NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

RTX 3800 će koštati 5000kn kada izađe rtx 4800,. RTX 3800 mima msrp 700$ što je kod nas uvijek bilo cc 7000 kn. Ako ju uloviš za 6500 ikada, možeš biti sretan.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja kada sam kupovao grafu gledao sam da mi daje otprilike sto blize 144fpsa na 1080p monitoru od 144hz.

Otisao sam na notebookcheck kliknuo da mi prikaze samo Desktop varijante ne mobilne 980m,1070m itd..Chekirao igre koje su me zanimale

 i gledao postavke/framerate.Na prvu sam htio 1660/s jer je bila nesto ispod 300e mislim da 280e.I ta grafa ima dan danas dobre performanse.Kada je pascal izasao svi su uzeli odmah 1060 a nvidia nakon godinu dana izbacila 1660 koja je 20-30% jaca od 1060 i gotovo uz rame 1070 to je bio kao headshot za obe pascal kartice.Nvdia je ubila dvije muhe jednim udarcem.Uz gtx 1660/s najbolje je opravdala svoju cijenu 1080-ka.Na kraju sam ipak uzeo 2060s jer cu biti mirniji na duze staze.

Rtx turing je promasaj platili smo za nesto sto se nece ni iskoristiti kako treba (Ray-trace) jedini plus nam je DLSS.

Za Ampere je rano ista jos pricat ali tesko da ce opravdati ovaj porast cijena.

Tema nije Radeon ali grafa koja je jos slabija od nvidie za 10-20-30% po identicnoj cijeni nema smisla.

Rx 5700xt bila prije godinu dana 415e ni danas nije nista manje.Trebala je past vec ispod 350e a novu 6800 su trebali dati po 500e.6800XT 600e max.Nije njima problem puknut cijenu ni od 900e kada grafa ne postoji kao i radeon VII.

 

Kako god na trziste ja osobno ne mogu utjecat uvijek cu kupovat ono sto mi se najvise bude svidalo i tom momentu.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

RTX 3800 će koštati 5000kn kada izađe rtx 4800,. RTX 3800 mima msrp 700$ što je kod nas uvijek bilo cc 7000 kn. Ako ju uloviš za 6500 ikada, možeš biti sretan.

 Ironično, ja otkazao Trinity za 6000 sa Amazona. Kupio Phantom za 7200, debil.

 

Prvi val (tko je uhvatio) je stvarno bio relativno jeftin.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
da, ali koliko znam kod nas nije bila nikada jeftinija od 6500

uglavnom on će čekati na tih 5000kn još nekoliko godina 😂
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 15:24 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
da, ali koliko znam kod nas nije bila nikada jeftinija od 6500

 Phoenixice su bila 6500 što je fakat dobra cijena koliko su se vani prodavale.

 

Jednom ujutro je 3070 bila 4500. Čim su počeli rokat, odma digli na 4800.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-asrock-radeon-rx-6800-phantom-gaming-d-16gb-gddr6-051800735

 

Evo za one kojima je Nvidia preskupa i koji su ju pljuvali dok su željno isčekivali jeftine i superiorne Radeonke

Što više vrijeme prolazi ja sve sretniji sa rtx 3070 i cijenom po kojoj sam ju kupio, kako stvari stoje neće se skoro situacija sa cijenama grafičkih dovesti u normalu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 16:04 (lobotomac90).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ajd da su se i Dery i Darth Markus slozili samnom na proslom postu.

Evo i u Protisu klik.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Ajd da su se i Dery i Darth Markus slozili samnom na proslom postu.

Evo i u Protisu klik.

 

Ovo Nicky kupuje 10/10.



 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
MGloc kaže...

Ajd da su se i Dery i Darth Markus slozili samnom na proslom postu.

Evo i u Protisu klik.

 

Ovo Nicky kupuje 10/10.



 

 

 Neće valjda ovo nitko kupit stvarno ej ovo je brutalno. Amd i trgovci se razbahatili besramno. Ovo je na dnu kvalitete gpu i toliko se napuhalo jebi mate.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 16:34 (dery).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
MGloc kaže...

Ajd da su se i Dery i Darth Markus slozili samnom na proslom postu.

Evo i u Protisu klik.

 

Ovo Nicky kupuje 10/10.



 

 

 mars, jazavci. 1000 eura za to smece od kartice. sta je najtuznije, sve i da das 1500 ne mozes naci karticu koja vrti CP77 u 4k na 60 frejmova, a svi si kosti u jeziku polomili da si oblizu brkove kak su fasovali dobre kartice po super cijeni ove godine. serem im se svima na volan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 16:34 (jovial).
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobro je. Išao nedavno kemijati upgrade svoje kante po webshopovima i gledam koji k* je s cijenama grafi, ovo je još gore od prvotnog "majning krejza". Rekoh idem na forum vidjet jesam li ja lud, al vidim da nisam.

Kontao sam 3060ti, al 4500 od mene neće dobit za to. Rekoh ok, idemo vidjet 2060super - op, 3.5 iljade za kartu koja je prije godinu i pol izašla (za msrp od 400 dolara), to je recimo cijena koja bi mogla biti max za najnabrijanije 3060ti. Bratu sam prošle godine složio komp sa 5700, nje više nema, a 5700xt je najmanje 3600 (kartica koja ima valjda 7-8 modela jačih od nje, kao i 2060s). 2070s za 5 iljada neću ni spominjat. Jel postoji nekakav generalni plan da se populacija pc gamera istrijebi il šta :D.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 16:49 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ElektričnaOvca kaže...

Dobro je. Išao nedavno kemijati upgrade svoje kante po webshopovima i gledam koji k* je s cijenama grafi, ovo je još gore od prvotnog "majning krejza". Rekoh idem na forum vidjet jesam li ja lud, al vidim da nisam.

Kontao sam 3060ti, al 4500 od mene neće dobit za to. Rekoh ok, idemo vidjet 2060super - op, 3.5 iljade za kartu koja je prije godinu i pol izašla (za msrp od 400 dolara), to je recimo cijena koja bi mogla biti max za najnabrijanije 3060ti. Bratu sam prošle godine složio komp sa 5700, nje više nema, a 5700xt je najmanje 3600 (kartica koja ima valjda 7-8 modela jačih od nje, kao i 2060s). 2070s za 5 iljada neću ni spominjat. Jel postoji nekakav generalni plan da se populacija pc gamera istrijebi il šta :D.

 sranje je generalno i bit ce, najmanje do proljeca. ali, ako imas strpljenja, u svakoj ludoj situaciji desavaju se lude stvari. ima dosta ludih losih stvari, ali u svoj ludosti nadje se ponesto i ludo dobro. da se naci polovne stare generacije za dobre cijene.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ebote low end 5500xt asus preko 2kkn, isto tako gtx1660 preko 2k kn, 5700xt skoro ko rtx3060ti , gledam cijene links. Najgore vrijeme za kupovat gpu ikad u povijesti. Ovako je bilo sa ddr4 ramom. Mora se to vratit u normalu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Idealno vrijeme za prodati staru karticu po dobroj cijeni 😄
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
MGloc kaže...

Ajd da su se i Dery i Darth Markus slozili samnom na proslom postu.

Evo i u Protisu klik.

 

Ovo Nicky kupuje 10/10.



 

 

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivorko kaže...
mrsmith kaže...

 Moze li samo pitanje zašto na početku ide clock u minus, jer onda sa istim naponom nize su frekvencije nego prije. Nemam nekih iskustava pa ako može ko objasnit 

 da spustis citav curve i onda dignes samo jednu tocku (recimo 850 mV) na zeljenu frekv (1900) i stisnes na apply i ostatak krivulje se izravna. Onda ti je max frekvencija 1900 - ali NVIDIA oportunisticki boost algoritam ju i dalje tjera iznad toga kad ima mjesta i potrebe, ali na odredenom naponu a ne dize vise napon na 1.1V+, ne udara tolko cesto u power limit, hladnije i tise radi uz nikakav gubitak u performansama, dapace cak i dobitak.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
Luka123 kaže...

Kad imaš u igri Ambient Oclusion+ Screen space reflections što će ti na to RT? 

Iskreno nakrcali su cyberpunk svim mogućim shaderima... vjerojatno žele poslati poruku nvidiji i amd-u.

Teksture izgledaju kao 8K na characteru. Nema razlike između low i ultra na teksturama...

Da u pravoj sam temi. Jer mislim da Ray Tracing je jedno veliko marketinško govno. O tome je govorio i Carmack u već 2005-toj.

Simulacija svake zrake sunca je jednostavno u real time-u nemoguća... Nvidia je forsira, GPU ti počne raditi ko stari usisivač a ti se diviš jer vidiš svoj odraz u lokvi na cesti i sjene, jer se svjetlost odbija pod miljon kuteva i simulira "stvarnost" u fckin igri.

 

Podsjeća me na failure od intela sa larabee iz 2008-9 te.

 

Jedino dobro što sam vidio i što bi Nvidia mogla implementirati je game cache od amd-a...

 

 Več sam sto put napisal, tko je željan Ray Tracing-a eto nek pogleda ovu scenu i to je to.

 

 

Dok barem 50% igrica ne podržava žuto, tu se nema kaj raspravljat ili testirat.

 

Ljudi se glože oko žutoga, a činjenica da Mikrošuft leteče smeče ne koristi više od četri CPU jezgre to je kao nebitno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/pc-igre/microsoft-flight-simulator-2020/271224.aspx?page=2&jumpto=6182725&sort=asc&view=flat

 

Žuto nije govno(za sad je samo marketinški krš), nego eto RT hardver je i dalje preslab.Za dvije ili tri godine, to če več bit sasvim druga priča ali o tome sad nema smisla raspravljat.

 

 

 

Nisam to rekao, krivo čitaš. Rekao sam da je "marketinško govno" a ne sam raytracing da je govno samo da se razumijemo...

Hardware je preslab naravno.

Isto tako ima smisla raspravljati jer nemožeš reklamirati proizvod, "Ray Tracing" etc. kad jedva i radi... A da nije igra iz 95'te.

Zato sam rekao da je "marketinško govno" koje još par godina neće zaživjeti kako spada...

 
Edit: Zaboravio sam link-ati carmacka iz 2004-te, označen je timeline, slušaj što je rekao za quake 2:

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 18:42 (Luka123).
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gainward 3080 je glasan baš jako.

 

Undervolto sam ga al nisam mjenjo fan speed-ove. Nesmeta meni previse glavno da tera.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ebote low end 5500xt asus preko 2kkn, isto tako gtx1660 preko 2k kn, 5700xt skoro ko rtx3060ti , gledam cijene links. Najgore vrijeme za kupovat gpu ikad u povijesti. Ovako je bilo sa ddr4 ramom. Mora se to vratit u normalu.

1660ti na launchu je bila nekih ~2400kn, poslije nekih 4-5mj je palo na oko 2000kn i sad opet modeli sa 2 venta kostaju 2400 i to su jos nedostupni... sad je najgore vrijeme za kupnju ali najbolje vrijeme za prodaju grafi 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ebote low end 5500xt asus preko 2kkn, isto tako gtx1660 preko 2k kn, 5700xt skoro ko rtx3060ti , gledam cijene links. Najgore vrijeme za kupovat gpu ikad u povijesti. Ovako je bilo sa ddr4 ramom. Mora se to vratit u normalu.

sve je u kurcu.

ja sam 2016. na launchu kupio RX470 4GB za 180 funti, kartica je bila najbolji bang4buck za 1080p u povijesti.

dvije godine kasnije, gledam ocu li nesto apgrejdat, gledam ponudu, i jedino kaj je imalo smisla je RX570, nekih 15-20% skuplja (inflacija, prirodni rast cijena, rudari kripta..) od RX470, a dobijes tu i tamo koji FPS na 1080p, jebeno.

oces danas kupiti nesto u rangu do 150-200 eura - i taj cjenovni rang je skroz nestao, a vrijeme je savrseno za neku 1080p grafu bez dodatnog napajanja i nekim laganim hladjenjem.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 19:31 (nixass).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Ebote low end 5500xt asus preko 2kkn, isto tako gtx1660 preko 2k kn, 5700xt skoro ko rtx3060ti , gledam cijene links. Najgore vrijeme za kupovat gpu ikad u povijesti. Ovako je bilo sa ddr4 ramom. Mora se to vratit u normalu.

 A da Asus, gdje to u Konzumu ili Linksu?Žuto bi zapravo bila verzija sa 4gb memorije, a pogleč kolko za keš košta Powercolor verzija sa 8gb memorije.

 

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-powercolor-radeon-rx-5500xt-8gb-gddr6/160198

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pod detaljan opis piše 4. Trebalo bi zvat da se provjeri. Svejedno to je jednostavno preslabo odnosno bit će. Tko može težit nekom mid rangeu tipa 5700XT ili 2060S bi trebao ić u tom smjeru. Zasad se 3060Ti čini kao najbolja mid range kartica kroz nekoliko generacija. Vidjet ćemo kroz pola godine stabilizaciju cijena. Vrijedi 3900, ne vrijedi 5300. Tko misli kupit za 5300 neka gleda RTX 3070. Ili se protegne do 3080. Kad budu dostupne u normalnom broju i stabiliziraju se nivoi cijena. Bar ja tako mislim sebi piknut 3060Ti, skinut Control, pogledat vodicu i nikad više upalit RT.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne kužim zašto nebi upalio RT ako ti dlss to dozvoljava uz gotovo nikakav vizualni gubitak detalja. I sve to podigne na nivo na kojem možeš gurat na 60/75 fps-a 1440p ili 4k za igre koje nisu shooteri iz prvog lica. To kaj Amd trenutno ima užasan RT bez dlss-a ne znači da to na Nvidiji nije izvedivo ako igra to podržava u pristojnih 60/75 fps-a. S razlogom je na kutiji od kartica naveden dlss kao fičr.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 20:24 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zato što ću moć.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cvaja mojne tisra, još kad ti Intela ušerafimo u konfu bit ćeš glavni baja u kvartu. Onda ćeš bit plug and play bitanga.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 20:57 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
WarRage kaže...

Gainward 3080 je glasan baš jako.

 

Undervolto sam ga al nisam mjenjo fan speed-ove. Nesmeta meni previse glavno da tera.

 Koji model imaš? Ne znam kak su općenito 3080 naspram 3070, ali 3070 phantom mi ne prelazi 62-66°C u zatvorenom kućištu a tiša mi je dosta od rx580 nitro+ koja je manjih performasni i potrošnje

14 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

3060Ti 4000kn na njuški.

 

Koliko vidim, 400kn jeftinije od najjeftinije na nabavi.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Pod detaljan opis piše 4. Trebalo bi zvat da se provjeri. Svejedno to je jednostavno preslabo odnosno bit će. Tko može težit nekom mid rangeu tipa 5700XT ili 2060S bi trebao ić u tom smjeru. Zasad se 3060Ti čini kao najbolja mid range kartica kroz nekoliko generacija. Vidjet ćemo kroz pola godine stabilizaciju cijena. Vrijedi 3900, ne vrijedi 5300. Tko misli kupit za 5300 neka gleda RTX 3070. Ili se protegne do 3080. Kad budu dostupne u normalnom broju i stabiliziraju se nivoi cijena. Bar ja tako mislim sebi piknut 3060Ti, skinut Control, pogledat vodicu i nikad više upalit RT.

 Ma fučkaš Protis opis. Gledaj samo prodajnu kodnu oznaku, ili kataloški broj pa kad ga Googlaš vodit te drito na 8GB model.Dakle to je taj model, ali ako ti podvale nekaj drugo ipak imaš pravo na povrat love.

 

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk02RbUQKV7GEpw8xOnjw1UEr11ajKQ:1607888090363&q=AXRX+5500XT+8GBD6-DH/OC&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjeoNvz2cvtAhXtkYsKHeAHC3AQBSgAegQIBxAv&biw=1996&bih=994

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 21:40 (rambox).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
cvaja997 kaže...

Pod detaljan opis piše 4. Trebalo bi zvat da se provjeri. Svejedno to je jednostavno preslabo odnosno bit će. Tko može težit nekom mid rangeu tipa 5700XT ili 2060S bi trebao ić u tom smjeru. Zasad se 3060Ti čini kao najbolja mid range kartica kroz nekoliko generacija. Vidjet ćemo kroz pola godine stabilizaciju cijena. Vrijedi 3900, ne vrijedi 5300. Tko misli kupit za 5300 neka gleda RTX 3070. Ili se protegne do 3080. Kad budu dostupne u normalnom broju i stabiliziraju se nivoi cijena. Bar ja tako mislim sebi piknut 3060Ti, skinut Control, pogledat vodicu i nikad više upalit RT.

 Ma fučkaš Protis opis. Gledaj samo prodajnu kodnu oznaku, ili kataloški broj pa kad ga Googlaš vodit te drito na 8GB model.Dakle to je taj model, ali ako ti podvale nekaj drugo ipak imaš pravo na povrat love.

 

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk02RbUQKV7GEpw8xOnjw1UEr11ajKQ:1607888090363&q=AXRX+5500XT+8GBD6-DH/OC&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjeoNvz2cvtAhXtkYsKHeAHC3AQBSgAegQIBxAv&biw=1996&bih=994

 

 

 Haha to sam ja radio kad sam kupovao 3080 , samo bi kataloški broj proizvoda upisao. Za ovaj tvoj koliko vidim je: AXRX5500XT8GBD6-DH/O  

everyday i'm shuffling...
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Ivorko kaže...
mrsmith kaže...

 Moze li samo pitanje zašto na početku ide clock u minus, jer onda sa istim naponom nize su frekvencije nego prije. Nemam nekih iskustava pa ako može ko objasnit 

 da spustis citav curve i onda dignes samo jednu tocku (recimo 850 mV) na zeljenu frekv (1900) i stisnes na apply i ostatak krivulje se izravna. Onda ti je max frekvencija 1900 - ali NVIDIA oportunisticki boost algoritam ju i dalje tjera iznad toga kad ima mjesta i potrebe, ali na odredenom naponu a ne dize vise napon na 1.1V+, ne udara tolko cesto u power limit, hladnije i tise radi uz nikakav gubitak u performansama, dapace cak i dobitak.

 Shvaćam taj dio sa naponom ali ovo zasto ide minus kod core clocka bas sadd radim benchmark u unigine heaveanu i kad dignem core clock odnosno citav curve onda dobija 2.5 fpsa više cak a temperatura identična. Možda sam nešto propustia pokusat cu više puta da se uvjerim

Hvala 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice