Huawei P20/P20 PRO izdvojena tema

poruka: 686
|
čitano: 267.131
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Jim Carrey kaže...

ajde prestanite sa omalovažavanjem...

 

pola pdf mobiteli vam je o SOT te gdje je koja opcija u androidu druga polovica tko ima jačeg tatu onda se nađete istresati na ženi eto koja pita zašto joj se mobitel gasi. Budite obrzirni prema ljudima koja nisu upućeni za to jebeno služi forum. 

 

 

 Svaka cast! Na ova omalovazavanja i podsmjeh sam prestala obracati paznju.Tebi jedinom svaka cast

13 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Jim Carrey kaže...

ajde prestanite sa omalovažavanjem...

 

pola pdf mobiteli vam je o SOT te gdje je koja opcija u androidu druga polovica tko ima jačeg tatu onda se nađete istresati na ženi eto koja pita zašto joj se mobitel gasi. Budite obrzirni prema ljudima koja nisu upućeni za to jebeno služi forum. 

 

 

 Ja osobno sam zanemario odgovorit gospodi na ovaj post, ali vidim da su me kolege pretekle sa za*ebancijom. Zasto joj nisam odgovorio?

 

Zato sto sam vec zapamtio da kod navedene kolegice kada pokusava dobiti pomoc,  nema tu nekog posebnog objasnjenja. Procitaj joj recimo zadnju poruku? Mob se gasi znate li zasto? Doslovno u ovom stilu. Da promjeni pristup i stil pisanja bio bi uvjeren da bi joj se nasao bilo ko, ukljucujuci mene za pomoc. Recimo kaze kad joj se gasi, u kojim situacijama, koliko posto baterije, itd itd. Opise malo problem a ne ko padobranac uleti sa pitanjem, pa nemoremo mi pogledati u kuglu i odgovarati po tome. Ja se ne sjecam kad je zadnji put neko na ovom forumu kad je lipo srocio poruku bio zapostavljen ili ismijan

9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

A sta da srocim i objasnim o tomr?Radio normalno telefon bez problema odjednom se samo ugasio pa upalio.Ne zznam koji tu problem da opisem kad problema nije bilo to se desilo odjednom

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Morao bih se sloziti sa markom.

"p20-sam se ugasio i upalio.Sta je problem"

 

tako mozes na servisu doc i neka oni traze tebi solucije za nekakav problem. tu bi sada tebi netko trebao pretrazit cijeli internet da bi nasli 50 mogucih solucija jer ti nisi navela kako se nesto dogadja, kada .. itd itd..

 

prebahato si napisala pitanje i sve srocila, kao da smo mi tu samo za tebe i cekamo da ti nesto napises dok ti zadovoljno kuhas pastasutu..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

to nije zajebancija 

 

druga stvar ako ti se ne sviđa ne odgovoriš, ako te zanimaju dodatne pojedinosti pitaš otvori se dijalog te se problem riješi. Nemoj mi pričati da se odgovara na sva pitanja kada to nije istina pogotovo novih korisnika ili pak onih koji nisu stalno aktivni. Iskreno nije neki problem, ali za nekoga govoriti da za nešto nje sposoban te neka si kupi proizvod više pristupača neupućenim ljudima vrlo bezobrazno, i to ne samo prema gospođi nego prema prema bilo kome. Javni forumi odavno prelaze sa kvalitete na kvantitetu pitanja kao i odgovora sve se manje više svodi na brza pitanja kao i odgovori, ali to nije do osobe nego politika vlasnika foruma kao i moderatora. Ne znam što očekuješ živimo u dobu facebook, twitter, instagram...

 

@Deutsch da isto bi mogao postaviti svatko s druge strane stola bilo to vodovodna cijev, perilica rublja, računalo, automobil itd. ali eto sada se nalazimo na specijaliziranom forumu pa svaki "padobranac" treba prvo uzeti par godina edukacije da bi mogao postaviti pitanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 21:32 (Jim Carrey).
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Mislim da je ovdje stvar da bi se novi, neupućeni korisnici trebali potruditi i uložiti malo više truda, energije i detalja kod postavljanja pitanja, kako bi eventualno dobili odgovor, a ne dodatna potpitanja na svoje inicijalno pitanje.
Kod dotične očigledno ovo nije prvi put da tako postavlja pitanja, pa je to i potaknulo ovakve odgovore umjesto konkretnog odgovora na pitanje.
Što je pitanje kvalitetnije, to je veća mogućnost da i odgovori budu takvi. ;-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 22:25 (Dan1234567890).
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
MARKOZD15 kaže...
Jim Carrey kaže...

ajde prestanite sa omalovažavanjem...

 

pola pdf mobiteli vam je o SOT te gdje je koja opcija u androidu druga polovica tko ima jačeg tatu onda se nađete istresati na ženi eto koja pita zašto joj se mobitel gasi. Budite obrzirni prema ljudima koja nisu upućeni za to jebeno služi forum. 

 

 

 Ja osobno sam zanemario odgovorit gospodi na ovaj post, ali vidim da su me kolege pretekle sa za*ebancijom. Zasto joj nisam odgovorio?

 

Zato sto sam vec zapamtio da kod navedene kolegice kada pokusava dobiti pomoc,  nema tu nekog posebnog objasnjenja. Procitaj joj recimo zadnju poruku? Mob se gasi znate li zasto? Doslovno u ovom stilu. Da promjeni pristup i stil pisanja bio bi uvjeren da bi joj se nasao bilo ko, ukljucujuci mene za pomoc. Recimo kaze kad joj se gasi, u kojim situacijama, koliko posto baterije, itd itd. Opise malo problem a ne ko padobranac uleti sa pitanjem, pa nemoremo mi pogledati u kuglu i odgovarati po tome. Ja se ne sjecam kad je zadnji put neko na ovom forumu kad je lipo srocio poruku bio zapostavljen ili ismijan

 

 

Upravo to!

Jednostavno nacin na koji ona postavi pitanje meni izgleda kao zahebancija nas svih ovdje, a koliko joj je stalo da dobije odgovor na svoje pitanje vidi se po tome koliko truda ulozi da obrazlozi problem...jednostavno proskocim.

To nema nikakve veze sa time radi li se o zeni, djetetu ili nekom didi...

12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Besana kaže...

A sta da srocim i objasnim o tomr?Radio normalno telefon bez problema odjednom se samo ugasio pa upalio.Ne zznam koji tu problem da opisem kad problema nije bilo to se desilo odjednom

Kolegice da Vam se ugasio mob i upalio 3-4-5 puta onda bi na to gledao kao problem.

 

To što Vam se jednom ugasio mob, ne trebate mislit da je odmah neki problem.

 

Ugasi se mojoj ženi auto na semaforu pa me nije odmah zvala i pitala da li mora kod mehaničara.

13 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...

Nakon 2 tjedna sa P20 PRO stekao sam vec neke utiske o mobu.

Nemam nekih zamjerki, ali nije bas sve ni savrseno.

Od negativnih stvari primjetio sam neke pomalo bizarne "probleme"...recimo spojim ga na neki drugi punjac koji nije njegov originalni i baterija se nekada puni, a nekada ne...stoji indikator na mjestu.

Probao sam sa dva punjaca i dva kablela i sa oba isto...spojim originalni i puni ekspresno...toliko brzo puni da da mislim da jos nisam imao mob koji se brze puni.

Drugi problem je nekompatibilnost sa nekim app koje sam godinama najnormalnije koristio...moguce da je do trenutne verzije same app sto ce nadogradnjom biti rijeseno, ali ostaje cinjenica da mi Quik app ne radi kako treba.

Sto se kamere tice generalno je odlicna, ali i kod nje ima nekih stvari koje zivciraju.

Recimo AI je super ideja i nekada me totalno iznenadi koliko dobro prepozna scenu i podesi parametre i kako fotke ispadnu, a nekada je to zivi uzas.

Srecom taj povremeni uzas je lako zaobici...AI na OFF, aktivirati 40MP, koristiti PRO mode, ukljuciti RAW...mana kod toga je sto nema zoom objektiva vec treba ici u postavke i ugasiti neke stvari...kada sam vec kod tele kamere ona je kao i prednja selfie kamera slabija tocka uredjaja.

Nekada imam dojam da je bolja opcija koristiti stalno 40MP pa po potrebi napraviti CROP dijela fotke nego koristiti zoom.

Ako se koristi za blize subjekte...npr. portret onda je OK i svidja mi se sto je u stanju napraviti prirodan bokeh sa plicim DOF-om, a to jos nisam vidio da je u stanju niti jedan drugi mob...ne svidja mi se kada se tele leca koristi za udaljenije stvari...vidi se da se radi o manjem senzoru uglavnom.

Ono sto mi se najvise svidja kod ovog moba je glavna kamera sa velikim senzorom i monokromatska kamera...monokromatska kamera je za mene otkrice jer se nisam nikada interesirao za BW fotografiju, ali sa ovim mobom sam poceo i to otkrivati...kvaliteta monokromatske kamere je vrhunska...nakon sto sam ju sada otkrio to bi mi bio deal breaker kod nekog drugog moba sto se kamere tice.

Video je opet prica za sebe...uglavnom ovaj mob u nekim stvarima briljira, a u nekima bas i ne tako da za kameru ni sam ne znam sto bih na kraju zakljucio...u jednom odredjenom modu je u stanju deklasirati bilo koju drugu kameru u nekom drugom mobu, a ako se samo malo poigra sa postavkama u stanju se pretvoriti u katastrofu.

Sada sam ju dovoljno upoznao pa izbjegavam njezine slabosti.

 

Sto se drugih stvari tice...dizajn mi je prekrasan, funkcionalnost vrhunska (pogotovo nacin otkljucavanja moba), baterija takodjer...mob koji je lako zavoljeti.

Unatoc svim manama i dalje bih ga odabrao prije nego Note 8 ili S9+.

 

A jel si se navikao na "notch"? :)

12 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

 Ma nije samo to. Nebih ništa rekao da je jedno pitanje takvo, nego pita za svaki telefon ili totalno blesava pitanja koja su prvi suggestion na Googleu ili ovakva na koje sada ti boga pitaj što odgovoriti. Ajde da je kupila prvi smartphone i treba pomoć... NE! Žena se šalta po premium flagship modelima poput iPX, V30, P20 pro itd, a blage veze niočemu nema...

Uza sve to se jebeno javlja na temi za savjete o odabiru telefona i pametuje drugima da P20 ima bolji ekran od S8 i tome slično. 

Nije nikakva problem pomoći i savjetovati, ali osobe koje ne znaju googleati instalaciju aplikacija, idu savjetovati ostale što je bolje od mobitela, i isti dan postaviti 2-3 pitanja poput kamera mi je svjetla i mobitel mi se gasi ne zaslužuju neko poštovanje.

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Jel ima di na P20 pro Wide aperture i onda u galeriji background filter ko na Mate 10 pro?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
TTTT kaže...

Jel ima di na P20 pro Wide aperture i onda u galeriji background filter ko na Mate 10 pro?

 

 

Koliko ja znam nema naknadnog dodavanja bokeh efekta, moras odabrati takav nacin u kameri, opaliti fotku i tek onda imas utjecaj na bokeh (blur) pozadinu.

11 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
TTTT kaže...

Jel ima di na P20 pro Wide aperture i onda u galeriji background filter ko na Mate 10 pro?

 

 

Koliko ja znam nema naknadnog dodavanja bokeh efekta, moras odabrati takav nacin u kameri, opaliti fotku i tek onda imas utjecaj na bokeh (blur) pozadinu.

 to da, nije mislio na dodatno dodavanje efekta, on pita da li ima ista fora kao na M10P, gdje kada fotkas sa wide, poslje mozes kliknuti na ikonu "wide", kod pregleda fotke, i onda imas opciju za razne filtere unutar te fotografije

 

recimo mozes napraviti da ti je pozadina crno-bijela, dok fokus element ostaje u boji i slicno

 

mislim da bi to treba biti i na P20 seriji, jer jer je to normalna opcija softvera od Huawei kamere, koja koristi Wide aperture

 

ocean77, probaj okinut fotku sa wide modom, i onda ti bi se trebala pokazati ikonca kod pregleda te fotografije, koju onda stisnes i dobijes te dodatne filtere, ako to mozes onda i P20 ima te kerefeke 

13 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Nasao. Zeznule su me postavke na nasem jeziku :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Nakon par godina Xiaomija prešao sam na Huawei. Točnije sa Redmi 3S Prime na P20. Odmah na prvu sam osjetio razliku i glatkoću izvedbe pojedinih zadataka. Neću ni spominjati zaslon i koliko je ugodnije držati u ruci uređaj koji je veći skoro dvostruko a težinom je puno lakši. Sve u svemu mislim da je Huawei napravio dobar uređaj a P20 Pro je baš za hardcore ekipu koja dnevno udara tucet slika sa smartphoneom.  

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Timo kaže...
o

 

recimo mozes napraviti da ti je pozadina crno-bijela, dok fokus element ostaje u boji i slicno

 

 

 Kako naci ovo ?

Nađa
11 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
NadjaC kaže...
Timo kaže...
o

 

recimo mozes napraviti da ti je pozadina crno-bijela, dok fokus element ostaje u boji i slicno

 

 

 Kako naci ovo ?

 Upalis kameru, stisneš na wide mode, okines fotku, odeš u galeriju, i klines na ikonu koja ti je u gornjem lijevom kutu fotke "wide ikona" i onda ti se otvori novi meni sa filterima, i tu uredis fotku

5 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Uradim to.Izaberem filter crno bijelo sa fokusom u boji ali ne ispada tako .U cemu grijesim

Nađa
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
NadjaC kaže...

Uradim to.Izaberem filter crno bijelo sa fokusom u boji ali ne ispada tako .U cemu grijesim

 Evo snimio sam kako je u mene to

 

5 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Hvala ti.tAKO je i kod mene ja sam mislila da ima mogucnost da pozadina bude skroz crna a objekat u boji.

Nađa
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nakon 3 tjedna korištenja mogu reći da je automatika sa ili bez AI na P20 Pro jad i bijeda. Nema šanse da pogodi svjetlinu u zatvorenom prostoru. Ima tendenciju da sve posvjetljuje. Plus kamera okida sporo do bola. Pritisnem okidač, a nećakinja već iza ugla. Voice okidanje uz cheese radi totalno jadno. Nema šanse da radi.
Face recognition totalno nepouzdan. Nosim naočale i ne prepoznaje me vani pri savršenom svjetlu. Sve u svemu ništa posebno pogotovo u odnosu na cijenu. Još jedna tužna priča u kojoj Kinezi nemaju pojma o fotografiji na mobitelima.
 
2 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ocito si dobio sheban mob. Moj na 40mpx okida trenutno, a na fotkama napravljenim iz busa pri 50ak km/h se ne primjeti da su napravljene iz pokreta. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nisam ni ja primjetio ovo sto on navodi, bas niti jedan simptom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Lovio sam Pixel 2 XL a dopao me P20 Pro...mijenja mi Oneplus 5T i mogu reci, falit ce mi s njega puno toga.

-Kamere, dizajn i baterija apsolutno na strani Huawei-a

-Zvucnici na Huawei-u bolji samo zbog stereo nacina (Oneplus mi se cini cak malo glasniji)

-Ekran i boje, bez obzira na rezoluciju, su mi ljepse na Oneplus-u

-Fluidnost, jednostavnost podesavanja androida i ostale modifikacije debelo na strani Oneplus-a, sto i je glavni razlog da pisem ovdje-zanima me kako najlakse, bez rootanja, dobiti mogucnost tih modifikacija (dobivanje gesti, instaliranje razlicitih icon pack-ova, itd...)

Nova launcher-om, ovo, ono? 

Molio bih neku smjernicu, hvala. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nova launcher bi bila ok za to sve sto trazis...dok sam imao P20 PRO koristio sam isključivo Novu i imao sve geste kao i sada na Pixelu...mene jako vuce P20 PRO, svidio mi se u dosta toga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Nakon 10 dana korištenja P20 PRO, meni je mobitel odličan. U pakiranju se dobije silikonska maska tako da imaš sve što trebaš i ne moraš jurcati okolo i tražiti masku. Sasvim slučjno me dopao u Twilight boji (nije bilo crnih na lageru) i ista je mrak. Nemam pojma da li su kopirali nekoga ili je njihova ali mobitel moćno izgleda u njoj.

 

Prvi dojam nakon što sam ga uzeo u ruku je bio da je mobitel krhak (vrlo brzo me napustio taj dojam), ništa ne šteka ili radi probleme što je i za očekivati od uređaja ove klase (neovisno o proizvođaču). Ono što me je oduševilo je kloniranje svega s prethodnog mobitela. Uključiš wi-fi i NFC i prebaciš sve u razumnom vremenu (ovisi koliko toga imaš na drugom uređaju). Stvar funkcionira savršeno.

 

Fotografije. Ne znam za druge ali meni je uređaj odličan po pitanju fotografija. Nekako uvijek završim na PRO opciji na fotoaparatu ali sma si obećo ovo ljeto malo poigrati i sa AI opcijama. Uglavnom uz ovaj mobitel nemam potrebu nositi fotoaparat sa sobom. Super stvar.

 

U tarifi koju smo ugovorili mobitel je koštao cca 4.500 kuna (sve flat + 10GB prometa). Nije baš pristupačna cijena za svakoga ali kako puno visim na mobitelu pregrizao sam i to.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Jedno pitanje, ukoliko mi je bitna kamera ali želim jednostavnu kamera tj. da samo okinem i slikam da se nemoram zezati sa postavkama...koji bi preporucili P20 ili P20Pro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
evincar kaže...

Jedno pitanje, ukoliko mi je bitna kamera ali želim jednostavnu kamera tj. da samo okinem i slikam da se nemoram zezati sa postavkama...koji bi preporucili P20 ili P20Pro?

 Ako baš mora biti jedan od njih onda Pro. Ako ne mora onda S9/S9+

13 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
TibzzX kaže...

 Ako baš mora biti jedan od njih onda Pro. Ako ne mora onda S9/S9+

Daj malo obrazloži koje su to, tako bitne prednosti S9/S9+ da vrijede cca 2000 kuna više.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
mario.L_hr kaže...

Daj malo obrazloži koje su to, tako bitne prednosti S9/S9+ da vrijede cca 2000 kuna više.

Gdje to S9/S9+ vrijede 2000kn vise? Najveca prednost na S9 je ekran koji nema konkurenciju, e sad jeli vrijedi vise od P20P to je pitanje stoljeca, sve ovisi o prioritetima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice