Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.369.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na savjetima. Trenutno napajanje zna ponekad cviliti prilikom igranja, pogotovo kad sam isprobao BF 2042 neki dan, skoro konstantno je proizvodilo zvukove. Riječ je o LC power 560W.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nakon skoro 10god CX430 je prikraju svog radnog vijeka kod mene, a posto nisam vec godinama u toku, trebam pomoc..

 

GTX 750

Phenom II X6 - inace OCan, trenutno ne..

 

Jel se da nac za nekih 300-400kn nesto dobro?

Sto sam Boze tako proklet, jucer lag, danas opet.. // R.I.P. EP LoL/WoT/PoE nick: Strongtoni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Don Strongtoni kaže...

Nakon skoro 10god CX430 je prikraju svog radnog vijeka kod mene, a posto nisam vec godinama u toku, trebam pomoc..

 

GTX 750

Phenom II X6 - inace OCan, trenutno ne..

 

Jel se da nac za nekih 300-400kn nesto dobro?

 Ovaj..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Don Strongtoni

 

Ako tražiš napajanje isključivo za te komponente bez planova za buduću nadogradnju, onda možeš uzeti i FSP Hyper 80+ Pro 450 W (od 305 kn; 3 god. jamstva). 450 W je dovoljno za te komponente, a ta Hyper serija je potencijalno kvalitetnija od Hexa+ Pro jer ima 80+ certifikat (bolja učinkovitost i potencijalno bolji tranzistori), a uz to je i primarni kondenzator deklariran na 105 °C (solidni Teapo), dok je kod Hexa+ Pro modela 85 °C marke Foai koje prvi puta vidim što baš i ne ulijeva povjerenje. Iako ti primarni kondenzatori rijetko stradaju prije onih na sekundarnom dijelu.

Dolje na video prilogu su baš napravili osvrt ta dva modela i tu Hyper ima 5 god. jamstva, a kod nas je 3 god. pretpostavljam jer je bulk model (vjerojatno bez kabla za napajanje i potencijalno kutije). U ADM-u je navedeno 2 god. jamstva pa ako kod njih uzimaš samo provjeri je li to neka greška ili ako nije, onda uzmeš u drugoj trgovini.

 

Alternativa je Seasonic S12III Bronze 500 W (od 350 kn; 5 god. jamstva). On je tehnički lošije napajanje od oba FSP-a jer nema DC-DC regulaciju na sekundarnom dijelu već grupnu kao i CX430, ali za tvoje komponente je i on dobar pa s obzirom na 5 god. jamstva je možda bolji izbor od FSP-a. Još mu je i učinkovitost bolja jer ima Bronze certifikat.

 

I na kraju još ima i SilentiumPC Vero L3 500 W (od 375 kn; 3 god. jamstva). DC-DC kao i FSP, Bronze učinkovitost i vjerojatno je najtiši od svih navedenih, no niti jedan model ne bi trebao biti nešto posebno bučan pri opterećenju navedenih komponenti.

 

Sumirano:

- cijena - FSP Hyper 80+ Pro 450 W

- jamstvo - Seasonic

- tih rad - SilentiumPC

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 13:01 (kiwi_91).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zna li itko ima li gdje kupiti napajanje koje ima 2 komada 4pin konektora? Ako takvo nešto uopće postoji u slobodnoj prodaji...

 

Radi se o HP SFF konfiguraciji (ProDesk 600 G4) gdje na matičnoj vidim 2X 4 pin priključka bez onog standardnog 20 ili 24 pinskog utora... Kolliko vidim matična je očito proizvedena baš za HP (model HP 83EE). Znam da SFF baš nije predviđen za neke nadogradnje već za minimalizam, ali kako unutra imam dodatnu NVidia GT 1030 2GB grafiku (nema dodatno/posebno napajanje već ide preko matične) mislio sam malo podebljati napajanje jer je unutra 180W, ali koliko vidim uobičajena napajanja koja se prodaju su nula bodova za ovo... Sve trenutno radi, ali bojim se da je sa trenutnim napajanjem od 180W samo pitanje vremena kad će nastat neki problem. 

 

Ima li netko kakvih iskustava možda?

 

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

cibo

 

Ono što vidim po netu to napajanje ima i dodatni 'signalni' kabel koji se spaja na matičnu tako da ćeš teško pronaći napajanje koje ide u to računalo, a da je jače od toga ili uopće u slobodnoj prodaji. Ono što bi se eventualno moglo napraviti je upogoniti standardno ATX napajanje tehnikom spajalice (ili pronaći i spojiti na njega ON/OFF signal) zajedno s originalnim napajanjem i spojiti na jedan priključak original napajanje, a na drugi ovo novo napajanje. Uz uvjet da raspored pinova i sam 4 pin priključak ATX napajanja odgovara matičnoj.

 

Osobno ne bih savjetovao da se išta pokušava, nego ostavi tako kako je.

TDP GTX 1030 je službeno 30 W, a na recenziji je max potrošnja oko 50 W. Ako je procesor neki i5/i7 s TDP-om od 65 W, to je cca. 120 W i ostane 60 W za ostale komponente. To bi trebalo biti i više nego dovoljno jer sam viđao da imaju neke varijante tog računala s 35 W procesorima koji se pogone samo na 65 W adapter. K tome se još i na službenoj stranici navodi kako to 180 W napajanje ima Platinum učinkovitost i mislim da je u pitanju proizvođač Delta Electronics (pr.) koji je sinonim za kvalitetu. Dodatno je još i na tom linku sa specifikacijama stavljena kao opcija kartica R7 430 koja ima TDP 50 W što je više od onoga na što je GTX 1030 deklarirana.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

cibo

 

Ono što vidim po netu to napajanje ima i dodatni 'signalni' kabel koji se spaja na matičnu tako da ćeš teško pronaći napajanje koje ide u to računalo, a da je jače od toga ili uopće u slobodnoj prodaji. Ono što bi se eventualno moglo napraviti je upogoniti standardno ATX napajanje tehnikom spajalice (ili pronaći i spojiti na njega ON/OFF signal) zajedno s originalnim napajanjem i spojiti na jedan priključak original napajanje, a na drugi ovo novo napajanje. Uz uvjet da raspored pinova i sam 4 pin priključak ATX napajanja odgovara matičnoj.

 

Osobno ne bih savjetovao da se išta pokušava, nego ostavi tako kako je.

TDP GTX 1030 je službeno 30 W, a na recenziji je max potrošnja oko 50 W. Ako je procesor neki i5/i7 s TDP-om od 65 W, to je cca. 120 W i ostane 60 W za ostale komponente. To bi trebalo biti i više nego dovoljno jer sam viđao da imaju neke varijante tog računala s 35 W procesorima koji se pogone samo na 65 W adapter. K tome se još i na službenoj stranici navodi kako to 180 W napajanje ima Platinum učinkovitost i mislim da je u pitanju proizvođač Delta Electronics (pr.) koji je sinonim za kvalitetu. Dodatno je još i na tom linku sa specifikacijama stavljena kao opcija kartica R7 430 koja ima TDP 50 W što je više od onoga na što je GTX 1030 deklarirana.

 

Da, izgledom je to to napajanje. Ovaj argument oko opcije grafike sa službene stranice uz isto 180W napajanje zbilja stoji 👍  Kako se ne čini da ima neko relativno jednostavno i dostupno rješenje, a nisam toliko vičan kompleksnijim spajanjima, ostavljam kako je 😊

 

Hvala na iscrpnom komentaru!!

 

Pozdrav

5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Seasonic FOCUS Plus 1000 Gold

ili

RM1000x 2021

?

 

Vjerujem da je svejedno, ali RM je 200kn skuplji.

 

Sto kazete ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Focus, kvalitetniji u svakom slučaju. Obični rm bez dodatka slov x ili i je prije cx serija. Previše je corsair štedio na njemu, jeftiniji vent, kineski kondenzatori... previše kompromisa, iako su rezultati testiranja ok.
Focus ima daleko bolji vent, sve japanske kondenzatore, napredniju full bridge arhitekturu itd. U svakom pogledu bolji

EDIT
sorry, promakao mi je x iza brojke 1000, ali opet je focus bolji, naprednija arhitektura i kvalitetniji vent, makar je razlika puno manja nego kod običnog rm
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2021 13:35 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Role2 kaže...

Pozdrav,

 

Seasonic FOCUS Plus 1000 Gold

ili

RM1000x 2021

?

 

Vjerujem da je svejedno, ali RM je 200kn skuplji.

 

Sto kazete ?

 

 

 

9 Seasonic FOCUS Plus 1000 Gold
3 Corsair RM1000x 2021
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
Role2 kaže...

Pozdrav,

 

Seasonic FOCUS Plus 1000 Gold

ili

RM1000x 2021

?

 

Vjerujem da je svejedno, ali RM je 200kn skuplji.

 

Sto kazete ?

 

 

 

 Za ovo je bezveze radit anketu, focus je bolji i po istoj cijeni, kamo li kad je jeftiniji.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

 Za ovo je bezveze radit anketu, focus je bolji i po istoj cijeni, kamo li kad je jeftiniji.

Ja sam kliknio na Corsaira jer nitko drugi nije htio. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

 Za ovo je bezveze radit anketu, focus je bolji i po istoj cijeni, kamo li kad je jeftiniji.

Ja sam kliknio na Corsaira jer nitko drugi nije htio. 

Cekaj da dodje kolega mariolla79. !!!

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Molim preporuku kakvog napajanja za konfu u potpisu plus ide 3070 ili 6700xt u narednim danima.

Ugl. Ovo mi je zapelo za oko:
Napajanje Fractal 750W Ion Gold modularno, 80 PLUS Gold dali bi to bilo ok ili ima još kakvih prijedloga.

Hvala.
ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 9:46 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako je cijena slična prije bi išao na Seasonic FOCUS Plus 750 sa 120mj jamstva.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

sokre

 

Koliko vidim po cijenama, preporučeni Focus 750 W je trenutno i jeftiniji od Ion Gold modela pa bih osobno i ja išao na Seasonic. Platforma jednakog ranga kvalitete i performansi, a dobiju se bolji kondenzatori (japanski vs Teapo), ventilator (FDB vs Rifle) i jamstvo (10 vs 7 god.).

 

Za te komponente bi bilo dovoljno i 650 W pa se do prije koji dan mogao dobiti dobar MSI A650GF za oko 630 kn i još su neki ostali modeli bili na dobrim akcijama pa možda pričekati do krajnjeg roka kupnje i "vrebati" ponovno neku akciju.

Trenutno je Seasonic Focus 650 W sa ZABA karticama raspoloživ na ekupi za oko 700 kn.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pala odluka za Asus tuf 3070ti, dalli 650 w ili 750w napajanje već gore spomenuto?
ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 9:29 (sokre).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

koliko vidim na ekupi vise nema akcije za zabu pa napajanje kosta 810kna za te pare drugdje ima 750w verzija, a taman da je i dalje 700kn po meni se svakako ispalti dodati tih 100kn za 100w više pošto ipak RTX3070Ti nije igračka pa bolje da ima što više lufta iako bi i 650w bilo dovoljno

 

klik

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Da a i hladniji će mi komplet setup biti.
ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Šteta što se jučer nisi javio jer je kolega s foruma uzeo MSI A750GF na Mindfactoryu za 69 € (Mindstar ponuda) + cashback i Steam kod 20 € pa ste mogli podijeliti troškove dostave.

 

Iako je Focus 750 W vjerojatno najbolji izbor, evo još nekoliko alternativa čisto da ti ovaj izbor bude malo zanimljiviji (kompliciraniji).

 

650 W i dalje može proći za stock 3070Ti jer na većini recenzija je prosjek max opterećenja oko 320 W (123 / 4), što bi s tvojim OC Ryzen-om (80-100 W; 1 / 2) bilo do nekih 500 W ukupne potrošnje tvoje konfiguracije, a čak i da budu oni kratkotrajni skokovi potrošnje od oko 380 W,  potrošnja bi vjerojatno i dalje bila niža od 600 W.

U tom segmentu bih preporučio Fractal Design Ion+ 660 W Platinum (od 775 kn; 10 god. jamstva), a kao isto dobra i potencijalno tiša alternativa Focusu je Corsair RM750x koji je trenutno na Amazonu 100 € pa s HR PDV-om i dostavom (10 €) ispadne oko 865 kn ili manje ako "razbiješ" dostavu s još nekim proizvodom.

 

Ako nije da moraš danas naručiti, svakako pričekaj barem do sutra/preksutra jer možda bude neka vikend akcija s kartičnim popustima.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Svima hvala na pomoći, jučer je naručena

Asus ROG Strix GeForce RTX 3070 Ti OC
I seasonic focus gold....750w

Dok sam čekao tuf otišla
ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hoće li Seasonic focus gold 650w biti dovoljno za grafu 6600/xt uparenu sa i5-12600k + mbo MSI z690a pro ddr4 + 2x 16gb rama + 2x ssd + 1x hdd WD Blue+ par ventova?
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 9:32 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Naravno da hoće, imaš snage praktički za dvije takve grafičke.  Taj setup radi bez problema s dobrim napajanjem od 500W, di tek 650W.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jel to uopće dobar izbor za napajanje ili za tu cijenu (cca 900kn) ili jeftinije mogu dobiti neko kvalitetnije napajanje?
Volim da mi je napajanje tiho (naravno i kvalitetno), a imam dobra iskustva sa Seasonic S12 II, a Seasonic Focus Gold ima i djelomični fanless mod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 17:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Možeš uštedjeti koju kunu a da si na istom i dalje što se tiče kvalitete i svih prednosti tog napajanja. Evo ti 550W model, za keš 640kn. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tintin

 

Focus Gold 650 W je znao cijenom biti oko 700-750 kn tako da je trenutna cijena od 850-900 kn dosta visoka. Osobno bih zbog toga ipak išao na Fractal Design Ion+ 660 W (od 775 kn / 750 kn na ekupi uz kod " HVALANAPOVJERENJU "; 10 god. jamstva), a može i EVGA 650 P6 (od 682 kn + 60 kn dostava) ako ti nije problem kupnja na ipon-u. U EVGA-i je malo modificirana platforma iz Seasonic Focus (PX) serije.

Tu je i NZXT C650 (od 760 kn / 750 kn ekupi uz kod; 10 god. jamstva) koji isto ima Focus (GX) platformu, a ako baš želiš "original", na DE Amazon Seasonic Focus GX 650 bi bila slična cijena kada se uračuna dostava i naš PDV (uz plaćanje Revolut-om je konverzija minimalna).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav ekipa, ispao sam iz toka s komponentama pa da provjerim ovdje. Moze li fortron hyper k 500w gurati rx 6600 i ryzen 5 1600af? Ili silverstone strider essential 600w. Imam oba napajanja pa mogu uzeti koje treba
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 15:07 (pacijent007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pacijent007

 

Mogu oba napajanja jer RX6600 zahtijeva uglavnom manje od 150 W pri max opterećenju, tj. ima 20 ms peakove preko 200 W, ali i s njima oba napajanja imaju dovoljnu nominalnu snagu za cjelokupnu konfiguraciju. Osobno bih preferirao FSP, osim ako je to Gold verzija Silverstone-a (recenzija 700 W). Stara revizija nije preporučljiva zbog visokih oscilacija napona i izrazito loše regulacije neuravnoteženih opterećenja, dok novija revizija ima početnu CWT platformu koja je tu negdje u rangu Hyper-a pa bih taj model preferirao jedino ako je FSP stariji +2 godine od njega.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvala na odgovoru

Fsp je kupljen 2017 a silverstone prosle godine. Nije gold verzija silverstone
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 17:56 (pacijent007).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda bolje Silverstone jer 3-4 godine razlike je dosta, a i veća snaga je dodatan plus.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice