Sto mogu sa ATI x1600 pro

poruka: 22
|
čitano: 4.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

jel je mogu clockat ili bila sta?

Jazavac
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

Vjerojatno i možeš sa nekim starijim programom,ATT ili ATi Tool-om,ali isplativost je krajnje upitna,pošto je kartica crkotina za Aero i Vistu,a kamoli za igre unazad 2,3 pa i više godina.

 

Ne bi se igrao clockanjem,instaliraj lijepo Heroese 3 i uživaj. Namigiva

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

da neotvaram novu temu pa cu postavit jos par pitanja

Sta kazete na geforce FX 8500 gt?

I nekuzim sa ovim grafama kao ddr2,ddr3 pa do ddr5 ili sta god vec,jel ja moram nabavit maticnu koja podrzava tu ddr5 grafu ili?

Jazavac
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
Bl4ckD3v!L kaže...

da neotvaram novu temu pa cu postavit jos par pitanja

Sta kazete na geforce FX 8500 gt?

I nekuzim sa ovim grafama kao ddr2,ddr3 pa do ddr5 ili sta god vec,jel ja moram nabavit maticnu koja podrzava tu ddr5 grafu ili?

Ne. Memorija na grafickoj kartici ti nema veze sa maticnom.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
Bl4ckD3v!L kaže...

da neotvaram novu temu pa cu postavit jos par pitanja

Sta kazete na geforce FX 8500 gt?

I nekuzim sa ovim grafama kao ddr2,ddr3 pa do ddr5 ili sta god vec,jel ja moram nabavit maticnu koja podrzava tu ddr5 grafu ili?

Savjetovao bi ti toplo zaobilazak 8500 i 8600 serije,osim ako ne nađeš negdje za 200kn 8600GTS,što je još donekle isplativo jer je solidna grafa za 1280x1024 i 1440x900 mid detalji reze.

 

Potraži,ukoliko se radi o PCIE grafi,i ploči,4670 polovnu za 350tak kuna,korektan izbor,ili kakvu 8800GT za 400,ili čak zna upasti za manje,vidim po oglasnicima.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
AA-d00d kaže...
Bl4ckD3v!L kaže...

da neotvaram novu temu pa cu postavit jos par pitanja

Sta kazete na geforce FX 8500 gt?

I nekuzim sa ovim grafama kao ddr2,ddr3 pa do ddr5 ili sta god vec,jel ja moram nabavit maticnu koja podrzava tu ddr5 grafu ili?

Ne. Memorija na grafickoj kartici ti nema veze sa maticnom.

 znaci ja sad na ovu grafu mogu stavit npr gtx470?

Jazavac
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro

Možda naljepnicu,ali grafu na grafu ne..vjerojatno bi mogao na ploču pokušati staviti,ako je PCIE utor,ali sumnjam da bi ti napajanje izdržalo grafičku tog kalibra..ispuni moj PC opciju,tome i služi,da se ljudi informiraju koji ti žele pomoći..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
thedream kaže...

Možda naljepnicu,ali grafu na grafu ne..vjerojatno bi mogao na ploču pokušati staviti,ako je PCIE utor,ali sumnjam da bi ti napajanje izdržalo grafičku tog kalibra..ispuni moj PC opciju,tome i služi,da se ljudi informiraju koji ti žele pomoći..

 ok napravit cu to za minutu,a to sa napajanjem kuzim ^^ al imam pci utor

 

edit:ispunio sam MOJ PC

Jazavac
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 11:01 (Bl4ckD3v!L).
13 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

Šrotex znači od 500W,a mogli smo i pretpostaviti manje više. Ako je stvarno neki šit,jasno kao dan neće držati GTX470. Trebalo bi se nadograditi ili sa CX400 Corsairom,ili LC Power 560W GP3 Silent giant,možda još kakvo solidnije a cijenom prihvatljivo naći,oko 400kn..

 

Pitanje do kakvog će izražaja doći kraj ipak za današnje prilike očajno slabog proca..mislim da ti se ništa preko 4670 ne isplati staviti unutra,i lijepo moli Boga da napajanje drži.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

Preporuka, kupi novi PC. Sve ti je šrot.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
thedream kaže...

Ne bi se igrao clockanjem,instaliraj lijepo Heroese 3 i uživaj. Namigiva

Pretjerujes. Ta kartica moze mnogo vise od Heroesa 3, sve igre izasle do 2007 bi trebale raditi sasvim pristojno. Ali za overclockanje se slazem, ne moze se toliko podici da bi to imalo nekakav utjecaj na danasnje igre.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
rustweaver kaže...
thedream kaže...

Ne bi se igrao clockanjem,instaliraj lijepo Heroese 3 i uživaj. Namigiva

Pretjerujes. Ta kartica moze mnogo vise od Heroesa 3, sve igre izasle do 2007 bi trebale raditi sasvim pristojno. Ali za overclockanje se slazem, ne moze se toliko podici da bi to imalo nekakav utjecaj na danasnje igre.

Samo ću te pitati koja je godina? 2007? Tu karticu šiba uzduž i poprijeko prastara X800 serija samo što nema SM3.0 pa se s većinom i postarijih igara možeš pozdraviti,i ne samo to,već se radi o vjerojatno najslabijoj ili među najslabijim inačicama X1600 obitelji,pro sa DDR2 memorijom i nije baš sajns fikšn grafa,čak i za igre kako ti kažeš,do 2007. Imao sam oko 40 kartica tako da ne valjam bzvz..

 

http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=350&card2=309

 

Ne moraš čak uzeti X800XT PE jer je jedna od najjačih,imao sam ju u AGP varijanti,Sapphire. Uzmi bzvz neku prosječnu X800Pro,samo nažalost nema SM3.0

 

http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=350&card2=301

 

X1650XT sa DDR3 je škart danas,a opet 30% jača od ove X1600,sigurno. Onda možeš misliti za što je to ona sposobna,i što može vrtiti. UVD za HD materijal nema,u igrama apsolutno prespora i neiskoristiva,uz P4 može vrtiti samo youtube,a i to je vrlo diskutabilno ponekad.

 

Nemaš se čak što složiti ili ne složiti,ne može ju clocknuti ni dovoljno da se nosi sa 7600GT,ma šta 7600GT to je narodni preporod za ovu drlju..

 

Ako je momak limitiran,nema novca,za 250kn ima eto solidnih kartica,ili 8600GTS ili X1950pro,ovakva..

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/ati-radeon-x1950-pro-oglas-1510868

 

Za 350kn bi mu 3850,3870 ili 4670 odlično uletila,s tim da zadnja nema 6pinski konektor za napajanje,što je u njegovom slučaju plus..jer to 500W napajanje ako je škart kako pretpostavljam,ne daje ni 250W stabilnih na 12V..

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 14:38 (thedream).
15 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

eh, autoru, naše kartice su propale, moramo u nabavku. zadnja igra koju sam uspio vrtit je mw2 sve na low(+najmanja moguća reza).

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
thedream kaže...
...

Na toj sam kartici igrao igre iz tog razdoblja i iz prve ruke znam da se moze, i da se igre mogu namjestiti da idu sasvim pristojno. Sto ce reci da se moze jako puno toga igrati na toj kartici. Svi drugi komentari su nevazni...

 

Heroese 3? Kakav je to komentar? To je igra iz '99, koja radi na bilo kojoj SVGA kartici.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 15:27 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
rustweaver kaže...
thedream kaže...
...

Na toj sam kartici igrao igre iz tog razdoblja i iz prve ruke znam da se moze, i da se igre mogu namjestiti da idu sasvim pristojno. Sto ce reci da se moze jako puno toga igrati na toj kartici. Svi drugi komentari su nevazni...

 

Heroese 3? Kakav je to komentar? To je igra iz '99, koja radi na bilo kojoj SVGA kartici.

To je sprd,u rangu današnjih mogućnosti te kartice. Čitaj malo između redova pobogu,nije sve flejm..živio. Naravno da se sve da namjestit,evo ti čovjek veli da na X1650 igra MW2 na valjda 640x480 ili 800x600 i low lowova..zakon.

 

No da mi ovdje ne chattamo,kako rekoh ako nađe za 200kn 8600GTS nek uzme,ili za 300-350 nekakvu 4670,po meni je to kartica za njega..zazujat će spram x1600pro kad zavrti bilo koji naslov,čak i na tom P4 solisti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:45 (thedream).
14 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

sta fali 800x600? ja stalno igram na tom >_< i da,ovu grafu sam kupio za 250kn,koju sad imam >.<

Jazavac
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
Bl4ckD3v!L kaže...

sta fali 800x600? ja stalno igram na tom >_< i da,ovu grafu sam kupio za 250kn,koju sad imam >.<

Izgleda predivno na svemu većem od 17 CRT-a,samo to..Smijeh Kupi šta god hoćeš briga mene,samo ti kažem da danas za 250kn kupiš 3-5x bržu karticu..

14 godina
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro

Ja sam sa tom karticom igrao Far Cry 2 na medium postavkama uz pristojan frame rate.. rezolucija 1280x1024.

 

Velika većina igri iz 2007-2008 je radila na mediumu sasvim pristojno. (za novije igre od tog ne znam jer sam ju prodao).

8 bita ispod mora, to je stari bilo fora.. a ne što danas nude nam.. Lijepe kutije i knjige, a za priču kog je brige..što bit će dalje ja ne znam..
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
thedream kaže...
Bl4ckD3v!L kaže...

sta fali 800x600? ja stalno igram na tom >_< i da,ovu grafu sam kupio za 250kn,koju sadimam >.<

Izgleda predivno na svemu većem od 17 CRT-a,samo to..Smijeh Kupi šta god hoćeš briga mene,samo ti kažem da danas za 250kn kupiš 3-5x bržu karticu..

 kontam se da bi uz novu grafu trebao uzet i nove rame :\

Jazavac
14 godina
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro

Najbolje počni štedit za novi komp.

 

Sve ti je dosta slabo i staro, matična podržava starije procesore a i ram-i mogu radit najbrže na 533mhz (znam jer i sam imam istu matičnu na drugom kompu)

 

Ovo se po meni ne isplati nadograđivat..

8 bita ispod mora, to je stari bilo fora.. a ne što danas nude nam.. Lijepe kutije i knjige, a za priču kog je brige..što bit će dalje ja ne znam..
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sto mogu sa ATI x1600 pro
Bl4ckD3v!L kaže...
thedream kaže...
Bl4ckD3v!L kaže...

sta fali 800x600? ja stalno igram na tom >_< i da,ovu grafu sam kupio za 250kn,koju sadimam >.<

Izgleda predivno na svemu većem od 17 CRT-a,samo to..Smijeh Kupi šta god hoćeš briga mene,samo ti kažem da danas za 250kn kupiš 3-5x bržu karticu..

 kontam se da bi uz novu grafu trebao uzet i nove rame :\

Ne isplati ti se silovat tu konfu sa nadogradnjama,jer ne dobivaš ništa,a danas već za 1500kn možeš složiti super AM3 konfu ili 775,naravno po mogućnosti većinom polovnih komponenata,što te uz prodaju tvojeg postojećeg kompa za 400tinjak kuna i neće izaći previše. Razmisli da ne trpaš previše u taj komp,nema smisla..

 

Po meni,i to je zadnje što ću ti reći,ti je najbolje da prodaš tu X1600pro u najboljem slučaju za 100kn,i fino dodaš još 150,200 i nađeš čak i 3850(256mb češće za tu lovu). Usporediti njih dvije nema smisla čak ni na Bug forumu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:58 (thedream).
15 godina
neaktivan
offline
Sto mogu sa ATI x1600 pro

ma 17" crt je zakon.

jedva čekam 23" :)

&amp;quot;Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat&amp;quot; -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice