Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

poruka: 45
|
čitano: 7.706
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potraga za uzročnikom vinske glavobolje".
15 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

tko rano pije, sam u nju pada. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

'.. halfe drinken, halfe šarcu giben..', kao prvi poznati konj-alkoholičar, no u tome nema slavenske trilogije, treće polovice ili karika koja nedostaje?

-eto, zato mi tijelo kaže 'ne' crnom vinu, dok uz bebeka i gitaru nikad ne treba vjerovati vinu (nespecificirane boje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
ihush kaže...

 

-eto, zato mi tijelo kaže 'ne' crnom vinu, dok uz bebeka i gitaru nikad ne treba vjerovati vinu (nespecificirane boje).

Zato se samo bijelo pije čisto (ili u gembu), eventualno rose.

Crno obavezno miješat s colom, pa onda nije tak pogubno.

I malo rakijice u smjesu, za "potvrdit" - trop kad je već bal...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 7:59 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Bijelo vino mogu popit. I to pogotovo u ovim hladnim danima volim kuhano vino popiti da me zagrije. Sve ostalo mogu i manje od deci popiti i odmah se u obrazima, oko očiju i ušima zacrvenim kao paprika. Ili isto nekakva reakcija alergijska, ili mi ekspresno tlak digne.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Moram li šta reć?

 
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
Ja pijem samo crne bevande, za mene nema boljeg.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
Od dobrog vina glava ne boli i to je isprobano više puta 🤭
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
I @Doc spominje "kvalitetan alkohol". Kad kažemo "loše vino" jel to do molekula alkohola koje su "loše", ili je to do svega ostalog šta ima a ne bi trebalo biti u vinu?
14 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

eh....

 

jedna teorija veli da postoje dobra i loša vina, druga da postoje dobri i loši pilci...

 

da prisnažim:

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 12:55 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
I ja sam alkoholicar.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
- jesi ikad pio loše vino?
- jesam.
- kakvo je bilo?
- dobro... 🤷
 
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Evo jedan protip za kronere svih generacija i uzrasta: Rehidromiks, prašak za dan poslije.

Crno vinčeko? Come at me, bro!

 

EDIT: Na stranu ovaj wunderprašak, s crnim se ipak nije za zajebavat. Treba ciljat na provjerene sorte iz provjerenih vinarija ili eventualno lokalnih hobby vinara (potonje i dvaput provjeriti, ako treba).

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 14:15 (pr0n_addict).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Rakije, rakije amo jer utjehe nema u razblaženoj bevandi, voda ne valja nigdje a kamo li u vinu, što bi rekao pijani vagonaš koji je čekao vlak u Puli ranih 90' gledajući natpis iznad slavine, "Pitka voda! Pa 'ko je to vidio!?"

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
notloB kaže...

Rakije, rakije amo jer utjehe nema u razblaženoj bevandi, voda ne valja nigdje a kamo li u vinu, što bi rekao pijani vagonaš koji je čekao vlak u Puli ranih 90' gledajući natpis iznad slavine, "Pitka voda! Pa 'ko je to vidio!?"

HC alkosi piju lijekove za jetru s vinčekom. Ma ni antabus im ne može ništa.

Jebiga, to je takav način života.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
2 godine
online
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
pr0n_addict kaže... sam jednom čekao vlak
notloB kaže...

Rakije, rakije amo jer utjehe nema u razblaženoj bevandi, voda ne valja nigdje a kamo li u vinu, što bi rekao pijani vagonaš koji je čekao vlak u Puli ranih 90' gledajući natpis iznad slavine, "Pitka voda! Pa 'ko je to vidio!?"

HC alkosi piju lijekove za jetru s vinčekom. Ma ni antabus im ne može ništa.

Jebiga, to je takav način života.

 Ja sam jednom čekao vlak u karlobagu i došao mi avion, s dobrom molitvom, podaj majko, dođe ti i leteći tanjur...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 14:33 (notloB).
10 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
mGT kaže...
Od dobrog vina glava ne boli i to je isprobano više puta 🤭

 

ovo djelomično stoji :)

uglavnom pijem crno vino, butelje u rasponu 30-60kn, imao sam glavobolje i od skupljih kao i od jeftinijih :)

 

mislim da je legendarni Boris Dvornik rekao nešto u stilu kako vino treba piti tako da se nakon svake druge čaše popije čaša vode (bilo je u nekom dokumentarcu, ne sjećam se točno kojem)

12 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
60nine kaže...
mGT kaže...
Od dobrog vina glava ne boli i to je isprobano više puta 🤭

 

ovo djelomično stoji :)

uglavnom pijem crno vino, butelje u rasponu 30-60kn, imao sam glavobolje i od skupljih kao i od jeftinijih :)

 

mislim da je legendarni Boris Dvornik rekao nešto u stilu kako vino treba piti tako da se nakon svake druge čaše popije čaša vode (bilo je u nekom dokumentarcu, ne sjećam se točno kojem)

Nemoj me krivo shvatit,dobro crno vino(u dućanu) je rijetko ispod 10 eura butelja 0.75, to kaj si ti pil spada u "donju" klasu, makar zna iznenadit koji puta.Volim spit cr o vino, al kod mene je ona: pij malo pij  kvalitetno 😀

2 godine
online
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
mGT kaže...
60nine kaže...
mGT kaže...
Od dobrog vina glava ne boli i to je isprobano više puta 🤭

 

ovo djelomično stoji :)

uglavnom pijem crno vino, butelje u rasponu 30-60kn, imao sam glavobolje i od skupljih kao i od jeftinijih :)

 

mislim da je legendarni Boris Dvornik rekao nešto u stilu kako vino treba piti tako da se nakon svake druge čaše popije čaša vode (bilo je u nekom dokumentarcu, ne sjećam se točno kojem)

Nemoj me krivo shvatit,dobro crno vino(u dućanu) je rijetko ispod 10 eura butelja 0.75, to kaj si ti pil spada u "donju" klasu, makar zna iznenadit koji puta.Volim spit cr o vino, al kod mene je ona: pij malo pij  kvalitetno 😀

 Donja klasa all the way, tu čuješ nejpametnije preporuke, one s dna kace, preko puta dućana, jednom u tri mjeseca i pametan si i sve a i gotive te i budeš super u kvartu, preporuka uložiti novac, ne zezaju ti dijete i čak dobiješ preporuku za zgodnu malu preko puta za malog, sve super, nikako se ne zamijerati lokalnim tipovima pred dućanom, to je opasan biznis..

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 15:13 (notloB).
10 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
mGT kaže...

Nemoj me krivo shvatit,dobro crno vino(u dućanu) je rijetko ispod 10 eura butelja 0.75, to kaj si ti pil spada u "donju" klasu, makar zna iznenadit koji puta.Volim spit cr o vino, al kod mene je ona: pij malo pij  kvalitetno 😀

 

ne shvaćam te krivo, slažem se, samo sam napisao koja najčešće kupujem - nije da nisam pio i skuplja :)

isto tako, probao sam i dosta vina koja su bila oko 40-50kn, a bila su bolja od onih preko 100kn - no to je već subjektivni dojam valjda, ionako više naginjem dobrom craft pivu i ginu :)

16 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
Meni je stari rekao da ako se stavi papirić od cigarete (nekoroštene) u vino i potopi ga se čačkalicom, mjerenjem vremena potrebnog da se ponovo digne, se može vidjeti koliko je vino prirodno. Neke tvariniz vina se zalijepe za papir i on postane lakši. G. Raos bi vjerujem mogao reći više oko kemije i koliko je to ispravno.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Ako piješ umjereno možeš pit koliko hoćeš.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Ajd sad da upitam nove generacije, i to ne alkosa ;), nego nazi gramaticare.

 

Zedan si bio.

Napio si se vode.

I sad si namiren po tom pitanju.

 

Kako ces nekome reci da ti ne treba vise vode?

 

(dodatno objasnjenje pitanja: bio si gladan, neko te pita jesi jos gladan, ti ces mu reci "sit sam")

 

Koji je odgovor za vodu ("slash" hidraciju)?

 

(Ajare ako ti ne odogovoris ovo kao druga ili treca replika, nema gemishta za tebe ;) )

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

napojen sam...

 

iako to iz principa nikad ne bi rekao nekoj prsatoj žemskinji koja bi mi recimo, povrijedila tjelesni integritet mojih ustiju svojim bradavicama...

 

milosti ne tražim niti bih vam je dao !!!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 16:45 (Stric_Jura).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
Stric_Jura kaže...

napojen sam...

 

iako to iz principa nikad ne bi rekao nekoj prsatoj žemskinji koja bi mi recimo, povrijedila tjelesni integritet mojih ustiju svojim bradavicama...

 

milosti ne tražim niti bih vam je dao !!!

 Stoka se napaja.

 

Idemo dalje ;)

 

***edit***

 

Odgovor koji znam, dao mi je covjek koji radio u JLZ-u (pokojni je) i osobno je poznavao Krlezu (ako se to moze smatrati kao meritum).

 

Dakle, idemo Mazuranovci.....

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 16:56 (syncmaster245b).
7 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Uberhidriran? 

 

Šalim se, gasan je bilo popularno, ali ne znam da je baš po pravopisu.

Nisam stručan, al mogu pogledat...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
fer-de-lance kaže...

Uberhidriran? 

 

Šalim se, gasan je bilo popularno, ali ne znam da je baš po pravopisu.

Nisam stručan, al mogu pogledat...

 

 Nope ;)

 

Moram priznati da sam malo razocaran sto se nisu javile ove nase forumske uber patriote, no s druge strane premalo je vremena proslo.

 

Uglavnom, termin koji sam naslijedio, kad ga iznesem, biti ce vjejoratno "downer", no eto, to je ono sto sam naucio, no originalna ideja je bila koliko ce biti zainteresiranih.

Nazalost, vas dva prva sumjivaca ste bili skoro pa ocekivani (osim Ajara), skoro da bih rekao da vas ne bih ni brojao (elem Ajare imas jos sanse :D )

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 17:51 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
syncmaster245b kaže...

Ajd sad da upitam nove generacije, i to ne alkosa ;), nego nazi gramaticare.

 

Zedan si bio.

Napio si se vode.

I sad si namiren po tom pitanju.

 

Kako ces nekome reci da ti ne treba vise vode?

 

(dodatno objasnjenje pitanja: bio si gladan, neko te pita jesi jos gladan, ti ces mu reci "sit sam")

 

Koji je odgovor za vodu ("slash" hidraciju)?

 

(Ajare ako ti ne odogovoris ovo kao druga ili treca replika, nema gemishta za tebe ;) )

 

fer-de-lance kaže...

Uberhidriran? 

 

Šalim se, gasan je bilo popularno, ali ne znam da je baš po pravopisu.

Nisam stručan, al mogu pogledat...

 

 je. gasan je tekući pandan pojmu sit. i kaže se "gasiti žeđ" (etimologija). no ne rabi se baš uobičajeno jer ... tu se ne staje. ima dalje: napit, utažen (ovo je jednako i za njupus), pripit, pijan, betoniran, mortus, šeks, grdović ... (ovisno o stupnjevanju) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 18:18 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
Ajar kaže...

 je. gasan je tekući pandan pojmu sit. i kaže se "gasiti žeđ" (etimologija). no ne rabi se baš uobičajeno jer ... tu se ne staje. ima dalje: napit, utažen (ovo je jednako i za njupus), pripit, pijan, betoniran, mortus, šeks, grdović ... (ovisno o stupnjevanju) 

 Hehe bio si blizu, no mislim da ne dugujem gemisht.

Da ne rastezem previse:....

 

"Hoces jos vode?"

"Hvala, pitan sam"

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 19:16 (syncmaster245b).
11 godina
offline
Re: Potraga za uzročnikom vinske glavobolje
Ne sjećam se kad sam zadnji put bio pijan tak da mogu pit
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Potraga za uzročnikom vinske glavobolje

Pijem crno vino kao antihistaminik kad dobijem urtikariju (koprivnjaču), tako da teorija o histaminiku otpada. 

Sve je to "na psihičkoj bazi" 

 

Treba piti češće i količinski više crnoga vina  svakodnevno i glavobolje prestaju...

 

Ljudi koji piju svakodnevno "malo više alkohola" nemaju mamurluke i jutarnje glavobolje (znanstveno dokazano)

 

In Vino Veritas

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice