Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ryzhe_POE kaže...

1.) Ja koristim 27" 1080p i slika nije loša, štoviše da nisam išao nedavno po trgovinama gledati nove monitore rekao bih da je to standard i ne bih ni znao da postoji bolje. Ja se iskreno ne bih vraćao na 24" nikad, tako da my 2 cents je da je veličina prioritet, samo nemoj baš 32" 1080p jel.

 

 

2.) 27-32"

1440p 144 Hz, Gsync support

Nakon previše čitanja o VA vs IPS, mislim da tražim VA jer je "blacks look gray in a dark room" fraza na koju sam ostao alergičan pošto 90% vremena igram/gledam u zamračenoj sobi.

 

 

1.) apsolutno se slažem. meni sada 24" monitori za igre izgledaju kao da se igram na ekranu od mobitela

 

2.) definitivno bi išao na IPS, VA je "tromija" matrica i na visokom refresh rateu je moguće da ćeš imati ghosting

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ryzhe_POE kaže...

Ono što tražim je otprilike ovako:

27-32"

1440p 144 Hz, Gsync support

Nakon previše čitanja o VA vs IPS, mislim da tražim VA jer je "blacks look gray in a dark room" fraza na koju sam ostao alergičan pošto 90% vremena igram/gledam u zamračenoj sobi.

 

Nego, zašto IPS umjesto VA? 

preporuka ti je novi aoc - link

stavio sam ti verziju s ravnim ekranom, koja je povoljnija, a nema problema s raznoraznim isijavanjima koja muče zakrivljene va panele

ovdje ti je i recenzija

zakrivljenog modela, za ravni vrijedi isto

 

ips bi trebao imati manje problema s ghostingom, što ti je bitno ako najviše igraš brze igre, fps, sportske i slično

makar, vidjet ćeš i po recenziji da je to kod ovog monitora postalo jedva primjetno, va paneli su strašno napredovali

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 18:00 (picajzla0707).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok, jel ima kakve razlike u spajanju monitora sa hdmi i display portom.Imam LG24g600b-f i nekako mi je razočaravajuć...crna nije crna i kontrast boja je čudan,zuta nije zuta nego vuce na smedu,slova su pikselasta,a kad se skrola zamute se cak i kad je sporo .Znam da je TN panel pa ne bih trebao očekivat super boje ali ovo mi je nekako katastrofa cak i za TN panel.

 

EDIT: zaboravio sam napomenut da kad se skrola boja oko slova se pretvori u nekakvu plavkastu boju,jedva primjetno ali se vidi kao da je sve highlightano

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 19:54 (J(CRO)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
J(CRO) kaže...

Bok, jel ima kakve razlike u spajanju monitora sa hdmi i display portom.Imam LG24g600b-f i nekako mi je razočaravajuć...crna nije crna i kontrast boja je čudan,zuta nije zuta nego vuce na smedu,slova su pikselasta,a kad se skrola zamute se cak i kad je sporo .Znam da je TN panel pa ne bih trebao očekivat super boje ali ovo mi je nekako katastrofa cak i za TN panel.

 

EDIT: zaboravio sam napomenut da kad se skrola boja oko slova se pretvori u nekakvu plavkastu boju,jedva primjetno ali se vidi kao da je sve highlightano

 

Moraš se malo pograti s postavkama rgb i gamma dok ne dobiješ malo bolju sliku. HDMI može bit ida ne radi u full range, to isto vidi jel ima u postavkama monitora.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Meni 32" 1440p radi na RX 580 koja je puno slabija kartica. Jako se napreže u gamingu, ali sve ostalo je jednostavno predobro. Pogotovo CAD iskustvo, dva prozora, 1 veliki, koja god kombinacija kako god mi treba. Bilo mi je malo krivo u početku jer sam mislio da je preveliki monitor za malu udaljenost, ali sada sam se prilagodio i vidim prednosti. 27" bi mi bilo najbolje, ali nisam znao kaj mi paše.

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Već duže vrijeme koristim 24" monitor (TN panel, 1080p, 60hz) i napokon je došlo vrijeme za nadogradnju.

 

Razmišljao sam da kupim monitor do nekih 3000kn. Minimalne veličine 27", da ima FreeSync i ujedno podržava G-Sync. Većinom je za gaming, ali nisam više toliko fanatik o FPS igricima gdje bi želio sirove perfomanse tipa 1ms. Počeo sam sve češće gledati serije na monitoru i slično...

 

Razmišljao sam o sljedećim modelima:
Monitor AOC 27" Q27G2U, VA, Gaming, AMD FreeSync 144Hz, DP, 2xHDMI, 4xUSB3.0, 2K
Jedino što sam na redditu pročitao da je dosta prisutan ghosting u igricama. Pogotovo na zakrivljenim panelima... Prema tome mi nekako VA paneli baš ne dolaze u obzir...

 

Monitor Dell 27", S2719DGF, TN, 155Hz, Gaming, AMD FreeSync, 2xDHMI, DP, USB, Pivot, 2K

1ms, 27", 155hz, FreeSync sa supportom na Gsync, odlično se daju podesiti točnost boja, TN panel sa svojim standardnim manama tipa loša crna...

 

Monitor Acer 27" Nitro VG271UPbmiipx, UM.HV1EE.P01, IPS, Gaming, 144Hz, AMD FreeSync, 2xHDMI, DP, Zvučnici, 2K

Dobra crna, prihvatljiv ms, skoro pa nije prisutan ghosting... Samo što sam na redditu pročitao da je dosta ljudi reklo da bi se monitor trebao reklamirati kao 120hz jer puno bolje radi nakon što ga downclockaš na 120hz. Također da je FreeSync 1, pa ne podržava HDR + FreeSync istovremeno. 

 

Ima li neki drugi monitor koji bi došao u obzir?

 

Razmišljao sam o 32", ali većinom su VA paneli. Također monitori koji podržavaju FreeSync 2 su većinom VA paneli. Neki odličan IPS panel koji može sve to je previše skup. Nemam previše izbora u mojem cjenovnom rangu.

 

Mislim da u mojem slučaju najbolje padaju Acer i Dell. S Dellom znam što mogu očekivati. S Acerom baš i ne jer nisam nikada koristio IPS panel. Ne znam kakav je u igricama. I kakav je to problem sa tih 144hz na Aceru? 

 

Koji bi vi kupili na mojem mjestu?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imao sam sličnu dvojbu Dell ili Acer, na kraju sam uzeo Dell, a razlog je dizajn Della mi je suptilniji, nekako više profi nema tako "gameri" look sa crvenim detaljima itd. A i za eventualni dual monitor setup kad još jednog Dell-a uhvatim na sniženju mislim da će  izgledati ljepše na stolu.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vixi kaže...
Timo kaže...

dosao monitor, kupio sam  i stalak za svaki slucaj ako ne bude klincima odgovaralo postolje od monitora

 

hvala na preporukama

 

isprike na spamanu, malo je poludio forum

 Oho.

Probaj ga malo da čujem dojmove.

Moj još ni krenuo prema meni.  -_-

 malo sam se igrao sa njime za vikend, dok klinci nisu bili na njemu.

 

u skladu je sa onime sto je tu postano, one dvije njemacke recenzije i ona jedna domaca.

 

najbitnije je da se za razumne novce dobije odlican gaming monitor, i pohvalno je sto je LC power stedio, na po meni, oni stvarima koje su najmanje bitne za ciljanu skupinu kupaca ovoga monitora

 

lose:

 

ergonomija, monitor je prakticni nema, sreca je kaj na stolu od klinaca je skoro pa 100% pogodena, pa nisam morao slagati ga na onaj Arcticov stalak (usteda)

po jedan DP, HDMI i DVI (usteda)

nema zvucnike (usteda)

tvornicka kalibracija je losa (usteda)

jeftina plastika, na dodir, inace izgleda monitor jednostavno, ugodno i sasvim ok (usteda)

 

dobro:

 

cvrst je, ne klacka se na stolu kada

vesa 75 mount

audio out

kvalitetno zaljepljen panel i plastika, minimalan bleed

kada ga kalibrirate rucno, iznenadujuce tocan prikat boja za VA panel

 

 

odlicno:

 

32" QHD 144Hz panel je odlican

 

nema nikakv faking ghosting!!!

kontrast u igrama, uz 144Hz i bez ghostinga na 32" QHD je superiska

kutevi gledanja su dobro odradeni i ta zakrivljenost mu omogucuje da nema colro shift sa strane

 

3 godine jamstva, 2000kn, 32" QHD 144Hz, po meni odlicno odraden posao LC Power

 

moja topla preporuka za sve koji zele ovakav monitor i spremni su na gore navedene kompromise

 

lp

 

 

 

10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Fala za dojmove. Na zalost neki ti nece vjerovati da nema ghostinga jer su misljenja da je VA troma matrica, da su svi VA isti i da ta tehnologija ne napreduje zadnjih 5 godina. Cini se kao best buy, steta sto 2000kn nije regularna, nego akcijska cijena sto nije lose za napomenuti: https://www.nabava.net/search.php?q=LC+Power+M32 Kaj se ergonomije tice to rjesava bilokoji vesa nosac, bolje da stede po tom pitanju, nego na kvaliteti ekrana. Uzivaj u monitoru :) E da, ako imas link na kakvu kalibraciju ili ICC profil slobodno linkaj da ljudi ne traze. I s koje udaljenosti koristis monitor?

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Fala za dojmove. Na zalost neki ti nece vjerovati da nema ghostinga jer su misljenja da je VA troma matrica, da su svi VA isti i da ta tehnologija ne napreduje zadnjih 5 godina. Cini se kao best buy, steta sto 2000kn nije regularna, nego akcijska cijena sto nije lose za napomenuti: https://www.nabava.net/search.php?q=LC+Power+M32 Kaj se ergonomije tice to rjesava bilokoji vesa nosac, bolje da stede po tom pitanju, nego na kvaliteti ekrana. Uzivaj u monitoru :) E da, ako imas link na kakvu kalibraciju ili ICC profil slobodno linkaj da ljudi ne traze. I s koje udaljenosti koristis monitor?

VA je troma matrica, ova koju oni koriste od Samsunga je ok, i imaju izgleda dobru elektorniku za "overdrive" pa nema ghostinga, uostalom mogu vidjeti na ona dva primjera iz recenzija sto je netko linkao tu u temi, ako meni ne vjeruju 

 

koristim ovo za kalibraciju https://www.calibrize.com, ili neki drugi softver, i preporucujem da si svatko kalibrira monitor sam po svojim preferencijama, nije uopce tesko

 

ghosting uvijek postoji, samo je bitno da li ga oko vidi ili ne, kod ovoga monitora se ne vidi 

 

klinci imaju mali stol, pa je udaljenost cca 50cm, i da je malo overkill velicina za djecu, ali posto gledaju i crticei filmove na tome kompu u svojoj sobi, ovo je super rjesenje za njih

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 11:52 (Timo).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Fala za dojmove. Na zalost neki ti nece vjerovati da nema ghostinga jer su misljenja da je VA troma matrica, da su svi VA isti i da ta tehnologija ne napreduje zadnjih 5 godina. Cini se kao best buy, steta sto 2000kn nije regularna, nego akcijska cijena sto nije lose za napomenuti: https://www.nabava.net/search.php?q=LC+Power+M32 Kaj se ergonomije tice to rjesava bilokoji vesa nosac, bolje da stede po tom pitanju, nego na kvaliteti ekrana. Uzivaj u monitoru :) E da, ako imas link na kakvu kalibraciju ili ICC profil slobodno linkaj da ljudi ne traze. I s koje udaljenosti koristis monitor?

 Nema to tko šta vjerovat i nevjerovat. To je činjenica isto kao IPS glow/slabiji kontrast.

 

Stvar je naravno koliko to smeta kome i koliko je primjetan u datom scenariju.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 12:09 (DarthMarkus).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
The_Fichek kaže...

Fala za dojmove. Na zalost neki ti nece vjerovati da nema ghostinga jer su misljenja da je VA troma matrica, da su svi VA isti i da ta tehnologija ne napreduje zadnjih 5 godina. Cini se kao best buy, steta sto 2000kn nije regularna, nego akcijska cijena sto nije lose za napomenuti: https://www.nabava.net/search.php?q=LC+Power+M32 Kaj se ergonomije tice to rjesava bilokoji vesa nosac, bolje da stede po tom pitanju, nego na kvaliteti ekrana. Uzivaj u monitoru :) E da, ako imas link na kakvu kalibraciju ili ICC profil slobodno linkaj da ljudi ne traze. I s koje udaljenosti koristis monitor?

 Nema to tko šta vjerovat i nevjerovat. To je činjenica isto kao IPS glow/slabiji kontrast.

 

Stvar je naravno koliko to smeta kome i koliko je primjetan u datom scenariju.

 Poanta je da ima boljih i gorih va i ips monitora. Ima ips monitora sa gorim odzivom od va monitora i naravno obrnuto.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mene nekako više privlači Acer 27" Nitro VG271UPbmiipx. Jedino što me strah iz sljedećih razloga - backlight bleeding. Ne znam bude li me nerviralo ili ne. Makar najveći razlog je što dosta modela navodno pate od flickeringa i većini downclock na 120hz umjesto 144hz popravi taj problem. Da barem ima nekoga na ovome forumu da mi kaže svoje dojmove o njemu. 

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 20:05 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

 

Taj LG je naj u svojoj kategoriji, nitko nije ni blizu (osim drugih monitora sa istim panelom naravno).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

 

Taj LG je naj u svojoj kategoriji, nitko nije ni blizu (osim drugih monitora sa istim panelom naravno).

 Kolko košta nije ni čudno.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...

 Kolko košta nije ni čudno.

 

Pa iskreno za to što nudi je ajmo reći prihvatljiva cijena, dosta je i pala otkad je izašao. Praktički nema konkurencije u toj klasi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

 

Taj LG je naj u svojoj kategoriji, nitko nije ni blizu (osim drugih monitora sa istim panelom naravno).

 Kolko košta nije ni čudno.

Pa ne znam, kvaliteta je uvijek koštala, nije da je samo skuplji od konkurencije, već i bolji.

Dat 6000kn za grafu i onda šparat na monitoru je suludo.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

3800kn za sada najjeftiniji sto sam nasao....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
psihoroba kaže...

3800kn za sada najjeftiniji sto sam nasao....

 Daj zaljepi link, nadam se kako pričamo o LG 27GL850-B.

Na nabavi ne nalazim da je igdje u HR dostupan.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tiby kaže...
psihoroba kaže...

3800kn za sada najjeftiniji sto sam nasao....

 Daj zaljepi link, nadam se kako pričamo o LG 27GL850-B.

Na nabavi ne nalazim da je igdje u HR dostupan.

 https://www.nabava.net/monitori/lg-27gl850-b-monitor-cijena-ips-27-16-9-97544231

 

Suludo XD

 

znači prije 2 tjedna cca kad sam uzimao svoj, bilo ih je koliko hoćeš po cca 3900kn , a € je tada bio 7.63, sada je 7.55 , dakle cijena je trebala ići dole, a ne gore.

 

Valjda su rasprodane zalihe?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...

Suludo XD

 

znači prije 2 tjedna cca kad sam uzimao svoj, bilo ih je koliko hoćeš po cca 3900kn , a € je tada bio 7.63, sada je 7.55 , dakle cijena je trebala ići dole, a ne gore.

 

Valjda su rasprodane zalihe?

 Mislim kako je bio 3800kn u Protisu tu sam škicao i kombinirao i na kraju mahuna.

 

Našao sam u Computeruniversu ali su vraćani iz tko zna kojih razloga i nekako mi se ne reskira s garancijom za uštedu od 50€.

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...
gnomisa kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

 

Taj LG je naj u svojoj kategoriji, nitko nije ni blizu (osim drugih monitora sa istim panelom naravno).

 Kolko košta nije ni čudno.

Pa ne znam, kvaliteta je uvijek koštala, nije da je samo skuplji od konkurencije, već i bolji.

Dat 6000kn za grafu i onda šparat na monitoru je suludo.

 Slažem se. Doduše suludo je i kupovat grafu od 6 tkn. Ali ako nisu tvoje pare boli te kifla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 12:14 (gnomisa).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
The_Fichek kaže...

Fala za dojmove. Na zalost neki ti nece vjerovati da nema ghostinga jer su misljenja da je VA troma matrica, da su svi VA isti i da ta tehnologija ne napreduje zadnjih 5 godina. Cini se kao best buy, steta sto 2000kn nije regularna, nego akcijska cijena sto nije lose za napomenuti: https://www.nabava.net/search.php?q=LC+Power+M32 Kaj se ergonomije tice to rjesava bilokoji vesa nosac, bolje da stede po tom pitanju, nego na kvaliteti ekrana. Uzivaj u monitoru :) E da, ako imas link na kakvu kalibraciju ili ICC profil slobodno linkaj da ljudi ne traze. I s koje udaljenosti koristis monitor?

 Nema to tko šta vjerovat i nevjerovat. To je činjenica isto kao IPS glow/slabiji kontrast.

 

Stvar je naravno koliko to smeta kome i koliko je primjetan u datom scenariju.

 monitor je za ono sto je namjenjem, odlicno napraljen, a to je prvenstveno gaming, pa zatim filmovi, serije, crtici, YT i slicno

 

par postova unatrag, kolega sa foruma koji ga je testirao, je napisao da mu je i input lag iznimno niski, to uz nevidljivi ghosting su prakticki dvije najbitnije stvari kod igranja, a u tome kontekstu ovo je jedan od boljih VA monitora za gaming koji se moze kod nas kupiti

 

jos kada uzmes u obzir cijenu, cak i ovu regularnu, 3 godine garancije, totalni je no brainer

 

naravno kada ga usporedim sa recimo svojim Eizo monitorom, izgleda kao djecja igracka ali to su kruske i jabuke

 

kada sam gledao bilo ih je 12 komada po onoj akcijskoj cijeni, i svi su prodani, pa se mozda jos netko javi i potvrdi ovo sto pisem

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
Rhodin kaže...
gnomisa kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

 

Taj LG je naj u svojoj kategoriji, nitko nije ni blizu (osim drugih monitora sa istim panelom naravno).

 Kolko košta nije ni čudno.

Pa ne znam, kvaliteta je uvijek koštala, nije da je samo skuplji od konkurencije, već i bolji.

Dat 6000kn za grafu i onda šparat na monitoru je suludo.

 Slažem se. Doduše suludo je i kupovat grafu od 6 tkn. Ali ako nisu tvoje pare boli te kifla.

 Pa sad, kak okreneš. Nekome ko zarađuje 5k kuna mjesečno, vjerojatno i jest, onima koji zarađuju blizu 20-30k je možda svejedno... nismo svi isti, neki se zadovolje "optimalnim" ili "onim što si mogu priuštit", a neki ciljamo i na kvalitetu u određenim segmentima života.

 

Mogu ti samo reć da ništa ne radim na kredit, uredno plaćam porez i ne isplačujem si minimalac kao "freelancer" ili na "osobni obrt" kao neki, pa onda kukaju kako im država ne želi dat 4500kn bespovratnih sredstava mjesećno, već koliko si uplačuju.

 

Također ništa osobno ne uzimam "preko firme" , a nisam ni otišo raditi van države - sve transparetno i kako je bilo zamišljeno po zakonu. Primam puno manje nego bih mogao i sve radim svojim novcem - neki bi rekli da sam idioz iz tih razloga.

 

Dakle pare su moje, fer i pošteno sam ih zaradio, bio idiot zbog toga ili ne, mirno spavam i mislim da si mogu priuštit povremeno nešto što nije "samo osnovno".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...
gnomisa kaže...
Rhodin kaže...
gnomisa kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
psihoroba kaže...

Poz

Moze preporuka monitora za gaming:

144hz, IPS, 27" , do nekih 3500 (+- 200kn)

 gpu: rtx 2080

Naravno ako ima i za manje para da valja moze preporuka 😁

Vidi pod "moj PC"

Skuplji je nešto, ali je genijalan: LG 27GL850-B

1440p144Hz

 

Definitivno među 5 najboljih monitora na tržištu, freesync, 144Hz, IPS, neki kažu najblji, neki daju prednost ASUS TUF, ali košta 500njak više freesync verzija, odnosno oko 900 GSync koji je i malo bolji i više se OC-a na 165Hz

 

puno drugog nema što se hvali, a LG je uvijek u top 3-5 na svim Review stranicama.

 

Taj LG je naj u svojoj kategoriji, nitko nije ni blizu (osim drugih monitora sa istim panelom naravno).

 Kolko košta nije ni čudno.

Pa ne znam, kvaliteta je uvijek koštala, nije da je samo skuplji od konkurencije, već i bolji.

Dat 6000kn za grafu i onda šparat na monitoru je suludo.

 Slažem se. Doduše suludo je i kupovat grafu od 6 tkn. Ali ako nisu tvoje pare boli te kifla.

 Pa sad, kak okreneš. Nekome ko zarađuje 5k kuna mjesečno, vjerojatno i jest, onima koji zarađuju blizu 20-30k je možda svejedno... nismo svi isti, neki se zadovolje "optimalnim" ili "onim što si mogu priuštit", a neki ciljamo i na kvalitetu u određenim segmentima života.

 

Mogu ti samo reć da ništa ne radim na kredit, uredno plaćam porez i ne isplačujem si minimalac kao "freelancer" ili na "osobni obrt" kao neki, pa onda kukaju kako im država ne želi dat 4500kn bespovratnih sredstava mjesećno, već koliko si uplačuju.

 

Također ništa osobno ne uzimam "preko firme" , a nisam ni otišo raditi van države - sve transparetno i kako je bilo zamišljeno po zakonu. Primam puno manje nego bih mogao i sve radim svojim novcem - neki bi rekli da sam idioz iz tih razloga.

 

Dakle pare su moje, fer i pošteno sam ih zaradio, bio idiot zbog toga ili ne, mirno spavam i mislim da si mogu priuštit povremeno nešto što nije "samo osnovno".

 Drago mi je zbog tebe, samo u ovoj ekonomski posrnuloj drzavi jako malo ljudi ima takva primanja. Tako da se moj komentar vise odnosio na prosjecnog hrvata i njegovu plateznu moc. Ja i supruga imamo zajedno oko 21 tkn (oboje vss) mjesecno ali i kredit za stan jer nismo naslijedili nekretnine kao mnogi hrvati. Tu je i dvoje djece koje treba nahraniti, obuci, skolovati...benzin, rezije....moji prioriteti su drukciji i " osnovno" ima drugi oblik...

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tiby kaže...
psihoroba kaže...

3800kn za sada najjeftiniji sto sam nasao....

 Daj zaljepi link, nadam se kako pričamo o LG 27GL850-B.

Na nabavi ne nalazim da je igdje u HR dostupan.

 https://edigital.hr/monitor/lg-27gl850-b-qhd-nano-ips-g-sync-led-gamer-monitor-p731229

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Samo što nije više dobavljiv "citat na edigitalov link"

 

Zna neko neki dućan di je dobavljiv jer bih kupio jedan?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 18:30 (SKI).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice