Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.708.567
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Sony PlayStation 5

MALL.HR u opisu nudi PS5 s datumom isporuke 30.12., ako je tako, neki bi mogli za blagdane gejmati... 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

ako pod blagdane mislis na Bozic no. 2 , onda da

 

ovo sa 30/12 ima valjda minimalne sanse da bude tad isporuceno

 

 

nadam se da informacija o 2k konzola za hrvatsku nije tocna, jer ako je onda ce na moj otocic (Malta) doci valjda 20 komada

sigurnosti radi , prednarucio sam u 3 lokalna shopa, pa cu valjda bar u jednom upasti u prvu posiljku

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 10:18 (duxx369).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...

Ne kažem da si u krivu, samo da ne vjerujem da bi Sony na to pristao. Uostalom zašto čekat isti period kad izlaze Zen 3 i RDNA 2 ako ćeš u tom trenutku koristit chipove od prošle generacije?

 Radi smanjenja troškova proizvodnje.

Nikad se ne stavlja top hardver u konzole.

Opet ponavljam, ne kažem da si u krivu, samo apsolutno ne vjerujem.

320W sa chipom gdje ti 5700XT vuće 225W sama, a ova je jača... ne djeluje mi da si u pravu.

 

Moguće i dalje da jesi, al eto...

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...

Ne kažem da si u krivu, samo da ne vjerujem da bi Sony na to pristao. Uostalom zašto čekat isti period kad izlaze Zen 3 i RDNA 2 ako ćeš u tom trenutku koristit chipove od prošle generacije?

 Radi smanjenja troškova proizvodnje.

Nikad se ne stavlja top hardver u konzole.

Opet ponavljam, ne kažem da si u krivu, samo apsolutno ne vjerujem.

320W sa chipom gdje ti 5700XT vuće 225W sama, a ova je jača... ne djeluje mi da si u pravu.

 

Moguće i dalje da jesi, al eto...

 Ja bih isto volio da sam u krivu i da PS5 bude jaka i tiha konzola, ali nisam siguran.

Usporedbe radi, PS4 je imao GPU ekvivalentan 7870 (vuče do 130W), a PS4 je imao vatažu do 150W.

PSN - DeniZg80
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5

 Ne možeš uspoređivati kruške i jabuke. Ako je PS4 kao konzola bio bučan, ne mora biti PS5, iako ima osjetno jači hardware. Zato ovaj i je tako velik i koliko sam vidio sad po ovom clipu, fino je složen i mogao bi biti ugodnog zvučnog profila. Kako god, znati ćemo uskoro. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

 

 Pa ono, ja sam mislio da nema šanse da ga igdje smjestim, ali ispada da iako je visok u horizontalnom položaju mi ulazi taman u element s centimetrom mjesta sa svake strane. No, ono što nitko ne spominje, a s čim sam ja imao problema s PS4 Pro je dubina. Dok mi PS4Pro ulazi tako da doslovce nema ni milimetra razmaka kad zatvorim vrata elementa, PS5 je dosta plići što će dodatno pomoći s hlađenjem.

 

Usput, moram reć da baš djeluje impresivno u ovom videu. Mislim da će uživo imati onaj wow faktor.

 

14 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Mora biti više od 5 cm sa strane da može isijavati toplinu i hladiti se. Meni je i slim stajao okomito, dok nisam skužio da se u tom doljnjem postolju na spoju sa ps-om opako skuplja prašina. Sad sam ga stavio horizontalno na neka tri metalna nosača, da bude 10-ak cm dignut od podloge(da može strujat zrak okolo), stoji ko tronožac.

 

Taj hardware u ps-ovima je sumnjiv. Od pc komponenata mi se nikad nije niš pokvarilo, u slimu mi je riknuo hard nakon godinu dana, morao sam kupiti novi za 300-injak kuna.

 

Ovaj ps5 izgleda ko spoj japansko- kineskog dizajna i starwarsa, ne sviđa mi se baš, nadam se da ću dobiti crni. No moglo bi biti funkcionalno hlađenje.

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps5 ce definitivno biti tisi.

Ima puno veci HS za razliku od ps4 koji je imao HS velicine par kocki secera.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 12:09 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Bolje HDD nego sta drugo.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...

Ne kažem da si u krivu, samo da ne vjerujem da bi Sony na to pristao. Uostalom zašto čekat isti period kad izlaze Zen 3 i RDNA 2 ako ćeš u tom trenutku koristit chipove od prošle generacije?

 Radi smanjenja troškova proizvodnje.

Nikad se ne stavlja top hardver u konzole.

Opet ponavljam, ne kažem da si u krivu, samo apsolutno ne vjerujem.

320W sa chipom gdje ti 5700XT vuće 225W sama, a ova je jača... ne djeluje mi da si u pravu.

 

Moguće i dalje da jesi, al eto...

 Ja bih isto volio da sam u krivu i da PS5 bude jaka i tiha konzola, ali nisam siguran.

Usporedbe radi, PS4 je imao GPU ekvivalentan 7870 (vuče do 130W), a PS4 je imao vatažu do 150W.

 Pogledaj PS5 teardown. Ogroman venilator i blok za hladjenje u kombinaciji sa liquid metalom. Izgleda da ce biti tisi.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
veliki pero kaže...

 Pogledaj PS5 teardown. Ogroman venilator i blok za hladjenje u kombinaciji sa liquid metalom. Izgleda da ce biti tisi.

 Mislim da su svi ovdje to još jučer pogledali u prvih sat vremena nakon pojave na netu.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
za nas koji smo se navikli na zvuk mlaznog motora od ps4pro... morala bi biti posebna verzija od ps5... kad smo se već navikli da nam trud privikavanja ne bude uzaludan:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 12:33 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neznam ako je itko primjetio, ali kada je SONY prethodno pričao o SSD-u, pomislih si da će modul biti instaliran kao klasični Nvme te će se moći mjenjati, a kad ono soldered za matičnu.

To dovodi do par implikacija: 

 

 

1. Sony još nije dao statement (vjerojatno prerano za takvo što) koliki je lifespan tog SSD-a, a svi znamo da flash memorija ima ograničen read/write. Mislim da SONY nije glup po tom pitanju te su po nekim srednjim vrijednostima došli do optimalnog lifespana konzole baziranog na prosječnom korištenju.

 

2. Što ako ti taj soldered SSD prestane raditi, da li je onda nadogradivi SSD default drive ili treba mjenjati kompletnu matičnu (zbog OS-a)?

                      

3. Dugotrajnost konzole - Mehanički disk je još uvijek nešto dugotrajniji nego flash disk pa če samim time (pod uvjetom da se konzola koristi) konzola za nekih 20tak godina biti kolekcionarski primjerak ako bude radila.

 

Ovo su moje špekulacije. Tu mi se odmah upalila žaruljica kada sam pogledao teardown.

Zanimaju me i vaša mišljenja. 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:54 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

Neznam ako je itko primjetio, ali kada je SONY prethodno pričao o SSD-u, pomislih si da će modul biti instaliran kao klasični Nvme te će se moći mjenjati, a kad ono soldered za matičnu.

To dovodi do par implikacija: 

 

 

1. Sony još nije dao statement (prerano vjerojatno) koliki je lifespan tog SSD-a, a svi znamo da flash memorija ima ograničen read/write. Mislim da SONY nije glupo po tom pitanju te su po nekim srednjim vrijednostima došli do optimalnog lifespana                                  konzole baziranog na korištenju.

 

2. Što ako ti taj soldered SSD prestane raditi, da li je onda nadogradivi default drive ili treba mjenjati kompletnu matičnu (zbog OS-a)?

                      

3. Dugotrajnost konzole - Mehanički disk je još uvijek nešto dugotrajniji nego flash disk pa če samim time (pod uvjetom da se konzola koristi) konzola za nekih 20tak godina biti kolekcionarski primjerak ako bude radila.

 

Ovo su moje špekulacije. Tu mi se odmah upalila žaruljica kada sam pogledao teardown.

Zanimaju me i vaša mišljenja. 

 uzeti produženo jamstvo na tri godine, nakon toga jebi ga. što bude bude. onaj tko neće jako puno mijenjati igara sa SSD-a trebala bi mu konzola potrajati i desetak godina. onaj tko će puno instalirati/deinstalirati, npr. svaki mjesec okretati po 500 gb, tko zna.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Brki1994 kaže...

Neznam ako je itko primjetio, ali kada je SONY prethodno pričao o SSD-u, pomislih si da će modul biti instaliran kao klasični Nvme te će se moći mjenjati, a kad ono soldered za matičnu.

To dovodi do par implikacija: 

 

 

1. Sony još nije dao statement (prerano vjerojatno) koliki je lifespan tog SSD-a, a svi znamo da flash memorija ima ograničen read/write. Mislim da SONY nije glupo po tom pitanju te su po nekim srednjim vrijednostima došli do optimalnog lifespana                                  konzole baziranog na korištenju.

 

2. Što ako ti taj soldered SSD prestane raditi, da li je onda nadogradivi default drive ili treba mjenjati kompletnu matičnu (zbog OS-a)?

                      

3. Dugotrajnost konzole - Mehanički disk je još uvijek nešto dugotrajniji nego flash disk pa če samim time (pod uvjetom da se konzola koristi) konzola za nekih 20tak godina biti kolekcionarski primjerak ako bude radila.

 

Ovo su moje špekulacije. Tu mi se odmah upalila žaruljica kada sam pogledao teardown.

Zanimaju me i vaša mišljenja. 

 uzeti produženo jamstvo na tri godine, nakon toga jebi ga. što bude bude. onaj tko neće jako puno mijenjati igara sa SSD-a trebala bi mu konzola potrajati i desetak godina. onaj tko će puno instalirati/deinstalirati, npr. svaki mjesec okretati po 500 gb, tko zna.

 

I taj bi bio miran jedno 300 mjeseci. Sto se tice writeova mislim da nema nikakvih problema. Eventualno bi bilo dobro iskljucit automatsko snimanje videa u pozadini kome ne treba.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Produženo jamstvo je must have u ovakvom slučaju.

Baš me zanima kakav će bti failure rate. Zagrijavanje me ne brine oko konzole jer je odlično rješeno (barem na papiru, ipak je subjektivni dojam tu bitan). Ovo me čak i podsjeća na RROD s Xbox-a 360 kada su prvi modeli doslovno bili lutrija, pa ti je mogao crknuti isti dan,  tjedan, za mjesec ili godinu, a svejedno su tempirana bomba , ali ovo je novi tech, a ono je ipak bio loš dizajn.

 

Mislim da će i prvi modeli PS5 biti kraćeg vijeka trajanja od kasnijih revizija, jer ako pogledamo pattern koji sve firme koriste, dolazimo do zaključka da 2-3 godine nakon prvog izdanja, izbacuju SLIM, PRO varijante na kojima generalno isprave greške s prethodnog modela, ali su uvijek "jeftinije" kvalitete i izgleda u odnosu na prvi model. SONY će dobiti feedback i ne sumnjam da će entuzijasti čim dobiju konzolu u ruke odmah započeti torture test.

 

SONY bi trebao imati nekakav SSD health utility (vjerujem da će isti postojati) pa bi to moglo stvar ipak učiniti transparentnijom, jer ako ne, onda doslovno sjediš na bombi koja će puknuti, a budući da su SSD-i osjetljivi i na vanjske faktore (vlaga, nekorištenje), PS5 i Xbox series X bi mogli biti iskustvo kraćeg vijeka. 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 12:49 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
veliki pero kaže...

 Pogledaj PS5 teardown. Ogroman venilator i blok za hladjenje u kombinaciji sa liquid metalom. Izgleda da ce biti tisi.

 Mislim da su svi ovdje to još jučer pogledali u prvih sat vremena nakon pojave na netu.

 

22 Pogledao sam video u prvih sat
8 Pogledao sam ga jucer
3 Pogledao sam ga danas
6 Nisam ga pogledao
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

mislim da ce podrzavat nvme za prosirenje memorije.

naravno nece biti jeftino.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

mislim da ce podrzavat nvme za prosirenje memorije.

naravno nece biti jeftino.

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:01 (Brki1994).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako je SSD zalemljen (a jest), ne znači da nije zamjenjiv. Samo će ovi na servisu imati malo više posla.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

1. Dizajniranje konzole na način da komponente (u vašoj priči grafička) nisu izmjenljive i standardne uvelike olakšava rješavanje hlađenja i buke.

 

2. Ne znam zašto se grafička uspoređuje s 5700XT.

RT, 4K, 120 fps... to su sve featuresi koji se postižu kombinacijom hardwarea i softwarea i različitim trikovima, ali nisu pokazatelj snage grafičke kartice. Tko Sony-ju brani da stvarnu FHD sliku upsampla na 4K i da jedan frame refresha dva puta? Tako TV dobiva 4K 120fps signal a grafička renderira FHD 60 FPS. 

Snaga grafičke kartice je mjerljiva stvar a mjeri se u Teraflops-ima. I tu je sve čisto. PS5 ima grafiku od 10.3 Teraflopsa. To je daleko ispod 5700XT (19,5 TFLOPs) i puno bliže 5500X (10,39 TFLOPs) koja je deklarirana na 130W. Pošto je riječ o RDNA2 arhitekturi za očekivati je da je unutra buduća RX 6500XT (Xbox Series X bi tom logikom u sebi imao downclockanu RX 6700). Ako se nešto efikasnosti dobije na novoj arhitekturi i proizvodnom procesu a izgubi na RT supportu, duplo bržoj memorijskoj propusnosti i "trikovima", apsolutno ne vjerujem da će PS5 grafika biti iznad 170-180W TDP-a. 

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Ako je SSD zalemljen (a jest), ne znači da nije zamjenjiv. Samo će ovi na servisu imati malo više posla.

 

Naravno da je zamjenjivo, ali da li bi ti većina servisa to radila. To ti je kao promjena procesora ili flash memorije na mobitelu. Može se izvesti, ali je skupo i oduzme vremena (osim ako nije modularni dizajn). Poznavajući naše servisere i koliko im treba za popraviti najbanalniji problem, mislim da se više isplati zamjena kompletne matične, ali živi bili pa vidjeli.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:54 (Brki1994).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Ako je SSD zalemljen (a jest), ne znači da nije zamjenjiv. Samo će ovi na servisu imati malo više posla.

 

Koji ćeš ti platiti van garantnog roka. :-) Ili zamjenu cijele ploče.

U garantnom roku će ti vjerojatno dati novu konzolu. 

 

Stvarno je mala šansa da ga sjebeš ili potrošiš. Godinama sam već na SSDima i nijedan mi još nije crko, od prvih 120GB pa i do ovih 1TB.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:03 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Ako je SSD zalemljen (a jest), ne znači da nije zamjenjiv. Samo će ovi na servisu imati malo više posla.

nekoc davno su telefoni imali straznji poklopac koji se skidao i baterija samostalno u 10 sekundi promijenila.

a danas, ovaj ps5 me podsjeca na danasnja vremena, neces moci bez servisa koji ce van jamstva kostati koliko ?

sigurno ne malo, po ovome sto sam ja vidio mislim da kad to rikne da ide cijela ploca van, a nova unutra.

 

zasto ? vise para na racun nas, manje zajebancije na racun sonya/servisa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:24 (bloodborne).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Brki1994 kaže...

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 Pa jeftiniji je taj Seagate SSD 10$ od novog Samsung 980 pro koji je duplo brzi, a to je tek jedan od prvih SSD-a te vrste na trzistu (tj. jos nije izasao)

Po meni to je cista debilana jer ima samo jednu svrhu i to je to. SSD za PS5 mozes koristit bilo gdje (laptop,desktop)

Za tak nesto je Sony bio uvijek kritiziran. Npr. preskupe kartice za PSvita dok su na trzistu bile adekvatne SD kartice, a sad bi ovo trebalo bit oke ?

 

Uglavnom izmisljaju toplu vodu. Prodaju prosjecan nvme SSD po premium cijeni.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:22 (Santana).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svi se brinete oko SSD-a, šansa da ga "potrošite" je 0.

Nedavno sam gledao review nekog jeftinog SSD-a, kao nema baš neku ocjenu trajnosti jer je samo XY nečega (mjernu jedinicu ne znam, vjerojatno TB zapisa po jedinici vremena ili nešto) , onda to prevedu u normalne brojke i kaže lik sam da se ne brinete, da to znači da bi u 3 godine garancije morali preko 150GB po danu upisivati na njega da bi to ispunili kroz 3 godine.

Dakle... to je bil jeftinjak i poprilično sam siguran da Sony ina bolji nutra.

 

Na SSD-u češće, ako se ne varam, odlazi I/O controller, a Sony je uložio strahovit novac u svoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Brki1994 kaže...

 

SONY je u službenoj izjavi rekao da će izbaciti popis proizvođača i modela SSD-a koji će biti kompatibilni. Trebat ćeš imati SSD iste ili veće brzine kao i ugrađeni, ali kroz par godina će im pasti cijena prelaskom na PCI-E 4.0 standard u većem opsegu.

Updateom firmware-a će vjerojatno proširiti broj modela koji će biti raspoloživi.

Microsoft će imati službene SSD-e koji će biti skuplji jer su OEM, a tu su sami sebi pucali u nogu.

 Zašto bi bili skuplji? Microsoft ih kupuje i onda dalje prodaje i on je taj koji će odrediti cijenu a odredit će je po tržišnim uvjetima. To što je na njima Microsoftov logo ništa ne znači. Čak bi po logici masovnosti (jer su to standardni SSD-ovi za računala) trebali biti jeftiniji.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-series-s-1tb-expansion-ssd-costs-220-preorders-now-live

 

Evo link.

Seagate im je partner, a što se tiče cijene će biti veća jer moraš kupiti njihov, a ne neki 3rd party disk. PS5 tu ima u startu veću fleksibilnost. Naravno da će cijene pasti s vremenom, a modderi će omogućiti neautorizirani kod i HEN što odmah znači da će s moći u malo muke po formatu igrađivati i ti 3rd party diskovi, ali ništa nije rečeno. 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:24 (Brki1994).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tocno to, ovo ce biti razlog da uzmem garanciju. Ako ode taj ssd s maticne bit ce strašno skup popravak, slicno laptopu, ode nesto i mjenjaj cijelu matičnu.

S druge strane Sony ce s ovom konzolom mocno nadvladati xbox, po brojkama koje sam čuo, ps5 se prodaje daleko bolje, bit ce ovo najprodavanija konzola dosad.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...

1. Dizajniranje konzole na način da komponente (u vašoj priči grafička) nisu izmjenljive i standardne uvelike olakšava rješavanje hlađenja i buke.

 

2. Ne znam zašto se grafička uspoređuje s 5700XT.

RT, 4K, 120 fps... to su sve featuresi koji se postižu kombinacijom hardwarea i softwarea i različitim trikovima, ali nisu pokazatelj snage grafičke kartice. Tko Sony-ju brani da stvarnu FHD sliku upsampla na 4K i da jedan frame refresha dva puta? Tako TV dobiva 4K 120fps signal a grafička renderira FHD 60 FPS. 

Snaga grafičke kartice je mjerljiva stvar a mjeri se u Teraflops-ima. I tu je sve čisto. PS5 ima grafiku od 10.3 Teraflopsa. To je daleko ispod 5700XT (19,5 TFLOPs) i puno bliže 5500X (10,39 TFLOPs) koja je deklarirana na 130W. Pošto je riječ o RDNA2 arhitekturi za očekivati je da je unutra buduća RX 6500XT (Xbox Series X bi tom logikom u sebi imao downclockanu RX 6700). Ako se nešto efikasnosti dobije na novoj arhitekturi i proizvodnom procesu a izgubi na RT supportu, duplo bržoj memorijskoj propusnosti i "trikovima", apsolutno ne vjerujem da će PS5 grafika biti iznad 170-180W TDP-a. 

 

 usporedba u TFLOP različitih arhitektura ne drži vodu, i ne znam gdje gledaš npr. snagu RX 5700XT

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5700-xt.c3339

 

ovdje piše 9.754 TFLOPS FP 32 ili 19.51 TFLOPS (2:1) FP16 (half) performance 

 

koji su sad ova dva parametra stvarna snaga grafičke kartice i kloji je uporediv sa PS5?

 

npr

 

novi X

 

 

ako je usporedba sa TF približno točna koja to 5500X može ove igre, ima ih na PC-u, tjerati na 4K/1440p 60 fpsa? eto obje platforme su na DX 12.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:31 (forumaš).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice