Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

poruka: 31
|
čitano: 5.524
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte".
9 godina
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 9:07 (Thinker).
 
18 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

10 godina
suspendiran
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

Žele reći da im je mjesečni račun za struju koji potroši dobro zagrijana RTX 4090 veći od plaće nekog jadnog indijca programera

Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
millennial kaže...

 UBI

 

UBI je za sada planirano rješenje, ali kakva će biti vrijednost novca koja se distribuira kroz UBI? Hoće li biti u tom trenutku inflacija ili deflacija? Hoće li svi proizvodi pojeftiniti zbog toga što ih proizvode roboti? Je li moguće da će svjetskom ekonomijom zapravo gospodariti tvorničari? Hoće li u tom trenutku oni nadjačati bankare? Ostaje toliko pitanja otvorenih koja će se tek trebati razmatrati kada će ljudi biti bez posla, tada više neće vrijediti klasična pravila ekonomije.

16 godina
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

"Njihov se rad ne zaustavlja na tome što bi se sve moglo automatizirati samo zato što AI postoji, nego u računicu kalkulira i ekonomske faktore, odnosno isplativost ulaganja u nove tehnologije."

 

Inteligentni ljudi su znali da AI ne postoji i da ovo laganje samoga sebe nema smisla i još manje korisiti. Ne znam samo što su očekivali od naprednih algoritama. Hrpa klaunova bez mozga i inteligencije.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
memulica kaže...

"Njihov se rad ne zaustavlja na tome što bi se sve moglo automatizirati samo zato što AI postoji, nego u računicu kalkulira i ekonomske faktore, odnosno isplativost ulaganja u nove tehnologije."

 

Inteligentni ljudi su znali da AI ne postoji i da ovo laganje samoga sebe nema smisla i još manje korisiti. Ne znam samo što su očekivali od naprednih algoritama. Hrpa klaunova bez mozga i inteligencije.

 Intelignetni ljudi znaju na što se točno misli kad se spominje izraz AI u poslovnom kontekstu i ne trolaju bezveze.

16 godina
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

Ljudi će definitivno ostajat bez posla, osim možda onih koji budu spremni radit za mizeriju (tako da za poslodavca budu jeftiniji od robota) tako da će se vjerojatno i minimalac određivati u ovisnosti o cijeni najma robota. 

Neka forma UBI-ja će se vjerojatno pojavit, a tu bi najbezbolnije za narod bilo se da isti financira povećanim porezom za bogate tako da ne dolazi do inflacije. No, sudeći po svemu, teško da će se taj porez značajno dizati, naročito bez globalno ujdenačene porezne politike (jer bogataš uvijek može preselit novac tamo gdje mu manje uzimaju), a vidimo da globalizam propada. Ako (ili zapravo kad) Trump dođe na vlast lako bi moglo doći do raspada NATO-a (najavio je povlačenje SAD-a iz saveza), a to dodatno destabilizira i EU, koji je i bez toga vjerojatno osuđen na propast. Dakle, što se tiče globalizma, u trenucima klimatskih promjena, kad je ujedinjavanje poželjno a ujednačena politika nužna za rješavanje problema, ide se ubrzano u drugom smjeru. Na Zapadu, dakle, odnosno u zemljama kojima vlada kapitalizam, sasvim izgledno je da će se novac stvarati zaduživanjem, a što onda povlači inflaciju. Uz sve to, sve mi se čini da bi na kraju Sjeverna Koreja mogla, što silom što milom, postati [jedna od?] oaza u kojoj će narod najmanje ispaštati.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

Postojimo da bi radili, ako ne radimo ne trebamo ni postojati. Ili mislite da ekipa milijardera na vrhu koja drma ima neke drugačije, "altruističke" poglede na budućnost šljakera? 

Kakav UBI, kaki bakrači...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 15:06 (hudibitek).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
hudibitek kaže...

Postojimo da bi radili, ako ne radimo ne trebamo ni postojati. Ili mislite da ekipa milijardera na vrhu koja drma ima neke drugačije, "altruističke" poglede na budućnost šljakera? 

Kakav UBI, kaki bakrači...

 

ispada da Kina i Rusija samo trebaju čekat da zapad implodira 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 16:15 (Svakakav).
12 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
AI nas dolazi sve terminirati! Svi smo u banani. Bježite ljudi u Sjevernu Koreju - posljednje utočište ljudskog roda i sinonim blagostanja. Kada se samo stvorilo toliko ludita na ovom forumu? Strah vas je glorificiranog copy paste algoritma. Tko vrijedi se na bolji, a tko se bolji niti nije za poziciju na kojoj se nalazi. Nije frka, kao što je istraživanje pokazalo osim poslova koji se ne mogu automatizirati, postoji i mnoštvo onih gdje je to potpuno neisplativo. Ono što studija ne uzima u obzir su skori odlazak baby boomera u mirovinu te niski natalitet koji su već sada doveli do manjka radne snage. Dakle radne snage nedostaje,a ne da ima viška. Da nije tako, ne bi se stranci uvozili iz svih krajeva svijeta. U takvim okolnostima, svi ovi alati za automatizaciju ili povećanje učinkovitosti ne da su poželjni već postaju nužni koji bi se izbjegle svakodnevne disrupcije.


UBI?? Ne znam tko sa imalo životnog iskustva može o tome pozitivno pričati osim ako namjerno ne trola. Samo pogledajte kako u DE izgleda azilantski turizam koji je promoviran zadnjih 9 godina i dobit ćete realnu sliku do čega bi to dovelo. A što se tiče neke koristi od tog dohotka, on bio samo rezultirao inflatornom korekcijom cijena jer bi ljudi odjednom mogli iste stvari skuplje platiti. Dakle pojeo vuk magare.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 5:40 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

Pa naravno da neće biti brze automatizacije dokle god radi greške kakve radi. Ali nema brige ima milijuni ljudi koji svjesno pomažu da opet 3-4 mega korporacije zavladaju "AI" sferom, kao što su zavladale internetom", te da ta tehnologija postane i ostane blackbox široj populaciji. Zašto? Jer eto, chatGPT razgovara s tobom, vaaaau. I na kraju će Microsoft, Google, OpenAI, Nvidia i vjerojatno Apple vladati tim područjem, koji će imati katastrofalne posljedice po privatnost i sigurnost. Microsoft će sve ugurati u Windows i dobiti miljarde botova koji će svakodnevno trenirati njih AI. Apple će napraviti isto, a OpenAI to radi od prvog dana.

 

Na kraju krajeva možemo kriviti sami sebe za sve posljedice.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

Mene jedino zanima da li će umjetna inteligencija zamijeniti penzionere.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
kerum kaže...
 /cut
Strah vas je glorificiranog copy paste algoritma. 
/cut

Jbga kolega kvariš im narativ, jer se sad ne smije algoritam nazivati algoritmom.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 19:22 (memulica).
9 mjeseci
offline
Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je ušte

kažu iz Klarne da im AI već sada mijenja 700 ljudskih djelatnika. ne znam je li točno ili ne, ali eto pa se igrajte. 

 

https://www.businessinsider.com/klarna-ai-chatbot-work-700-people-2024-2

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
millennial kaže...

kažu iz Klarne da im AI već sada mijenja 700 ljudskih djelatnika. ne znam je li točno ili ne, ali eto pa se igrajte. 

 

https://www.businessinsider.com/klarna-ai-chatbot-work-700-people-2024-2

 Koristim klarnu na dnevnoj bazi, svaki problem koji sam imao u zadnjih 4 mjeseca, Chatbot je nakon neuspjelog(predpostavljam) pokusaja searcha u FAQ reddirecto odmah na "Live-Support", tako da dize se hajka bezveze..Vodafone takoder ima svog Toby ako se ne varam, beskoristan, pola sata natezanja da bi mi nakraju ispisao broj support agenta kojeg da nazovem.....

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
9 mjeseci
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Hazzard From da Hood kaže...
millennial kaže...

kažu iz Klarne da im AI već sada mijenja 700 ljudskih djelatnika. ne znam je li točno ili ne, ali eto pa se igrajte. 

 

https://www.businessinsider.com/klarna-ai-chatbot-work-700-people-2024-2

 Koristim klarnu na dnevnoj bazi, svaki problem koji sam imao u zadnjih 4 mjeseca, Chatbot je nakon neuspjelog(predpostavljam) pokusaja searcha u FAQ reddirecto odmah na "Live-Support", tako da dize se hajka bezveze..Vodafone takoder ima svog Toby ako se ne varam, beskoristan, pola sata natezanja da bi mi nakraju ispisao broj support agenta kojeg da nazovem.....

 vjerojatno uspije i riješiti veliki broj najčešćih i najuobičajenijih problema. i sam live support ima svoj FAQ, tako da... meni recimo na aliexpressu bot riješi 99% upita. naravno da će uvijek biti određeni postotak koji će se redirektati na live support, ali da ti bot skine i 20-30% i to je puno, a vjerojatno skine puno više.

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
millennial kaže...
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

 UBI = komunizam i naravno propadanje....

9 mjeseci
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

 UBI = komunizam i naravno propadanje....

 komunizam je propadanje? 

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
millennial kaže...
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

 UBI = komunizam i naravno propadanje....

 komunizam je propadanje? 

 Da, Venezuela, Sj. Koreja, Juga...

9 mjeseci
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

 UBI = komunizam i naravno propadanje....

 komunizam je propadanje? 

 Da, Venezuela, Sj. Koreja, Juga...

 naveo si primjere gdje se komunizam loše provodio i ne u skladu sa svojim manifestom. isto tako možeš nabrojati puno kapitalističkih demokratskih država koje su na rubu propasti i što sad? diktatura je jedno, komunizam drugo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 13:49 (millennial).
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
millennial kaže...
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

 UBI = komunizam i naravno propadanje....

 komunizam je propadanje? 

 Da, Venezuela, Sj. Koreja, Juga...

 naveo si primjere gdje se komunizam loše provodio i ne u skladu sa svojim manifestom. isto tako možeš nabrojati puno kapitalističkih demokratskih država koje su na rubu propasti i što sad? diktatura je jedno, komunizam drugo.

 Ok majstore, nabroji mi jednu komunističku državu koja je uspjela? Smješan si kraj toliko pokušaja, neuspjeha i ljudskih žrtava da bi opet probao.

9 mjeseci
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Kuun-Lan kaže...
millennial kaže...
Thinker kaže...

Bit će civilizacija u banani ako u prijelazno vrijeme uvođenja robota i AI-a neće biti sagledana potreba novčane naknade za ljude koji ostaju bez posla. Tko će na kraju kupovati proizvode koji proizvedu roboti ili biti korisnik usluge u koju je uključen AI? Ljudi ili roboti i AI? Ovo će na kraju postati toliko važno pitanje da će se odraziti na globalnu ekonomiju i globalnu vrijednost novca. Neće to biti za godinu, dvije ili tri, ali će doći taj trenutak kada će i vlasnici tvornica morati razmisliti kome će prodavati svoje proizvode.

 UBI

 UBI = komunizam i naravno propadanje....

 komunizam je propadanje? 

 Da, Venezuela, Sj. Koreja, Juga...

 naveo si primjere gdje se komunizam loše provodio i ne u skladu sa svojim manifestom. isto tako možeš nabrojati puno kapitalističkih demokratskih država koje su na rubu propasti i što sad? diktatura je jedno, komunizam drugo.

 Ok majstore, nabroji mi jednu komunističku državu koja je uspjela? Smješan si kraj toliko pokušaja, neuspjeha i ljudskih žrtava da bi opet probao.

 nije problem u ideji već u ljudima.

 

imaš Kinu (nije čisti komunizam) trenutno druga svjetska gospodarska sila, a ukoliko Ameri ne pokrenu novi rat ubrzo će postati i prva.

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je

Da, problem je u ljudima kao ti koji sanjaju da su ljudska priroda i komunizam kompatibilni. Nisu niti će ikada biti, previše si gledao Zvjezdane staze. I da, Kina već dugo nije komunistička, osim u pogledu političkog uređenja gdje se partija održava na vlasti diktaturom, ekonomski je ona kapitalizam i to onaj najgori prljavi kapitalizam.

13 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Jel govorite o komunizmu ili socijalizmu? Po referencama bi rekao da mislis o socializmu... pa ako trebas par primjera uspjesnih drzava koje slijede vecinu postulata socijalizma mozes krenut od norveske, svedske, ...
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
balbazor kaže...
Jel govorite o komunizmu ili socijalizmu?

95% ljudi ne poznaje razliku, misli da je to isto.

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
balbazor kaže...
Jel govorite o komunizmu ili socijalizmu? Po referencama bi rekao da mislis o socializmu... pa ako trebas par primjera uspjesnih drzava koje slijede vecinu postulata socijalizma mozes krenut od norveske, svedske, ...

Hahahah, pa sam si upravo zakopao nazvavši nordijske zemlje socijalističkima. Ajde se malo informiraj

13 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
Ne kuzim o cemu da se informiram. Intervju nekog
Novinara od prije 15g??
Trecinu godine zivim i radim u Oslu. Mislim da sam dovoljno informiran, bar toliko da ne povezujem startrek sa komunizmom
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je

Možda živiš gore ali ne kužiš pojmove socijalizma (Venezuela) i socijalne demokracije (Norveška). Razlika je drastična, da nije, onda bi prosipao bisere iz Caracasa.

13 godina
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je
"UBI = komunizam i naravno propadanje...." je bila tvoja pocetna teza. Aj prvo prouci koje zemlje razmatraju uvodjenje UBI. Iz svakog tvog posta vidi se da ne razumijes ama bas nista. A ja nisam netko tko ima volje uciti te o zivotu. EOD s moje strane
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ništa od brze AI automatizacije: za većinu je

Dobivanje para na nerad je temeljna postavka modernih ljevičara i komunjara. Tako da hvala ti što više nećeš prosipati neznanje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice