Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

poruka: 117
|
čitano: 29.686
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po".
9 mjeseci
odjavljen
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
mbaksa kaže...

Ovo zadnje također nije istina. U više navrata su u propisno odrađenim studijama, na koje su potrošili miljarde dolara, pokušali dokazati da zasićene masti uzrokuju probleme, da uzrokuju bolesti srca i krvnih žila, no nisu uspjeli - jer one to ne čine. Zasićene masti su bez pravih dokaza demonizirane od Ancela Keysa kako bi se otvorilo prostora za industriju šećera i škroba i apsurdnu piramidu prehrane temeljenu na nizom škrobnih obroka - zasićene masti neopravdano su proglašene štetnima da bi se onda svijetu šećer i škrob "prodali" kao neštetna alternativa, iako je stvarnost potpuno suprotna. Pogledaj malo što kaže Dr. Ben Bikman, koji se intenzivno bavi tim stvarima. Dolazi do promjene paradigme i istina se više ne može prikriti. Cat is out of the bag!

 ovo je tragična istina. i nikome ništa.

danas nakon svega, opet se u tragovima spominje ovaj činjenični fakt.

blokada mozga kada im se vrati na pregled pacijent koji je pucao od kolesterola, a kasnije jetra kao u bebe.. unosio masnoće za koje su mu oni rekli da bježi od njih.

13 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Došao mi frend neki dan nakon mise ispred crkve, i veli da me treba nešto pitati, onak konspirativno. pita, kak ja uspijevam biti tako fit i da mi se kile uopće ne love. ja mu velim da zapravo dosta pojedem kad jedem, ponekad 4 jaja za doručak, neki low carb kruh tanku šniticu sa debelim premazom maslaca ili kosane masti, punomasni jogurt pun probiotika (sam ga radim), i obavezno nešto zeleno - krastavac, zelje, neka salata od 5-6 vrsta biljaka...i kažem mu ja da prebaci težište na masnoće, smanji kruh koliko može, jede puno jaja i vidimo se sljedeću nedjelju. Dođe on tako drugu nedjelju i sav sretan kaže da je smršavio 1.5kg. Jučer sam ga vidio, sad je već na minus 3. Čovjek sav sretan, a jede nikad bolje 😀
 
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...
mbaksa kaže...

Ovo zadnje također nije istina. U više navrata su u propisno odrađenim studijama, na koje su potrošili miljarde dolara, pokušali dokazati da zasićene masti uzrokuju probleme, da uzrokuju bolesti srca i krvnih žila, no nisu uspjeli - jer one to ne čine. Zasićene masti su bez pravih dokaza demonizirane od Ancela Keysa kako bi se otvorilo prostora za industriju šećera i škroba i apsurdnu piramidu prehrane temeljenu na nizom škrobnih obroka - zasićene masti neopravdano su proglašene štetnima da bi se onda svijetu šećer i škrob "prodali" kao neštetna alternativa, iako je stvarnost potpuno suprotna. Pogledaj malo što kaže Dr. Ben Bikman, koji se intenzivno bavi tim stvarima. Dolazi do promjene paradigme i istina se više ne može prikriti. Cat is out of the bag!

 ovo je tragična istina. i nikome ništa.

danas nakon svega, opet se u tragovima spominje ovaj činjenični fakt.

blokada mozga kada im se vrati na pregled pacijent koji je pucao od kolesterola, a kasnije jetra kao u bebe.. unosio masnoće za koje su mu oni rekli da bježi od njih.

Ljudi se polako osvještavaju. Trebat će puno vremena za to, jer su više generacija ljudi uvjeravali u neistine. I teško je sad, kad od kad znaš za sebe smatraš da su zasićene masnoće štetne, a biljne masnoće zdrave, sad odjednom se sve to izokrene. I sad odjednom zapravo ispada da ljudsko tijelo kao pogonsko gorivo preferfira ketone (a do ne tako davno prosječni čovjek nije ni čuo za ketone - mnogi, možda i većina, ni dan danas ne znaju što su ketoni!), a ne glukozu.

 

Ali dobro - praktički svaka osoba koja prijeđe na keto dijetu i na njoj ostane, a da je imala neke zdravstvene probleme, poboljšat će si zdravlje i onda će okolo drugima pričati kako je to super stvar, kako su se preporodili. I tako se to nezaustavljivo širi narodom, a propagadna mašinerija i dalje demonizira zasićene masnoće i prikriva stvarnu štetnost šećera i škroba. Što se dulje to odvija, to će ljudi biti više ljuti kad više činjenice neće moći ni na koji način prikriti.

 

Zamisli sad ovo - čovjek ima dijabetes tipa 2, pokušava slijediti upute liječnika, guta tablete koje mu je liječnik propisao, no stanje mu se pogoršava. Kroz godine ili desetljeća takvog "liječenja" čovjek oslijepi, određu mu nogu ili mu zakažu bubrezi. I onda jednog dana sazna da se mogao izliječiti od dijabetesa tipa 2 prelaskom na keto (low-carb high-fat) dijetu, a to mu liječnici nisu "propisali"! Taj čovjek će poludit! Potencijalno je mogao biti zdrav i čitav, potencijalno je mogao biti ni na jednom lijeku - da se počeo ispravno hraniti, a nitko mu to nije rekao i pustili su ga da snosi vrlo teške posljedice svoje (vrlo često izliječive) bolesti! Bit će gadno u budućnosti za sve ove koji su dijabetičare pustili da ih ta bolest trajno ošteti ili ubije.

9 mjeseci
odjavljen
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

i to bi bilo to.

može lock teme.

bug je odličan sa indeksiranjem u tražilicama i nekom će thread dobro doći u pokušaju preobrazbe ka boljitku.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Popularna keto dijeta zdravstvena je katastrofa, pokazala je studija. Full je loša posebno za dijabetičare.
 
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Gajotres kaže...
Popularna keto dijeta zdravstvena je katastrofa, pokazala je studija. Full je loša posebno za dijabetičare.

Totalni apsurd! Dijabetičari (govorim o tipu 2) su dijabetičari zato jer su prečesto tijekom dana konzumirali puno ugljikohidrata (šećera i škroba), nisu se dovoljno kretali da bi to offsetali i nisu izbacili većinu masnoća iz prehrane (šećer + masnoće, kaže Randleov ciklus, zaključaju stanicu od prihvata energije).

 

E sad, ako je često konzumiranje ugljikohidrata glavni faktor razvoja dijabetesa, kako onda izbacivanje izgljikohidrata iz prehrane može biti katastrofa za dijabetičare? Kako raditi suprotno od onog što si radio da te dovede u bolest može biti loše?!

 

Nemoj pratiti propagandu. Daj studiju o kojoj govoriš pa da vidimo jel ona stvarno kaže to što tvrdiš da kaže i koliko je bitna u čitavoj priči.

 

EDIT: Možda još jedna napomena. Keto dijeta je popularna ne zato jer je to posljednja moda, nego zato što funkcionira! I kako vrijeme prolazi, bit će sve popularnija, jer će se ljudi sve više oporavljati od kroničnih i "neizlječivih" bolesti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 15:16 (mbaksa).
2 godine
online
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
mbaksa kaže...
notloB kaže...
Maslinovo kažu da je ok, krcato polinezasićenim masnim kiselinama,

Ovo iza zareza nije istina - ekstradjevičansko maslinovo ulje ima 14% zasićenih, 73% mononezasićenih i 11% polinezasićenih masnih kiselina. Dakle, maslinovo ulje krcato je mononezasićenim masnim kiselinama (koje su OK), daleko iza toga su zasićene masne kiseline (koje su također OK), a najmanje ima polinezasićenih masnih kiselina (koje nisu OK, barem ne u imalo većim količinama).

 

notloB kaže...
mediteranska prehrana je od znanstvene zajednice proglašena kao "najbolja na svijetu", što god to značilo

Prouči kako se do toga došlo i s čim se uspoređivalo. Mediteranska prehrana je bolje od "standardne" zapadnjačke prehrane, no ima svoje probleme te također može odvesti čovjeka u metabolički sindrom i dijabetes.

 

notloB kaže...
čitam, gledam po youtubovima da su ulja dobivena od sjemenki nedobra iako mislim da je to pseudoznanstveno smeće,

Zašto to misliš? Polinezasićene masne kiseline su nestabilne (lako oksidiraju) i uzrokuju upale u tijelu, a ujedno biljna ulja dobivena su kemijskih procesima. Znači, nije da su hladno prešana kao tipično maslinovo.

 

U najmanju ruku možeš reći da se još ne zna ili da još nije izmjereno koliko točno su štetna za zdravlje. Dobra za zdravlje nisu sigurno.

 

notloB kaže...
neki propagandisti keto dijeta to posebno propagiraju i dodaju kako su zasićene masti, one životinjskog porijekla ok, iako znanstvene studije pokazuju suprotno...

Ovo zadnje također nije istina. U više navrata su u propisno odrađenim studijama, na koje su potrošili miljarde dolara, pokušali dokazati da zasićene masti uzrokuju probleme, da uzrokuju bolesti srca i krvnih žila, no nisu uspjeli - jer one to ne čine. Zasićene masti su bez pravih dokaza demonizirane od Ancela Keysa kako bi se otvorilo prostora za industriju šećera i škroba i apsurdnu piramidu prehrane temeljenu na nizom škrobnih obroka - zasićene masti neopravdano su proglašene štetnima da bi se onda svijetu šećer i škrob "prodali" kao neštetna alternativa, iako je stvarnost potpuno suprotna. Pogledaj malo što kaže Dr. Ben Bikman, koji se intenzivno bavi tim stvarima. Dolazi do promjene paradigme i istina se više ne može prikriti. Cat is out of the bag!

 Prvo sam već ispravio, pogriješio sam, treće, ne znam, izvori po youtubovima uglavnom oni koji propagiraju keto čine mi se sumnjivim, četvrto, molim linkove na znanstvene dokaze, što god sam našao a smatram relevantnim ukazuje da prekomjerni unos zasićenih masti povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti... što se mene tiče, želio sam smršaviti i uspijevam u tome jedući manje, na žalost imam problema sa zdravljem, imam mijasteniju gravis radi koje se ne krećem koliko bih želio pa mi je dijeta na prvom mjestu, dakle jedem manje, izbjegavam slatka jela a ona s dodanim šećerom uopće ne jedem, izbacio sam iz prehrane gotova pakirana jela uključujući hranu iz restorana uz nekoliko iznimaka poput sardina, konzerviranog kuhanog graha, feferona u teglici i slično, također ne jedem kruh, jedem isključivo hranu koju sam priređujem... Teško mi je reći kalorijsku vrijednost, prepolovio sam obroke i u mjesec dana izgubio sedam kila, od suplemenata pijem tablete ulja jetre bakalara, magnezij (glicinat, sada sam nabavio citrat u prahu za valjda pola godine, vidjet ću hoće li me tjerati pretjerano na sranje) i vitamin k2, razmišljam po ljeti prestati sa uljem jetre bakalara radi povećanog izlaganja suncu i prehrani koja već sadrži podosta omega 3 u obliku masne plave ribe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 15:47 (notloB).
16 godina
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

Prijatelj jedva živu glavu izvukao kaže da je zakasnio sat vremena mrtav bi bio. Pa poslušao doktora i eto ga sa 160+ kila je na ispod 100. 

 

Mene je keto isto koštao hitne zbog bubrega a ženu žučnog kamenca. Zato ljudi bježite od keta. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

Ja sam dobio nakon te dijete kronični proljev koji je trajao tjednima i mjesecima...bilo je to prije desetak godina. Bio sam jedno tri mjeseca bez ugljikohidrata tj. na minimumu i onda je organizam jednostavno "puknuo".

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
notloB kaže...
treće, molim linkove na znanstvene dokaze, što god sam našao a smatram relevantnim ukazuje da prekomjerni unos zasićenih masti povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti...

Nemam ti trenutno vremena tražiti linkove. Guglaj, YouTubeaj Bena Bikmana i vjerujem da ćeš doći do odgovarajućih studija. Imaš i kanal na YouTubeu Metabolic Mind koji se zna referirati na znanstvene studije. Ovaj doktor je odličan: https://www.youtube.com/@DrCywesCarbAddictionDoc Lik s High Intensity Healtha često prezentira studije: https://www.youtube.com/@Highintensityhealth

 

Imaš resursa koliko hoćeš - samo je pitanje jesi li voljan doći do njih, istražiti, i sam se uvjeriti što kažu studije koje nisu financirane novcem prehrambene i farmaceutske industrije.

 

notloB kaže...
na žalost imam problema sa zdravljem, imam mijasteniju gravis radi koje se ne krećem koliko bih želio pa mi je dijeta na prvom mjestu

I jedan prijatelj mi to ima. Zasad ne želi slušati. Jesi provjerio stanje vitamina D? Vitamin D ti je jako bitan za imunitet i ljudi s tvojom bolesti ga u prosjeku imaju manje od tipičnih ljudi, stoga bi svakako to trebao provjeriti i krenuti sa suplementacijom: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35796450/

 

Našao sam i jedan video gdje lik kaže kako mu je MG otišla u remisiju zahvaljujući prvenstveno keto dijeti i vitaminu D (i još nekim drugim stvarima):

 

Tebi možda ne bi bilo loše da bar na neko vrijeme izbaciš i povrće iz prehrane, da vidiš hoće li ti se stanje poboljšati, jer razne vrste povrća imaju potencijal pogoršati autoimune bolesti.

 

notloB kaže...
izbjegavam slatka jela a ona s dodanim šećerom uopće ne jedem, izbacio sam iz prehrane gotova pakirana jela uključujući hranu iz restorana uz nekoliko iznimaka poput sardina, konzerviranog kuhanog graha, feferona u teglici i slično, također ne jedem kruh, jedem isključivo hranu koju sam priređujem... Teško mi je reći kalorijsku vrijednost, prepolovio sam obroke i u mjesec dana izgubio sedam kila, od suplemenata pijem tablete ulja jetre bakalara, magnezij i vitamin k2, razmišljam po ljeti prestati sa uljem jetre bakalara radi povećanog izlaganja suncu i prehrani koja već sadrži podosta omega 3 u obliku masne plave ribe.

Nekako mi se čini da ti već jesi na keto dijeti! Ili nečemu vrlo sličnome tome. Nadam se će ti se bolest smanjiti. Zapravo, nadam se da će otići u remisiju. U svakom slučaju, prema ovome što si napisao, na dobrom si putu za poboljšanje.

 

Gajotres kaže...

Prijatelj jedva živu glavu izvukao kaže da je zakasnio sat vremena mrtav bi bio. Pa poslušao doktora i eto ga sa 160+ kila je na ispod 100. 

 

Mene je keto isto koštao hitne zbog bubrega a ženu žučnog kamenca. Zato ljudi bježite od keta. 

Dao si premalo informacija. To što se vama dogodilo nije tipično za prelazak na keto dijetu i u svakom od vaših slučajeva postoji neka caka.

 

PS jedna bitna stvar kod tranzicije je unositi dovoljno soli (treba ti puno više soli nego inače, jer više ne unosiš ugljikohidrate koji bi inače držali vodu u tijleu)! Ja sam si često solio vodu od kad sam na keto dijeti, pogotovo nakon fizičkih aktivnosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 16:04 (mbaksa).
9 mjeseci
odjavljen
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

vitamin D je nužno nadomjestiti.

krucijalan je.

samo 30% ga apsorbiramo suncem.

 

ponovit ću se još jedanput, premda vidim da nitko nije doživio moj spomen krvnih grupa.

kažete naškodilo čovjeku sa 160+ kg. njega treba voditi tim stručnjaka sa svakodnevnim vađenjem krvi.  to su vam oni što se ne vide iza kamera na rtl-ovim emisijama gdje ljudi mršave u cilju zabavljanja publike.

 

na terenu real madrida, u početnih 11 u postavi, uvijek je 9 krvnih grupa 0. nikada 8 ili manje.

menu u kantini im je posložen za mesoždere.  ugljikohidrate vide u tragovima.

 

na olimpijadi.. 85% je nulaša.

poznat je slučaj vrsnog njemačkog atletičara (nemam sada podatak).. u alpama na izletu, lijep seoski provod i uživancija.

snimaju se fotke i bila fora da se svi nagnu ispod vimena koze i štrcnu mlijeko.

on je nakon 4 sekunde ostao ukočen paraliziran i jedva spašen u bolnici.

lovac, trkač, mesožder nulaš nema dodirne točke s laktozom nakon skidanja sa majčine sise.

to je opasno strano tijelo i krv brutalno reagira na njen kontakt.

 

za sve vas koji spominjete da im je naškodila keto ili slična dijeta... usporedite svoju krvnu grupu i namirnice koje ste jeli.

grupa B sigurno nije za keto. umrijet će.

 
0 2 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
forumaš kaže...

Ja sam dobio nakon te dijete kronični proljev koji je trajao tjednima i mjesecima...bilo je to prije desetak godina. Bio sam jedno tri mjeseca bez ugljikohidrata tj. na minimumu i onda je organizam jednostavno "puknuo".

Proljev tipično znači da unosiš previše masnoća ili da ti je jednostavno trebalo više vremena da ti se tijelo prilagodi. Nadam se da si unosio dosta soli (kad kreneš s keto dijetom ispočetak treba značajno povećati unos soli). Isto tako se nadam da slatke stvari nisi zamijenio proizvodima bez šećera (te da nisi počeo piti šumeće tablete), jer sladila često imaju laksativni učinak! Isto tako laksativni učinak mogu imati veće količine magnezija i vitamina C.

 

Da bi se išta više reklo, dao si nedovoljno informacija. Tranzicija kod nekih ljudi može biti problematična, ali u roku tri mjeseca stvari bi se trebale stabilizirati i čovjek ne bi trebao imati problema. Zašto si ti imao problema, to treba istražiti. To nije uobičajena stvar.

 

Ja sam na keto (zapravo više ketovore) dijeti malo više od 7 tjedana, imao sam probavnih tegoba drugi dan, možda još nekoliko idućih dana stvari nisu još bile idealne, ali nakon toga stvar je super - daleko bolje nego na uobičajenoj prehrani. Znači, probava mi se značajno poboljšala, otišlo 8 kila zasad, mišići ostali, snagu nisam izgubio, imam daleko više energije, manje sam umoran (bolje neispavan funkcioniram sad nego naspavan na običnoj prehrani), puno bolje sam raspoložen, bolje se mogu koncentrirati, alergije na inhalacijske tvari drastično su se smanjile, i tako to (ima još stvari koje su se poboljšale, npr. koža mi više nije toliko suha). Ni jedan jedini aspekt zdravlja nije mi se pogoršao - ili je ostalo isto ili se poboljšalo, a neke stvari su se značajno poboljšale. Ja više ne idem natrag.

15 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

Mogu ti još dodati kaj se tiče informacija da odlazak liječniku, ultrazvuk i druge pretrage nisu pokazale ništa. Kako sam se vratio na normalnu prehranu tako su polagano i sporo stvari postajale bolje i došle u normalu. Oprovljao sam se mjesecima do normale.

 

 

9 mjeseci
odjavljen
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

navedite svoje krvne grupe.

može i fotografija sebe tko je voljan. sa 90% preciznosti se krvna grupa prepozna na osobi kada je se pogleda.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
forumaš kaže...

Mogu ti još dodati kaj se tiče informacija da odlazak liječniku, ultrazvuk i druge pretrage nisu pokazale ništa. Kako sam se vratio na normalnu prehranu tako su polagano i sporo stvari postajale bolje i došle u normalu. Oprovljao sam se mjesecima do normale. 

Nešto te mučilo. To što ti se dogodilo nije tipično. Znači, to nije normalna posljedica same keto dijete. Da znaš što konkretno, onda bi to mogao izbjeći ako želiš pokušati ponovno. Imaš gomilu svjedočanstava ljudi koji nemaju takve probleme (i taj broj raste iz dana u dan), nikad se nisu bolje osjećali i riješili su se mnogih problema za koje su im liječnici govorili da su kronični i neizlječivi.

 

I pazi jednu stvar koju si rekao - kako si se vratio na normalnu prehranu, tako su polagano i sporo stvari postajale bolje... Ta naša današnja normalna prehrana je sve samo ne normalna za ljudsku vrstu!  Homo sapiens provodio je veliku većinu vremena u ketozi. Dijete kad se narodi, prije nego počne jesti "normalnu prehranu" većinu vremena je u ketozi! Neki oblik keto prehrane je naša normalna prehrana. Šećer i žitarice nisu dio normalne ljudske prehrane. Pa ni voće, osim kad je bilo dostupno kroz koji tjedan na godinu. Normalizirali smo nenormalnu prehranu za našu vrstu!

15 godina
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

Ima li na ovoj temi itko s nekakvim službenim certifikatom, da ne kažem školom i položenim ispitima na temu medicine ili nutricionizma, ili samo youtube doktorat i "osobna" iskustva?

 

A ovo o prehrani po krvnim grupama niti neću komentirati...

 
1 1 hvala 0
9 mjeseci
odjavljen
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

naravno da nismo predviđeni za ovu vrstu prehrane.

mislite da su dječiji aparatići za zube..eto tako.. događa se.

 

homosapiens je izgubio griz, zahvat čeljusti.. djeca imaju sve uvučeniju donju čeljust.

kašasto, prerađeno..u stvari već sažvakano.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

Ne kažem ja da ti nisi u pravu i bilo bi super ako je tako jednostavno.

 

Ja samo kažem da se razne dijete olako preporučaju i da bi ljudi trebali biti oprezni. Mene je toliko shebala da sam se nako panic moda već pomirio da sam se trajno shebao. Srećom vratilo se sve u normalu ili nazovi to stanje kako želiš.

 

10 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

@Punti

 

Nisam baš neki sugovornik za prehrane, al ljudi ovdje nemaju veze sa medicinom, a kamoli 6 godina fakulteta medicine, osim Doc-a.

Više ljudi pričaju kaj je njima pasalo.

 

dzg
9 mjeseci
odjavljen
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
PzKpfw kaže...

 

Više ljudi pričaju kaj je njima pasalo.

 ljudi čak imaju stanje svijesti koje se zove intuicija.

prepoznaješ li svoju intuiciju?

jeste li ikada od malih nogu imali odbojnost prema nekom povrću, voćki..nekoj prirodnoj hrani?

bila vam je odbojana..a nije bio poseban razlog.

 

naknadno se može uvidjeti da ta biljka/plod ne leži vašoj krvnoj grupi.

i ne treba ti za to 6 godina medicine da bi postao influens-doktor.. pitaj doktora koji je enzim specifičan u rajčici i kome smeta kora od rajčice.

navest će ti jednu krvnu grupu.

da, baš će ti to potvrditi doktor.

10 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

@Maskeron

 

Sigurno ću tvoj savjet uzeti u ozbir. Na tvojoj sam strani.

 

Gle, ja ne vjerujem ubojicama u bijelim mantilima. Samo doktoru AP, šamanima, travarima, popovima, gatarama, majstorima tarota, ravnozemljašima, ovima, onima......

dzg
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Punti kaže...

Ima li na ovoj temi itko s nekakvim službenim certifikatom, da ne kažem školom i položenim ispitima na temu medicine ili nutricionizma, ili samo youtube doktorat i "osobna" iskustva?

Doktor s certifikatom, pod patronažom Svjetske zdravstvene organizacije, Američkog dijabetičkog društva i Hrvatskog dijabetičkog društva preporučit će pacijentu s dijabetesom tipa 2 "uravnoteženu prehranu" temeljenu na (cjelovitim) žitaricama, voću i povrću. Kad pacijentu gušterača više neće moći pumpati dovoljno inzulina, moguće da će mu propisati inzulin da se pika. I s te dvije stvari sve dublje će ga gurati u bolest (i možebitno smrt!)! Umjesto da mu propiše keto ili sličnu dijetu. Kako Australci jedini mogu biti razumni i logični, a ostatak svijeta ne može?

 

Dijabetes tipa 2 nije bolest previsokog šećera u krvi, nego previsokog inzulina! Ti da si na putu u dijabetes tipa 2 možeš znati deset-dvadeset godina prije nego će ti dijagnosticirati dijabetes tipa 2, jer će ti inzulin 10-20 godina prije nastupa dijabetesa tipa 2 biti povišen! A kad ste zadnji put čuli da su nekome na provjeri krvi mjerili inzulin? Tebi kad je šećer u krvi povišen već znači da si ozbiljno zagazio u bolest, jer to znači da tvoja gušterača više ne može proizvoditi dovoljno inzulina da ti šećer drži pod kontrolom.

 

Koliko pacijentu koji je završio s dijabetesom tipa dva znači taj certifikat? Koliko će mu značiti ako zbog relativno lako preventabilne bolesti (a i bolesti koja se u mnogim slučajevima može "poništiti") ostane bez vida, noge ili bubrega? Ili mu zakaže jetra, dobi cirozu jetre?

 

Sve to što tu pišem, sve što govore legitimni liječnici i znanstvenici s YouTubea može se pronaći u znanstvenim istraživanjima i kliničkoj praksi. Dakle, certifikate tražiš na krivom mjestu. Da se stvarno želiš informirati, informirao bi se.

 

forumaš kaže...

Ne kažem ja da ti nisi u pravu i bilo bi super ako je tako jednostavno.

A zašto ne bi bilo tako jednostavno? Dvije najveće stvari koje su se dogodile u čovjekovoj prehrani u zadnjih 100 godina su početak korištenja biljnih ulja i prebacivanje sa zasićenih masti na šećer/škrob. I dogodila se katastrofa u pogledu zdravlja ljudi - kako fizička, tako i psihička.

 

Pa do pred koju godinu ili desetljeće temelj margarina su još uvijek bile hidrogenizirane biljne masnoće! Znaš što je to? Trans masti! I to se ljudima prodavalo pod zdravu prehranu, zdravije od maslaca! To je kriminal!

 

forumaš kaže...

Ja samo kažem da se razne dijete olako preporučaju i da bi ljudi trebali biti oprezni. Mene je toliko shebala da sam se nako panic moda već pomirio da sam se trajno shebao. Srećom vratilo se sve u normalu ili nazovi to stanje kako želiš. 

Keto dijeta nije "razna dijeta" nego povratak normalnoj ljudskoj prehrani, prehrani koja odgovara našoj vrsti. Tvoja reakcija je iznimka, a ne pravilo. Da ti pronađeš stvari uzrok tom svom problemu, riješio bi taj uzrok i mogao bi normalno na keto prehranu kao i većina nas drugih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 16:52 (mbaksa).
2 godine
online
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
mbaksa kaže...
notloB kaže...
treće, molim linkove na znanstvene dokaze, što god sam našao a smatram relevantnim ukazuje da prekomjerni unos zasićenih masti povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti...

Nemam ti trenutno vremena tražiti linkove. Guglaj, YouTubeaj Bena Bikmana i vjerujem da ćeš doći do odgovarajućih studija. Imaš i kanal na YouTubeu Metabolic Mind koji se zna referirati na znanstvene studije. Ovaj doktor je oličan: https://www.youtube.com/@DrCywesCarbAddictionDoc Lik s Hight Intensity Healtha često prezentira studije: https://www.youtube.com/@Highintensityhealth

 

Imaš resursa koliko hoćeš - samo je pitanje jesi li voljan doći do njih, istražiti, i sam se uvjeriti što kažu studije koje nisu financirane novcem prehrambene i farmaceutske industrije.

 

notloB kaže...
na žalost imam problema sa zdravljem, imam mijasteniju gravis radi koje se ne krećem koliko bih želio pa mi je dijeta na prvom mjestu

I jedan prijatelj mi to ima. Zasad ne želi slušati. Jesi provjerio stanje vitamina D? Vitamin D ti je jako bitan za imunitet i ljudi s tvojom bolesti ga u prosjeku imaju manje od tipičnih ljudi, stoga bi svakako to trebao provjeriti i krenuti sa suplementacijom: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35796450/

 

Našao sam i jedan video gdje lik kaže kako mu je MG otišla u remisiju zahvaljujući prvenstveno keto dijeti i vitaminu D (i još nekim drugim stvarima):

 

Tebi možda ne bi bilo loše da bar na neko vrijeme izbaciš i povrće iz prehrane, da vidiš hoće li ti se stanje poboljšati, jer razne vrste povrća imaju potencijal pogoršati autoimune bolesti.

 

notloB kaže...
izbjegavam slatka jela a ona s dodanim šećerom uopće ne jedem, izbacio sam iz prehrane gotova pakirana jela uključujući hranu iz restorana uz nekoliko iznimaka poput sardina, konzerviranog kuhanog graha, feferona u teglici i slično, također ne jedem kruh, jedem isključivo hranu koju sam priređujem... Teško mi je reći kalorijsku vrijednost, prepolovio sam obroke i u mjesec dana izgubio sedam kila, od suplemenata pijem tablete ulja jetre bakalara, magnezij i vitamin k2, razmišljam po ljeti prestati sa uljem jetre bakalara radi povećanog izlaganja suncu i prehrani koja već sadrži podosta omega 3 u obliku masne plave ribe.

Nekako mi se čini da ti već jesi na keto dijeti! Ili nečemu vrlo sličnome tome. Nadam se će ti se bolest smanjiti. Zapravo, nadam se da će otići u remisiju. U svakom slučaju, prema ovome što si napisao, na dobrom si putu za poboljšanje.

 Ulje jetre bakalara u dozi koju pijem već sadrži oko 50% preporučene dnevne doze vitamina d + omega 3 masne kiseline, 2 in 1, ribu jedem vrlo često i konstantno godinama, nisam mjerio razine vitamina d ali mislim da nisam deficitaran čak niti prije početka uzimanja suplemenata ipak odlučio sam se na suplement u ovom obliku više radi vitamina k2 i povećanog rizika od kardiovaskularnih zbog stila života.... Mijasteniju imam već 30 godina, to je valjda jedina konstanta u mom životu, tek prije 10 godina mi je dijagnosticirana krvnom pretragom, prije toga sam je također imao ali zbog nespecifičnih simptoma je bila misdiagnosed, duga priča... Radi te bolesti eksperimentirao sam sa svom silom dijeta da bih se na kraju odlučio na pesketarijanstvo, od mesa jedem jedino ribu a povrće jedem svo što mi padne pod ruku jer ga obožavam i ne želim niti pomisliti živjeti bez njega, nema boljega od svježe ubranog pomidora i ljutih papričica iz vlastitog vrta (i jedno i drugo u stvari voće ), apsolutno nisam niti blizu keto, škrobno povrće u obliku gomolja, korijenja uz rižu, palentu itd. jedem gotovo svakodnevno nešto od toga a od sve hrane najviše volim grah, posan pasulj volem i uopće me ne iteresiraju priče o oksalatima, antinutrijentima, insekticidama itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 16:55 (notloB).
9 mjeseci
odjavljen
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

@dinamo

ja sam ti čovjek od racionalno realnih stajališta okruženih logikom.

nisam u toj skupini koju mi želiš.. rekao bi jedan wanabe političar, amputirati.

 

predlažem ti da te epitete usmjeriš desetorici nutricionista u klubovima real i barcelona, gdje je sve posloženo po krvnim grupama.

blanku vlašić pitaj jeli preskakala letvu uz pastu bolonjeze i lazanje ili uz govedinu.

 

obiđi kosteliće i pitaj ih za krvnu grupu i što su jeli.

a oni će ti pokazat tim..ne jednog, već tim stručnih ljudi koji su slagali jelovnik.

nisu ravnozemljaši ni pedijatri sa IT foruma.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 16:52 (Maskeron).
 
1 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
forumaš kaže...

Mogu ti još dodati kaj se tiče informacija da odlazak liječniku, ultrazvuk i druge pretrage nisu pokazale ništa. Kako sam se vratio na normalnu prehranu tako su polagano i sporo stvari postajale bolje i došle u normalu. Oprovljao sam se mjesecima do normale.

 

 

Recimo ženi su vidjelna i kamece nakon keta prilokom UZV, meni nisu našli ali mi je krv bila tragedija, 15g idem redovito na sistematske i tad sam prvi put imao povišene trigliceride. Nisu mi vidjeli kamence na UZV ali sam na hitnoj završio zbog njih, majko mila kako boliiiiiiiiii.

6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Žao mi te @Gajotres što si doživio takvu prometnu nesreću, kao i drugog forumaša i nikad dosta pažnje zato što budala ima naokolo pa tako i za volanom. I svi imamo u užem krugu poznanika, nekoga tko je nastradao ali opet statistika je debelo na strani ovih što nisu nastradali a imaju zdravstvene tegobe, pretilost, alkohol, duhan...

Za jedan od problema kod keto dijete jest velik unos bjelančevina i treba dosta tekućine (vode) da se smanji opterećenje bubrega.
Također dosta masno (prženo meso u ulju) što omekša stolicu, a to bi se dalo balansirati npr. ujutro tvrdo kuhana jaja, itd.
16 godina
moderator
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
ajimerej kaže...
Za jedan od problema kod keto dijete jest velik unos bjelančevina i treba dosta tekućine (vode) da se smanji opterećenje bubrega.

Keto dijeta nije dijeta bogata proteinima. To je dijeta kod koje unosiš optimalnu količinu proteina za svoje potrebe, a energiju dobivaš iz masti. Ako unosiš toliko proteina da ti to negativno utječe na bubrege, unosiš previše proteina i premalo masti.

 

ajimerej kaže...
Također dosta masno (prženo meso u ulju) što omekša stolicu, a to bi se dalo balansirati npr. ujutro tvrdo kuhana jaja, itd.

Nema se što stolica posebno omekšavati. Nađeš si omjer proteina i masnoća koji ti odgovara i to je to - nemaš probavnih problema. Mnogi ljudi su se zapravo s keto ili karnivor dijetom riješili probavnih problema, koje su im uzrokovali gluten ili vlakna.

2 godine
online
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...

@dinamo

ja sam ti čovjek od racionalno realnih stajališta okruženih logikom.

nisam u toj skupini koju mi želiš.. rekao bi jedan wanabe političar, amputirati.

 

predlažem ti da te epitete usmjeriš desetorici nutricionista u klubovima real i barcelona, gdje je sve posloženo po krvnim grupama.

blanku vlašić pitaj jeli preskakala letvu uz pastu bolonjeze i lazanje ili uz govedinu.

 

obiđi kosteliće i pitaj ih za krvnu grupu i što su jeli.

a oni će ti pokazat tim..ne jednog, već tim stručnih ljudi koji su slagali jelovnik.

nisu ravnozemljaši ni pedijatri sa IT foruma.

 Imo, u rangu s astrologijom i gledanjem u grah.

11 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...

B .. pravi seljak.. počeo se daviti sa pšenicom i pripitomio svu prasad i divlje koze.. sisa/vime mu je smisao života. jedini kojem ne škodi enzim laktoze

 

Najedite B poljodjelca sa pršutom, pancetom i kulenom... pošaljite ga spavat i pratite ga kako spuje budan cijelu noć

 b grupa sam, nemam problema s laktozom, al bogme niti s pršutom, pancetom i kulenom

sinoć sam se nažderao pršuta, sira, majoneze i paradajza dok sam gledao film, otišao spavat oko ponoći i ko beba spavao cijelu noć

9 mjeseci
odjavljen
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
notloB kaže...

 Imo, u rangu s astrologijom i gledanjem u grah.

prije nego odeš u španjlsku to obznaniti ljudima koji crpe maksimum iz svojih dvonožnih trkača koji im donose novac..

prvo ovdje u par crtica elaboriraj..

 po tome i tome.. taj stav je neutemeljen, lažan i obmanjujuć.

rado ću te saslušati.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice