Sigurniji je malo sutra ak sam korisnik skine neki program ili igru s krekom (unutra je normalno gamad trojanac,virus nije bitno) jer drukcije ne moze a hoce to imat onda ce bit izuvanja u zraku bilo na XP-u ili Windows 7 i to je tak. Vecina zaraze ide upravo na ovakak nacin ljudi skidaju smece i onda se cude poslije kak je windows nesiguran. Nema problema do problema koji si sam korisnik ne napravi!
ja sam do prije 7 dana imao original xp sp3 sa zadnjim updejtima, nod32 licenciran i updejtan i zonealarm na high settings. popušio sam rootkit preko sticka koji je bio u nekoj fotokopiraoni, i mašina mi se počela (pokušavala) kačiti na smtp servere.
zonealarm je vrištao da ga pustim van (services.exe) da se spoji, kad nisam pristao - blue screen. kad jesam - smtp konekcije. nod32 ništa nije vidio - xp up to date je šaptom pao. meni je to bilo dovoljno da pređem na win7. uopće me ne zanima što sam popušio - jednostavno xp je pun rupa.