TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.564
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav!

Imam 31 godinu, a prije 3 godine završio sam prekvalifikaciju za web dizajnera u Grafičkoj školi u Zagrebu. Tamo smo naučili osnove, ništa spektakularno. Ali zbog manjak vremena nakon završetka nisam ništa radio na sebi i svom dizajnu. Pune 3 godine stagniram. Nikako da se sam pokrenem.
Intezivno razmišljam o upisu na informatiku, točnije informatički dizajn, izvanredno. Ali me zanima jel mi isplativo dati 12 000 po godini i imati 3 godine odricanja, jel se dovoljno nauči, jel "lako" naći posao nakon završetka, koliko mi taj papir donosi? Ili je možda bolje i jednostavnije upisati neki tečaj u algebri?
Molim vas za pomoć :) U velikoj sam dilemi. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav :)

 

Razmišljam da upišem specijalistički studij informatike ove godine pa me zanima da li postoji kakva skripta za prijemni ispit, odnosno dal postoje kakvi materijali ili nešto iz čega je dobro učit?

 

Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

@domagojko

 

Čuj, bitno je znanje. Papir "dokazuje" da si ipak nekaj rokao duže vrijeme. Samo učenje i proaktivnost ionako ti nikada ne prestaje.

Kod većih kompanija, drže kod tog papira, kod manjih baš i ne. Mada uvijek testiraju tvoje znanje, želju, spremnost, motiviranost. Puno faktora ti ulazi u to budeš li ti došao do posla, kako i gdje.

 

Ja bih rekao TVZ. To je više onako obrazovanje, a ovo su ipak tečajevi. Mada, uvijek ovisi o tebi koliko želiš naučiti.

Evo jedan inspiritivan članak.

 

Fokusiraj se na sebe, te samo na sebe. Svaka žrtva se isplati.

 

Mnogi odustanu, jerbo ulaze u nešto s krivim pobudama, te ili očekuju prebrzo uspjeh ili briju da su za neki svoj uložen trud, premalo dobili, pa se naposljetku demotiviraju, te prepuštaju da ih im prođe vrijeme, te kada ih vrijeme pregazi, postaju cinični, te od one brije da bi nešto mogli učiniit, počinju pričati, eh da sam ja ovo, da sam ja ono....bla, bla, uglavnom luzeri.

 

Kaj god odlučiš, očekuj rad. Ako budeš dovoljno uporan, imati će i rezultate. Sve ostalo je luk i voda.

 

Suerte!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav svima :)
ove godine završavam tehničku gimnaziju, te bi se rado upisao na tvz. zanima me koliko su ocjene iz srednje bitne (prosjek mi oko 4.00 svake godine te se zbog toga bojim da necu upast, znam da sad zvucim ko strahopezdec, al jebiga) te kako da izracunam bodove?

koji smjer je isplatljiviji, informatika ili racunalstvo?

sto je vise trazeno u danasnjem svijetu?

imam iskustva sa ciscom, phpom, html-om, c-om. c++-om.. smatram da se vise snalazim u prva 3 programa, ali uz malo vise truda mogu i ostale savladati.

iskustva svi koji ste zavrsili ili studirate?

zasto ste izabrali bas taj smjer?

jel programiranje jako tesko na racunalstvu (tj. jel puno teze?)?

dal se ekologija puno streba na informatici? 

hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 19:19 (ineedhelptvz).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ineedhelptvz kaže...

Pozdrav svima :)
ove godine završavam tehničku gimnaziju, te bi se rado upisao na tvz. zanima me koliko su ocjene iz srednje bitne (prosjek mi oko 4.00 svake godine te se zbog toga bojim da necu upast, znam da sad zvucim ko strahopezdec, al jebiga) te kako da izracunam bodove?

koji smjer je isplatljiviji, informatika ili racunalstvo?

sto je vise trazeno u danasnjem svijetu?

imam iskustva sa ciscom, phpom, html-om, c-om. c++-om.. smatram da se vise snalazim u prva 3 programa, ali uz malo vise truda mogu i ostale savladati.

iskustva svi koji ste zavrsili ili studirate?

zasto ste izabrali bas taj smjer?

jel programiranje jako tesko na racunalstvu (tj. jel puno teze?)?

dal se ekologija puno streba na informatici? 

hvala :)

 

Ocjene iz srednje su bitne, ali nisu presudne. Na upisu nose 40%, a matura nosi 60%. U maturu se računaju matematika (A razina), engleski (A razina) i fizika. Matematika nosi 40%, engleski 10% i fizika 10%. Ak imaš solidne četvorke iz srednje škole i dobro napišeš maturu, skoro sigurno upadaš kao redovni. E sad, što se bodova tiče, koliko se sjećam, maksimum je 1000 (bez onih nekakvih posebnih uvjeta tipa dijete poginulog branitelja i sl.) Uglavnom izračun ocjena iz srednje škole nije baš jednostavan jer se uzimaju prosjeci kroz sve 4 godine, za sve predmete, ali naravno neke nisi imao sve 4 godine pa se onda svašta tu računa, ali to je manje bitno, jer će ti se to automatski izračunati na portalu postani-student.hr kad bude vrijeme za prijave na državnu maturu. Ako si imao solidne četvorke onda računaš da ćeš imati oko 80% od tih 40%, znači oko 320 bodova. Na maturi možeš postići max 600 bodova, što znači da ti je u interesu da što bolje napišeš, pogotovo matematiku. Zadnjih godina je donji prag za upad na TVZ računarstvo (najpoželjniji smjer) na teret ministarstva (redovno bez placanja), bio oko 730-740 bodova. Znači nije nemoguće upasti, ali treba ipak dosta dobro napisati maturu, pogotovo ako ti ocjene iz srednje nisu sjajne.

 

Na TVZ-u se računarstvo smatra značajno težim smjerom od informatike, a što je isplativije je diskutabilno. Ipak, računarstvo se smatra prestižnijim jer ima dosta teži program, pogotovo što se tiče programiranja i računalne teorije. Informatika je u biti "računarstvo light" sa nešto više ekonomskih predmeta, a postoji i smjer informatički dizajn koji je možda bolji za kreativce. U principu je smjer računarstvo nekakav spoj elektrotehnike i programiranja, a informatika je spoj programiranja+ekonomije+dizajna.

 

Programiranje je defintivno puno teže na računalstvu i stvarno se može naučiti kvalitetno programirati, profesori su stvarno odlični a program izazovan. Daleko najviše ljudi koji upišu računarstvo odustanu upravo zbog kolegija Programiranje na prvoj godini, na kojem dosta u dubinu (za uvodni kolegij) radi C programski jezik. Na prvoj godini se još radi C++ u posebnom kolegiju (kao uvod u objektno orijentirano programiranje), na drugoj se radi Java i Javascript/PHP kao izborni, na trećoj možeš birati što god hoćeš, ima Androida, iOS-a, Pythona, progamiranja igara, umjetne inteligencije, itd.

 

Ipak, ništa od toga što radiš na faksu neće biti baš hardcore, ako hoćeš stvarno naučiti programirati apsolutno moraš ono što naučiš nastaviti primjenjivati u vlastitim projektima. TVZ je tu dosta dobar jer ima puno načina na koje te motivira, od toga da organizira natjecanja tipa TVZ Mc2 i Code Challenge, preko toga da ima udrugu inovatora, do toga da (novčano) nagrađuje i stipendira najbolje studente.

6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa, evo samo da pitam ako cu imati 54 ects-a, da li mi je jedini nacin za upis sljedece godine 5k ili postoje neke molbe nesto? Nisam uopce siguran kako sistem tocno funkcionira pa ako bi mi netko mogao objasniti. Hvala

Edit:E i jos da i pitam, kako sad onda to ide, jel mogu upisat normalno sve za sljedecu godinu pa samo uz te predmete upisujem opet taj koji sam pao?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 9:44 (pucajmiubulju).
6 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ne znam ti se kak dovoljno zahvalit. jedno veeeeeliko hvala! ak upadnem placam cugu, obecajem!
10 godina
odjavljen
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
detekreten kaže...

 Posto vidim da ti imas iskustva i sa fakultetom i bransom volio bih te pitat znas li kakav im je studij informatickog dizajna? Dosta sam zainteresiran za mutlimediju, zavrsio sam za medijskog tehnicara imam iskustva najvise u grafickom i web dizajnu. Moje znanje je daleko od savrsenog, ali imam iskustva. Isplati li mi se upisat takav studij ili neki slican? Koliko bi mi on pomogao u stjecanju znanja i pronalasku posla? Nisam vidio puno slicnih studija osim multimedijskog racunarstva na Algebri, ali koliko sam cuo tamo je dosta matematika teska, a ona meni nije jaca strana. Ne bi se volio previse zajebavat sa matematikom i fizikom osim ako ne bih stvarno imao nekog benefita od studija.

7 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav!
Završavam drugu godinu elektrotehnike. Ostao mi je još samo kolegij "Programiranje" kojeg pišem sutra. Skupio sam 54 ECTSa na drugoj godini.

Pročitavši službeni dokument od fakulteta shvatio sam da ću biti prisiljen platiti 5000 kn cijelu godinu jer nisam skupio 55. 

Neki studenti su na forum .hr pisali da u tom slučaju uvažavaju molbe, dok mom kolegi prošle godine nisu uvažili makar mu je falio samo 1 ECTS. 

Malo sam šokiran jer mi to baš nema smisla. Po tome bi trebalo položiti apsolutno svaki kolegij da se ne bi trebalo plaćati punih 5000 kn.

Ima li tko iskustva s tim molbama i tom čudnom TVZ praksom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
IvanDado kaže...
detekreten kaže...

 Posto vidim da ti imas iskustva i sa fakultetom i bransom volio bih te pitat znas li kakav im je studij informatickog dizajna? Dosta sam zainteresiran za mutlimediju, zavrsio sam za medijskog tehnicara imam iskustva najvise u grafickom i web dizajnu. Moje znanje je daleko od savrsenog, ali imam iskustva. Isplati li mi se upisat takav studij ili neki slican? Koliko bi mi on pomogao u stjecanju znanja i pronalasku posla? Nisam vidio puno slicnih studija osim multimedijskog racunarstva na Algebri, ali koliko sam cuo tamo je dosta matematika teska, a ona meni nije jaca strana. Ne bi se volio previse zajebavat sa matematikom i fizikom osim ako ne bih stvarno imao nekog benefita od studija.

 

Iskreno, nisam imao previše doticaja sa tim smjerom, ali oni s kojima sam pričao, a koji su ga pohađali su svi bili vrlo zadovoljni. Ovdje ti je detaljni plan i program - https://moj.tvz.hr/service/popis_pred_ex.php?stu=inf&jezik=hrv , znači možeš vidjeti sve kolegije i sadržaj, ciljeve i ishode svakog pojedinačnog kolegija, tako da si to dobro prouči i ako ti se sviđa što vidiš i misliš da je to nešto što bi želio naučiti onda nemaš dileme, upisuj :) A studij se uvijek isplati, tu nemaš dvojbe uopće, jer će ti studij dati širinu znanja koju bi jako teško stekao sam. Kroz studij se možeš povezati i sa poslodavcima koji itekako regrutiraju direktno s faksa, čak i prije nego što završiš. Osim toga, upoznat ćeš puno ljudi sa sličnim interesima, s nekima se naravno i sprijateljiti, što ti može samo koristiti u budućnosti, kako privatno tako i profesionalno, jer baš nitko u ovoj struci ne uspijeva sam, dapače, što više ljudi znaš to ti je lakše uspjeti.

10 godina
odjavljen
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Puno ti hvala 

7 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
tomglo kaže...

Pozdrav!
Završavam drugu godinu elektrotehnike. Ostao mi je još samo kolegij "Programiranje" kojeg pišem sutra. Skupio sam 54 ECTSa na drugoj godini.

Pročitavši službeni dokument od fakulteta shvatio sam da ću biti prisiljen platiti 5000 kn cijelu godinu jer nisam skupio 55. 

Neki studenti su na forum .hr pisali da u tom slučaju uvažavaju molbe, dok mom kolegi prošle godine nisu uvažili makar mu je falio samo 1 ECTS. 

Malo sam šokiran jer mi to baš nema smisla. Po tome bi trebalo položiti apsolutno svaki kolegij da se ne bi trebalo plaćati punih 5000 kn.

Ima li tko iskustva s tim molbama i tom čudnom TVZ praksom?

Napiši molbu ali isto tako se i pripremi da bi se moglo desiti da moraš platiti... Ako se svima popušta koji je onda smisao pravila? Takav način plaćanja je aktivan već godinama i to je nešto što si trebao prije proučiti.

Mislim da su nekima molbe i prošle ali to je zbog lošeg financijskog stanja njih i/ili obitelji...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 17:41 (It'sMe932).
8 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Bok. Ima li tko raspored od prosle godine za izvanredni smjer računarstva? Na mojtvz sam nasao samo od pretprosle godine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Poštovane kolegice i kolege.

Nakon jos jedne uspješne ak.godine u tijeku su upisi i rezervacije za grupne/idvidualne pripreme iz termodinamike TVZ strojarski odjel.
Početak krajem 9mj.2017. na Vrbiku, 3min od faksa.
Ograničen broj mjesta rezervirajte na vrijeme! 
14 godina iskustva.
Upiti i info u inbox FB page, 098809660, sms, mail, whatsup...
https://facebook.com/instrukcijeiztermodinamike/

Hvala na pažnji!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Pozdrav
zanima me da li je itko upisivao gdje diplomski studij za mehatroniku?
Posto sam vidio da u hr nema jos diplomskog, zanima me van hrvatske?
Hvala
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav!

Ja trenutno studiram redovni stručni studij Mehatronike u Karlovcu(VUKA).

Htio bi se prebaciti, nakon što završim prvu godinu Mehatronike u Karlovcu, na drugu redovnu godinu na TVZ-u(Smjer isto Mehatronika).

Zanimaju me uvjeti za premještaj i je li moram polagati ikakvu razliku predmeta?

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, zanima me izvanredni upis na računarstvo ili informatiku (preddiplomski). Jel zna netko o prijamnima i da li se pišu. Lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Equi kaže...

Pozdrav, zanima me izvanredni upis na računarstvo ili informatiku (preddiplomski). Jel zna netko o prijamnima i da li se pišu. Lp

 

U principu ne jer se do sad (izv. studij postoji tek 3 god.) još nije dogodilo da ima više kandidata nego slobodnih mjesta pa nije bilo i potrebe za prijemnim. Medjutim, buduci da TVZ ipak biljezi sve vecu navalu na te smjerove (pogotovo racunarstvo) svake godine onda nije nemoguce da ce slijedece godine biti prijamnog. Naravno, to vrijedi samo za one koji su maturirali prije 2010. jer oni nisu duzni polagati drz. maturu. Svi oni koji su je polagali ce najvjerojatnije biti rangirani po bodovima s drzavne + ocjene iz skole, ako do toga dodje.

6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Hvala ti puno
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Informaticki dizajn ili organizacija ureda? Cini mi se da je na informaticki dizajn teze upast po bodovima, medutim sve mi izgleda kao tecaj grafickih stvari, dok mene zanima programiranje igara i programa, mobilnih apilkacija itd. Vidim da dizajn ima u jednom semestru razvoj igara al to je sve sto se nudi u tom jednom semestru.Volim tu i tamo editat nesto u photoshopu al da sam nesto kreativan nisam. Moze netko tko vise zna od mene pojasniti o cemu se radi i sto mi je ciniti?  Takoder ako odaberem krivo, mogu li se premjestiti na drugi smijer? Unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 19:18 (ComeAtMe).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Odi na računarstvo, kakva informatika.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Na to nemogu upast, tako da nije opcija. Molim neki konstruktivan odgovor a ne "kakva informatika"...

7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Bok, druga godina sam smjera elektroničkog poslovanja na informatici. U prvoj godini nisam išao skoro niti na jedno predavanje i sve sam na kraju prošao bez problema. Niko mi nije stvarno probleme oko izostanaka na predavanjima. Sad u drugoj godini sam nastavio istu praksu, sve vježbe pohađam, al na predavanja mi se fakat neda ići.

Ima li neko iskustva sa sličnom situacijiom. Dakle, hoće li doć do situacije da će mi profesor iz npr. objektnog reć "haa nisi bio na svim predavanjim koje si trebao, poništavam sve tvoje vježbe i vidimo se druge godine"?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 13:11 (general_šu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ComeAtMe kaže...

Na to nemogu upast, tako da nije opcija. Molim neki konstruktivan odgovor a ne "kakva informatika"...

 

To je vec poznata prica pa mi je glupo ponavljati. Informatika je zajebancija, u rangu je autoskole ili nekog tecaja. Samo pogledaj post ispod svog i bit ce ti jasnije. Takav studij ti ne vrijedi nista i skoro svatko ga moze zavrsiti. Takoder po samim nazivima smjerova na informatici mozes vidjeti kako stvari stoje (elektroničko poslovanje, organizacija i informatizacija ureda - wtf??). U samim nazivima vidis da se tamo ne radi nista konkretno, sto i mozes provjeriti na nastavnom planu i programu.

 

Na racunarstvu je stvar drugacija, studij je puno tezi i ozbiljniji (iako nije ni tezak ni ozbiljan) i radi se puno puno programiranja i onog sto ti treba da se bavis razvojem racunalnih igara. Budes li na racunarstvu redovito radio i ucio i ne budes se provlacio mozes postati pravi majstor u programiranju. Naravno nastoj uvijek samostalno programirati i raditi na nekim svojim projektima. Ipak ces najvise toga samostalno nauciti.

 

Teoretski mozes i na informatici nesto nauciti, a onda u slobodno vrijeme samostalno raditi i razvijati svoje vjestine. Barem danas nije tesko na youtubeu pratiti razne tutoriale i kupiti si neku knjigu i ucit samostalno.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
nj0fra kaže...
ComeAtMe kaže...

Na to nemogu upast, tako da nije opcija. Molim neki konstruktivan odgovor a ne "kakva informatika"...

 

To je vec poznata prica pa mi je glupo ponavljati. Informatika je zajebancija, u rangu je autoskole ili nekog tecaja. Samo pogledaj post ispod svog i bit ce ti jasnije. Takav studij ti ne vrijedi nista i skoro svatko ga moze zavrsiti. Takoder po samim nazivima smjerova na informatici mozes vidjeti kako stvari stoje (elektroničko poslovanje, organizacija i informatizacija ureda - wtf??). U samim nazivima vidis da se tamo ne radi nista konkretno, sto i mozes provjeriti na nastavnom planu i programu.

 

Na racunarstvu je stvar drugacija, studij je puno tezi i ozbiljniji (iako nije ni tezak ni ozbiljan) i radi se puno puno programiranja i onog sto ti treba da se bavis razvojem racunalnih igara. Budes li na racunarstvu redovito radio i ucio i ne budes se provlacio mozes postati pravi majstor u programiranju. Naravno nastoj uvijek samostalno programirati i raditi na nekim svojim projektima. Ipak ces najvise toga samostalno nauciti.

 

Teoretski mozes i na informatici nesto nauciti, a onda u slobodno vrijeme samostalno raditi i razvijati svoje vjestine. Barem danas nije tesko na youtubeu pratiti razne tutoriale i kupiti si neku knjigu i ucit samostalno.

 

Da, o tom se radi, racunarstvo je the real deal al na to nemogu nikako. Zato moram sklepat sto mogu na informatici, ucit sam i nesto od toga napravit. Znam da svi kazu da je informatika pizdarija al treba i to zavrsit, bar za papir. Sto se toga tice, mislim da je najbolje otici na organizaciju, ali zanima me sto bi neko pametniji imao za rec. Prvo mi je za oko upao dizajn ali kad ga bolje analiziram izgleda mi ko glupost.

10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ComeAtMe kaže...

Da, o tom se radi, racunarstvo je the real deal al na to nemogu nikako. Zato moram sklepat sto mogu na informatici, ucit sam i nesto od toga napravit. Znam da svi kazu da je informatika pizdarija al treba i to zavrsit, bar za papir. Sto se toga tice, mislim da je najbolje otici na organizaciju, ali zanima me sto bi neko pametniji imao za rec. Prvo mi je za oko upao dizajn ali kad ga bolje analiziram izgleda mi ko glupost.

 

Ako ne mozes redovno, mozda mozes izvanredno. Nije bas jeftino (12000 kn godisnje), ali se IMO isplati jer je program identičan redovnom studiju. Ne bi imao pravo na subvencioniranu prehranu i stipendije, ali sve ostalo imaš (subvencionirani prijevoz izvanredni studenti imaju od ove godine, a od slijedece ce moci i raditi preko student servisa). A uz to su i sva predavanja i vjezbe obavezno u popodnevnim satima tako da je puno prakticnije nego redovnima kojima je sve razbacano kroz dan. 

 

Stvarno bi ti preporučio računarstvo nad informatikom ako je ikako moguće.

13 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Slobodno ignoriraj negativna mišljenja o Informatici, ali istina je da bi ti više odgovaralo Računarstvo zbog tvojih ciljeva.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ComeAtMe kaže...
nj0fra kaže...
ComeAtMe kaže...

Na to nemogu upast, tako da nije opcija. Molim neki konstruktivan odgovor a ne "kakva informatika"...

 

To je vec poznata prica pa mi je glupo ponavljati. Informatika je zajebancija, u rangu je autoskole ili nekog tecaja. Samo pogledaj post ispod svog i bit ce ti jasnije. Takav studij ti ne vrijedi nista i skoro svatko ga moze zavrsiti. Takoder po samim nazivima smjerova na informatici mozes vidjeti kako stvari stoje (elektroničko poslovanje, organizacija i informatizacija ureda - wtf??). U samim nazivima vidis da se tamo ne radi nista konkretno, sto i mozes provjeriti na nastavnom planu i programu.

 

Na racunarstvu je stvar drugacija, studij je puno tezi i ozbiljniji (iako nije ni tezak ni ozbiljan) i radi se puno puno programiranja i onog sto ti treba da se bavis razvojem racunalnih igara. Budes li na racunarstvu redovito radio i ucio i ne budes se provlacio mozes postati pravi majstor u programiranju. Naravno nastoj uvijek samostalno programirati i raditi na nekim svojim projektima. Ipak ces najvise toga samostalno nauciti.

 

Teoretski mozes i na informatici nesto nauciti, a onda u slobodno vrijeme samostalno raditi i razvijati svoje vjestine. Barem danas nije tesko na youtubeu pratiti razne tutoriale i kupiti si neku knjigu i ucit samostalno.

 

Da, o tom se radi, racunarstvo je the real deal al na to nemogu nikako. Zato moram sklepat sto mogu na informatici, ucit sam i nesto od toga napravit. Znam da svi kazu da je informatika pizdarija al treba i to zavrsit, bar za papir. Sto se toga tice, mislim da je najbolje otici na organizaciju, ali zanima me sto bi neko pametniji imao za rec. Prvo mi je za oko upao dizajn ali kad ga bolje analiziram izgleda mi ko glupost.

 A da jednostavno upises informatiku ali i ides na predavanja od računarstva vezana za programiranje. Jedino ne možeš na labose, makar se na labosima ionako samo testira tvoje znanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 21:59 (el pistlero123).
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
DuxTm kaže...

Slobodno ignoriraj negativna mišljenja o Informatici, ali istina je da bi ti više odgovaralo Računarstvo zbog tvojih ciljeva.

 

Organizacija il informaticki dizajn? 

 

el pistlero123 kaže...
ComeAtMe kaže...
nj0fra kaže...
ComeAtMe kaže...

Na to nemogu upast, tako da nije opcija. Molim neki konstruktivan odgovor a ne "kakva informatika"...

 

To je vec poznata prica pa mi je glupo ponavljati. Informatika je zajebancija, u rangu je autoskole ili nekog tecaja. Samo pogledaj post ispod svog i bit ce ti jasnije. Takav studij ti ne vrijedi nista i skoro svatko ga moze zavrsiti. Takoder po samim nazivima smjerova na informatici mozes vidjeti kako stvari stoje (elektroničko poslovanje, organizacija i informatizacija ureda - wtf??). U samim nazivima vidis da se tamo ne radi nista konkretno, sto i mozes provjeriti na nastavnom planu i programu.

 

Na racunarstvu je stvar drugacija, studij je puno tezi i ozbiljniji (iako nije ni tezak ni ozbiljan) i radi se puno puno programiranja i onog sto ti treba da se bavis razvojem racunalnih igara. Budes li na racunarstvu redovito radio i ucio i ne budes se provlacio mozes postati pravi majstor u programiranju. Naravno nastoj uvijek samostalno programirati i raditi na nekim svojim projektima. Ipak ces najvise toga samostalno nauciti.

 

Teoretski mozes i na informatici nesto nauciti, a onda u slobodno vrijeme samostalno raditi i razvijati svoje vjestine. Barem danas nije tesko na youtubeu pratiti razne tutoriale i kupiti si neku knjigu i ucit samostalno.

 

Da, o tom se radi, racunarstvo je the real deal al na to nemogu nikako. Zato moram sklepat sto mogu na informatici, ucit sam i nesto od toga napravit. Znam da svi kazu da je informatika pizdarija al treba i to zavrsit, bar za papir. Sto se toga tice, mislim da je najbolje otici na organizaciju, ali zanima me sto bi neko pametniji imao za rec. Prvo mi je za oko upao dizajn ali kad ga bolje analiziram izgleda mi ko glupost.

 A da jednostavno upises informatiku ali i ides na predavanja od računarstva vezana za programiranje. Jedino ne možeš na labose, makar se na labosima ionako samo testira tvoje znanje.

 

To mi je nekako smotano, nece nikoga biti briga jesam tamo s njima znam, al meni je nekako glupo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 0:57 (ComeAtMe).
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Na prvom semestru FSB-a sam, iako mi nije bio toliko drag izbor, i sad me potpuno proslo svo zanimanje za ovaj faks, i zanima me je li moguće da se prebacim na TVZ redovno računarstvo iako sam bila negdje 83. od 80 na listi nakon mature. Sorry ako je vec bilo postavljeno pitanje i tenks unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice