Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.603.837
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Deawood kaže...

 

Ako se ne varam pali se na 40%, znaći na 300W bi se trebalo paliti, neznam zašto se ne pali. Jedino ako ti računaš potrošnju po papiru, što nije baš realna potrošnja.

Računam potrošnju po onome što program izmjeri. Znam da nije točna, ali mislim da odstupanje nije veće od 10W.

Ivanjino96 kaže...

Mislim da sam pročitao negdje da na 48 stupnjeva se pali vent. Jer meni skoro nikada nije upaljen na mom RM450 a imam ocan CPU i GPU. Da je tih 40% meni bi se na nekih 180W trebao paliti vent. 

Hvala na info.

Jel se zagrije površina kućišta napajanja podosta kad igraš igre koji sat?

 

EDIT: Naručit ću IR termometar i izmjeriti.

 

 

 

@kiwi

Ima smisla da se pali vezano za temperaturu.

 

Budući da se do 450W ne pali, mojih 380W mu je ništa {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 21:44 (chutac).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chutac kaže...
Deawood kaže...

 

Ako se ne varam pali se na 40%, znaći na 300W bi se trebalo paliti, neznam zašto se ne pali. Jedino ako ti računaš potrošnju po papiru, što nije baš realna potrošnja.

Računam potrošnju po onome što program izmjeri. Znam da nije točna, ali mislim da odstupanje nije veće od 10W.

Ivanjino96 kaže...

Mislim da sam pročitao negdje da na 48 stupnjeva se pali vent. Jer meni skoro nikada nije upaljen na mom RM450 a imam ocan CPU i GPU. Da je tih 40% meni bi se na nekih 180W trebao paliti vent. 

Hvala na info.

Jel se zagrije površina kućišta napajanja podosta kad igraš igre koji sat?

Da zagrije se ovaj dio koji je najbliži komponentama napajanja, nasuprot ventilatora jer mi je tak i tak ventilator okrenut prema dolje. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To sam mislio. E tako i meni.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molio bih preporuku napajanja do nekih 350-400 kn koje ima single rail 32+ A. Duljina garancije i tišina napajanja mi nisu bitni.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jucer sam prodao cx500 te sad gledam koje napajanje da uzmem, htio bi da bude modularno i da bude barem 600w i po mogucnosti gold certifikat...

 

planiram ovaj da uzmem

 

http://www.alzashop.com/evga-650-supernova-g1-d2192751.htm

 

ili ovaj jaci model iz amerije, postarina 30$

 

http://www.ebay.com/itm/EVGA-SuperNOVA-750-G2-220-G2-0750-XR-750W-80-PLUS-Gold-Power-Supply-/201101073252?pt=US_Power_Supplies&hash=item2ed28edb64

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 4:50 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zašto 600W? Planiraš neki upgrade ili? 

 

Po meni, ako imaš love, XFX XTR 550, Seasonic iznutra, full modularno, flat kablovi (osim ATX kabla, nažalost), Hybrid mode. 

 

P.S nemoj naručivati iz SADa, moram ćeš platiti carinu. 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 6:23 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pranja

 

Novi Seasonic Eco 430 se počeo pojavljivati na nekim webshop-ovima tako da bi možda mogao pričekati raspoloživost tog modela jer ako mu cijena stvarno bude ispod 400 kn onda mi se čini kao dobra kupnja.

Ako ti nije opcija čekati onda imašFSP Hexa+ 500 W (od 344 kn), FSP Hyper 500 W (od oko 390 kn) - 5 god. garancije u nekim trgovinama, modularni Fractal Integra M 450 W (od 410 kn) i ako pronađeš XFX TS 430 (temelji se na Seasonicu ECO).

 

 

dennocro

 

Slažem se s Deadwood-om, a osim XTR-a imaš i polumodularni Seasonic G550 (od 770 kn), ali kod XTR-a dobiješ više značajki za manje novca tako da je on možda malo bolji. Platforme su jednake tako da je kvaliteta slična, jedino je Seasonic malo bolji što se tiče završne obrade jer vjerojatno imaju malo strože zahtjeve prilikom testiranja prije nego što proizvod ode na tržište. Možda i griješim...

Ako ti je baš želja uzeti nešto oko 600 W onda će i ta EVGA biti dobra.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poštovanje.

Evo da napišem nešto u vezi buke iz mog napajanja.

Već sam postavljao pitanja ovdje u vezi toga no sada je problem riješen.

Napajanje Corsair tx 650 v2 je fenomenalno ali sa lošim ventilatorom ( Yate loon D14BH-12 ) koji je prebučan.

Uglavnom maknuo sam ga i zamjenio sa ovim :

http://www.ebay.com/itm/PC-Computer-Case-Cooling-Fan-Cooler-2Pin-Ultra-Silent-140mm-140x140x25mm-Quiet-/121478502434?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c48aed822

Rezultat fenomenalan, ima odličan protok zraka bez stvaranja ikakve buke. 

Pa eto ako netko treba 140 mm vent. za PC ovo bi bila moja preporuka. Dolje je slika starog venta.

Pozdrav.

yate loon yate loon
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 12:58 (roary).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Deawood kaže...

Zašto 600W? Planiraš neki upgrade ili? 

 

Po meni, ako imaš love, XFX XTR 550, Seasonic iznutra, full modularno, flat kablovi (osim ATX kabla, nažalost), Hybrid mode. 

 

P.S nemoj naručivati iz SADa, moram ćeš platiti carinu. 

za sada ne planiram upgrade al ovo od 500 nakon god dana pocelo zajebavati, resetirao se pri pokretanju igara, povuce proc i grafa struju i on reset, sta mu je nemam pojma, pa bi radje uzeo malo bolje i skuplje da sam miran duze vrijeme, a nadogradja mozda vidit cemo.

 

a koji je bolji taj XFX XTR 550 ili ovaj evga sto sam stavio? jer mozda jednog dana stavim jos jednu grafu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 16:29 (dennocro).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX XTR na testovima ima bolju regulaciju i manje oscilacije napona od EVGA-e, a i mislim da Seasonic-ova platforma ima malo bolju kvalitetu izrade i korištene materijale/komponente od FSP-ove u EVGA-i, ali radi se o nijansama.

 

Osobno bih išao na XTR jer njega možeš nabaviti ovdje što omogućava jednostavniju realizaciju garancije, a i koliko sam shvatio, trenutno si bez napajanja tako da možeš odmah osposobiti računalo. Također, u slučaju crossfire-a, potrošnja tvoje konfiguracije s dvije R9 270X-ice tijekom gaminga ne bi trebala ići iznad 400 W dok bi tijekom benchmark alata to moglo biti oko 500 W, ali opet niti konstantan rad na takvom opterećenju ne bi trebalo stvarati probleme tako kvalitetnom napajanju.

 

EDIT: Ipak bi moglo tijekom gaminga doći do 450 W, a bench oko 540 W.

Računica (na sva tri raila 3,3 V, 5 V, 12 V):

 

Bench - CPU 90 W, 2xGPU 400 W, SSD 5 W, 2x HDD 20 W, ostalo 30 W

 

Gaming - CPU 70 W, 2xGPU 320 W, SSD 5 W, 2x HDD 20 W, ostalo 30 W

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 18:03 (kiwi_91).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

nisam bez napajanja imam od 750w trenutno tako da mi nije zurba narucivati, pa mogu dobro razmisliti i odabrati sta uzeti...

 

ovo mozda? http://www.alzashop.com/seasonic-m12ii-620-evo-d1470792.htm

 

evo jedan link za napajanja, ovo sto sam sad stavio je u drugoj najboljoj tablici kao i ovaj xfx ste preporucili

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1804779/power-supply-unit-tier-list.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 4:06 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tak Seasonic je dobar, ali nije kao XFX XTR. Razlog je jednostavan, učinkovitost. Što je napajanje učinkovitije to je bolje (teoretski). 

 

Nije loš taj Seasonic koji si stavio, ali XFX XTR je ipak Gold. 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ćeš u Alzi uzimati samo napajanje onda ćeš uz EVO i G1 platiti poštarinu 10 €što znači da će te izaći 94 € ili 97 €. Budući da je iznad 100 € dostava besplatna, mislim da ti se više isplati uzeti EVGA SuperNova G2 750 koja košta 107 €. Znači za oko 10 € više, dobiješ 100 W (200 W u slučaju XTR-a) jače napajanje i kvalitetnije i od Seasonica i od G1, a i od XTR-a. Za tvoju konfiguraciju nema smisla ići na tako jako napajanje, ali kad je razlika u cijeni relativno mala u odnosu na one koje gledaš onda se isplati. Ako ne možeš ići na tako skupo onda uzmi taj Seasonic 620GM2 EVO kod nas, vidim ima ga na eKupi za 640 kn s besplatnom dostavom.

 

EDIT: Na onom linku Tomshardware ima nekoliko napajanja koje ne bih stavio na mjesto gdje su ih oni stavili, npr. taj Seasonic EVO ili S i M serija sa starijim platformama koje imaju manju efikasnost i glasniji rad ventilatora po meni ne može biti u istom rangu kao i Seasonic G serija. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 12:04 (kiwi_91).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

narucujem jos nesto za frenda pa ce nam postarina biti besplatna, to sam vec racunao, ali cak mozda i taj g2 uzmem, onda znam da sam miran jako dugo a i ako odlucim na CF ici...

a i ako bi uzimao XFX XTR kod nas onda mi je bolje u alzi za iste pare uzeti g2 koji je bolji i jaci i 10god garancije 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 18:58 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Od mene sve preporuke za Seasonic G seriju, imam G 450W i napajanje je sasvim necujno i pod maksimalnim opterecenjem mog kompa. U hgspotu ga imate daleko jeftinije nego drugdje i po toj cijeni je dobra kupnja.

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dali mi netko može odgovoriti koliko "rudarenje"šteti napajanju?Kupio bih rabljeno napajnje još je pod garancijom ali svejedno bih želio znati od iskusnih forumaša koliko se isplati.Radi se fortron napajanju

(raider750w)za 370kn a još ima 4god garancije znaći rudarilo je godinu dana

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 17:30 (bent).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa ako je stalno pod nekim opterećenjem to mu svakako utječe na radni vijek ali ako ima još 4 godine gare onda nema brige. Zavisi pod kolikim opterećenjem je radilo. Nije isto ako radi na 20 do 30% ili ako radi na preko 80% kapaciteta stalno.

 

P.S. A za što će ti napajanje od 750W ??

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 18:48 (itomic009).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pa uglavnom za autocad i igrice,a pod kakvim opterečenjem je radilo neznam.Ako predpostavimo da je radilo 80% 6mjeseci koliko je hipotetski to moglo utjecati na napajanje,s obzirom da se radi o brand napajanju

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 A gle, teško ti je to sad reći u brojkama ali opet ponavljam da ako ima uredno račun da onda nije drama. Može ti napajanje krepati nakon 4 godine recimo radilo ono na 20% ili 75%. Nije ti to egzaktna znanost ali je egzaktno to da ako radi pod opterećenjem konstantno, da mu se sigurno smanjuje vijek.  AutoCad i igre, ali koje komponente ?? Pitam te zato što ti možda niti ne treba napajanje od 750W.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 19:19 (itomic009).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Netreba mi za hardver koji sad imam(AMD PHENOM 2 x4 B50,AMD RADEON HD 6670,SSD,HD)ali kad već kupujem od viška glava ne boli.Za godinu, dvije kada budem mjenjao računalo imam bar napajanje.Dvoumio sam se između novog CORSAIR builder CX 430 koji bi me koštao 424 kn i ovog rabljenog fortrona.Usput što mislite o ovom napajanju(fortron raider 750w 80+)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 19:35 (bent).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bent kaže...

Netreba mi za hardver koji sad imam(AMD PHENOM 2 x4 B50,AMD RADEON HD 6670,SSD,HD)ali kad već kupujem od viška glava ne boli.Za godinu, dvije kada budem mjenjao računalo imam bar napajanje.Dvoumio sam se između novog CORSAIR builder CX 430 koji bi me koštao 424 kn i ovog rabljenog fortrona.Usput što mislite o ovom napajanju(fortron raider 750w 80+)

Fortron raider 750w 80+ je jedno od best buy napajanja - 

Vezano za CX 430 novi VS rabljeni Fortron - drži se pravila da je napajanje komponenta za koju je od svih drugih najbitnije da je Nova.

Ljudi bas neprodaju napajanje ako im savrseno radi ... 

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Između ta dva konkretna napajanja po navedenim cijenama (424 Kn za novog CX-a i 370 Kn za polovnog Raidera), jedini logičan izbor je Raider.
Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CX 430 ne vrijedi ni blizu tolko para, za 80-90kn vise dobijes gore spomenutog Seasonica G 450 koji je svemirski brod za tog CX i FSP Raidera.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zašto bi Seasonic bio svemirski brod za Fortron i Corsair.Slažem se da je bolji Seasonic ali samo za 20% ili toliko koliko je skuplji. A možda ni toliko.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 21:35 (bent).
 
1 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa, Seasonic i jest svemirski brod za Corsair CX seriju (OEM-CWT).

Iako, nemoj me krivo shvatiti, Corsair CX serija je odlična, ali Seasonic je ipak za koplje-dva (ili čak u nekim slučajevima više) bolji.

 

Po mojem "skromnom" mišljenju, Seasonic, kao OEM, ima ponajbolja ako ne i najbolja napajanja na tržištu vezano uz gaming, custom-built workstatione i za "home" usere.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 21:54 (Deawood).
 
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Enermax proizvodi najkvalitetnija napajanja.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
0 10 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bent kaže...

Zašto bi Seasonic bio svemirski brod za Fortron i Corsair.Slažem se da je bolji Seasonic ali samo za 20% ili toliko koliko je skuplji. A možda ni toliko.

Zbog skroz objektivnih razloga, nadji rezultate testiranja ta 3 napajanja (regulacija napona, ripple..) i analizu koristenih djelova (japanski vs kineski kondenzatori itd.) i sve ce ti biti jasno.

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

http://www.lc-power.de/index.php?id=197

 

ovo napajanje za GTX 260 65 nm i GT 9600 physicX,  Q9300 O.C. 3.0, 8 gb ddr2, 2 harda, 1 SSD, 4 venta

 

GT 9600 možda i necu u physicX ubacivat, al svejedno hoce li biti dovoljno za sve ovo 2 grane 12V  25A i 27A?

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smak420 kaže...

http://www.lc-power.de/index.php?id=197

 

ovo napajanje za GTX 260 65 nm i GT 9600 physicX,  Q9300 O.C. 3.0, 8 gb ddr2, 2 harda, 1 SSD, 4 venta

 

GT 9600 možda i necu u physicX ubacivat, al svejedno hoce li biti dovoljno za sve ovo 2 grane 12V  25A i 27A?

Bit će dovoljno.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.. Molio bi preporuku za napajanje za moju konfiguraciju, posto planiram kupiti

MSIR7260 OC 1GD5, 1GB DDR5 gravicku karticu a imam krš od ms platinum napajanja od 400W

i strah me da nece biti dovoljno.. Nesto kvalitetnije i dali treba ici na 500 - 550W?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice