Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.940
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Gluposti pišete opet. Vrtila se lova dok je bilo viška, bogatima naravno. Sad ide recesija i lagano se, oni koji imaju, povlače. Pritom mislim na one koji ne trepnu ako dobe ili izgube milijun eura. Lijepo je kad je netko uletio u pravo vrijeme i osigurao si normalan život. To što je taj netko intelektualno tu gdje je ne znači da ga se treba prozivat da i dalje dokazuje svoju nemoć. Budi pametniji od njega. Vratit će se rode, bit će opet viška love.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Sada smo opet u dobu kada treba pokupovati jeftino i pričekati koju godinu.

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kakav vam je return on investment u ovo tesko doba?

Kod mene nije bas lijepo. Kad sam kupovao grafulje bilo je 2 god a po trenutnoj cijeni i tezini je 20...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel netko prati LUNC coin? Opasni bull runsi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Konačno da je i rudarenje krepalo.

Prilika da se  grafičke kupe po dobroj cijeni. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 20:13 (hummer0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da li bi netko od forumaša koji je zaradio brdo love htio reći koliko je zaardio na kriptovalutama.

Svejedno nitko nikoga ne pozna, pa da malo uživamo u tuđoj sreći..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Naravno... objavit će ti cijeli portfolio... pa će malo i SS nekog walleta napraviti... samo za tvoj gušt... get real

2 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Što si ogorčen lik..

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...

Što si ogorčen lik..

 

 Roditelji mu nisu davali dovoljno ljubavi i pažnje pa se razvio kompleks manje vrijednosti da jednostavno ne vrijedi pa je razvio bahatost i ogorčenost i glumi pametnog, odrešitog i bitnog da u tudjim očima postane nešto vrijedan pa sa ovakvim odgovorima misli da dobija na bitnosti i važnosti. Ako mu tu i tam pratiš postove skužiš da su mu odgovori ovakvog tipa, znaju bit i gori, cinični, ogorčeni i bahati što dosta govori kolko je on zapravo zadovoljan svojim životom. Vidi se iz aviona da nije zadovoljan sa svojim životom, te sa potrebom da se napravi važan (kompleks manje vrijednosti) dođe do ovakvih postova te se jednostavno mora iskaliti ovako na nekome, to mu dodje kao ispušni ventil, jer 99% postova su mu bahato i cinično ispravljanje i poklapanje drugih. Tada je najviše sretan i to mu pruža najveće zadovoljstvo. Hefta jednu te istu ženu godinama koja mu možda ni neda više sa ovakvim ponašanjem obzirom da i njoj ovako ogorčeno i bahato odgovara, a znamo da vuk dlaku mjenja ali čud nikada. Država ga prca sa razno raznim nametima i porezima te nepotrebnom papirologijom i čovjek je jednostavno postao ogorčen. Ja kolko sam uspio saznat iz komunikacije s njim, ima sve šta treba, ima obitelj, auto, kuću,  djeci i prijateljima priredjuje rodjendane uz krušnu peć i cugu, tako da nebi trebalo biti razloga da bude tako ogorčen i bahat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 0:06 (Cryogenic).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Zaporožac kaže...

Što si ogorčen lik..

 

 Roditelji mu nisu davali dovoljno ljubavi i pažnje pa se razvio kompleks manje vrijednosti da jednostavno ne vrijedi pa je razvio bahatost i ogorčenost i glumi pametnog, odrešitog i bitnog da u tudjim očima postane nešto vrijedan pa sa ovakvim odgovorima misli da dobija na bitnosti i važnosti. Ako mu tu i tam pratiš postove skužiš da su mu odgovori ovakvog tipa, znaju bit i gori, cinični, ogorčeni i bahati što dosta govori kolko je on zapravo zadovoljan svojim životom. Vidi se iz aviona da nije zadovoljan sa svojim životom, te sa potrebom da se napravi važan (kompleks manje vrijednosti) dođe do ovakvih postova te se jednostavno mora iskaliti ovako na nekome, to mu dodje kao ispušni ventil, jer postovi su mu 99% ispravljanje drugih. Hefta jednu te istu ženu godinama koja mu možda ni neda više sa ovakvim ponašanjem obzirom da i njoj ovako ogorčeno i bahato odgovara, a znamo da vuk dlaku mjenja ali čud nikada. Država ga prca sa razno raznim nametima i porezima te nepotrebnom papirologijom i čovjek je jednostavno postao ogorčen. Ja kolko sam uspio saznat iz komunikacije s njim, ima sve šta treba, ima obitelj, auto, kuću,  djeci i prijateljima priredjuje rodjendane uz krušnu peć i cugu, tako da nebi trebalo biti razloga da bude tako ogorčen i bahat. Ali šta možemo.

 ...veli lik koji je popljuvao pol foruma jer rade a ne kao on... (pre)pametan i ne robuje nikome... mene bi bilo sram pojaviti se na acc poslije svih onih postova... ali to sam ja.. svatko ima svoje kriterije.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

a je vam dosadno 

 

nego što će se rudariti sljedeće? meni je u planu bio sve prebaciti na Ergo, ali vidim da je RVN napravio +90% u tjedan dana i sada je poprilično isplativ. Inače moglo bi biti osjetnih runova nekoliko top PoW coina jer će se ekipa masovno prebaciti na nekoliko njih.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

 ...veli lik koji je popljuvao pol foruma jer rade a ne kao on... (pre)pametan i ne robuje nikome... mene bi bilo sram pojaviti se na acc poslije svih onih postova... ali to sam ja.. svatko ima svoje kriterije.

Ajd da riješimo i to.  Mada neznam kakve to sad veze ima šta se iskaljuješ i tako ponašaš ogorčeno i cinično prema ostalim forumašima.

 

Da si čitao sa razumijevanjem skužio bi da je moja poanta bila da bi čovjek trebao napraviti sve da pokuša bit financijski neovisan, krenuti u koje god poslovne prilike mu se pruže da pokuša bit financijski neovisan, u to vrijeme se pružila prilika za majning pa sam rekao da nebi bilo loše nekome ući u to grafu po grafu i da ne bude pod čizmom/robijom poslodavca odnosno da pokuša bit financijski neovisan, mene su napali da će sad kao majning spasit narod od siromaštva i da ne pričam gluposti i da su mineri dno društva te sam ja njima odgovorio da se naguze poslodavcima, evo to je čisti nutshell. A najmanje da imam nešto protiv poštenog rada, imam nešto protiv nepoštenih poslodavaca. Nadam se da je jasnije, ja neznam šta mene treba biti sram, ja nemam ništa kod nikog ovdje, nikome dužan, niko meni dužan. Sve 5. Ali to sve ne mijenja činjenicu da si ti karakter kakav jesi bez empatije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 2:35 (Cryogenic).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

a je vam dosadno 

 

nego što će se rudariti sljedeće? meni je u planu bio sve prebaciti na Ergo, ali vidim da je RVN napravio +90% u tjedan dana i sada je poprilično isplativ. Inače moglo bi biti osjetnih runova nekoliko top PoW coina jer će se ekipa masovno prebaciti na nekoliko njih.

Da kopiram ramboxa... žuto je "pitanje za milijun dolara"... vjerujem da će neko vrijeme biti vrludanja i mijenjanja najisplativijih coina kako se ekipa šalta tamo-amo. Zasad možda najpametnije baciti sve na na NH dok se stvari ne iskristaliziraju... al opet... aj ga znaj.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
miki_the_pirat kaže...

 ...veli lik koji je popljuvao pol foruma jer rade a ne kao on... (pre)pametan i ne robuje nikome... mene bi bilo sram pojaviti se na acc poslije svih onih postova... ali to sam ja.. svatko ima svoje kriterije.

Ajd da riješimo i to.  Mada neznam kakve to sad veze ima šta se iskaljuješ i tako ponašaš ogorčeno i cinično prema ostalim forumašima.

 

Da si čitao sa razumijevanjem skužio bi da je moja poanta bila da bi čovjek trebao napraviti sve da pokuša bit financijski neovisan, krenuti u koje god poslovne prilike mu se pruže da pokuša bit financijski neovisan, u to vrijeme se pružila prilika za majning pa sam rekao da nebi bilo loše nekome ući u to grafu po grafu i da ne bude pod čizmom/robijom poslodavca odnosno da pokuša bit financijski neovisan, mene su napali da će sad kao majning spasit narod od siromaštva i da ne pričam gluposti te sam ja njima odgovorio da se naguze poslodavcima, evo to je čisti nutshell. Nadam se da je jasnije, ja neznam šta mene treba biti sram, ja nemam ništa kod nikog ovdje, nikome dužan, niko meni dužan. Sve 5. Ali to sve ne mijenja činjenicu da si ti karakter kakav jesi bez empatije.

 Možda si ti u svojoj glavi to tako i zamislio ali retorika kojom si prezentirao svoje mišljenje je bila, blago rečeno - degutantna.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

a je vam dosadno 

 

nego što će se rudariti sljedeće? meni je u planu bio sve prebaciti na Ergo, ali vidim da je RVN napravio +90% u tjedan dana i sada je poprilično isplativ. Inače moglo bi biti osjetnih runova nekoliko top PoW coina jer će se ekipa masovno prebaciti na nekoliko njih.

 Kako kaže miki, najlogičnije je vidjet šta će nicehash pripremit, ja gledam ergo, ali ergo oscilira dosta sa isplativošću a molim boga da kawpow i slični algoritmi ne postanu isplativiji jer to znači veća potrošnja struje a čuli smo kakve idu cijene, veće grijanje grafi a i mjenjanje ventilatora.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...

 Možda si ti u svojoj glavi to tako i zamislio ali retorika kojom si prezentirao svoje mišljenje je bila, blago rečeno - degutantna.

 Neznam jel znaš šta je nutshell izraz. Trailer . A I ostali sigurno nisu bili djevice, ja sam počeo dobronamjerno i počeli su me napadat, ali to opet ne mjenja činjenicu da si ti kakav jesi prema forumašima a skroz je nepotrebno da si takav. Uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 0:37 (Cryogenic).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
miki_the_pirat kaže...

 Možda si ti u svojoj glavi to tako i zamislio ali retorika kojom si prezentirao svoje mišljenje je bila, blago rečeno - degutantna.

 Neznam jel znaš šta je nutshell izraz. Trailer . A I ostali sigurno nisu bili djevice, ja sam počeo dobronamjerno i počeli su me napadat, ali to opet ne mjenja činjenicu da si ti kakav jesi prema forumašima a skroz je nepotrebno da si takav. Uživaj.

 Ja sam ja... takav kakav jesam... od početka do kraja - i stojim iza svojih stavova i izjava i niti jedne se ne sramim... i svaku mogu obraniti... za razliku od "prilivoda" koji se mijenjaju kako "vjetar puše".

A ti, ako si već faca, daj zaporožcu svoj portfolio...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 0:47 (miki_the_pirat).
16 godina
moderator
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dosadni ste više sa svojom "raspravom", miki_the_pirat ne znaš stati, a Cryogenic ti si pretjerao s borbom za "ja sam uvijek u pravu" i općenito držanjem prodika svima redom (ne samo na ovoj temi)!

 

Shvatite ovo kao prijateljsko javno upozorenje (bez kartona)!

 

Ne želim vidjeti vaše poruke objašnjenja, u stvari najviše bih cijenio - da se par dana uopće ne javljate na forumu!

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 10:54 (Miro).
Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaporožac kaže...

Da li bi netko od forumaša koji je zaradio brdo love htio reći koliko je zaardio na kriptovalutama.

Svejedno nitko nikoga ne pozna, pa da malo uživamo u tuđoj sreći..

 

Eo mogu ti ja rec..Kad se sve uzme i oduzme mislim da sam negdje ravno na nuli..

Moro bi sjest  gledat 2g unazad nicehash,ethermine.org,binance,crazypool. pa onda tekuci,kreditnu i hrpu toga..

JA sam stalno cupo van lovu i vrtio.. 

Al ako nista imo sam se cime "zabavljat " zadnje 2g,..NE znam kako su drugi..

 

 

R33mba#2892
2 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Eo mogu ti ja rec..Kad se sve uzme i oduzme mislim da sam negdje ravno na nuli..

Moro bi sjest  gledat 2g unazad nicehash,ethermine.org,binance,crazypool. pa onda tekuci,kreditnu i hrpu toga..

JA sam stalno cupo van lovu i vrtio.. 

Al ako nista imo sam se cime "zabavljat " zadnje 2g,..NE znam kako su drugi..

 

 

 Šteta da je palo sve pa si morao prodat kako si rekao, pola gige hešrejta i dalje daje cca 2500 - 3000 kn mjesečno, kolko si imao grafi?  Mora da si imao sitan hešrejt, takvi i prodaju, ne isplati im se.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 19:17 (OnTime).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Guro sam sa 185 mhs..3 grafe..

I to sve nest bezveze sklepano na obicno kuciste i 1 napajanje..

i onda konacno ubodem 3080ti, pa pa kupim frejm, i na kraju kuciste i krenilo sve u qurac..

Ako nista ostala mi 200e po sadasnjem tecaju etha ,11k kn od prodaje grafi i 3080ti.. 

 

Ja stvarno ne zalim za nicim.. 

 

Koliko god neki kenjavi jadnici sto pisaju po sirotinji bili uvjereni drugacije..  

R33mba#2892
2 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Guro sam sa 185 mhs..3 grafe..

I to sve nest bezveze sklepano na obicno kuciste i 1 napajanje..

i onda konacno ubodem 3080ti, pa pa kupim frejm, i na kraju kuciste i krenilo sve u qurac..

Ako nista ostala mi 200e po sadasnjem tecaju etha ,11k kn od prodaje grafi i 3080ti.. 

 

Ja stvarno ne zalim za nicim.. 

 

 185 je drek za nesto ozbiljnije, jbg.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 22:54 (OnTime).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Lega nikad to meni ni nije bilo nist ozbiljno vec hobi..A uletio u zadnjem bull runu.. Kad su nlhr grafe bile il nenabavljive il bolesno skupe . Tako da .I da hocu slabo bi sad zadnjih 3 mj kopao,di sam drzo rig stan se renoviro cca 5 mj, di zivim neam gdje drzat,i zadnjih mj je vise neradio nego ozbiljno radio . Bar sam upozno virtualno neke cool ljude al i neke mentalno napacane jadnike .. Sve u sve bilo je zabavno
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

jel netko zna koja ce biti cijena struje od 1.10 tj. koja ce biti razlika u odnosu na sada ako prelazimo 2500kwh? znam da je 88 eura po megavatu ali to meni ispada nize nego do sad

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Lega nikad to meni ni nije bilo nist ozbiljno vec hobi..A uletio u zadnjem bull runu.. Kad su nlhr grafe bile il nenabavljive il bolesno skupe . Tako da .I da hocu slabo bi sad zadnjih 3 mj kopao,di sam drzo rig stan se renoviro cca 5 mj, di zivim neam gdje drzat,i zadnjih mj je vise neradio nego ozbiljno radio . Bar sam upozno virtualno neke cool ljude al i neke mentalno napacane jadnike .. Sve u sve bilo je zabavno

 Kužim, nisi imao para da bude ozbiljnije, šteta šta nije poživjelo još, ko zna možda neki altcoin krene putem ethereuma. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 22:36 (OnTime).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
A iskreno ni jaja da ulozim lovu u to.. oko nove g nudio xmaxa za 240mhs.. Bogu hvala nitko nije htio.. Sad bi bio u osmrtnicama..
R33mba#2892
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

jel gotov kurbin pir ili još tinja nada, zna li se šta 

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Da . dok se nova ne odluci udat .
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
hummer0 kaže...

Konačno da je i rudarenje krepalo.

Prilika da se  grafičke kupe po dobroj cijeni. 

 Sta se ovo točno dogodilo prije deset ddana, pa je profitability praktički nestao? Jel to to, gotovo s majnanjem preko kartica, ovako za gušt?

Live long and prosper.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Desio se Merge i eth oso u POS..nemoze se vise kopat..bar ne mi s GPU..

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice