NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Zato ja nis ne diram, nek sam boosta  kada mu je potrebno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...

 To je prosječno za "auto boost" na turingu... Nema više starog rucnog načina OC GPUa, sve radi auto boost... 

A nisi cuo za clockanje putem krivulje (curve) u Afterburneru? Jedini ispravan nacin za clockat pascal/turinga....

4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...
NoDe31 kaže...

 To je prosječno za "auto boost" na turingu... Nema više starog rucnog načina OC GPUa, sve radi auto boost... 

A nisi cuo za clockanje putem krivulje (curve) u Afterburneru? Jedini ispravan nacin za clockat pascal/turinga....

Offset radi isto što i ručno podešavanje krivulje, samo bez gubljenja vremena i možeš malo finije postavit sa krivuljom, al u konačnici je ishod isti jer ne možeš kontrolirat auto boost... Sama kartica i dalje automatski regulira clock ovisno o potrošnji i temperature i nema načina da "forcaš" konstantan max clock... To ne možeš nikako zaobiči, osim "Buildzoid power modom", al to više nije u domeni niti sigurnog niti običnog korisnika... Tako da nema "ispravnog" načina da OCaš GPU, jer ga u konačnici ti ne OCaš, samo postavljaš offset koji možeš a i ne moraš dobit u benchu/igri... 

 

Video je za pascal, al isto važi i za turing...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 10:30 (NoDe31).
4 godine
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

 

Dakle praktički nikakva razlika, u obije situacije varira između 2040Mhz za max i 1980Mhz za low... Auto boost i dalje kontrolira takt po temp i potrošnji...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 11:15 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ljepo to napreduje i svakako se primjeti u Controlu napredak naspram prijasnjih verzija.

 

https://wccftech.com/nvidia-details-new-dlss-technique-in-control-explains-how-dlss-can-further-improve-in-the-future/

Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...
ansha kaže...
NoDe31 kaže...

 To je prosječno za "auto boost" na turingu... Nema više starog rucnog načina OC GPUa, sve radi auto boost... 

A nisi cuo za clockanje putem krivulje (curve) u Afterburneru? Jedini ispravan nacin za clockat pascal/turinga....

Offset radi isto što i ručno podešavanje krivulje, samo bez gubljenja vremena i možeš malo finije postavit sa krivuljom, al u konačnici je ishod isti jer ne možeš kontrolirat auto boost... Sama kartica i dalje automatski regulira clock ovisno o potrošnji i temperature i nema načina da "forcaš" konstantan max clock... To ne možeš nikako zaobiči, osim "Buildzoid power modom", al to više nije u domeni niti sigurnog niti običnog korisnika... Tako da nema "ispravnog" načina da OCaš GPU, jer ga u konačnici ti ne OCaš, samo postavljaš offset koji možeš a i ne moraš dobit u benchu/igri... 

 

Video je za pascal, al isto važi i za turing...

Krivuljom i naponom mozes zakljucat takt koji zelis. Vjezbaj, mozda uspijes... 

4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...

Krivuljom i naponom mozes zakljucat takt koji zelis. Vjezbaj, mozda uspijes... 

 Ne možeš...

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...
ansha kaže...

Krivuljom i naponom mozes zakljucat takt koji zelis. Vjezbaj, mozda uspijes... 

 Ne možeš...

Ocemo po odjavu s foruma bacit okladu?   Snimim ti gameplay ili benchmark sa svojom karticom gdje takt nece oscilirat ni mhz-a...

4 godine
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ne može

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...

Ne može

Chicken..

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...
NoDe31 kaže...

Ne može

Chicken..

 jbga, pet tjedana staža nije malo za izgubit 

4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...
NoDe31 kaže...

Ne može

Chicken..

 Možeš ti odvrtit i snimit heaven i bez oklade... Ja sam samo dovoljno inteligentan da se ne stavljam u nikakve oklade jer znam da uvijek postoji mogučnost da nisam u pravu... 

picajzla0707 kaže...
ansha kaže...
NoDe31 kaže...

Ne može

Chicken..

 jbga, pet tjedana staža nije malo za izgubit 

 I tvoj i moj staž na ovom forumu je bezvrijedan, kao i staž svih drugih forumaša...  

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 15:57 (NoDe31).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...

Ja sam samo dovoljno inteligentan da se ne stavljam u nikakve oklade jer znam da uvijek postoji mogučnost da nisam u pravu... 

Nema to veze sa inteligencijom, onaj tko zna posao, taj se nema čega bojati, a nažalost takve ovdje ima jako, jako malo.

ps. ti normalno nisi jedan od njih, a bome nisam ni ja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Valentin17 kaže...
NoDe31 kaže...

Ja sam samo dovoljno inteligentan da se ne stavljam u nikakve oklade jer znam da uvijek postoji mogučnost da nisam u pravu... 

Nema to veze sa inteligencijom, onaj tko zna posao, taj se nema čega bojati, a nažalost takve ovdje ima jako, jako malo.

ps. ti normalno nisi jedan od njih, a bome nisam ni ja.

 I tu dolazimo do izvora... Bojati se čega (koga)? Virtualnog avatara na virtualnom forumu? Zna posao? Kakav posao?  micanje slidera i namještanja krivulja na MSI Afterburneru je posao? 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 18:41 (NoDe31).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...

Bojati se oklade, ma kakva ona bila.

S ovim SAMO pomicanje slajdera si pokazao koliko se kužiš u tematiku.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Joj dajte... ajmo se kladit u gluposti da dokažemo ko ima večega...

Pogotovo oko stvari koje se na googleu nađu u... pa vjerojatno nekoliko minuta do sat vremena... kako OC-at proc ili grafu.

 

Da itko od vas sam piše drivere ili software kojim se to radi, da lemite po PCB-u, da radite IŠTA osim onoga što je 100 ljudi već prožvakalo na raznim forumima, i koristite software i mape već uplodane na net, ja bi još reko... ajde... carevi ste... ali ne radite ništa pametno već kopirate guideove sa googlea.

 

Ajmo vidjet ko je veća faca i ko bolji guide prati... koji je našo... na netu.

 

A o silicon lotteryu da ne govorim - zgubit okladu jer si dobio lošiji chip.

 

Hočete se kurčit? Nađite test inteligencije pa rješavajte koji će bolji rezultat postić... idite polagat državnu maturu... radite nešto korisno, po mogućnosti van foruma... ovo nema smisla.

Moj PC  
9 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Valentin17 kaže...

Bojati se oklade, ma kakva ona bila.

S ovim SAMO pomicanje slajdera si pokazao koliko se kužiš u tematiku.

 Ajde ti koji se kuzis objasni kako to ide. U detalje i obrazlozi sto i zasto.

4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DonOscar kaže...

 Ajde ti koji se kuzis objasni kako to ide. U detalje i obrazlozi sto i zasto.

Nađeš si max napon na kojem tvoj GPU radi, udeš u postavke sa krivuljom, namjestiš si željeni takt na taj napon, stisneš CTRL+L i klikneš na kvačicu... Tada teoretski ne bi trebalo spuštat takt ...  Kažem "teoretski" jer grafa čak i sa stock taktovima ima "spikove" kada prelazi "Power Limit" i naravno na par sekundi ruši takt... Nema to veze sa pameti , već sa kontrolerom koji je zalemljen na PCBu i koji se brine da ne skuriš grafu... Upravo zbog tog kontrolera ti forcanje max napona ne znaći ama baš ništa jer što god ti uradio, kakve god slidere promijenio, onog trenutka kada grafa premaši "Power Limit" napon i taktovi idu dolje da kompenzira... 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 2:12 (NoDe31).
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Rhodin kaže...

Joj dajte... ajmo se kladit u gluposti da dokažemo ko ima večega...

Pogotovo oko stvari koje se na googleu nađu u... pa vjerojatno nekoliko minuta do sat vremena... kako OC-at proc ili grafu.

 

Da itko od vas sam piše drivere ili software kojim se to radi, da lemite po PCB-u, da radite IŠTA osim onoga što je 100 ljudi već prožvakalo na raznim forumima, i koristite software i mape već uplodane na net, ja bi još reko... ajde... carevi ste... ali ne radite ništa pametno već kopirate guideove sa googlea.

 

Ajmo vidjet ko je veća faca i ko bolji guide prati... koji je našo... na netu.

 

A o silicon lotteryu da ne govorim - zgubit okladu jer si dobio lošiji chip.

 

Hočete se kurčit? Nađite test inteligencije pa rješavajte koji će bolji rezultat postić... idite polagat državnu maturu... radite nešto korisno, po mogućnosti van foruma... ovo nema smisla.

Napises poduzi post o tome kako nam poluzajebantska neozbiljna forumska rasprava nema smisla? Svaka cast, vidi se da si rijesio puno testova inteligencije, al ovaj si pao....

11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Gledao prije nekih dva tjedna na Amazon.de i moj model grafe je bio oko 800eu sad je 900+ eu dok se rtx2080ti naslo po 900+ eura sad ih nema ispod 1050eu ako sam dobro vidio....cijene bi trebale ic prema dolje a ne rast sto je serija duze na trzistu i jos je AMD izbacio i Navi.

Mozda je ovaj US-Kina trgovacki rat utjecao na cijene ali sumnjam.....

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...

Gledao prije nekih dva tjedna na Amazon.de i moj model grafe je bio oko 800eu sad je 900+ eu dok se rtx2080ti naslo po 900+ eura sad ih nema ispod 1050eu ako sam dobro vidio....cijene bi trebale ic prema dolje a ne rast sto je serija duze na trzistu i jos je AMD izbacio i Navi.

Mozda je ovaj US-Kina trgovacki rat utjecao na cijene ali sumnjam.....

 Zasto bi netko gledao 2080 kad moze za 900€ (i manje) nac 2080 super i to onu najbolju izvedbu. Frend mi je ulovio RTX 2080 Super Gaming X Trio za 6050kn (820€) u ADMu tak da ne treba gledat cijene samo vani :)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Gledao prije nekih dva tjedna na Amazon.de i moj model grafe je bio oko 800eu sad je 900+ eu dok se rtx2080ti naslo po 900+ eura sad ih nema ispod 1050eu ako sam dobro vidio....cijene bi trebale ic prema dolje a ne rast sto je serija duze na trzistu i jos je AMD izbacio i Navi.

Mozda je ovaj US-Kina trgovacki rat utjecao na cijene ali sumnjam.....

 Zasto bi netko gledao 2080 kad moze za 900€ (i manje) nac 2080 super i to onu najbolju izvedbu. Frend mi je ulovio RTX 2080 Super Gaming X Trio za 6050kn (820€) u ADMu tak da ne treba gledat cijene samo vani :)

Ta je 881eu na Amazonu,ja sam razmisljao mozda uzet 2080ti ali mislim da cu cekat iducu seriju.

11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Odigrao sam Witchera 3 na gtx970 i sad ga malo zaigrao zadnjih dana i na ovoj konfi sve maxano u igri i grafa ide na max 52c i potpuno tiha 😂😂😂😂

Ok stavio sam na 1440p ali opet....uzitak za usi 😁

Jako velik skok od gtx970,prije sam gejmao na kompu pa sam svako malo mjenjao grafe pa su skokovi bili 20-30%

 

Odusevljen sam sa ovom grafom 🥰

Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...

Odigrao sam Witchera 3 na gtx970 i sad ga malo zaigrao zadnjih dana i na ovoj konfi sve maxano u igri i grafa ide na max 52c i potpuno tiha 😂😂😂😂

Ok stavio sam na 1440p ali opet....uzitak za usi 😁

Jako velik skok od gtx970,prije sam gejmao na kompu pa sam svako malo mjenjao grafe pa su skokovi bili 20-30%

 

Odusevljen sam sa ovom grafom 🥰

 Stari moj ovo ti je banana usporedba... GTX970 je 5 godina stara grafa, dvije generacije se izmjenilo nakon nje i još ktome nije ni isti cijenovni segment sa tvojom RTXicom... Gledaj kakav ti je skok od prošle generacije, ako ga uopšte možeš izmjeriti koliko je sitan... 

Dakle GTX 1080 vs RTX 2080....

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 17:34 (NoDe31).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...

Dakle GTX 1080 vs RTX 2080....

A vidiš da cijelo vrijeme pokušava opravdati sam sebi brdo potrošene love. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Samo vas zesce trolla i to uspjesno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

A kaj vas svrbi kaj si je on kupio, i kolko para je potrošio? Jal? Zavist? Ljubomora?

 

I kaj fali usporedbi s 970, karticu koju je ON prije imao, ne razumijem...Ne smije reći kakav boost je dobio? Smiješni ste.

Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Promster kaže...

A kaj vas svrbi kaj si je on kupio, i kolko para je potrošio? Jal? Zavist? Ljubomora?

 

I kaj fali usporedbi s 970, karticu koju je ON prije imao, ne razumijem...Ne smije reći kakav boost je dobio? Smiješni ste.

Zavist kod vecine, Shockwave-a zena tuce...

4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Promster kaže...

A kaj vas svrbi kaj si je on kupio, i kolko para je potrošio? Jal? Zavist? Ljubomora?

 

I kaj fali usporedbi s 970, karticu koju je ON prije imao, ne razumijem...Ne smije reći kakav boost je dobio? Smiješni ste.

 Kao što rekoh, usporedba je glupa... Nit je isti cijenovni rang i još ktome tri generacije stara grafa... A boostu se čudit ko pura dreku u ovoj usporedbi je također nadasve blesavo ("tko bi reko čuda da se dese")... Što se kupnje tiće, mislim da nitko nije ništa komentirao povodom toga, pa nez zašto se kačiš na to ko muha na gofno?.... Njegova lova, negova stvar.... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 21:12 (NoDe31).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...
Promster kaže...

A kaj vas svrbi kaj si je on kupio, i kolko para je potrošio? Jal? Zavist? Ljubomora?

 

I kaj fali usporedbi s 970, karticu koju je ON prije imao, ne razumijem...Ne smije reći kakav boost je dobio? Smiješni ste.

 Kao što rekoh, usporedba je glupa... Nit je isti cijenovni rang i još ktome tri generacije stara grafa... A boostu se čudit ko pura dreku u ovoj usporedbi je također nadasve blesavo... Što se kupnje tiće, mislim da nitko nije ništa komentirao povodom toga, pa nez zašto se kačiš na to ko muha na gofno?.... Njegova lova, negova stvar.... 

Usporedba je na mjestu, čovjek je uspoređivao različita iskustva koja su mu pružila kartice.

 

Pogledaj post odmah ispod svog...A ako se netko 'kači' to ste onda vi, forumski dušebrižnici...

 

I ako baš hoćeš GTX 1080 vs RTX 2080, 37% ja itekako mogu izmjeriti.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 21:19 (Promster).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice