Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025. god

poruka: 103
|
čitano: 17.487
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025. god".
6 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
PaleRider (Blijedi Jahač, dobar nadimak 🤠) ova informacija o krčenju šuma mi se čini pogrešna odakle ti?
U Europi imamo FSC certifikat politiku da se posječena šuma zasadi i obnovi, nema krčenja šuma.
Da nije netko krivo povezao krčenje šuma na Borneu i Amazoni sa termoelektranama?

Drvni peleti koji se prave od drvnih otpadaka iz drvne industrije također spadaju u obnovljivu energiju.

I netko je spominjao degradaciju sunčanih panela, to je istina za godinu dana učinkovitost kolektora opada 2%, barem što se tiče najboljih monokristalnih N tipa. Tako da upitno je koliko je to "eko", ali isplati se na uloženo nakon nekoliko godina.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 19:41 (ajimerej).
16 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
millennial kaže...
Aldo kaže...
millennial kaže...
Zeolit kaže...
Dakle, ako već to radimo, sada trebamo još uz to kopati i druge rude, i još više trovati tlo i vode kemikalijama potrebnim za baterije, solare itd? A i nafta je i dalje važna komponenta za njihovu izradu. Ne razumiješ da je ovo samo politička igra, obmana kako bi ljude osiromašili i na kraju uveli diktaturu korporacija pod plaštem jedne svjetske vlade? Ako mi ne vjeruješ, bolje poslušaj što govore Soroš, Gates, Urshula, Schwab i drugi u Davosu.

 alo što ti je? kakav bloody Gejc i Soroš? Samo Alex Jones, Tucker, Rogan i ekipa dolaze u obzir. 

 da nisi ideološki zadojen vidio bi da zeleni upravo su uspjeli upropastiti njemačko gospodarstvo, a ne Alex Jones, Tucker, Rogan i ekipa. Oni samo upozoravaju na debile.

 što ćeš, nismo svi nažalost jednako prosvijetljeni i educirani. živjela glupost, dole pamet.  Alex Jones upozorava na debile.  sad sam sve čuo.

 

 pa... priča dosta i o korisnim idiotima pomoću kojih se razne sulude ideje i ideologije provode.

 

No čini se da si ti jedan od onih koji vjeruju u slučajan razvoj događaja. Ja pak vjerujem da elite upravljaju kormilom ovog broda a korisni idioti veslaju ko sumanuti, a da toga uopće nisu ni svjesni

9 mjeseci
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Aldo kaže...
millennial kaže...
Aldo kaže...
millennial kaže...
Zeolit kaže...
Dakle, ako već to radimo, sada trebamo još uz to kopati i druge rude, i još više trovati tlo i vode kemikalijama potrebnim za baterije, solare itd? A i nafta je i dalje važna komponenta za njihovu izradu. Ne razumiješ da je ovo samo politička igra, obmana kako bi ljude osiromašili i na kraju uveli diktaturu korporacija pod plaštem jedne svjetske vlade? Ako mi ne vjeruješ, bolje poslušaj što govore Soroš, Gates, Urshula, Schwab i drugi u Davosu.

 alo što ti je? kakav bloody Gejc i Soroš? Samo Alex Jones, Tucker, Rogan i ekipa dolaze u obzir. 

 da nisi ideološki zadojen vidio bi da zeleni upravo su uspjeli upropastiti njemačko gospodarstvo, a ne Alex Jones, Tucker, Rogan i ekipa. Oni samo upozoravaju na debile.

 što ćeš, nismo svi nažalost jednako prosvijetljeni i educirani. živjela glupost, dole pamet.  Alex Jones upozorava na debile.  sad sam sve čuo.

 

 pa... priča dosta i o korisnim idiotima pomoću kojih se razne sulude ideje i ideologije provode.

 

No čini se da si ti jedan od onih koji vjeruju u slučajan razvoj događaja. Ja pak vjerujem da elite upravljaju kormilom ovog broda a korisni idioti veslaju ko sumanuti, a da toga uopće nisu ni svjesni

 samo ti vjeruj u što želiš, tvoj izbor, siguran sam da ti je zbog toga život barem 10 puta bolji. ja ipak volim poslušati normalne pametne i obrazovane ljude koji po mogućnosti nisu psihopate i narcisoidni idioti koji su primili previše udaraca u glavu. 

16 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
millennial kaže... 

 pojma nemaš, to je njima za prehranu.

 

Umjesto odgovora:

 

'nisam ni mislio da ću pročitati nešto pametno u komentarima... uvijek isto.'

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
16 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
millennial kaže...

 samo ti vjeruj u što želiš, tvoj izbor, siguran sam da ti je zbog toga život barem 10 puta bolji. ja ipak volim poslušati normalne pametne i obrazovane ljude koji po mogućnosti nisu psihopate i narcisoidni idioti koji su primili previše udaraca u glavu. 

 da... život bi mi bio bolji kad bih glavu zabio u pijesak... ako nisi shvatio Rogana do sad, ništa on tebe ne informira... samo postavlja pitanja koja kod određenih ljudi izazovu kognitivnu disonancu pa ga zato ne vole...

3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Je, da. Možda kod onih s jednim neuronom.
Kod drugih eventualno može izazvati probavne smetnje :)
14 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Aldo kaže...
millennial kaže...

 samo ti vjeruj u što želiš, tvoj izbor, siguran sam da ti je zbog toga život barem 10 puta bolji. ja ipak volim poslušati normalne pametne i obrazovane ljude koji po mogućnosti nisu psihopate i narcisoidni idioti koji su primili previše udaraca u glavu. 

 da... život bi mi bio bolji kad bih glavu zabio u pijesak... ako nisi shvatio Rogana do sad, ništa on tebe ne informira... samo postavlja pitanja koja kod određenih ljudi izazovu kognitivnu disonancu pa ga zato ne vole...

 

 Nije problem Rogan nego oni drugi spomenuti (alex jones, tucker) čija mišljenja samo najtupaviji američki consumer može zaozbiljno da prihvati.

9 mjeseci
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
memulica kaže...
millennial kaže... 

 pojma nemaš, to je njima za prehranu.

 

Umjesto odgovora:

 

'nisam ni mislio da ću pročitati nešto pametno u komentarima... uvijek isto.'

 

 

 inteligentna bića su se u stanju adaptirati, šteta što se kod tebe još nije razvio osjećaj za shvatiti sarkazam.  kažu da je i on povezan sa IQ stanjem.

 

Aldo kaže...
millennial kaže...

 samo ti vjeruj u što želiš, tvoj izbor, siguran sam da ti je zbog toga život barem 10 puta bolji. ja ipak volim poslušati normalne pametne i obrazovane ljude koji po mogućnosti nisu psihopate i narcisoidni idioti koji su primili previše udaraca u glavu. 

 da... život bi mi bio bolji kad bih glavu zabio u pijesak... ako nisi shvatio Rogana do sad, ništa on tebe ne informira... samo postavlja pitanja koja kod određenih ljudi izazovu kognitivnu disonancu pa ga zato ne vole...

 Joe Rogan? Daj nemoj me je.ati. Pa ne mogu vjerovati da si ozbiljan. Mislim da mi navedeš nekakvog relevantnog lika koji ima stvarno znanje, a ne pizdarije koje je pročitao i pogledao na nekakvom "super uber tajnom internetu" pa bi još to i poslušao. Evo da si bubnuo Lex Fridmana, lik barem ima nekakvo zaleđe, obrazovanje i zanimljiv je sugovornik, ali ne moraju to biti redikuli i manijaci poput Jonesa. Pa daj se ti dragi moj zapitaj tko to "ne zabija" glavu u pijesak i pleše kako mu diktiraju dotični redikuli. Ti i tebi slični doslovno radite copy-paste direktive koju vam plasiraju mutni likovi i mantrate kako mislite vlastitom glavom, a naša je duboko u pijesku.  Komedija next level.

 

Da Joe Rogan.  Dobro nisi rekao David Icke, to bi bio vrh. Ja nisam shvatio Rogana, pa je.ote on nije u stanju shvatiti sam sebe, a bilo tko sa tri žive sive stanice će dobiti glavobolju nakon 5 minuta slušanja dotičnog. Isto vrijedi i za ostale idiote iz skupine.

 

Ovako i one budale što tvrde da je zemlja ravna ploča provode znastvena testiranja, pa nakon što im svako testiranje propadne i demantira ih oni opet pronađu nekakvu izliku i krenu sa sljedećim i tako to ide u nedogled, ali kod njih postoji samo jedna opcija, a ona nije istina.

 

Stvarno je obrazovanje opako zakazalo.

 

Došli smo u doba kad su ljudi koji pozitivno doprinose ovoj planeti negativci, a razno razni manijaci, psihopate, redikuli i slični su postali heroji modernog doba.

 

Gdje je onaj gumb za reset?

15 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
NEW_MAN kaže...
Njemacka vec ima problema sa potrosacima i potrosnjom struje. Sve vise i vise kucanstava prelazi na grijanje prek struje i sve vise je elektricnih automobila na cesti.
Najveci problem je da za svu tu zelenu struju moras imat backup, kaj znaci jos vise ugljena lol jer su glupani pogasili nuklearke nakon Fukusime.

Zeleni budu unistili njemacku.

 Vec se odavno dosta njih grije na struju, bila je i jeftinija nekad dok je jos kupovna moc bila bolja. Nijemci su se dugi niz godina rasipali energijom (industrija), niti ju je tko trosio (taj visak) jer nisu imali komu isporuciti niti su je skladistili ili nisu mogli jer nisu imali infrastrukturu (da su bar rudarili Bitcoine, legalnim putem.... zapravo neki doslovno i jesu ali nelegalno) ...... ugl stvari se mijenjaju i osobno sam stava da se nisu trebali tako brzo rijesiti svih "nuklearki", a ako su i vec htjeli, ne tako brzo.

 

Takoder, postoji dosta prostora za manevre, npr. Francusko-Njemacki odnosi su se poboljsali ali da bi se jos dodatno osnazili mogli bi napraviti povoljni "deal" za obe strane za neke projekte i sl. od cega i francuzi profitiraju, vi nama struju pod pogodnijim i povoljnijim uvjetima (struju od njihovih nuklearki).

 

Medutim, to je dobro za drzavu, a ne direktno za "elektro" potrosaca u vidu jeftinije struje za privatne potrebe.... za prosjecnog njemackog potrosaca je to sve totalno svejedno kada je cijena struje od nez 1960 do 2024 narasla s nekih vise manje 5 centi do cca. do cak 40-tak centi kWh (ne racunajuci cap do 36 centi ili koliko vec), tako da nema te politike koja ce zaustaviti taj lobi ili bilo koji drugi, varas se. Nije se dogodilo, nikada niti nece. Zato oni koji se klade protiv "fundamentalih" i sl. stvari su uvijek na kraju gubitnici, a drugi nagomilaju bogatstvo u najvecim krizama dok vecina bas u to vrijeme najvise izgubi.

Zeolit kaže...
Izlazak iz srednjeg vijeka je upravo i počeo uporabom nafte i ugljena, dok nas ovo sada upravo vraća nazad. Prvo - proces pravljenja solara i vjetrenjača je iznimno štetan po prirodu, iziskuje puno rudarenja, puno struje, kemikalija i nafte/plastike. Drugo - njihova korisnost je upitna. Vjetrenjače bez vjetra pale dizel generatore, a solari ne iskorištavaju ni 25%, a ktome i brzo propadaju. Treće - baterije su prastara i neefikasna tehnologija i nimalo nisu ekološke. I gomilamo još više otpada.

Nisam za ugljen i naftu, ali ni ovo sada "obnovljivo" nije nimalo ekološko ni napredno.

 Bilo je i dosta prosvjeda protiv toga (nafta, ugljen itd.), bilo je cak prosvjeda i negative i oko uvodenja Interneta, neki pamte.

 

Waste management kompanije su sve jace i sve vise recikliraju (u postocima od onoga sto dobiju). Vijek solara se produzio i sve su efikasnije, elektro vozila imaju vecu iskoristivost od dizelasa itd. (domet je nesto drugo), baterije su sve sigurnije, sporije gube kapacitet i zivotni vijek im je duzi, domet je sve veci, takoder se i gustoca povecava svake godine itd..... solari itd su sve dostupniji i jeftiniji, veca je konkurencija itd. pa sjeti se prvih PC-a i prvih LCD-a i sl.

 

BTW za dizel gorivo itd. nitko ne spominje koliko se svega potrosi (pa i vremena i guzve, ne samo energije, novaca i zagadenja okolisa) za proizvodnju, rafiniranje, transport, grijanje i skladistenje itd..... sve to dok konacno ne dode do tvoje obliznje benzinske postaje, to je "nuzno zlo" ali ipak.

 

Naravno, ne brini..... najbolje prolaze oni koji prodaju alate kao sto su i oni sto su prodavali lopate nekada davno, tako ce i ovi na solarima, metalima, resursima itd. dobro zaradivati ali biti ce prostora i za ustedu potrosacima, inace ih nebi masovno kupovali svi ti "farmeri" koji su bas sada mozda na prosvjedima u Njemackoj, u tome vidis da nije sve crno i bijelo, takoder nije bas da su ti njihovi "Landwirte" bas siromasi.... kao i nase ne-efikasno sudstvo pa opet traze znacajno vece place, unatoc tome, pazi ovo, sto im cak i Plenkovic nudi od 300 do 700 eur vece place, toga se mogu posramiti i ovi u Deutsche Bahnu koji su trazili nekih 500 ili koliko vec (a ipak je to drzavna firma i ipak je to Njemacka), njihovi radnici su takoder cesto na bolovanju i imaju solidne place i siguran posao, takoder nisu bas dobri s terminima (organizacija i tocnost) pa opet besramno traze znacajno vece satnice itd. uz naravno bonuse jer eto njih je eto nekako ispada najvise pogodila inflacija i eto nez, imaju prioritet (ha??), a nikako nije one s najmanjim primanjima koji nez skoluju 2-3 djece. Nekima je inflacija kada uzme maha egzistencijalno pitanje, a nekima je ukidanje jednog luksuza od njih 5.

 

 

Opet napomena, ne bih volio da se totalno odbaci ugljen i nafta, negdje bi to trebalo biti pod obavezno (ustavom zasticeno) ili barem kao "opcija 2" za svaki slucaj, a ne ovo da se dogodi da je Njemacka bila, pa skoro 90-100% bila ovisna plinu i nafti i to vise manje od samo jedne strane (izvora, dobavljaca).....  bez obzira na sve, takve greske nebi trebali raditi (dobra diverzifikacija je bitna), a ni nisam da se tako brzo odbaci nafta i plin..... vise sam za ono, mijenjaj stvari ali pusti i vrijeme da odrati svoje. Elekro je buducnost..... shvati ili nemoj, shvatit ces kada tada, zabij glavu u pijesak ili sto vec ali tako ce biti. Je li to svjetska vlada ili cisto politicko i/ili neko lobi pitanje (npr. EV/elektro zapad lobi vs nafto istok lobi) ili sto vec (vidi ispod).... ne znam jer nemamo dovoljno informacija ali siguran sam da nema nazad.

Zeolit kaže...
Dakle, ako već to radimo, sada trebamo još uz to kopati i druge rude, i još više trovati tlo i vode kemikalijama potrebnim za baterije, solare itd? A i nafta je i dalje važna komponenta za njihovu izradu. Ne razumiješ da je ovo samo politička igra, obmana kako bi ljude osiromašili i na kraju uveli diktaturu korporacija pod plaštem jedne svjetske vlade? Ako mi ne vjeruješ, bolje poslušaj što govore Soroš, Gates, Urshula, Schwab i drugi u Davosu.

 Soroš je znas...... surovao takoder i s rusima (znam da ga volis vise nego on sebe, to bi ti trebalo biti poznato) i nizom drugih igraca globalno, da ne spominjemo sada i Epsteina s kojim je i Trump bio povezan itd. Mogao ti je popis biti puno opsirniji....     nego, bas ta svjetska vlada i "teorija" o tome nalaze da je sve ovo igrokaz i da je to sve u dogovoru izmedu Rusa, Amera i ostalih velikih aktera, a ne da su suparnici jedni drugima. Dakle.... ako ces tjerati tu retoriku dosljedno od pocetka do kraja (nez, mozda su u pravu pobornici takvih teorija) onda budi dosljedan sebi u cijelosti ili ipak imas svoju jos neku alternativniju teoriju, ocito (koja iskljucuje ono sto ne zelis cuti, ono sto vrijeda tvoje osjecaje i sl.).

 

Ja sam uvijek za istinu, ma koliko me pogodila i uzdrmala moje prethodne stavove i razmisljanja..... al to sam samo ja ali da, istina je voda duboka pa ju je i tesko spoznati, nitko ne kaze da je lako. "Prezivi" = adaptiraj se situaciji i stvarnosti.

 

Na kraju krajeva, najvise sve nas boli poskupljenje na ovaj ili onaj nacin i slicno, a tamo je li baceno pet ili samo dvije cigarete kroz prozor auta na Autobahnu ili je razljepljeno 15 ili 10 zvaka po plocniku, je li netko pojeo 5kg mesa ili 3kg ne dira previse ni jednu ni drugu stranu...... tu onda dolaze lobiji, mediji, propagandisti, osobni osjecaji i ideoloska pitanja pa ljudi zauzimaju strane..... sad koliko to sve ima smisla, pa i nema bas previse kada sagledas bolje. Nitko od nas se ne zeli gusiti u dimu ali nitko od nas ne zeli ni skuplju struju, niti smo svi bas nesto strpljivi previse (sve bi nekako nabrzaka) i sl. ali u politici je to malo drukcije (osovina dobra protiv osovine zla... nema cekanja, odmah sada), a koja strana ima koju ulogu je sad pitanje ili je istina negdje izmedu. Odavno mi je prestalo biti vazno tko je na vlasti itd...... jer da je i "crni vrag" sto kazu, imao bi moj glas ako bi mi poboljsao i olaksao zivot ali i drustvu u cjelini. Sve ostalo su reklame i propagadna za neciju korist....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 5:29 (lovac82).
16 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Meni je super kak mi je struja skocila prek noci sa 12 centa na 39! Zivim u drzavi gdi je 99% struje iz obnovljivih izvora i struja je magicno poskupjela za 200+%!
Gledam da se prebacim na grijanje prek struje i kupim elektricni auto, solare, baterije itd. Ta sala bi me kostala 80k a investicija bi mi se vratila za 20 godina! Znaci taman kad amortiziram mogu sve bacit u smece jer vise nist od navedenog ne bude funkcioniralo! Ova elektrifikacija i sve oko nje je prevara milenija. Najveci neprijatelj elektrifikacije je nepostojanje jeftine baterije koja dura desetljeca!

Kad naprave baterije koje budu dimenzije gajbe pive a mogu mi drzat kucu pod naponom tjedan dana i to za manje od 10k € ne vidim smisao prelaska na bilo kaj vezano uz struju. Eventualno kupim onaj mali Citroen na struju kaj uskoro izlazi i to samo zato jer je moj auto preskup a dobil sam sluzbeni pa mogu prodat Espace jos dok postoji trziste.

Ja bi dal supka da mogu preci na obnovljive i da mi se to neki put isplati ali racunice nema ako ne zivite u Kaliforniji.
12 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Članak je 0 u usporedbi sa komentarima.
vicious
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Nikakva to nije teorija, već je doslovno urota bogatih protiv siromašnih. Uvijek su moćnici (čitaj: narcisoidni psihopati) bili složni kad su njihovi osobni interesi u pitanju. Zbog istih su uvijek i ratovali, odnosno umjesto njih ratovao je obični puk. I bilo im je dobro, sve im je to bila igra - sve do modernih vremena. Sada i najveća sirotinja zna čitati i pisati, a porastao je i broj kmetova pa to treba opet resetirati. Pa haj'mo Jovo nanovo - malo bolesti, malo ratova, pa malo gladi. Nas prorijede i dodatno osiromaše i slude, a oni se još više bogate i još žešče jašu. Ordo ab chao. To im je plan, ali s obzirom da nisu svi ljudi baš toliko glupi, vidjet ćemo hoće li im uspjeti.
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Bogatima ne pada na pamet spriječavati porast broja stanovnika jer više stanovnika = više zarade.
16 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.

Tak je meni pajdo prical kad je bila drama s Coronom da nas bogati oce porobit i unistit da nas lakse kontroliraju. Reko pajdo, daj mi molim te objasni logiku, tjek misli i kak bi to mene netko mogao kontrolirat ako sam bogec, siromak, zivim pod mostom i nemam nista i nista za izgubiti? Da propadnem, da me uniste prvo kaj bi napravil bi nabavil neko vatreno oruzje ili ako bi bila kriticna masa imali bi revoluciju i glave bi padale. Kao takav sam opasnost, ne trosim jer nemam i ne generiram dodatnu vrijednost! Bogatima je veci interes da sam koristan clan drustva, da radim, da trosim, jer kapitalizam se bazira na rastu i potrosnji! Svima je u interesu da sto vise radim i potrosim, da gledam Netflix i sutim u svoja cetiri zida, a ne da radim sranja po ulici i nerede, eventualno revoluciju!

Bogate boli ona stvar za siromasne i nikome nije cilj da netko bude siromasan. Cilj je bogacenje i jos vise bogacenja a za to je potrebno potrosacko drustvo koje ima kaj za trositi a biti sto manji trosak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 10:55 (NEW_MAN).
5 godina
offline
Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025. god

ne žele bogati novac od siromašnih, jer oni nemaju novaca.

 

nego siromašni su tu kao radna snaga, topovsko meso, itd...

ali nisu pouzdani (mogu pljunut u hranu, sabotirati, pobuniti se), pa se gleda zamijenit sa robotima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 11:41 (gpd).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
gpd kaže...

ne žele bogati novac od siromašnih, jer oni nemaju novaca.

 

nego siromašni su tu kao radna snaga, topovsko meso, itd...

ali nisu pouzdani (mogu pljunut u hranu, sabotirati, pobuniti se), pa se gleda zamijenit sa robotima.

 

 

Jes, roboti će im davati novac. kome će prodavati robe u usluge? međusobno? Naći će se gejc i soroš, gejc će njemu windowse, a ovaj drugi njemu šta već ne - i eto im milijarede obojici.

Bogati su postali bogati jer mogu nekome prodati svoju robu i usluge.

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
A zašto onda Bill Gates, Soroš, Rockfeller, Rotschild i ostali vampiri tvrde da nas je previše (što ni matematički ni ekonomski nije točno)? Njima smo (donekle) bili potrebni, do sada. S razvojem automatizma, umjetne inteligencije, kvantnih računala, robota i dronova, čovjek vulgaris više im nije potreban. Odnosno, kao što je masonerija još prije 50 godina zapisala na Georgija Guidstones: "Čovječanstvo treba održavati na konstantnih 500 milijuna", da bi Zemlja opstala.

Zato i idu s ekologijom koja to nije, s cjepivima koja zapravo nisu cjepiva i s demokracijom koja je u stvari samo još više kaosa, kriza, ratovanja, pljačke i ubijanja.
5 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.

oni posjeduju printer novaca.

 

znači nije gejcu bitan papir kao takav. nego što može kupiti za taj papir.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 11:48 (gpd).
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Zeolit kaže...
A zašto onda Bill Gates, Soroš, Rockfeller, Rotschild i ostali vampiri tvrde da nas je previše (što ni matematički ni ekonomski nije točno)? Njima smo (donekle) bili potrebni, do sada. S razvojem automatizma, umjetne inteligencije, kvantnih računala, robota i dronova, čovjek vulgaris više im nije potreban. Odnosno, kao što je masonerija još prije 50 godina zapisala na Georgija Guidstones: "Čovječanstvo treba održavati na konstantnih 500 milijuna", da bi Zemlja opstala.

Zato i idu s ekologijom koja to nije, s cjepivima koja zapravo nisu cjepiva i s demokracijom koja je u stvari samo još više kaosa, kriza, ratovanja, pljačke i ubijanja.

Kome će prodavati svoju robu i usluge ako im nismo potrebni? će kvantna računala, roboti i dronovi to kupovati? Prije se zabrini za one koji žele da nas je čim više.

Da, previše nas je.

3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
gpd kaže...

oni posjeduju printer novaca.

 

znači nije gejcu bitan papir kao takav. nego što može kupiti za taj papir.

 

 

 đizs. i ja imam printer. idem si isprintati milijardu pa u dućan.

3 godine
offline
Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025. god

Paradigma kapitalizma je rast rast i samo rast pod svaku cijenu. Bez porasta broja stanovništva teško da možeš očekivati bezgranični rast. Najbogatije kompanije imaju proizvode ili usluge koje se masovno prodaju.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Gallu kaže...

Najbogatije kompanije imaju proizvode ili usluge koje se masovno prodaju.

 

Trenutno je situacija takva da od top 5 tvrtki 3 ili 4 imaju proizvode za masovnu potrošnju

 

Nije pravilo.

 

Kad si nešto kupio direktno od na primjer Saudi Aramca ili čipove direktno od TSMC-a, osiguranje od Berkshire Hathaway ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 12:42 (gpd).
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
gpd kaže...
Gallu kaže...

Najbogatije kompanije imaju proizvode ili usluge koje se masovno prodaju.

 

Trenutno je situacija takva da od top 5 tvrtki 3 ili 4 imaju proizvode za masovnu potrošnju

 

Nije pravilo.

 

Kad si nešto kupio direktno od na primjer Saudi Aramca ili čipove direktno od TSMC-a, osiguranje od Berkshire Hathaway ?

 

 

 

Trenutna je situacija tako da SVE tvrtke u top 50 (vjerojatno i dalje, nije mi se dalo provjeravati) imaju proizvode za masovnu potrošnju ili su na neki način vezani za masovnu potrošnju. Ne možeš od njih direktno kupovati jer lanac distribucije ne ide tako, ali njihovi proizvodi su proizvodi za masovnu potrošnju.

Berkshire - The company's insurance brands include auto insurer GEICO and reinsurance firm Gen Re. Its non-insurance subsidiaries operate in diverse sectors such as confectionery, retail, railroads, home furnishings, machinery, jewelry, apparel, electrical power and natural gas distribution. Among its partially owned businesses are Pilot Flying J (80%),[6] Kraft Heinz Company (26.7%), American Express (18.8%), Paramount Global (15.4%),[7] Bank of America (11.9%), The Coca-Cola Company (9.32%) and Apple (5.57%).

Na kraju uvijek dođeš do potrošača. Osiguranje velikih korporacija bi bilo besmisleno niti bi postojalo kada te velike korporacije ne bi imale potrošaća koji koristi njezine usluge/proizvode. Ili potrošaća koji koriste proizvode usluge koga god oni opslužuju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 12:50 (Gallu).
5 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Gallu kaže...
gpd kaže...
Gallu kaže...

Najbogatije kompanije imaju proizvode ili usluge koje se masovno prodaju.

 

Trenutno je situacija takva da od top 5 tvrtki 3 ili 4 imaju proizvode za masovnu potrošnju

 

Nije pravilo.

 

Kad si nešto kupio direktno od na primjer Saudi Aramca ili čipove direktno od TSMC-a, osiguranje od Berkshire Hathaway ?

 

 

 

Trenutna je situacija tako da SVE tvrtke u top 50 (vjerojatno i dalje, nije mi se dalo provjeravati) imaju proizvode za masovnu potrošnju ili su na neki način vezani za masovnu potrošnju. Ne možeš od njih direktno kupovati jer lanac distribucije ne ide tako, ali njihovi proizvodi su proizvodi za masovnu potrošnju.

Sve je povezano, samo neki imaju proizvode koje ljudi (fizičke osobe ) masovno kupuju, neki nemaju.

Neki prodaju drugim tvrkama, vladama, vojsci, itd... A neki prodaju masama.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 12:52 (gpd).
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.

Te druge tvrtke imaju potrošaća na kraju. Na kraju se sve svede na potrošaća. da nema potrošaća nema niti korporacija niti vojski koje bi štitile te potrošače.

Potrošači su ti koji su stvorili korporacije. Nije došla prvo korporacija pa tek onda potrošač.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 12:53 (Gallu).
5 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Gallu kaže...

Te druge tvrtke imaju potrošaća na kraju. Na kraju se sve svede na potrošaća. da nema potrošaća nema niti korporacija niti vojski koje bi štitile te potrošače.

Potrošači su ti koji su stvorili korporacije. Nije došla prvo korporacija pa tek onda potrošač.

 

ok, nije to toliko bitno, bitan je profit.

 

da je stanovništvo toliko bitno za profit, onda bi amerika bila naj mnogoljudnija zemlja na svijetu.

 

kina ne bi imala politiku jednog djeteta, 

 

indija bi bila među najprofitabilnije  zemlje.

 

vidimo da nije tako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 13:02 (gpd).
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
gpd kaže...
Gallu kaže...

Te druge tvrtke imaju potrošaća na kraju. Na kraju se sve svede na potrošaća. da nema potrošaća nema niti korporacija niti vojski koje bi štitile te potrošače.

Potrošači su ti koji su stvorili korporacije. Nije došla prvo korporacija pa tek onda potrošač.

 

ok, nije to toliko bitno, bitan je profit.

 

da je stanovništvo toliko bitno za profit, onda bi amerika bila naj mnogoljudnija zemlja na svijetu.

 

kina ne bi imala politiku jednog djeteta, 

 

indija bi bila među najprofitabilnije  zemlje.

 

vidimo da nije tako.

 

 

Da bitan je profit, ali bitna je i količina potrošača proizvoda.

Pogledaj koliko potrošaća po svijetu imaju Američke, a koliko Indijske ili Kineske kompanije. Pogledaj marže američkih kompanija pa onda marže indijskih ili kineskih.

Indijski GDP raste na krilima njene mnogoljudnosti, isto kao što je i Kineski ako izbacimo neke druge faktore jer je stvarno preširoko. A i Kinezima je došlo do glave da bez porasta stanovništva nema rasta ekonomije tako da politika jednog djeteta ne postoji već 10 godina. Sada se vlada trudi svim silama vratiti fertilitet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 13:11 (Gallu).
5 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Gallu kaže...
gpd kaže...
Gallu kaže...

Te druge tvrtke imaju potrošaća na kraju. Na kraju se sve svede na potrošaća. da nema potrošaća nema niti korporacija niti vojski koje bi štitile te potrošače.

Potrošači su ti koji su stvorili korporacije. Nije došla prvo korporacija pa tek onda potrošač.

 

ok, nije to toliko bitno, bitan je profit.

 

da je stanovništvo toliko bitno za profit, onda bi amerika bila naj mnogoljudnija zemlja na svijetu.

 

kina ne bi imala politiku jednog djeteta, 

 

indija bi bila među najprofitabilnije  zemlje.

 

vidimo da nije tako.

 

 

Da bitan je profit, ali bitna je i količina potrošača proizvoda.

Pogledaj koliko potrošaća po svijetu imaju Američke, a koliko Indijske ili Kineske kompanije. Pogledaj marže američkih kompanija pa onda marže indijskih ili kineskih.

Indijski GDP raste na krilima njene mnogoljudnosti, isto kao što je i Kineski ako izbacimo neke druge faktore jer je stvarno preširoko. A i Kinezima je došlo do glave da bez porasta stanovništva nema rasta ekonomije tako da politika jednog djeteta ne postoji već 10 godina. Sada se vlada trudi svim silama vratiti fertilitet.

 

ne, ne mora biti , neke tvrtke su među naj većima po profitu imaju svega nekoliko klijenata.

i proizvode sirovine koje krajnjem potrošaču nisu bitne.

kao naprimjer nafta, i čipovi, ljudi ne kupuju to.

 

Ljudi kupuju proizvode koji nastaju dalje u tom lancu.

 

Amerika nije na vrhu zbog puno ljudi, a još manje zbog sirotinje. 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 13:37 (gpd).
3 godine
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
gpd kaže...
Gallu kaže...
gpd kaže...
Gallu kaže...

Te druge tvrtke imaju potrošaća na kraju. Na kraju se sve svede na potrošaća. da nema potrošaća nema niti korporacija niti vojski koje bi štitile te potrošače.

Potrošači su ti koji su stvorili korporacije. Nije došla prvo korporacija pa tek onda potrošač.

 

ok, nije to toliko bitno, bitan je profit.

 

da je stanovništvo toliko bitno za profit, onda bi amerika bila naj mnogoljudnija zemlja na svijetu.

 

kina ne bi imala politiku jednog djeteta, 

 

indija bi bila među najprofitabilnije  zemlje.

 

vidimo da nije tako.

 

 

Da bitan je profit, ali bitna je i količina potrošača proizvoda.

Pogledaj koliko potrošaća po svijetu imaju Američke, a koliko Indijske ili Kineske kompanije. Pogledaj marže američkih kompanija pa onda marže indijskih ili kineskih.

Indijski GDP raste na krilima njene mnogoljudnosti, isto kao što je i Kineski ako izbacimo neke druge faktore jer je stvarno preširoko. A i Kinezima je došlo do glave da bez porasta stanovništva nema rasta ekonomije tako da politika jednog djeteta ne postoji već 10 godina. Sada se vlada trudi svim silama vratiti fertilitet.

 

ne, ne mora biti , neke tvrtke su među naj većima po profitu imaju svega nekoliko klijenata.

i proizvode sirovine koje krajnjem potrošaču nisu bitne.

kao naprimjer nafta, i čipovi, ljudi ne kupuju to.

 

Ljudi kupuju proizvode koji nastaju dalje u tom lancu.

 

Amerika nije na vrhu zbog puno ljudi, a još manje zbog sirotinje. 

 

 

 

 

 

 

 To je zato jer njihovi klijenti imaju puno klijenata. kako god da okreneš završava na potrošaču. I čipovi i nafta na kraju nađu krajnjeg proizvođača. Američki proizvod ne kupuju samo Amerikanci. Da se nekim teoretskim slučajem EU u potpunosti okrene Rusiji i kaže ne želimo više ništa iz USA. USA više ne bi bila prva ekonomija svijeta čisto iz razloga jer je ostala bez potrošača usluga/proizvoda. Nebitno je što neka korporacija proizvodi brodove i ti taj brod nikad nećeš kupiti. Taj brod sluši da ti doma imaš bananu iz Brazila ili što već ne. Ne radi se brod da samo postoji, nego zato da ti možeš imati bananu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 13:40 (Gallu).
5 godina
offline
Re: Obnovljivi izvori energije su na putu da 2025.
Gallu kaže...
gpd kaže...
Gallu kaže...
gpd kaže...
Gallu kaže...

Te druge tvrtke imaju potrošaća na kraju. Na kraju se sve svede na potrošaća. da nema potrošaća nema niti korporacija niti vojski koje bi štitile te potrošače.

Potrošači su ti koji su stvorili korporacije. Nije došla prvo korporacija pa tek onda potrošač.

 

ok, nije to toliko bitno, bitan je profit.

 

da je stanovništvo toliko bitno za profit, onda bi amerika bila naj mnogoljudnija zemlja na svijetu.

 

kina ne bi imala politiku jednog djeteta, 

 

indija bi bila među najprofitabilnije  zemlje.

 

vidimo da nije tako.

 

 

Da bitan je profit, ali bitna je i količina potrošača proizvoda.

Pogledaj koliko potrošaća po svijetu imaju Američke, a koliko Indijske ili Kineske kompanije. Pogledaj marže američkih kompanija pa onda marže indijskih ili kineskih.

Indijski GDP raste na krilima njene mnogoljudnosti, isto kao što je i Kineski ako izbacimo neke druge faktore jer je stvarno preširoko. A i Kinezima je došlo do glave da bez porasta stanovništva nema rasta ekonomije tako da politika jednog djeteta ne postoji već 10 godina. Sada se vlada trudi svim silama vratiti fertilitet.

 

ne, ne mora biti , neke tvrtke su među naj većima po profitu imaju svega nekoliko klijenata.

i proizvode sirovine koje krajnjem potrošaču nisu bitne.

kao naprimjer nafta, i čipovi, ljudi ne kupuju to.

 

Ljudi kupuju proizvode koji nastaju dalje u tom lancu.

 

Amerika nije na vrhu zbog puno ljudi, a još manje zbog sirotinje. 

 

 

 

 

 

 

 To je zato jer njihovi klijenti imaju puno klijenata. kako god da okreneš završava na potrošaču. I čipovi i nafta na kraju nađu krajnjeg proizvođača. Američki proizvod ne kupuju samo Amerikanci. Da se nekim teoretskim slučajem EU u potpunosti okrene Rusiji i kaže ne želimo više ništa iz USA. USA više ne bi bila prva ekonomija svijeta čisto iz razloga jer je ostala bez potrošača usluga/proizvoda.

govorimo o masovnim potrošaćima, fizičke osobe, populacija, jel tako ?

 

sirova nafta nema masovnu potrošnju, waffer  nema masovnu potrošnju.

 

dakle u lancu se to preradi i kad dođe do masovne potrošnje to više nije to.

 

 

i druga stvar , sirotinja nije najveći potrošač. jedan siromah ne troši ko jedan bogat čovjek.

 

 

1000 siromaha troši ko 1 bogat.

 

tako da nema puno veze s brojnošču populacije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 13:48 (gpd).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice