Wallstreet Bets

poruka: 322
|
čitano: 47.015
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Wallstreet Bets

Ova tema...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Wallstreet Bets

Sreća moja da ste me savjetovali pa nisam kupio ništa od donica.. Evo baš gledam kako tonu. Jedino na čemu sam spušio donekle je XRP, ali po pitanju toga neću dirat niš, makar potonulo do 0 

Gamers dont die, they respawn! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Live from hedge fondova...

 

Nisam ni ja. Da je ovo neki način na koji bi se mogao obogatiti, onda da. Ovako vidim samo eventualne gubitke, pa ne hvala.

 

Razlog zašto pada cijena dionice leži u tome što je plasirana lažna priča kako WSB sada ulaže u srebro. Priču su prenijeli svi mediji, pa se ekipa očito odlučila na malo drugačiju aktivnost.

12 godina
offline
Wallstreet Bets

Ak ćemo o dobrim propuštenim prilikama koji si je svaki rvat mogo priuštiti je AMD, ali kad smo nekolicina nas srali po forumu prije par godina da treba kupovat dionice jer čovjek koji je tada došo u AMD da dizajnira nove procesore zna šta radi, malo tko je poslušao, čast izuzetcima. 

 

A pratio sam WSB i pratim AltcoinB na redditu, najgore je od svega što sam skeptičan kad je riječ o vjerovanju drugim osobama na net-u.

 

Iskreno, nisam mogo vjerovat da su budale stvarno mislile da će Dogecoin doć na 1$. To jedino da doslovno svi krenemo ga kupovati, ali upošto je riječ o valuti koja nema limita glede "štancanja",nebu se to desilo. 

 

Teško je vjerovati nekome na internetu glede toga, ima masu seljaka(to je neko napomenuo na dvije stranice prije), a i ima jako puno trollova i botova. Budite oprezni, to je moj savjet, pogotovo na redditu(a i bol-u).

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

I Apple je propuštena prilika. Dionice im konstantno rastu i sada su preko 120$ s obzirom da su 2019. bile 50-ak$. Očekujem da će njihove dionice konstantno rast zbog svog hypea oko njihovih proizvoda. Da ne govorim o Tesli; u lipnju 2019. su bile oko 200$, a sada 826$.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 17:57 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
ramzocro-HCR kaže...

Ak ćemo o dobrim propuštenim prilikama koji si je svaki rvat mogo priuštiti je AMD, ali kad smo nekolicina nas srali po forumu prije par godina da treba kupovat dionice jer čovjek koji je tada došo u AMD da dizajnira nove procesore zna šta radi, malo tko je poslušao, čast izuzetcima.

I dalje se grizem zbog ovoga, jer sam jednako razmišljao (vratio se inžinjer koji je napravio Athlone 64), premda je to bilo negdje 2016.-2015. (?), a tad sam bio mlađi i gluplji nego sad.

Dionice su bile $5, ako ne i manje, sad su $90...

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Meni je ovo dobra škola. Popušio 100 kuna na xrp-u, a u doge coinu imam 7 dolara i to ću ostavit neka stoji.. Nikad ne znaš, a nisu neki novci.

 

A i ulaganje u dionice od GME ili AMC koje su odavno već "probile"tržište nema smisla, to treba uhvatiti dok je sitniš.. Samo jbg, treba nanjušit to..

 

Danas Tesla raste dosta i BB je u porastu.

Gamers dont die, they respawn! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:03 (MilkMan).
9 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Gme je sad oko 250$, gledao sam na revoultu i googlu, moguće je da su ljudi počeli prodavat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Cansee kaže...
Gme je sad oko 250$, gledao sam na revoultu i googlu, moguće je da su ljudi počeli prodavat

Pa kako ne bi kada se u medijima pojavila lažna vijest kako ekipa s WSB-a sad ulažu u srebro. Ne sumnjam da netko stoji iza ovoga. Slike s Reddita;

 
 


https://i.redd.it/g4yoioifgve61.gif

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:45 (Marko :D).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
MilkMan kaže...

Meni je ovo dobra škola. Popušio 100 kuna na xrp-u, a u doge coinu imam 7 dolara i to ću ostavit neka stoji.. Nikad ne znaš, a nisu neki novci.

 

A i ulaganje u dionice od GME ili AMC koje su odavno već "probile"tržište nema smisla, to treba uhvatiti dok je sitniš.. Samo jbg, treba nanjušit to..

 

Danas Tesla raste dosta i BB je u porastu.

 Zato kažemo da su ETF-ovi majke, samo ulupaš pare i pustiš druge da razmišljaju za tebe. Nije 100kn neki novac, pa ajde, možeš si priuštiti takvu lekciju. Taj pump and hold je isti kao Chaincoin prije 4 godine.

 

Hvatanje kad je sitno iziskuje veoma dobro poznavanje tržišta i iskustvo.

 

Gamestop je evo zbog fake newsa pao, ali ne kužim kako ljudi vjeruju da ekipa koja sama sebe naziva retardima kupuje srebro. Bilo kako bilo, mislim da su hedgeovi double downali pa su vjerojatno napravili još short pozicija na $300 i ovime smanjuju gubitke. 

 

Btw za ovakve teme bi vam možda bilo zgodno imati i neki discord kanal, za brži general chat, ali bez memesa u #general. 

12 godina
offline
Wallstreet Bets

Pas mater nemogu vjerovat da je netko se osudio objavit istinu vezano za Silver.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Wallstreet Bets

Poz,

Instalirao sam Revolut neki dan i sad bi se malo igrao s kupnjom dionica preko njega, zanima me dugoročno ulaganje.

Pošto sam amater, bio bi zahvalan za neki link gdje mogu naučiti osnove o trgovanju, a kasnije ću ja to sam sve pohvatat, vremena imam.

Hvala

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 22:24 (rui_costa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
MilkMan kaže...

Sreća moja da ste me savjetovali pa nisam kupio ništa od donica.. Evo baš gledam kako tonu. Jedino na čemu sam spušio donekle je XRP, ali po pitanju toga neću dirat niš, makar potonulo do 0 

 ne tone ništa, mal volumen, fondovi malo sellaju da stvore umjetni prikaz pada cijene

14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Uzeo sam pred sam kraj 34 dollara AMC dionice po 13.4$, nije bogatstvo, ali zanimljivo mi je igrat se. Vidit ćemo kako će proći..

 

 

Nego, jel tko pratio Nokia dionice? 

Gamers dont die, they respawn! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 23:29 (MilkMan).
8 godina
offline
Wallstreet Bets

😬

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

Čuj, bez ljutnje ali imaš veće šanse na kladionici pogoditi 2 para nego kak se ti igraš dionicama. 

Investiranje je sasvim druga politika i uključuje 'risk management ', diverzifikaciju, uprosječivanje i povremeni rebalans. Bolje ti se orijentirati na gradnju 'value' portfolija nego upadati u FOMO. 

 

 

15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Ja isto gledam, al ih je sad gamestop malo obrnul pa misle da se moze prek noci dobro zaradit. Nema nis lose ak to rade iz zabave, al s ciljem zarade...

14 godina
offline
Wallstreet Bets

No hard feelings, napisao sam da ovo radim iz neke zabave, potaknut cijelom situacijom, kao i većina ljudi.  Kud svi tud i mali Mujo :)

Nisu ozbiljni novci u igri.. Ali za Nokiu doista razmišljam o long time investmentu, istraživao sam malo i svi nagovještavaju dobru budućnosti.

 

 

Nego ono što me stvarno zanima, 27.1. se dogodio taj "boom" na NOKIU, AMC i GME, čak i na NASDAQ. Vi koji ste u tome duže vrijeme, da li ste imali pojma o tome, mislim, da li se dalo naslutit?

Za gamestop sam na redditu pročitao da je još u 9. mjesecu krenuo lagani build up..

 

 

Gamers dont die, they respawn! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Wallstreet Bets

Hebeš tržište u kojem si uvijek zadnja rupa na sviralu i mogu te blokirati kada to njima odgovara.

Crypto je pošteniji.

 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

Aj molim te nauči me kako je to kripto "pošteniji"? Hvala.

Assembler, Compiler and Interpreter
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

I ti vjeruješ CNBC-u.  Eto dobre sam volje danas pa ti preporučam https://www.zerohedge.com ili https://www.armstrongeconomics.com/  da malo vidiš tzv. opće stanje ko tu koga. Za direktan uvid znaš i sam da se treba debelo platiti a ne robinhud priče gutati sa interneta.

Assembler, Compiler and Interpreter
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
R4zOR229 kaže...

Ja isto gledam, al ih je sad gamestop malo obrnul pa misle da se moze prek noci dobro zaradit. Nema nis lose ak to rade iz zabave, al s ciljem zarade...

 Nemam ništa drugo za reći nego

Assembler, Compiler and Interpreter
6 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Dino_Velvet kaže...

To ti ovisi o brokeru.

Neki daju, neki ne.

Neki daju uvjetno, ako recimo imas trajni nalog da svaki mjesec kupujes 50 eura u dionici, onda broker okupi vas "par" koji ste na istom sistemu, kupi hrpu dionica, i podijeli vama kao ulagacima proporiconalno.

Ista stvar je sa ETF.

Ja radim dollar-cost-average, ne kupujem svaki mjesec npr. 10 ETF-a nego za npr 500 eura, i onda dobijes kolko dobijes, al uvijek proporcionalno.

 

 

https://www.reddit.com/r/eupersonalfinance/comments/ilr9nu/anyone_from_croatia_here_to_discuss_taxes_on_etfs/

Tu se nesto spominje porez na ETF i dugorocno drzanje, treba ovo provjeriti dobro.

 

footballer kaže...

 Pa znam da većina tih brokera nudi frakcijske dijelove dionica. Revolut ne koristim ali mislim da imaju to u ponudi. Moj savjet je da najprije kreneš s ETF-ovima, pročitaj si malo oko Vanguardovog S&P500 fonda, oni su veoma popularni. Neće biti ogromnih gainova ali neće biti ni ogromnih losseva, taman da se malo naučiš kako je to imati novce u tome svemu, a i sigurnija investicija (teoretski) će te sigurno ponukati da i dalje (odgovorno) ulažeš. 

 

Hvala vam obojici i svima ostalima na savjetima. Svakako ću proučiti što ste mi naveli i nastavljam pratiti temu. 

10 godina
offline
Wallstreet Bets

Ajmo, kakve su prognoze za danas..

Jel se danas kupuje srebro..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Wallstreet Bets

Ludi ameri 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
boatenga kaže...

Ajmo, kakve su prognoze za danas..

Jel se danas kupuje srebro..

 Šta nije srebro usijano od strane hedge-fundera kao next big thing da se skrene pažnja od GME i da zarade na kupovini srebra? 

Svakako, srebro je nemoguće za short-squeezat, možda je dobro kao dugoročna investicija, al šta ja znam, ja sam samo retard.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Sinclair 128k kaže...

Aj molim te nauči me kako je to kripto "pošteniji"? Hvala.

 U pogledu toga da možeš kupovati i prodavati kad hoćeš i koliko hoćeš, što brokeri sad ograničavaju za gme, amc itd.

15 godina
offline
Wallstreet Bets

evo pao je gamestop ispod 200, savrsena prilika za ulazak ko jos ima zelju. 

 

naravno mozda preksutra padne na 2 i pol dolara, pa nemojte bas ustedevinu ulagat u to hehe. 

 

meni se igra pa cu ako na otvaranju burze bude cijena ispod 200 jos nesto sitno ubacit i cekam petak da vidim di to sve ide. ovi na redditu predvidaju neke cifre koje meni iskreno izgledaju nedostizne, al eto ako se ipak dese taman cu podic sve, ulog si vratit u dzep a profit ulozit u neke ozbiljnije dionice. jucer sam krenuo s analizom dionica u koje bi ulozio na rok od cca godinu dana, nisam se ni okrenuo i vec je bilo 2 ujutro(a tek zagrebao površinu), a danas se radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Wallstreet Bets

ovako izgleda moja situacija nakon jučerašnjeg ulaganja u XRP i AMC  

 

 

ali nema predaje, ne prodajem ništa, samo hold pa šta bude 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...

. jucer sam krenuo s analizom dionica u koje bi ulozio na rok od cca godinu dana, nisam se ni okrenuo i vec je bilo 2 ujutro(a tek zagrebao površinu), a danas se radi...

 Znači ima nas još 

Gamers dont die, they respawn! :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice