali nema muljanja crne u igrama i filmovima), ima KVM switch (spojiš mac na USB C i možeš simultano koristit sa desktopom-koristiš miš i tastaturu od desktopa, kao da imaš dock, ima PBP i PIP), IMHO ovo ti je savršeno za to što tražiš. Jedino ga nema kod nas za kupiti...barem po nabavi, ali vjerujem da ga moreš naručiti izvana.

 

EDIT: Eh da, imaš i ultimativni gaming monitor koji ti je u tih 10k kn(MSRP=1300€), ali je svuda razgrabljen (Alienware  aw3423dw):

 

Ovom je mana WRGB matrica i zbog toga lošiji prikaz teksta, ali za filmove i igre je nedostižan, doslovno mu ništa nije ni blizu (telke ne računamo ;) ).

 Hvala obojici na preporukama, za sad mi je AW3821DW favorit (iako preferiram čim običniji dizajn samog monitora), vjerujem da će mi dugoročno 38" bit nešto bolje. Pratit ću baš situaciju idućih mjesec dana, ako neka dobra ponuda uleti.

AlterEgo22 kaže...
Hej, hvala ti na odgovoru. :)

Nekako mi se najviše svidio:
https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-q27g2u-bk-monitor-27-144hz-1ms-freesync-va-qhd-2560x1440-gaming

Što misliš? 2K je, 1ms i 144hz i ima ugrađene zvučnike.

Još jedno, možda bedasto pitanje. Imam pomanji radni stol pa me zanima je li bolje da uzmem flat ili curved monitor? Koji potencijalno zauzima manje prostora? (napominjem, uzimam dva)

Hvala :)

 Koliko sam vidio, ne preferiraju se dva curved monitora, već obično se uzima 1, ultrawide curved monitor. 2x27" jako puno zauzima i malo je nezgodno na stolu, moguće da će ti ultrawide više odgovarati za prostor.

Što se tiče zvučnika, neki modeli možda imaju ok zvučnike, za one koji nisu zahtjevni ili su većinom na slušalicama je ok. Za ostale, za gameanje, gledanje filmova, intezivnije slušanje glazbe, isplati se uzeti posebno neke bolje zvučnike.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 16:31 (markoal).
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

TUF Gaming VG249Q1A se ne moze pomaknuti ni gore ni dole, ni okrenut vertikalno, bolje za 70 kuna vise TUF Gaming VG249Q

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, prijatelj kupuje novi monitor i zanimaju nas kakvi su komentari na ovu firmu, iskreno nisam čuo za njih do sada? 
Zanima ga ovaj monitor:

https://www.senetic.hr/product/32GP850-B.AEU

https://www.senetic.hr/product/32GP850-B

I zašto imaju razliku od 100€ između ova dva modela monitora koji su doslovno isti. 
Monitor je drugdje, tipa instar itd cca 4500-5000kn.


When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preeporuka:

 

27", 1440p, ne preveliko postolje, mogućnost pivotiranja po visini, namjena je većinom za Adobeov paket i ponekad neki turn based rpg.

 

Plaćanje na rate 24. Budget neka je do 2300-2400kn

 

Fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

poz molim neku preporuku za 24" 1080p 144hz TN monitor, zelim probati TN panel...

za sad se dvoumim izmedu:

 

ASUS VG248QE

BenQ ZOWIE XL2411P

BenQ ZOWIE XL2411K

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Madbeard kaže...

Pozdrav svima,

 

Molio bih za vašu pomoć i savjete oko odabira monitora.

Kupio sam novu konfiguraciju zajedno sa novim monitorom Dell S2721DGFA.

Novi monitor je fenonemalan po dizajnu, konstrukciji i prikazu, ali nažalost nije dobar za mene. Nakon 10-tak minuta gledanja u njega, oči me ubijaju. Do te mjere da me počinje glava boljet.

Išao sam malo istraživat po netu kako ga kalibrirati da si pomognem, ali čini se da nema lijeka. Probao sam svašta i ništa ne pomaže.

Zaključak je da moje oči ne trpe wide color gamut, nano-IPS tj oversaturated boje.

 

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/j78zu9/dell_s2721dgf_prone_to_eye_strain_fatigue/

 

Probat ću vratiti taj monitor u trgovinu i zamjeniti ga za neki drugi, međutim sad me strah bilo što uzet da se ovo opet ne ponovi.

 

Sa svojim starim monitorom Dell U2412M, nemam problema, kao ni sa Samsung U28E590D na poslu.

 

Da li netko ima slicna iskustva i pokoji savjet što da kupim/zamjenim? Cijena do 3350 kn.

Mislio sam uzet 27", 2k i 144 HZ. Namjena je primarno gaming i sekundarno graficki dizajn.

 

Konfiguracija je:

 

Intel CPU Desktop Core i5-11400F

XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB GDDR6

Patriot Viper Steel, 3200Mhz, 16GB

Asrock Intel LGA1200 B560 STEEL LEGEND

 

Zahvaljujem svima unaprijed

 

 

 

 

Možda ovako nešto klik

1440p 165Hz IPS

1 recenzija i malo komentara sa reddita od ljudi koji su ga kupili

 

Baš si gledam neki 2k monitor uzet i ovaj mi pošto je IPS dobar cijenom ali brate mili samo 12 mjeseci garancije za monitor je užasno malo.

Ima li smisla davat 100e više za IPS panel ako igranje i nije isključivo primarni cilj?

Čak bih rekao da bih htio bolje boje nego brzinu panela.

Kak uopće neki VA od 144herca moze bit spor?

 

Jel AOC CQ27G2U/BK u 2022. i dalje dobra kupovina?

Na mall.hr ima neka akcija 10% na AOC pa ne znam da li uzeti taj za 2000kn.

 

14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

XIAOMI Mi 2K Gaming imaš istoj od 2699kn, u drugim trgovinama s 24 mjeseca jamstva.

 

AOC CQ27G2 review na Rtings ,ako nisi već pogledao, a na Bug-u je recenzija AOC Q27G2U , ravan i bez zvučnika.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
T-bone's kaže...

XIAOMI Mi 2K Gaming imaš istoj od 2699kn, u drugim trgovinama s 24 mjeseca jamstva.

 

AOC CQ27G2 review na Rtings ,ako nisi već pogledao, a na Bug-u je recenzija AOC Q27G2U , ravan i bez zvučnika.

 

 

 

Nisam siguran vrijedi li taj IPS Xiaomi 700kn više od tog AOC.

Zapravo, nisam siguran u ništa što više guglam i istražujem koji monitor kupiti haha

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Silent horror1992 kaže...
ibme74 kaže...
Madbeard kaže...

Pozdrav svima,

 

Molio bih za vašu pomoć i savjete oko odabira monitora.

Kupio sam novu konfiguraciju zajedno sa novim monitorom Dell S2721DGFA.

Novi monitor je fenonemalan po dizajnu, konstrukciji i prikazu, ali nažalost nije dobar za mene. Nakon 10-tak minuta gledanja u njega, oči me ubijaju. Do te mjere da me počinje glava boljet.

Išao sam malo istraživat po netu kako ga kalibrirati da si pomognem, ali čini se da nema lijeka. Probao sam svašta i ništa ne pomaže.

Zaključak je da moje oči ne trpe wide color gamut, nano-IPS tj oversaturated boje.

 

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/j78zu9/dell_s2721dgf_prone_to_eye_strain_fatigue/

 

Probat ću vratiti taj monitor u trgovinu i zamjeniti ga za neki drugi, međutim sad me strah bilo što uzet da se ovo opet ne ponovi.

 

Sa svojim starim monitorom Dell U2412M, nemam problema, kao ni sa Samsung U28E590D na poslu.

 

Da li netko ima slicna iskustva i pokoji savjet što da kupim/zamjenim? Cijena do 3350 kn.

Mislio sam uzet 27", 2k i 144 HZ. Namjena je primarno gaming i sekundarno graficki dizajn.

 

Konfiguracija je:

 

Intel CPU Desktop Core i5-11400F

XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB GDDR6

Patriot Viper Steel, 3200Mhz, 16GB

Asrock Intel LGA1200 B560 STEEL LEGEND

 

Zahvaljujem svima unaprijed

 

 

 

 

Možda ovako nešto klik

1440p 165Hz IPS

1 recenzija i malo komentara sa reddita od ljudi koji su ga kupili

 

Baš si gledam neki 2k monitor uzet i ovaj mi pošto je IPS dobar cijenom ali brate mili samo 12 mjeseci garancije za monitor je užasno malo.

Ima li smisla davat 100e više za IPS panel ako igranje i nije isključivo primarni cilj?

Čak bih rekao da bih htio bolje boje nego brzinu panela.

Kak uopće neki VA od 144herca moze bit spor?

 

Jel AOC CQ27G2U/BK u 2022. i dalje dobra kupovina?

Na mall.hr ima neka akcija 10% na AOC pa ne znam da li uzeti taj za 2000kn.

 

 

A jesi gledao ovaj 27" 1440p 165Hz IPS

Imaš trenutno na mall.hr mall dane pa uz 10% popusta ispadne 2.450kn

recenzija 12

14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Znam kako ti je, ja sam isto prije 3-4 mjeseca tražio monitor, jer je stari monitor riknuo.

Čitao, gledo rencenzije, te sam u neki uži izbor stavio 3 modela Aoc, Xiaomi, LG, te čekao tkome prvo padne cijena/akcija.

 

Na kraju dočekao akciju na Xiaomi 34" UW (2500kn), s tima da nisam imao nikakve prohtjeve u s vezi spec. monitora (koristi ga za surfanje/multimediju).

 

Vidi se razlika izmeđe njega i Acer X34p koji je ipak IPS, ali je i razlika u cijeni 3x, s tim da je taj Acer precijenjen monitor. 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Silent horror1992 kaže...
ibme74 kaže...
Madbeard kaže...

Pozdrav svima,

 

Molio bih za vašu pomoć i savjete oko odabira monitora.

Kupio sam novu konfiguraciju zajedno sa novim monitorom Dell S2721DGFA.

Novi monitor je fenonemalan po dizajnu, konstrukciji i prikazu, ali nažalost nije dobar za mene. Nakon 10-tak minuta gledanja u njega, oči me ubijaju. Do te mjere da me počinje glava boljet.

Išao sam malo istraživat po netu kako ga kalibrirati da si pomognem, ali čini se da nema lijeka. Probao sam svašta i ništa ne pomaže.

Zaključak je da moje oči ne trpe wide color gamut, nano-IPS tj oversaturated boje.

 

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/j78zu9/dell_s2721dgf_prone_to_eye_strain_fatigue/

 

Probat ću vratiti taj monitor u trgovinu i zamjeniti ga za neki drugi, međutim sad me strah bilo što uzet da se ovo opet ne ponovi.

 

Sa svojim starim monitorom Dell U2412M, nemam problema, kao ni sa Samsung U28E590D na poslu.

 

Da li netko ima slicna iskustva i pokoji savjet što da kupim/zamjenim? Cijena do 3350 kn.

Mislio sam uzet 27", 2k i 144 HZ. Namjena je primarno gaming i sekundarno graficki dizajn.

 

Konfiguracija je:

 

Intel CPU Desktop Core i5-11400F

XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB GDDR6

Patriot Viper Steel, 3200Mhz, 16GB

Asrock Intel LGA1200 B560 STEEL LEGEND

 

Zahvaljujem svima unaprijed

 

 

 

 

Možda ovako nešto klik

1440p 165Hz IPS

1 recenzija i malo komentara sa reddita od ljudi koji su ga kupili

 

Baš si gledam neki 2k monitor uzet i ovaj mi pošto je IPS dobar cijenom ali brate mili samo 12 mjeseci garancije za monitor je užasno malo.

Ima li smisla davat 100e više za IPS panel ako igranje i nije isključivo primarni cilj?

Čak bih rekao da bih htio bolje boje nego brzinu panela.

Kak uopće neki VA od 144herca moze bit spor?

 

Jel AOC CQ27G2U/BK u 2022. i dalje dobra kupovina?

Na mall.hr ima neka akcija 10% na AOC pa ne znam da li uzeti taj za 2000kn.

 

 

A jesi gledao ovaj 27" 1440p 165Hz IPS

Imaš trenutno na mall.hr mall dane pa uz 10% popusta ispadne 2.450kn

recenzija 12

 

Taj mu dođe isti panel kao na Legion verziji sa Y početno slovo?

Generalno, taj je monitor bolji po svemu od onog budget VA AOC?

Tih parsto kuna su mi nebitni.

Dok recimo za onaj Dell i LG IPS koji se preporučuju je 1000+ kuna više osjetan iznos.

 

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor do 3500kn na rate da podrzava gsync posto imam 1660 super.

trenutacno sam na 24" pa bih presao na nesto vece.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Amormian kaže...

Monitor do 3500kn na rate da podrzava gsync posto imam 1660 super.

trenutacno sam na 24" pa bih presao na nesto vece.

 https://www.nabava.net/monitori/dell-s2721dgfa-monitor-cijena-ips-27-16-9-125666411

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
GrimReaperKC kaže...
Amormian kaže...

Monitor do 3500kn na rate da podrzava gsync posto imam 1660 super.

trenutacno sam na 24" pa bih presao na nesto vece.

 https://www.nabava.net/monitori/dell-s2721dgfa-monitor-cijena-ips-27-16-9-125666411

 vidim da i sam imaš taj monitor, kakav je realno obzirom da ima poprilično loše ocijenjene karakteristike - link

 

točnost boja je loša, kontrast je dosta loš, black uniformity je loš, a local dimming je katastrofa i nemere se isključit, dakle u iole mračnijem okruženju blagi užas

nekako tu puno lošega ima u monitoru od skoro 500 eura

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
GrimReaperKC kaže...
Amormian kaže...

Monitor do 3500kn na rate da podrzava gsync posto imam 1660 super.

trenutacno sam na 24" pa bih presao na nesto vece.

 https://www.nabava.net/monitori/dell-s2721dgfa-monitor-cijena-ips-27-16-9-125666411

 vidim da i sam imaš taj monitor, kakav je realno obzirom da ima poprilično loše ocijenjene karakteristike - link

 

točnost boja je loša, kontrast je dosta loš, black uniformity je loš, a local dimming je katastrofa i nemere se isključit, dakle u iole mračnijem okruženju blagi užas

nekako tu puno lošega ima u monitoru od skoro 500 eura

 3 dana sam se zafrkavao s namjestanjem al sam ga uspio podesit i jako sam zadovoljan 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
GrimReaperKC kaže...
picajzla0707 kaže...
GrimReaperKC kaže...
Amormian kaže...

Monitor do 3500kn na rate da podrzava gsync posto imam 1660 super.

trenutacno sam na 24" pa bih presao na nesto vece.

 https://www.nabava.net/monitori/dell-s2721dgfa-monitor-cijena-ips-27-16-9-125666411

 vidim da i sam imaš taj monitor, kakav je realno obzirom da ima poprilično loše ocijenjene karakteristike - link

 

točnost boja je loša, kontrast je dosta loš, black uniformity je loš, a local dimming je katastrofa i nemere se isključit, dakle u iole mračnijem okruženju blagi užas

nekako tu puno lošega ima u monitoru od skoro 500 eura

 3 dana sam se zafrkavao s namjestanjem al sam ga uspio podesit i jako sam zadovoljan 

 

Jel bi ti se dalo napisati postavke, možda bi se tko drugi okoristio (pitam za frenda naravno)....

16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

prije 15 dana sam kupio Dell P2722H.

 

malo ispod 2000kn.  nemam živaca i strpljenja prevrtat najkompleksniju materiju periferije za cjepidlačenje.

jednostavno pošao u trgovinu sa ciljem.."Dell od 27 inča oko 2000kn".

 

Kome treba monitor sa najvjernijim bojama u ovoj cijeni, surfanje, office.. multimedija ala Netflix i sl... SAVRŠEN.  svjetlina i boje su mu stvarno za poželit.

ne igram se,pa ne znam kako se šlepa sa 60hz u igrama.

 

dobije se DP kabel. ima hub za brzi usb transfer.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko za preporučiti kvalitetan OLED monitor?

 

3840x2160

dijagonala oko 30"

kontrast što veći, ali ne onaj lažni marketinški, već pravi

postolje mora imati mogućnost podešavanja po visini

zvučnici - apsolutno nebitni

gaming - apsolutno nebitan

 

Dell nikako ne dolazi u obzir

Samsung bi zaobišao, osim ako netko nema dobre argumente za njega

 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
torrente kaže...

prije 15 dana sam kupio Dell P2722H.

 

malo ispod 2000kn.  nemam živaca i strpljenja prevrtat najkompleksniju materiju periferije za cjepidlačenje.

jednostavno pošao u trgovinu sa ciljem.."Dell od 27 inča oko 2000kn".

 

Kome treba monitor sa najvjernijim bojama u ovoj cijeni, surfanje, office.. multimedija ala Netflix i sl... SAVRŠEN.  svjetlina i boje su mu stvarno za poželit.

ne igram se,pa ne znam kako se šlepa sa 60hz u igrama.

 

dobije se DP kabel. ima hub za brzi usb transfer.

 

 

 uh, 1080p, ips, 60hz... za današnje doba poprilično slabo

 

edit

recimo bio je LG 32GN650-B nekidan u linksu za oko 2.200 kuna

1440p, 165hz, va panel s daleko boljim kontrastom

mala razliak u cijenu, a daleko bolji monitor

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 17:11 (picajzla0707).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
neutrino kaže...

Ima li tko za preporučiti kvalitetan OLED monitor?

 

3840x2160

dijagonala oko 30"

kontrast što veći, ali ne onaj lažni marketinški, već pravi

postolje mora imati mogućnost podešavanja po visini

zvučnici - apsolutno nebitni

gaming - apsolutno nebitan

 

Dell nikako ne dolazi u obzir

Samsung bi zaobišao, osim ako netko nema dobre argumente za njega

 

 

Hvala

LG UltraFine 32EP950-B monitor, 32″, 4K, USB-C, OLED

 

Review

8817,468 elektronskih cijevi,7,200 kristalnih dioda 1,500 releja,70,000 otpornika 10,000 kondenzatora,5 milijuna ručno zalemljenih spojeva,težina: 30 tona veličina opreme (~) 2.4 m x 0.9 m x 30.5 m
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav,

Uzimao bi novi monitor, za poslovne svrhe tako da refresh rate nije presudan, 75hz pozeljno, ali i 60 je ok.

Ono sto je obavezno:
- QHD
- 27-32"
- picture by picture (da mogu 2 ulaza koristiti odjednom)
- USB-C
- 2x HDMI

Nice to have, ali nije obavezno:
- IPS matrica
- 4K
- USB hub

Cijenovni rang cca 5000kn.

Mozete li mi sto preporuciti?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NeckerCube kaže...
Pozdrav,

Uzimao bi novi monitor, za poslovne svrhe tako da refresh rate nije presudan, 75hz pozeljno, ali i 60 je ok.

Ono sto je obavezno:
- QHD
- 27-32"
- picture by picture (da mogu 2 ulaza koristiti odjednom)
- USB-C
- 2x HDMI

Nice to have, ali nije obavezno:
- IPS matrica
- 4K
- USB hub

Cijenovni rang cca 5000kn.

Mozete li mi sto preporuciti?

 

https://www.nabava.net/search.php?q=43UN700-B&cod=&cdo=

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice