Stigao Raspberry Pi 2

poruka: 340
|
čitano: 109.498
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Raspberry Pi 2".
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ja prekjučer skužio da mogu upravljati kodijem na RP2 s daljinskim od tv-a i radi odlično.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 23:48 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Pozdrav, htio bi ubaciti Pi2 u drugu sobu za povremeno gledanje (openelec, xbmc). Spojio bi žično sa NAS-om pa me zanima kako funkcionira playback bluray filmova (iso) budući da je većina materijala bluray ili full hd mkv skidano za “glavnu sobu” (pitam prvenstveno zbog DTS, DTS-HD, itd.)? Nije mi problem ako vrti stereo jer ionako nemam surround u drugoj sobi, bitno je samo da vrti jer ne želim konvertirati itd. i da sve skupa radi donekle glatko. Također, stavio bi VU+ plugin da mogu gledati satelitsku u drugoj sobi (VU+ Solo2 prijamnik) pa isto tako pitanje da li funkcionira, posebno HD kanali?

 

P.S. da li je netko isprobao OVAJ adapter za gigabitni Ethernet?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Može li se na toj stvarčici na internet, facebook, youtube...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
pqweasdyxc kaže...

Može li se na toj stvarčici na internet, facebook, youtube...

LOL

 Može li se na androidu ići na internet, fejs,youtube?

Posao oslobađa.
9 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
subi91 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Može li se na toj stvarčici na internet, facebook, youtube...

LOL

 Može li se na androidu ići na internet, fejs,youtube?

 na njega se može staviti android?

15 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ne može.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

a linux ili tak neki os?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

teško...

Posao oslobađa.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Izgleda da mi je krepao Rpi2? Vec? Imam ga mozda 2 mjeseca, sve je radilo super do sad i sada odjednom se ne želi upaliti uopce, probano je sa vise adaptera/kabela, ali rpi jednostavno ne reagira uopce. Ustekam u struju kao da nema struje. 

 

Ima neko rjesenje ili da saljem odmah na garanciju?

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DommY kaže...

Izgleda da mi je krepao Rpi2? Vec? Imam ga mozda 2 mjeseca, sve je radilo super do sad i sada odjednom se ne želi upaliti uopce, probano je sa vise adaptera/kabela, ali rpi jednostavno ne reagira uopce. Ustekam u struju kao da nema struje. 

 

Ima neko rjesenje ili da saljem odmah na garanciju?

 Vidi video

Nije rp2 na videu nego je najslabiji model.

Pa proguglaj malo o nacinima napajanja prikazanim na videu sto se tice RP2 modela.

Cisto da vidis jel RP2 otisao ili je mozda micro usb konektor se odlemio ili slicno.

Znaci ti gasis rp2 kad ga ne trebas?

Ako da mozda se micro usb konektor odlemio.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2015 15:11 (crozoki).
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Zabavit cu se time da, tnx..

 

Kad ga gasim, gasim ga softwerski, a kada ga palim istekam iz zida i ustekam opet, tako da ne diram micro usb skoro nikad, sve izgleda ok sto se njega tice.

 

Mislim da dobiva struju jer kada spojim 2 odredena pina, svjetli zelena led lampica.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Ja sam imao isti taj glupi problem i na kraju je kartica bila kriva...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Hvala, ali mislim da nije..

 

Pi bi se trebao upaliti i bez memorijske kartice jelda? Tj barem da svjetli ona crvena LEDica?

Meni se ponasa isto sa i bez kartice - ne pali se uopće.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Probaj bez kartice, meni se bananapi nije htio upaliti sa karticom nakon što ju je OMV uništio. Izvadim karticu, stavim drugu, sve normalno radi

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Kao sto rekoh, probao sam sa i bez kartice i u nijednom slučaju ne reagira uopce. :/

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Jesi probao sa nekom drugom karticom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Jesam, probao sam drugu od 2gb, isto ne reagira uopce, dali stavim staru, ovu novu od 2gb ili bez kartice - nikada ne reagira uopce. Jedino sto sam skuzio je da se zagrije vrlo brzo nakon sto prikljucim napajanje.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Onda ti ne gine reklamacija. Nadam se da imaš jamstvo i da nije kupljeno van RH ako u RH živiš. Baš me zanima kolike ćeš troškove imati vezano za slanje i dobivanje novog uređaja te koliko je to vremenski ukoliko si kupio van RH.
Ja sam kupio u Zg za 380kn ako se ne varam. Krepao utor za MicroSd te sam novi dobio drugi dan u trgovini.
Ovi uvozni su možda 100kn jeftiniji ali kad se dogodi ovako nešto nitko ne računa troškove slanja te ono najvažnije, vrijeme koje će proći dok ne stigne novi/reparirani.
15 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Jučer je stigao i moj RPi 2! Samo sam isprobao OpenElec da vidim da li je uopće ispravan, i u poređenju sa OG modelom B,

ovo je potpuno drugi uređaj! Sada samo čekam kućište jer je sam skoro unštio akrilno smeće koje je došlo u paketu.

Ovaj će da zamijeni stari RPi u ulozi media centra, a planiram uzeti i par metara RGB led trake da složim Ambilight.

Stari ću najvjerovatnije pretvoriti u NAS, za seedanje i daily backup. A planirao sam se poigrati i sa web serverom i OwnCloudom.

Na dvojku ide vjerni Arch, dok na keca možda stavim Debian, idealna prilika da proširim admin vidike :).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Arch na dvojku i onda stavljaš što točno da ga "pretvoriš" u media centar?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Pa vjerojatno Kodi ali ne znam zašto arch, kad može lijepo OpenELEC.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Da, staviću Kodi.

Arch inače vrtim na svemu, a i dosta mi je lakše srediti neke stvari na punokrvnoj distribuciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Pozdrav svima u RP zajednici. 

 

Ja sam danas naručio RP2 koji bi trebao stići kroz par dana. Za sada se nisam odlučio za neko kućište, ali i to će kroz koji dan doći. 

Mene zanima zapravo samo jedno noob pitanje, mogu li koristiti RP2 bez hladnjaka? Ili da ga niti ne palim dok ne dobijem hladnjak. 

 

Hvala i pozdrav

I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Naravno da možeš. Ja sam stavio hladnjak (heatsink) jer RPi ide na pozadinu TV-a i planiram ga overclockati,

ali u "normalnim" radnim uslovima za dodatnim hladjenjem zaista nema potrebe.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Bladepu kaže...

Pozdrav svima u RP zajednici. 

 

Ja sam danas naručio RP2 koji bi trebao stići kroz par dana. Za sada se nisam odlučio za neko kućište, ali i to će kroz koji dan doći. 

Mene zanima zapravo samo jedno noob pitanje, mogu li koristiti RP2 bez hladnjaka? Ili da ga niti ne palim dok ne dobijem hladnjak. 

 

Hvala i pozdrav

 Radi i bez hladnjaka. Meni tako radi već mjesec dana. Nemaš brige.

Baš danas sam naručio heatsinke i kučište.

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
14 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Evo stiglo official RPI kućište i Heatsinki. Sve skupa 14 funti sa dostavom sa Modmypi stranice.

Naručio 5.7 danas došlo.

 

 

 

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Može par pitanja

 

Trebao bih za spavacu sobu neko jeftino rjesenje za gledanje filmova i serija, pa sam mislio uzeti raspberry pi2

 

Ono sto me sada zanima:

 

1.Imam inace na htpc u dnevnom instaliran kodi i tamo u library imam nekih 300 serija skoro 20000 epizoda i par tisuca filmova (vecina stavljena u library preko genesisa) i tamo kada prolazim skroz library sve je fluidno pa me sada zanima dali na njemu isto tako ide sve fluidno kada je na njega stavljen openlec i kada imas malo veci library.

 

2. Dali je svejedno koju memorijsku stavim, mislim na klasu ili mora biti npr klasa 10 jer se inace osjeti usporenje

 

3. Te kakva je fluidnost menia u kodiu izmedu raspberry pi 2 i npr kodi-a instaliranog na klasicnom racunalu, dali je on sporiji od kompa  ili su negdje slicne brzine

 

4. Dali bi netko tko ima raspberry pi2 mogao probat kako radi skin xperience1080 jer je to skin koji mi inace nekako najbolje pase :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 20:54 (MSN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
MSN kaže...

Može par pitanja

 

Trebao bih za spavacu sobu neko jeftino rjesenje za gledanje filmova i serija, pa sam mislio uzeti raspberry pi2

 

Ono sto me sada zanima:

 

1.Imam inace na htpc u dnevnom instaliran kodi i tamo u library imam nekih 300 serija skoro 20000 epizoda i par tisuca filmova (vecina stavljena u library preko genesisa) i tamo kada prolazim skroz library sve je fluidno pa me sada zanima dali na njemu isto tako ide sve fluidno kada je na njega stavljen openlec i kada imas malo veci library.

 

2. Dali je svejedno koju memorijsku stavim, mislim na klasu ili mora biti npr klasa 10 jer se inace osjeti usporenje

 

3. Te kakva je fluidnost menia u kodiu izmedu raspberry pi 2 i npr kodi-a instaliranog na klasicnom racunalu, dali je on sporiji od kompa  ili su negdje slicne brzine

 

4. Dali bi netko tko ima raspberry pi2 mogao probat kako radi skin xperience1080 jer je to skin koji mi inace nekako najbolje pase :)

 

 2. osjeti se dosta ako nije klasa 10 to je ograničenje SD kartica i RPI_a meni puno bolje radi android player od RPI_a a kad gledaš cjenovno ništa ne prođeš jeftinije kad kupis RPI (napajanje kartica hdmi kabel kuciste) od jednog android playera koji je puno brzi sa vise rama puno bolji procesor grafika ...

kodi se sad nalazi i u google store jos jedna prednost kod nadogradnje

 

to je moje iskustvo  

3. daleko sporije jer cita sa SD kartice 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Opce nije tocno da radi sporije. Naravno treba imat brzu class 10 karticu.. Meni na rpi2 s openelec radi isto ko na kompu brzo i fluidno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Odlucio sam kupiti doticno "mini racunalo" pa nakon sto sam prelistao cijelu temu imam par pitanja.Koliko sam shvatio najeftinije se moze nabavit preko galago marketa?E sad kakva je ono Noobs kartica koju opcionalno nude za 7eura?Sto mi treba od dodatne opreme osim sd kartice jer kuciste nije neophodno,adapter mogu od mobitela koristit..hladjenje?da li bi mogli radit stari monitori na tome?dal ga mogu spojit na router za internet(imam vec laptop spojen)?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice