Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.740.564
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FileFicho kaže...

Kako to na nema nigdje neki preorder bundle...nego moramo zasebno prednarucivati konzolu i igru haha

Nikada do sada u prvom valu nije uz konzolu išla igra. Tako je bilo i sa PS3 i sa PS4 i sa PS4 pro.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Q-Tip kaže...

Njihov odgovor je bio ovo: "Hvala što ste htjeli kupiti kod nas."

 Meni su na kritiku upucenu na njihov web porucili da ce prenjeti
 kritiku informaticarima zaduzenim za web. od tada je proslo dvije godine
 i nije se bas puno promijenilo.

 Stranicu im radi IT firma iz Osijeka. Long story short, developeri u Osijeku se baš ne tuku da bi tamo radili. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
bloodborne kaže...
Q-Tip kaže...

Njihov odgovor je bio ovo: "Hvala što ste htjeli kupiti kod nas."

 Meni su na kritiku upucenu na njihov web porucili da ce prenjeti
 kritiku informaticarima zaduzenim za web. od tada je proslo dvije godine
 i nije se bas puno promijenilo.

 Stranicu im radi IT firma iz Osijeka. Long story short, developeri u Osijeku se baš ne tuku da bi tamo radili. 

 ne znam ali mi je uzasno nepregledna mislim da mi samo goru od njih ima jos elipso, mada
 i Ronus bi mogao na svojoj poraditi, Qtip je spomenuo svijet medija na njihovoj se jos i snadem
 oni barem imaju koliko toliko neke rubrike pa se i covjek pronade u tom đumbusu.

 

 ali kad odem na elipso i santu dobim instant migrenu to su mi shopovi gdje je bolje otici
 u fizicku trgovinu da bi dobio pravi uvid u njihove proizvode.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
bloodborne kaže...
Q-Tip kaže...

Njihov odgovor je bio ovo: "Hvala što ste htjeli kupiti kod nas."

 Meni su na kritiku upucenu na njihov web porucili da ce prenjeti
 kritiku informaticarima zaduzenim za web. od tada je proslo dvije godine
 i nije se bas puno promijenilo.

 Stranicu im radi IT firma iz Osijeka. Long story short, developeri u Osijeku se baš ne tuku da bi tamo radili. 

Kakve veze ima da li su iz Osijeka?

Prije bih rekao da je firma samo registrirana u Osijeku zbog kakvih olaksica  

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...
Vandit kaže...
bloodborne kaže...
Q-Tip kaže...

Njihov odgovor je bio ovo: "Hvala što ste htjeli kupiti kod nas."

 Meni su na kritiku upucenu na njihov web porucili da ce prenjeti
 kritiku informaticarima zaduzenim za web. od tada je proslo dvije godine
 i nije se bas puno promijenilo.

 Stranicu im radi IT firma iz Osijeka. Long story short, developeri u Osijeku se baš ne tuku da bi tamo radili. 

Kakve veze ima da li su iz Osijeka?

Prije bih rekao da je firma samo registrirana u Osijeku zbog kakvih olaksica  

Jeftinija radna snaga. 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Kakve veze ima da li su iz Osijeka?

Prije bih rekao da je firma samo registrirana u Osijeku zbog kakvih olaksica  

 Zato što sam ja iz Osijeka pa znam ponešto o firmi i ljudima koji ju vode. Moš' mislit olaškica, vjerojatno bi imali veće olakšice da su u Čamagajevcima nego u Osijeku. 

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni sad prošao na SD pre-order.

 

Valjda će djeca dobiti PS5 do Božića 

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
maxy0 kaže...

I u harvey normanu ima za prednaruciti ps5

 

stoji u napomeni: "Rok isporuke ovisi o redosljedu narudžbe."

 

tako da je to upitno, sad prednaručiš a oni ti ga šibnu nagodinu

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

SD zatvorila prednarudžbe.

 

 

predviđanja japanskih analitičara

 

https://www.goodgame.hr/analiticari-predvidaju-200-milijuna-prodanih-playstation-5-konzola/

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 12:35 (movie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ma nema teoretske šanse.

Tržište se (još) nije udvostručilo, a Microsoft će sigurno imati veći udio nego u prošloj generaciji.

PSN - DeniZg80
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Pa ono - ima smisla :) PS4 se jako dobro prodavao, sad imaju još bolju ponudu plus RT plus 4K,,, znam ekipu koja je stavljala na papir gaming PC ponovo uzimat, ili ps5 + xbox x vs novi PC svake 3-5 godine (mijenjat GPU ili nešto) i činjenicu da nemaju ekkluziva, pa mijenjat, preslagivat, šarafit, monitore kupovat... dakle ovo im miče bilo kakav limit, a došli su do zaključka da MMO više ne žele, a PC ekskluziva dobrih maltene više ni nema.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Malo je nategnuto 200m, ali osobno očekujem da će puno više ljudi kupiti obje konzole u odnosu na ranije kad je bilo ili/ili.

PS5 + SeS zvuči kao super combo recimo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Ja samo iskreno znam nekoliko stvari - PS4 kad je dolazio, u startu je bio u rangu mid range PC-a, PS5 je bliži high end i to grafulja koje upravo izlaze, a ne nečega što je izišlo prošle godine i sad se čeka upgrade. Slijedeće 3-4 godine će sam po sebi biti relevantan, a siguran sam da će doći i mid-life refresh.

 

Ne znam cijenu PS4 u startu, mislim da je ipak bila viša, ali pričama na pamet, irelevantno, ono što je prednost je da PS5 dolazi sa nešto novih igara odmah na releaseu, ali i nekoliko desetaka ili stotina Ps4 igara koje su dostupne day1.

 

PS4, sorry, ali to nije imao u startu.
 

Da li če mu to samo po sebi omogučiti prelazak 200mil prodanih? Ne znam, mislim da ne, ali sigurno raste baza kupaca. Pitanje samo koliko, te koliko naspram onih koji odustaju od gaminga.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 14:18 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ima li igdje potvrdeno da ce ps5 podrzavat 1440p. Telku imam 4k ali igram vise fps igre na monitoru
PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dacho223 kaže...
Ima li igdje potvrdeno da ce ps5 podrzavat 1440p. Telku imam 4k ali igram vise fps igre na monitoru

 

Nekak ne vjerujem. Monitori im nikad nisu bili target.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A nisam ni sumnjal. Brijo neki ubost 144hz al da nije bas 1080p ali izgleda da cu ipak morat to uzet. Imam doma i monitor 4k ali ipak bih se prebacil sa 60hz na 120. Ovi novi 4k 144hz su trenutno malo preskupi
PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dupli post poslal mob
PSN:Dacho_223
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 15:38 (Dacho223).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ja trenutno koristim Ps4 pro na mom monitoru koji je 1440p i 144hz, iako on sam stavi rezoluciju na 1080p slika mi je puno bolja nego na Tv-u koji je 1080p, mislim da bi i ps5 tribao dobro radit isto na monitorima, nadam se

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo sada gledam, u Ht-a ima još za uzeti Ps5 naravno uz tarifu za mob, sada se mislin da to uzmen a nisan ni sam pametan, na dvi god koliko to traje ispadne da platiš Ps5 negdi oko 4000kn. Htio san naručiti danas al naravno nisan stiga na vrijeme nažalost. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 16:08 (crosshair).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crosshair kaže...

Evo sada gledam, u Ht-a ima još za uzeti Ps5 naravno uz tarifu za mob, sada se mislin da to uzmen a nisan ni sam pametan, na dvi god koliko to traje ispadne da platiš Ps5 negdi oko 4000kn. Htio san naručiti danas al naravno nisan stiga na vrijeme nažalost. Hvala

 joj pa nije konzola valjda od takve vaznosti da ides potpisat ugovor s vragom na 2 godine

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
offline
Sony PlayStation 5

Ja nisam razumio da li se na ps5 mogu igrati ps4 igre sa ps5 kontrolerom ili će nam ipak trebati ps4 kontroler?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Mogu se igrat PS4 igre sa PS5 controllerom, ali obratno ne, PS5 igre samo sa novim DualSense.

 

Koliki shvaćam "99%" igara radi na PS5, znaju li se koje NE rade?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Q-Tip kaže...

Njihov odgovor je bio ovo: "Hvala što ste htjeli kupiti kod nas."

 Meni su na kritiku upucenu na njihov web porucili da ce prenjeti
 kritiku informaticarima zaduzenim za web. od tada je proslo dvije godine
 i nije se bas puno promijenilo.

 

Ma to je default odgovor iz knjige "Korisnička služba for dummies". Kladim se da nikad nijedan agent službe za korisnike nije zaista prenio poruku nakon što je rekao "prenijet ćemo vašu kritiku nadležnima".

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Mogu se igrat PS4 igre sa PS5 controllerom, ali obratno ne, PS5 igre samo sa novim DualSense.

 

Koliki shvaćam "99%" igara radi na PS5, znaju li se koje NE rade?

 Bethesdine.

PSN - DeniZg80
12 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Rhodin kaže...

Mogu se igrat PS4 igre sa PS5 controllerom, ali obratno ne, PS5 igre samo sa novim DualSense.

 

Koliki shvaćam "99%" igara radi na PS5, znaju li se koje NE rade?

 Bethesdine.

 Treba bit mudar pa prodat skyrim nakon 10g za 7,5mlrd.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crosshair kaže...

Evo sada gledam, u Ht-a ima još za uzeti Ps5 naravno uz tarifu za mob, sada se mislin da to uzmen a nisan ni sam pametan, na dvi god koliko to traje ispadne da platiš Ps5 negdi oko 4000kn. Htio san naručiti danas al naravno nisan stiga na vrijeme nažalost. Hvala

 Bolje uzmi u Tele 2 dode jeftinije + bolja ti tarifa ja sam tamo uzeo ali vec imam 2 i po god ekipnu tako da sam samo pleyku uzeo.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upitao sam u tele2 šalju li 19.10. i "agent" mi je potvrdio da šalju plejke na dan izlaska. E sad, da li čovjek kenja ili će stvarno imati zalihe za sve nas na dan release-a?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Ja samo iskreno znam nekoliko stvari - PS4 kad je dolazio, u startu je bio u rangu mid range PC-a, PS5 je bliži high end i to grafulja koje upravo izlaze, a ne nečega što je izišlo prošle godine i sad se čeka upgrade. Slijedeće 3-4 godine će sam po sebi biti relevantan, a siguran sam da će doći i mid-life refresh.

 

Ne znam cijenu PS4 u startu, mislim da je ipak bila viša, ali pričama na pamet, irelevantno, ono što je prednost je da PS5 dolazi sa nešto novih igara odmah na releaseu, ali i nekoliko desetaka ili stotina Ps4 igara koje su dostupne day1.

 

PS4, sorry, ali to nije imao u startu.
 

Da li če mu to samo po sebi omogučiti prelazak 200mil prodanih? Ne znam, mislim da ne, ali sigurno raste baza kupaca. Pitanje samo koliko, te koliko naspram onih koji odustaju od gaminga.

 

 Malo smanji entuzijazam. AMD nema arhitekturu GPU-a približnu onoj koju sad izbacuje Nvidia. PS5 će imati RT i imati 60fps 4K ali ne na nivou tj detaljima na kakvom ga gone današnje high end grafičke. Osim toga tehnički je već u zaostatku za Xboxom.

Ako baš o grafici želiš pričati, PS5 - 10.3 TFLOPs, Xbox - 12 TFLOPs, RX 5700XT - 19,5 TFLOPs, RTX 3090 - 35,5 TFLOPS.

Tehnološki gledano PS5 je u većem zaostatku za trenutnim računalima nego što je PS4, a pogotovo PS3 bio u vrijeme izlaska.

Ali nek te to ne brine, nisu specifikacije ono što Playstation čini najboljom konzolom na svijetu.

 

 

15 godina
online
Sony PlayStation 5

Glavna prednost je količina igara. Kad je Ps4 dolazio, bilo ih je desetak. Istina, nema ni PS5 naslova puno, ali postoji kompletna PS4 knjižnica koja se može igrati na Ps5, ali sa puno boljim doživljajem.

Ja ne moram smanjit entuzijazam, iskreno, niti smatram da nešto krivo govorim, ali OK. "Zaostaje za XBOX" je teorija. Ne zato što Xbox ima grafu, ili da mislim da je PS5 ekvivalentna, mislim naprosto da PS5 ima puno više smisla kupiti. Xbox igre su rijetko ekskluzive koje se ne mogu igrati na PC, Sony takvih ima puno više.

Al dobro, ajmo se ne prepirat oko nečega što nije vrijedno, ne smatram da si u krivu, smatram da je to nebitno. Nema jače konzole sa igrama koje su PS5 ekskluive, naprosto je tako kako jest. Nitko neće kupit XBox jer je malo jači od PS5, niti odustat od PS5 jer je preslab. Razlika je trenutno što PS5 ne dolazi gol i bos sa "tek nekoliko igara".

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nadam se da dolazi nadogradnja za Ghost of Thushima za PS5 jer i na ps4 pro izgleda odlicno.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice