Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

poruka: 26
|
čitano: 10.586
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran".
12 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Nh da, a kako ćeš do zakrpe kad nemreš dignut Windowse,smećari,nadam se da će propast nakon ovog.

 
4 10 hvala 0
14 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
mGT kaže...

Nh da, a kako ćeš do zakrpe kad nemreš dignut Windowse,smećari,nadam se da će propast nakon ovog.

 U safe modu?

-
16 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Nevjerojatno da se CEO nije javno ispričao nego filozofira na X-u.

 
12 0 hvala 1
15 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

za "prvu ruku" se svima upletenima u cirkus (i njihovim "softverskim rješenjima za veću produktivnost") spretno glagolima poveže sve svece i rodbinu s domaćim i divljim životinjama. ne rješava išta u napravama ali si čovjek bar da malo oduška. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
Ni prvi, bi zadnji put da software nije savršen i uzrokuje probleme na globalnoj razini. Prihvatiš kako je, napraviš plan i ideš dalje...
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Dobar senior admin radi ovo:

 

  • - ne pušta NIŠTA da se instalira automatikom na produkciju. Pa ni nova verzija antivirusa (definicije da). Ako AV to ne omogućava, zamijeniti s drugim AV. Ovo je prevažna opcija.
  • - prvo instalira zakrpe (uključivo AV) na testni sustav
  • - ako test prođe, zakrpa ide na produkciju

 

Svi ostali su amateri, ne bi trebali imati pristup produkciji.

Btw CrowdStrike je poznat da uzrokuje probleme sa SQL Serverom i već odavno je bilo očito da imaju loš proces testiranja.

Ali to ne opravdava admine (nas) koji dopuštaju automatsku instalaciju na produkciju bez prethodne instalacije na test - taj propust je isključivo naša (admin) odgovornost.

Idi i radi nešto korisno!
 
19 0 hvala 7
16 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
Nemas kaj odma na prvu instaliravat, pogotovo ne kaj ti netko pusha izvana.
Losi admini, losa organizacija, lose sve.

Kaj je najveci problem je da ogromne korporacije imaju lose admine!!!! To se nije desilo meni, makar ne moze mi se desiti, ali karikiram, to se nije desilo meni anonimosu, nego se to desilo Microsoftu i svima ostalima.

Katastrofa kolko su nesposobni.
12 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
Evo u 3 screenshota ako kome zatreba..
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
Keso kaže...

Dobar senior admin radi ovo:

 

  • - ne pušta NIŠTA da se instalira automatikom na produkciju. Pa ni nova verzija antivirusa (definicije da). Ako AV to ne omogućava, zamijeniti s drugim AV. Ovo je prevažna opcija.
  • - prvo instalira zakrpe (uključivo AV) na testni sustav
  • - ako test prođe, zakrpa ide na produkciju

 

Svi ostali su amateri, ne bi trebali imati pristup produkciji.

Btw CrowdStrike je poznat da uzrokuje probleme sa SQL Serverom i već odavno je bilo očito da imaju loš proces testiranja.

Ali to ne opravdava admine (nas) koji dopuštaju automatsku instalaciju na produkciju bez prethodne instalacije na test - taj propust je isključivo naša (admin) odgovornost.

Testni sustav ne pomaže uvijek što ako imaš 10k računala i pitaj boga koliko raznih verzija svega (trebati u konačnici oho testnih računala), veliki sustavi imaju tu boljku, ali barem za ključne točke sustava moraš raditi ovako kao što navodiš.

Također testni sustav ponekad se može razlikovati od produkcije (hardver i slično).

Pa također nekad prođe provjeru u testnom susstavu ali padne u produkciji.

 

Ali ovo je izvan pameti kako je ovakvo što moglo proći u update. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 16:45 (ceha965).
16 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset

Štednja ovdje dolazi do izražaja.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

I onda netko kaže apple računala su skupa ili nevaljaju  

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset

Da Apple računala imaju toliki udio na tom tržištu, opet bi se događale ovakve stvari. Zakon velikih brojeva.

12 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
The Unforgiven kaže...
mGT kaže...

Nh da, a kako ćeš do zakrpe kad nemreš dignut Windowse,smećari,nadam se da će propast nakon ovog.

 U safe modu?

 A bude Štefa sa recepcija digla Winse u safe modu,našla file i pobrisala, moš si mislit,95% usera nezna kaj je File explorer, a kamoli safe mode.

11 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Cujem da microsoft preporucuje da se racunalo restarta 15 puta. Mozda moze i manje ako se mis gurne u analni otvor.

 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
mGT kaže...
The Unforgiven kaže...
mGT kaže...

Nh da, a kako ćeš do zakrpe kad nemreš dignut Windowse,smećari,nadam se da će propast nakon ovog.

 U safe modu?

 A bude Štefa sa recepcija digla Winse u safe modu,našla file i pobrisala, moš si mislit,95% usera nezna kaj je File explorer, a kamoli safe mode.

 štefica uvijek uza se nosi live distru linuxa na usebeu (voli mentu, kad već ne postoji wormwood/absinth) pa brže-bolje buta kantu i načini ili restore na jučer ili pobriše mutikašoteke ili slavodobitno pritisne ctrl+z za sve: ar ju šur? ma, deri. nemreš ti šteficu sam tak zajebat. ta je vragu z vreće ispala. šteta kaj je udata. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
4 godine
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Cijeli sadašnji koncept clouda je problematičan. Spremanja poslovnih, zdravstvenih i inih podataka na cloud i direktno korištenje kad tad će preuzročiti katastrofu. 

Što ako nema interneta 10, 15 dana mjesec dana zar nitko ne misli o takvim situacijama. 

Vidimo što jedan idiotski update može napraviti. 

Zamislite što mogu napraviti ozbiljnije stvari nevezane za softver.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 21:01 (ceha965).
 
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
ceha965 kaže...

Cijeli sadašnji koncept clouda je problematičan. Spremanja poslovnih, zdravstvenih i inih podataka na cloud i direktno korištenje kad tad će preuzročiti katastrofu. 

Što ako nema interneta 10, 15 dana mjesec dana zar nitko ne misli o takvim situacijama. 

Vidimo što jedan idiotski update može napraviti. 

Zamislite što mogu napraviti ozbiljnije stvari nevezane za softver.

exactly.

u prvih par dana bez interneta pola bi ih izginulo samo zbog sveopćeg nereda i kaosa.

a onda i ostali zbog toga što trgovine ne bi radile.

 

12 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset

Slaẓ̌em se 100%, sam to objasni idijotima na pozicijama,jel Cloud je jeftiniji,ne treba ti server,shodno tome niti Sys admin,a još manje IT operater koji će sve to održavat , pa kad se desi ovakvo sranje stani i plači jer nemaš nikog tko će to ručno preštrikat

15 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
NEW_MAN kaže...
Nemas kaj odma na prvu instaliravat, pogotovo ne kaj ti netko pusha izvana.
Losi admini, losa organizacija, lose sve.

Kaj je najveci problem je da ogromne korporacije imaju lose admine!!!! To se nije desilo meni, makar ne moze mi se desiti, ali karikiram, to se nije desilo meni anonimosu, nego se to desilo Microsoftu i svima ostalima.

Katastrofa kolko su nesposobni.

 -kraće, nemaju admine.. imaju dresirane mankyje koji štrikaju kod i hrane svinje, koji klikaju-next.. a to tad nisu admini nego juzeri, neovisno što im na reveru (pločici-tagu..) piše nešto-it.. :) odnosno ja to čitam kao š-it.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Ovo je veliki problem, ali sam se takvih sranja nagledao u prošlosti i kao običan user. Od updateova, drivera, antivirusnog softvera. Dobro da je to postalo rijetko. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
DaffyDuck kaže...

Da Apple računala imaju toliki udio na tom tržištu, opet bi se događale ovakve stvari. Zakon velikih brojeva.

 Ha mozda, ali buduci da je zatvoreniji OS i komplet sustav, trsko moze uletit nesto ako ti sam ne dozvolis ili instaliras nesto krekano i tak9 dozvolis pristup u sustav, al onda je to do korisnika, pa nemas se sta zalit ako ti ne dela

10 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
🤫 😁
Nadglednik dina
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Tek sad vidim u članku piše i da je baš u ovo vrijeme nešto ranije i Microsoft Azure cloud US central region, zaštekao u 20:00 sati 18.07.2024

 

oporavio se tek danas. Što se dogodilo? (Nije tako velika vijest u usporedbi sa "IT pandemijom", ali opet značajna ako se zasebno promatra.)

 

EDIT:

What do we know so far?

We determined that a backend cluster management workflow deployed a configuration change causing backend access to be blocked between a subset of Azure Storage clusters and compute resources in the Central US region. This resulted in the compute resources automatically restarting when connectivity was lost to virtual disks hosted on impacted storage resources.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 13:51 (gpd).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Moguće da neki od servera za Azure ima crowdstrike.

Btw. datoteka je bila same 0. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Evo kako za prvu ruku riješiti problem s reset
ceha965 kaže...

Moguće da neki od servera za Azure ima crowdstrike.

Btw. datoteka je bila same 0. 

Azure je počeo štekati cca 8 sati prije nego je Crowdstrike distribuirao updejt.

 

Nije prvi put da su updejtovi na microsoftu izazivali restart loop, ranije ovaj mjesec bio je slučaj [link]

 

15 godina
offline
Evo kako za prvu ruku riješiti problem s resetiran

Znaci Poligon (kripto projekt) je jedan od rijetkih koji je mislio na ovaj scenarij, pa su prvo testirali na backup racunalu.....

 

Ironija je sto su svi ostali (BITNIJI, pogotovo bolnice) zakazali, a jedan random kripto projekt to odradio "muski".

 

 

Ali eto, kripto je prevara...... 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2024 4:10 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice