40 godina slijetanja na Mjesec zaključana tema

poruka: 1.052
|
čitano: 146.527
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "40 godina slijetanja na Mjesec".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: 40 godina slijetanja na Mjesec (II dio)
15 godina
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Sum_of_all_fears kaže...
alien kaže...

meni su vec one dvije slike koje izgleda da su slikane na posve indentičnim lokacijama za koje NASA tvrdi da su slikane u različitim misija sasvima dovoljan razlog da vjerujem da nikad nisu bili tamo. a da ne pričam o ostalim dokazima. vjerojatnost da se dogodi takvo nešto je vjerojatno nekih 10 kvadriljuna naprema 1.

A koji su to dokazi? Sve same analize snimaka, nigdje ništa konkretno. NASA je uspjela lažirati slijetanje, a nije mogla ušutkati par "samoukih znanstvenika/inženjera"..... Recimo da su lažirali slijetanje ali Apollo 13 npr.? Zašto to? Uspjeli su izorganizirati najveću prijevaru u povijesti čovječanstva a na kraju si zapapre sa padom Apolla 13? Ako su uspjeli izorganizirati tako veliku prijevaru, nebi im bilo problem ni pravo slijetanje obavit. Tamo rade ili genijalci socijalnog inženjeringa ili strojarski/elektro/aero..... inženjeri. Bit će ovo drugo. Vi dosad sve prikazujete kao neku zavjeru epskih razmjera koja je u doba hladnog rata ujedinila ruse i amere koji su se gledali preko nišana nuklearnih projektila.... Lakše je ljude poslat na Mjesec nego to izvesti.... Nema pravih dokaza da je slijetanje lažirano!

a koji su to "pravi dokazi" da je slijetanje izvedeno? zato što je bilo na svim televizijama?

16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Sum_of_all_fears kaže...

A koji su to dokazi? Nema pravih dokaza da je slijetanje lažirano!

 Well, u potpisu dole imas ovo, ako se ne varam: I've seen things that you people wouldn't believe...

Ali po tvojim postom ne vidim nesto cime bi nas zadivio da vidis. Mozda "dead people"?! (he, he, he).

.
Ok, kao prvo kazes ovo: "A koji su to dokazi? Sve same analize snimaka, nigdje ništa konkretno".
Sta treba da bude konkretnije od toga? Mozda zec iz sesira? Ako mi ti pokazes sliku Mpna Lize i ja je dam na analizu i analiticar kaze da je lazna, sta nam vise od toga treba?
.
Apollo 13 je tek posebna prica. Nikada nije bila ta misija predvidjena da "sleti" vec je bila vezba u slucaju nesrece... Duga prica. (Skoro pa kao Vasa Ladacki).
.
Slutio sam ja da je moja sumnja opravdana... na forumu su ostala deca na raspustu i oni koji ove godine ne idu na more. (Kao ja). Inace nije moguce da sve ovo "slusam"...

.

EDIT: "samouki inzenjer" je los, bukvalan, prevod, (kao sto sam i ja nacinio istu gresku prije). Samostojni graditelj je blize, jer je covek sam gradio neke masine i o tome se misli, ako mislis na Ralph Rene-a. A ako mislis na Bill Keysinga, tu si se zeznuo. On je taj koji je ispitivao motore punih pet godina. Iste one motore koje su ih, navodno, odnele i vratile.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 14:28 (Solo).
15 godina
odjavljen
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
alien kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
alien kaže...

meni su vec one dvije slike koje izgleda da su slikane na posve indentičnim lokacijama za koje NASA tvrdi da su slikane u različitim misija sasvima dovoljan razlog da vjerujem da nikad nisu bili tamo. a da ne pričam o ostalim dokazima. vjerojatnost da se dogodi takvo nešto je vjerojatno nekih 10 kvadriljuna naprema 1.

A koji su to dokazi? Sve same analize snimaka, nigdje ništa konkretno. NASA je uspjela lažirati slijetanje, a nije mogla ušutkati par "samoukih znanstvenika/inženjera"..... Recimo da su lažirali slijetanje ali Apollo 13 npr.? Zašto to? Uspjeli su izorganizirati najveću prijevaru u povijesti čovječanstva a na kraju si zapapre sa padom Apolla 13? Ako su uspjeli izorganizirati tako veliku prijevaru, nebi im bilo problem ni pravo slijetanje obavit. Tamo rade ili genijalci socijalnog inženjeringa ili strojarski/elektro/aero..... inženjeri. Bit će ovo drugo. Vi dosad sve prikazujete kao neku zavjeru epskih razmjera koja je u doba hladnog rata ujedinila ruse i amere koji su se gledali preko nišana nuklearnih projektila.... Lakše je ljude poslat na Mjesec nego to izvesti.... Nema pravih dokaza da je slijetanje lažirano!

a koji su to "pravi dokazi" da je slijetanje izvedeno? zato što je bilo na svim televizijama?

Kamenje doneseno sa Mjeseca npr.... Tisuće i tisuće ljudi koji su radili na tim projektima... Snimke.... Sve je to lako lažirati ali nema dokaza da je lažirano. Vjeruj u što hoćeš - alieni, slijetanje na Mjesec, duhovi...

Solo kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A koji su to dokazi? Nema pravih dokaza da je slijetanje lažirano!

[1] Well, u potpisu dole imas ovo, ako se ne varam: I've seen things that you people wouldn't believe...

Ali po tvojim postom ne vidim nesto cime bi nas zadivio da vidis. Mozda "dead people"?! (he, he, he).

.
[2]Ok, kao prvo kazes ovo: "A koji su to dokazi? Sve same analize snimaka, nigdje ništa konkretno".
Sta treba da bude konkretnije od toga? Mozda zec iz sesira? Ako mi ti pokazes sliku Mpna Lize i ja je dam na analizu i analiticar kaze da je lazna, sta nam vise od toga treba?
.
[3]Apollo 13 je tek posebna prica. Nikada nije bila ta misija predvidjena da "sleti" vec je bila vezba u slucaju nesrece... Duga prica. (Skoro pa kao Vasa Ladacki).
.
[4]Slutio sam ja da je moja sumnja opravdana... na forumu su ostala deca na raspustu i oni koji ove godine ne idu na more. (Kao ja). Inace nije moguce da sve ovo "slusam"...

.

EDIT: "samouki inzenjer" je los, bukvalan, prevod, (kao sto sam i ja nacinio istu gresku prije). Samostojni graditelj je blize, jer je covek sam gradio neke masine i o tome se misli, ako mislis na Ralph Rene-a. A ako mislis na Bill Keysinga, tu si se zeznuo. On je taj koji je ispitivao motore punih pet godina. Iste one motore koje su ih, navodno, odnele i vratile.

1.

. Citat je postavljen jer te to po meni jedan od najboljih citata u svim filmovima uz
i "i love smell of napalm in the morning" . Sad ti mene sprdaš, jel?

 

2. Konkretnije od analize je dokaz. Svjedočanstvo nekog suučesnika u toj "uroti" i neki pisani/video dokaz izrade scene za slijetanje....

 

3. Da, htjeli su isprobati kako izgleda kada su 3 astronauta u smrtnoj opasnosti. Zar u tvom riječniku ne postoji riječ "nesreća"?

 

4. Ja sam "dete na raspustu", jel? Kakve sad ima veze koliko ja imam godina? Zar sam nesposoban sam odlučivati?

 

EDIT: "Samostojni graditelj" je drugi izraz za samoukog inženjera.

 

za obadvojcu: vama je moto izgleda - It's possible to explain everything without explaining anything

 

I've seen things that you people wouldn't believe...
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Sum_of_all_fears kaže...
alien kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
alien kaže...
a koji su to "pravi dokazi" da je slijetanje izvedeno? zato što je bilo na svim televizijama?

Kamenje doneseno sa Mjeseca npr.... Tisuće i tisuće ljudi koji su radili na tim projektima... Snimke.... Sve je to lako lažirati ali nema dokaza da je lažirano. Vjeruj u što hoćeš - alieni, slijetanje na Mjesec, duhovi...

Solo kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A koji su to dokazi? Nema pravih dokaza da je slijetanje lažirano!

[1] Well, u potpisu dole imas ovo, ako se ne varam: I've seen things that you people wouldn't believe...

Ali po tvojim postom ne vidim nesto cime bi nas zadivio da vidis. Mozda "dead people"?! (he, he, he).

.
[2]Ok, kao prvo kazes ovo: "A koji su to dokazi? Sve same analize snimaka, nigdje ništa konkretno".
Sta treba da bude konkretnije od toga? Mozda zec iz sesira? Ako mi ti pokazes sliku Mpna Lize i ja je dam na analizu i analiticar kaze da je lazna, sta nam vise od toga treba?
.
[3]Apollo 13 je tek posebna prica. Nikada nije bila ta misija predvidjena da "sleti" vec je bila vezba u slucaju nesrece... Duga prica. (Skoro pa kao Vasa Ladacki).
.
[4]Slutio sam ja da je moja sumnja opravdana... na forumu su ostala deca na raspustu i oni koji ove godine ne idu na more. (Kao ja). Inace nije moguce da sve ovo "slusam"...

.

EDIT: "samouki inzenjer" je los, bukvalan, prevod, (kao sto sam i ja nacinio istu gresku prije). Samostojni graditelj je blize, jer je covek sam gradio neke masine i o tome se misli, ako mislis na Ralph Rene-a. A ako mislis na Bill Keysinga, tu si se zeznuo. On je taj koji je ispitivao motore punih pet godina. Iste one motore koje su ih, navodno, odnele i vratile.

1.

. Citat je postavljen jer te to po meni jedan od najboljih citata u svim filmovima uz
i "i love smell of napalm in the morning" . Sad ti mene sprdaš, jel?

 

2. Konkretnije od analize je dokaz. Svjedočanstvo nekog suučesnika u toj "uroti" i neki pisani/video dokaz izrade scene za slijetanje....

 

3. Da, htjeli su isprobati kako izgleda kada su 3 astronauta u smrtnoj opasnosti. Zar u tvom riječniku ne postoji riječ "nesreća"?

 

4. Ja sam "dete na raspustu", jel? Kakve sad ima veze koliko ja imam godina? Zar sam nesposoban sam odlučivati?

 

EDIT: "Samostojni graditelj" je drugi izraz za samoukog inženjera.

 

za obadvojcu: vama je moto izgleda - It's possible to explain everything without explaining anything

 

 Kamenje... eh to kamenje. I za to ima dokaza ali nekak mi postalo mrsko odgovarati na sva ova pitanja, kao da sam nesto duzan. Nisam ja kriv sto vecinom ovde izgleda nije ni pokusalo da razmislja drugacije. Prosto - nije moja krivica. Odjednom - panika jer je tamo neki Solo posocio na heres.

Jako cudno. Simptomaticno.

Za kamenja ima jaaako dobro objasnjenje upravo od geologa koji su to LICNO ispitivali; ali opet, mozda nisi bio u teku kroz ove godine i ne znas imena ljudi, osim oficijalne price nisi sledio pozadinu svega itd...

Vidi, vec sam posocio na jedan britanski dokumentarac Davida Percya zove se: What Happened On The Moon. To su dva DVDa. Ako ne mozes da ga nabavis na amazonu ili negde drugde onda cini mi se da ima torrent. Puna cetiri sata (!!!), profesionalci, (ali ovoga puta britanci vecinom), analiziraju citav slucaj do detalja. Nesto sto te nece ostaviti ladnokrvnim kada vidis.

Apollo 13 i rec "nesreca"... hmm, interesantno je da pitas a ne razmisljas. Jel znas na koji nacin su se kretali po svemiru? Jel znas sta je bio uzrok nesrece i sta znaci da eksplodira tank kisika u svemiru? Pa cak i Kubrick u 2001 ima docarano verodostojni svemir od NASAe i "fiziku" u svemiru.

.

"Deca na raspustu" je figurativno, ali nvm ako nisi shvatio. Godine jeste da nisu vazne, (teoretski u idealnim uslovima), ali je znanje kumulativno i vremenski zahtevno i kad onda vidis... opet su vazne.

.

E sad sto se tice citata, znam ja sta se misli u Blade Runneru, (zamisli, igrom slucaja sam analizirao i taj film, ali zbog posla ne zgog spustanja na mesec :-)), ali nije bas jasno u tvome slucaju jer to bi trebalo da odaje coveka koji "nosi tajnu u sebi", a kad ono ti nam prepricavas oficijalnu pricu. Malo razocaravajuce ali, eto... life is bitch...

.

Sad ono: It's possible to explain everything without explaining anything, (sto si za "nas" dvojicu zakljucio),... ne znam bas. Ono sto se nudi pred tebe kao siroko polje da sam istrazujes, ako nista drugo bar zbog sopstvene radoznalosti i samosvescu, ti tvrdis odrecno i odsecno da mi prihvatamo "goli vazduh" za objasnjenje... Razmisli malo! Ukoliko "nas" dvojica prihvatamo sve bez objasnjenja, onda zasto pitanja? Zasto, naprosto i bezbolno, ne prihvatiomo oficijalnu pricu? Zasto bi eto lutali po bespucama neizvesnih "teorija zavere" i bahatih prica? Ha?!

.

I opet: nisam kriv za necije neznanje i neinformiranost! Nisam kriv ako se neko ne slaze sa mnom. Njegovo/tvoje pravo. Tvoj zivot, tvoje vreme - radi sta hoces, citaj sta hoces, trosi ga kako hoces. Ali budi spreman da ce uvek biti ljudi koji imaju nesto drugo da kazu.

Ima jedna "stara al dobra": Nemoj da mislis da je brdo na kojem stojis Himalaji.

15 godina
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec

Ako Amerikanci stvarno nisu bili na mjesecu, već je to jedan veliki hoax, zašto onda NASA traži od Kine, Indije, Rusije i EU da zajedno ulažu i sredstva i znanje za izgradnju baze na mjesecu koja se planira, ako se ne varam, postaviti do 2020.?

Mislim, to bi bio čisti autogol, pogotovo s Rusima, da se u tako nešto upuštaju, ako su podvig lažirali...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
naxeem kaže...

I prestanite s glupostima o "teorijama" da "zašto se nikad više nije sletjelo?!" - kad JEST!!! - Uostalom, nakon tih nekoliko puta, nema apsolutno nikakve potrebe više slijetati na komad kamena i prašine što Mjesec jest.

 

Btw nismo uopće napredovali toliko tehnološki. Po pitanju svemira, na početku smo i nismo napredovali ništa bitno.

naxeem , uz duzno postovanje, ali ti uopce ne dajes prostora ljudima na forumu da daju svoje misljenje, samo telembas svoje, i svaki post kojeg netko napise, ti citriras i pobijas, kao da si iz vlade , tak to oni rade, no never mind...

mozda je istina sto ti govoris, mozda je istina sto je rekao momak s kojim raspravljas i kojeg pobijas...pa maku mu ljubim, svi imaju pravo na svoje misljenje..mogu reci da su dosli do 10 centi iznad mjeseca, i onda se predomislili i vratili doma...:D

karikiram, ali valjda ces skuziti...uvazavamo mi i tebe, uvazavaj ti ti druga misljenja...

 

ali , kaj se tiče direktno teme, malo sam i ja razmišljao o tome i dosao do revolucionarnog otkrića..naime, uzevsi u obzir sve znanstveno potkovane činjenice, i sve ispovijesti sudionika, shvatio sam da me bas briga...Izlanuo se

jebo svemir, meni je tu lijepo, i nikud se ne dam...sta mi fali...nek niko ne dolazi, i amen...kak ce bit, bit ce...Namigiva

nisam neki avanturist, da previse istrazujem...nisam zeljan takve slave...

pozdrav...Namigiva

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:12 (angel of fire).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec

Ovo je interesantno, ovo mora da mi je promaklo jer zadnje sto znam je da se NASA usrala kada su Kinezi izjavili da idu veoma blizu meseca. Cini mi se do 2012te. (Ne secam se vise tacno). Ovo moram da proverim.

.

Inace cini mi se da je jako zamorno za NASAu da pokriva sve lazi jer se generacije menjaju i tamo i nije lako da ljudi "zrtvuju" svoj integritet da bi prikrili prastaru laz. MIslis da je lako za savescu onih koji "naslede" tu laz?! Za neke mozda. Ali verujem da ima ljudi koji nisu bas sretni sa tim. Kao sto je bilo i prije. Citava stvar je "procurila" upravo od tih ljudi. Iz same NASAe, ne od striceka na ulici. Ima ljudi kojima je posao vezan upravo sa nepredkom tehnologije, kao recimo astronomerima, a ne smeju da pricaju o zvezdama koje se ne vide na ni jednom snimku i o kojima se suti i suti... i suti... Kao fol, kamera ih nije mogla uslikati, a kad ono kod slika sa Space Shattle-a, iako u niskoj orbiti, puno zvezda...

Simptomaticno, zar ne!?

 

EDIT: Kinezi idu blizu meseca ali vestackim satelitom, ne sa posadom. Hteli su da slikaju mesec izbliza.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:17 (Solo).
15 godina
odjavljen
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec

Ja vjerujem NASI a sad..... Obećajem da ću pogledati taj film da vidim što je tu tako uvjerljivo da bi čovjeka nagnalo da posumnja u NASA-in svemirski program, tisuće ljudi koji su uložili svoje živote u to i zapravo sve što su onda amerikanci postigli u zadnjih stotinjak godina. Baš me zanima.

 

Naxeem ti je govorio o tome kako je zapravo nemoguće uvjeriti toliku količini ljudi da lažu. Prije ili kasnije bi procurili NEŠTO što bi moglo potvrditi priče ovih "znanstvenika" i "stručnjaka".

 

According to Dr. James Longuski, Professor of Aeronautics and Astronautics Engineering at Purdue University, the size and complexity of the alleged conspiracy theory scenarios make their veracity an impossibility.[24] More than 400,000 people worked on the Moon landing project for nearly ten years, and a dozen men who walked on the Moon returned to Earth to recount their experiences.[24] Hundreds of thousands of people (astronauts, scientists, engineers, technicians, and skilled laborers) would have had to keep the secret.[24] Longuski also contends that it would have been significantly easier to actually land on the Moon than to generate such a massive conspiracy to fake such a landing.[24]

 

---citat sa wikipedije

 

Kamenje - analize su pokazale da je kamenje sa starijih misija (i to sa ruskih misija!!!) i sa apolla 11 potpuno jednako i puno starije od bilo kakvog kamena na Zemlji. i uostalom, kako su našli/krivotvorili 382 kg kamenja (dio je navodno sa Anktartike)??? Ono navodno "C" je greška na fotografiji, a ne oznaka kamena na setu (da, kako ne, NASA je sve kamenčiće na setu fake slijetanja označila - kamen A, kamen B, kamen C.....)

 

Skužio sam ono deca na raspustu, nemoj me sad farbat. Mislio sam da si ozbiljan a ovim si se pokopao.

 

Citat - "I opet: nisam kriv za necije neznanje i neinformiranost! Nisam kriv ako se neko ne slaze sa mnom. Njegovo/tvoje pravo."

 

Slažem se sa tobom. Što se mene tiče, i dalje vjeruj da je NASA sve krivotvorila isto kako ću i ja vjerovat da je slijetanje pravo. Kao i 89% amerikanaca na anketi 1999. Godine. ti si u onih 6% koji misle da su slijetanje krivotvorili..... Svatko ima pravo na izbor.

 

EDIT: nebo bez zvijezda je jako puno puta objašnjeno od strane stotina fotografa i znanstvenika. Ako se potrudiš, možeš i neš slično napravit doma. Malo igranja sa ekspozicijom, ISO osjetljivošću i refleksija na tlu pa da vidiš...

 

I've seen things that you people wouldn't believe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:20 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
40 godina slijetanja na Mjesec

Samo par linkova

Bill Kaysing

Did we land on the moon?

Are Apollo Moon Photos Fake?

 

i da zemlja je još uvijek samo ravna ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Sum_of_all_fears kaže...

 Kao i 89% amerikanaca na anketi 1999. Godine. ti si u onih 6% koji misle da su slijetanje krivotvorili..... Svatko ima pravo na izbor.

 

 Jel znas da je u nemackoj cak i vise - 95 prema 5 ali da se NISU spustili. Jel znas da su holandske novine odmah nakon prvog sletanja objavile vesti da je sve fejkano...

 

O svemu ostalome u postu... ipak je zamorno objasnjavati se toliko po forumima, dokumentarac ce ti bolje objasniti jer ima odgovore na sva tvoja pitanja. Bar prvicna i dobar je za start. Sto se tice ljudi koji su radili tamo... Pa i oni su prevreni, kako ti nije jasno. Ako ti radis u nekom gigantu kao sto je NASA, mislis da ces znati sve detalje? Ne verujem. Ti ces pre "verovati" da znas, nego sto ces stvarno znati. Ako radis na analizu kisika u kapsuli ti radis analizu kisika a ne analizu putanje, jel da?!

15 godina
odjavljen
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Solo kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

 Kao i 89% amerikanaca na anketi 1999. Godine. ti si u onih 6% koji misle da su slijetanje krivotvorili..... Svatko ima pravo na izbor.

 

 Jel znas da je u nemackoj cak i vise - 95 prema 5 ali da se NISU spustili. Jel znas da su holandske novine odmah nakon prvog sletanja objavile vesti da je sve fejkano...

 

O svemu ostalome u postu... ipak je zamorno objasnjavati se toliko po forumima, dokumentarac ce ti bolje objasniti jer ima odgovore na sva tvoja pitanja. Bar prvicna i dobar je za start. Sto se tice ljudi koji su radili tamo... Pa i oni su prevreni, kako ti nije jasno. Ako ti radis u nekom gigantu kao sto je NASA, mislis da ces znati sve detalje? Ne verujem. Ti ces pre "verovati" da znas, nego sto ces stvarno znati. Ako radis na analizu kisika u kapsuli ti radis analizu kisika a ne analizu putanje, jel da?!

Sve što taj dokumentarac pokuša pobit je većinom jedno te isto - slike, otisak od cipele i motora, zvijezde, kamenje, tv prijenos... Sve je to pobijeno al ću ipak pogledat. A nestali nacrti su možda jedna jedina stvar koja djeluje sumnjivo.... i da, kad si u tolikoj korporaciji ili agenciji, naravno da ne znaš što se događa. Ali nije trebalo sakriti istinu od tehničara. Koliko ima drugog osoblja koje je trebalo prevariti....

 

EDIT: zab reć... Europa... hm... Rusi su bili gadan problem i cijela teorija je 95% ruska izmišljotina.... Uopće me ne začuđuju te statistike.

I've seen things that you people wouldn't believe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:36 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
40 godina slijetanja na Mjesec
  1. gledam te slike mjeseca i sve su neke iste, prikazuju mali radijus panorame mjeseca( valjda zato što nisu imali više na raspolaganju kad je snimano na zemlji (hangarima). al tek toliko malo pogledajte kad se snima slično tlo na zemlji kako izgleda. taj mjesec kao da ima radijus od par kilometara. zanima me vaše mišljenje -slike a s obzirom da je to mjesec, dakle bez zraka, magle i slično vidljivost bi trebala biti barem par desetaka kilometara ako mu je promjer 3.400 km.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:51 (alien).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Sum_of_all_fears kaže...

 

EDIT: nebo bez zvijezda je jako puno puta objašnjeno od strane stotina fotografa i znanstvenika. Ako se potrudiš, možeš i neš slično napravit doma. Malo igranja sa ekspozicijom, ISO osjetljivošću i refleksija na tlu pa da vidiš...

 

 Ne radi se o nebu bez zvezda na jednoj fotografiji zbog super expozicije... Radi se o "zaveri cutanja", mladicu. Ako tebe odvedu u New Yoork brodom ne znam dali ce biti tvoja prva reakcija: "Jooj koliki hamburger", ili ce biti "Mama, mama, evo kipa slobode, mama..."

A pri tom, ne zaboravi da oni nisu prvi put isli u New York vec NA DRUGO NEBESKO TELO u historiji covecanstva, do boga! Ladno ragovaraju o zastavi...

Ma, bezlogicno i besmisleno... Ali svako sa i malo logike moze sam zakljuciti sve, ne trebaju mu teorije nikoga i nicega.

Vec sam dao jedan predlog jako vazan - gledajte originalne, oficijalne, NASAine snimke ali CELOSNE i po mogucnosti SVE za redom. Sa malo logike ne treba vam niko i nista drugo. Ima se sta videti. Kada ih pogledate cini mi se da cete drugacije govoriti. Ne trebaju vam onda dodatni dokumentarci. Ili ste ih vec pogledali?! Anybody?!

Vreme je rucku, sijesti i tako to...

15 godina
odjavljen
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec

Odustajem od rasprave. Svatko ima svoje mišljenje o slijetanju ili ne-slijetanju....

I've seen things that you people wouldn't believe...
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
alien kaže...
  1. gledam te slike mjeseca i sve su neke iste, prikazuju mali radijus panorame mjeseca( valjda zato što nisu imali više na raspolaganju kad je snimano na zemlji (hangarima). al tek toliko malo pogledajte kad se snima slično tlo na zemlji kako izgleda. taj mjesec kao da ima radijus od par kilometara. zanima me vaše mišljenje -slike

 Bravo - odlicno zapazanje! Vantage point je najalarmantnija stvar za svakog ko i malo poznaje kameru. Kada sam prvi put u celosti gledao spustanja, ni jedan snimak, ni jedna fotografija nema BESKONACNOST u odnosu prostora i perspektive. Alarmantno je i to sto kod svake fotografije necega sto je nama poznato, mi razaznajemo detalje! Detalji su veoma vazna stvar i ujedno jako bitna upravo za analizu snimaka i fotografija sa ovih "misija". Nase je oko "istrenirano" tokom nase evolucije, da "hvata" te detalje. Sada pogledaj onaj glupi gipsani model meseca bas sa prvog spustanja i usporedi detalje na njemu sa onih fotografija koje su napravljene sa relativne udaljenosti vestackih satelita pa mi reci koji ima vise detalja.

Pogledaj onda ona "mrtva" brda iza. Zaustavi snimak i analiziraj dali imaju dubinu ili vise lice na pozorisnu kulisu. (Da ne pricamo o anomalijama visine i neramnomernog, zbunjujuceg odnosa nasprem drugih predmeta okolo). Svaki iskusniji scenski radnik zna kada kulisa "preuzima" "dubinu" prostora.

.

Bravo alien, to je pravo zapazanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:59 (Solo).
16 godina
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec

Angel, uvažavam mišljenja, ali mišljenje da je ovo hoax je, da prostiš - sranje. Ne može postojati mišljenje o nečemu što je jasna činjenica. Postoji samo jedan činjenica.

Solo, dakle, zvijezde se iz šatla vide ili ne vide ovisno o položaju sunca. S Mjeseca se ne vide jer je površina visoko reflektivna i zbog čega i vidiš Mjesec često i po danu. Zemlja nije toliko reflektivna kao Mjesec i ima atmosferu, pa se dobar dio svjetla lomi. Ponekad, uglavnom uvijek, ne vidiš zvijezde sa Zemlje, zbog svjetla grada; "svjetlosnog smoga".

Da imaš pojma o fizici, valnim duljinama svjetlosti, refrakciji valova zvanoj i "lom svjetlosti", raznim medijima itd.

Na isti način imaš i dokazano zašto se zastava njiše u vakuumu, zašto oštar pijesak zadržava oblik, zašto vidimo Auroru Borealis, zašto VA pojasevi nisu šteti kada si izložen kratko vrijeme, zašto nas kozmičke zrake ne ubiju, a sprže elektroniku... postavljaš pitanja i "dokaze" na razini osnovne škole.

 

Mišljenje i različito mišljenje možeš imati o kvaliteti premijerskog posla Ive Sanadera, ali nikako ne možeš imati mišljenje o elementarnoj fizici. Da ne govorim koliko je bahato i arogantno svoje neznanje o ponašanju svjetla (fotografija) u vakuumu i atmosferi (i drugim medijima) pripisivati tuđim hoaxima. To su OSNOVE fizike valova.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 16:58 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
naxeem kaže...

Angel, uvažavam mišljenja, ali mišljenje da je ovo hoax je, da prostiš - sranje. Ne može postojati mišljenje o nečemu što je jasna činjenica. Postoji samo jedan činjenica.

Solo, dakle, zvijezde se iz šatla vide ili ne vide ovisno o položaju sunca. S Mjeseca se ne vide jer je površina visoko reflektivna i zbog čega i vidiš Mjesec često i po danu. Zemlja nije toliko reflektivna kao Mjesec i ima atmosferu, pa se dobar dio svjetla lomi. Ponekad, uglavnom uvijek, ne vidiš zvijezde sa Zemlje, zbog svjetla grada; "svjetlosnog smoga".

Da imaš pojma o fizici, valnim duljinama svjetlosti, refrakciji valova zvanoj i "lom svjetlosti", raznim medijima itd.

Na isti način imaš i dokazano zašto se zastava njiše u vakuumu, zašto oštar pijesak zadržava oblik, zašto vidimo Auroru Borealis, zašto VA pojasevi nisu šteti kada si izložen kratko vrijeme, zašto nas kozmičke zrake ne ubiju, a sprže elektroniku... postavljaš pitanja i "dokaze" na razini osnovne škole.

 

Mišljenje i različito mišljenje možeš imati o kvaliteti premijerskog posla Ive Sanadera, ali nikako ne možeš imati mišljenje o elementarnoj fizici. Da ne govorim koliko je bahato i arogantno svoje neznanje o ponašanju svjetla (fotografija) u vakuumu i atmosferi (i drugim medijima) pripisivati tuđim hoaxima. To su OSNOVE fizike valova.

 E sad si ga posra, kazu u Dalmaciji, cini mi se.

Bas tu si na skliskom terenu kod mene oko vakuuma, atmosferi i fotografija samih. Citaj prvo post iznad. Onda kad si toliki fizicar, (pretpostavljam), trebalo bi da znas da za fotografiju u vakuumu je apsolutno NEMOGUCE da ima oreol, (eng - halo), od svetlosti sunca jer NEMA atmosfere da se zraka lomi.

Idi sad pa se sakrij i prestani da izigravas dezurnog policajca na forumu.

.

EDIT: Ako si propustio: There is no spoon

evo ti i link da skontas o cemu ja to

https://www.youtube.com/watch?gl=US&feature=related&v=ZaJPNrf1DPY

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 17:08 (Solo).
15 godina
neaktivan
offline
40 godina slijetanja na Mjesec

 

Ja nemogu vjerovat koji lik je ovaj Solo e. Presmijesan je. Znaci Ameri i NASA su vodili racuna o svemu, ali

se nenadano pojavio 40 godina kasnije jedan Solo koji pobija sve teorije koje zagovaraju slijetanje na Mjesec.

 

Ignorance is bliss pmatnjakovicu moj...

 

Citam ovo iz dana u dan i zadivljen sam snagom koju ulazes da obranis svoje stavove. Nevjerojatno! I Kopernika

su bacali na lomacu kad je prosro da je zemlja okrugla. Sto je novo, cudno je, za ne povjerovat, tako je uvijek. Samo

nekoga drzi par minuta, a nekoga cijeli zivot i gubi se u tome. E pa JFK-a nije koknuo Oswald, Manson family uopce

ne postoje i nisu roknuli Sharon Tate...i ako jesu, zasto bas u to vrijeme Polanski nije bio doma... tako da je onda

Morrison ziv, pa Kennedy, pa Elvis, pa Tupac....cekalo se 7 i vise godina na njegovu teoriju o povratku, pa nista,

ostali praznih rukava oni koji cu cekali...e, pa ne ide to tao....

 

...sjene nisu paralelne zbog neravne konfiguracije terena, zastava se njise vise u vakuumu nego na zraku bez vjetra,

hodanje i skakutanje ekvivalentno je onome na Zemlji uz, naravno, 1/6g...i tako dalje...no ti to sve znas i uzivaj u svom

"neznanju"...samo kopaj dalje po google-u kako drugima savjetujes i ostavi se corava posla, nemoj...

 

mislim ono, teorija zavjere postoji oko svega, sto god zamislis, zato da se stvari ucine zanimljiv i velicanstvenijim...

 

ono, sjetim se kako je bilo kao, uzmes The Last Supper od da Vincija, napravis mirror image i poklopis face s originalom

i dobijes sveti gral, lik koji drzi dijete i temlpara...give me a break....

Lik je naslikao sliku na zidu Santa Maria della Grazie u Milanu i tocka...nema da Vincijevog koda, nema sranja i poklapanja,

skrivene poruke...

Pusti ta Michael Moore sranja, Zeitgeist i sve....znam Bibliju napamet i u tom dokumantarcu ima toliko sranja da je smijesno....

 

 

Kao da tebi netko kaze da nzenam, procesor ima ploče koje se okrecu i da ih citaju magnestke igle...smijesno i bljak...

 

 

Pozz

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Solo kaže...
Onda probaj Ralph Raenee, koji je samouk inzenjer i koji je otkrio veliki broj anomalija.
Solo kaže...

Svaki iskusniji scenski radnik zna kada kulisa "preuzima" "dubinu" prostora.

A to tko su ti izvori i reference, govori samo za sebe...

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
naxeem kaže...
Solo kaže...
Onda probaj Ralph Raenee, koji je samouk inzenjer i koji je otkrio veliki broj anomalija.
Solo kaže...

Svaki iskusniji scenski radnik zna kada kulisa "preuzima" "dubinu" prostora.

A to tko su ti izvori i reference, govori samo za sebe...

 Prvo guglaj malo o Reneu pre no sto izvrces reci. To u prostim recima znaci da treba da procitas sta je izumio sta je napisao i tako te banalne sitnice.

Referenca o scenskim radnicima mi nije jasna sta tebi nije jasno. Jel znas prvo sta je scenski radnik?

16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Mike Litoris kaže...

 

Ja nemogu vjerovat koji lik je ovaj Solo e. Presmijesan je. Znaci Ameri i NASA su vodili racuna o svemu, ali

se nenadano pojavio 40 godina kasnije jedan Solo koji pobija sve teorije koje zagovaraju slijetanje na Mjesec.

 

Ignorance is bliss pmatnjakovicu moj...

 

Citam ovo iz dana u dan i zadivljen sam snagom koju ulazes da obranis svoje stavove.

 

 

 Ovih se dana stvarno osecam besposlicarski jer ne idem na odmor i vec hvatam sebe kako stvarno odgovaram na svakom besmislenom postu pa i na tvome, eto...

Ja Mike Litorise, bar branim (!!!), nesto. Sta i koga branis ti?

Ja sam covek koji postuje svakoga koji brani svoj stav cak i ako se ne slazem sa njime. Recimo, znam coveka koji je toliko strastven oko biblije i brani "slovo bozije" i pokusava mi cesto nesto citirati i filozofirati oko toga.

Ja se ne slazem sa biblijom vec jako odavno, ali cenim zar u njemu kako on to brani i veruje.

Sta i koga branis ti?

15 godina
offline
40 godina slijetanja na Mjesec

mike litoris da znaš bibliju napamet to ti vjerujem. previše je toga nejasnoga, u cijeloj ovoj raspravi nije pokriveno ni 5% dokaza o lažiranju slijetanja na mjesec.  malo se pozabavite o 10 astronauta umrlih pod sumnjivim oklonostima u to vrijeme.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
40 godina slijetanja na Mjesec

auu, tema ode k jadu :S xD

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Solo kaže...
naxeem kaže...
Solo kaže...
Onda probaj Ralph Raenee, koji je samouk inzenjer i koji je otkrio veliki broj anomalija.
Solo kaže...

Svaki iskusniji scenski radnik zna kada kulisa "preuzima" "dubinu" prostora.

A to tko su ti izvori i reference, govori samo za sebe...

 Prvo guglaj malo o Reneu pre no sto izvrces reci. To u prostim recima znaci da treba da procitas sta je izumio sta je napisao i tako te banalne sitnice.

Referenca o scenskim radnicima mi nije jasna sta tebi nije jasno. Jel znas prvo sta je scenski radnik?

Rene? LOLZ

 

In addition to contending that NASA never sent astronauts to the moon, Rene also proposes:

 

15 godina
odjavljen
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
vjeko kaže...
Solo kaže...
naxeem kaže...
Solo kaže...
Onda probaj Ralph Raenee, koji je samouk inzenjer i koji je otkrio veliki broj anomalija.
Solo kaže...

Svaki iskusniji scenski radnik zna kada kulisa "preuzima" "dubinu" prostora.

A to tko su ti izvori i reference, govori samo za sebe...

 Prvo guglaj malo o Reneu pre no sto izvrces reci. To u prostim recima znaci da treba da procitas sta je izumio sta je napisao i tako te banalne sitnice.

Referenca o scenskim radnicima mi nije jasna sta tebi nije jasno. Jel znas prvo sta je scenski radnik?

Rene? LOLZ

 

In addition to contending that NASA never sent astronauts to the moon, Rene also proposes:

 

Sorry Solo ali ovo gadno ubija teoriju da su ti "samouki znanstvenici/inženjeri" prave osobe koje bi trebalo pitati jesu ljudi sletjeli na mjesec... Našao sam da je rene imao ispada ali ovaj sa gravitacijom mi je promaknuo... Nek se on uhvati lopate i krampa a ne analize slijetanja koja su se definitivno dogodila (znam da je umro ali svejedno)... Ti si povjerovao čovjeku koji tvrdi da je Einstein u krivu?

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
neaktivan
offline
40 godina slijetanja na Mjesec

Ima li netko informacije o fotografijama mjesta slijetanja visoke razlučivosti? Mislim da smo toliko napredovali da nam to ne bi trebao biti problem?

 

Mike Litoris kaže...

Zeitgeist i sve....znam Bibliju napamet

 

Oprosti, no ovo je veoma smiješna tvrdnja. Pokazuju što misliš o sebi, odnosno koliko misliš da znaš.

 

Ne branim Zeitgeist, netočno smeće od dokumentarca (barem religijski dio), samo komentiram tvoje "...znam Bibliju napamet...".

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 18:30 (Random.).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Random. kaže...

Ima li netko informacije o fotografijama mjesta slijetanja visoke razlučivosti? Mislim da smo toliko napredovali da nam to ne bi trebao biti problem?

 

Ovo?

16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Random. kaže...

Ima li netko informacije o fotografijama mjesta slijetanja visoke razlučivosti? Mislim da smo toliko napredovali da nam to ne bi trebao biti problem?

 Prvo @vjeko, pre no sto lolas po forumu kulturno je procitati SVE prethodne postove i pre no sto linkas nesto bezveze trebalo bi biti argumentovano a ne sprdacina.

@Sum_of_all_fears, varas se ako mislis da i prije nije bilo ljudi koji su pobijali neciju teoriju i to vemoa "autoritativnih", (uspesno ili bezuspesno to je drugo pitanje). Ne vidim sta je tu smesno. Autoriteti su zapravo tu da se KONSTANTNO preispituju. Zbog nas samih (ljudi), ako zbog nicega drugog. To je BTW offtopik tema je sta je on napisao o Apollo i sta je zakjucio. Nesto sto nisu uspeli bas da pobiju. Citaj dalje.

.

Random, fotografije koje sam ja jako odavno skinuo sa NASAinog sajta su 2359x2374. Tada se nisu stideli da imaju fotografije tih rezolucija. Sada nisam bio u zadnje vreme. Secam se samo da su neke "nestale" sa sajta. Cak je i sajt bio promenjen. Ali, mogu ti ih zapakovati i poslati ako te toliko interesuju. Originalne i ni malo doragjivane ili slicna glupost.

.

EDIT: OMG sada vidim, pa cak i video je nestao ne samo fotke. Eh, sta se sve radi da se prikrije "uspeh" for all men kind

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 18:41 (Solo).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Random. kaže...

Ima li netko informacije o fotografijama mjesta slijetanja visoke razlučivosti? Mislim da smo toliko napredovali da nam to ne bi trebao biti problem?

 

Mike Litoris kaže...

Zeitgeist i sve....znam Bibliju napamet

 

Oprosti, no ovo je veoma smiješna tvrdnja. Pokazuju što misliš o sebi, odnosno koliko misliš da znaš.

 

Ne branim Zeitgeist, netočno smeće od dokumentarca, samo komentiram tvoje "...znam Bibliju napamet...".

NASA's Lunar Reconnaissance Orbiter, ili LRO je snimio ove fotografije, a snimke veće razlučivosti bi trebale stići u budućnosti kad se spusti u nižu orbitu, inače evo i tu je objašnjeno zašto ih već nemamo.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 40 godina slijetanja na Mjesec
Solo kaže...

 Prvo @vjeko, pre no sto lolas po forumu kulturno je procitati SVE prethodne postove i pre no sto linkas nesto bezveze trebalo bi biti argumentovano a ne sprdacina.

Sprdačina je taj Rene, njegove teorije i naposljetku ljudi koji vjeruju takvim budalama...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: 40 godina slijetanja na Mjesec (II dio)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice