Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

poruka: 108
|
čitano: 15.689
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Jedino što me malo jebe paranoja.

 

Naime, morao sam da bi ga poslali ispuniti onaj vrag za reklamaciju(predprijemna primka) u aplikaciji linksa. U sam čak i naveo što me muči.

 

 

Sad da nemam mailom potvrđen pisani zahtjev, mogu me npr jebavati da sam tražio reklamaciju. 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

DarthMarkus  pa što si im poslao na mail. Ako si posalo povrat pozivaj se na to. I ubduće piši na hrpu mjesta kaj tražiš. Tako da nema muljanja. 

 

 

twipz143 jesi se probao javiti proizvođaću kad te već servis odbija. Ne zanm za AOC no sa HP, Logictech imam dobra iskustva po tom pitanju. Ako već ne možeš normalnim  putem možda možeš zaobilaznim preko proizvođaća. Na karaju ti također sotaje prijava na mingo. 

 

Ja se držim ovog:

 

1. "Prirodni put" - reklamiram tamo di sam kupio (ako se ne riješi)

2. Službeni servis ili uvoznik paraleno sa time kontaktiram i proizvođaća

3. Prijava na mingo ( nisam do sada ovo trebao no eto to se spominje kao opcija)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 11:55 (plavi08).
12 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Jesam Đuka.

 

Doslovno sam danas još dodatno u mailu izričito naveo da ne želim reklamaciju nego raskid ugovora/povrat.

 

Iživciralo me to što su me još jednom provukli da popunjavam onaj njihov app za reklamacije.

 

Sa trgovcima opreza nikad dosta.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...
DarthMarkus kaže...

Meni su još htjeli dat reklamaciju kad sam im pokazao bleed. 

Kao jedan veli to je onda reklamacije, ne povrat.

REKO : " NE ! "

Povrat molim.

Da sam tražio reklamaciju, tumbali bi mi monitor po servisu i na kraju ustvrdili da je sve u redu. Rok za povrat bi mi istekao.

 Eto, tocno to bi se i dogodilo. Pokusali su ti uvaljati app metodu, jer ti taj bleed naravno ne bi prosao, a kasnije ne bi mogao nista vratiti.

twipz143 kaže...

Između ostaloga, odgovorio sam im na mail taj jučerašnji s očiglednom dozom nezadovoljstva te su mi rekli da će moju primjedbu proslijediti servisu i zamoliti da ponovno razmotre slučaj hah. Tako da sada čekam opet, čekam 2 tjedna već ali bitno da su pare kod njih u džepu a to što meni zjapi komp bez monitora, nije bitno :D

 Ne ocekuj previse od toga :) Kazem, jedini preostali slucaj ti je prijava za nedostatak

twipz143 kaže...

Stvar u tome i je da se primjeti kod igranja i gledanja filmova, pogotovo ak su tamnije scene. Inače ne patim od toga da mi sve mora biti savršeno ali ako smatram da nešto nije kako treba onda se naravno žalim.

 Onda to slikaj u takvom scenariju ista slika na jednom i drugom monitoru ako se primjeti, jer ovako na tamno jako mnogo monitora ima taj bb i recimo ako cijela serija ima potpuno isti primjer, nisam siguran da ce to proc pod nedostatak jer jednostavno na trzistu ima inferiornijih proizvoda i boljih proizvoda. Tako nesto ce proci ako recimo drugi, treci iz te serije nema to isto. Meni lcd tv star 6g ima milion falingi kad bi sad isao testirati u nekim mracnim sobama. U normalnom gledanju nista od toga ne vidim i ne dira me. Vjerojatno ima ljudi kojima bi takva slika bila negledljiva. Ja i ukucani nista ne primjetimo.

 
Vrlo rado bih poslikao u tom scenariju samo što monitor nije sada kod mene. Mislio sam da bi ovo s donekle tamnijom pozadinom bilo vrlo očito.  I kao što kažeš, tvoj monitor je star 6g, za 6g ni ne očekujem da će biti kao iz tvornice, ali ovaj je bio kod mene svega 4-5 dana ukupno dok ga nisam vratio. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
plavi08 kaže...

DarthMarkus  pa što si im poslao na mail. Ako si posalo povrat pozivaj se na to. I ubduće piši na hrpu mjesta kaj tražiš. Tako da nema muljanja. 

 

 

twipz143 jesi se probao javiti proizvođaću kad te već servis odbija. Ne zanm za AOC no sa HP, Logictech imam dobra iskustva po tom pitanju. Ako već ne možeš normalnim  putem možda možeš zaobilaznim preko proizvođaća. Na karaju ti također sotaje prijava na mingo. 

 

Ja se držim ovog:

 

1. "Prirodni put" - reklamiram tamo di sam kupio (ako se ne riješi)

2. Službeni servis ili uvoznik paraleno sa time kontaktiram i proizvođaća

3. Prijava na mingo ( nisam do sada ovo trebao no eto to se spominje kao opcija)

 
Nisam se javio nikom osim Linksu. Ne znam ni što bih točno rekao ni kako bi pristupio proizvođaću s obzirom da je monitor još uvijek u Linksu i rekli su da će ponovno razmotriti situaciju jel

9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

Jedino što me malo jebe paranoja.

Naime, morao sam da bi ga poslali ispuniti onaj vrag za reklamaciju(predprijemna primka) u aplikaciji linksa. U sam čak i naveo što me muči.

Sad da nemam mailom potvrđen pisani zahtjev, mogu me npr jebavati da sam tražio reklamaciju. 

 Ne bi ja to ispunjavao. Da, postoji sansa da to salju na reklamaciju sada, iako ako si ti to njima poslao mailom trebalo bi bit u redu sve.

twipz143 kaže...

Vrlo rado bih poslikao u tom scenariju samo što monitor nije sada kod mene. Mislio sam da bi ovo s donekle tamnijom pozadinom bilo vrlo očito.  I kao što kažeš, tvoj monitor je star 6g, za 6g ni ne očekujem da će biti kao iz tvornice, ali ovaj je bio kod mene svega 4-5 dana ukupno dok ga nisam vratio. 

 Ovo moje je tv, gdje se to bas primjeti ako je mrak i gledam samo tamnu povrsinu, ali kazem, mene to ne dira previse jer u gledanju programa apsolutno nista ne primjecujem.

ukay1000 kaže...

Backlight bleed je "normalna" pojava kod ekrana ali njegov primjer je bolestan. Ovo je prejak BB i to na vise lokacija na monitoru. 

Izgleda odvratno.

 Ne bi ja sudio sad sto je odvratno sto ne. Svak drugacije vidi stvari. Mene osobno te stvari ne diraju i vjerojatno ne bi ovo ni primjetio. Al prihvacam da nekom smeta toliko da zeli proizvod vratiti i potpuno razumijem.

4 godine
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

 no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

 Kupio sam televizor u Svijetu medija. Trgovac je samoinicijativno izvadio televizor iz kutije i uključio ga u struju. Zajedno smo pogledali ekran, ja sam rekao da je sve u redu, spakirali smo ga u kutiju, platio sam ga i odnio. Čiča, miča, gotova je priča. Ne, nije bilo mračne sobe, ali se sve bitno vidjelo na svjetlu u trgovini.

16 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

Kod jeftinih Va panela BB nije nikakvo čudo. Ista stvar je s televizorima. npr kod VA sony od 8t kn teško ćeš naletjeti na BB dok kod televizora iste veličine npr 55 inch cijene 4t kn je to već jako čest problem.

Ako se probijanje ne primjeti pri gledanju filmova, igranju igara, teško ćeš dobiti novi ili ćeš dobiti drugi novi isto s BB. 

Dakle, ako su boje i ostali parametri uredni teško ćeš išta bolje dobiti. 

U najboljem slučaju zamijeni za IPS panel.

 

Ne znam kako je to u civiliziranom svijetu, no kod nas nigdje pri kupovini ne možeš izvaditi monitor ili tv iz kutije, odnijeti ga u mračnu sobu i isprobati da li sve funkcionira.

 Upravo suprotno, radi razlike u tehnikalijama to je znatno više izraženo na IPS LCD panelima i to je činjenica.Na kraju sve je stvar uštede proizvođača, ili vidi ovaj dolnji primjer Asus IPS monitori(1000$ po komadu u vrjeme testiranja) 20 komada na testu. Okvirno 50% primjeraka ima puno previše probijanja pozadinskog osvjetljenja, dakle kaj je to nego samo tipično precjenjeno IPS smeče.Iako sam ja to sve istaknul na dolnjem linku, eto opet nek se vidi kvaliteta monitora od 1000$ iz 2016 godine.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=213&jumpto=4959471&sort=asc&view=flat

 

https://imgur.com/a/jWO59

 

 

Kad smo več kod jefitnih VA LCD panela, eto ovaj moj Benq model koji na pozadinskom osvjetljenju nema spomena vrjednih problema.To je model iz 2013 godine cijena 1500kn, i več je odavno poznato da na njemu nisu štedili. Kak se kaže na pokaznom manekenu za osvajanje tržišta nema štednje, to je osnovno pravilo a navedeni Benkavac je idealan primjer takve prakse.Tamo 2013 godine uloženo dobiveno, taj Benkavac je gazio svu 27/1080p konkurenciju kao danas Ryzen jadnog Intela i to je činjenica.Dakle AMVA Benkavac od 1500kn vs Asus IPS od 1000$ fučkaj ga sad.

 

ukay1000 kaže...

Backlight bleed je "normalna" pojava kod ekrana ali njegov primjer je bolestan. Ovo je prejak BB i to na vise lokacija na monitoru. 

Izgleda odvratno.

 Da njegov primjer je za posrati vrlo loše, iako je to VA LCD panel rješenje pozadinskog osvjetljenja je vrlo loše izvedeno=vrlo jeftino.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
twipz143 kaže...
plavi08 kaže...

DarthMarkus  pa što si im poslao na mail. Ako si posalo povrat pozivaj se na to. I ubduće piši na hrpu mjesta kaj tražiš. Tako da nema muljanja. 

 

 

twipz143 jesi se probao javiti proizvođaću kad te već servis odbija. Ne zanm za AOC no sa HP, Logictech imam dobra iskustva po tom pitanju. Ako već ne možeš normalnim  putem možda možeš zaobilaznim preko proizvođaća. Na karaju ti također sotaje prijava na mingo. 

 

Ja se držim ovog:

 

1. "Prirodni put" - reklamiram tamo di sam kupio (ako se ne riješi)

2. Službeni servis ili uvoznik paraleno sa time kontaktiram i proizvođaća

3. Prijava na mingo ( nisam do sada ovo trebao no eto to se spominje kao opcija)

 
Nisam se javio nikom osim Linksu. Ne znam ni što bih točno rekao ni kako bi pristupio proizvođaću s obzirom da je monitor još uvijek u Linksu i rekli su da će ponovno razmotriti situaciju jel

 

Brzom pretragom nailazim na ovo https://eu.aoc.com/en/service-contact

 

Pa reci što si rekao i u 1. postu. Uploadaj i slike pa im dodaj u poruku. Reci da si nezadovoljan i traži mišljenje, zamjenu itd.

 

Možeš i čekat Links.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
zelenapaprika kaže...

 Kupio sam televizor u Svijetu medija. Trgovac je samoinicijativno izvadio televizor iz kutije i uključio ga u struju. Zajedno smo pogledali ekran, ja sam rekao da je sve u redu, spakirali smo ga u kutiju, platio sam ga i odnio. Čiča, miča, gotova je priča. Ne, nije bilo mračne sobe, ali se sve bitno vidjelo na svjetlu u trgovini.

Ova praksa je dobra za obe strane - to vidiš ima li kakvi defekt koji možda ne bi prošao pri reklamaciji i možeš odustati, a trgovac ima dokaz da ti je prodao ispravan uređaj, pa ako ti ispred dućana ispadne, ne možeš tvrditi da je takav kupljen.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
rambox kaže...

 Upravo suprotno, radi razlike u tehnikalijama to je znatno više izraženo na IPS LCD panelima i to je činjenica.Na kraju sve je stvar uštede proizvođača, ili vidi ovaj dolnji primjer Asus IPS monitori(1000$ po komadu u vrjeme testiranja) 20 komada na testu. Okvirno 50% primjeraka ima puno previše probijanja pozadinskog osvjetljenja, dakle kaj je to nego samo tipično precjenjeno IPS smeče.Iako sam ja to sve istaknul na dolnjem linku, eto opet nek se vidi kvaliteta monitora od 1000$ iz 2016 godine.

 

 

 Da njegov primjer je za posrati vrlo loše, iako je to VA LCD panel rješenje pozadinskog osvjetljenja je vrlo loše izvedeno=vrlo jeftino.

 upravo suprotno.

od početka sam na temama o televizorima i najviše se na BB žale kupci Va panela. osim jeftinih philipsa, LG-a, Hisensea, samsunga žale se i na relativno skupe 55 inch QLEd modele s VA panelom.

ovdje se radi o monitorima za PC ali ne znam ima li nekakve razlike u proizvodnom procesu panela između tv i pc monitora.

 

gledao sam prije nove godine uživo jedan samsungov 27 VA inch model 1920x1080 i probijanja ima relativno dosta, ne znam kako objasniti...

opet, kada uključiš sliku ne vide se problemi zbog toga BB, jednostavno mi ne smeta... e sad, volio bih vidjeti kako se pri igranju igara ili gledanju filmova ponašaju monitori s "jakim" BB...

ponavljam, ovaj Samsung ima BB, no kada se dignu windowsi, pokrenu igre i filmovi ništa nisam primjetio...

 

još uvijek sam u fazi kupovanja monitora i trenutno sam na Samsung LCD tv-u iz 2009 godine... pa ovaj tv ima apsolutno crnu u mraku bez 1% probijanja...nevjerojatno i to nakon 11 godina..

no, slika mu je zbog lošeg kontrasta puno lošija nego na LG 50 7450 kojega sam kupio prije dva mjeseca a primjetan je BB..

LG ga ubija kvalitetom slike i u igrama i pri gledanju filmova...hoću reći taj BB ništa ne smeta...nije katastrofa ali ga ima..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Kakve crne veze ima panel sa BLBom ? Tu se samo radi o dobrom proizvodu ili fuseraju. Naravno, moguce je da se dogodi i kod skupog monitora, ali tada je veca vjerojatnost da ce proizvodjac pristati na zamjenu.

I drugo. Kod ips-a postoji i tzv. glow efekt. Nije sve BLB tamo.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Dečki, Links je ciganija na kvadrat. 

 

Slušajte danas foru. Ne mogu mi komplet vratit pare nego mi nude povrat - 10% zbog oštećene ambalaže.

 

Inače, ja jako pazim na kutije. Imam još ambalažu od 8800gts kartice.

 

Ajmo redom.

 

Kutiju sam dobio oštećenu na jednom mjestu (vjerovatno kad su tumbali iz Dubrave na Trešnjevku).

 

Stripor je oštetio lik u poslovnici koji je provjeravao jel sve tamo. Još sam se opićio po faci kad je počeo izvlačiti. Čak sam skočio i uzeo kutiju da ne iskopa sve.

 

"Tragovi korištenja na šarafima" LMAO ??? Dakle imate onaj slot gdje mora sjest na šarafe. I naravno kad radite bilo kakav swivel pa mora glava šarafića malo izgubit boju.

 

Dakle, što mi je dalje činiti ? Prihvatio sam ovu ponudu, ali mislim da ću ovo prijaviti. Od izbjegavanja preuzimanja povrata, do ispunjavanja reklamacije iako tražim povrat.

 

EDIT : dakle spušio sam 280kn zato što su pokvareni i nestručni, ovo mi je škola jebačka.

 

Žao mi samo cure što radi tamo, fakat je uslužna.

 

Što veliš plavi08?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:42 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed

Prijaviti i poceti kupovati na amazonu 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
nixass kaže...

Prijaviti i poceti kupovati na amazonu 

 Stari, toliko su me uzrujali da ti nemogu opisat.

 

Udarenu kutiju skontam odma pri preuzimanju, ali kad te ona glad za HW-om uhvati, jednostavno ignoriraš i govoriš sve je to OK.

 

Naravno sad mi se ko boomerang vratilo nestrpljenje po 100. put.

 

Neću više kod njih kupit podlogu za miša.

 

Mislim da njima reklamacije nisu problem, no povrat je izgleda teška ciganija.

 

Od sad Amazon i ništa više.

 

Ovo je jedno jako negativno iskustvo. U razvijenoj zemlji bi ih zatvorili zbog jedno 12312 povrede prava kupaca.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 14:28 (DarthMarkus).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

Dečki, Links je ciganija na kvadrat. 

 

Slušajte danas foru. Ne mogu mi komplet vratit pare nego mi nude povrat - 10% zbog oštećene ambalaže.

 

Inače, ja jako pazim na kutije. Imam još ambalažu od 8800gts kartice.

 

Ajmo redom.

 

Kutiju sam dobio oštećenu na jednom mjestu (vjerovatno kad su tumbali iz Dubrave na Trešnjevku).

 

Stripor je oštetio lik u poslovnici koji je provjeravao jel sve tamo. Još sam se opićio po faci kad je počeo izvlačiti. Čak sam skočio i uzeo kutiju da ne iskopa sve.

 

"Tragovi korištenja na šarafima" LMAO ??? Dakle imate onaj slot gdje mora sjest na šarafe. I naravno kad radite bilo kakav swivel pa mora glava šarafića malo izgubit boju.

 

Dakle, što mi je dalje činiti ? Prihvatio sam ovu ponudu, ali mislim da ću ovo prijaviti. Od izbjegavanja preuzimanja povrata, do ispunjavanja reklamacije iako tražim povrat.

 

EDIT : dakle spušio sam 280kn zato što su pokvareni i nestručni, ovo mi je škola jebačka.

 

Žao mi samo cure što radi tamo, fakat je uslužna.

 

Što veliš plavi08?

 
LULZ. Znači šta hahahah?

Ja ne mogu vjerovati evo da čitam ovo. Moja kutija također je bila isfucana nekako ali kontam isto kao ajde od stojanja i tumbanja vamo-tamo. 

Btw. ja sam danas zvao reklamacije da vidim je li se što događa po mom pitanju na što mi žena tamo kaže (jer sam se ja žalio na ovlašteni servis i rekao da mi je to totalno bezveze da oni smatraju da je to na monitoru nevidljivo i zanemarivo):

"Ovlašeni servis je OTIŠAO KORAK DALJE i IZAŠAO U SUSRET te su kontaktirali direktno proizvođača (ili njima poslali) pa vas molimo za strpljenje".

Znači oni su meni izašli u susret haha. A to što su "izašli u susret" je kao zbog toga što je monitor proglašem potpuno ispravnim bez ikakvih mana pa sad kao oni meni čine uslugu. 

4 godine
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Anđeo bez falinge kaže...

 upravo suprotno.

od početka sam na temama o televizorima i najviše se na BB žale kupci Va panela. osim jeftinih philipsa, LG-a, Hisensea, samsunga žale se i na relativno skupe 55 inch QLEd modele s VA panelom.

ovdje se radi o monitorima za PC ali ne znam ima li nekakve razlike u proizvodnom procesu panela između tv i pc monitora.

 

gledao sam prije nove godine uživo jedan samsungov 27 VA inch model 1920x1080 i probijanja ima relativno dosta, ne znam kako objasniti...

opet, kada uključiš sliku ne vide se problemi zbog toga BB, jednostavno mi ne smeta... e sad, volio bih vidjeti kako se pri igranju igara ili gledanju filmova ponašaju monitori s "jakim" BB...

ponavljam, ovaj Samsung ima BB, no kada se dignu windowsi, pokrenu igre i filmovi ništa nisam primjetio...

 

još uvijek sam u fazi kupovanja monitora i trenutno sam na Samsung LCD tv-u iz 2009 godine... pa ovaj tv ima apsolutno crnu u mraku bez 1% probijanja...nevjerojatno i to nakon 11 godina..

no, slika mu je zbog lošeg kontrasta puno lošija nego na LG 50 7450 kojega sam kupio prije dva mjeseca a primjetan je BB..

LG ga ubija kvalitetom slike i u igrama i pri gledanju filmova...hoću reći taj BB ništa ne smeta...nije katastrofa ali ga ima..

 BB nema apsolutno nikakve veze sa vrstom panela i iskreno me iznenađuje da takvu glupost uopše možeš pročitat na informatičkom forumu... BB imaš na svim monitorima jer još nisu izmislili jedan kojega bi toliko dobro sastavili da ne bi bilo apsolutno nikakvog razmaka na rubu di pozadinsko probija... Razlika je samo u detaljima, tako u onim skupljima je to svedeno na minimalnu razinu jer su i kvalitetnije sastavljeni, dok kod onih jeftinijih BB često bude intenzivniji  zbog štednje u proizvodnji... VA paneli često dolaze u zakrivljenom obliku i kad u tu kombinaciju dodaš jeftinu plastiku dobiješ poprilično jak BB na nekim monitorima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 15:53 (NoDe31).
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
O da. Cigani jebote. Ne bih se čudio da su me provukli kroz sustav reklamacije samo da me mogu jebavat. Pravno. Nikad više. Ovo je ko hg spot krajem 90tih.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...
Prihvatio sam ovu ponudu, ali

 Nema ali.

 

Cim si prihvatio gotovo je to sad. Pisi kuci propalo. Nemozes ti vise nikog prijavit za nista ako si prihvatio, jer su te ocito zavaljali na gluposti. Prvo si ispunjavao "obrazac reklamacije" koji nisi trebao. Nakon toga ti umanjuju 10% zbog ambalaze, sto takodjer ne smiju po zakonu. Ovo s sarafima nemam pojma sta im znaci i o kojim sarafima se tocno radi.

Uvaljali su ti plavojku i jbg-a, nasjeo si. Imam ja jedan klip sto se tog tice

ako ti se gleda :)

Uglavnom, dok god ti to nisi prihvatio jos si mogao prijaviti. Ako si prihvatio neznam za sto ih mislis prijavit? Jer su te "natjerali"? Nista od toga nemozes dokazat, oni ce pismeno odgovorit inspektoratu da je stranka pristala na dogovor i tu sve prestaje.

4 godine
neaktivan
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

Kupio si nekakav gamerski monitor od zaista smijesnih 1700kn(https://www.nabava.net/search.php?src=2&q=C27G1) za koji predpostavljam da si prije toga procitao barem min 5 recenzija. Mane i prednosti 3 postojeca panela na ovoj kugli zemaljskoj znaju vec i vrapci na grani od toga su dva u uporabi vec skoro 30god.

Na forumu si vidim 8 godina a vjerujem da i ovdje postoji tema za odabir istih pa si se vjerovatno i tamo informirao, ako jesi ocigledno ti je netko dao krive informacije ili si na blef ocekivao nesto deseto pa ti je sad Links kriv jer si ti iz nedovoljne ili krive ne/informiranosti ostao razočaran. Zao mi je sto si razocaran no sljedeci put se vjerovatno budes bolje informirao ipak je 2020g, ja sam svoj Dell 4k od 5500kn narucio preko weba s dostavom bas iz tih razloga sto ako nesto ne valja s panelom, da bi dosao do te informacije trebala mi je ravno 1minuta, evo sad mu je vec punih 4g radi savršeno .

Da si procitao bilo koji drugi forum osim ovoga koji je teška propast za bilo kakve informacije o hw pogotovo u zadnje vrijeme uvidio bi da iskljucivo curved VA paneli imaju teskih problema(citaj pravilo) s backlight bleed-omza razliku od flat Va panela na kojima je to jedva primjetno cak i na 100% svijetline. A i citirat cu te jer me ovo stvarno bode u oči: Radi se o modelu AOC C27G1 koji je plaćen 2000kn i za tu cijenu iskreno očekujem monitor koji će imati ili minimalan jedva primjetan problem ili nikakav. 2000kn daj molim te?! ljudi za monitore daju i po 20000kn, živio i nhf

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 19:30 (Kefir007).
Moj PC  
0 17 hvala 0
9 godina
offline
Links - reklamacija monitora s backlight bleed-om

0 dana registriran. Barem postaj s pravog nicka.

 
6 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Kaze narodna izreka "lako je tudjim k.... gloginje mlatiti"....

Posebice ovakve izjave, postoje ljudi kojima je 2000kn ogorman novac, pa ako tebi vec nije,barem imaj dovoljno kulture da se takvima smijes u sebi, a ne javno ih ismijavati...
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...

0 dana registriran. Barem postaj s pravog nicka.

 "Pravi" nick mu nije izdržao ni 2 tjedna na forumu, a ovaj će još manje... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 20:23 (NoDe31).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...

0 dana registriran. Barem postaj s pravog nicka.

 I sto bi to promjenilo u ovoj prici?, covjek se nije informirao ili ga je netko krivo informirao i sad oce nekakvu reklamaciju za koji tocno problem? to je mana tog panela a ne problem.

Imao je mogucnosti izbora kako i sta da kupi a napravio je to trenutno na najgori moguci nacin za sebe, neka se zahvali onima koji su mu to preporucili ovdje ili gdje vec a to sto mu trgovina  nije "izasla u susret" nema veze s trgovinom, pa zamislite na sta bi to licilo kad bi se svaki šonjo sjetio dolaziti svaki drugi dan s Tn monitorom i zalio se pa znate stricek/teta nisam mislio da su boje ipak tako lose na tom Tn-u jer su mi decki na forumu rekli da je taj model bomba za razliku od ostalih(Yeah Right).

Treba se informirati o proizvodu koji se kupuje, evo koliko je truda ulozio u ovu temu sažaljenja da je samo pola toga ulozio u trazenje mana tog panela svakako da do ovog njegovog nezadovoljstva nebi uopce doslo.

2000kn nije malo za Hrvatski đep(nisam nikoga vrijedao vidjet cete zasto u drugom djelu recenice, samo eto ocigledno neki ne shvacaju za sto je sto:) bez obzira na moju usporedbu s onima od 20k kn jer i oni imaju mane no za ono sto su namjenjeni svakako nemaju, ovaj monitor je sve po malo normalno da nemoze taj panel u svih 5 stavki briljirati slagali se neinformirani li ne to je jedina istina.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 20:31 (Kefir007).
9 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Kefir007 kaže...

I sto bi to promjenilo u ovoj prici?

 Nesto bi ocito promjenilo ako nisi postao s njega :)

8 godina
online
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Nisam.popio tabletu pa zato ostar komentar, ali kontas valjda, i mi sirotinja imamo zelju kupiti nesto novo, a ispravno.....

A.da.se treba informirati, treba
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
Kefir007 kaže...

Kupio si nekakav gamerski monitor od zaista smijesnih 1700kn(https://www.nabava.net/search.php?src=2&q=C27G1) za koji predpostavljam da si prije toga procitao barem min 5 recenzija. Mane i prednosti 3 postojeca panela na ovoj kugli zemaljskoj znaju vec i vrapci na grani od toga su dva u uporabi vec skoro 30god.

Na forumu si vidim 8 godina a vjerujem da i ovdje postoji tema za odabir istih pa si se vjerovatno i tamo informirao, ako jesi ocigledno ti je netko dao krive informacije ili si na blef ocekivao nesto deseto pa ti je sad Links kriv jer si ti iz nedovoljne ili krive ne/informiranosti ostao razočaran. Zao mi je sto si razocaran no sljedeci put se vjerovatno budes bolje informirao ipak je 2020g, ja sam svoj Dell 4k od 5500kn narucio preko weba s dostavom bas iz tih razloga sto ako nesto ne valja s panelom, da bi dosao do te informacije trebala mi je ravno 1minuta, evo sad mu je vec punih 4g radi savršeno .

Da si procitao bilo koji drugi forum osim ovoga koji je teška propast za bilo kakve informacije o hw pogotovo u zadnje vrijeme uvidio bi da iskljucivo curved VA paneli imaju teskih problema(citaj pravilo) s backlight bleed-omza razliku od flat Va panela na kojima je to jedva primjetno cak i na 100% svijetline. A i citirat cu te jer me ovo stvarno bode u oči: Radi se o modelu AOC C27G1 koji je plaćen 2000kn i za tu cijenu iskreno očekujem monitor koji će imati ili minimalan jedva primjetan problem ili nikakav. 2000kn daj molim te?! ljudi za monitore daju i po 20000kn, živio i nhf

1. 2000kn je možda tebi smiješno, meni nije. Ne znam radiš li ili žicaš starce, ali ako radiš i odvajaš za stan, režije, život, auto i ostalo onda znaš da izdvojiti 2000kn za neki dio hardware nije smiješno. Nismo svi Bill Gates ;)
2. Ponavljam, koja je poanta garancije, kontrole kvalitete i svega ostalog ako će kupci morati odrađivati skoro sav taj posao i tjednima/mjesecima unaprijed se mučiti po forumima i mišljenjima kako bi otišli u trgovini i dobili ispravan proizvod? Šta nije normalno i prirodno da odeš, platiš 1000 ili 50.000kn i dobiješ ispravan proizvod? Ne razumijem, šta onda kad kupujem auto, moram pretražiti 20 foruma da bih bio siguran da će mi raditi svjetla na autu ako kupim Renault a ne Audi? Mislim usporedba nije neka, ali shvaćaš potanu. Zašto jednostavno ne bi radilo ako je novo?
3. Nisam rekao da je Links kriv za to što monitor ne radi kako bih očekivao da radi. Poanta je u tome da oni tvrde kako je sve u redu a očigledno nije. 
4. 20.000kn daju ljudi koji imaju te pare. Uostalom to što pročitaš na forumu nije garancija. I tvoj monitor od 5.5k je mogao imati isti problem i vjerujem kako bi i ti bio razočaran :D

A i uostalom ako smatraš da je ovaj forum "teška propast" čemu onda potreba za registracijom doslovno kako bih komentirao samo na post? 0 dana. Bez ikakvih tenzija ali ja sam iznio svoje mišljenje i pitao je li tko imao slična iskustva samo kako bih se znao postaviti u situaciji i rekao sam i sam da im se ispričavam ako sam ja ovdje kriv i ako ja krivo govorim :D 


4 godine
neaktivan
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...
Kefir007 kaže...

I sto bi to promjenilo u ovoj prici?

 Nesto bi ocito promjenilo ako nisi postao s njega :)

 Dobro jel mi tu rijesavamo neciji "problem" ili koji k? pokusat drugima pokazati kako se nezajebati i sl.? i onda se pitate zasto je covjek narucio nesto sto mu je netko krivo preporucio? propada forum, teme mrtve, pisu se gluposti po forumu, teška neinformiranost u 2020g? sad sam procesljao temu o monitorima ovaj jakovp ocigledno nema blagog pojma o monitorima, ako mu je vec isao preporucivati monitor koji On ima mogao mu je tako reci i mane, koliko vidim nije niti jednu spomenuo . Pozadinsko probijanje se mjeri s 100% svijetline na crnoj podlozi u potpunom mraku a ne 25% i na prigusenom svijetlu Čak sam negdje procitao da mu i za crtanje u CAD programu ne smeta zakrivljenost? wtf?! Odoh odavde na se ne zarazim necijim glupostima bez uvrede!

ps. nadam se da ce se to sve sretno rijesiti u DarthMarkus-ovu  korist.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 20:52 (Kefir007).
12 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
sandokan111 kaže...
DarthMarkus kaže...
Prihvatio sam ovu ponudu, ali

 Nema ali.

 

Cim si prihvatio gotovo je to sad. Pisi kuci propalo. Nemozes ti vise nikog prijavit za nista ako si prihvatio, jer su te ocito zavaljali na gluposti. Prvo si ispunjavao "obrazac reklamacije" koji nisi trebao. Nakon toga ti umanjuju 10% zbog ambalaze, sto takodjer ne smiju po zakonu. Ovo s sarafima nemam pojma sta im znaci i o kojim sarafima se tocno radi.

Uvaljali su ti plavojku i jbg-a, nasjeo si. Imam ja jedan klip sto se tog tice

ako ti se gleda :)

Uglavnom, dok god ti to nisi prihvatio jos si mogao prijaviti. Ako si prihvatio neznam za sto ih mislis prijavit? Jer su te "natjerali"? Nista od toga nemozes dokazat, oni ce pismeno odgovorit inspektoratu da je stranka pristala na dogovor i tu sve prestaje.

 U pravu si 1000%. Ispao sam jako naivan. U toj situaciji jako teško je držat nivo jel poučen koleginim primjerom, samo želim novac natrag. Pa makar i manje za 10%.

 

Na kraju bi se sve svelo na moja riječ protiv njihove, a tu uvjek dođe ono ne da mi se jebavati s rogatim.

 

Hvala ti na realnom komentaru. Pojeo sam govno. Neću više.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Re: Links - reklamacija monitora s backlight bleed
DarthMarkus kaže...

 

Udarenu kutiju skontam odma pri preuzimanju, ali kad te ona glad za HW-om uhvati, jednostavno ignoriraš i govoriš sve je to OK.

 

 Ti si to i vidio, ali kada narucis komponente, oni to sve stave u jednu ogromnu kartonsku kutiju, tako da niti ne znas u kakvom je stanju ono unutra.

Ne znam. Meni ovaj zakon kod nas nema nikakvog smisla zbog malog trzista. Niti je dobar za trgovce, a jos manje za kupce. Na kraju cemo svi narucivati izvana, a domaci ce propasti.

Neki ce reci dobro, neka propadnu, ali onda cemo tek naj...., jer ce sve ici preko zakona drugih drzava i svi ce to poceti iskoristavati. Odmah mi na pamet padne extreme digital.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice