Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

trenutno sam u potrazi za Monitorom 1440p, 144Hz s Freesync/G-Syncom po mogućnosti IPS panel ili sličan panel (pošto će pored njega stajati postojeći IPS 25" Dell U2515H) veličine po mogućnosti 27". Primarna namjena je gaming. Budžet nije specifično određen ali oko 3-4k bi valjda bilo okej. Veličina i Panel mogu malo varirati :)
Hvala unaprijed ;)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moze pomoc pri odabiru?

Ovaj novi model AOC 27G2U ili ASUS VG279Q?

 

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ASUS

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
PuXhc kaže...

Pozdrav ekipa  evo mene opet

 

Još muku mučim oko izbora monitora...

 

Prvo sam skoro kupio Aoc 32'' pa sam ga vidio i pre velik je.. Sad razmišljam o 27'' ali bi 1440p i 144Hz i opet tražim i tražim i naletim na ovaj...

nije 1440p ali...

 

https://www.hgshop.hr/monitor-rampage-bright-rm-68-27-144hz-1ms-hdmi-dvi-dp-amd-freesync-zakrivljeni/proizvod/245568

 

Da li se tko susreo sa ovim čudom? Koja je to marka? Specifikacija je ok? Da, ne ? Iskustva?

Nisam našao na forumu ništa 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Za tenovce radje asus 279qs 144 hz ips fhd ili nekaj drugo..tko zna kakav je taj rampage

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
4 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ips, 4k, 27", gdje su nestali oni jeftini lg od 2600kn? nasao sam, nabava mi nekaj nije htjela raditi

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 21:25 (IvanBrekalo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

može li preporuka za monitor/tv do 3000kn za uredski rad (programiranje, surfanje itd). Veličina nije bitna, koja god samo da je veća od trenutnih 24''. Monitor bi bio spojen na laptop, a ako je bitno koji je model laptopa: HP ProBook 450 G5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luc989 kaže...
FPS se može lockati sa MSI afrerburnerom npr. ali predpostavljam da si mislio "zaključati refresh", jer, ako grafička ne može gurati 144 FPS, nego npr 125, zašto bi ga onda još smanjio na lock 100 fps?
Ugl. Da pojednostavim, freesync monitori sinkroniziraju svoj refresh sa in game fps-om u realnom vremenu, tako da nema screen tearinga.

 Da, to sam mislio xD. Super onda.

 

DonOscar kaže...

 Danas ti vecina 144hz monitora ima freesync koji sluzi bas zato da ne bi imao tearing i stutter ukoliko ti fps nije zakljucan na tih 144 fpsa. Ugl nemas straha sa time ako uzmes freesync monitor na kojima danas sync radi i sa nvidia i amd karticama.

 

Nece te oci boljet ili tako nesto slicno ako budes koristio u isto vrijeme 60hz i 144hz monitor, medutim kad se naviknes igrati na 144hz tesko ces se vratit na 60hz gaming posto ce ti sve izgledati kao da steka i stuttera...

 

Posto ces ga koristiti za 3d grafiku gdje pretpostavljam da su ti boje vazne najbolje bi bilo ici na ips panel, ali su oni i najskuplji, do koje cijene si spreman ici?

 

Nisu mi boje bas TOLIKO bitne. Ali nebi htio monitor na kojem se lose vidi kontrast ili crna boja (kod nocnih scena u igrama).

 

Trebao bi vidjeti kako se novi TN drze u takvim uvjetima. Davno sam imao neki TN koji je bio ocaj za tamne scene...

 

Ne budem ga jos kupovao. Prvo cu uzeti novo racunalo. Ali 2-3k bi valjda dao. Mislim da su tako nekako cijene.

 

 

I hvala na odgovorima :) .

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

U tom slucaju si pogledaj Dell S2719DGF. Ima ga dosta forumasa i svi imaju samo rijeci pohvale za taj model iako je tn, osobno sam ga bio koristio pa im se mogu pridruziti u pohvalama. Crna je naravno uvijek slabija tocka kod tn monitora, ako te toliko brine mozda najbolje da probas negdje provjeriti da li ti pase ili ga narucis online pa ga imas pravo vratiti unutar 14 dana bez da navodis razlog i sl.

16 godina
online
Koji monitor kupiti

Postovanje...

 

Trazim monitor 27" da je minimum 2K.

Ne igram igre i nisam zahtijevan po pitanju ostalih opcija osim po cijeni.

Raspon cijene (sto manje naravno) bi bio oko 1500-2000kn.

Ako ima vise ponuda slobodno predlozite.

 

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
djigibao kaže...

Postovanje...

 

Trazim monitor 27" da je minimum 2K.

Ne igram igre i nisam zahtijevan po pitanju ostalih opcija osim po cijeni.

Raspon cijene (sto manje naravno) bi bio oko 1500-2000kn.

Ako ima vise ponuda slobodno predlozite.

 

Hvala

 

klik

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
tigerija kaže...
Luc989 kaže...
FPS se može lockati sa MSI afrerburnerom npr. ali predpostavljam da si mislio "zaključati refresh", jer, ako grafička ne može gurati 144 FPS, nego npr 125, zašto bi ga onda još smanjio na lock 100 fps?
Ugl. Da pojednostavim, freesync monitori sinkroniziraju svoj refresh sa in game fps-om u realnom vremenu, tako da nema screen tearinga.

 Da, to sam mislio xD. Super onda.

 

DonOscar kaže...

 Danas ti vecina 144hz monitora ima freesync koji sluzi bas zato da ne bi imao tearing i stutter ukoliko ti fps nije zakljucan na tih 144 fpsa. Ugl nemas straha sa time ako uzmes freesync monitor na kojima danas sync radi i sa nvidia i amd karticama.

 

Nece te oci boljet ili tako nesto slicno ako budes koristio u isto vrijeme 60hz i 144hz monitor, medutim kad se naviknes igrati na 144hz tesko ces se vratit na 60hz gaming posto ce ti sve izgledati kao da steka i stuttera...

 

Posto ces ga koristiti za 3d grafiku gdje pretpostavljam da su ti boje vazne najbolje bi bilo ici na ips panel, ali su oni i najskuplji, do koje cijene si spreman ici?

 

Nisu mi boje bas TOLIKO bitne. Ali nebi htio monitor na kojem se lose vidi kontrast ili crna boja (kod nocnih scena u igrama).

 

Trebao bi vidjeti kako se novi TN drze u takvim uvjetima. Davno sam imao neki TN koji je bio ocaj za tamne scene...

 

Ne budem ga jos kupovao. Prvo cu uzeti novo racunalo. Ali 2-3k bi valjda dao. Mislim da su tako nekako cijene.

 

 

I hvala na odgovorima :) .

 Ako ti je bitna crna, preskoci ips i tn panele (tn pogotovo).  Inace samsung je izbacio va panel sa 240hz pa nemoj misliti da su nuzno svi va paneli spori.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, 

 

Kupio sam laptop https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-17-cb0017nm-7sd75ea.html

kojeg bi kada sam doma spojio na monitor od 27 incha, moze neki best buy? Za igranje, programiranje i gledanje filmova. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Stigao Aoc 27G2U IPS 144hz dan nakon narudžbe

 

Dolazim s VA ekrana, tako da sam se bojao ips-ova i njihovih izgleda crne boje, niskog kontrasta i tzv. glowa, no strahovi su se raspršili nakon dvodnevnog dojma. Slika može biti jebeno svijetla, bijela boja je jebeno bijela i peče oči već na brightnessu od 50, a možda i zato što prijašnji monitor nisam gonio na tako velikoj svjetlini. Boje su ok, no budući da je monitor nov, još nema nikakvih preporučenih postavki za gejmanje ili surfanje tako da zasad sve slažem prema jednoj detaljnoj recenziji s PCMonitorsa ili prema osobnoj preferenciji.

 

Postavljanje monitora u driverima na 144hz i miš naravno glatko klizi, kao i scrollanje stranica. 60hz je so yesterday

 

No malo hladniji tušić jer monitor ima ili dva ili jedan mrtvi piksel u gornjem desnom uglu (slika 1), ne mogu se odlučiti jer je nekako pod koso, crno kao da je zrnce prašine ispod ekrana, to se sad u gejmanju ne primjećuje no u browseru se vidi točkica i tu i tamo oko zna otploviti u taj ugao jer si ne mogu pomoći . No, ne znam kako vi ali ne smatram da je to razlog da ga vratim, jer generalno se jedva primjećuje s daljine od 50cm.

 

Monitor ima mali proboj svetline u donjem lijevom i desnom kutu i gornjem desnom (nešto čega kod Benq GW2760 nije nikad bilo) no ne toliko da smeta. Na manjem brightnessu pojava je još manja.

 

Nisam nešto mnogo igrao još, imam Metro Exodus s grafom 1060gtx i na ultra imam negdje 40-70fps, a na medium ide do 90 i sa postavkom 'overdrive' na 'strong' je jedno zbilja lijepo islustvo za razliku od dosadašnjeg na 60hz monitoru. No, u planu je 5700xt i more games to come!

 

Detaljna recenzija 24inčnog modela:

 

 

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-24g2u-24g2/

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 12:28 (Dupein).
Moj PC  
7 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Probaj prstom lagano proći po tim pixelima, moguće da su samo "zaspali". Tako sam i ja na AOCu vidio nekolicinu pixela koji ko da su bili mrtvi, pa sam na kraju sve osim jednoga probudio samo laganim pritiskom na ekran.

Apoc
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Apocalypso722 kaže...

pa sam na kraju sve osim jednoga probudio 

 

Mozda da proba utrljti malo kave na njih da ih lakše razbudi 

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kupujem novi kompjutor, uz to i novi monitor. Planiram uzet nešto dobro, a i imam mogućnost kupovine u SAD-u/Njemačkoj. Dvoumim se između ova dva monitora: ASUS ROG Swift PQ27VQ (privlače me zaobljeni monitori) ili ASUS ROG Swift PQ27UQ  (vrhunski monitor). Što vi mislite? Imate li kakvu preporuku za monitor od 27" (max 30"), i da je po mogućnosti zaobljen? Primarno za gejming. I recite mi, hoće li biti u ovom predbožičnom razdoblju popusta? Vrijedi li čekati cca mjesec dana za narudžbu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa,

 

zanima me neki monitor oko 1000kn (+-200). 

Treba mi za gejming na standard PS4 koji je na 60Hz, I neki obican rad na njemu. Dakle ne trebam free sync. Igram single player. IPS?

Such doge
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ali ovaj AOC 24G2U je stvarno fenomenalan. čini mi se da ću ga kupiti u skorije vrijeme.  



 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

asus lcd monitor vg278q 

 

Mjenjao bi monitor ,sad imam lg 21,5inča.Najprije bi mjenjao radi gledanja filmova itd,a i radi malo igranja.Uzeti 24 ili 27 inča?Na mall.hr je ovaj asus dosta spušten ,na 2000kn.Ima li neki drugi best buy,al do te love,čak možda nebi ni toliko dao ,al ajde ak već mijenjam na duže vrijeme... hvala 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ti je TN matrica i nije fobar izbor za filmove a i cijena je banana posto za iste pare imas vg279q koji je IPS i takoder je 144Hz.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Budem onda taj malo pogledal.Sad imam taj Lg ips i zadovoljan sam.Imam ga sigurno već nekih 7godina

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

Ali ovaj AOC 24G2U je stvarno fenomenalan. čini mi se da ću ga kupiti u skorije vrijeme.  

 Ja sam u novoj Outer Worlds igri zinuo na paletu boja kako to divno izgleda

 

 

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Budget friendIy, a okej?

Klik

 

 

Davno sam još gIedao koji da uzmem i nekako mi se XG2401 činio među boIjima, dosta je skup kod nas, a na amazonu je 600-tinjak kn jeftiniji, da uzmem preko amazona (Njemačkog)?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 16:11 (Juksi).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uravo gIedam lg 24gl600f-b, u extreme digitaI je 1350, a drugdje 1800+, u čemu je kvaka?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

 u čemu je kvaka?

 

U extreme digitalu

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ibme, što misliš o AOC 24G2U? Navodno u average response time parira TN panelima, a panel - IPS.

Dosta je jeftin kod nas, oko 1600kn.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

Ibme, što misliš o AOC 24G2U? Navodno u average response time parira TN panelima, a panel - IPS.

Dosta je jeftin kod nas, oko 1600kn.

 

Tvornički podaci o resposne time nemaju nikakve dodirne točke sa stvarnim svijetom, jedini način je izmjeriti, što neki revieweri rade. Uglavnom sigurno nije kao TN, ali ni ne treba biti, ovisno na koji RR se cilja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

Ibme, što misliš o AOC 24G2U? Navodno u average response time parira TN panelima, a panel - IPS.

Dosta je jeftin kod nas, oko 1600kn.

 Best buy monitor, ja sam naručio sebi jednog 24G2U, u recenziji display ninja preporučuju 24 model zbog veće gustoće piksela. 
''Note that the AOC 24G2 is also available as a 27″ variant, the AOC 27G2 We recommend the 24″ version as it offers a higher pixel density while also being cheaper (by ~$30)''

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 14:10 (Dinno).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

 Best buy monitor, ja sam naručio sebi jednog 24G2U, u recenziji display ninja preporučuju 24 model zbog veće gustoće piksela. 
''Note that the AOC 24G2 is also available as a 27″ variant, the AOC 27G2 We recommend the 24″ version as it offers a higher pixel density while also being cheaper (by ~$30)''

 

Pa logično je da je veća gustoća pikesla iste rezolucije na manjoj dijagonali ali to je ipak stvar osobnog izbora, ja koristim 27" 1080p monitor i meni je super, nema šanse da bi se vratio više na 24", toliko je lakše igrati igre tipa PUBG, BF i slično na većem ekranu, puno lakše je uočiti neprijatelja u daljini nego kada piljiš u 24" ili manje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice