Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

poruka: 218
|
čitano: 34.760
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Bukva kaže...
Danny_HR kaže...

 

Voda - Jana

Zašto ne piješ Studenu?

o_O                       Oće li ta poanta?!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

Na žalost opet sam se uvjerio da sa ekipom na našim forumima teško možeš raspravljati.

Uopće poanta teme nije usporedba konzola i PC-a, ljudi to i dalje ne kuže.

Za PC vs Konzole rat posjetite jednu drugu temu koju sam otvorio.

 

Poanta je raspraviti bi li nestanak igara na PC platformi uzrokovao pad zastupljenosti ili nestanak Windowsa na računalima kućnih korisnika. Uostalom naslov je jasan da jasniji ne može biti.

 

Sve mi se čini da ekipa površno pročita temu i nađe se prozvana odgovarati a ne shvaćaju bit.

 Ja ne primjećujem da igre na PC-u nestaju, a ti? Naprotiv, ima ih sve više i više. Druga stvar je što se te iste igre istovremeno pojavljuju i na konzolama. I to onda zapravo i jest rat konzola i PC-a (za tržište igara, iako tu MS ima neku glupu ulogu).

 

Uobičajeno 'djelovanje' korisnika je da idu linijom manjeg otpora i koriste jednostavnije i jeftinije stvari, dakle konzole. Međutim, ako postoje OS-ovi koji nude druge stvari, osim igara, koje trebaju ljudima (office, mutimedia,...) onda će opet svi ići linijom manjeg otpora i koristiti jednostavnije i jeftinije stvari. A tu ne treba biti rocket scientist da se shvati kako bi to potencijalno moglo završiti za Windowse. Sama količina igara nema puno veze sa opstankom Windowsa, nego je samo pitanje kakvi su Windowsi kao OS za PC u odnosu na druge OS-ove.

 

Ili ukratko, 'smrt' PC gaminga nema veze sa 'smrti' Windowsa. Samo to kakvi su Windowsi, može imati veze sa 'smrti' Windowsa.

15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

@ Danny: I evo ti odgovora na tvoj prvi post...

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:57 (Bukva).
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
FlyBoy kaže...

Pa bože pomozi, koliko traje ta inercija. Besplatne alternative Windowsima su dostupne već preko desetljeća, a da ne govorimo o tome koliko su manje opcije piratiziranja bile prije 10-15 godina, pa su još uvijek takvi na Winsima. Stvarno neka velika inercija.

 

1. Sumnjam da će to biti u tako skoroj budućnosti, sve dok god nema posljedica na krajnje korisnike.

 

2. S ovim se nikako ne slažem. Uzmimo za primjer COD4 koji redovno špilam, u 90% slučajeva sam najstariji na serveru, ili kad igramo mix, pa pola igrača djeca kojoj još ni glas nije mutirao, a ja sam tek u 19. godini života, a siguran sam da je ista situacija i na konzolama, većinom su to djeca kojima roditelji/djedovi/bake kupuju konzole. Čast iznimkama. Tome ide u prilog da su igre na PC-u intelektualno zahtjevniji, izazovnije nego na konzolama. 

 

Daj budi realan malo. Alternative u pravom smislu te rijeci jednostavno nije bilo do unazad 5-6 godina, koliko ja god volio Linux i OSS.

 

1. Nisam li ja upravo to isto rekao?

 

2. Nemoj mjeriti cijeli svijet samo prema sebi, situacija je gotovo potpuno suprotna od onog sto mislis.

15 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

I ja sam se odlucio za gaming na konzolama. Igre mi sluze za razonodu i zabavu u trenutcima slobodnog vremena i manjka volje za dizanjem iz fotelje (sto je tjedno 2-3 sata). Jednostavno mi je ljepsi ojecaj izvalit se u fotelju, upaliti plejku i deri. Na kompu mi nije to to, osjecam se jednako kao kad bih citao mail recimo na plejki, znaci bezveze. I bas mi se svidja to sto je plejka namijenjena samo igrama, nema drugih pizd***ja. I znam da ce uvijek raditi. A ne kao sa racunalom jednom tjedno uhvatim vremena da odigram nesta i onda upalim i pocnu me **bati antivirusi driveri temperature i ine pizd***je.

 

Plejka: razonoda na maksimalnoj razini. Za normalne ljude kojima je igra razonoda najbolje. Izmedju treninga, posla, i kave sa prijateljima provozas omiljeni auto u gran tourismu ili razbijes njonju nekome u tekkenu. Usputno, onako.

 

Komp: Ako ste pro gramer i provodite vise vremena pred kompom nego igdje drugdje, imate potrebu 6 sati dnevno igrati, ici na natjecanja i tako dalje, drugim rijecima ako ste profesionalni gamer (ili zgubidan) - da kompjuter je bolji izbor jer jednostavno sve sto dolazi uz njega bolje se uklapa u svijet geeka. Mislim, kad ste vidjeli 1337 h4x0r geeka na plejki. Nejde jelda?

 

I jedno i drugo kao sto vidite da mislim ima dobre i lose strane, treba naci sto odgovara kome, a glupo je reci ''plejka ne valja'' ili ''komp ne valja'' - ne - valja ali ne odgovara sve svacijim potrebama.

 

A iskreno mislim da uskoro nece ni jedno ni drugo propasti, ili ce barem propasti zajedno. Tehnologija i njezina eksponiranost su uzeli svoj danak, te mnogo  mladezi (i ljudi opcenito) utjehu od ovog jadnog svijeta trazi u igrama i inim virtualnim svjetovima i stvarnosti. Jedino sto mislim da ce se dogoditi je da ce doci do izrazenije podjele - kopmovi ce biti za no - lifere (ne mislim to u losem smislu!!) to jest prave gamere, a za nas rekreacione gamere ostati ce konzole.

 

To da ce windoze izumrijeti kod kucnih korisnika dobro zvuci i moguce je u teoriji, no mislim da se to u praksi nece dogoditi (neda mi se nabrajati argumente za to misljenje, nije da ih nemam).

 

Tesko je ovo generalizirati i napraviti neku grubu podjelu (vjerujem da svi znamo nekog pro gamera na konzoli ili nekog rekreacijskog na racunalu), no vjerujem da se ipak mogu postaviti neki labavi okviri ili barem dobra teorija (tipa ovo sto pise u mom postu).

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 16:13 (!mpact35).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Zasto ti se neda, pa poanta teme i jest to da raspravimo tu mogucnost koju si tek okrznuo zadnjom recenicom.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
shkval kaže...

 

Ili ukratko, 'smrt' PC gaminga nema veze sa 'smrti' Windowsa. Samo to kakvi su Windowsi, može imati veze sa 'smrti' Windowsa.

 

Pa i ovome se moze diskutirati.

Naime vecina ljudi na ovom forumu prvu stvar koju su na pravili na PC-ju je bilo igranje nekakve igre. Dakle govorimo mladjim ljudima koji su mami i tati rekli da im kupe PC kako bi mogao instalirati windowse i igrati igre. Dakle, po vec gore spomenutoj inerciji covjek ce koristiti windowse u kuci i nakon sto se eventualno prestane igrati.

 

Sada zamisli covjeka od 25+ godina koji je tabula rasa po pitanju PC-ija, igrao se iskljucivo na konzoli i treba mu nesto sa cim bi mogao napisati dokument kakav, provjeriti e-mail i malo surfati netom i ono sto je najbitnije kupuje PC novcem zaradjenim vlastitim trudom. Ajde nasluti koja stavka ce mu predstavljati prepreku pri odabiru windowsa?

 

Ja sam dovoljno star pa se sjecam PC-ja na njegovom pocetku i sjecam se koliko je tada PC izgledao kao dosadan komad elektronike. U kucnom racunalstvu PC nije mogao niti prismrditi jednom Spectrumu, Commodreu ili kasnije Atariju ili Amigi. Pojavom igara PC je usao u nase domove i ni zbog cega drugoga (interneta nije bilo, jel'da?).

 

Microsoft je toga prilicno svjestan i posve je jasno zbog cega je windowse tako lako piratizirati, a u ostalom sve sto vise razmisljam osvemu ovome sve mi se vise cini da nece MS dozvoliti da se PC gejmanje tako lako ugasi.

 

Nekakav zakljucak bi bio da su Windowsi prilicno povezani sa igrama po pitanju egzistencije u kucnom okruzju, ako ne i sire.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 16:30 (syncmaster245b).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Zasto ti se neda, pa poanta teme i jest to da raspravimo tu mogucnost koju si tek okrznuo zadnjom recenicom.

Ok!

 

Pa mislim da nece radi:

 

Sto se tice hrvatske i naseg ogranicenog naroda sto se tice tehnologije, koliko ''obicnih'' ljudi zna za izbor drugog os-a? A kamoli, i ti sto znaju, koliko ih ima valjane razloge za prijeci na nesto drugo? Ljudi su naucili na Windowse i koriste ih radi mnogo stvari, a gaming je jedna od njih samo, i to cak i manje vazna mozda.

 

 Recimo da gaming izumre na kompu u potpunosti i da tu i tamo izadje koji shrot naslov (iako se to nece dogoditi). I ne vidim zasto bi nakon toga ljudi koji godinama koriste jedan os mijenjali svoje navike zato sto vise nema igara za kompjuter? Ne vidim zasto bi onda uzimali drugi os - ako su igre izumrle na kompjuteru i nema ih za windowse, cisto sumnjam da ce biti drukcije za linux, mac, ili nesto trece (google os?). Prije bi onda kao sredstvo kucne zabave uzeli konzolu, pa bi eventualno doslo do izumiranja kompjutera u kucnih korisnika, a ne odredjenoga os-a. No to bi tako bilo samo da je gaming u pitanju, ali nije - facebook, youtube, mailovi, blogovi, news servisi, i razne ostale uglavnom beskorisne stvari su tu, i njima bi se ljudi okrenili u toj situaciji, na sustavu kojeg vec koriste neko vrijeme. Ljudi ovdje mislim nisu spremni za takvu promjenu, za koju bi takodjer bio potreban agresivni marketinski pristup (barem kao microsoftov), koji linux nema ni priblizno, a za mac bi se dalo raspraviti, no mislim da ni oni ne bi ulagali velike novce u marketinske kampanje kod nas radi tako rizicnog cilja kao sto je pruzanje mogucnosti korisnicima da citaju mailove, uredjuju dokumente i tako dalje na sasvim drugom sustavu nego na kojemu su dosada radili, koji k tome moras i platiti (budimo realni - windowse ne moras niti ih 2% kucnih korisnika placa). A kraj sve ove krize u drzavi ljudima bi stvarno ljepo sjeo dodatni trosak u obliku novoga os-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 16:34 (!mpact35).
16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Definitivno mislim da nece doci do smrti PC gaminga.

A tako ni do smrti Windowsa. Mada bih prije rekao da bi mogla doci smrt Windowsa zbog necega drugoga - a to je odlicno napisao John C. Dvorak u kolumni "Zec i kornjača" u  bugu 205 (trenutno najnoviji Bug). Svakako procitajte kolumnu, tako da i bilo ili ne bilo smrti PC gaminga (a ja sam uvjeren da nema pojma da ce je biti) Windowsi bi mogli smrt dozivjeti i drugacije.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ne samo da umire PC kao gaming platforma nego umiru i konzole .Smrt će najvjerojatnije biti istovremena.

 

Neki od većih drmatora u toj   industriji poput   Yoichi Wada ( vlasnik Eidosa ) predviđa da će smrt nastupiti najkasnije za 10 godina . "Doći će vrijeme kada hardver više neće biti potreban", kaže Yoichi Wada. Pripremite se za digitalnu distribuciju i serverski bazirane igre .

 

 

 

cpy/paste sa pcplay stranice

 

 

  Square-Enix: Konzole će kroz 10 godina nestati

Direktor izdavača Square-Enix, inače odnedavno i vlasnika Eidosa, Yoichi Wada predviđa kako se tvrtke moraju pripremiti za prelazak na digitalnu distribuciju i serverski-bazirane igre, čime će usporedno doći i - kraj konzolama.

Square-Enix, koji je po Eidosu poznat i po RPG naslovu Final Fantasy tvrdi kako će se "dramatična promjena" dogoditi u sljedećem desetljeću, koje će ponuditi mogućnost za još veće širenje tržišta, ali u suštini i u potpunosti transformirati tradicionalnu industriju.

Wada upozorava kako će mnogi distributeri osjetiti veliki negativan utjecaj nove ere u kojoj će se interaktivna zabava preseliti na serverski bazirane usluge, streaming i digitalnu distribuciju, odnosno na ono što sada nude Steam i Stardock, odnosno, ono što bi trebao nuditi OnLive. "Doći će vrijeme kada hardver više neće biti potreban", kaže Yoichi Wada.

Te su izjave direktora Square-Enixa posebno interesantne nakon glasina kako je rad na Deus Ex 3 otkazan za konzole.

 

 

http://www.pcplay.hr/modules.php?r=16&id=894

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
FlyBoy kaže...
Iron Man kaže...

  Posto je ipak vecina ta koja racunare koristi iskljucivo za kucanje nekakvog dokumenta ili surfanje po internetu. Sto mogu da odrade na bilo kojem OS-u.

  Dobro, svi to navodite.

Pa zašto se ti (koji PC koriste samo za tipkanje) ne prebace odmah na linux ili neki drugi free OS?

Zašto bi čekali da prvo izumre igranje na PC-u pa da se tek onda prebace, kad to isto mogu i sada?

Njima nema nikakve razlike prebacili se oni sada ili kasnije, a opet su svi oni na Windowsima.

Misli, kad ih velika većina korisiti PC samo za pisanje, zašto ih je onda još veća većina na Windowsima, kad se mogu prebaciti na neki free OS?

Razlog?

 

 

Gdje sam ja uopste naveo sebe kao jednog od tih sto samo tipkam po racunaru. Ja se mogu svrstati i medju gejmere zbog cega mi je potreban Windows, a prije svega studiram informatiku i uglavnom sve sto ucim ucim na Windowsima tako da je to jos jedan od razloga sto ga koristim, a vjerovatno i da ce mi trebati za moj kasniji rad. Inace da sam jedan od tih sto im treba samo za kucanje dokumenta i slicno presao bih odavno recimo na ubuntu. Htjeo sam da kazem da u veci dio korisnika spadaju obicni ljudi, a ne kojekakvi programeri i slicno. Tako da oni kojima u slucaju kada PC gaming propadne ne bude vise treba Windows za igranje vec samo OS koji ce im trebati za kucanje kakvog dokumenta ili surfanje na internetu preci na neki besplatan OS, ukoliko su naravno culi i znaju za neki od njih.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

 

Danny, sorry čovječe ali tvoj tekst je prepun s toliko pogrešnih "činjenica", da mi je malo previše za ispravljati. Kako je  je tvoj tekst napisan u stilu premisa -> konkluzija, moram konstatirati da ti je premisa netočna, konkluzija netočna, a i sama veza između njih stoji na labavim, štoviše nikakvim nogama.

 

Umjesto da ukazujem na pogreške na sva tri koraka, zaustavit ću se samo na premisi. čisto zbog jednostavnosti i uštede prostora. Tvoju analizu trenutnih korisnika windowsa i predviđanje njihova ponašanja koje će rezultirati "smrću Windowsa" ću kompletno  preskočiti jer iskreno ne znam gdje da počnem objašnjavati tvoje greške u zaključivanju i faktore koje uopće nisi uzeo u obzir. Možda samo da ti ukažem na grešku u vezi : najbitniji faktor bi valjda bio da je od golemog broja korisnika windowsa izrazito mali postotak gamera, dakle čisto logički govoreći smrt pc gamera ne bi sama po sebi smjela imati prevelikog utjecaja na korištenje windowsa. Korelacija između te dve fiktivne smrti je nepostojeća.

 

 

 

Danny_HR kaže...

U prošlosti sam bio strogi protivnik teze da PC gaming lagano umire. Ali kako vrijeme prolazi nalazim se u situaciji da sam i sam kupio konzolu i sve više vidim činjenice koje govore u prilog baš toj tezi.

 

 

OK, kupio si kozolu i sad vidiš "činjenice" koje nisi vidio prije, super, šteta što pritom zaboravljaš na činjenice koje govore protiv tvoje teze.

 

Jednostavna činjenica(al ovaj put stvarna činjenica) koja govori protiv bilo kojeg "ZOMG! PC je mrtav! Oh ne !!!1111ONE!!!!" jest elementarna tržišna činjenica da dok postoji potražnja za nečim netko će to proizvoditi i prodavati. (a postoji potražnja za PC igrama koja možda jest manja u odnosu na konzole, ali daleko od znemarive(pitaj Valve za detalje ako mi ne vjeruješ)).

 

Dakle, samo time čitav ostatak rasprave je besmislen, ali čisto da ti ukažem na još nekoliko elementarnih pogrešaka:

 

 

Danny_HR kaže...

Pogledajmo neke činjenice:

 

1.Nadogradnje

2.DX 10/DX 11

3.Ujednačeno okruženje za deopere

4.Cijena

5.DRM

6.Sve manje PC ekskluziva/Sve više ekskluziva za konzole

7.Portovi za PC napravljeni poslje izlaska igre

8."Demografski" pomak ka konzolama

 

 

 

Here is where you fail:

 

1. moj komp je star godinu i po, i dalje vrti manje više sve na high, za oko 3-4k kuna danas se može kupiti pristojna konfiguracija sposobna vrtiti sve novije igre pri visokim postavkama.

 

2. i što? kad dođe nova generacija konzola morat ćeš kupiti novu konzolu, what's your point, tehnologija napreduje...

 

3. protiv tvoje teze o  propasti windowsa govori i ova tvoja činjenica, windowsi jesu ujednačeno okruženje za PC developere, da bi neki drugi OS preoteo igrače moraju prvo preoteti igre, a da bi preoteli igre moraju imati igrače, dakle vrtimo se u začaranom krugu u kojem Windowsi ostaju jedina bitna platforma za igre na PC.

 

4. zaboravljaš da uz konzole ljudi trebaju i PC, kao i da su igre za konzole generalno skuplje nego za PC.

cijenovno gledano: obični jeftini PC za net i office + kozola > nešto jači PC sposoban za pokretanje novijih igara.

 

5. DRM jest boljka nekih izdanja, ali ne većine. S druge strane konzola sama je prilično restriktivan DRM sustav. Također ova mogućnost preprodaje će polako nestati sa svih platformi, jer to je jedan od ciljeva igraće industrije, a taj problem je njima trenutno više izražen na konzolana nego na PC-u pa se ne bih na tvom mjestu nadao da će situacija još dugo biti takva.

 

6. konzolaške ekskluzive su raspodjeljene na 3 platforme, a ima bome i PC ekskluziva. Opet tih par razvikanih i marketinški overhypanih naslova godišnje ne čini većinu igara, niti je često riječ o nečemu što bi spadalo pod najbolje igre, a daleko od toga da je riječ o nekim must have inovativnim igrama.

 

7. portovi loših igara su često loši, portovi dobrih igara su daleko bolji na PC-u(vidi BioWare).

 

8. da bi nešto bilo mainstream kako ti to fino kažeš za konzole, mora biti i alternativa, daklem, PC kao igraća platforma neće propasti. QED.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Bukva kaže...

Ne!

 

Edukacija korisnika bi značila potencijalno smrt Windowsa.

 

Ovo pitanje mi je u rangu - Može li dovoljno široka dobavljivost računalnih komponenata značiti smrt gotovih konfiguracija?

Nama na ovom forumu je nepojmljivo da netko kupuje računalo HgSpot Extreme 3000 + poklon pisač i FIFA ´98, ali jednom prosječnom korisniku računala to je super ponuda. Isto tako zamisli sitvaciju gdje klinac žica tatu bauštelca iz Njemačke računalo. Hoće li on otići u Protis / Diskont24 / ADM / MagazinRS ili tako neku trgovinu? Ne, otići će u TechnoMax (da se može hvaliti po selu da je on kupio komp u TechnoMaxu, a ne Konzumu kak njegov sused) i uzet prvi kojeg vidi u ciljanom cijenovnom rangu.

 

Isto tako i Windowsi... Velikoj većini ljudi Linux je potpuno nepoznanica i čak imaju odbojnost prema njemu... A da ne kažem da sam se susretao s ljudima koji su me žicali da na Appleu pregazim OSX s XPom.

A pogotovo u americi gdje je vrlo mali broj korisnika koji bi znali sastaviti OC od komponenti a o izboru komponenti necu ni govoriti.

15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
dekstroza kaže...

 

Here is where you fail:

 

1. moj komp je star godinu i po, i dalje vrti manje više sve na high, za oko 3-4k kuna danas se može kupiti pristojna konfiguracija sposobna vrtiti sve novije igre pri visokim postavkama.

 

2. i što? kad dođe nova generacija konzola morat ćeš kupiti novu konzolu, what's your point, tehnologija napreduje...

 

3. protiv tvoje teze o  propasti windowsa govori i ova tvoja činjenica, windowsi jesu ujednačeno okruženje za PC developere, da bi neki drugi OS preoteo igrače moraju prvo preoteti igre, a da bi preoteli igre moraju imati igrače, dakle vrtimo se u začaranom krugu u kojem Windowsi ostaju jedina bitna platforma za igre na PC.

 

4. zaboravljaš da uz konzole ljudi trebaju i PC, kao i da su igre za konzole generalno skuplje nego za PC.

cijenovno gledano: obični jeftini PC za net i office + kozola > nešto jači PC sposoban za pokretanje novijih igara.

 

5. DRM jest boljka nekih izdanja, ali ne većine. S druge strane konzola sama je prilično restriktivan DRM sustav. Također ova mogućnost preprodaje će polako nestati sa svih platformi, jer to je jedan od ciljeva igraće industrije, a taj problem je njima trenutno više izražen na konzolana nego na PC-u pa se ne bih na tvom mjestu nadao da će situacija još dugo biti takva.

 

6. konzolaške ekskluzive su raspodjeljene na 3 platforme, a ima bome i PC ekskluziva. Opet tih par razvikanih i marketinški overhypanih naslova godišnje ne čini većinu igara, niti je često riječ o nečemu što bi spadalo pod najbolje igre, a daleko od toga da je riječ o nekim must have inovativnim igrama.

 

7. portovi loših igara su često loši, portovi dobrih igara su daleko bolji na PC-u(vidi BioWare).

 

8. da bi nešto bilo mainstream kako ti to fino kažeš za konzole, mora biti i alternativa, daklem, PC kao igraća platforma neće propasti. QED.

1. Ako je tvoj komp star godinu i pol i sve jos uvijek vrti na high, onda nije kostao 3K kuna. Ostanimo realni, ne preuvelicavajmo

 

2. Zasto? Prvi playstation je izdan 1994, PS2 1999, a PS3 2006. Trenutno je u najavi jos nekoliko velikih naslova za PS2 (izvor Wikipedia). Sto danas mozes igrati na PC-iju iz 1999, ili da budem jos malo dramaticniji, sto mozes igrati danas na kompjuteru iz proslog stoljeca? :)

 

3. Uopce nije bilo spomena da drugi OS preotima igre, nisi pratio raspravu

 

4. Apsolutno netocno, u biti sam si vec odgovorio na dio pitanja pod tvojim odgovorom br.1

 

5. Nesto se slazem, nesto ne, no necemo sada minuciozno secirati svaku rijec.

 

6. Na stranu ekskluzive, zadnji uber naslov, MW2 je najbolji pokazatelj gdje lezi vise novaca ukoliko se zelis baviti izradom igara.

 

7. Apsolutno se slazemo

 

8. Neznam, ali meni se cini da po pitanju igara konzole jesu mainstream, mada opet ne vidim poveznicu zasto bi u bilo kojem  slucaju PC morao imati igre.

 

Danny je iznio jednu zanimljivu tezu o kojoj se dade fino diskutirati i izmjeniti misljenja. Priznajem dugo nisam ovako gustao u jednom threadu.

16 godina
online
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

PC je uvjek biti bolji od bilo kakve konzole, a kad konzola bude bolja od PC-ja onda to nece biti vise konzola nego PC.
Konzole su jeftinije, lakse je napravit igru za nju, neki žanrovi su puno bolji i rasireniji na konzolama nego na PC-u, ali te igre su i skuplje(za nove konzole)

Na PCu mozete igrati igre sa PS1-2, FPS igre i razne RPG i sl. igre su stvorene za PC i nekako ih je malo glupo nama koji igraju na PCu igrati i na konzoli, jednostavno nije to to, PC mores i hardwerski nadograđivat sto je dodatni uzitak za neke, ali nazalost igre su sve zahtjevnije i zahtjevnije tako da svako par godina moramo uzet novu graficku i sl, ali gledajuci tako izlaze i novije konzole pa ako zelimo igre sa ljepsom grafikom moramo uzet i njih ali to je daleko manji period nego na racunalu.

MS neće propast nego ce jednostavno im otpast proizvodnja ako se to desi.

I don't care...
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
markoal kaže...

PC je uvjek biti bolji od bilo kakve konzole, a kad konzola bude bolja od PC-ja onda to nece biti vise konzola nego PC.
Konzole su jeftinije, lakse je napravit igru za nju, neki žanrovi su puno bolji i rasireniji na konzolama nego na PC-u, ali te igre su i skuplje(za nove konzole)

Na PCu mozete igrati igre sa PS1-2, FPS igre i razne RPG i sl. igre su stvorene za PC i nekako ih je malo glupo nama koji igraju na PCu igrati i na konzoli, jednostavno nije to to, PC mores i hardwerski nadograđivat sto je dodatni uzitak za neke, ali nazalost igre su sve zahtjevnije i zahtjevnije tako da svako par godina moramo uzet novu graficku i sl, ali gledajuci tako izlaze i novije konzole pa ako zelimo igre sa ljepsom grafikom moramo uzet i njih ali to je daleko manji period nego na racunalu.

MS neće propast nego ce jednostavno im otpast proizvodnja ako se to desi.

vec smo rekli da konzole ne izlaze tako cesto ps3 je izaso 2006 a novi ce doc oko 2012 godine i sad da si kupio konzolu pri izlasku igrao bi 6 godina bez nadograđivanja

a kad konzola izađe uvjek je jaca i ima bolju grafiku od tadasnjeg pc-a onda ga pc polako sustize

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Microsoft je prebogat da bi propao, lako je njima napravit ugovor sa nekim proizvodacem igara, stoga se nemamo sta brinut :)

[url=http://"http://www.mybannermaker.com/link.php?nurl=http%3A%2F%2Fbelisce-gaming.ucoz.com%2F"][img width=400 height=49]http://img3.imageshack.us/img3/8711/mybanner4a32b4bfe5e10.png[/img][
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
FrightMare kaže...

Microsoft je prebogat da bi propao, lako je njima napravit ugovor sa nekim proizvodacem igara, stoga se nemamo sta brinut :)

To bi bio najvjerovatniji scenarij ukoliko bi se stvarno pokazalo tocnim da su igre vazne pri odabiru OS-a za kucna racunala.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Winsi neće još duuuuugo nestati jer ne ovise o igrama.
Linux jest dobar ,odličan itd itd ,ali kad za moje prof. potrebe nijr dobar i neće nikad biti dobar (osim ako se MS ili Linux ne dogovore o nekim "stvarčicama")..ovako mi nikakve virtualne mašine ne mogu nadomjestiti Winse za programiranje koje meni treba.
Linux koristim za osobno zadovoljstvo(osim kad je riječ o administriranju).
Kad linuxi počnu vrtiti neke "programčiće" koji meni trebaju od MS-a tad možda winsi "crknu".
Tako i za igre.

Private
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Ja ne kužim... Pa ko govori o propasti MS-a?

Markoal jesi ti uopće čitao temu?
Nekako mislim da nisi shvatio...
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

1. Ako je tvoj komp star godinu i pol i sve jos uvijek vrti na high, onda nije kostao 3K kuna. Ostanimo realni, ne preuvelicavajmo

 

2. Zasto? Prvi playstation je izdan 1994, PS2 1999, a PS3 2006. Trenutno je u najavi jos nekoliko velikih naslova za PS2 (izvor Wikipedia). Sto danas mozes igrati na PC-iju iz 1999, ili da budem jos malo dramaticniji, sto mozes igrati danas na kompjuteru iz proslog stoljeca? :)

 

3. Uopce nije bilo spomena da drugi OS preotima igre, nisi pratio raspravu

 

4. Apsolutno netocno, u biti sam si vec odgovorio na dio pitanja pod tvojim odgovorom br.1

 

5. Nesto se slazem, nesto ne, no necemo sada minuciozno secirati svaku rijec.

 

6. Na stranu ekskluzive, zadnji uber naslov, MW2 je najbolji pokazatelj gdje lezi vise novaca ukoliko se zelis baviti izradom igara.

 

7. Apsolutno se slazemo

 

8. Neznam, ali meni se cini da po pitanju igara konzole jesu mainstream, mada opet ne vidim poveznicu zasto bi u bilo kojem  slucaju PC morao imati igre.

 

Danny je iznio jednu zanimljivu tezu o kojoj se dade fino diskutirati i izmjeniti misljenja. Priznajem dugo nisam ovako gustao u jednom threadu.

Ajmo ovako postaviti pitanje. Sta mozes igrati na PS2 iz proslog stoljeca? Mozes igrati igre iz proslog stoljeca i igre napravljene sada ali za uredjaj iz proslog stoljeca. Na PC mozes igrati i novije igre samo smanjis detalje. PC je skalabilna arhitektura a PS nije. Tvoej bi stajalo da na PS2 iz 99 mozes grati igre napravljene za PS3 ali nemozes. Moraju namjenski biti napravljene za ps2 zar ne. Sad druge strane sta drugo mozes raditi na PS-u? Na pcu iz 99 se mogu raditi ozbiljne stvari a da ne pricamo kliko je racunara iz 1999 u produkciji tj. poslovnoj upotrebi. Gdje je PS2 iz 99?

15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
logic kaže...

1. Ako je tvoj komp star godinu i pol i sve jos uvijek vrti na high, onda nije kostao 3K kuna. Ostanimo realni, ne preuvelicavajmo

 

2. Zasto? Prvi playstation je izdan 1994, PS2 1999, a PS3 2006. Trenutno je u najavi jos nekoliko velikih naslova za PS2 (izvor Wikipedia). Sto danas mozes igrati na PC-iju iz 1999, ili da budem jos malo dramaticniji, sto mozes igrati danas na kompjuteru iz proslog stoljeca? :)

 

3. Uopce nije bilo spomena da drugi OS preotima igre, nisi pratio raspravu

 

4. Apsolutno netocno, u biti sam si vec odgovorio na dio pitanja pod tvojim odgovorom br.1

 

5. Nesto se slazem, nesto ne, no necemo sada minuciozno secirati svaku rijec.

 

6. Na stranu ekskluzive, zadnji uber naslov, MW2 je najbolji pokazatelj gdje lezi vise novaca ukoliko se zelis baviti izradom igara.

 

7. Apsolutno se slazemo

 

8. Neznam, ali meni se cini da po pitanju igara konzole jesu mainstream, mada opet ne vidim poveznicu zasto bi u bilo kojem  slucaju PC morao imati igre.

 

Danny je iznio jednu zanimljivu tezu o kojoj se dade fino diskutirati i izmjeniti misljenja. Priznajem dugo nisam ovako gustao u jednom threadu.

Ajmo ovako postaviti pitanje. Sta mozes igrati na PS2 iz proslog stoljeca? Mozes igrati igre iz proslog stoljeca i igre napravljene sada ali za uredjaj iz proslog stoljeca. Na PC mozes igrati i novije igre samo smanjis detalje. PC je skalabilna arhitektura a PS nije. Tvoej bi stajalo da na PS2 iz 99 mozes grati igre napravljene za PS3 ali nemozes. Moraju namjenski biti napravljene za ps2 zar ne. Sad druge strane sta drugo mozes raditi na PS-u? Na pcu iz 99 se mogu raditi ozbiljne stvari a da ne pricamo kliko je racunara iz 1999 u produkciji tj. poslovnoj upotrebi. Gdje je PS2 iz 99?

kod mene doma stari igra gran turismo 4Belji se

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Logic... opet pičiš u poslovnu upotrebu a tema jasno nije o tome.
Drugo opet uspoređuješ konzole i PC a tema jasno nije o tome...

Ali dobro da ti idem niz dlaku...

Moja konzola je napravljena 2005. godine, na njoj ću još najmanje do 2012. igrati sve najnovije naslove uz vrhunsku grafiku.

Svoj komp pod moj pc sam platio cca 10-ak tisuća kuna prije 3 godine (bez tipkovnice i miša). Samo rami su koštali 4000 kn. Imam i račun. On se muči sa dragon ageom i sličnim igrama.

Dakle da rezimiram, konzola je stara 4 godine i na njoj sve radi savršeno. PC je star 3 godine i na njemu šteka...

O čemu pričamo?!

 

_________________________________________________________________

 

Inače, radi se o kućnim korisnicima windowsa, ne znam koliko sam to puta ponovio...
Pa zar ste vi ljudi slijepi ili namjerno zaobilazite raspravu samo da bi trollali.

Odite ovdje pa se kršite oko konzole vs pc spike. Ma da ni ta tema nije bila izravno o tome samo su je pacijenti skršili kao što to rade i sa ovom temom.

 

Dakle molim Vas sve, ovdje raspravljamo o kada/ako pretpostavkama. Ničemu više.

 

Hoće li eventualni nestanak PC igara uzrokovati da KUĆNI korisnici pređu na alternativni OS.

Ako da, zašto da?

Ako ne, zašto ne?

 

Kao da vam se sve mora nacrtati, dajte se naučite pratiti temu i ne bježati sa iste raznim oftopičarenjem.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Pazi nisam mislio u poslovnoj primjei u firmama vec se moze koristi za masu drugih stvari amaterski. Znam da si naglasio da pricas o kucnim korisnicima ali i ti kucni korsnici mogu smontirati porodicni video, obraditi slike prije izrade, snimiti neku pjesmu u garazi i sl. Na to sam ja mislio. Ti mozes igrati na konzoli jer proizvodjaci igara igre  prilagode konzoli a igre namijenje PC se namjerno prave zahtjevne da te tjeraju da nadpogradis pc. NA konzoli te ne mogu natjerati jer ju ne mozes nadograditi. Sa jedne strane igre za konzolu je lakse napraviti jer imas standardno okruzenje a sa druge strane guse kreativnost jer imas standardno okruzenje koje je u tom slucaju limit.

P.S. JA nikad rame ne bih paltio toliko jer razlika u cijeni je ogromna u odnosu na obicne rame a razlika u performansama zanemariva. Igracima na PC je vazna igrivost i igraju se igre od prije 15 godina. Naravno samo neki. Ja nisam lud za igranjem uospte ali volim baciti koji FPS ali isto tako to ne mora biti sa svim detaljima ukljucenim. Vazna mi je sama igra i dok igram nemam vremema paziti jesu li mi sve ivice zagladjene i kakav mi je odraz u vosi i da li je dim vjeran. To mi en znaci puno.

15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Gledaj, sve ovo sto si naveo danas vec pomalo mogu odraditi i smartphone-ovi, dakle da su bas nuzni windosi za snimiti demo snimku ili maknuti crvene oci sa fotografije, pa bas i nisu. Vec sam nekoliko puta naglasio da se velika vecina windowsa instaliranih po domovima korisiti po inerciji, ili zbog toga sto ljudi neznaju za drugo.

Linux se ne reklamira, jer je svaciji i niciji, ali po ovom pitanju ne dolazi prava opasnost po windowse sa strane Linuxa. Apple se prilicno agresivno reklamira, plus sto ces tesko naci nekoga tko ima apple i koji ce javno reci da je nezadovoljan ( sto ne znaci nuzno da je Mac savrsen, jer nije). Ono sto je bitno i sto znam, sto ja kao profesionalac u IT industriji sve vise dobivam upita za misljenje o Appleu i ljudi su spremni cak izdvojiti malo vise novaca ako im to garantira da se nece previse hrvati sa racunalom. Apple tezi prema jednostavnosti koristenja i mogu ti reci, koliko god ga ja nevolim i smatram ogranicavajucim, laici i , kako u Bugu vole reci, nevjeze se vrlo brzo priviknu na njega. A da ne spominjem faktor "moj susjed ovo nema".

 

Ono sto sam vec rekao par stranica prije jedina razlika izmedju Windowsa i ostalih za kucno koristenje jesu igre. Na Windowsima se jos uvijek dade kvalitetno igrati i to je jedina prevaga u kucnom racunalstvu (i to sto se jos uvijek daju nekaznjeno piratizirati). Po tom pitanju Windowsi jednostavno nemaju konkurenciju i zato mi uopce nije tako nevjerovatna ta poveznica izmedju "nema igri na windowsima= manji broj instaliranih windowsa po domovima"

 

 

16 godina
online
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Ja ne kužim... Pa ko govori o propasti MS-a?

Markoal jesi ti uopće čitao temu?
Nekako mislim da nisi shvatio...

Smrt Windowsa na to sam mislio, neću ispravljati jer to jest ujedno propast Microsofta koja se neće desiti, navise mogu izgubiti veliki broj kupaca, ali u minus nemogu uc ako su imalo pametni(da ne objasnjavam).

Danny_HR kaže...

Moja konzola je napravljena 2005. godine, na njoj ću još najmanje do 2012. igrati sve najnovije naslove uz vrhunsku grafiku.

Svoj komp pod moj pc sam platio cca 10-ak tisuća kuna prije 3 godine (bez tipkovnice i miša). Samo rami su koštali 4000 kn. Imam i račun. On se muči sa dragon ageom i sličnim igrama.

Dakle da rezimiram, konzola je stara 4 godine i na njoj sve radi savršeno. PC je star 3 godine i na njemu šteka...

O čemu pričamo?!

E ovo znaci da si ti uzeo srot, moj frend je uzeo komp od 5 tisuca(s monitorom) prije 5 godina, i samo je promjenio graficku, jest da nemore igrat sve na High, cak neke i more, ali njega sve odlicno sluzi, jos za par stotina kuna moze uzet jaci procesor ako bi htio ali njemu nije potrebno.

Ali imam i frenda koji je u isto vrijeme uzeo komp, tj. vise sminka, jer je bio lcd monitor i mocna periferija i kuciste a u njemu procesor sa socket 478, tako da on mora kupit cjeli komp da bi moga igrat novije.

A jos sto se tice PC vs konzole, na PCu su jeftinije igre, ima mnogo free igara, jos kad tome dodas Multiplayer igre s frendovima, ima toga i na konzolama ali jednostavno nije to to, ali zato su konzole daleko bolje u drugim zanrovima, kao Fighting, Racing i sl. nego na kompu.

A sto se tice CoD MW2, mislim da bi velika vecina postupila kao i oni($-novac), jest da su ljeni ali da su i napravili dedicated servere za PC proizvodnja na PCu nebi bila toliko veća već bi bilo 90% vise piratstva, ali zato ce im prosli nastavci uvjek biti Legendarni dok ovi nece kao prosli.

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 11:07 (markoal).
15 godina
protjeran
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Podržat ću Dvoraka. Ako se ovako nastavi Windowsi će izumrijeti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
markoal kaže...

E ovo znaci da si ti uzeo srot, moj frend je uzeo komp od 5 tisuca(s monitorom) prije 5 godina, i samo je promjenio graficku, jest da nemore igrat sve na High, cak neke i more, ali njega sve odlicno sluzi, jos za par stotina kuna moze uzet jaci procesor ako bi htio ali njemu nije potrebno.

Ali imam i frenda koji je u isto vrijeme uzeo komp, tj. vise sminka, jer je bio lcd monitor i mocna periferija i kuciste a u njemu procesor sa socket 478, tako da on mora kupit cjeli komp da bi moga igrat novije.

A jos sto se tice PC vs konzole, na PCu su jeftinije igre, ima mnogo free igara, jos kad tome dodas Multiplayer igre s frendovima, ima toga i na konzolama ali jednostavno nije to to, ali zato su konzole daleko bolje u drugim zanrovima, kao Fighting, Racing i sl. nego na kompu.

A sto se tice CoD MW2, mislim da bi velika vecina postupila kao i oni($-novac), jest da su ljeni ali da su i napravili dedicated servere za PC proizvodnja na PCu nebi bila toliko veća već bi bilo 90% vise piratstva, ali zato ce im prosli nastavci uvjek biti Legendarni dok ovi nece kao prosli.

 

Daj Markoal, ne natezi vlastite tvrdnje do granica da se iz aviona vidi da su pukle.

 

2004 tvoj frend je mogao kupiti Athlona XP3000 s939 i sudeci po cijeni sa AGP grafickom. Danas vise ne moze kupiti jaci procesor,jer ih jednostavno nema, DDR memorija je bezobrazno skupa i samo covjek koji ne razmislja bi uopce i pomislio investirati u dodatni hardver  za racunalo staro 5 godina. U biti tu sam ti na fini nacin rekao da ne smatras nas ostale neukima ili dodati cu jos tezu rijec, budalama.

 

Postaviti cu ti pitanje, kada si zadnji put igrao neku free igru? A prije toga? U biti koliko si free igara imao instaliranih na svom kompu? Ja mislim da su ti ruke dovoljne za nabrojati sve.

 

S druge strane, moj hipotetski frend je kupio PS2 1999 i jos uvijek se igra na njemu i jos uvijek izlaze nove igre za njega. Kuzis sto ti hocu reci?

 

PC je skupa igracka i kako stvari stoje sve se manje moze zaraditi na prodaji igara za PC. Ako nema igara koja je slijedeca znacajna razlika izmedju Windowsa, Linuxa ili MacOS-a u kucnom okruzju? Ja vidim samo jednu "Imam ih na poslu pa cu ih zato instalirati doma". A sto ako si dovoljno moralan i ne zelis sam sebe smatrati kradljivcem?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 11:27 (syncmaster245b).
15 godina
odjavljen
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Zaboravljate jednu činjenicu. Na PC-u imate proizvođače hardware-a i proizvođače igara. Proizvođači hardware-a rade jači hardware, a proizvođači igara rade zahtjevnije igre da biste kupili taj hardware. Kad bi došlo do pada prodaje igara za PC, a istraživanje pokazalo da je to zbog toga što kupci više ne žele investirati u noviji hardware tako brzo, proizvođači igara bi morali povečati skalabilnost da bi vlasnici stariji komponenti mogli igrati istu igru na manjim detaljima koju vlasnik najnovije grafičke može igrati na full detaljima. Time bi se tržište počelo oporavljati, ljudi bi igrali na starijim konfiguracijama, a proizvođači novijeg hardware bi morali spustit cijene da bi prodali komponente i time bi se zatvorio krug.

 

S druge strane, PS2 koji je izašao 1999 ima i dalje istu grafiku kao kad je izašao, nema napretka i ne možeš ako si spreman platit za bolju grafiku jednostavno promijenit samo grafičku već moraš kompletnu konzolu. Da na govorim o igranju RPG-ova i MMORPG-ova   na konzolama.

 

 

I na kraju, da odgovorim na tvoje pitanje. Ne bi dovelo do promjene izumiranje PC igrara, jer se navike teško mijenjaju. Dovelo bi do izumiranja Windowsa kod kućnih korisnika kombinacija smrti PC igara (ili nuđenja alternative na Linuxu) i neke ogromne promjene u korisničkom sučelju na Windowsima, pri čemu bi se korisnici morali ponovno učiti koristiti ili jedan ili drugi OS, te poboljšanje podrške proizvođača hardware-a za Linux.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
MrBlc kaže...

Zaboravljate jednu činjenicu. Na PC-u imate proizvođače hardware-a i proizvođače igara. Proizvođači hardware-a rade jači hardware, a proizvođači igara rade zahtjevnije igre da biste kupili taj hardware. Kad bi došlo do pada prodaje igara za PC, a istraživanje pokazalo da je to zbog toga što kupci više ne žele investirati u noviji hardware tako brzo, proizvođači igara bi morali povečati skalabilnost da bi vlasnici stariji komponenti mogli igrati istu igru na manjim detaljima koju vlasnik najnovije grafičke može igrati na full detaljima. Time bi se tržište počelo oporavljati, ljudi bi igrali na starijim konfiguracijama, a proizvođači novijeg hardware bi morali spustit cijene da bi prodali komponente i time bi se zatvorio krug.

 

S druge strane, PS2 koji je izašao 1999 ima i dalje istu grafiku kao kad je izašao, nema napretka i ne možeš ako si spreman platit za bolju grafiku jednostavno promijenit samo grafičku već moraš kompletnu konzolu. Da na govorim o igranju RPG-ova i MMORPG-ova   na konzolama.

 

 

I na kraju, da odgovorim na tvoje pitanje. Ne bi dovelo do promjene izumiranje PC igrara, jer se navike teško mijenjaju. Dovelo bi do izumiranja Windowsa kod kućnih korisnika kombinacija smrti PC igara (ili nuđenja alternative na Linuxu) i neke ogromne promjene u korisničkom sučelju na Windowsima, pri čemu bi se korisnici morali ponovno učiti koristiti ili jedan ili drugi OS, te poboljšanje podrške proizvođača hardware-a za Linux.

Mane vise sam i ja isto rekao. Konzole su jednostavne za igranje i pravljenje igara ali su sa druge strane bas zbog toga ogranicene. Sa druge strane prooizvodjaci hardwarea i proizvodjaci igara su povezani i jednidruge guraju. Sa trece strane imate jednog jakog igraca a to je MS. On je jak proizvodjac konzola (ne znam sad da li je xbox najajci pa necu lupati) i najjaci proizvodjac OS-a. Ka takav ima u saci i proizvdjace hardwarea. Zar mislite da ce MS sam ugusiti windowse na racun Xboxa? Pa najveci prihodi dolaze od windowsa i officea. MS je prajak igrac i on diktira trziste. Sto se applea tice sa windows 7 MSse vratio na stare staze slave i stabilnost i jednostavnost je ponovo na nivou i ne vjerujem da ce apple u neko skoro vrijeme ugroziti MS. Sjetite se samo kako je MS zavladao trzistem. Pustio je da se windowsi lako kopiraju i pratiziraju i time stvorili naviku kod korisnika i kad budu trebali da se odluce koji win ce legalno kuptii vecina i to ogromna ce kupiti win. Sto se dvorka tice prognozirao je on mnogo toga al nesto bas i nisam siguran da se mnogo toga ostvarilo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice