NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Je, al pazi to je 1060, a ne 2060, to je najtuznije! Dobro da nisu jos dublje kopali.....

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SimeVip kaže...

Evo jedna normalnija cijena, makar i to je puno za 3060

 

Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge 12GB OC - 3918,00 kn

 

Update: upravo promjenjen status u nema na zalihi 

 Odlično vrijeme za besplatnu reklamu trgovine, staviš ovako "dobru" cijenu i vijest se proširi ko metak :D

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

 Katastrofa 

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo povoljno na lageru Linksa ASUS GeForce GTX 1660 SUPER ROG Strix Gaming - LINK po ludo prihvatljivoj cijeni od sitnih 4.000 kn      

 

Pa ja ću se upucati, za te pare u 12/2020 uzeo RTX 3060 TI.

 

 

 

EDIT: što je najbolje sada je grafa već nedostupna, pa zar je to netko kupio po ovoj divnoj cijeni

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 13:59 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ocigledno je taj covid mutirao i na cipove  

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DukeOs kaže...

Ocigledno je taj covid mutirao i na cipove  

Mutiral je samo Nevidija mozak i to na pohlepu, majneri na prvo mjestu a sve ostalo tko šljivi.

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
nicky.sl kaže...
Horned Reaer kaže...

narucio iz njemačke laptop za 9500kn Msi GP66 sa core i7 , 16 giga i RTX 3070 sa 130W TGP.

 

ono sto zelim reci je da eto dobijes cijeli laptop za cijenu jedne RTX 3070

 

 Ja mislim da jedna RTX 3070 s tom iz laptopa koja se također zove RTX 3070 dijeli samo ime, hoću reći nije to to ni cjenovno ni po performansama

Ako sam dobro vidio ta verzija iz tog MSI-a je na razini 2080 desktop verzije, što bi bilo nekih 15% slabije od 3070...Standardno za laptope.

 I to za laptope 1080 144hz uopće nije loše budući da smo do sad imali samo drloge sa 2080m za 20 keka.

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mineri kupuju sve do čega mogu doći...  jedan poznanik mi šalje fotke kak si je piknul 6 komada 3060tki sad za malo rudarenja sastrane, jel... jer kriptači su eto ponovno profitabilni.

Dakle opet smo na tom da svako pa i njegova baba žele imat doma svoju mining farmu 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Mineri kupuju sve do čega mogu doći...  jedan poznanik mi šalje fotke kak si je piknul 6 komada 3060tki sad za malo rudarenja sastrane, jel... jer kriptači su eto ponovno profitabilni.

Dakle opet smo na tom da svako pa i njegova baba žele imat doma svoju mining farmu 

 Meni nije jasno da svatko može minig i  to još traje i traje.. Mene ovo podsjeća na  doba komunizmna tipa 80-tih. Zašto?  Vrlo jednostavno.. Tada su svi imali par krava u selu i dobro se živjelo. Prodaš kravu i napraviš svatove, kupiš pola auta itd.. Trajalo je neko vrijeme, dok nije došao kappitalizam. Ja bi  rekao da je mining trenutno u doba komunizma (kasne 80-te). Još malo i svi mali mineri idu u prošlost..Zašto? Jednostavno zato jer tako mora biti jer je ovakva situacija dugoročno nerealna

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 19:53 (Džekson).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Džekson kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mineri kupuju sve do čega mogu doći...  jedan poznanik mi šalje fotke kak si je piknul 6 komada 3060tki sad za malo rudarenja sastrane, jel... jer kriptači su eto ponovno profitabilni.

Dakle opet smo na tom da svako pa i njegova baba žele imat doma svoju mining farmu 

 Meni nije jasno da svatko može minig i  to još traje i traje.. Mene ovo podsjeća na  doba komunizmna tipa 80-tih. Zašto?  Vrlo jednostavno.. Tada su svi imali par krava u selu i dobro se živjelo. Prodaš kravu i napraviš svatove, kupiš pola auta itd.. Trajalo je neko vrijeme, dok nije došao kappitalizam. Ja bi  rekao da je mining trenutno u doba komunizma (kasne 80-te). Još malo i svi mali mineri idu u prošlost..Zašto? Jednostavno zato jer tako mora biti jer je ovakva situacija dugoročno nerealna

 U kojem si selu živio? Sa par krava moj otac je uvijek bio gladan jer je moja baka (njegova mater) sve prodavala na tržnici kako bi za 2,3 godine uštedjeli, uz očevu (dedinu) plaću iz "fabrike" za novi IMT traktor, tako da se mogu prodat volovi i stari volovski plug. Traktor kupljen 1978. Godinu prije kupljen Tomos APN 4. I traktor i Tomos su još uvijek u voznom stanju, ali nažalost samo po okućnici i za međurednu kultivaciju.
Opet, kada je to bilo tako? Inače simentalska krava i danas košta lijepe novce. Najgore je kad mi netko iz grada kaže kako mi je lijepo na selu i da se lagodno živi. Nije uopće upućeno tebi, samo generaliziram. I na kraju isprike na spamu, ne pišem baš previše postova tako da molim za oprost. Bolje molit za oprost nego tražit dopuštenje.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Džekson kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mineri kupuju sve do čega mogu doći...  jedan poznanik mi šalje fotke kak si je piknul 6 komada 3060tki sad za malo rudarenja sastrane, jel... jer kriptači su eto ponovno profitabilni.

Dakle opet smo na tom da svako pa i njegova baba žele imat doma svoju mining farmu 

 Meni nije jasno da svatko može minig i  to još traje i traje.. Mene ovo podsjeća na  doba komunizmna tipa 80-tih. Zašto?  Vrlo jednostavno.. Tada su svi imali par krava u selu i dobro se živjelo. Prodaš kravu i napraviš svatove, kupiš pola auta itd.. Trajalo je neko vrijeme, dok nije došao kappitalizam. Ja bi  rekao da je mining trenutno u doba komunizma (kasne 80-te). Još malo i svi mali mineri idu u prošlost..Zašto? Jednostavno zato jer tako mora biti jer je ovakva situacija dugoročno nerealna

sad kad katarina peović organizira sindikat majnera 

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo iz čiste znatiželje sam jučer ostavio malo da mi rudari kartica (cca 4,5 sati) na NiceHash miner klijentu. 

Prije toga sam malo smanjio napon i clock da se ne grije previše (GPU ne prelazi 61C ali memorija ide na 95-98C ali to je za 3080 seriju normalno u loadu).

Dakle za tih 4 i nekaj sata mi se skupilo 2,2$ bitcoina u walletu (estimate mi je oko 11$ na dan da ju pustim da čitav dan rudari).

Onak, nije loše za skupit par dolara sa strane. Možda i budem povremeno pustil da rudari stroj pa se kroz nekoliko mjeseci otplati bar pola grafulje (kad bi puštal da dela 24/7 po trebnutnoj vrijednosti BTC-a otplatila bi se za cca 4 mjeseca) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Evo iz čiste znatiželje sam jučer ostavio malo da mi rudari kartica (cca 4,5 sati) na NiceHash miner klijentu. 

Prije toga sam malo smanjio napon i clock da se ne grije previše (GPU ne prelazi 61C ali memorija ide na 95-98C ali to je za 3080 seriju normalno u loadu).

Dakle za tih 4 i nekaj sata mi se skupilo 2,2$ bitcoina u walletu (estimate mi je oko 11$ na dan da ju pustim da čitav dan rudari).

Onak, nije loše za skupit par dolara sa strane. Možda i budem povremeno pustil da rudari stroj pa se kroz nekoliko mjeseci otplati bar pola grafulje (kad bi puštal da dela 24/7 po trebnutnoj vrijednosti BTC-a otplatila bi se za cca 4 mjeseca) 

 Pa zasto koristite nicehash za rudarenje nije mi jasno. Shvacate valjda da vi nerudarite vec je to "rental services"... znaci stavite vase graficke u network i iznajmljivate ljudima koji zele rudariti altcoine. Placaju vas ti investitori u bitcoinima, i ovisno o trzistu nekjada cete vi biti u plusu nekada investitori...ali u najvecem plusu je ipak sam nicehash jel oni uzmu dio kolaca od vaseg riga. Ok, profit je profit, ali daleko bolje cete proci da sami rudarite sada ethereum recimo pa konvertirate to u bitcoin ili jednostavno "stack-ate" ethereum dok nedostigne nekih realnih 3-5 tisuca eura netom prije proof of stack-a.

Ali na kraju  rudarenje nije bilo nikad profitabilnije tako da je mozda i svejedno...samo kazem da ja rudarim, rudario bih sto ja zelim, u pool-u koji ja odaerem i software koji odgovara najbolje mojem rig-u.

I nikada nemojte rudariti u master wallet. Smisao rudarenja je peer to peer verzija elektronickog novca koji omogucava online placanje od osobe A do osobe B bez da taj novac prolazi kroz jos trecu partiju- nicehash u tom pitanju.

Sad zamislite neko hakira njihov master wallet i vama ode sve kaj ste izrudarili, ili dodje sutra neki update u sistem i promjene vam adresu na koju rudarite, pa odjednom vase novce dobije neki mirko iz novog sada.

 

EDIT: shvacate da su to slovenci...tu se nema vise sta reci, 2017 nestalo im je 4700 bitcoina, bolje prste dalje od tog nicehash-a! 

I sad uzmite kalkulator u ruke i izracunajte koliko ste izgubili kad je bio 20k vrijedan i koliko ste dobili nazad kada vas je nicehash isplatio odstetu po 6700 po bitcoinu. Nebi me cudilo da je to i insajderska muljaza da se navuce profit.

 

https://news.bitcoin.com/nicehash-returns-60-of-coins-stolen-in-the-hack/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 11:51 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Doslovno 2min posla, skines minera, odaberes pool i ubacis svoj wallet i podatke o poolu u bat file. Sva mudrost.

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Plus ima mobilnu aplikaciju, ako se stopira miner, klikneš restart. Pool mining i ostalo je za ljude koji imaju baš rigove* i bave se samo sa tim, za nas casual gamere je nicehash vrh. Preko noći/dok sam na poslu itd.,  sam otplaćuje GPU.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Filox kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa zasto koristite nicehash za rudarenje nije mi jasno. Shvacate valjda da vi nerudarite vec je to "rental services"... znaci stavite vase graficke u network i iznajmljivate ljudima koji zele rudariti altcoine. Placaju vas ti investitori u bitcoinima, i ovisno o trzistu nekjada cete vi biti u plusu nekada investitori...ali u najvecem plusu je ipak sam nicehash jel oni uzmu dio kolaca od vaseg riga. Ok, profit je profit, ali daleko bolje cete proci da sami rudarite sada ethereum recimo pa konvertirate to u bitcoin ili jednostavno "stack-ate" ethereum dok nedostigne nekih realnih 3-5 tisuca eura netom prije proof of stack-a.

Ali na kraju  rudarenje nije bilo nikad profitabilnije tako da je mozda i svejedno...samo kazem da ja rudarim, rudario bih sto ja zelim, u pool-u koji ja odaerem i software koji odgovara najbolje mojem rig-u.

I nikada nemojte rudariti u master wallet. Smisao rudarenja je peer to peer verzija elektronickog novca koji omogucava online placanje od osobe A do osobe B bez da taj novac prolazi kroz jos trecu partiju- nicehash u tom pitanju.

Sad zamislite neko hakira njihov master wallet i vama ode sve kaj ste izrudarili, ili dodje sutra neki update u sistem i promjene vam adresu na koju rudarite, pa odjednom vase novce dobije neki mirko iz novog sada.

 

EDIT: shvacate da su to slovenci...tu se nema vise sta reci, 2017 nestalo im je 4700 bitcoina, bolje prste dalje od tog nicehash-a! 

I sad uzmite kalkulator u ruke i izracunajte koliko ste izgubili kad je bio 20k vrijedan i koliko ste dobili nazad kada vas je nicehash isplatio odstetu po 6700 po bitcoinu. Nebi me cudilo da je to i insajderska muljaza da se navuce profit.

 

https://news.bitcoin.com/nicehash-returns-60-of-coins-stolen-in-the-hack/

 

 Jednostavno je, kliknuo sam na install, nakon toga je počelo majnat. Nemam pojma kako podesit ovo sve što si napisao, ti poolovi, i sva ta druga čuda. Nicehash je najjednostavniji, a nije baš tolika razlika u zaradi preko njega i ako direktno majnaš, pa da se ne zezam i ne tražim, pustim automatiku da radi.

 Ako samo rudarite iz zabave za par mj ili tj onda eto oke. Ali morate shvatiti kako bitcoin funkcionira- svakih 4 godine broj dostupnih bitcoina za rudarenje se smanjuje i zato toliko pumpa cijenu u tim razmacima. 2021 godina je ta "4" godina i ovo jos nije max high sto je bitcoin dostigao(vjv oko 70k eura ce biti). Onda ce se naravno spustiti i onda stabilizirati na vjv 50-tak tisuca eura dok nedodje sljedeci val 2025 godine- racunajet oko 150k za jedan bitcoin, i onda itd itd. 

Nema se vise tu sta pricati, bitcoin je otpisan nekoliko puta i uvijek su ljudi bili u krivu. Bitcoin trenutno nije vise cryptovaluta sa placanje vec za ulaganje (kao zlato recimo), ulaze toliko velikih igraca u to sada, da je neizbjezno da ce 2030 biti blizu pola milijuna dolara za jedan BTC. 

Nqajbolji nacin je HW wallet kao ledger recimo-kosta oko 50-tak eura. Ako se nemoze to priustiti najbolje koristite onda exodus wallet koji je open source i ciji key-evi su na vasem uredjaju, nego online u nekoj mjenjacnici.

Jer bilo je x slucajeva i sa coinbase-om gdje su imali sistemski update svog servisa i stranice i nekolicini ljudi su izmjenjene adrese od walleta pa su ili rudarili ili slali nekome drugome. BNB ili binance je isto bio hakiran, i nicehash. Znaci svako ko zeli ulagati u kryptovalute bolje da drzi svoje tokene i coin-se negdje dalje nego online. Tko moze neka farma ethereum, neka ga konvertira u BTC i neka ceka 4-8 godina i bit ce sasvim zadovoljan covjek onda.

 

PAr stoja izrudariti pa onda prodati nema smisla, za takve je onda nicehash mozda i oke- samo skinete, upalite i derite.

Za sve ostale koji zele izvuci neki profit, napravit ce kako treba da njihovi tokenu budu i na sigurnome.

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Evo iz čiste znatiželje sam jučer ostavio malo da mi rudari kartica (cca 4,5 sati) na NiceHash miner klijentu. 

Prije toga sam malo smanjio napon i clock da se ne grije previše (GPU ne prelazi 61C ali memorija ide na 95-98C ali to je za 3080 seriju normalno u loadu).

Dakle za tih 4 i nekaj sata mi se skupilo 2,2$ bitcoina u walletu (estimate mi je oko 11$ na dan da ju pustim da čitav dan rudari).

Onak, nije loše za skupit par dolara sa strane. Možda i budem povremeno pustil da rudari stroj pa se kroz nekoliko mjeseci otplati bar pola grafulje (kad bi puštal da dela 24/7 po trebnutnoj vrijednosti BTC-a otplatila bi se za cca 4 mjeseca) 

 Krivo ti pise.. kartica daje oko 7-8$ nakon sto platis struju i to se smanjuje s vremenom.. u nekim danima se popne i do 12-15$ ali to kratko traje.. u prosjeku oko 7-8$

12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Aj nemojte više o majnanju ko Boga Vas molim. Imate temu za to.

 

I ovako je "omću" teško s katastrofom na tržišištu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 21:00 (DarthMarkus).
Moj PC  
7 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivane ajd preporuci onda neki? Ja pro o pheonix da mo eth rudari.. Pise da mi je lrva isplata tek za 37 dana! Jer isplacuju kad izrudaris 0.1 eth a meni rudari 0.00xx
R33mba#2892
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
Ivane ajd preporuci onda neki? Ja pro o pheonix da mo eth rudari.. Pise da mi je lrva isplata tek za 37 dana! Jer isplacuju kad izrudaris 0.1 eth a meni rudari 0.00xx

 pp

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Malo o količini video memorije.... 

 

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 8:17 (Dado_ZG78).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SimeVip kaže...

Evo jedna normalnija cijena, makar i to je puno za 3060

 

Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge 12GB OC - 3918,00 kn

 

Update: upravo promjenjen status u nema na zalihi 

Kak to misliš normalnija cijena, pa preporučena Nevidija Fejk cijena je 330$ ili 2100kn.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 Ide na farme "gaming"kartica naravno jer da nije tako bilo bi ih na policama. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3060 otisla preko 9000 kn, i sada mi nije jasno, po toj cijeni je gamerima nezanimljiva a ROI joj je katastrofa, tko to kupuje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

3060 otisla preko 9000 kn, i sada mi nije jasno, po toj cijeni je gamerima nezanimljiva a ROI joj je katastrofa, tko to kupuje ?

 wtf?!

 

ja sam za te pare kupio 3080 Aorus Master, svasta.

 

 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Isto lol 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

3060 otisla preko 9000 kn, i sada mi nije jasno, po toj cijeni je gamerima nezanimljiva a ROI joj je katastrofa, tko to kupuje ?

   bemu miša onda je moja 3080tka za 7500kn bila čista bagatela a skoro sam odustal od kupnje jer mi se činilo previše... 

 

Čudna vremena došla... 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

3060 otisla preko 9000 kn, i sada mi nije jasno, po toj cijeni je gamerima nezanimljiva a ROI joj je katastrofa, tko to kupuje ?

 Nije, imaš je za 5500kn palit dual, znači lošiji model.Asus tuf ili msi gaming bi potegao dosta više..

kradem mine iz minskog polja
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Evo u Protisu 6.500 kn - LINK.

 

Evo kažu i raspoloživo. Cijena sitnica.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice