Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

prezrnasto je 1080p na 27", slika nije ostra i vide se kvadratici piksela, tko tvrdi drugacije ne zna o cemu prica

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja vidim kvadratiće i na 1440p na 24". Tko kaže drukčije...
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih preporuku za monitor koji ce biti spojen na laptop a glavna svrha bi bila photo editing tako da rezolucija i cistoca slike i boja su primaran fokus.

 

Spajat ce se na HP 15-bs051nm, glavne specke su i5-7200U i AMD Radeon™ 520 Graphics (2 GB DDR3 dedicated)

 

Cijena monitora bi bila do max 4000 kn, a idealno izmedju 2 i 3 tisuce.

LoL- Bobzzy (EUW)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam ti sve ima uzmi ili samsung ili 27g2u nes falit imam ti ja samsung 1400kn ako te zanima 240hz

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

S obzirom da se radi od doma i neprestano buijenje u monitor kao i činjenicu da taj trend neće prestati počeo sam se pitati jednu stvar. Koji bi panel bio "najzdraviji" ili najugodniji za oči? TN, VA ili IPS?

 

Nisam baš uspio nešto takvo naći na netu, pa me zanimjau vaša mišljenja ili još bolje ako netko zna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

molio bih preporuku za 1080p 144Hz+ IPS 24"-25" monitor.

 

Namjena je 50/50% igranje FPS igara i programiranje.

Trenutno imam Dell U2414H i zelio bih slicnu kvalitetu sto se tice poslovnog rada.

 

Cijena do 3000kn.

 

Zapeo mi je za oko benq ex2510 i DELL AW2521HF

 

EDIT: uzeo DELL Alienware AW2521HFA

 

 

 

 

 

Gale
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 13:56 (Legasus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dd planiram kupiti monitor, budget mi je od 1000-2000 kn(sto jeftinije to bolje :), igrao bi na ps5(spider man,god of war,fortnite) te gledao youtube i neke filmove. Koji bi mi monitor preporucili?
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zanimljivo pitanje, i mene zanima s obzirom da radim od doma na kompjuteru

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vidim da nitko ne odgovara pa valjda onda nitko ni ne zna! :D

 

Nakon podosta kopanja zadnjih dana po netu, iako nema konkretnog odgovora, iz svega što sam pročitao i vidio napravljane usporedbe, dalo bi se zaključiti da su za oči daleko najzdraviji i najugodniji VA paneli zbog kontrasta i prikaza boja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

.

abadabadu
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 20:15 (abadabadu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za koliko bih mogao prodati ASUS MG278Q? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, tražim neki monitor za gaming na ps4, po mogućnosti 144hz i odaziv 1ms do max 1800kn, ima neka preporuka? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Da i ja priupitam za pomoć.

Tražim monitor 27inch 1440p što više Hza i ako ima gSync još bolje.

Uglavnom za igre i multimediju. Igrao bi svašta tako da i više Hza nebi bilo na odmet, hvala na savjetu. Do 3.500 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imaš ovaj aoc, to je trenutno best buy 27", 1440p, 144hz
https://www.nabava.net/monitori/aoc-q27g2u-bk-monitor-cijena-va-27-16-9-117563531

Imaš i zakrivljenu verziju za parsto kuna više
https://www.nabava.net/monitori/aoc-cq27g2u-bk-monitor-cijena-va-27-16-9-117563501

Samo što bi ja tu zakrivljenu verziju izbjegao jer je podložnija kojekakvim isijavanjima od ravne verzije
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koja je sada fora sa Gsyncom ili Freesyncom, imam 3070 dali će mi išta od toga raditi na tom monitoru što si savjetovao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prema speckama monitor ima freesync premium, gsync kompatibilan, tako da bi nvidia gsync trebao normalno raditi u rasponu od 48-144hz
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koliko treba biti mrtvih pixela za garanciju/reklamaciju? Citao sam malo po internetu i normalno je imati par mrtvih pixela u danasnje vrijeme?! Po meni je to sve samo ne normalno jer kupis nesto novo i onda je ''strgano''.  AOC 24G2U star 2 tjedna, a koristen ni 10 sati. Od prvoga dana sam uocio ovaj crveni, a sada ovaj plavi i malo na slikama slabije se vidi crveni. Znam za one fore pritisaka na monitor itd., ali se ne mislim igrati sa time pa jos nesto zeznuti ako se moze pod garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 0:48 (monsieur).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Gledam malo recenzije od AOC-a što je kolega Picajzla preporučio i vidim da nije baš ekran dobar za gaming, ghosting je navodno koma.

Ima li još tko što za preporuku? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pa baš da je 'koma' i nije, osim za izrazito kompetetivne fps igrače kojima i najmanji ghosting smeta



Evo ti lik koji je kompetetivni igrač, zamjećuje malo ghostinga i da nije među najbržim monitorims, no kaže da je sasvim prihvatljivo

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Point-X kaže...

Gledam malo recenzije od AOC-a što je kolega Picajzla preporučio i vidim da nije baš ekran dobar za gaming, ghosting je navodno koma.

Ima li još tko što za preporuku? 

 Mislim da je trebao preporučiti 27G2U jer je IPS panel pa nema ghosting

abadabadu
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koliko vidim ovaj IPS je samo FHD.

Možda ja malo seruckam. Tražim da slika bude prihvatljiva jel igram uglavnom eye candy igre, osim LoLa i WoWa.

Vjerojatno bude taj AOC upiknut.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dell s2721dgf
lg 27gl850-b

Oba imaju nanoips panel, samo je Dell noviji.
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok. Imam pitanje za vas znalce, ne razumijem se previše u kompjutere. Imam neki dell monitor star 12 godina, pa bi htio kupiti novi, jer sam si zamislio da je slika na ovom oslabila godinama, kao što se desi na tvu.

rezolucija je 1920x1080, 60 HZ, 8 BIT,RGB,SDR

Grafička, dosta stara, NVIDIA GTX 1050 Ti

i ostalo dosta staro, proc. i7 2600 3,40 ghz, 20 giga rama, mislim ddr3

 

 

Koji monitor bi mi preporučili do nekih cca 1500 kn, može nešto malo gore-dole.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Klik ili klik

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Point-X kaže...

Koliko vidim ovaj IPS je samo FHD.

Možda ja malo seruckam. Tražim da slika bude prihvatljiva jel igram uglavnom eye candy igre, osim LoLa i WoWa.

Vjerojatno bude taj AOC upiknut.

 ako igraš samo eye candy igre, onda ti je onaj aoc odlična opcija, meni osobno je također u planu uzeti isti monitor

doduše, ja već gejmam na va panelu, pa sam navikao na njegove mane i prednosti, gdje mi minimalni ghosting ne predstavlja problem koliko bi predstavljala isprana slika i kojekakva isijavanja od kojih pate jeftini ips monitori

 

osim naravno u slučaju da te baš smeta ghosting, no bar je to lako rješivo - naručiš ga u webshopu, isprobaš i ako ti baš smeta ghosting - vratiš ga u roku 14 dana bez da moraš objašnjavat zašto, jedino malo pripazi na ambalažu

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

 Kakav mrtvi best buy... ako je nesto najjeftinije u kategoriji ne znaci da je automatski best buy.

 

Realno taj monitor je dno. Pricas o nekom "minimalnom ghostingu", a na prvom video koji si prilozio se lijepo vidi da taj monitor vise od 1/3 tranzicija ne moze odraditi bez ghostinga. Za 144hz je potreban response time od 6.94ms, a taj aoc samo 63% tranzicija odradi unutar tog raspona, cak i kad se doda 1ms tj u rasponu do 7.94ms gdje se i dalje primjecuje ghosting moze ih odraditi samo 70%. To je blago receno katastrofa.

 

I ne, ghosting se ne primjecuje samo u shooterima. Taj AOC zapravo najbolji response time ima na 100-120hz, a sto se spustas nize sa refresh rateom tj fps-om javlja se sve izrazeniji inverted ghosting. A upravo nizi fps ces imati kod eye candy igara koje neces moci drzati na 100-120 fps-a. Da stvar bude gora jedini plus VA panela tj kontrast pada u vodu jer je upravo u tamnim tranzicijama taj panel najgori tj njegov average response time u dark levelima je tragicnih 14ms.

 

Ovo tvoje subjektivno laprdanje oko IPS panela je takoder za zatvor. Ako pogledmao ovu listu vecina gaming i all around monitora je upravo IPS, imas ovog VA odysseya na vrhu koji je klasa za sebe (kako performansama tako i cijenom), a svaki VA koji ista vrijedi za gaming takoder ima papreniju cijenu.

 

Ukratko ako je gaming u pitanju, bio on na 60 ili 144hz uz uvjet da vid nije ostecen, jeftine VA panele treba zaobilaziti u sirokom krugu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Odmrljaj kaže...
picajzla0707 kaže...

 Kakav mrtvi best buy... ako je nesto najjeftinije u kategoriji ne znaci da je automatski best buy.

 

Realno taj monitor je dno. Pricas o nekom "minimalnom ghostingu", a na prvom video koji si prilozio se lijepo vidi da taj monitor vise od 1/3 tranzicija ne moze odraditi bez ghostinga. Za 144hz je potreban response time od 6.94ms, a taj aoc samo 63% tranzicija odradi unutar tog raspona, cak i kad se doda 1ms tj u rasponu do 7.94ms gdje se i dalje primjecuje ghosting moze ih odraditi samo 70%. To je blago receno katastrofa.

 

I ne, ghosting se ne primjecuje samo u shooterima. Taj AOC zapravo najbolji response time ima na 100-120hz, a sto se spustas nize sa refresh rateom tj fps-om javlja se sve izrazeniji inverted ghosting. A upravo nizi fps ces imati kod eye candy igara koje neces moci drzati na 100-120 fps-a. Da stvar bude gora jedini plus VA panela tj kontrast pada u vodu jer je upravo u tamnim tranzicijama taj panel najgori tj njegov average response time u dark levelima je tragicnih 14ms.

 

Ovo tvoje subjektivno laprdanje oko IPS panela je takoder za zatvor. Ako pogledmao ovu listu vecina gaming i all around monitora je upravo IPS, imas ovog VA odysseya na vrhu koji je klasa za sebe (kako performansama tako i cijenom), a svaki VA koji ista vrijedi za gaming takoder ima papreniju cijenu.

 

Ukratko ako je gaming u pitanju, bio on na 60 ili 144hz uz uvjet da vid nije ostecen, jeftine VA panele treba zaobilaziti u sirokom krugu.

 Hvala na detaljnom pojašnjenju, imaš kakvu alternativnu?

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Point-X kaže...
Odmrljaj kaže...
picajzla0707 kaže...

 Kakav mrtvi best buy... ako je nesto najjeftinije u kategoriji ne znaci da je automatski best buy.

 

Realno taj monitor je dno. Pricas o nekom "minimalnom ghostingu", a na prvom video koji si prilozio se lijepo vidi da taj monitor vise od 1/3 tranzicija ne moze odraditi bez ghostinga. Za 144hz je potreban response time od 6.94ms, a taj aoc samo 63% tranzicija odradi unutar tog raspona, cak i kad se doda 1ms tj u rasponu do 7.94ms gdje se i dalje primjecuje ghosting moze ih odraditi samo 70%. To je blago receno katastrofa.

 

I ne, ghosting se ne primjecuje samo u shooterima. Taj AOC zapravo najbolji response time ima na 100-120hz, a sto se spustas nize sa refresh rateom tj fps-om javlja se sve izrazeniji inverted ghosting. A upravo nizi fps ces imati kod eye candy igara koje neces moci drzati na 100-120 fps-a. Da stvar bude gora jedini plus VA panela tj kontrast pada u vodu jer je upravo u tamnim tranzicijama taj panel najgori tj njegov average response time u dark levelima je tragicnih 14ms.

 

Ovo tvoje subjektivno laprdanje oko IPS panela je takoder za zatvor. Ako pogledmao ovu listu vecina gaming i all around monitora je upravo IPS, imas ovog VA odysseya na vrhu koji je klasa za sebe (kako performansama tako i cijenom), a svaki VA koji ista vrijedi za gaming takoder ima papreniju cijenu.

 

Ukratko ako je gaming u pitanju, bio on na 60 ili 144hz uz uvjet da vid nije ostecen, jeftine VA panele treba zaobilaziti u sirokom krugu.

 Hvala na detaljnom pojašnjenju, imaš kakvu alternativnu?

 I mene isto zanima

abadabadu
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Point-X kaže...

 Hvala na detaljnom pojašnjenju, imaš kakvu alternativnu?

 

abadabadu kaže...

 I mene isto zanima

 GIGABYTE M27Q ili LG 27GL850-B ako mu mrvicu cijena padne.

 

Idealan bi bio DELL 2721DGF, ali ga iz nekog razloga trenutno nema za nabaviti u EU.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Odmrljaj kaže...
Point-X kaže...

 Hvala na detaljnom pojašnjenju, imaš kakvu alternativnu?

 

abadabadu kaže...

 I mene isto zanima

 GIGABYTE M27Q ili LG 27GL850-B ako mu mrvicu cijena padne.

 

Idealan bi bio DELL 2721DGF, ali ga iz nekog razloga trenutno nema za nabaviti u EU.

 A do 2500 kn?

abadabadu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice