Arcadyan VRV9518BA-2C

poruka: 32
|
čitano: 33.729
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Pojavio se novi uređaj na stranici s uputama za DSL routere. Ima li netko iskustva s navedenim uređajem? Po uputama se vidi da podržava Wifi 6. Izgled je sličan Speedportovima.

 

Upute

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Dobio uređaj. Po meni ima malo više opcija otključanih ra razliku od Speedporta, ali na njemu zasad ne vidim mogućnost postavljanja custom DNS-a, što se na Speedportu uredno moglo. Neke od novih stvari su: DLNA koji funkcionira za razliku od Speedporta, Print Server, mogućnost podešavanja jačine statusnih lampica. Slike sučelja i dizajna u prilogu. Lampice se mogu podesiti na tzv. "Sleep mode" u kojem se nakon 10 min ugase sve lampice, i ostane svijetliti samo zelena, kao na slici. U tvorničkom modu sve lampice svijetle normalno kao na Speedportu i moguće je podesiti jačinu svjetline lampica. Print server nisam isprobao jer ga trenutno koristim kao NAS DLNA server. Po DSL statistikama šum i smetnje su puno manje nego na Speedportu te do sada tijekom konekcije često nema niti jedne CRC ni FEC greške, dok ih je na Speedportu bilo preko 500 u jednom danu. Ima mogućnost lokalnog updateanja firmwarea, no nisam nigdje pronašao zamjenski firmware koji bi se mogao ubaciti umjesto trenutnog. Ima i ugrađeni WiFi Analyzer. Ostalo je manje više isto kao i Speedport. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 22:43 (FPiskor).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Jel postoji neki decrypt tool/hack...treba mi da nađem VoIP podatke jer planiram staviti custom router?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

Nažalost ne zasad. To se na W724v moglo kroz skrivene postavke ali mislim da su i to u međuvremenu sakrili. Za VOIP bi najbolje bilo se dočepat ZTE-a ili nečeg starijeg pa tako izvuć podatke. HT nema te podatke jer ih VOIP serveri automatski generiraju.

10 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Reset se vrši čupanjem kabla?
Čemu služi WIFI gumb sprijeda?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
FPiskor kaže...

Nažalost ne zasad. To se na W724v moglo kroz skrivene postavke ali mislim da su i to u međuvremenu sakrili. Za VOIP bi najbolje bilo se dočepat ZTE-a ili nečeg starijeg pa tako izvuć podatke. HT nema te podatke jer ih VOIP serveri automatski generiraju.

 HT ima te podatke ali se korisnicima ne daje :)

Wifi tipka za paljenje i gašenje wifi-a

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 20:36 (dado16).
15 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
TomyCroSound kaže...
Reset se vrši čupanjem kabla?
Čemu služi WIFI gumb sprijeda?

 -uređaj (klase router) koji se resetira čupanjem kabla.. bi bio smeće. Kao i svaki drugi, opcijom u soft ili button-rupica uz držanje 4-7 sec.. držiš i kad se ugasi-ledice, pustiš.. tako rade svi uređaji i nema razloga da ovaj radi drugačije.

-služi jednako kao button wps... korisnik može jednostavno (bez ulaza u web-sučelje) isklučiti-uključiti, npr prednost, nema potrebe za računalom-browserom, brže + sigurnost (kad je wlan isključen eliminira se snifanje-korištenje..).

 

-to je kao btw, dojč-brend, klasična generička kutija, intel-infineon, eu projekti i tcom.. vjerojatno jednake klase-kvalitete kao bezbrojni drugi uređaji + za potrebe dojč-telekoma umjesto recimo skupog fritza..

-po spec. je vrlo moćan, može i openwrt (prije su telekomi ograničavali, npr manje rom-rama pa ne stane jači soft-firmware..) no ovaj nije tako osakaćen ... dok i dalje opcije koje nudi bilo koji telekom-rebrendan uređaj ovisi o želji-interesu tj ograničenjima koje telekom želi, dok teoretski može biti identičan (bez ograničenja) kao uređaj u slobodnoj prodaji nekog brenda.. tj telekom ne proizvodi ništa, samo lupi logo + firmeare-ograničenje, npr ima li juzer puni admin pristup ili juzerski ograničen (dok operater preko žice ima puni pristup, reset uređaja po želji i sl. kao i to da uređaj povuče postavke profila ili updateove s operaterovog servera, juzer nema kontrolu nad tim..).

-normalna evolucija modela, recimo više kanala wlana, gbe switch.. trebao bi biti ok no i dalje je za naprednog juzera bolje uzeti bilo koji u slobodnoj prodaji nego oslanjati se na operaterov ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

Svim operaterima je cilj da korisniku bude što lakše koristiti njihov internet pa tako naprave i mijenjaju postavke na firmware-u da bude manje komplicirano, a i imaju pravo na zaključavanje jer su to njihovi routeri koji se besplatno iznajmljuju i s njima se mora osigurati normalan internet za nezahtjevne korisnike.  Zato nude Bridge mode pa se onda može dodat neki enterprise grade router tipa HP, Cisco, Ubiquiti. Za SIP podatke moguće da imaju ali ne daju, provjerit ću to detaljnije. 

15 godina
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Da li navedeni uređaj podržava brzinu 500 mbit/s download?

 

Naime, aktivirao bih navedenu brzinu pa da budem siguran da ću istu i dobiti.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
podrzava, ima gigabitne portove
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
FPiskor kaže...

Dobio uređaj. Po meni ima malo više opcija otključanih ra razliku od Speedporta, ali na njemu zasad ne vidim mogućnost postavljanja custom DNS-a, što se na Speedportu uredno moglo. Neke od novih stvari su: DLNA koji funkcionira za razliku od Speedporta, Print Server, mogućnost podešavanja jačine statusnih lampica. Slike sučelja i dizajna u prilogu. Lampice se mogu podesiti na tzv. "Sleep mode" u kojem se nakon 10 min ugase sve lampice, i ostane svijetliti samo zelena, kao na slici. U tvorničkom modu sve lampice svijetle normalno kao na Speedportu i moguće je podesiti jačinu svjetline lampica. Print server nisam isprobao jer ga trenutno koristim kao NAS DLNA server. Po DSL statistikama šum i smetnje su puno manje nego na Speedportu te do sada tijekom konekcije često nema niti jedne CRC ni FEC greške, dok ih je na Speedportu bilo preko 500 u jednom danu. Ima mogućnost lokalnog updateanja firmwarea, no nisam nigdje pronašao zamjenski firmware koji bi se mogao ubaciti umjesto trenutnog. Ima i ugrađeni WiFi Analyzer. Ostalo je manje više isto kao i Speedport. 

 

 

Ima li neka fora sa DLNA, natrpao sam slike na usb stick i uštekao, ali TV ne vidi nikakav sadržaj, iako sam server vidi...možda neka fora 

da mora biti u određenom direktoriju?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Ja sam prvo uključio SMB file sharing opciju tako da mogu preko kompa mogu dodati neke filmove, slike itd. pa onda pod DLNA uključiti uključiti checkbox za video i slike i još dodati ime servera. TV i ostali uređaji u LAN-u su uredno prepoznali DLNA server.
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
FPiskor kaže...
Ja sam prvo uključio SMB file sharing opciju tako da mogu preko kompa mogu dodati neke filmove, slike itd. pa onda pod DLNA uključiti uključiti checkbox za video i slike i još dodati ime servera. TV i ostali uređaji u LAN-u su uredno prepoznali DLNA server.

 

Ispala čudna priča, možda nekome zatreba...podržava NTFS, a ne podržava FAT32, za razliku od većine sličnih uređaja

3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Ključni dio je bio označiti te checkboxove za video i slike i onda se pojave sve te datoteke na serveru. Inače je nebitno u kojem su folderu datoteke. A drugi razlog zašto se ne pojavljuje sadržaj ne bih znao jer se do sad s tim nisam susreo (bar ne na duže vrijeme, jednom ili dvaput znalo se dogoditi da se server zblesira pa ne prikazuje sadržaj, ali to je kod mene bila stvar iskopčavanja i ukopčavanja diska natrag u utor)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2023 1:38 (FPiskor).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
FPiskor kaže...
Ključni dio je bio označiti te checkboxove za video i slike i onda se pojave sve te datoteke na serveru. Inače je nebitno u kojem su folderu datoteke. A drugi razlog zašto se ne pojavljuje sadržaj ne bih znao jer se do sad s tim nisam susreo (bar ne na duže vrijeme, jednom ili dvaput znalo se dogoditi da se server zblesira pa ne prikazuje sadržaj, ali to je kod mene bila stvar iskopčavanja i ukopčavanja diska natrag u utor)

 

Kod mene se riješilo reformatiranjem...do sada, uvijek uz kojekakve media playere, fotoaparate i slično

bila je preporuka koristiti FAT32 jer ga kao podržava više OS-ova i uređaja, a evo ovaj Arkadyan je

izgleda ultramoderan pa podržava samo NTFS 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Koliko vidim, grčki COSMOTE ima isti tkaav router po izgledu, ali je brendiran kao Speedport Plus 2 i proizvodi ga Sercomm kao i naš obični Speedport Plus, a ne Arcadyan. Ali po njihovim forumima izgleda da je nažalost i njihov limitiran što se tiče postavki, pa onda i nema neke koristi od skidanja njihovog firmwarea i uploadanja na ovaj. Istražit ću još.
 
0 0 hvala 0
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

 Jeli mu print server radi sa usb printerima, planirao sam spojiti usb printer na ruter pa da mogu printati sa cijele mreze?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

Radi, ali nemam detalja jer nisam isprobavao. Vjerojatno ne radi sa svim modelima printera. Treba upisati ime printera na mreži i model ako se ne varam i trebalo bi raditi. Ako ne radi, onda vjerojatno taj printer nije podržan.

4 godine
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Može li mi neko nać ko je proizvođač ovih novih Telekom routera, nigdje ne mogu naći, a po izgledu pretpostavljam da je isti kao kod Speedporta

 

Edit: Malo sam proguglo i ispada da uopće nije isti proizvođač i Speedporta i Arcadyena iako izgledaju isto, a jedina razlika je u boji, potonje proizvodi sam Arcadyen dok Speedportove sklapa Sercomm kako je kolega gore naveo

 

Ak nekog zanima Arcadyen je tajvanska broadband kompanija o kojoj malo infa ima na netu, jedino šta sam našo je njihova Linkedin stranica o kojoj ima samo par informacija

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 16:37 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Vavoom kaže...

Može li mi neko nać ko je proizvođač ovih novih Telekom routera, nigdje ne mogu naći, a po izgledu pretpostavljam da je isti kao kod Speedporta

 

Edit: Malo sam proguglo i ispada da uopće nije isti proizvođač i Speedporta i Arcadyena iako izgledaju isto, a jedina razlika je u boji, potonje proizvodi sam Arcadyen dok Speedportove sklapa Sercomm kako je kolega gore naveo

 

Ak nekog zanima Arcadyen je tajvanska broadband kompanija o kojoj malo infa ima na netu, jedino šta sam našo je njihova Linkedin stranica o kojoj ima samo par informacija

 

https://www.arcadyan.com/en-us/

16 godina
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Zna netko isključiti DHCP na ovome? Koristim ga u Bridge i kolje mi se s glavnim routerom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
191x7 kaže...

Zna netko isključiti DHCP na ovome? Koristim ga u Bridge i kolje mi se s glavnim routerom.

 

Nažalost izgleda da ne može...ako neko zna, neka pomogne, i meni bi dobro došlo :)

 

Ovo je prvi takav ruter na kojem se ne može isključiti otkad sam ja na t-com dsl-u

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 18:42 (segregator).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Službeno ne postoji opcija. Možeš eventualno probati staviti da ti je range dijeljenja IP adresa samo jedna adresa. Npr. ako ti je default gateway 192.168.1.1, stavi da dijeli IP adrese od 192.168.1.2 do 192.168.1.2. Onda bi trebao samo 192.168.1.2 (ili koju već adresu želiš) dodijeliti tvom sekundarnom routeru.

EDIT: Zaboravio sam napisati da u tom slučaju drugi (tvoj) router treba biti u drugoj mreži. (npr. 10.10.10.0).
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 1:07 (FPiskor).
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

A da, to znam.

 

Da Arcadyan ima ograničenje brzine po uređaju, možda bih i izbacio Asusa totalno, al ovako ću još razmisliti što ću.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

Pozdrav... Prosljeđujem informaciju od jednog forumaša koji mi se privatno javio da ne može pristupiti svom routeru. Naime nema login boxa nego samo neke osnovne informacije o mreži. Piše da se sve ostalo može konfigurirati preko Moj Telekom aplikacije. Verzija softvera je 2.00.09. Slike u prilogu. Po meni je to toliko bezobrazno i odvratno da se osnovne opcije više ne mogu konfigurirati kao npr. razdvajanje 2.4 GHz i 5 GHz wifi. Šteta routera koji je koliko toliko dobar.

https://imgur.com/FqG7Lre

https://imgur.com/DIvFE80

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 23:11 (FPiskor).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Arcadyan VRV9518BA-2C

Dali ima netko (za preuzeti) software noviji od v1.04.06?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Ima navodno taj koji sam naveo u prethodnoj poruci, ali ne preporučujem jer je ograničen toliko da se apsolutno ništa ne može konfigurirati iz web interface-a.
16 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
FPiskor kaže...

Pozdrav... Prosljeđujem informaciju od jednog forumaša koji mi se privatno javio da ne može pristupiti svom routeru. Naime nema login boxa nego samo neke osnovne informacije o mreži. Piše da se sve ostalo može konfigurirati preko Moj Telekom aplikacije. Verzija softvera je 2.00.09. Slike u prilogu. Po meni je to toliko bezobrazno i odvratno da se osnovne opcije više ne mogu konfigurirati kao npr. razdvajanje 2.4 GHz i 5 GHz wifi. Šteta routera koji je koliko toliko dobar.

https://imgur.com/FqG7Lre

https://imgur.com/DIvFE80

 

Lol, nadajmo se da neće forsirati taj FW svima

7 mjeseci
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C
Pozdrav, bi li tp-link archer ax53 imao veći wifi domet od ovog arcadyan-a? Bi li bio bolji i po čemu?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 23:38 (D.123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Arcadyan VRV9518BA-2C

Heh, segregator samo se ti nadaj. Potvrđujem da je to tako i u mene na verziji softwarea 2.00.10 na ovom Arcadyan VRV9518BA-2C. Ne znam gdje ću vidjeti logove od routera (vjerovatno nigdje) jer imam nekih problema sa prekidanjem mreža, pa ne znam da li je do extendera ili routera. Na onom Speedport Plus sam i to mogao, a ovdje ne mogu ništa. Čak ni u aplikaciji Moj Telekom nisam uspjeo naći da mogu promijeniti ime wifi mreže i lozinku wifi mreže ili bilo što drugo iako bi po njihovim uputama sa stranice trebalo biti moguće izmijeniti wifi podatke. Mogu samo promijeniti nadimak usluge preko Moj Telekom. Nije mi jasno. Pa neću njih gore u T-Com svako malo zvati da izmjenim wifi podatke, wifi kanal ili neku drugu sitnicu. Onaj tko misli uređivati mreže ili spajati druge uređaje na njega ili praviti mesh mrežu bit će u totalnom kršu, pozdravite se sa tim jer ne možeš baš ništa osim vidjeti radi li ti mreža i ako stisneš Prikaži dijagnostiku samo vidjeti koliko je router u pogonu od zadnjeg prekida ili gašenja (uptime), te IP adresu routera, ime wifi mreže, verziju softwarea i ostale sitne ludosti. Dakle nema nikakvog uređivanja. Sramota prve klase.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 19:26 (tomo100brt).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice