Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.734.792
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igram sekiro. Dosao sam do lady butterfly.
Jesu li svi bossovi kao ona?
Pitam kao netko tko je presao sve souls i souls like igre osim sekira i nioha.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Naravno da ne.... Neki su puno tezi a neki puno lakši. Relativno tezak boss za pocetak igre. Ali jako lagano ju pročitaš. Slaba tockasu joj oni neobranjivi napadi kad se pojavi crveno upozorenje. Moze biti visoki napad tad izmaknes i protunapad ili niski, tad joj skocis na glavu. Takoder kad visoko digne nogu i lupi o pod imas par sec da ju izudaras. U drugoj fazi isto, iluzije makni s nekim itemom ili bjezi dok ne prestanu. Od onih svjetala se sakrij iza stupa.
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo i prvi moj issue s ps5....

 

Jucer igrao cijeli dan normalno, sve 5, maloprije upalim konzolu, pokrenem Days gone...

 

Kad ono, igra toliko trza, preskace i zapinje, kao da je u 20fps....

 

Postavke od konzole niko nije dirao, a niti od tv-a, tv je u game modu...

 

Restartiram igru, opet isto.

 

Restartiram konzolu - radi normalno.... wtf??

 

Znao mi je downloadati dok igram, apdejtati, instalirati neku drugu igru, i nikad nisam primjetio nikakvo trzanje ili zapinjanje, pa mi sad nista nije jasno sto se desilo....

 

I donekle povezano pitanje, svaki put kad prebacim na hdmi input na konzolu, tv je u game modu, ponisti mi postavke slike koje sam postavio, tipa ostrina, gamma korekcije i slicno, neznam dali je do tv-a koji ne "zapamti" podesavanja, ili mozda hdr overrajda te sve postavke i stavi sve na max....?

 

Nisam probao ugasiti game mode, i iskljuciti hdr, pa vidjeti dali ce onda zapamtiti, ali cudno mi je, svaki device kojeg spajam ima svoje postavke slike namjestene, i uvijek su takve, jedino ps5 resetira to sve na neki max (kontrast i svjetlina, ostrina 0)....

 

Ok, znam da game mode disejbla vecinu procesuiranja od tv-a, no ove postavke slobodno mogu mjenjati, samo mi ih ne zapamti... u cemu bi mogao biti vic?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

Evo i prvi moj issue s ps5....

 

Jucer igrao cijeli dan normalno, sve 5, maloprije upalim konzolu, pokrenem Days gone...

 

Kad ono, igra toliko trza, preskace i zapinje, kao da je u 20fps....

 

Postavke od konzole niko nije dirao, a niti od tv-a, tv je u game modu...

 

Restartiram igru, opet isto.

 

Restartiram konzolu - radi normalno.... wtf??

 

Znao mi je downloadati dok igram, apdejtati, instalirati neku drugu igru, i nikad nisam primjetio nikakvo trzanje ili zapinjanje, pa mi sad nista nije jasno sto se desilo....

 

I donekle povezano pitanje, svaki put kad prebacim na hdmi input na konzolu, tv je u game modu, ponisti mi postavke slike koje sam postavio, tipa ostrina, gamma korekcije i slicno, neznam dali je do tv-a koji ne "zapamti" podesavanja, ili mozda hdr overrajda te sve postavke i stavi sve na max....?

 

Nisam probao ugasiti game mode, i iskljuciti hdr, pa vidjeti dali ce onda zapamtiti, ali cudno mi je, svaki device kojeg spajam ima svoje postavke slike namjestene, i uvijek su takve, jedino ps5 resetira to sve na neki max (kontrast i svjetlina, ostrina 0)....

 

Ok, znam da game mode disejbla vecinu procesuiranja od tv-a, no ove postavke slobodno mogu mjenjati, samo mi ih ne zapamti... u cemu bi mogao biti vic?

 

Ne bi trebalo, HDR overridea samo brightness, sve ostalo bi trebalo ostati. Game mode ne bi trebao utjecati na klasične postavke slike, samo na one druga naprednija procesiranja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da, zato mi i nije jasno, zasto ne zapamti te ostale postavke, vec ih vrati na neki svoj default....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Možda nije do konzole nego do igre, vise vjerujem da je do toga, neki Memory leak, nešto pogrešno loadalo...dešava se na svim platformama. Problem je kada ti se to dešava u svakoj igri, e onda je možda hardver. 

 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Evo izgleda da sam uspio, sad je zapamtio, gasio sam konzolu, gasio tv, sve postavke stoje....

Bit ce da je neki problem bio s samom igrom....

Taman dobio novi tv da kao covjek mogu igrati a ne coriti na 32" vivaxu....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 20:55 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...
Igram sekiro. Dosao sam do lady butterfly.
Jesu li svi bossovi kao ona?
Pitam kao netko tko je presao sve souls i souls like igre osim sekira i nioha.

 Mislim da ona nije zamisljena kao early game boss iako ju je lako pobjedit sa tim statsima u drugom prelasku igre kad se visr naviknes na sve mehanike igre. Moja preporuka je da se vratis na nju kasnije, da ne odustanes od igre. Znam kolilo frustrirajuce moze bit umirat stalno..

6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

Taman dobio novi tv da kao covjek mogu igrati a ne coriti na 32" vivaxu....

 

Nisi se ni pohvalio. Jel' pao neki OLED? 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...

 Mislim da ona nije zamisljena kao early game boss iako ju je lako pobjedit sa tim statsima u drugom prelasku igre kad se visr naviknes na sve mehanike igre. Moja preporuka je da se vratis na nju kasnije, da ne odustanes od igre. Znam kolilo frustrirajuce moze bit umirat stalno..

 Dva dana je pokusavam roknut i nista.

Probat cu jos malo ako ne idem dalje

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Eh, ma ne....

Nisam htio davati sad neke cifre, pa sam isao na neki budget tv, uzeo sam samsung ue50 serie 7....

Nista ekskluzivno, no vjeruj kad predjes sa 32" hd ready vivaxa na ovo, nebo i zemlja. Meni dovoljno za pogledati kakvu seriju i malo odigrati nesto.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Eh, ma ne....

Nisam htio davati sad neke cifre, pa sam isao na neki budget tv, uzeo sam samsung ue50 serie 7....

Nista ekskluzivno, no vjeruj kad predjes sa 32" hd ready vivaxa na ovo, nebo i zemlja. Meni dovoljno za pogledati kakvu seriju i malo odigrati nesto.

 najbolje vrijeme igre na TVu sam proveo sa kolegama u vojnoj bazi na nekom 50MHz no name Tvu...

 

tako da te bolesne usproedbe ovakav tv il onakav su blesave.

 

Glavno da se igra uziva i "psuje" 

 

kad je igra dobra, manje je bitan tv.

 

Normalno ne pricam o TVima od 49" i cijene od 2000 Eura na vise. No kad netko igra jednom sam u zivotu upoznao ludaka joji pauzira igru i onda gleda piksele.... 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Robert_84 kaže...

 najbolje vrijeme igre na TVu sam proveo sa kolegama u vojnoj bazi na nekom 50MHz no name Tvu...

 

tako da te bolesne usproedbe ovakav tv il onakav su blesave.

 

Glavno da se igra uziva i "psuje" 

 

kad je igra dobra, manje je bitan tv.

 

Normalno ne pricam o TVima od 49" i cijene od 2000 Eura na vise. No kad netko igra jednom sam u zivotu upoznao ludaka joji pauzira igru i onda gleda piksele.... 

 

 

 

50MHz - ti, e, šta je to letilo :-)

 

No, šalu na stranu, ja sam devedesetih komodorca imao spojeno na ovako nešto na slici dolje (samo nije bio crveni nego bež).

Uh koje je to bilo čudo tehnologije, prve programe sam na tome napisao i odigrao neke od prvih igara.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 22:18 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne patim na tv-ove, nisam neki videofil, no 32" mi je stvarno bio na knap za igranje s 2.5-3m udaljenosti, procitati nesto ili vidjeti neki detalj je bilo tesko...

No da, najbolja vremena gaminga su bila na starom tv-u koji sam otimao starcima, kasnije sam dobio c64 dedicated tv s ekranom manjim od danasnje ps5 konzole, ali bio je u boji....ej,boja....

I naravno, 14" crt marke hansol, spojen na zvijer 386dx40...
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Robert_84 kaže...

 najbolje vrijeme igre na TVu sam proveo sa kolegama u vojnoj bazi na nekom 50MHz no name Tvu...

 

tako da te bolesne usproedbe ovakav tv il onakav su blesave.

 

Glavno da se igra uziva i "psuje" 

 

kad je igra dobra, manje je bitan tv.

 

Normalno ne pricam o TVima od 49" i cijene od 2000 Eura na vise. No kad netko igra jednom sam u zivotu upoznao ludaka joji pauzira igru i onda gleda piksele.... 

 

 

 

50MHz - ti, e, šta je to letilo :-)

 

No, šalu na stranu, ja sam devedesetih komodorca imao spojeno na ovako nešto na slici dolje (samo nije bio crveni nego bež).

Uh koje je to bilo čudo tehnologije, prve programe sam na tome napisao i odigrao neke od prvih igara.

 Zato sad nosiš naočale.

Oduvjek mi je bila želja da mi starci kupe portabl Tv više se ne sjećam zašto nisu.

Ali se sjećam da smo jedan švercali za prijatelje preko granice. Htjeli su nas vratiti jer se tad nisu mogli još uvoziti bez ogromne carine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 22:38 (hummer0).
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...
Tututuru kaže...

 Mislim da ona nije zamisljena kao early game boss iako ju je lako pobjedit sa tim statsima u drugom prelasku igre kad se visr naviknes na sve mehanike igre. Moja preporuka je da se vratis na nju kasnije, da ne odustanes od igre. Znam kolilo frustrirajuce moze bit umirat stalno..

 Dva dana je pokusavam roknut i nista.

Probat cu jos malo ako ne idem dalje

 Jesi procita hint prije te borbe kako se lakse borit s protivnicima kojima se brzo oporavlja posture? Osobno ja bi nastavija dalje, jer imas gdje ic u toj fazi igre. Vrati se kasnije kad dignes dmg i hp/posture.

 

Edit: mora sam upalit Sekiro i isprasit staru gospodju. Bilo je jace od mene 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 0:02 (Tututuru).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovaj God of War sam prešao kad je izašao i evo sad igram otkad je izašao update i opet sam opčinjen igrom. Jedna od najboljih igara u zadnjih 10 godina sigurno. Usudio bi se reći da je u rangu prvog TLoU.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ovaj God of War sam prešao kad je izašao i evo sad igram otkad je izašao update i opet sam opčinjen igrom. Jedna od najboljih igara u zadnjih 10 godina sigurno. Usudio bi se reći da je u rangu prvog TLoU.

 Ja sam ga isto presa na hardu kad je izasa i nisam nikako moga ubit zadnju Valkyru, samo mi je ona falila za platinu. Prosla godina dana cca i posudija prijatelju plejku i izgubija sam taj svoj prvotni save. 

Mozda sad kad je izasa update skupim volju i prodem ponovo i rijesim platinu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 0:05 (Tututuru).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ovaj God of War sam prešao kad je izašao i evo sad igram otkad je izašao update i opet sam opčinjen igrom. Jedna od najboljih igara u zadnjih 10 godina sigurno. Usudio bi se reći da je u rangu prvog TLoU.

 Bolja od prvog Tloua bar duplo, pa gaming mehanike u jednoj i drugoj igri su neusporedive, sam gameplay, Tlou ima priču likove, dok GOT ima priču likove i jeben gameplay, sam level desing je vrhunski napravljen. Meni je samo Witcher bolji od GOW, a odigrao sam sve i svašta :D

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...
antimadridista kaže...

Ovaj God of War sam prešao kad je izašao i evo sad igram otkad je izašao update i opet sam opčinjen igrom. Jedna od najboljih igara u zadnjih 10 godina sigurno. Usudio bi se reći da je u rangu prvog TLoU.

 Bolja od prvog Tloua bar duplo, pa gaming mehanike u jednoj i drugoj igri su neusporedive, sam gameplay, Tlou ima priču likove, dok GOT ima priču likove i jeben gameplay, sam level desing je vrhunski napravljen. Meni je samo Witcher bolji od GOW, a odigrao sam sve i svašta :D

 Ne treba zaboraviti da je TLoU pet godina starija igra i izašla je na starijoj generaciji konzola. Što se tiče gameplaya bolje bi bilo usporediti GoW i TLoU 2 koje su izašle na istom hardveru u godinu-dvije razlike. TLoU 2 ima značajno bolji i fluidniji gameplay od jedinice. Ali sve se to treba promatrati kroz kontekst vremena. TLoU kad je izašao je bio remek djelo po svemu, danas se već osjeti da je gameplay ostario.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Za mene je GOW najbolja igra izasla na PS4, isto odigrao dvaput, jednostavno bolesno zabavan gameplay začinjen vrhunskom pričom. Način na koji su povezali tu novu igru sa starim nastavcima je odličan, jako mi je drago da igra nije ispala reboot po pitanju priče.

15 godina
online
Sony PlayStation 5

Baš mi vas je žao ako vam je GOW najbolja igra generacije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
4 5 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Baš mi vas je žao ako vam je GOW najbolja igra generacije.

 Jbga ne uživamo svi u reskinovima Ubisoft igara kao ti. Za mene su te igre generičke open world koje jedna drugoj nalikuju kako jaje jajetu. Drž se ti Fenixa 

6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Eh, ma ne....

Nisam htio davati sad neke cifre, pa sam isao na neki budget tv, uzeo sam samsung ue50 serie 7....

Nista ekskluzivno, no vjeruj kad predjes sa 32" hd ready vivaxa na ovo, nebo i zemlja. Meni dovoljno za pogledati kakvu seriju i malo odigrati nesto.

 Ma naravno. Sve su to ionako nijanse, osim kada prelaziš sa HD ready na 4k. 

 

Što se tiče God Of War kojeg se sada spominje, odigrao sam ga, mehanike su me oduševile, ali igra me nikada nije u potpunosti obuzela. Kada sam krenuo igrati toliko sam bio oduševljen da sam si rekao da ću je platinirati, no nakon što sam je završio više nikada ju nisam upalio. Ne znam ni sam objasniti što mi ne štima u igri. 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Bitanga kaže...

Baš mi vas je žao ako vam je GOW najbolja igra generacije.

 Jbga ne uživamo svi u reskinovima Ubisoft igara kao ti. Za mene su te igre generičke open world koje jedna drugoj nalikuju kako jaje jajetu. Drž se ti Fenixa 

Uuu, sad si me skurio muškarčino :) 
Ma naigrao sam se ja hrpe raznolikih igara u zadnjih 10 godina. GoW je dobra igra, ali da je najbolja igra generacije, nije. RPG elementi su nezanimljivi, bog koji loota chestove za hacksilver - c'mon. Pol level dizajna je napravljeno samo da stave neki chest sa nebitnim stvarima unutra. Priča je dobra, grafika je dobra, naracija je dobra i to je to. Ostalo sve je ništa posebno. Kad sam odigrao priču obrisao sam igru jer nisam imao nijedan razlog za igrati, čak ni moj OCD poremećaj me nije tjerao da sve počistim do kraja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Uuu, sad si me skurio muškarčino :) 

Znam da jesam  Eto ja gejmam isto preko 10 god, na konzolama sam od PS1, meni je GOW serijal nešto najbolje što sam igrao na toj platformi.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Bitanga kaže...

Uuu, sad si me skurio muškarčino :) 

Znam da jesam  Eto ja gejmam isto preko 10 god, na konzolama sam od PS1, meni je GOW serijal nešto najbolje što sam igrao na toj platformi.

 

Gejmam ja preko 30 godina, samo sam spomenuo zadnjih 10 godina jer je bio takav kontekst.

 

Zato i kažem da mi te žao. :-)

Onako kao što žališ nekoga tko pije topli PAN iz plastične boce.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 9:28 (Bitanga).
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Baš mi vas je žao ako vam je GOW najbolja igra generacije.

 Igrica je odlična. Sve ovisi tko što voli, meni je na primjer ogroman plus što nije RPG sa svakom mogućom modifikacijom jer mi to ubije volju za igrom. Slažem se, malo je glupo što svaki mogući chest koji razbije ima 347 hacksilvera, ali to su ubacili čisto da popune praznine u mapi (opet kažem, radije bih to nego da sam morao putovati na XY lokaciju za minornu modifikaciju leviathan axe-a koju bi našao u škrinji).

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Gejmam ja preko 30 godina, samo sam spomenuo zadnjih 10 godina jer je bio takav kontekst.

 

Zato i kažem da mi te žao. :-)

Onako kao što žališ nekoga tko pije topli PAN iz plastične boce.

Netreba ti biti žao, ili barem to zadrži za sebe. Jer kada to piše fan Ubisoft generike to izleda jako loše 

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

god of war je jedan od glavnih razloga zasto sam uopce kupio ps5 i to je vjerojatno jedina igra koju cu preorderat. u zadnjih par godina ne igram ni 5% kolko sam igrao prije i sada bas igram samo ono sto mi bas pase, ako mi se igra ne svidi u prvih 3-4 sata gasim ju i ne palim vise. prije dok sam bio mladi sam sve igre zavrsavao, a igrao sam doslovno sve sto je izaslo, miksao zanrove, samo kako bi odigrao sve. 

 

i da, i meni je GOW igra generacije na ps4(iako konkurencija je jako dobra).

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice