Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.837
|
čitano: 4.465.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dobro je druze ovu psihicku barijeru sto ti moji postovi smetaju jer ti imas svoje misljenje lako rijesis nepisanjem ovakvih budalastina ili necitanjem mojih postova ili se jednostavno pridruzi raspravi pa cemo vidjeti tko sta zna, tko je sta vidio i probao druge ti nema ili odleprsaj iz teme jer nisi ni prvi ni zadnji s 2 posta u doticnoj s ovakvim niš koristi stavom!Eod.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Odluka je pala na benq xl2730 1440p 144

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Upa mi je u oko u lg 34 ultra wide ili 29 kakva su iskustva s njima u igrama ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Upa mi je u oko u lg 34 ultra wide ili 29 kakva su iskustva s njima u igrama ..

 Idi na 34 ako ikako možeš.

Iskustva odlična! Format odličan za većinu igara.

Jedino provjeri točno model koji gledaš, kakav je sa odazivom i dal se može overclockirati i sl.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Upa mi je u oko u lg 34 ultra wide ili 29 kakva su iskustva s njima u igrama ..

 Imao sam ja lg34uc79g uglavnom meni to nije bilo nesto ali kazem ovisi kako kome sjedne. Jednostavno meni je bio ogroman i to me vrlo vjerovatno i odbilo pa sam ga prodao. 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gledao sam ovaj 34uc79g 144hz ima ga samo u ipon u madarskoj ili 34um69-g samo je 75 hz i ima neki 1ms odaziv smanji ga s 5 ima instar 4100kn.... ili uzet benq xl2730 1440p 144hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me da li se može kupiti monitor veličine minimum 27", 4K rezolucije, 16:9 ratio 
sa akcentom na profesionalan rad u sferi dizajna i video produkcije, dakle 99% sRGB adobeRGB
da pri tome podržava sve novije standarde u segmentu povezivanja - portova.
Što se tiče panela, IPS mi djeluje kao najbolji izbor?

Također da bude ok za neki lagani gaming, ništa ovo 144-240hz ili koliko već.. i ti fazoni.
I da, što se tiče izgleda da ima tanke rubove, nešto kao Dell-ovi modeli, za koje sam najviše i zagrijan da budem iskren.
Cijena 300-350e max?

Da li postoji nešto što bi odgovorilo na ove kriterije ili barem većinu njih. Živim u BiH i ponuda je tanka, žalosna :D

let's put a smile on that face
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM

 

gledam ovaj monitor. Većinom igram igre na računalu, rado bih sa 22 ovog prešao ne nešto većei ljepše.

Ima u ed za 1800kn i čini se odličan upgrade, ali kako me to košta na gamingu? Imam 1060tku, koja će sve što vrti i na 1080p bude i na povećanoj rezi zar ne?

 

Ima ko wide i da gejma? kako se ponaša u igrama, ima li benefita na širinu slike?

 

hvala!

 

 

 

Također savjet za neki drugi isto tako može :)

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 23:16 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
fila2208 kaže...

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM

gledam ovaj monitor. Većinom igram igre na računalu, rado bih sa 22 ovog prešao ne nešto većei ljepše.

Ima u ed za 1800kn i čini se odličan upgrade, ali kako me to košta na gamingu? Imam 1060tku, koja će sve što vrti i na 1080p bude i na povećanoj rezi zar ne?

Ima ko wide i da gejma? kako se ponaša u igrama, ima li benefita na širinu slike?

 Vidiš više prostora oko sebe uz isti FOV, a što misliš dal ima benefita 

Odličan za FPS i simulacije vožnje.

Ako ikako možeš, probaj negdje prije kupnje, ne dopada se svakome.

Meni je 34" taman, vjerojatno bi mi sad tih 29" bilo premalo (29"UW ti je visina ko normalni 24", a 34"UW ko 27")

 

Ja sam prešao s 22" 16:9 modela na 34" 21:9, i nije mi ništa ni preveliko, ni nezgodno. Do sad nemam ni jednu negativnu stranu na prelazak na ovaj format.

Ali nekima ne paše, pa da možda baš tebi ne legne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, može preporuka IPS monitora 23"-24" do max 1200kn? Gledam nekoliko modela i nikako da se odlučim.

Htio bi da su FHD, "bezelless", i IPS. Igrat cu igre na njemu, ali to su vecinom casual igre i totalno mi je nebitan refreshrate.

 

Monitor ce mi biti na drzacu pa mi je bitno da ima koliko-toliko laku instalaciju, a necu ga bas svaki dan koristiti posto ce mi biti u stanu gdje nisam svaki dan. Grafa je 1060 3gb.

 

Modeli koje trenutno najvise gledam su: 

 

Nekako mi se najvise svida ovaj zadnji AOC, ali se bojim da mu instalacija na drzac nije nesto prelaka. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Vezano za dosta spominjani AOC Q3279VWF. Copy i dopuna mog prijašnjeg posta

 

Kvaliteta prikaza boja u odnosu na bivši Samsungov IPS monitor se ne primjeti pri surfanju i igranju, vjerojatno bi primijetio da radim sa slikama a ne radim (a tamo je IPS superioran). Ono što primjetim je veća oštrina slike zbog većeg PPI (stari je bio 27“ FHD što je po meni maksimum za tu rezoluciju) i dosta bolji prikaz crne boje. To je očekivano za MVA panel kao i i slabija vidljivost kad se gleda sa strane pod lošijim kutom ali realno ako sam za kompom onda sjedim i gledam pod pravim kutom, to mi ne igra nikakvu ulogu. Sam monitor ima sve bitnije priključke (DP, VGA, DVI, HDMI, audio izlaz), radi na 75Hz i podržava FreeSync. Imao sam problem s gubitkom slike na momente iz čista razloga, i u desktopu i u igrama, traje od 1-10 sekundi, nije toliko često ali se javi nekoliko puta dnevno. Reinstall Windowsa je riješio problem (koji ću pripisati staroj verziji Windowsa) tako da sada sve šljaka  Osobno sam SP igrač, tj. težim 60Hz i nemam nikakve probleme kakve je augi80 spominjao ali brat mi 90% vremena igra Overwatch, i tu je prilično dobar. Nisam ga čuo da je riječi rekao na ghosting i ostale pizdarije 

Inače sam ga pazario za 1300kn (preko firme jel) i oduševljen sam dobivenim. Po meni best buy do 1800kn, a FHD rezolucija je pokojna za mene. Slijedeće se čeka da mineri počnu rasprodavati rigove da se ubode ili Vega ili 1080 do tada igram starije igre, ionako mi se skupilo puno toga...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 0:36 (Paolo Maldini).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Asus 27" MG278Q 4480KN

AOC 27" AGON Gaming AG271QX 4099KN

BENQ 27" ZOWIE XL2730 Gaming, 4129KN

 Dell 24.5" Alienware Gaming AW2518HF 3200KN

 MOLIM VAS HITNO MI JE sutra moram uzet benq sam danas probao i boje su super  i sve je super osim izgleda heheh.... ne znam koji je od ovih najbolji prvenstveno slika i input lag i boje di su najbolje ,,ova tri su ista a ovi je 24.5 240hz 1080p ... monitor je prvenstveno za igre i tu i tamo surfanje (pubg ,bf1,battalion 1944)

zasad mi je favorit benq

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

Vezano za dosta spominjani AOC Q3279VWF. Copy i dopuna mog prijašnjeg posta

 

 Pozz, mogu pitat kako si kalibrirao monitor, ja sam pratio upustva sa https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwf/ , al kad stavim ICC profile, prejake su mi tamne boje, i ukupno mozda prenaglasene boje, pogubim se u tamnim scenama u igrama. mislim da mi je bez icc bolje.

Isto tako bi pitao, ako mozes vidjet ili slikat model number, nalazi se ispred ispod aoc znaka, odozdo.

Meni po njemu, a i kad otvorim nvidia menu se vidi da je monitor zapravo Q3279WG5B a ne Q3279vwf kako mi pise na kutiji , i taj da je neki za kinesko trziste, sad neznam je to isti panel i sve ostalo.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

BENQ 27" ZOWIE XL2730 Gaming, 4129KN

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

a gleda sam i ovi radi malo kontrasta lipsih boja  i zakrivljenosti AGON Gaming, AG322QCX ...https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-315-agon-gaming-ag322qcx-zakrivljeni-144hz-vga-2xhdmi-2xdp-2k/aoc-ag322qcx/product/

trenutno sam na lg  29um68-p boje su odlicne da je barem 100hz top bi mi bia 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

znaci ako te dobro pratim, kolko, 5 monitora si promjenio u 2 dana?

pred sat ipo si bio na 27inch 144, sad si odjednom na 29inch ultra wide 75hz, i sad linkas 31 inch ultra wide a htio si preporuke 27 inch 144hz

 

tesko te pratit

 

si vidio uzivo taj 31 inch ultrawide i jos zakrivljen, to nije bas nesto, 34 inch minimalno

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav...moze pomoc...trebam monitor za igranje (bf1,cod ww2..)monitor do 2500 kn? I5 6600k,980ti,16 gb itd...sto predlazete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

a gleda sam i ovi radi malo kontrasta lipsih boja  i zakrivljenosti AGON Gaming, AG322QCX ...https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-315-agon-gaming-ag322qcx-zakrivljeni-144hz-vga-2xhdmi-2xdp-2k/aoc-ag322qcx/product/

trenutno sam na lg  29um68-p boje su odlicne da je barem 100hz top bi mi bia 

mislim da bi ti bio najbolji

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01IHFIVQ4?&tag=experevi-21&ascsubtag=1405601

 

https://www.hgshop.hr/acer-xf270huabmiidprzx-led-monitor/proizvod/226705

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 1:46 (Djozaa).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

samo mi u instara triba tamo imam 2000kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Napisite model nabavi ce ga instar ako ga nema u ponudi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

i nadoda bi do 4500 bi kupia ali samo instar ... za sada sam na benq xl2730 ali me vuce onaj aoc 32  1440p 144hz  va panel ne znam oce imat on ghosting ... ovaj sad 29 ultrwhide da ima 100+ hz nikome ga ne bi da hehehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gamer1511 kaže...

Pozdrav...moze pomoc...trebam monitor za igranje (bf1,cod ww2..)monitor do 2500 kn? I5 6600k,980ti,16 gb itd...sto predlazete?

 Ja bih ti preporucio 

https://www.nabava.net/monitori__90/aoc-monitor-q3279vwf-mva-va-led__56714371

ako imas volje / vremena da si ga isprobaš .

Kvalitetan i pristupacan , steta ne probat ga prije kupovine neceg skupljeg.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

i nadoda bi do 4500 bi kupia ali samo instar ... za sada sam na benq xl2730 ali me vuce onaj aoc 32  1440p 144hz  va panel ne znam oce imat on ghosting ... ovaj sad 29 ultrwhide da ima 100+ hz nikome ga ne bi da hehehe

 jesi probao OC ekran, mozda dode blizu 100 HZ,

i btw, nije ti 29 ultrawide prestisnuto(nisko) i rasireno naspram 27 ili 32 inch monitora ?

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Brinu me ti aoci boja im je bljedunjava i imao sam vec 2 i nisam nesto sretan bas bio i nebi isao preko 27 inca netreba mi tv

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

i nadoda bi do 4500 bi kupia ali samo instar ... za sada sam na benq xl2730 ali me vuce onaj aoc 32  1440p 144hz  va panel ne znam oce imat on ghosting ... ovaj sad 29 ultrwhide da ima 100+ hz nikome ga ne bi da hehehe

 
S obzirom da se ti ne mozes dogovoriti sam sa sobom oko apsolutno nicega. Pa ne znas jel bi 27", pa jel bi 32", Pa jel bi TN, pa jel bi VA,

pa jedan model, pa drugi, pa jedna odluka, pa druga, pa do jedne cifre, pa do druge cifre. Na taj nacin ti ni drag Bog ne moze pomoci.
A kako kazes da nebi svoj monitor mjenjao da ima 100hz, i s obzirom da je tvoj monitor IPS. Mozda da uzmes 34" UW LG sa IPS panelom i 144hz koji

je vec savjetovan. mozda ga instar moze nabaviti.To je nekako najblize trenutnom monitoru koji imas, samo je veci, zakrivljen i ima 144hz. Jedino

zbog vecine ima manju ostrinu nego 29", ukoliko te to nesto brine.


Na tvom mjestu iskreno bi isao na neki IPS 27" WQHD 144hz ili IPS/VA 34" UW takoder WQHD sa barem 100hz.
Ukoliko ti mane VA ne smetaju.

 

Takoder s obzirom koju konfiguraciju imas, te da nije bas jeftina, stvarno je steta onda be uzet pripadajuci monitor.
Cemu uloziti u 1080ti i onda skrtarit na monitoru koji pokazuje ljepote koje gura ta kartica. Nema logike.
E sad jedino ako ti je bitno u igrama ici na 144hz konstantno, pa mogu razumiti 1080p monitor.
U tom slucaju i s obzirom da si zadovoljan sa trenutnim LG monitorom koji je IPS, ali nije 100hz, jos jednom
ti savjetujem da pogledas 34UC79G-B, IPS i 144hz.
U svim drugim situacijama bi razmislio o nekom pravom 27 ili 34UW WQHD 100-144hz monitoru.
Tn osobno vise nebi uzimo. Meni VA ili IPS. E sad koliko bi tebi smetali VA mane ili nebi, ne znam ni ja ni itko drugi
dok se ne sretnes s takvim stvarima i sam vidis. Inace oni samsungovi 27" VA quantum dot su dobar izbor za nekog ko 
voli VA panel.
Na kraju je odluka na tebi, a nekako najsigurnija odluka po onome sto sam pises je 34UC79G-B.
Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 2:13 (danny_2).
8 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Da za natjecateljski nivo je taj LG za njega najbolji, em je brz, ima IPS, rezolucija nije prevelika da se puno muci oko postizanja visokog FPS-a, i uz to je monitor ultra wide sta znaci da mu sirina ekrana puno pomaze i ocitava veci dio mape za vecu preglednost naspram obicnog 16:9 ekrana 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

i nadoda bi do 4500 bi kupia ali samo instar ... za sada sam na benq xl2730 ali me vuce onaj aoc 32  1440p 144hz  va panel ne znam oce imat on ghosting ... ovaj sad 29 ultrwhide da ima 100+ hz nikome ga ne bi da hehehe

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-benq-32-ex3200r-gaming-zakrivljeni-144hz-dvi-d-hdmi-mini-dp-dp-2k/51063/product/ ovo ti je jako dobar monitor. Ali mislim da nije 1440p nego 1080p.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 8:24 (mislioc).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ne bi 1080p ...samo 1440p

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
gamer1511 kaže...

Pozdrav...moze pomoc...trebam monitor za igranje (bf1,cod ww2..)monitor do 2500 kn? I5 6600k,980ti,16 gb itd...sto predlazete?

 Moze joa neka preporuka

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
fila2208 kaže...

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM

gledam ovaj monitor. Većinom igram igre na računalu, rado bih sa 22 ovog prešao ne nešto većei ljepše.

Ima u ed za 1800kn i čini se odličan upgrade, ali kako me to košta na gamingu? Imam 1060tku, koja će sve što vrti i na 1080p bude i na povećanoj rezi zar ne?

Ima ko wide i da gejma? kako se ponaša u igrama, ima li benefita na širinu slike?

 Vidiš više prostora oko sebe uz isti FOV, a što misliš dal ima benefita 

Odličan za FPS i simulacije vožnje.

Ako ikako možeš, probaj negdje prije kupnje, ne dopada se svakome.

Meni je 34" taman, vjerojatno bi mi sad tih 29" bilo premalo (29"UW ti je visina ko normalni 24", a 34"UW ko 27")

 

Ja sam prešao s 22" 16:9 modela na 34" 21:9, i nije mi ništa ni preveliko, ni nezgodno. Do sad nemam ni jednu negativnu stranu na prelazak na ovaj format.

Ali nekima ne paše, pa da možda baš tebi ne legne.

 Hvala cyber, uvijek pun znanja i info za pomoći :)

frend će ić na 29 pa ću kod nejga probati i vidjeti. Sad sam 22 i svaki prijelaz će bit čudo siguran sam, a rado bi ako ima benfita za fps uzeo rađe to nego opet neki nezz 24 1080p sa 3131231hz ionako neću moć vrtiti toliko. DA je 75 i to mi je opet fluidnije i osjetnije.

hvala

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice