Najbolje distribucije Linuxa za početnike

poruka: 279
|
čitano: 73.895
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolje distribucije Linuxa za početnike".
10 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
Čemu onda komentari u ovoj temi ako te ne zanima Linux i sasvim si zadovoljan sa svojom platformom, ako ne zbog neke blesave svađe?

Sad bi ja na Windows teme mogao otići i prosipati svašta i na kraju zaključiti da sam sasvim zadovoljan softwareom i os-om koji koristim i da nisam tamo da se svađam.

Genijalno.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 18:02 (Entry Point).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
Riot kaže...

Ja se ne svadjam, i ne zanima me razlog zasto je neki softver dostupan ili nedostupan na mojoj platformi, koristim ono sto zadovoljava moje potrebe i to je to, kao i vecina korisnika. Statistika je nemilosrdna no sta je tu je, korisnici su jasno rekli sto preferifaju.

 Bez ljutnje, ali uskocio si sam sebi u usta.

 

To nije prefereriranje, nego "You'll take what we give you".

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
5 godina
protjeran
offline
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Vidio sam da se vodi rasprava i ukljucio sam se, zanimalo me sto to linux moze ponuditi windows korisniku u tolikoj mjeri da odluci migrirati na tu platformu.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
syncmaster245b kaže...
Riot kaže...

Ja se ne svadjam, i ne zanima me razlog zasto je neki softver dostupan ili nedostupan na mojoj platformi, koristim ono sto zadovoljava moje potrebe i to je to, kao i vecina korisnika. Statistika je nemilosrdna no sta je tu je, korisnici su jasno rekli sto preferifaju.

 Bez ljutnje, ali uskocio si sam sebi u usta.

 

To nije prefereriranje, nego "You'll take what we give you".

 Svejedno, nebi se puno promjenilo kad bi sva racunala dolazila u free dos ako si to mislio. Sjecam se hypea oko RDR 2 kad je izasao na PC, jedan frend je izbrisao linux, drugi multi boot, no vecinu vremena je na windowsima zbog gaminga. Nametnuli oni to nama ili ne, cinjenica je da windowsi podrzavaju sve, nezaobilazna su platforma za developere zbog popularnosti, a svi mi koristimo OS zbog softvera unutar njega, tj sam OS je samo podloga, ili tanjur s kojeg konzumiramo.

14 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
I kakve to veze ima s isprobavanjem Linuxa od strane početnika?
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
VladRi kaže...

ma linux je E-Z /../ samo moras malo procitati :D

 

"basics" my ass :D

 

Eh, nisam doma da ti slikam sinovu policu sa literaturom.

 

Za razliku od mene, totalnog pragmaticara, mali cita knjige i vec sad u nekim stvarima je ispred mene.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
mario.L_hr kaže...
I kakve to veze ima s isprobavanjem Linuxa od strane početnika?

 -ili, koliko komentara se odnosi na članak? (odnosno, 99% je uobičajeni osovski rat 'koji je bolji' s uobičajenim ulogama-sudionicima..).

 

papovratak na članak, gdje se za 'početnike' sugerira VM umjesto live-stikića. Loš članak koji uopće ne ispunjava smisao kao i sam naslov.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
online
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Meni uopce nije jasna negativnost prema linuxu. Nit se ikome namece, nit je u vlasnistvu neke mega korporacije. Ti isti ljudi koji ga blate ni sami ne znaju da svaki dan imaju od njega koristi.

Zbilja ne znam gdje je problem. Pogotovo me to cudi na jednom ovak IT forumu gdje bi ipak neko znanje o takvim stvarima trebalo bit na visoj razini.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
Santana kaže...

Meni uopce nije jasna negativnost prema linuxu. Nit se ikome namece, nit je u vlasnistvu neke mega korporacije. Ti isti ljudi koji ga blate ni sami ne znaju da svaki dan imaju od njega koristi.

Zbilja ne znam gdje je problem. Pogotovo me to cudi na jednom ovak IT forumu gdje bi ipak neko znanje o takvim stvarima trebalo bit na visoj razini.

 Psihologija. Ljudi su ljuti na sve što ne razumije i što im ne odgovara. Pogotovo u ovako malim zemljama. 

 

A što se tiče foruma, ovo je light IT forum, tako da ne treba očekivati neko posebno znanje u općoj populaciji, jer nije specijaliziran.

Nadglednik dina
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Ihush , evo nas na sedmoj stranici teme u par dana, što znači da je članak itekako ispunio glavni smisao svih članaka na svim portalima, a to je posjećenost, broj komentara i sl marketinške aktivnosti... Pa nije bug na državnom proračunu, valja zaraditi za plaće...



😉

15 godina
online
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

- to ne mijenja činjenicu da je članak nekvalitetan :) .. tj pitanje koja je svrha članka (jer svaki primarno služi bugu, sporadično čitateljima ili početnicima iz naslova..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Meni je članak odlično sjeo jer govori i o distribucijama koje nisam isprobao. Samo ja nisam početnik (daleko od toga da sam nekakav Linux power user) pa je možda samo naslov promašen.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
Baš sam isprobao deepin. Okej je, možda malo previše "flashy" za moj ukus, ali i jedina distribucija koja ima EULA-u.
Preduvjet za instalaciju je minimalno 64GB disk, što je kompletna glupost, ali ajde.
Installer je lijepo odrađen doduše.

Uglavnom vrlo lijepa protuteža OSX-u jer je vrlo sličan najnovijoj verziji OSX-a.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 10:42 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
Entry Point kaže...
Baš sam isprobao deepin. Okej je, možda malo previše "flashy" za moj ukus, ali i jedina distribucija koja ima EULA-u.
Preduvjet za instalaciju je minimalno 64GB disk, što je kompletna glupost, ali ajde.
Installer je lijepo odrađen doduše.

Uglavnom vrlo lijepa protuteža OSX-u jer je vrlo sličan najnovijoj verziji OSX-a.

 Misliš kopija?

Protuteža MacOS-u (sad se tako zove) je Arch+xfce.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
bunker kaže...
Danas je informatička pismenost nešto bez čega bi život bio jako otežan. No, informatička pismenost polako mijenja smisao i više neznači poznavanje osnova operativnih sustava nego poznavanje rada u aplikaciji koja ti treba za posao, zabavu, učenje....

Doktoru koji upravlja uređajem za magnetsku rezonancu je potrebno samo ono kaj mu je nužno da odradi to slikanje, i vjeruj da ga pritom niti najmanje ne zanima bilo što oko operativnog sustava koji je u pozadini. 

 

Počeo sam pisati o tome kako se ne bih složio, ali kad sam došao do analogija, shvatio sam da si, na žalost, u pravu.

 

Računalna pismenost nije poznavanje korištenja pojedinih aplikacija (to je ono u čemu kiksaju mnogi informatički kurikulumi), već poznavanje principa i sposobnost savladavanja korištenja novih programa, jednako kao što za jednog liječnika opća pismenost nije samo znati čitati stručnu literaturu, već je opće pismenost ista i za liječnika i za profesora književnosti i za automehaničara (možda nisu jednako pismeni, ali sama definicija pismenosti je ista).

 

U pravu si, danas svijet ide prema tome da se gleda jedno usko područje, da se na računalo ne gleda kao na opći alat, već da se na program gleda kao na specijalizirani alat, idemo prema tome da jednom liječniku Hamlet postaje nevažan, da jednom informatičaru postaje nevažna kemija...

 

Taj pristup smo uvijek smatrali "američkim", dok smo se dičili našom općom kulturom. U to vrijeme je uska specijalizacija značila bolji fokus na bitno i bolju produktivnost. Danas, kad mi napuštamo tradiciju na koju smo bili ponosni, ipak postaje bitnija interdisciplinarna suradnja kod koje je najbitnije da suradnika iz druge branše ne gledaš blijedo kad ti nešto kaže.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
VladRi kaže...

ma linux je E-Z /../ samo moras malo procitati :D

 

"basics" my ass :D

Ta knjige nisu za korisnike, a većina nije čak ni za korisnike koje na ovom forumu smatramo naprednijima.

 

Za većinu područja koja pokrivaju te knjige postoje i tečajevi za Windows, a certifikat za starije Windowse ne vrijedi za novije.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
MrBlc kaže...

 

Računalna pismenost nije poznavanje korištenja pojedinih aplikacija (to je ono u čemu kiksaju mnogi informatički kurikulumi), već poznavanje principa i sposobnost savladavanja korištenja novih programa, jednako kao što za jednog liječnika opća pismenost nije samo znati čitati stručnu literaturu, već je opće pismenost ista i za liječnika i za profesora književnosti i za automehaničara (možda nisu jednako pismeni, ali sama definicija pismenosti je ista).

 

Uvijek kad dadje tema na ovakvu ili slicnu izjavu, gotovo sam se namece Carl Saganov citat:

 

“We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces.”
― Carl Sagan, The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
11 godina
neaktivan
offline
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Cisto za korisnike laptopa, pogotovo, onih koji imaju dvije graficke integriranu na processoru i diskretnu (nvidia), Pop!OS distribucija bi trebala biti spomenuta, koja dolazi sa out of the box instaliranima bumblebee driverima, i mogucnoscu prebacivanja, koja graficka kartica je u upotrebi.

Bazirana je na ubuntu distribuciji, sa gnome GUI

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Mislim da je tema od početka kneula u krivu stranu. Svi bi trebali pročitati naslov teme prije postanja ovdje.

 

Linux uopće nije loš danas, ali za početnike nije ni blizu primjeren. Trebaš ostaviti admin password nekome??? Podesiti sve da radi automatski iako su update- odaobreni od strane distre???

 

Znam da se to sve može ali onda treba sve to i podesiti?? A dista za početnike??

 

Iskreno, lakše mi je im kupiti win10 za 3eur na ebay i riješiti se nazivanja

 

 

 

Hmmm...
 
0 2 hvala 0
9 godina
online
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike
Sike1000 kaže...

Mislim da je tema od početka kneula u krivu stranu. Svi bi trebali pročitati naslov teme prije postanja ovdje.

 

Linux uopće nije loš danas, ali za početnike nije ni blizu primjeren. Trebaš ostaviti admin password nekome??? Podesiti sve da radi automatski iako su update- odaobreni od strane distre???

 

Znam da se to sve može ali onda treba sve to i podesiti?? A dista za početnike??

 

Iskreno, lakše mi je im kupiti win10 za 3eur na ebay i riješiti se nazivanja

 

 

 

 Iz koje rupe si se ti pojavio ? Kaj uopce rec na ovakav post ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Legendarni odgovor

Ja govorim iz svojeg iskustva, a ti?

 

A to iz koje rupe sam se pojavio, valjda bi trebao znatič. To se uči u 7. razredu

Hmmm...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Najbolje distribucije Linuxa za početnike ?? Ajmo našeg početnika definirati: da li je to općeniti IT početnik kojemu je ovo prvi susret uopće sa računalima i operativnim sustavima, ili govorimo o početniku na linuxu koji dosad ima iskustva sa drugih operativnih sistema ?

Ovom prvom je tak sve svejedno, nije dosada nikaj vidio, kreće od nule, i mora imati kraj sebe nekoga tko će mu olakšati ulazak u svijet računala. Moramo biti realni i priznati da te mlade osobe i djeca nemaju naviku niti volje temeljito se pripremiti za bilo kaj, tako da im nije napamet čitati manuale i guide, i svi oni uđu u taj svijet na način da im prvih par puta netko drugi sve instalira i bude uz njih dok nenauče bar one teške osnove. I to im odrade braća, sestre, prijatelji, roditelji.... Čak i ako kupe OEM, opet im nebu baš jasno kaj se od njih očekuje u onim prvim koracima nakon prvog startanja OEM računala.

Ako govorimo o početniku u svijetu Linuxa koji ima bar nekakva iskustva sa Windowsa, onda je njemu najbolja Linux distra ona u kojoj je način rada i izgled najviše nalik Windowsima, tako da se čim lakše snađe.

Jedan od velikih problema glede svega toga je što nema dokumentacije, jednostavnih uputa prilagođenih početnicima. Naravno da je izobilje dostupne Linux dokumentacije, no to nikako nije za početnike jer oni pojma nemaju kaj znači većina izraza koji se spominju već na prvim stranicama te dokumentacije. Otkud bi početnik znao kaj je korijenski direktorij, datotečni sustav i sl, a obično ti priručnici počinju organizacijom datoteka i mapa unutar Linuxa i sl...

Prije xy godina se skupilo jedno društvo gdje sam i ja imao čast da sudjelujem u toj bitci. Pri Vladi je čak bilo nekakvo tijelo zaduženo za ta pitanja. Najdalje kaj smo došli je bila agencija za odgoj i obrazovanje, a naš prijedlog je bio da zvučna imena sa jakim titulama napišu materijale o linuxu koji bi se uvrstili u udžbenike informatike za osnovnu i srednju školu. Pogađate naravno da je ta bitka bila unaprijed osuđena na propast jer se sve dešavalo u ono doba kad je Microsoft sklopio one ugovore sa tadašnjim vladom o dostupnosti Microsoftovih softvera svim učenicima i cjelokupnoj akademskoj zajednici. Tijelo pri Vladi je mudro šutilo... 😉 A bome i unutar naših redova je bilo natezanja o koječemu, npr svađe su bile oko toga koji DE koristiti, koji file manager, Pulse ili Alsa i sl.... U minijaturne upute nebi stali opisi svih softvera koji se mogu naći u linuxu tj u različitim distribucijama pa je trebalo odlučiti se za neke...

Jedan easy priručnik, maltene na nivou dječje slikovnice, uz dobro razrađen način distribucije do svakog djeteta neke dobi bi bio dobar početak. Tada bi sam izbor distre bio manje važan jer manje više svaki softver možeš dobiti u svakoj distri i sam način rada je vrlo sličan u svakoj distri, pa bi se izbor sve na izbor dizajna, DE, načina nadogradnje ( Rolling ili ne i sl )... Dolphin , thunar, Nemo su vrlo slični, no info o tome prvo nekako treba doći do toga našeg početnika.

Neznam, možda tada nije bilo vrijeme, možda bi sada neka takva inicijativa imala više uspjeha nego mi tada...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:19 (bunker).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Slažem se sa svime što si napisao. Ja ne vjerujem da jedan proizvod zadovoljava sve.

 

Sa početnicima mislim na neko tko treba web, društvene mreže, online lagani dokument, sve ono što danas može svaki budget mob.

 

Probao sam instalirati linux svima koji su me tražili OS (jer svi kupe račualo sa freedos-om) i to govorim od školaraca do penzića.

Nakon nekoliko dana / mjeseci dođeš do nekog programa koji im treba i onda kupiš win 10.

 

Ja ne negiram da ne postoji neki kiosk (hmmm nenegacija?), računalo samo za web, da linux može služiti svrsi, ako imaš što ti treba, ali

do dan danas ja nisam našao desktop računalo sa linuxom da odradi sve aplikacije.

 

Iskreno, linux desktopu ne vidim neke šanse od postotka koji sada ima. Mislim, ne govorim to u negativnoj notaciji, ja bih volio da mogu ga svakodneveno koristiti.

 

E da dodam. svi se uvijek kače na OS, a u biti koriste aplikacije. Mene boli briga za OS ako moje aplikacije rade.

 

 

 

 

 

 

Hmmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:42 (Sike1000).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Moze mobitel svasta, ali bi ga najrađe bacio u zid cim treba nesto tek malo ozbiljnije. Nesto duze napisati ili multitasking.

Pa chromebook se dobro prodaje, a taj chromeos sam po sebi ne nudi nista osim onog sto je online, ali ljudi vole tipkati na tipkovnicama pred vecim ekranom.

 

Di ces bolje od linuxa za nekog tko treba web browser  i mozda libreoffice.

 

Naravno da nije za sve. Pa nit windowsi nemaju sve. Znam ljude koji koriste MAC samo zbog FinalCut programa.

 

Nemoj se sa tim postotkom zamarat. Linux funkcionira sasvim dobro sa tak "malo" korisnika, pa prije ce microsoft propast nego linux zbog svoje otvorene prirode.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Na kraju uvijek nađeš nekoga tko treba "više" od browsera. Ma mislim da smo do članka već odmakli. Vrijeme će pokazati za linux.

 

Na vidiku su novi OS (opensouce) pa držim fige za njih.

 

Ovo je pisano preko firefox browsera na bundenslab linux-u

 

Linux nc6120 4.9.0-14-686-pae #1 SMP Debian 4.9.246-2 (2020-12-17) i686 GNU/Linux

 

 

 

 

Hmmm...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Pa nemoramo se zamarati postotcima, no vidimo da velike kompanije itekako mogu kreirati navike korisnika.

Npr android, koliko % korisnika androida uopće zna sa kojim playerom se vrti MP3 na njihovom mobu i u kojem file manageru otvaraju i brišu datoteke i sl. Za njih je to sve grupirano pod zajedničkim nazivom "android" i umjesto njih proizvođač mobitela je odlučio koje playere ili file managere će im isporučiti.

Ili win10, tamo pogotovo sve odrađuje automatika i korisni niti zna niti ga zanima kako se zove komad softvera u kojem pregledava i sortira datoteke ili kako se zove player koji se pokrenuo nakon dvoklika na MP3 file. Za veliku većinu korisnika je to sve "Windows".

Tako je i kod Linuxa, nekom prosječnom korisniku je tak svejedno jel datoteke sortira u thunaru ili nemu, koristiti će ono kaj je došlo sa distrom ako to radi dobro.

Iz tih primjera vidimo da će umjesto velike većine korisnika odluku o odabiru softvera donijeti onaj tko je sklepao taj os/distru... Zato baš nije nebitno kaj bu mint ili Ubuntu utrpali u predinstalaciju....

I sad mi pitamo kaj je najbolje za početnika ....
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Mislim da se nismo nikada našli u tim "početnicima".

 

Ja radm u firm sa 100k zaposleni i nitko ti ne dođe instalirati PC. Dobiješ kutiju, spojiš prema uputstvima i nakona par sati (uz malo sreće) ulogiraš se i dobiješ "Welcome".  Sav svoj sw, osim onog koji nije predinstaliran, moraš instalirati sam preko nekekve kvazi windows store aplikacije. I ljudi rade. Ali, tamo nema linux-a, sve win10, nema veze.

 

U ovome članku ja sam stekao dojam da se radi o kućnim korisnicima koji se prvi put susreću sa računalom. Moje iskustvo je da može biti uspješno ali na kraju uvijek netko treba aplikaciju "koju moj frend ima a ja nemam". Čisto moj dojam.

 

Dodatak: Ovaj bunsenlab linux savršeno ogovara mom računali i zato sam ga instalirao, ali da ću ga "početniku" instalirat (ili bilo koji linux), moram razmislit? 

Hmmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 20:26 (Sike1000).
9 godina
online
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Netko tko se po prvi put upoznaje sa racunalom i nema predznanja nikakvog... e njemu nece bit lagano nigdje, al mislim da ce mu ipak bit lakse na recimo linux mint nego na windows 10.

Zasto ? Zato jer po meni taj OS je rasulo bez ideje u startu. Nepregledni settings i pregledan controll panel ( kojeg ce maknut na kraju naravno).

Koristim w10 skoro od samog pocetka i jos se u tim settings ne snalazim.

Problemi sa regijom tj. tipkovnicom. Skinem engleski sluzbeni win10 i nema nase tipkovnice, a naknadno ju stavit je muka isusova u usporedbi sa istom stvari na mintu ili ubuntu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Mislim da si ti previše zagrzizao u OS ili se ležimo u "početnicima".

Korisnik kupi mob i odmah sve zna radit. Tko ga je naučio? To je i bit dobre aplikacije.

 

Nemoj misliti o win10, macos, ios, linux. Zamisli kako bi ti "želio raditi" na računalu. Virtualno? Samo tipkovnica? Miš?

OK, ako se želiš baviti administracijom, ali to nije tema.

 

Fućka mi se za win10 i njegove pozadine, mogućnosti. Ja želim svoje aplikacije vrtiti. Da li će to biti win10, linux, macos,...?

 

Mozak na svječice: Korisnice žele win10/officexxx, a ako imaju para macos.

 

Nestaje mi pive..?

 

 

 

 

 

 

Hmmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 20:59 (Sike1000).
9 godina
online
Najbolje distribucije Linuxa za početnike

Pa zato i koristim win, radi dva programa koji mi trebaju. Sigurno ga ne koristim radi cortone ili microsofta.

Korisnik ce kad tad trebat otic u settings nesto promjenit. Zato je to tu. Prije nego pocnem koristit svoje programe trebam tipkovnicu premacit na hrvatsku, a to je nazalost lose napravljeno na windowsu kao i ostatak settings-a.

 

Dobar OS nestane, ne vidis ga nit ne cujes.

 

Kaj ti mislis da me doma nitko nikad nije pitao kak nesto na androidu napraviti? Ajde nemoj bajke pricat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice