Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04

poruka: 6
|
čitano: 4.180
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04

Pozdrav ljudi, 

 

Da li je moguće nadograditi Ubuntu sistem sa 14.04 CLI nema GUI interfejs, na 22.04 GUI. 

 

Gledao sam po youtube pa sam malo zbunjen jer svi nekako rade na različite načine, da li je moguće sa par komandi to sve odraditi bezbolno, naravno koristeći terminal?

 

Sistem ima pristup internetu.

 

Hvala svima!

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 9:01 (Remijus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04

Na kraju sam skontao da je najbolje skinuti novu verziju 22.04 na USB instalirati bez bilo kakvih komplikacija. 

 

Sad me zanima kako omogučiti drugoj strani da se spoji sa druge lokacije da li je potrebna samo IP adresa od računara ili treba još nešto dodatno imati? Ako postavim da računar ima username i password to također treba dostaviti. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04

-još koji mjesec i znat ćeš (skoro) sve.. :) cinično? pa eto, na pitanje o ip adesi, čarobna kugla kaže da je 192.168.1.nešto.. blizu? odgovor trebaš wan adresu, ili imaš fixnu ili ddns a ostali problemi, to ne radiš ako ne znaš što i kako radiš. To radi onaj tko zna i za to je plaćen, jer server nije sam sebi svrha, nešto mora sherati, neke permisione i juzere, neki vpn ili što već radi, jedan ili više taskova... sve to prvo moraš znati, barem nabrojati u pitanju, bez tog, odgovor je 'ne diraj'... no kako si već instalirao novi os (desktop? može, no za server nepotrebno + smeće.. gui + ostalo) sad moraš nekako pogoditi i sve ostalo što treba napraviti pa je odgovor zakasnio :) i sorry na recimo tonu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04

Na što se druga strana želi spojiti, na nekakav servis, na shell ili na desktop?

 

Je li druga strana u istoj mreži kao i to računalo, ili spajanje ide preko Interneta?

14 godina
offline
Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04

Nisam znao da je uopće moguće s nečeg toliko starog se upgradeati. Mislim jedini put je 14.04->16.04->18.04->20.04->22.04, no dok nisam guglao nisam znao da održavaju repoe za nešto toliko staro da omoguće upgrade.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nadogradnja Ubuntu sa 14.04 na 22.04
captain_soap_McTawish kaže...

Nisam znao da je uopće moguće s nečeg toliko starog se upgradeati..

 -nije. :)

tj imaš primjere u par koraka, no znaš kako bi završili.. dllhell tj ovisi o roli koju računalo radi, jer os nije sam sebi svrha pa tako ni verzija, dok je sve ostalo ovisno o verziji dll-a, appsa.. i na to dodati promjene, standardi-protokoli.. pa i 32-64bit tj mogućnost da je 32bitni što već od 2018 nadalje praktički nema itd.

 

-idući post-pitanje je 'važniji' no tu je priči kraj.. jer, os nije sam sebi svrha. Ili je riješio ili su ga se riješili.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice