Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.430.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Meni ovaj aoc je dobar..imam mjesta na stolu pa stalak nesmeta..mrtvih pixela nemam..i bleed je nezamjetan..moguce da sam dobio ok primjerak...nemam zamjerke na lg panel...cak je i bolji nego u prijasnjem lg gn650 fhd sto sam imao...nema vise na fhd...btw izasao je noviji lg gp850

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 15:17 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bih i ja savjet za jedan ultra wide monitor. Nije toliko hitno, ako izlazi neki novi model mogu se strpiti. A trenutno vidim da isto ima svakakvog izbora u ponudi (od Alienwarea, Asusa do raznih LG-eva), samo moji idealni zahtjevi ne spadaju u samo jednu skupinu.

 

Ugl. moji zahtjevi:
- Koristio bih ga za gameanje, te programiranje i vizuali što je u mom slučaju zapravo usko povezano

- Veličina, 34"/35"/38" - 21:9 max omjer (navikao sam na 27" sa 1440p pa mi je idealna produžena verzija)

- Refresh Rate 90hz+ (navikao sam na 144hz pa bi mi se na 60hz bilo malo neugodno vratiti) + idealno ako bi imao GSYNC ali nije uvjet

- HDR: idealno HDR
- Cijena: do oko 10k kn

Par primjeraka što sam naletio kod nas u ponudi:

 

LG 38WN95C-W ~ 12400 kn

LG 38GN950-B ~ 12900 kn 

- razlike su koliko vidim u thunderbolt priključku koji prvi ima i nekim manjim sitnicama

- malo su izvan budžeta

 

Alienware aw3420dw - 9000 kn

Asus ProArt PA34vc ~ 9200 kn

Dell U3821dw - 9450 kn - minus je što je 60hz

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 11:04 (markoal).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok,

 

Imam mali problem. Do nedavno sam imao AOC 24G2U koji mi je bio super, ali sam ga odnio na servis (još je bio pod garancijom) jer su se počele pojavljivati neke crte po ekranu, kao da je cijeli red mrtvih pixela. Kažu mi iz Linksa da je nepopravljiv ali da ga ne mogu zamjeniti jer više nemaju taj model niti je dobavljiv, tako da će mi dati neki drugi monitor besplatno ili uz nadoplatu razlike u cijeni.

 

Ima li netko nešto slično za preporučiti? Možda ASUS TUF VG249Q1R ili ACER Nitro VG240YS? Nešto treće možda?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

drug mi trazi monitor da moze koristiti uz macbook pro 16'', evo ispod sta je naveo da mu je must have i budzet.

27”+ inca
2k ili 4k
usb-c koji podrzava i display i punjenje 90w kako bi bio kompatibilan sa macbook pro 16”

koristen za posao (programiranje), vjerovatno nekad gaming (samo SP)

ako je 2k onda 1000-1100KM (500-550 EUR)
ako je 4k onda do 1400KM (700 EUR otprilike)

 

Evo neki monitori koje je gledao.

DELL Monitor UltraSharp U2722DE 27" 16:9 IPS LED USB-C - Kompjuteri - Monitori - Sarajevo - Centar - OLX.ba

 

Monitor LG 4K 27" 27UD88-W - Kompjuteri - Monitori - Vogošća - OLX.ba


Gledali smo i Gigabyte M27Q ali on nema punjenje dovoljno jako za macbook pa otpada. Bio bih zahvalan kada bi neko mogao pomoci pri odabiru.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav,
tražim novi monitor do 1500 kn. Nije mi hitno, mogu pričekati akcije itd, htio bih par preporuka pa da malo popratim cijenu.
Imam Samsung s19a10n koji me služi već 11 god, ali htio bih ga promijeniti jer sam prije godinu dana kupio novi komp.

Monitor bi trebao biti sličnih dimenzija jer je na specifičnom mjestu u kutu pored prozora. Ne može biti veći jer onda ne bih mogao otvoriti prozor. :)

Specifikacije mi nisu baš najbitnije jer komp koristim za googlanje, gledanje videa i par puta odigram koju igricu (i ne patim na grafiku).
Najbitnije mi je da se ne kvari (koliko god je to moguće).

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav! 


Imam dell s2721dgf i zanima me koji bi monitor do 2500 kuna najbolje pasao kao vertikalni uz njega?

Uzeo bih vjerojatno još jedan dell, pošto sam s njima zadovoljan

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domagochi kaže...

Pozdrav! 


Imam dell s2721dgf i zanima me koji bi monitor do 2500 kuna najbolje pasao kao vertikalni uz njega?

Uzeo bih vjerojatno još jedan dell, pošto sam s njima zadovoljan

 Možda S2719DGF 1440p 155hz (stariji TN), naći na oglasniku, ili nešto novije iz P/U serije 24" ako nije problem 1080p i 60hz (P/U2419) ili 1440p P2421D.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Izmedu ova dva monitora sam:

 

 

Alienware AW3821DW, 38" UW, dakle 3840x1600, kao odrezani 4K 43 incni monitor. Po visini je pandan 32" sto je odlicno. Ima 144 Hz, HDMI 2.0 nazalost, HDR600 i Nano IPS (odlican panel).

 

https://www.dell.com/en-us/shop/alienware-38-curved-gaming-monitor-aw3821dw/apd/210-axvg/monitors-monitor-accessories

 

S druge strane je C49RG9 od Samsunga, 49" 5120x1440, dakle 2x27" spojen u jedan. Ovaj model nije Odyssey G9, manji je curve sto meni pase, a ima 600 nita cca, VA panel i 120 Hz.

 

https://www.samsung.com/ca/monitors/gaming/super-ultra-wide-dual-qhd-32-9-gaming-monitor-49-inch-lc49rg90ssnxza/

 

 

 

Problem je sto sam na macOSu uglavnom dosta i na Linuxima, a ne postoji neki nacin da gura 5120x1440 na 120 Hz. Cak ni na 60 Hz osim ako ne koristim dva kabla (HDMI + DP) i nadat se da MST je podrzan (izgleda da nije). Medutim prvi od 3840x1600 bi trebao gurat u 60 Hz bez problema i bez eGPUa sa stock driverima i DP 1.2 kablom.

U planu je prebacit se na RTX build kad vrijeme za to dode, no zasad me zanima ako je netko koristio 49" za produktivnost i rad (ne gaming) i versus 38".

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
markoal kaže...

Trebao bih i ja savjet za jedan ultra wide monitor. Nije toliko hitno, ako izlazi neki novi model mogu se strpiti. A trenutno vidim da isto ima svakakvog izbora u ponudi (od Alienwarea, Asusa do raznih LG-eva), samo moji idealni zahtjevi ne spadaju u samo jednu skupinu.

 

Ugl. moji zahtjevi:
- Koristio bih ga za gameanje, te programiranje i vizuali što je u mom slučaju zapravo usko povezano

- Veličina, 34"/35"/38" - 21:9 max omjer (navikao sam na 27" sa 1440p pa mi je idealna produžena verzija)

- Refresh Rate 90hz+ (navikao sam na 144hz pa bi mi se na 60hz bilo malo neugodno vratiti) + idealno ako bi imao GSYNC ali nije uvjet

- HDR: idealno HDR
- Cijena: do oko 10k kn

Par primjeraka što sam naletio kod nas u ponudi:

 

LG 38WN95C-W ~ 12400 kn

LG 38GN950-B ~ 12900 kn 

- razlike su koliko vidim u thunderbolt priključku koji prvi ima i nekim manjim sitnicama

- malo su izvan budžeta

 

Alienware aw3420dw - 9000 kn

Asus ProArt PA34vc ~ 9200 kn

Dell U3821dw - 9450 kn - minus je što je 60hz

 

Polako dolaze i 43" UHD 120/144Hz.

Možda i njih uzeti u obzir.

 

Prvo što mi Nabava izbaci je Gigabyte Aorus FV43U

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me razlika između 
Samsung LC32G75TQSRXEN 
Samsung LC32G75TQSUXEN.
I zašto je tolika razlika u cijeni između ta dva modela. 
Po samsung namingu dio za RX i UX se odnosi na technical features, ali ne mogu nigdje vidjeti što točno.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel ima ovdje vlasnika monitora Dell S3220DGF?

više ga nema na nabavi, jel povučen iz prodaje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

preporuka 34" UW 3440x1440 monitora? Do nekih 3500kn. Nije mi bitan za gaming.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

 

trazim preporuku za 32" monitor kojeg bi koristio paralelno za PS5 i macbook air, dakle treba imati slijedece:

USB-C koji moze napajati macbook i sluziti kao hub

te 4k, hdmi 2.1 i 120Hz za PS5

 

inace preferiram Dell (svidja mi se njihov minimalisticki design) ali nisam nasao model koji mi zadovoljava gornje zahtjeve

budzet mi je do 7k kn

thnx!

and the heavens shall tremble
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

može preporuka za monitor 24'' (može i 27'' ionako igram windowed, ali i 24 mi je dosta), 144 Hz, do 2000 kn. Igram samo LoL.

Koje su mi najbolje opcije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Elessar1 kaže...

Pozdrav,

može preporuka za monitor 24'' (može i 27'' ionako igram windowed, ali i 24 mi je dosta), 144 Hz, do 2000 kn. Igram samo LoL.

Koje su mi najbolje opcije?

 

AOC 24G2U, AOC 27G2U, ASUS VG249Q, ASUS VG279Q

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Elessar1 kaže...

... ionako igram windowed...

 Ozbiljno? Zašto to?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa ne snalazim se nikako u moru modela i svega. Zeni u firmi nude opciju da kupi monitor za rad od doma.budjet je cirka 1500 kn. Sad ima 23 incha a mozda bi bilo ok ic na 27. Mozda trazim previse ali da je barem podesavanje po visini. Nebitna marka bitno da je slika ugodna oku za 8 sati rada. Unaprijed vam hvala

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
Elessar1 kaže...

... ionako igram windowed...

 Ozbiljno? Zašto to?

 

Zato što igram na 650 DPI pa mi paše da mogu raditi manje pokrete za micati kameru i ostalo.

Znao sam odavno da dosta KR pro igrača igraju windowed pa sam odlučio probati prije nekih godinu dana i poboljšanje je bilo baš osjetno 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 20:18 (Elessar1).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
@ibme74
Gdje kupiti aoc 24g2u, nema ga nigdje, a pitanje hoće li ga i biti više.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 20:20 (sage).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima ASUS VG249Q jos bolji izbor

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, kupujem novi monitor, te ponekad igram igre, znaci nisam gejmer, zato plabiram potrositi do 1500 kn, da je 24 inca i da ima so bolji refresh rate, sto mislite o ovome: 

Monitor Acer 23.6" KG241QSbiip, UM.UX1EE.S01, TN, Gaming, AMD FreeSync 144Hz (165Hz Overclock), 1ms, HDMI, DP, Full. Posto nisam bas upucen kakva je razlika u panelima, jer ovaj je TN, a vecina je IPS ? Unaprijed hvala i ako imate preporuke napisite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ips panel, je li kod tih panela normalno da je prisutan backlight bleeding u određenoj mjeri.. Ne znam kolko bi to bilo da je "previše". Uzeo sam asus ips monitor 24", nešto sitno toga primjetim, primjera kad se pc boota, a prilikom normalnog korištenja i na crnoj podlozi puno manje.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pratim ovu temu dosta dugo i opet ništa neznam (do mene je).Molio bih nekog dobrog poznavaoca da mi preporuči monitor od 27 inča do 2500 kuna za rad od kuće uglavnom uredski programi i povremeno surfanje,film itd.sa što boljim ekranom jer sam stariji čovjek i imam problema sa očima.Nije problem ni dodati koju kunu više ali ako može za 1000 zašto dati 2000.

Ima ovdje dosta preporuka ali neznam razlikovati monitore za igru i rad.Treba mi nešto što je dobro za oči a nek se monitor zove kako hoće. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne postoji monitor koji je "dobar za oči", preporučuju se da se svakih 30-45 minuta radi pauza, malo se maknut od ekrana, piljit kroz prozor i slično po 5-10 minuta pa nastaviti.

 

Što se samog monitora tiče za takve stvari ne treba neki preskup monitor, možda ovako nešto klik

 

27", 1440p rezolucija i još je ispod zacrtanog budžeta.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pao je Alienware AW3821DW https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3821dw na kraju kod mene umjesto Odyssey G9.

 

Visina od 32" 16:9 samo rastegnut na 38" 21:9. Sve u svemu top za produktivnost, vozim ga malo ispod na 85 Hz jbg, ali jako zadovoljan. Kad krene gaming na 144 bit ce spreman.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vapor kaže...

Pozdrav,

 

preporuka 34" UW 3440x1440 monitora? Do nekih 3500kn. Nije mi bitan za gaming.

 Više sriće neg pameti, upeca na njuškalu LG 38wk95c-w 38" 3840x1600 UW Curved za 2400kn. Monitor bia montiran na DIY simulatoru za vožnju, malo radnih sati, 2.5 godine star.

Pingu ;)
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vapor kaže...
Vapor kaže...

Pozdrav,

 

preporuka 34" UW 3440x1440 monitora? Do nekih 3500kn. Nije mi bitan za gaming.

 Više sriće neg pameti, upeca na njuškalu LG 38wk95c-w 38" 3840x1600 UW Curved za 2400kn. Monitor bia montiran na DIY simulatoru za vožnju, malo radnih sati, 2.5 godine star.

 Odlican. Tesko je vozit tu rezu na HDMI iznad 75 Hz kako god okrenes 

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Rezolucija 1920x1080 je malo za velicinu 27 inca. 

Odnosno svatko tko kupuje monitor 27 takve rezolucije bi prvo trebao pogledat u trgovini ili ako zna nekoga sa takvim monitorom, kako izgleda, i da li mu je prihvatljivo.

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav!
Zanima me koristi li netko Samsung Odyssey G3 LF24G35TFWUXEN 24 inčni, 144hz monitor? Kakvi su dojmovi, gledao sam neke recenzije koje pokazuju da su boje ne dovoljno zasićene (kao da su isprane u odnosu na boje kod IPS panela) i to me nekako odbija od kupovine iako je kontrast opisan kao odličan.
Planiram kupiti 144hz monitor do maksimalno 1600 kn pa me zanima koliko je dobar ovaj Samsung, trenutno na akciji 1200 kn. Može i neka preporuka best buy monitora od 144hz u tom cjenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 23:33 (pero.perichino).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice