PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.770
|
čitano: 7.122.139
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Znači sad i konzolaši večinu vremena broje fpse

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dinno kaže...
Bitanga kaže...
arnes_king kaže...
Dinno kaže...

Ugasio sam supersampling i primjete se losije teksture, na kosi npr, i losija je grafika opcenito. Nikad nisam gasio supersampling od 5.5 updatea u kojem je stigla ta opcija.

 Ako je tako onda nek se cuje i grije, svakako se grije i cuje a meni to i ne smeta, nisam mislio da je bas toliko primjetna razlika ali i ja cu to morati da testiram.

 

Supersampling je samo jedna od anti-aliasing tehnika, hardverski najneefikasnija.

Igre i bez toga imaju već antialiasing.

Sve što od resursa potrošiš na supersampling manje će ti ostati za ono bitno unutar igre, al ako te ne smeta, samo rokaj.

 

 Za sto ce ostati manje, za frejmove? Ja ne vidim da je igra sporija sa supersamplingom, ili brza kad je iskljucen.  Uostalom PS4 PRO radi na oko 30 fps u vecini igara, neke su 60 fps.

 

Pa da, naravno da za frameove. To što ne vidiš da je sporija ništa ne znači.

Supersampling "uvjeri" igru da se vrti na 4k TVu i renderira se u rezi kao za 4k samo umjesto da se upscalea na 4k, downscalea se na 1080p.

Dobiješ bolji anti-aliasing, i ako je igra dobro optimirana ne izgubiš ništa.

Ali ovdje izgubiš FPS jer igra nije dobro optimirana trenutno i lošije radi na Pro. Već sam napisao gore da igra radi puno fluidnije sa 1080p nego 4k output rezom.

Možda nakon kojeg patcha bude bolje.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
XXX kaže...

Znači sad i konzolaši večinu vremena broje fpse

 

Ma ne broje, ja brojim pa ih nerviram... Oni ih ni ne vide. Samo pogledaju digital foundry :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 18:27 (Bitanga).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Chaky kaže...
Korisnik1251 kaže...

Hvala, to sam vec procitala (citam temu od pocetka, sad sam na 155. stranici ), samo nisam nigdje nasla ovaj podatak. 

Nisam neki fan ps-a, ali citajuci ovu temu sad JA jedva cekam da stigne. Brijem da ce ovaj morat uzet bolovanje da stigne do ps-a od mene 

Zavisi koliko ste "zagrizeni" gameri, ali moglo bi se dogoditi da ces pozeljeti i jednog crnog za sebe nakon nekog vremena, ako ne budes mogla doci na red.

Stvarno su skoro svi zanrovi na PS4 pokriveni.

Em je prednost sto mozes dijeliti PS+ pretplatu na dvije konzole.

 

Em si luda, ako citas sva nasa lupetanja od pocetka 

 Hahahah, nemojte se sramit radi mene  Imam dobru sposobnost filtriranja pa citam samo "tehnicke" postove za pocetnike 

 

Sad sam se prebacila na 790. da polovim aktualnu tematiku. 

Danas stigao ps, fino sam namontirala kutiju, karlovacko i cips na stol i cekala. Izraz lica - neprocjenjivo! A onda cod black ops 4 i day one update  Ako sad nije umro od tuge, nikad ni nece 

Dok ceka cod update, igra uncharted na nekoj laganoj tezini i gine kao veliki 

 

Nego, s ps-om mi je stigao racun od tele2 s pecatom orbica i neispunjenom tj. neovjerenom garancijom od sancta domenice. To sad nosim u SD na ovjeru ili kako?

 

Poslala sam neki dan upit u SD za produljeno jamstvo i dobila odgovor da ga moram kupiti unutar godinu dana od kupovine uredjaja, cisto ako jos nekoga zanima. 

 

I nisam dobila nikakve kupone za popuste koji su se dijelili prijasnjih godina u tele2 

12 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
arnes_king kaže...
Dinno kaže...

Ugasio sam supersampling i primjete se losije teksture, na kosi npr, i losija je grafika opcenito. Nikad nisam gasio supersampling od 5.5 updatea u kojem je stigla ta opcija.

 Ako je tako onda nek se cuje i grije, svakako se grije i cuje a meni to i ne smeta, nisam mislio da je bas toliko primjetna razlika ali i ja cu to morati da testiram.

 

Supersampling je samo jedna od anti-aliasing tehnika, hardverski najneefikasnija.

Igre i bez toga imaju već antialiasing.

Sve što od resursa potrošiš na supersampling manje će ti ostati za ono bitno unutar igre, al ako te ne smeta, samo rokaj.

 

 Mozes li mi molim te ovo pojasniti, je li to znaci ako mi je upaljen taj ss da gubim na necemu drugom? Znam neke osnove oko tih stvari i znam sta je za sta ali da se bas nesto razumijem, ne razumijem zato mi je svaki savjet dobrodosao.

 

EDIT: tek sam procitao tvoj zadnji post, pa znaci samo je stvar u tom sa fps? Ni ja do sada nisam primjetio nikakva usporavanja niti dropove da me zasmetalo, al nemam ja profinjeno oko kao ti niti sam navikao na vece fps pa mi nije toliko bitno, naravno da ne bih volio da pocne stekati i usporavati sad cesto. 

 

Po tvom onda ta razlika u tom malo boljem aa nije vrijedna toga da se konzola "pati" i da trpe frejmovi? Ja imam osjecaj da bi mi vise zasmetalo kada bih primjetio bas coskasto nesto u pozadini ili primjetno losije teksture i rubove..

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 19:27 (arnes_king).
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

 Mozes li mi molim te ovo pojasniti, je li to znaci ako mi je upaljen taj ss da gubim na necemu drugom? Znam neke osnove oko tih stvari i znam sta je za sta ali da se bas nesto razumijem, ne razumijem zato mi je svaki savjet dobrodosao.

 

EDIT: tek sam procitao tvoj zadnji post, pa znaci samo je stvar u tom sa fps? Ni ja do sada nisam primjetio nikakva usporavanja niti dropove da me zasmetalo, al nemam ja profinjeno oko kao ti niti sam navikao na vece fps pa mi nije toliko bitno, naravno da ne bih volio da pocne stekati i usporavati sad cesto. 

 

Po tvom onda ta razlika u tom malo boljem aa nije vrijedna toga da se konzola "pati" i da trpe frejmovi? Ja imam osjecaj da bi mi vise zasmetalo kada bih primjetio bas coskasto nesto u pozadini ili primjetno losije teksture i rubove..

 

Svejedno mi je jel se konzola pati ili ne, tu je zato da radi.

Ali je problem ako gubiš 10% FPSa od već ionako premalih 30 radi malo boljeg anti-aliasinga.

Isto tako na PCu ugasim najjače postavke shadowsa i ostale najzahtjevnije kerefeke poput volumetric foga da bih dobio 60 FPSa.

 

Zanimljivo mi je da ja ni ne mogu upalit supersampling jer mi je TV 4k, iako sam postavio output na 1080p i ne koristim ga kao 4k TV :-)

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 19:55 (Bitanga).
14 godina
offline
PlayStation 4
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 14:16 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

Humble Bundle ima THQ Playstation 4 bundle. Možda si pronađete nešto zanimljivo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
PlayStation 4

kaj se jos nezna PS+ ponuda za 11mj.?

to bi kakti danas trebao lineup izac? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 13:52 (Spike1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

To obično jave oko 5-6 popodne.

Ako ne odgode za idući tjedan.

PSN - DeniZg80
10 godina
offline
Re: PlayStation 4

 Spominje se Bulletstorm: Full Clip Edition i Yakuza Kiwami

13 godina
offline
PlayStation 4

Ipak Bulletstorm i Yakuza Kiwami, čudno da su leakovi bili točni. 

 

Meni osobno opet solidan mjesec. Odigrao sam Yakuzu 0 nedavno pa znam što očekivati. Taman za ubiti koji tjedan dok ne stigne prvi patch za RDR 2. Bulletstorm mi je bio podosta bezvezan i na kompu, pa ne vjerujem da ću ga na konzoli uopće isprobavati.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Još su pred par tjedana rekli da će te igre bit za PS+.
https://gamerant.com/playstation-plus-game-november-2018/
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Još jedan loš mjesec.
Igre za PS4 zajedno ne koštaju kao jedna AAA igra. Igre za PS3 i Vitu bezobrazno loše.
Nakon 3 godine plaćanja PS+ pretplate, imam pauzu već 2 mjeseca.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 18:33 (DeniZg).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Po ovom testu pro na 1080p radi skroz stabilno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
XXX kaže...

Po ovom testu pro na 1080p radi skroz stabilno.

 

 

 

I onda dođeš do scena u gradu gdje Pro na "4k" faila:

Ili pred kraj spašavanje lika iz zatvora isto tako.

 

Ili custcene animacije poslije tuče gdje Xbox1X padne na 24FPSa.

 

Premalo je tu scena, ima tu puno puno više situacija gdje se događaju dropovi, a i na Prou u 1080p.

Ja ih pogotovo još jače vidim radi upaljenog motion smoothinga.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 20:23 (Bitanga).
16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Zato i kažem na 1080p, pogledao sam cijeli video i 30 fpsa je zacementirano na pro konzoli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
XXX kaže...

Zato i kažem na 1080p, pogledao sam cijeli video i 30 fpsa je zacementirano na pro konzoli.

 

Kužim, ali to jednostavno nije istina, jer ga ja igram sad na 1080p i ima finih FPS dropova u raznim situacijama :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4

E hebi ga onda.

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
XXX kaže...

E hebi ga onda.

 

No, generalno radi poprilično dobro. Bolje da poprave HDR i mutnu sliku na "4k" checkerboardingu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ja igram na pro na 1080 i nisam primjetio padove fpsa a inace sam alergican na to
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 20:56 (Kill Frenzy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
PlayStation 4

Men se cini da ps4 pro nije failao vec R*. But thats just me. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Kill Frenzy kaže...
Ja igram na pro na 1080 i nisam primjetio padove fpsa a inace sam alergican na to

 

Vjerojatno se ne primjeti postepeni drop sa 30 na 27-28 (dok nije veliki spike).

Al nemoj smetnuti s uma da ja igram na 60 (sa motion smoothingom) pa mi onda padne na 27-28 čim ode ispod 30FPSa :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 21:23 (Bitanga).
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Kak ti možeš igrat na 60 kad je igra lockana do 30 fps.Ti si onda nad..bao one sa Digital Foundry-a koji su napravili dvije kompletne analize.To sa tom opcijom na TV nikako nemože podignut FPS u igri gdje je max. 30fps a nerjetki su dropovi.
16 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Kak ti možeš igrat na 60 kad je igra lockana do 30 fps.Ti si onda nad..bao one sa Digital Foundry-a koji su napravili dvije kompletne analize.To sa tom opcijom na TV nikako nemože podignut FPS u igri gdje je max. 30fps a nerjetki su dropovi.

 TV mu ima motion smoothing ili kak se već zove soap opera efekt...ubrzava tih 30 fpsa ali i dodaje latency na kontrole pa mnogima to ne igra.

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
s cim vi mjerite fpsove na ps4?
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
geek_boy kaže...
s cim vi mjerite fpsove na ps4?

Odokativno 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Imas u dm-u
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
9 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
I to nikako nemože biti 60 fps-ova to što TV pokušava nešto softverski emulirati.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice