Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

poruka: 18
|
čitano: 7.149
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo".
15 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Razlog?

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

 

 

Nije shop pa ne donosi direktno lovu. Bezos doesn't like...

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Nevjerojatno, takav legendaran sajt! Za koji kur... ih je Amazon uopće kupio? DPReview je tada (2007) napisao:

We're proud and excited to announce that DPReview has been acquired by the world's leading online retailer, Amazon.com. ... It will be fantastic to be able to expand and build on that without compromising our quality or independence. With the support and resources of Amazon we can achieve this.

Kad te kupi Amazon, Google, Facebook ili neki sličan skynet-wannabe, prije ili kasnije ceš ježa u leđa. Čim tamo u menadžment dođe neki ambiciozni mediokritet koji je sa pripremnog tečaja uspio isfiltrirati samo "reži troškove".

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 9:35 (Space Cadet).
 
23 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
Space Cadet kaže...

Kad te kupi Amazon, Google, Facebook ili neki sličan skynet-wannabe, prije ili kasnije ceš ježa u leđa

 .. stavit ćeš lovu u džep i dalje te nije briga, inače ne bi prodavao.

2 godine
protjeran
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

DPReview ima najbolji alat za poredjenje fotoaparata i objektiva. Samo se nadam da ce ostaviti stranicu i njenu arhivu dostupnu.

 
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
Alat za usporedbu RAW snimki aparata pri slabom osvjetljenju - neprocjenjivo! Bezobrazno je gasiti vrlo koristan i popularan site, liči na provokaciju. Kao "gasimo amazon i google" samo u foto svijetu.
Idi i radi nešto korisno!
13 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Ukratko - debilana na ntu, dok imaš kao perja, ja sam boss i tko mi što more! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Najbolja stranica za recenzije i detaljnu usporedbu snimki fotića, nešto kao GSM arena za fotoaparate. Kako debilna odluka 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Ne vjerujem da će to samo tako otići u povijest. Možda ipak netko preuzme/kupi. To je ko da netko ugasi Wikipediu.

Deckard
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
Kao da ga namjerno uništavaju... Zašto ga ne ponude na tržištu da ga netko kupi? Kao što su ga oni?
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Ogromna šteta, često sam tamo odlazio pogledati recenziju nekog aparata ili objektiva, a što je bilo u recenziji bilo je mjerodavno. A što da se radi, samo lova je bitna, a ostalo tko ....

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

DPReview is being archived by the Archive Team

 

PSA DPReview is being archived by the Archive team. Currently they are working to scrape over 4 million articles and posts within the next 3 weeks. [1] — see April 10 2023 

Once archived, the entire site will be made available for anyone to browse on the internet archive.
The entire .WARC will also be made available for anyone to download and view locally with a .WARC viewer such as Web Replay — this allows you to download the site and view it locally forever.
You will be able to download the .WARC file from here once complete. 
Personally, I'll be downloading every image on the DPReview Studio Camera Comparison tool page as it is an irreplaceable tool for direct camera comparisons going back the entire history of digital photography. 
I will be organizing by camera, downloading all RAW and JPEG files, day and low light mode, all ranges of ISO for each camera and pixel shift if available.
Once done, I will make all images available to download as 1 file for comparison, uploaded to GitHub — probably as a Lightroom Catalog since it preserves all metadata and allows for comparisons using tags, emulating it's current functions, and an uncompressed ZIP/TAR for those without software that supports lr.cat.

 

https://news.ycombinator.com/item?id=35263635

https://old.reddit.com/r/photography/comments/11ya4fa/dpreview_is_being_archived_by_the_archive_team/

 

ima i solidne argumentacije za/protiv gasenja.

da je banana, jest.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 10:25 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
Gasi se kao što ce se u buducnosti pogasiti 90% takvih web stranica.
Drustvene mreze, youtube su gledaniji 10000000000% od bilo kakve stranice da neznam kakva cudesa nudi i to je poanta cijele price, neizbjezno. Jedan video tj reels je za usporedbu naspram texta ili slike neusporedivo gledljivije. Svakako da je stranica korisna no realno samo taj dio s usporedbom i cistim raw fotkama za skinuti je korisno za popularnost, danas nedovoljno.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij

Boris, grozni si! :)

Idi i radi nešto korisno!
3 godine
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
Keso kaže...

Boris, grozni si! :)

 Nije do mene, svijet ocigledno tome žudi da ljude sto manje poducavaju i da je sve površno! Ovak ce sad raditi videe i sve ce to biti s sto manje informacija da se ljudi/kupci pogube u svemu tome!
U večini videa nema barem min 80% onoga sto zna biti u pisanim recenzijama s primjerima i usporedbama. Bude uvijek dobrog sadrzaja tko želi naci ce neki drugi izvor ili ce se pojaviti neko treci itd.

5 godina
offline
Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzije fo

Internet općenito stremi prema zatvorenim platformama.

 

Zlatno doba, prije nekih 15ak godina hrpetine foruma, blogova, stranica s javno dostupnim, indeksiranim sadržajem koje si mogao naći necenzurirano na tražilicama, je na zalasku

 

Sada je većina sadržaja u videoformatu umjesto tekstu, sve kraćim videima na Tiktoku i Instagramu, koji se ne mogu pretraivati jer je cilj kontinuirano pumpanje novih sadržaja. Npr pogledaj neki kanal podučavanja tipa Pythona, dizanja utega i sl. Realno ne treba ti milijun kanal da to naučiš pravilno radit. Ono što naučiš jednom, usavršavaš korištenjem i "popravljaš" u hodu. S druge strane, treba nekako pumpati uvijek nove videe pa se uvijek izmišljaju nove teme, uklanjaju stari kanali, izmišlja topla voda... 

 

Čak i ono znanja što ima u tekstualnom obliku danas je skriveno iza raznih društvenih mreža: ono što je nekad bilo na forumima danas je po Facebook grupama, Diskord serverima i sl.

 

Onaj tko zna što tražiti, ili poznaje nekoga, pronaći će to. Ali tražilice tu više ne mogu pomoći. 

 

Svi znamo da stranice na internetu nisu vječne, ali teško je suočiti se sa krajem čitavog jednog doba gdje je znanje bilo na klik prsta... a danas je sve puno "znanja" (čitaj: dezinformacija) da više ni nemreš probrati žito od kukolja. Ajde probaj saznati koji je "najbolji način prehrane" ili "režim treninga" - svatko priča svoje.

 

Nekad ćemo na ovo doba danas gledati kao na starija generacija na Usenet grupe i IRC kanale, sa sjetom

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
Jel to sajt još uvijek živ? Zna netko detalje?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon gasi DPReview, web stranicu za recenzij
CroDexter kaže...
Jel to sajt još uvijek živ? Zna netko detalje?

 Je, preuzeo ga je Gear Patrol. Normalno rade, stižu novi sadržaji, sva arhiva je dostupna. Jedino su Chris i Jordan prešli u Peta Pixel. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice