Prevarimo satove zajedno!

poruka: 55
|
čitano: 19.244
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prevarimo satove zajedno!".
15 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Kad se ljudi idu pravit pametni, onda ispadne ovo :

 

http://www.bbc.com/news/world-europe-34631326

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

i nije stvar samo u birokratskom određivanju vremena. zbog čega, primjerice, ne zabrane glasanje na izborima starijima od, recimo, 75? zbog čega ne smiju glasati mlađi od 18, koji odlučuju o svojoj budućnosti? budućnost onih preko 75 je više-manje ubrzo u guranju tratinčica odozdo a svojim sitnim pohlepama i dubokom zločestoćom zajebu sve (pogotovo kad ih ima toliko u ovom jadu od države da čak imaju i svoje stranke! - nezabilježeno u galaksiji!). a prcaju ih k'o sanske koze za npr. produljenje vozačke. dakle, za nebitnu stvar kao što je vozačka moraju proći svakakve provjere, a glasati za političku opciju mogu tek tako? to znači da je politika nebitna i da se boje mlađih naraštaja. ima tu još puno debilana i ne bi sve stale do kraja svijeta i vijeka na BUG-ov portal (samo za rvacku!) i to samo taksativnim nabrajanjem, bez elaboriranja. i dalje mislim da je gandijevski pasivan otpor prvi korak, a ako to ne pomogne ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 2 hvala 2
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!

LOL po meni ne smije glasati 99% biračkoga tijela na svijetu.

Kada jedna stranka kod nas udara na sav glas kako će "samljeti" oponente jer imaju najbolji program i najbolje ljude, a sami su na vlasti bili 15 godina i samo su pljačkali. Narod zaboravio.... :-D Ali dobro, tema su satovi i promjene vremena.

 

EDIT: Vozačka nije nebitna stvar,penzići za volanom (poluslijepi šišmiši) mogu postati ubojice iz nehaja. Zalažem se za češće, ali jeftine provjere vida i sposobnosti motorike za osobe iznad 68 godina.

mag.iur.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 20:17 (Korny1603987).
15 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
lllnuclearlll kaže...

Meni recimo ne paše ovo kod zimskog vremena...

 

Dakle odeš ujutro na posao, vratiš se popodne i mrak je. Ti od dana više nemaš ništa. Da to naprave i na ljeto, bilo bi katastrofa. Ujutro bi dan prespavao jer bi radno vrijeme isto bilo 7-15 8-16 9-17, a popodne nebi više imao ništa od dana... To jedino mogu shvatit da se pomicanjem sata pomakne i radno vrijeme, dakle sad bi radno vrijeme trebalo biti 6-14 7-15 8-16. Al onda bi opet došli na isto, dakle ljetno vrijeme treba ostaviti tokom cijele godine. Štoviše, ja bi čak ovo zimsko vrijeme pomaknuo još sat naprijed (umjesto sat nazad) u odnosu na ljetno, tako da bi popodne dobili još jedan dodatni sat rasvjete. Ujutro rasvjeta nije uopće bitna jer ljudi spavaju i bolje da je mrak, a kad dođu na posao taman se razdani i to bi po meni bilo najlogičnije. Al vidim da vas ima koji se ne slažete, pa me zanima zašto...

 

Također zimsko vrijeme preko ljeta bi skratilo dan turistima, što nikako nije dobro.

Prirodno je vrijeme zimsko, tj. po zimskom je vremenu na 15. meridijanu ravno podne u našoj vremenskoj zoni.

 

Po sadašnjem sistemu rada, meni bi isto bolje pasalo ljetno vrijeme tijekom cijele godine, ali to se dâ riješiti i uvođenjem normalnog radnog vremena od 6 do 14 sati. Radno vrijeme od 9 do 17 sati je gotovo sigurno izmislio neki luđak.

 

Isto tako sve ovo s turistima i slične kerefeke ne stoje baš posve jer bi se svi, jednostavno, naviknuli ustajati u 5 sati. Isto vrijedi i za činjenicu da bi po ljetu dan počimao u 4 h.

 

Inače, osobno sam iskusio ljetno vrijeme po zimi (mjesec dana Francuske koja je u krivoj vremenskoj zoni), kao i ljetnih dva sata "promašene" vremenske zone i svitanje u 6 h krajem lipnja (Španjolska; kriva vremenska zona + ljetno računanje vremena). Al' zato Španjolci rade od 9 do 13 i od 16 do 19 umjesto da su u normalnoj vremenskoj zoni i s normalnim radnim vremenom.

16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
lllnuclearlll kaže...

bezveze tekst, barem ako se mene pita... da preko ljeta ostane zimsko vrijeme, sunce bi ujutro svanulo prije 4h. po meni to baš i nije normalno, a ni "prirodno" vrijeme za ustajanje. također autor je zaboravio da se vremenske zone ne poklapaju geografski nego su napravljene gospodarski. a što se tiče pomicanja sata, slažem se da bi trebalo cijele godine biti isto računanje vremena, a to bi na našem području trebalo biti ljetno računanje vremena jer sad mrak pada prerano. al eto to je mišljenje samo jedne nebitne osobe i očito Oleg misli drugačije...

 Ne razumijem... želiš reći da se sunce nenormalno ponaša tijekom ljeta? Zafrkava ljude pa se pojavljuje "prerano"? Gle, ja sam živio i prije tih promjena (1983.) ljetnog "računanja vremena" i 
što da ti kažem... preživjelo se. Mogao si uz pomoć 300 godina starog sunčanog sata znati koliko je sati. Dogovor je od prve raspodjele dana na 24 sata da je podne vrijeme kad sunce daje najkraću sjenu.
Sad je taj sunčani sat ljeti - neispravan. Ljudi zaključili da jedno pišljivo sunce ne putuje nebom 
"kako bi trebalo", pa uredili administrativnim putem. Kako li samo ne smeta sirotim divljim životinjama i biljkama? Dapače, ljeti su najaktivniji i nemaju problema, za razliku od domaćih životinja koje doživljavaju stres zbog promjene vremena ishrane, ili mužnje.
Evo i Rusija živi nekako (makar su oni odlučili zadržati jedan sat više, bitno je da NE mijenjaju vrijeme). 
P.s.
Samo da ispravim autora (nisam toliko pametan ni načitan, samo provjeravam podatke): prvi prijedlog ljetnog računanja vremena dao je Benjamin Franklin 1784., a
prvo uvođenje bilo je u Njemačkoj i Austro-ugarskoj za Prvog svjetskog rata, 1916(tada je i Hrvatska među prvima u povijesti uvela kao dio Austrougarske prvu rundu ljetnog micanja sata). Dakle, žohardžija i kvazi englez koji to nije, izgleda da ipak nije dio te "teorije zavjere" (iako je istina spomenuti  Willett prilično navijao ALI BEZUSPJEŠNO za tu svoju inicijativu početkom 20. stoljeća).

lllnuclearlll kaže...

A eto vidiš, ja se ne slažem s tobom... Ti bi ostavio zimsko vrijeme, a ja bi ljetno... Kak ćemo se dogovorit? Meni ne odgovara da ljeti svane u 4 ujutro, što će mi dan između 4 i 7? Tak i tak danas većina modernih poslova počinje u 8-9 sati. Ali popodne m dan treba jer želim iskoristiti dnevno svjetlo kad se vratim s posla.

 

btw. Infarkt nije posljedica promjene vremena, nego posljedica sustavnog dugogodišnjeg uništavanja organizma pušenjem, prejedanjem, smećem od prehrane i kroničnim nekretanjem... Promjena sata je samo okidač, a da nije promena sata, bilo bi nešto drugo u narednih par dana.

 Pazi sad šokantnog podatka: seljaci su se tisućljećima budili kad je svanulo, bez obzira "koliko sati" pisalo negdje na satu kod nekog tko ga je posjedovao. Pjevci su im kalkulirali ljetno računanje vremena:) Što ti je tako strahovito u gledanju brojke 4 umjesto brojke 5 kad se tebi eto baš diže iz kreveta? Ja gotovo svaki dan namještam buđenje u drugo vrijeme, jer eto ne radim na pokretnoj traci ili dežurstvu ili kiosku. Naravno da je prije te famozne 1983. svijet funkcionirao jer je jednostavno postojalo: ljetno radno vrijeme za one kojima je to koristilo. Nije to teško organizirati, mnoge građevinske tvrdtke imaju ga i bez obzira na ovo računanje, jer žele iskoristiti svjetlo i dobro vrijeme.


http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 22:13 (overhaul).
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

A prije nije to bilo toliko teško za organizirati kad je bio svako za sebe (barem u većoj mjeri nego danas), ali danas kad svi rade u nekakvom organiziranom svijetu gdje ovise jedni o drugima, mislim da je vrijeme i tempirano buđenje u otprilike isto vrijeme vrlo bitno... Velim, ja bi radije da je dan kad dođem s posla, pa da stignem još nešto napraviti, nego da prespavam ujutro od 4-7 3 sata svjetla...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 22:37 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Podrška Olgici!

 

Pomicanje sata je besmislena budalaština.

Dio je to nazora kojim se puk promatra kao stoka, pa se tako i generalno određuje što je za tu slijepu svjetinu kao najbolje.

 

Taj nazor i takove prisile i propisi predstavljaju onu istinsku fašistoidnost današnjeg društva.

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
lllnuclearlll kaže...

A prije nije to bilo toliko teško za organizirati kad je bio svako za sebe (barem u većoj mjeri nego danas), ali danas kad svi rade u nekakvom organiziranom svijetu gdje ovise jedni o drugima, mislim da je vrijeme i tempirano buđenje u otprilike isto vrijeme vrlo bitno... Velim, ja bi radije da je dan kad dođem s posla, pa da stignem još nešto napraviti, nego da prespavam ujutro od 4-7 3 sata svjetla...

 Pa za to nema problema, kažem, firma ti za te potrebe ima ljetno radno vrijeme i sve pet. Ja mislim da bi ipak bilo pametnije da se ravnamo prema astronomskom vremenu nego administrativnim promjenama. Naravno da je to u današnjem svijetu u osnovi doslovno nemoguće jer bi svaka kuća morala imati svoju vremensku zonu, i okej - to razumijem. ALi kad se jedna vremenska zona dogovori, onda nebih maltretirao dva puta godišnje pretumbavanje bioritmova ljudi i životinja. Mislim, pa i sad je rusvaj. Evo npr. u americi se i to administrativno vrijeme poremetilo:
"Dok se satovi u Europi prema naprijed obično miču posljednjeg vikenda u ožujku, Sjedinjene Države to čine tri tjedna ranije. Rezultat je to utjecaja nekoliko velikih maloprodajnih lanaca, koji su tijekom desetljeća uspjeli 'isposlovati' u Kongresu dodatnih nekoliko tjedana ljetnog vremena." U Turskoj su isto ove godine imali cirkusa sa odgodom. Island nikad nije uveo to pretumbavanje ljetno zimskog vremena, nema ga (više) ni Japan, Indija, Kina i što im fali? Jesu li industrijsko financijsko ekonomski zaostaliji od nas ili? 
http://news.nationalgeographic.com/news/2013/11/131101-when-does-daylight-savings-time-end-november-3-science/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Ne znam što reći... mrzim po mraku na posao, mrzim mrak 2 sata po povratku kući.

 

edit: izgleda da nije problem u pomicanju sata već što izgubim dan na poslu, ali kad se mora...

mag.iur.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 7:22 (Korny1603987).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
lllnuclearlll kaže...

A eto vidiš, ja se ne slažem s tobom... Ti bi ostavio zimsko vrijeme, a ja bi ljetno... Kak ćemo se dogovorit? Meni ne odgovara da ljeti svane u 4 ujutro, što će mi dan između 4 i 7? Tak i tak danas većina modernih poslova počinje u 8-9 sati. Ali popodne m dan treba jer želim iskoristiti dnevno svjetlo kad se vratim s posla.

 

btw. Infarkt nije posljedica promjene vremena, nego posljedica sustavnog dugogodišnjeg uništavanja organizma pušenjem, prejedanjem, smećem od prehrane i kroničnim nekretanjem... Promjena sata je samo okidač, a da nije promena sata, bilo bi nešto drugo u narednih par dana.

Današnje radno vrijeme je prilagođeno po trenutnom računanju vremena. Poslovima kojima je dnevno svjetlo važno više paše zimsko vrijeme, a drugi se lako organiziraju.

 

Buđenje zimi prije izlaska sunca je doslovno prcanje bioritma.

 

Što se infarkta tiče, možda je samo okidač, ali to ne znači da bi ionako do infarkta došlo bez tog okidača.

 

 

lllnuclearlll kaže...

Također zimsko vrijeme preko ljeta bi skratilo dan turistima, što nikako nije dobro.

Ne bi trebalo čekati 5 popodne za odlazak na plažu, već bi sunce bilo normalni ranije, a u noćni život bi se izlazilo ranije, što bi rješilo i probleme buke i radnog vremena kafića.

 

Jedino bi patili oni koji vole jutarnje kupanje, ali oni su ionako ranoranioci, pa bi se ranije budili i opet dobro.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
"Čvrst sistem s 24 sata, podnem kad je sunce najviše"?
Frida, nije to sam tak.
Rasprostreš li svoju piknik dekicu na Greenwich-sku livadu, i dalje ti točno u GMT podne sunce u načelu _neće_ biti na najvišoj točci, osim par puta u godini. Kvaka je u zemljinoj eliptičnoj orbiti, versus invarijantne definicije sekunde koju briga je li zemlja trenutno u afelu, perihelu ili šesnaestercu.
(Inače sam odselio u jedno carstvo koje ne prakticira DST, i nimalo mi ne nedostaje)
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
MrBlc kaže...
 
lllnuclearlll kaže...

Također zimsko vrijeme preko ljeta bi skratilo dan turistima, što nikako nije dobro.

Ne bi trebalo čekati 5 popodne za odlazak na plažu, već bi sunce bilo normalni ranije, a u noćni život bi se izlazilo ranije, što bi rješilo i probleme buke i radnog vremena kafića.

 

Jedino bi patili oni koji vole jutarnje kupanje, ali oni su ionako ranoranioci, pa bi se ranije budili i opet dobro.

 

 Pa neidu valjda ljudi na kupanje po voznom redu, sa štopericom?!? Valjda ideš prema uvjetima vani. I tako se govori da se
ne crvlji po najjačem suncu, A to se valjda gleda po položaju sunca. Zar smo toliko degenerirali da više neznamo sami procijeniti
bez sata jel sunce prejako i previsoko?!?! A koliko je sati... pa ja pojma ljeti nemam, osim ako ne skontam da bih mogao zakasniti u dućan.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Garp kaže...
"Čvrst sistem s 24 sata, podnem kad je sunce najviše"?
Frida, nije to sam tak.
Rasprostreš li svoju piknik dekicu na Greenwich-sku livadu, i dalje ti točno u GMT podne sunce u načelu _neće_ biti na najvišoj točci, osim par puta u godini. Kvaka je u zemljinoj eliptičnoj orbiti, versus invarijantne definicije sekunde koju briga je li zemlja trenutno u afelu, perihelu ili šesnaestercu.
(Inače sam odselio u jedno carstvo koje ne prakticira DST, i nimalo mi ne nedostaje)

Zapravo, hoće: Jednom godišnje će biti apsolutno na najvišoj točci, ali će svaki dan će biti u najvišoj točci koju će taj dan dosegnuti. I ne, to nema veze sa eliptičnom orbitom, već na nagib osi rotacije u odnosu na sunce koja se zbog kruženja oko sunca relativno mijenja.

 

overhaul kaže...

 Pa neidu valjda ljudi na kupanje po voznom redu, sa štopericom?!? Valjda ideš prema uvjetima vani. I tako se govori da se
ne crvlji po najjačem suncu, A to se valjda gleda po položaju sunca. Zar smo toliko degenerirali da više neznamo sami procijeniti
bez sata jel sunce prejako i previsoko?!?! A koliko je sati... pa ja pojma ljeti nemam, osim ako ne skontam da bih mogao zakasniti u dućan.

Poanta je bila da se po pitanju turizma ne bi ništa izgubilo, već bi se samo dnevni ciklus pomakao, što bi u konačnici samo olakšalo suživot turista i domicilnog stanovništva.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

a zašto baš u 12h vama mora biti sunce u zenitu??? zašto to nebi moglo biti u 13h???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
lllnuclearlll kaže...

a zašto baš u 12h vama mora biti sunce u zenitu??? zašto to nebi moglo biti u 13h???

Jednako legitimno pitanje je zašto ne bi bilo u 24 sata.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Friday kaže...
Korny1603987 kaže...

 Krivi zaključak !!! Kada je slabija vidljivost moraš i po ljetu imati svjetla. Koliko sam bisera vidim bez svjetala pri nekom depresivno sivom ljetnom danu.

 Ali ne želim skretati s teme...

 

Znam ja jako dobro da je krivi zaključak, zato sam to i napisao. Srećem kretene po sumaglici, pljuskovima i nemogućem vremenu. Voze bez svjetala jer ljeto je, ne?

 Tako je, zato bi svetla stalno trebala Biti obvezna.ovime su sami sebi uskočili u usta.

xfact
15 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Oleg sve manje i manje oduševljava sa tekstovima...

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Ja lično imam problema sa promjenom satnice. Naime u vrijeme pohađanja srednje škole nastava nam je počinjala u 07:10 i u to vrijeme stekao sam naviku da sa ekipom iz škole kupim kifle kod Salčina, Oslobođenje u jednoj od tri trafike i odem na jutarnju kafu u Žilet. Ta rutina zahtjevala je ustajanje u 06:00. Po završetku škole uputili su me na odsluženje vojnog roka i tamo su me izdresilali da se budim u 05:00. Nekako mi je to ostalo i ja se i danas budim u 05:00 i kad promjene satnicu imam problem bar mjesec dana nastavim se buditi u isto vrijeme, odnosno u 04:00. Moje tjelo se pati najmanje mjesec dana dok se prilagodi ovoj promjeni. Mislim da nisam jedini s ovim problemom. Ovo više nema smisla . Možda je nekad ako ikad i imalo smisla ali šta mi znaći svjetlo u 06:00 ako ga nemam u 18:00 što je upravo slučaj u X mjesecu.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Glamdring kaže...
picajzla0707 kaže...

 

a što reć o "produženom" metru od 120 cm za koji nisam nikad čuo 

autor možda misli na "kubik drva" koji je 20-ak posto veći od "metra drva", ali nije ta razlika zbog nekog "pametnjakovića" koji se sjetio da bi zimi ljudi tako mogli dobiti više drva za istu cijenu, nego zbog razlike u šumarskom mjerenju drva koji računaju koliko kubika drveta ima u pojedinom deblu (znači čisti kubni metar drveta bez šupljina) i s druge strane mjerenju prekupaca koji ta drva prodaju ispilana i nacijepana pa metar drva računaju kao kocku 1×1×1 metar koji napune cjepanicama (ali sa šupljinama između cjepanica), pa od 10 kubika drva kako ga računaju u šumariji, dobiju otprilike 12 metara drva za prodaju (tu treba uključiti i otpad od pilanja)

uglavnom, čini mi se kao još jedno trkeljanje bez pojma o pojmu 

 

 

 

 WTF?! Promašio si ceo fudbal.

 bit će da sam zabrijao, a ionako su obrisali komentar

nego, kad već kažeš da sam promašio, ajd objasni mi na što je oleg onda mislio s tim "zimskim" metrom od 120 cm

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
ned kaže...
Ja lično imam problema sa promjenom satnice. Naime u vrijeme pohađanja srednje škole nastava nam je počinjala u 07:10 i u to vrijeme stekao sam naviku da sa ekipom iz škole kupim kifle kod Salčina, Oslobođenje u jednoj od tri trafike i odem na jutarnju kafu u Žilet. Ta rutina zahtjevala je ustajanje u 06:00. Po završetku škole uputili su me na odsluženje vojnog roka i tamo su me izdresilali da se budim u 05:00. Nekako mi je to ostalo i ja se i danas budim u 05:00 i kad promjene satnicu imam problem bar mjesec dana nastavim se buditi u isto vrijeme, odnosno u 04:00. Moje tjelo se pati najmanje mjesec dana dok se prilagodi ovoj promjeni. Mislim da nisam jedini s ovim problemom. Ovo više nema smisla . Možda je nekad ako ikad i imalo smisla ali šta mi znaći svjetlo u 06:00 ako ga nemam u 18:00 što je upravo slučaj u X mjesecu.

A tek kad se sat pomakne naprijed na proljeće, pa ti se, umjesto u krevetu, digne ujutro u busu....

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
MrBlc kaže...
ned kaže...
Ja lično imam problema sa promjenom satnice. Naime u vrijeme pohađanja srednje škole nastava nam je počinjala u 07:10 i u to vrijeme stekao sam naviku da sa ekipom iz škole kupim kifle kod Salčina, Oslobođenje u jednoj od tri trafike i odem na jutarnju kafu u Žilet. Ta rutina zahtjevala je ustajanje u 06:00. Po završetku škole uputili su me na odsluženje vojnog roka i tamo su me izdresilali da se budim u 05:00. Nekako mi je to ostalo i ja se i danas budim u 05:00 i kad promjene satnicu imam problem bar mjesec dana nastavim se buditi u isto vrijeme, odnosno u 04:00. Moje tjelo se pati najmanje mjesec dana dok se prilagodi ovoj promjeni. Mislim da nisam jedini s ovim problemom. Ovo više nema smisla . Možda je nekad ako ikad i imalo smisla ali šta mi znaći svjetlo u 06:00 ako ga nemam u 18:00 što je upravo slučaj u X mjesecu.

A tek kad se sat pomakne naprijed na proljeće, pa ti se, umjesto u krevetu, digne ujutro u busu....

 Hehe da... tzv morning wood nezna za ljetnu satnicu:)
nego nije mi jasna ekipa koja dva sata ranije ide u školu da bi zjake prodavala prije. Ja sam uvijek maksimalno iskorištavao vrijeme što dalje od škole i u nju sam kasnio koliko je god bilo moguće bez dobijanja neopravdanog sata. To je iziskivalo višegodišnje eksperimente i neuspjele pokušaje dok se sve nije iskalibriralo i sjelo na svoje mjesto i paf... gotovo školovanje. A vojska u 5. pih. Nema paralelnog svemira u kojem bih se nakon vojske nastavio buditi u to doba. Dapače, i tamo se lovilo krivine i ubijalo oko gdje i kad se stiglo. 

MrBlc kaže...
 
overhaul kaže...

 Pa neidu valjda ljudi na kupanje po voznom redu, sa štopericom?!? Valjda ideš prema uvjetima vani. I tako se govori da se
ne crvlji po najjačem suncu, A to se valjda gleda po položaju sunca. Zar smo toliko degenerirali da više neznamo sami procijeniti
bez sata jel sunce prejako i previsoko?!?! A koliko je sati... pa ja pojma ljeti nemam, osim ako ne skontam da bih mogao zakasniti u dućan.

Poanta je bila da se po pitanju turizma ne bi ništa izgubilo, već bi se samo dnevni ciklus pomakao, što bi u konačnici samo olakšalo suživot turista i domicilnog stanovništva.

 

 a da, poslije sam skontao svoju grešku u citatu; nisam tebi odgovarao, nego s tobom komentirao izjavu lllnuclearlll-a... sorry...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
offline
Prevarimo satove zajedno!

Privarili su satovi mene.

U nedjelju su makli sat u rikverc a u ponediljak mi se radno vrime prominilo iz 7:00 u 8:00 (došla nova uprava i donila svoje radno vrime) tako da je meni poremečeno sve ne za jednu uru nego za dvi ure .

 

Probudin se ujutro oko 5h (po novom vrimenu) pa se privrćrm po krevetu ka janje na ražnju do 7h (yebalo ih micanje sata i promjena radnog vrimena praktično u isti dan).

Da ne spominjen kako nikako nemogu dočekat 16:00 za uteć kući

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prevarimo satove zajedno!

DA, ali kako bi onda znali kada trebamo paliti dnevna svjetla na autima? KAKO!?!? :'(

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Ne pričam o 23.4 stupnja nagiba osi rotacije, tj. uzročniku godišnjih doba. Pričam o tome kada sunce dosegne svoju najvišu točku taj dan; taj moment nije u GMT podne iznad Greenwicha, nego varira u rasponu od cca. pola sata tokom godine, zbog eliptične orbite.
Proguglaj si o "mean time" (tj. ovo što nam naša moderna "invarijantna sekunda" odmjerava), versus "solar time" (tj. gdje sunce fakat je tog trena na nebu)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevarimo satove zajedno!
Žohardžija bi bio turcizam
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice