MCSA certifikat

poruka: 175
|
čitano: 59.924
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
naxeem kaže...

Ulazak u EU neće nužno smanjiti plaće jer smo i mi zapravo vrlo jeftino tržište. Cijene u IT struci su i dalje visoke. Pokazalo se da je jeftina radna snaga najčešće izrazito nekvalitetna jer se znanje u svakom slučaju skupo plaća, a struka je takva da je znanje jednostavno skupo jer zahtijeva konstantna ulaganja vremena i novca. U odsutnosti znanja i konstantnog napretka, gubi se konkurentan status na tržištu rada i tržištu proizvoda koji su outdated. Outsourcing i zamjena skuplje jeftinom radnom snagom pokazali su se kao generatori gubitaka. Zato su plaće u IT sektoru čak i porasle.

 

Ovo je potpuno točno.
Ameri sve više bježe od jeftinih istočnih C/P programera, pa i po višestruko veću cijenu rada.
Ne vidim niti jednog razloga zbog čega bi neka jeftinjava oduzela dobro plaćen posao nekom stručnjaku. Takvim bi se poslodavcima takva kratkoročna politika brzo i bolno razbila u glavu.
A za novopečene admine imam samo poruku da ne odustaju. To je jedan od najbolje plaćenih poslova u IT branši, podrazumijeva stalno učenje (što smatram pozitivnim), a kako je netko lijepo rekao, treba ići korak po korak.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
naxeem kaže...

Koliko mi je poznato, ni ne kuži razliku jezgara i procesora (što je OK).


Ali fala Bogu što se tiče licenciranja M$ ne naplačuje po jezgri nego po procesorima,  za razliku od drugih  soft . kuća Namigiva

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.", Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Ulazak u EU me ne plaši ni malo, jer još uvijek nemamo konkurenciju i  TREBAJU  NAS Namigiva

 

Također pregovaram oko rada u EU Bogataš

 

Evo Vam konkretnog primjera odljeva mozgova iz RH Belji se


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.", Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: MCSA certifikat
naxeem kaže...

Koliko mi je poznato, ni ne kuži razliku jezgara i procesora (što je OK).


 Vidio sam neki dan problemcic koji je javio SQL na SBS-u, dvoprocesorski cetverojezgreni sustav (osam jezgri ukupno) - SQL se bunio.
Kako su rijesili nemam pojma, MS mi nije interesatnan. Smijeh
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat

SBS-u? LOL. Pa nije vraga da je pravi server preskup LOL.

Nisam nikada imao problema s tim.

 

Vjerojatno se radi o problemu SBS-a.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Posao pronađen - problem riješen za mjesec dana.

Ajde da se o meni jednom posreći.Namigiva

Thnx svima na savjetima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Pokusao sam rijesit slican problem u kombinaciji sbs i ms sql 2000

Rijesenje je bilo instalacija win2k3 vanilla servera :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 10:08 (Duke).
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Ja smatram da ti certifikati dobro dodju za dalje i super je kad ti pise i zivotopsu MCSA ili MCSE.

Znam par ljudi i frendova koji su zavrsili to i sa SSS-om su nasli posao kao admini itd... i super im je.

Placa ti naravno raste s vremenom,al moras nesto i znat....nemres bas doc ko tule na razgovor i ne znat nista.

Zato smatram da treba doma dic virtualce i razvalit to gradivo,jer ce te kad tad na poslu ulovit da ustvari nemas pojma,a onda  je banana,i tad ti nis ne vrijedi taj MCSA ili MCSE kad ces se osramotit na poslu.tak da malo zagrijat stolac  i razvalit to i  onda  da mozes rec  da nes znas.

I naravno da ti dobro dođe usput ak imas "strica direktora"al moze se nac i bez tog.

 

Zato glavu gore samo slat molbe i negdije ce upalit.....kad tad....mozda vec sutra!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat
autorov komentar

Koliku prosječnu plaću imaju sys admini jel zna tko?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Mislim da ti to ovisi od firme do firme....

Koliko znas...tj.dal si pocetnik il imas vec nekog iskustva..

Naravno kolko se trudis i jos 100 faktora uz to...mislim da tu nema bas nekog pravila.

Ne znam,mislim da ak dodjes ko pocetnik da bi se u startu trebao zadovoljit sa 4000kn (neko da netko ne),

a kasnije bi to trebalo rasti s vremenom naravno ovisi gdje radis,kolko znas...itd.

16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
Mislim da prosjek ne bi trebao biti ispod 5000-6000 Kn za prosjecnog sys admina (znaci ne pocetnika, ali niti nadarenog).
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
dado kaže...
Jogamod kaže...

2. Nemam završeni faks

VSS ne proizvodi sistematične ljude, jer to je ljudska osobina koji je vrlo teško naučiti, a i sam faks to ne daje jer je to isto institucija koja imam brain dumpove (skripte) i sve se da naštrebat.

Sistematični ljudi su ljudi sa takvim poslovno-životnim navikama, a ne sa diplomom!


 
Da, ti ljudi se 6 godina opijaju i provode, nesto malo uce/prepisu i to je to?

Hajde radje suti o necemu sto si i sam rekao da nisi okusio.
 
Hehehe, ne vidim sto je tu nesistematicno u 6 godina opijanja i provoda. Iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da sam i sam, sistematicno, cino isto to Osmijeh.

Jedno je sigurno - "Mala čizmica" sigurno nije bio normalan!
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Malo je zamro topic, ali posto sam se tek nedavno registrirao...

Certifikate pljuju ljudi koji ih nemaju, a ista je stvar i sa diplomama- pljuju ih ljudi koji na fakultet ili nisu isli ili su isli, ali ga nisu uspjeli zavrsiti.

Onaj tko kaze da se za ispite za MCSE moze spremiti preko braindumpova nema pojma o cemu prica.

Prije neki dan sam polozio 70-290 i pitanja koja se mogu naci na braindumpovima su smjesna prema onima koja su mi bila na ispitu. Da nisam ucio iz strucne literature i da nisam tupio po virtualkama (prakticni dio) nema sanse da bih prosao.

Sam po sebi certifikat ne znaci da je netko expert za odredjeno podrucje, ali (barem MCSE) znaci da covjek (pogotovo ako se sam pripremao za ispite) razumije nesto vise od osnovnih stvari i da je odlican materijal za daljunju izgradnju- ako zbog niceg drugog onda barem zbog entuzijazma i odricanja koji su potrebni da bi se polozili svi ispiti za MCSE.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Očito si skinuo neke krive braindumpove ;).

Sve, ali sve se može naći na netu. Čak i zadnja pitanja za certifikate koji se polažu na live sistemu, pa si misli.

Eto zašto su poslodavci skeptični prilikom zapošljavanja nekog sa MCSA/MCSE ... ja bi ih isto dobro istestirao prije zapošljavanja.

 

Tko se priprema sam, slažem se, najbolje je nabavit literaturu, CBT-ove, isprobat sve na loklanoj mreži ili na VMu. Zadnjih par dana baciš oko na braindumpove/simulatore  isl. čisto da sam sebe testiraš.

16 godina
online
RE: MCSA certifikat
stef kaže...

Očito si skinuo neke krive braindumpove ;).

Sve, ali sve se može naći na netu. Čak i zadnja pitanja za certifikate koji se polažu na live sistemu, pa si misli.

Eto zašto su poslodavci skeptični prilikom zapošljavanja nekog sa MCSA/MCSE ... ja bi ih isto dobro istestirao prije zapošljavanja.

 

Tko se priprema sam, slažem se, najbolje je nabavit literaturu, CBT-ove, isprobat sve na loklanoj mreži ili na VMu. Zadnjih par dana baciš oko na braindumpove/simulatore  isl. čisto da sam sebe testiraš.

 Braindumpovi i jesu najveci problem vjerodostojnosti MS certifikata, stoga se ta mjesta obavezno dodatno testiraju.
Neki drugi certifikati su i poprilicno rijetki i s malom kolicinom stvari na internetu tako da se tu ne stvaraju toliki problemi.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Braindumpovi su OK za provjeru znanja (prije ispita), ali ucenje za ispit preko braindumpova je u najmanju ruku debilno.

Kao sto je netko rekao, sam posebi certifikat je bezvrijedan ako neznas ono znanje koje ispiti za taj certifikat provjeravaju.

Ja bih pocinio harakiri da na radnom mjestu SysAdmin-a neznam neke osnovne stvari (upravljanje nalozima, NTFS permisions, police, remote control i da ne nabrajam dalje)- nitko ne zna sve, ali memorirati odgovore na pitanja koja gotovo da i ne razumijes... koja je svrha??? Tko ce rjesavati probleme za koje si ti zaposlen da ih rjesavas i kako uopce prihvatiti posao za koji znas da nisi sposoban raditi bet obzira na certifikat?

No svejedno, mislim da osoba koja ima dvije ciste o IT-u moze u 5 pitanja procjeniti dali osoba koja ima certifikat ima dovoljno kvalitetno znanje kojim opravdava taj certifikat.  Ja sam se osobno imao prilike sresti sa covjekom koji je zavrsio MCSA tecaj (mislim da nije bio polozio ispite) i smrznuo sam se kada sam vidio tu kolicinu nerazumjevanja i neznanja.

Dakle, moj zakljucak je da sam certifikat moze privuci poslodavca da te pozove na razgovor, ali jedino te znanje i eventualno iskustvo mogu zaposliti.

16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

@Old Iggy

 

Pa nisu Windaysi toliko losi. Ocito si se druzio s krivim ljudima. :)

 

A sto se tice certifikata, jedini pravi nacin da se necije znanje procjeni je test. Ionako vecina sysadmina i ljudi s iskustvom u takvom poslu mjenjaju poslove preko preporuka i poznanstva. Ovi koji tek pocinju, trebali bi raditi 1-2 godine kao segrti u nekoj firmi a onda ic samostalno trazit bolji posao ili vecu placu u trenutnoj firmi.


Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
MCSA certifikat

Preporucam da se malo skolujes u linuxu/unixu/solarisu.

U tome ako posvetis vremena, posla ima puno i priznat ce te odmah.

 

Danas postoje brda ljudi sa znanjem Windowsa, MCSA i ostali derivati su bezvrijedni jer te uce da radis samo na jednoj platformi.

Cim se malo situacija promjenili, mozes se blago jebat. Jer se ti ne znas sluzit konzolom, editorima, awkom, sedom, perlom itd. sto te upravo cini pravim sistemskim inzinjerom.

 

Sto ce poslodavac kad shvati da mu se vise ne isplati za svoj posao imat w2k server i da jedan linuxich moze to odradjivat besplatno, zaposljavat opet nanovo ljude?

Nece, vec ce prilikom prvog zaposlenja trazit covjeka koji barata tim stvarima (barem).

Naravno ovdje ne pricam o ljudima koji izlaze sa Ferova, mozgova ispranih m$ovom filozofijom koji se kunu u jedan i jedinstven os za sve :)

Svaki os ima svoje mjesto, i pravi sistemac ih mora znati vecinu.

 

Sistemski inzinjer nije covjek koji ima MCSA, vec onaj koji posjeduje multiplatformsko znanje. Znanje u konzoli, mrezasko znanje, programersko znanje.

 

Ti kao da nisi upoznat s cinjenicom da 50% danasnjih servera upogonjeno nekom varijantom *nixa ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: MCSA certifikat
mfrankovic kaže...

@Old Iggy

 

Pa nisu Windaysi toliko losi. Ocito si se druzio s krivim ljudima. :)

 

A sto se tice certifikata, jedini pravi nacin da se necije znanje procjeni je test. Ionako vecina sysadmina i ljudi s iskustvom u takvom poslu mjenjaju poslove preko preporuka i poznanstva. Ovi koji tek pocinju, trebali bi raditi 1-2 godine kao segrti u nekoj firmi a onda ic samostalno trazit bolji posao ili vecu placu u trenutnoj firmi.


 Slozio bih se.
A sto se tice Windaysa... Ne bih o tome, isli bi predaleko. Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Nemojte biti u zabludi.....MCSA je ništa.

To je certifikat koji se bazira isključivo na Win platformama koje su eto takve kakve jesu..... i koji dotiče svega par standarda.

Drugim riječima....certifikat za mase....eto, da nije samo Excel i Word(iako je iznenađujuče koliko malo ljudi poznaje Excel :D).

 

Ako već idete putem ceritificranja, idite na non MS sustave, ako ste ribič...gledaj prema CCIE! Ne znam ako u Hr. ima svega desetak CCIE-evaca i svi us u RecroNetu :)) !

Ako ste sistemaš onda Sun, IBM, HP...what ever...kombinirajte sa Oraclom, .NET(upppsss MS!), Java...

Da, morate barem malo znati programirati i pisati skripte....terminal je besmrtan.

Drugim riječima, počneš i baviš se time ne zato što je možda profitabilno već zato što imaš ideje, zanima te i gladan si znanja i iskazivanja.

 

 

 

 

 

 

 


There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
DRM kaže...

Nemojte biti u zabludi.....MCSA je ništa.

To je certifikat koji se bazira isključivo na Win platformama koje su eto takve kakve jesu..... i koji dotiče svega par standarda.

 

MCSA je certifikat koji ce ti donijeti prednost i odlicno dode ljudima koji zele raditi kao pocetnici jer se ipak izdvajaju iz mase i jer je pocetna placa ipak nesto visa. MCSA je MCSA, i nikako nije nista.

Od davnih dana, kada su nekim cudom direktoriji postali "mape", od onda nikakav Open Document nije standard, MS Office je. Od onda je standard ono sto se ispravno prikazuje u IEu, a ne ono sto validira. Barem kada govorimo o korporativnom okruzenju usmjerenom iskljucivo na zaradu i "neoptereceno" svetim ratovima koje vode GNU pokret. Kakve su MS platforme nije tema ovog topica, ali moramo se sloziti da su apsolutno najrasirenije na klijentskim racunalima.

U firmi imas recimo 2000 klijenata. Na svima se vrti Win 2000 i Win XP, sto bi trebali imati polozeno ljudi koji to pomazu administrirati (dakle tehnicari)? Ovdje MCSA odlicno sjeda i prilikom zaposljavanja tehnicara-pocetnika uvijek ces uzeti MCSA jer im vrlo brzo mozes delegirati najjednostavnije zadatke.

MS platforme su buducnost. IMO to je stetno i dugorocno lose, ali je za sada tako. Govoriti da skolovanje iz tog podrucja ne sluzi nicemu dok vecina velikih firmi jos uvijek vrti skoro cijele sustave na MS tehnologiji je cisto laprdanje FLOSS idealista.
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Nakon 2 mj što sam dobio kolegu MCSE-ovca, doživio sam do njega pitanje "A za kaj služi taj FTP?".....

Samo sam ga uputio prema vratima šefu da si ide po radnu knjižicu....

Danas kod nas ima fakat hrpa "Paper certified" ljudi, koji bitno umanjuju tu vrijednost MS certifikata.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Malo taj MCSA vrijedi nešto, malo ne vrijedi ništa, ovisno o tome ko komentira...

 

Mene zanima slijedeće: - Jel onda bolje upisati MCSA/E  ili RHCE?

                                      - Imam VSS (PMF - prof), (al me klinci u školi živciraju Osmijeh )

                                      - Ili je najbolje samostalno i dalje učiti, a polagat ispite za određeni certifikat?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Najbolje oba ;).

 

Ovisi kakve su ti preferencije.

Meni je Linux kudikamo zanimljiviji. Moja shema je LPIC-1 (riješeno), pa LPIC-2 pa tek onda RHCE. Za LPIC se pripremam samostalno, a za RHCE bih možda uzeo RH301: Red Hat Linux Rapid Track Course+RH302 (RHCE ispit). Možda čak i samo ispit, ako je to moguće jer su cifre značajne.

Kaj se tiče materijala, imam ti sve živo što sam našao pa ak si zainteresiran pošalji PM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 11:44 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Hvala stef

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 14:08 (snjoc).
16 godina
offline
MCSA certifikat

Slažem se s time da vrijednost faksa ili certifikata nebi trebali komentirati oni koji to nisu položili, ali činjenica je da znam više od jednog administratora koji s MCSA certifikatom ne razumije neke osnovne stvari jer nije tip koji razmišlja. Certifikat i faks ipak su garancija da je čovjek spreman nešto savladati i završiti i po tome ipak nešto znače. Makar mislim da bi broj vlasnika certifikata i diploma bio manji da se često uz odgovor postavi i pitanje "zašto?"...


There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Recimo da planiram mcits server admin koji se sastoji od 70-640, 70-642 i 70-646 ispita. Ima li neki neformalni redoslijed tih ispita tijekom učenja koji bi mi olakšao njihovo svladavanje? Krenuo sam učit 646 pa pitam...

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
MCSA certifikat

Malo bih se uključio u raspravu o MS certifikatima. Ne posjedujem MCSA nego MCP, MCAD i MCSD za .net. Al mislim da je situacija za sve certifikate ista.

Prvo mislim da većina poslodavaca ne zna razlikovati pojedini certifikat.

Drugo MS certifikate jedino cijene firme koje su MS partneri zato i samo zato jer im je određeni broj ljudi s certifikatima potreban da steknu različite statuse partnerstva. Sad ne znam točno koliko MS certifikata treba za pojedini status partnerstva, naprimjer, obićni ili gold. A to za poslodavca znači jedna velika kutija s MS DVDovima, besplatne licence i MS partner logo na web stranici firme. Barem je tako bilo kada me je moj tadašnji poslodavac poslao na prvo polaganje, prije nekih 6 godina. Dakle certifikate traže uglavnom samo MS partneri posebno zato jer se partnerstvo koliko znam obnavlja svake godine ,a ljudi mijenjaju firme i školovanje novih MSovaca košta. Pa traže ljude koji već imaju certifikate.

I to nema veze s pričom "mi školujemo svoje ljude da budemo najbolji na tržištu" nego "nama to treba da budemo dobri s MSom"

A mislim da je i sada situacija ista. Daklje s MS certifikatima se možete uglavnom hvaliti u firmama koje s slizane i MSom zato jer njima to iz gore navedenih razloga treba. (Neka me netko ispravi ako sam nešto krivo napisao).

Inaće nije mi žao što sam položio određeni broj ispita kroz razdoblje od 4 godine, dosta se stvari tako naući. I ispite sam polagao pripremajući se sam dakle bez tečajeva. Trebalo mi je malo više vremena al sve skupa platio oko 2000kn.

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
zvako kaže...

Recimo da planiram mcits server admin koji se sastoji od 70-640, 70-642 i 70-646 ispita. Ima li neki neformalni redoslijed tih ispita tijekom učenja koji bi mi olakšao njihovo svladavanje? Krenuo sam učit 646 pa pitam...

Microsoft ti ne uslovljava redoslijed, mozes polagati kako zelis. Mozda bi bilo dobro da podjes od 70-642, ali ne govorim ti iz iskustva.

 

 

ttp://www.esecuritylab.net
15 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Zaguglao sam MSCA i došao do ove teme...

Ova tema me od davno zanima, ali je toliko opširna da ne znam odakle početi, točnije nisam se niti osuđivao.

Moje serversko iskustvo je ograničeno na uspješnom spajanju tri računala od kojih jedan vrti Linux a druga dva Win XP. Namigiva

 

Kako se može ta tematika istraživati bez certifikata i sličnih "profitabilnih" i radnih iskustava (možda jednog dana i to Osmijeh )?

Da li se ovakvi OS-ovi, bilo da je riječ o Linuxu (koji mi je uvijek bio zanimljiviji) ili Win platformama, mogu istalirati preko Wmvare-a i na neki način istraživati i vježbati?

Nemam struku, nemam certifikate, nemam iskustva, samo ljubav prema informatici i volju za učenjem. Možda je to hendikep, možda i nije, jer kažu "s voljom možeš i brdo pomaknuti".

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2009 20:48 (vanja81).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice