Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.427.408
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

1440p, 27 incha što uzeti? Gaming i programiranje, upario bi sa jednim od monitora iz potpisa a drugi bi prodao.


LG 27GL850-B
ili
Dell S2721DGF
ili
nesto trece? Kad izlaze novi modeli? Volio bih da ima USB-C ali ne vidim niti jedan 1440p 27inch sa high refresh rateom sa USB-C.



9 LG 27GL850-B
6 Dell S2721DGF
0 Nesto trece
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imas za 1138 u adm aoc 24g2u5..ak se mozes protegnut ili vidi na njusci par mjeseci star za jeftinije

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dacho223 kaže...

Ima li ko Asus VG279Q 

Kakva su iskustva. Brijem vjerojatno to ubost za PS5

 

Pa jel ti nije bolje uzeti neki 4k monitor s obzirom da uzimaš za novu konzolu na kojoj će 4k biti standard?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Za 4k imam tv a mene zanima multy npr fps na 120 hz i 120fps kak je recimo potvrdeno za CoD
PSN:Dacho_223
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dacho223 kaže...
Za 4k imam tv a mene zanima multy npr fps na 120 hz i 120fps kak je recimo potvrdeno za CoD

 

Aha, onda mi je jasno sve 120 fps-a je samo za FHD pretpostavljam, 4k će ići u 60?

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, molio bih za preporuku/pomoc oko odabira monitora.

Vj. je bitno, imam laptop sa starijom grafikom GeForce GT 750M, i7-4700HQ i 16gb rama
Normalna svakodnevna upotreba, bez igranja, filmovi, Word, Excel, photoshop i ponekad obrada videa (ne prof.)


Zahtjevi / želje:
- min 27" iako bi volio i veće, možda 32" jer koristim dosta aplikacija koje mi sve trebaju stati na ekran
- IPS
- pivot (poželjno ali ne i nužno)
- Hz , ne znam koliko igraju ulogu pošto mi je gaming nebitan
- cca 1500 do 2200 kn

Ovo sam gledao

asus-vp279qgl
viewsonic-vx3276
aoc-27g2u-bk
iiyama-prolite-xb3270qs-b1
ili nešto drugo ako ima bolje u tom cjenovnom rangu

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dadizg kaže...

Pozdrav svima, molio bih za preporuku/pomoc oko odabira monitora.

Vj. je bitno, imam laptop sa starijom grafikom GeForce GT 750M, i7-4700HQ i 16gb rama
Normalna svakodnevna upotreba, bez igranja, filmovi, Word, Excel, photoshop i ponekad obrada videa (ne prof.)


Zahtjevi / želje:
- min 27" iako bi volio i veće, možda 32" jer koristim dosta aplikacija koje mi sve trebaju stati na ekran
- IPS
- pivot (poželjno ali ne i nužno)
- Hz , ne znam koliko igraju ulogu pošto mi je gaming nebitan
- cca 1500 do 2200 kn

Ovo sam gledao

asus-vp279qgl
viewsonic-vx3276
aoc-27g2u-bk
iiyama-prolite-xb3270qs-b1
ili nešto drugo ako ima bolje u tom cjenovnom rangu

Hvala unaprijed

 

Zbog zelenog najbolja je iiyama...naime, koliko će prozora stati na ekran ovisi o rezoluciji, a ne o veličini, a iiyama je jedina od navedenih QHD

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
segregator kaže...
dadizg kaže...

Pozdrav svima, molio bih za preporuku/pomoc oko odabira monitora.

Vj. je bitno, imam laptop sa starijom grafikom GeForce GT 750M, i7-4700HQ i 16gb rama
Normalna svakodnevna upotreba, bez igranja, filmovi, Word, Excel, photoshop i ponekad obrada videa (ne prof.)


Zahtjevi / želje:
- min 27" iako bi volio i veće, možda 32" jer koristim dosta aplikacija koje mi sve trebaju stati na ekran
- IPS
- pivot (poželjno ali ne i nužno)
- Hz , ne znam koliko igraju ulogu pošto mi je gaming nebitan
- cca 1500 do 2200 kn

Ovo sam gledao

asus-vp279qgl
viewsonic-vx3276
aoc-27g2u-bk
iiyama-prolite-xb3270qs-b1
ili nešto drugo ako ima bolje u tom cjenovnom rangu

Hvala unaprijed

 

Zbog zelenog najbolja je iiyama...naime, koliko će prozora stati na ekran ovisi o rezoluciji, a ne o veličini, a iiyama je jedina od navedenih QHD

 Zbog čega ne Xiaomi... ? Bliže je cijenovnom rangu a bit će mu super.

Bene docet, qui bene distinguit.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koji točno...može link pls?
Na nabavi ima samo jedan model, ali je 3 tis kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 9:22 (dadizg).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dadizg kaže...

Koji točno...može link pls?

 https://www.links.hr/hr/monitor-34-xiaomi-144hz-4ms-300cd-m2-3000-1-zakrivljen-crni-100300603

 

Isto 144Hz, Freesync, rezolucija je 3440 x 1440. 

 

 Edit:

Sorry, pobrkao sam malo... mislio sam da uspoređuju sa Iiyamom s prošle stranice... ova koju je kolega rekao, 32" je tu top... sry još jednom

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 9:21 (molnyi).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
molnyi kaže...
dadizg kaže...

Koji točno...može link pls?

 https://www.links.hr/hr/monitor-34-xiaomi-144hz-4ms-300cd-m2-3000-1-zakrivljen-crni-100300603

 

Isto 144Hz, Freesync, rezolucija je 3440 x 1440. 

 

 Edit:

Sorry, pobrkao sam malo... mislio sam da uspoređuju sa Iiyamom s prošle stranice... ova koju je kolega rekao, 32" je tu top... sry još jednom

 
Da taj sam i našao, mrak je...ali 1000kn skuplji.

Hvala u svakom slučaju

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
segregator kaže...


iiyama-prolite-xb3270qs-b1
ili nešto drugo ako ima bolje u tom cjenovnom rangu

Hvala unaprijed

 

Zbog zelenog najbolja je iiyama...naime, koliko će prozora stati na ekran ovisi o rezoluciji, a ne o veličini, a iiyama je jedina od navedenih QHD

 
Malo sm još čitao nazad po temi...a ovaj LG možda? Trenutno na akciji u edigital i taman negdje oko gornje granice budžeta

LG 32GK650F-B QHD

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 10:11 (dadizg).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dadizg kaže...
segregator kaže...


iiyama-prolite-xb3270qs-b1
ili nešto drugo ako ima bolje u tom cjenovnom rangu

Hvala unaprijed

 

Zbog zelenog najbolja je iiyama...naime, koliko će prozora stati na ekran ovisi o rezoluciji, a ne o veličini, a iiyama je jedina od navedenih QHD

 
Malo sm još čitao nazad po temi...a ovaj LG možda? Trenutno na akciji u edigital i taman negdje oko gornje granice budžeta

LG 32GK650F-B QHD

 iijama je IPS, a LG je VA panel, mislim da za navedenu namjenu korištenja ljudi preferiraju IPS. Ja sam baš sebi uzeo ovaj 34" Xiaomi o kojem svi pričaju koji je VA,

a prije sam imao IPS, ja osobno ne vidim neku strašnu razliku, dapače VA mi nekako manje blješti.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
segregator kaže...
dadizg kaže...
segregator kaže...
iijama je IPS, a LG je VA panel, mislim da za navedenu namjenu korištenja ljudi preferiraju IPS. Ja sam baš sebi uzeo ovaj 34" Xiaomi o kojem svi pričaju koji je VA, a prije sam imao IPS, ja osobno ne vidim neku strašnu razliku, dapače VA mi nekako manje blješti.

Da vidio sam da je razlika u panelu...na poslu sam imao dell koji je bio baš dobar, ips... Sad kad si već spomenuo da si prešao na VA, znači nema na oko neke tako velike razlike kad se pređe s IPS na VA? 
Ne znam koliko radiš dnevno h na kompu (ja cca 6-8h), ali da li si možda primjetio nekakav zamor ili nešto slično, nešto drugačije za razliku od IPS-a a da bitno utječe pri dužem radu? 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dadizg kaže...
segregator kaže...
dadizg kaže...
segregator kaže...
iijama je IPS, a LG je VA panel, mislim da za navedenu namjenu korištenja ljudi preferiraju IPS. Ja sam baš sebi uzeo ovaj 34" Xiaomi o kojem svi pričaju koji je VA, a prije sam imao IPS, ja osobno ne vidim neku strašnu razliku, dapače VA mi nekako manje blješti.

Da vidio sam da je razlika u panelu...na poslu sam imao dell koji je bio baš dobar, ips... Sad kad si već spomenuo da si prešao na VA, znači nema na oko neke tako velike razlike kad se pređe s IPS na VA? 
Ne znam koliko radiš dnevno h na kompu (ja cca 6-8h), ali da li si možda primjetio nekakav zamor ili nešto slično, nešto drugačije za razliku od IPS-a a da bitno utječe pri dužem radu? 

 

E za to treba par dana proći, juče naveče tek montirao Xiaomija :)

 

Zasd mi se čini da manje zamara oči, prethodni IPS Dell U2515H ima baš jako osvjetljenje, u nekim uvjetima je to dobro,

ja sam ga morao držati na 10% brightnessa. Ali i on mi je bio odličan nakon prehodnika koji je bio TN, samo mi je QHD bilo presitno na 25"

4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jel onaj Xiaomi ultrawide overkill za rx 5700xt pošto ću sada nju uzet ako RTX 3070 bude van budžeta

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tunj123 kaže...

Jel onaj Xiaomi ultrawide overkill za rx 5700xt pošto ću sada nju uzet ako RTX 3070 bude van budžeta

 

Meni sasvim OK radi sa RX580, ali ja sam nezahtjevan korisnik

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dadizg kaže...
Ne znam koliko radiš dnevno h na kompu (ja cca 6-8h), ali da li si možda primjetio nekakav zamor ili nešto slično, nešto drugačije za razliku od IPS-a a da bitno utječe pri dužem radu? 

Generalno gledano, osobno više preferiram VA panele spram IPS, pogotovo za filmove i igre (casual gamer here), a i rad mi je ugodniji. Imam tamni skin gdje god ga mogu iskoristiti. :P Ne bavim se video editingom i sl. pa u to ne bih ulazio. Što se zamora očiju tiče, ne bih se brinuo. "IPS > VA" nije činjenica. Idealno bi bilo isprobati u par scenarija na bar par sati pa da lakše doneseš odluku, no isto tako razumijem naklonost IPSu jer imaš iskustva s istim. Sretno u odabiru, mada kontam da će valjati ma što god odlučio. :)

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dadizg kaže...

Pozdrav svima, molio bih za preporuku/pomoc oko odabira monitora.

Vj. je bitno, imam laptop sa starijom grafikom GeForce GT 750M, i7-4700HQ i 16gb rama
Normalna svakodnevna upotreba, bez igranja, filmovi, Word, Excel, photoshop i ponekad obrada videa (ne prof.)


Zahtjevi / želje:
- min 27" iako bi volio i veće, možda 32" jer koristim dosta aplikacija koje mi sve trebaju stati na ekran
- IPS
- pivot (poželjno ali ne i nužno)
- Hz , ne znam koliko igraju ulogu pošto mi je gaming nebitan
- cca 1500 do 2200 kn

Ovo sam gledao

asus-vp279qgl
viewsonic-vx3276
aoc-27g2u-bk
iiyama-prolite-xb3270qs-b1
ili nešto drugo ako ima bolje u tom cjenovnom rangu

Hvala unaprijed

 Bok kolega, ja sam nedavno uzeo ovaj viewsonic ali 2k verziju. ni u ludilu nemojte nista ispod 2k na toliku dijagonalu! ako vas sta zanima u vezi monitora slobodno pitajte. par postova iznad sam napisao kratki osvrt

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze li preporuka monitora do 3000-3200kn?

Namjena development. Razmisljao sam o nekom ultrawide monitoru da ne koristim 2 monitora, pa ako moze preporuka i da li se moze naci nesto kvalitetno za ove novce

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

 144 hz, freesync

 

1. u slucaju da odaberem tu velicinu (24") za nju bi dao cca 1500 kn. 

 

aoc 24g2u

 

 

2.  27" , za nju bi dao cca 2500kn.

 

AOC 27G2U - ono sta mi je tu problem je 1080p , ne znam da li je to premalo za 27".

Cini mi se da je pa ako moze neki savjet, misljenje, vase iskustvo :)

 

ili

aoc q27g2u 

 

Slobodno predlozite u obje velicine nesto sto mislite da je bolje ili kazite zasto je ovo moje losije.. 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

24g2u je korektan uređaj za korektnu cijenu, i malo više od toga.

 

1080p i 27'' kod mene ne prolazi. Za multimediju i igre mi je zapravo skroz ok, međutim za desktop/čitanje/posao mi je katastrofa. Redovno gledam u takvu kombinaciju na poslu i s vremenom sam se navikao, no svaki put kad doma sjednem pred q27g2u imam osjećaj da je riječ o 3 klase boljem uređaju. Imaj samo u vidu da su 24g2u i 27g2u IPS paneli, a q27g2u VA panel.

Ako igraš primjerice FPS igre i nemaš hardware koji drži fps kontinuirano iznad 100hz na 1440p, išao bih na 24g2u. Ako si svestraniji korisnik, išao bih na 1440p i 27'. Uskratio bih si ostatak hardwarea za bolji monitor, jer je PC korištenje, tko bi rekao, poprilično vizualno iskustvo, a ne degradiraju u cijeni/tehnologiji/trendovima brzo kao ostale komponente (izuzev tipkovnica, audio uređaja i sl.). Ravnam naravno po sebi. Netko drugi ovo čita i misli da sam kreten. xD

Ako bukvalno samo peglaš yt i igre, 27g2u je ok buy, no tu već cijenom blizu dolazimo 1440p verziji. Svoj sam uzeo na popustu, razlika u cijeni je tada bila cca. 400kn.

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

onda kako sam i mislio necu uzeti 1080p 27". sada samo moram vidit da li cu uzeti manji ili veci, ali vjerojatno veci. hvala ti :D

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, koji monitor kupiti za PS5 do 3k kn?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Xiaomi 34 ili Dell S3221QS (onaj 4k VA zakrivljeni)
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 18:32 (Mitch).
3 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Kupio sam prije koji dan onaj AOC q3279 IPS verziju, i neznam što je ovo, smijem li to odrezati??

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
user2206 kaže...

Kupio sam prije koji dan onaj AOC q3279 IPS verziju, i neznam što je ovo, smijem li to odrezati??

 

 LOL, greška u izradi.

Ili dio izolacije iz monitora stoji van, ili su slučajno zahvatili dio nekakve podloge kad su sklapali monitor.

Vjerojatno ništa važno i može se odrezati, samo pazi da se ne vidi ili da ne oštetiš sam monitor.

(Postoji mogućnost da ga zamijeniš?)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kupio sam Acer Nitro XV272UP sa ExDigitala. Sad je kao na nekoj akciji. Gledao sam 27 inch ips 2k @ 144hz. Lg I dell su bili 700 kn skuplji.
Prije toga sam aktivno ciljano na aoc q27g2u. Koji je na ED sada oko 2000 kn.
Inače dolazim sa full hd amva benq-a od 27 incha i odgovorno tvrdim da je to dijagonala ekrana na kojoj se počinju vidjeti pixeli i zrnata slika.

Kada monitor dođe baciti ću kratku recenziju.
Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka zaobljenog monitora sa IPS-matricom +23 incha

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice