Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

poruka: 36
|
čitano: 9.080
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Danas nabavio sapphire pulse 5600xt i naravno da imam problem. Monitor mi ne daje signal tj samo ponekad daje.  Monitor je dvi d i koristim dvi d hdmi adapter. Prije instaliranja drivera davao je signal.  Nakon sta sam instalirao nestao je. Al nakon par minuta pokusaja paljenja samo monitora upalio se al nisam mogao promjenit rezoluciju koja je na 640x480. Driver zadnji je instaliran, gpu z prikazuje graficku. Nakon svakog restarta signala opet nema. I sad sam bio deinstalirao drivere i vise uopce ne zeli dat signal. Dal mi treba monitor drugi ili je nest drugo u pitanju?  Na gtx 1050ti nisam imao taj problem a na isti nacin mi je prikljucen bio

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Sad kad sam vratio staru graficku, radi na dvi-d ali ne i sa dvi-d hdmi adapterom. I instalirao drivere i imam samo dvije opcije za rezoluciju 1024x768 i 800x600. probao sam rucno preko nvidia control panela namjestit full hd al mi ne zeli nit mi windowsi dopustaju tu rezoluciju. Pa koji se kurac događa, sad mi ni stara graficka ne radi kako treba. Poludit cu. Pomozite nekako ako imate ideje

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 22:25 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoc!

Ono što bih ti ja na prvu predložio je brisanje starih drivera i svega što je možda ostalo od prijašnjih kartica, pogotovo ako si radio tranziciju nVidia -> AMD ili obratno.

DDU je tvoj prvi korak.

 

Nakon toga bih definitivno na nekom drugom računalu provjerio navedeni monitor.

I provjeri radi li automatska prilagodba slike.
O kojem je monitoru riječ?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Pomoc!

Ili ne valjda taj kabel/adapter.

 

BTW koristiti tu grafičku sa monitorom koji podržava samo dvi ili vga nema nikakvog smisla.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc!
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc!
Jakovp kaže...
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

 Ali sad je problem sta staru graficku(1050ti)  koja je radila dobro ne mogu slozit vise da radi na full hd

6 godina
offline
Re: Pomoc!
Jakovp kaže...
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

 

zasto nema smisla? sasvim ok fullHD monitor...

 

da moze imati bolji monitor - OK, ali ne nema smisla malo overkill izjava :D

NULL!=NULL
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc!
VladRi kaže...
Jakovp kaže...
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

 

zasto nema smisla? sasvim ok fullHD monitor...

 

da moze imati bolji monitor - OK, ali ne nema smisla malo overkill izjava :D

 

Jer ta grafička nije za 1080p60... Prejaka je za to. Barem 1080p144 ili 1440p 75 da se iskoristi grafa do kraja, inače čemu, mogao je uzeti rx570 za 600 kn, a ne potrošiti skoro 2000 kn više.

 

 

@danijel00 govorim ti, možda je to tog adaptera ili kabela.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Pomoc!
Jakovp kaže...
VladRi kaže...
Jakovp kaže...
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

 

zasto nema smisla? sasvim ok fullHD monitor...

 

da moze imati bolji monitor - OK, ali ne nema smisla malo overkill izjava :D

 

Jer ta grafička nije za 1080p60... Prejaka je za to. Barem 1080p144 ili 1440p 75 da se iskoristi grafa do kraja, inače čemu, mogao je uzeti rx570 za 600 kn, a ne potrošiti skoro 2000 kn više.

 

 

@danijel00 govorim ti, možda je to tog adaptera ili kabela.

 Pa nema on problem s iskorištavanjem grafe do kraja već korištenjem grafe uopće

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc!
Jakovp kaže...
VladRi kaže...
Jakovp kaže...
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

 

zasto nema smisla? sasvim ok fullHD monitor...

 

da moze imati bolji monitor - OK, ali ne nema smisla malo overkill izjava :D

 

Jer ta grafička nije za 1080p60... Prejaka je za to. Barem 1080p144 ili 1440p 75 da se iskoristi grafa do kraja, inače čemu, mogao je uzeti rx570 za 600 kn, a ne potrošiti skoro 2000 kn više.

 

 

@danijel00 govorim ti, možda je to tog adaptera ili kabela.

 Al trenutno pokusavam sa dvi-d kabelom koji je radio s tom starom grafickom do neki dan vise od 2 god bez problema. I sad odjednom nece

6 godina
offline
Re: Pomoc!
Jakovp kaže...
VladRi kaže...
Jakovp kaže...
danijel00 kaže...

Ddu sam bio radio, ali ne u safe modu kako je preporuceno. to cu sad probat tako.

A monitor je aoc e2243fw

 Ta grafička ti je overkill za taj monitor. Preporučam nabavku boljeg inače si mogao imati duplo slabiju grafičku.

 

zasto nema smisla? sasvim ok fullHD monitor...

 

da moze imati bolji monitor - OK, ali ne nema smisla malo overkill izjava :D

 

Jer ta grafička nije za 1080p60... Prejaka je za to. Barem 1080p144 ili 1440p 75 da se iskoristi grafa do kraja, inače čemu, mogao je uzeti rx570 za 600 kn, a ne potrošiti skoro 2000 kn više.

 

 

@danijel00 govorim ti, možda je to tog adaptera ili kabela.

 bas si pesimist, ja gledam da mu nista nece trzati :D

NULL!=NULL
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Zaboravio sam da imam na drugom hard disku jos uvijek windowse instalirane, i sad bootao preko tog diska i situacija je identicna. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoc!

Za početak izvadi grafu iz kućišta i dobro ispuši PCI-E utor na matičnoj, možda se uvuklo prašine unutra pa nema dobar kontakt

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Nista ne pomaze. Pokusao sve zivo. Brisanje drivera u safe modu tim programon nije koristilo. Cak mislim da su folderi ostali bez obzira sto je kao brisao to.  Spojio sam monitor na staro racunalo, doduse preko vga i tamo je radio na full hd. Dal sam ja nest ostetio. Npr pcie slot?  Veselio se novoj grafi a sad drek mogu radit i sa starom

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoc!
danijel00 kaže...

Fino odradi DDU u safe modu, odradi odradi restart i ugasi računalo, ugradi RX5600XT u računalo, spoji karticu

na televizor preko HDMI kabela za test,  otiđi na AMD stranicu i skini zadnje drivere za svoju karticu, instaliraj ih i vidi jel radi ili ne.

Pripazi da je kartica sjela do kraja u PCI-EX16 utor i da si do kraja uštekao kabele za dodatno napajanje kartice.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 6:18 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Da, planirao sam dok dodjem s posla probat spojit na tv pa da vidim oce li bit sta. Ako ce na tv-u radit a na monitoru ne znaci da mi drugi monitor treba jel. 

Al to opet ne objasnjava nove probleme sa starom grafom

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Na tvu radi. Mogu na 4k slozit bez da drivere instaliram.sad cu instalirat pa vidjet dal ce to sta znacit za monitor. Ako ne, onda izgleda da moram po novi monitor. Ionako sam ga imao u planu neko vrijeme

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoc!
danijel00 kaže...

Na tvu radi. Mogu na 4k slozit bez da drivere instaliram.

Sada grafičku karticu ostavi kako je, ali fino obriši stare drivere sa DDU iz safe moda, skini najnovije drivere sa AMD stranice za svoju karticu

i instaliraj ih, samo na ovaj način se možeš spasit mogućih problema kasnije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc!

Da, napravio sve tako instalirao amd drivere na tvu i sve ok. Probao spojit na monitor i nista s toga, nema signala. Adapter je ocito u pitanju. 

Nakon sta sam probao prvi put na tvu dal radi, poslije sam vratio staru graficku jer sam trebao ponovo skinut drivere i ocito se poremeti nest u tom dijelu jer dok sam vratio novu graficku i spojio ju na tv nije bilo signala. Trebalo je opet drivere pocistit. Nisam racunao na to da je dovoljno ocito ustekat samo graficku da se nest od grafe spremi na pc

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Novi monitor je tu, sve ok zasad. Jedino, jel normalno i ok da se ventilatori na graficki upali tek na 59 stupnjeva? I prvi put igram na 144hz monitoru, boze kakva je to razlika

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 18:16 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal
danijel00 kaže...

Novi monitor je tu, sve ok zasad. Jedino, jel normalno i ok da se ventilatori na graficki upali tek na 59 stupnjeva? I prvi put igram na 144hz monitoru, boze kakva je to razlika

 Vjerovatno ti je upaljen onaj 0db mod, tj. ventovi se tek upale kad dodje do tih 60ak stupnjeva. Sto se tice monitora, da, razlika je ogromna kad predjes sa 60>144 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoc!
danijel00 kaže...

Da, napravio sve tako instalirao amd drivere na tvu i sve ok. Probao spojit na monitor i nista s toga, nema signala. Adapter je ocito u pitanju. 

Nakon sta sam probao prvi put na tvu dal radi, poslije sam vratio staru graficku jer sam trebao ponovo skinut drivere i ocito se poremeti nest u tom dijelu jer dok sam vratio novu graficku i spojio ju na tv nije bilo signala. Trebalo je opet drivere pocistit. Nisam racunao na to da je dovoljno ocito ustekat samo graficku da se nest od grafe spremi na pc

 

danijel00 kaže...

Novi monitor je tu, sve ok zasad. Jedino, jel normalno i ok da se ventilatori na graficki upali tek na 59 stupnjeva? I prvi put igram na 144hz monitoru, boze kakva je to razlika

 

Eto vidiš :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Imam jedan problem. Pretpostavljam da je povezan s grafickom a ne monitorom. Bez obzira ako stavim postavke u igri na high ili ultra nekako su neke stvari pixelaste. Neznam dal ce te moc vidjet ovdje na slikama https://i.imgur.com/GlZtHiE.jpg Ovdje ona kuca iza onih silosa(ili sta vec) mi je pixelasta. I sve sta je bolje udaljeno je pixelasto. Ovdje šuma i brdo u daljini https://i.imgur.com/oKUMjj5.jpg Npr u PUBG se nekako sporije ucitava trava i slicno dok trcim. Bude malo pikselkasta pa se razbistri. U f1 2019 na volanu mi isto tako pikselasto.

U cem bi bio problem?

 

Edit: Ovdje na sjeni od drveta se najbolje vidi problem https://i.imgur.com/YTNlsxs.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 17:16 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Vrlo vjerovatno se treba poigrat u amd driverima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Izgleda da je do anti aliasinga. Bar sta se f1 2019 tice. Stavio ga na x16 pa je postala bolja slika. A u amd softwareu je 8x max

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Pozz

Ulozio sam u novu konfiguraciju (vidite u moj PC) i imam ovu graficku unutra. Instalirao sam sinoc Sakiro i Star Wars Fallen Order i imam problem sa FPS. U Sakiro ne prelazi 40 a u Star Wars 50. Instalirao sam zadnje drivere. Monitor mi je 1080. Sve sam detalje stavio na max. Da li se moram igrati sa onim AMD Radeon postavkama ili je to problem do Drivera? 

Prije sam imao FX 8350 sa Asus Strix R9 390x i obje igrice su radile bez problema na max detaljima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal
Tko ti je spajao računalo? Kakve su temperature?
Have no fear, Vlad is here
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Ja sam spajao . Temperature skroz OK. U Sekiru se ventilator na grafickoj uopce ne pali. Ako gledam na koliko posto radi graficka i cpu mislim da je broj negdje oko 40-50%.

FPS je zakucan na 40. Neznam sto sam tocno bio izgasio pa su skocili na 50 ali i dalje neigrivo jer steka cijelo vrijeme. 

Star Wars izgleda bolje ali je na 50fps i zna imate frame drops. 

Gledo sam opcije u AMD Radeon programu i kao ima mogucnost da ogranicim u kojem range ce mi biti fps. Ja stavio od75 do 120 a ne da nisam blizu tih brojki.

Da li da se igram sa tim postavkama ili da budu sve na default. 

Star Wars je automatski postavio postavke na EPIC...

4 godine
odjavljen
offline
Re: Sapphire 5600XT - monitor ne daje signal

Jesi napravio clean install drivera? + Probaj sa nekom malo starijom verzijom drivera pa javi.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 7:42 (VladimirLem).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice