Prevara

poruka: 133
|
čitano: 32.388
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Prevara
Cronik kaže...

 

Razlog zasto sam ja vama podijelio to da sam dobio takav sms je taj sto sam ja taj sms dobio nakon 6 dana od raskida ugovora kojeg nisam trazio niti potpisao da meni u tom smsu pise da su oni meni pokusali provesti uslugu ali nisu uspjeli jer ih je moj operater odbio.

 

Koliko puta se dogodilo da čovjek zove na svoju inicijativu, namjerno, operatera i traži nešto. I nakon x dana shvati da se ništa nije dogodilo. Pa zove opet, pa mu kažu, mi u sustavu ne vidimo da ste vi išta tražili, ponovit ćemo zahtjev. Pa onda opet ništa od toga par dana. Pa zoveš treći put, pa vele, da u sustavu ste, evo poslat ćemo požurnicu... I tako dalje. Smatrajte se sretnim ako se nešto dobro prođe i bez problema s jednim pozivom, e-mailom ili klikom u Web ili mobilnoj aplikaciji. Za sve ostalo se psihički pripremite da će trajati. I to je gotovo uvijek tako. Tko misli drugačije, neka pročita na ovom i drugim forumima te na profilima operatera na Facebooku tuđa loša iskustva s uključivanjem i isključivanjem usluga. Ako laže koza (tj. ja), ne laže rog (svi ti ljudi koji su imali problema).

 

A sada opet nemojte pročitati ovo što sam napisao, i nadajte se naivno nečem boljem i bržem.

 

 

4 godine
offline
Re: Prevara
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

 -da, problem je sustav, običan djelatnik ('šalteruša') nema viši level pristupa, npr ne može stornirati upis, to može samo admin-šef, tj nije predviđeno..

 Predviđeno je, ako se pobuniš u poslovnici i ako si u pravu. Ako ne pristanu, onda pišeš prigovor, pa ideš dalje na drugi stupanj, pa HAKOM, pa odvjetnik. Ako si u pravu.

 -ne, nije predviđeno, tj vidiš nastavak priče, poruke SMS koje pristižu kao i sam formalni ugovor-raskid koji je korisnik ispunio u poslovnici, ne postoji, nema protokola, nema čak ni odgovarajućeg formulara dok poruka ide generički. .. ili što ti vidiš kao predviđen protokol?

 Predviđeno je i moguće je. Samo ti opet teoretiziraš. Korisnik ne mora znati ništa o internim procedurama operatera. Operater je dužan upoznati budućeg korisnika s općim uvjetima poslovanja (stoje reda radi na šalterima - kada je netko zadnji put dobio printanu kopiju istih?) i uvjetima korištenja pojedine usluge (to rade do određene mjere - tko ne pita suvišna pitanja, ne sazna ono što je napisano malim slovima).


EDIT: SMS ti je dio protokola, što ti je eksplicitni dokaz da protokol postoji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 15:13 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Prevara

Bilo je to prije par godina,istekal mi je ugovor za max tv i frajeri su mi sami produžili ugovor na još godinu dana.bez pitanja,potpisa..

Svašta se doživiš sa njima.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Prevara
danko99 kaže...

Bilo je to prije par godina,istekal mi je ugovor za max tv i frajeri su mi sami produžili ugovor na još godinu dana.bez pitanja,potpisa..

Svašta se doživiš sa njima.

Ja sam trudim ljudima ukazati na to, ali ne ide.

7 godina
offline
Re: Prevara

I ja sam ( davno) otkazao onu obiteljsku tarifu u tcomu, uslugu su ugasili prema mom zahtjevu ali je njihov "sistem" još par mjeseci generirao i slao mi doma račune. Svi sa lojima sam tada pričao oko toga su mi savjetovali da platim i posle tražim natrag jer bi neplaćanje moglo rezultirati ovrhom koju također taj "sustav" automatizmom inicira ako nema info da je račun plaćen...

A jbg, svašta se dešava, milion usluga, milion firmi, i naravno da negdje iskrsne problem... Kromanjonac nije imao tih problema, on je samo morao paziti da nepostane nečija večera 😃
Bunker
4 godine
offline
Re: Prevara
bunker kaže...

I ja sam ( davno) otkazao onu obiteljsku tarifu u tcomu, uslugu su ugasili prema mom zahtjevu ali je njihov "sistem" još par mjeseci generirao i slao mi doma račune. Svi sa lojima sam tada pričao oko toga su mi savjetovali da platim i posle tražim natrag jer bi neplaćanje moglo rezultirati ovrhom koju također taj "sustav" automatizmom inicira ako nema info da je račun plaćen...

A jbg, svašta se dešava, milion usluga, milion firmi, i naravno da negdje iskrsne problem... Kromanjonac nije imao tih problema, on je samo morao paziti da nepostane nečija večera 😃

 Problem raste jer se sve više usluga i proizvoda može ugovoriti ili kupiti putem interneta i tu postoji problem vjerodostojnosti podataka i pristanka na uslugu. Ako je lijek otići u poslovnicu i sve napraviti na papiru, neki ljudi to ne mogu napraviti lako i jeftino jer su im poslovnice predaleko ili to rade razne firme partneri (na nekim otocima).

 

A operateri još uvijek nisu popravili rupu u vlastitom human-2- human sustavu:

 

"Osumnjičeni su na prevaru koristili i mobilne usluge, pokazalo je istraživanje. Oboje ih terete da su u po pet slučajeva lažnim predstavljanjem doveli u zabludu djelatnike tvrtke s kojima su na osnovu krivotvorenih isprava zaključili ugovor za korištenje mobilnih usluga."

https://www.vecernji.hr/vijesti/uhicen-talijanski-prevarantski-par-s-laznim-ispravama-besplatno-odsjedali-po-hotelima-u-hrvatskoj-1601492

15 godina
offline
Re: Prevara
zelenapaprika kaže...
,,


EDIT: SMS ti je dio protokola, što ti je eksplicitni dokaz da protokol postoji.

 upravo suprotno, da ne postoji odgovarajući, protokol-formular, način.. da postoji tad bi bio konkretan-jasan-pravocrtan, kao i primjer bunkera, tad naprosto ne bi postojao, kao što calculator ne može griješiti s 2+2 ili bilo kojom znamenkom, radi ili ne radi (kvar).. kvar je pandan onog što radi, pogrešno, neispravno a protokol koji je takav nije protokol, nije adekvatan ili nije protokol za tu namjenu, jednako kao da triažu-protokol za utopljenika primjeniš na osobi koju boli bubreg, protupožarni aparat na auto alarmu za krađu itd. .. to nisu odgovarajući protokoli za tu svrhu, time su pogrešni, neovisno što su u onome za što postoje točni.

 

-ugovor se može sklopiti, to je protokol, dođeš-ugovoriš, potpišeš.. kao i raskid, i tad protokol predviđa formular koji ima upravo taj naziv, stavke.. za postojećeg korisnika-uslugu i što se raskida. Ne može postojati raskid za ne postojeće, no koriste ga jer nemaju adekvatan-pravi a to je pogrešno, tj ne postoji odgovarajući protokol za recimo grešku, za ovaj primjer-slučaj u temi.

 

-no u odnosu na priču o evotvu ovo je još dobro :) .. za evotv je katastrofa upravo zbog loše inicijalne ideje, propusta, apps-baza i index na koji se sve binda.. za programere umjesto 1-to-mnogo, 1-1 relacija.. nema dodavanja, nije predviđeno itd mada teoretski postoji mogućnost da bilo koji (kompatibilan) uređaj dodamo u bazu, nemaju podatke osim za ono što su prodali tj id-sn-key uređaja itd itd.

.. rezultat, kao da je netko spojio šleper+prikolicu ali naopako, pa je malo problem vožnja-upravljanje, tj može samo dok ide ravno, ostalo teško.. 'sitnica' propust, početnički jer poštari nemaju iskustva kao kabeske tv-iptv itd. koji su s tim započeli a tcom prezueo prije koju godinu i nastavlja dalje jer nije lako na živo napraviti pormjenu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Prevara

Sve ponude tražite da vam pošalju na mail, cijenu, trajanje ugovora, pogodnosti, sadržaje paketa i slično, tako da imate pismeni trag. Nije baš uvijek potrebno ići u poslovnicu, jer ni oni često puta ne znaju u čemu je problem.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Prevara
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
,,


EDIT: SMS ti je dio protokola, što ti je eksplicitni dokaz da protokol postoji.

 upravo suprotno, da ne postoji odgovarajući, protokol-formular, način..

Čuj, možda se nađe netko tko će nastaviti s tobom ovu prepisku. Ja nemam volje. :-) Tebi nitko i ništa ne može dokazati činjenice koje se svakodnevno zbivaju stvarnim ljudima u domeni usluga poput ovih u temi, sve dok ti sam ne osjetiš takve probleme na svojoj koži.

 

4 godine
offline
Re: Prevara
ivo454 kaže...

Sve ponude tražite da vam pošalju na mail, cijenu, trajanje ugovora, pogodnosti, sadržaje paketa i slično, tako da imate pismeni trag. Nije baš uvijek potrebno ići u poslovnicu, jer ni oni često puta ne znaju u čemu je problem.

 U poslovnici nerijetko ne znaju za sve ponude. Par puta sam im morao strpljivo pojašnjavati neku promotivnu ponudu koju sam htio ugovoriti, otvarati Web stranice na svojem mobitelu i onda bi tu ponudu našli u svojem sustavu. Previše je toga da bi svi sve znali napamet. I zato je dobar savjet da se sve traži barem na mail tj. svakako u pisanom obliku.

15 godina
offline
Re: Prevara
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
,,


EDIT: SMS ti je dio protokola, što ti je eksplicitni dokaz da protokol postoji.

 upravo suprotno, da ne postoji odgovarajući, protokol-formular, način..

Čuj, možda se nađe netko tko će nastaviti s tobom ovu prepisku. Ja nemam volje. :-) T--

 -eto, naišao je netko.. :)

-ako nemaš volje to nije post-tema, nego kažeš da imaju protokol koji to pokriva, ja kažem da nemaju.. jer naprosto nemaju, papir koji je korisnik potpisao-dobio ima koji naslov? to tad nije odgovarajući protokol, formular, sasvim pogrešno, suprotno činjenicama. To može biti jedino nešto s nazivom potvrda, ne raskid, jer je predivijet raskida da posotji ugovor koji se raskida. Kad-ako naprave sustav koji to ima, tad će imati protokol za takav primjer, do tad nemaju.

-neovisno o tome imaš li volje ili ne.. ne vidim kakve to veze ima s činjeničnom-pravnom logikom.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Prevara
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
,,


EDIT: SMS ti je dio protokola, što ti je eksplicitni dokaz da protokol postoji.

 upravo suprotno, da ne postoji odgovarajući, protokol-formular, način..

Čuj, možda se nađe netko tko će nastaviti s tobom ovu prepisku. Ja nemam volje. :-) T--

 -eto, naišao je netko.. :)

-ako nemaš volje to nije post-tema, nego kažeš da imaju protokol koji to pokriva, ja kažem da nemaju.. jer naprosto nemaju, papir koji je korisnik potpisao-dobio ima koji naslov? to tad nije odgovarajući protokol, formular, sasvim pogrešno, suprotno činjenicama. To može biti jedino nešto s nazivom potvrda, ne raskid, jer je predivijet raskida da posotji ugovor koji se raskida. Kad-ako naprave sustav koji to ima, tad će imati protokol za takav primjer, do tad nemaju.

-neovisno o tome imaš li volje ili ne.. ne vidim kakve to veze ima s činjeničnom-pravnom logikom.. :)

 Vidim da se ne daš, pa te opet dodajem na ignore. :-)

15 godina
offline
Re: Prevara
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
,,


EDIT: SMS ti je dio protokola, što ti je eksplicitni dokaz da protokol postoji.

 upravo suprotno, da ne postoji odgovarajući, protokol-formular, način..

Čuj, možda se nađe netko tko će nastaviti s tobom ovu prepisku. Ja nemam volje. :-) T--

 -eto, naišao je netko.. :)

-ako nemaš volje to nije post-tema, nego kažeš da imaju protokol koji to pokriva, ja kažem da nemaju.. jer naprosto nemaju, papir koji je korisnik potpisao-dobio ima koji naslov? to tad nije odgovarajući protokol, formular, sasvim pogrešno, suprotno činjenicama. To može biti jedino nešto s nazivom potvrda, ne raskid, jer je predivijet raskida da posotji ugovor koji se raskida. Kad-ako naprave sustav koji to ima, tad će imati protokol za takav primjer, do tad nemaju.

-neovisno o tome imaš li volje ili ne.. ne vidim kakve to veze ima s činjeničnom-pravnom logikom.. :)

 Vidim da se ne daš, pa te opet dodajem na ignore. :-)

 -super.. kažu pametniji popušta, no ipak vidim .. ne popuštaš :) .. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice