NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.779.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Na Palitu me jedino brine jedan osmopinac za napajanje, a nije baš da 3060ti malo vuče, inače bi već bila u košarici - feel free to change my mind

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pozdrav, što te točno brine oko 1x8pin priključka?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

A nisam ni sam siguran, jel ne bi to utjecalo na stabilnost u radu/dugotrajnost kartice?

Isto tako, imam 1440p 165hz monitor, pa si mislim da bi mi nekako 3070/3080 bolje sjela

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Generalno 1*8pin (2*8pin je ista stvar ako je sa istog kabla) može pružati oko 280-290W, bez problema. Ako je Palit napravio tako i daje garanciju 36mj., ne vidim brigu. To mi je logičnije nego kad na grafu od 180W stave 1*8 i 1*6pin, čisto rasipanje priključaka. Sumnjam da Nvidia generalno ima nekih problema sa "kršenjem" (nestabilnosti) kartica, izuzev problema sa reference 3080 (ako se ne varam).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

1X8 pin daje do 150 W + pcie 75w što je 225w potrošnje, i sigurno je u biosu limitirana na toliko bez obzira koliko ju pokušavaš tjerati kloikanjem. tako da nikakvih nestabilnosti ne može biti nego samo manji OC potencijal od grafa sa više konektora.

ali za takav bolji OC potencijal treba i bolji hladnjak što ova grafa i tako nema. sve je to sigurno projektirano od njihovih inžinjera, ako nije ima garanciju od tri godine.

Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije li limit za 8-pinski konektor 150W? Što bi trebalo da bude ok za 3060Ti, pošto i PCI-Express slot može da da do 75W, ali ne ostavlja previše lufta.

 

EDIT: Forumaš je bio brži. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 11:07 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

1X8 pin daje do 150 W + pcie 75w što je 225w potrošnje, i sigurno je u biosu limitirana na toliko bez obzira koliko ju pokušavaš tjerati kloikanjem. tako da nikakvih nestabilnosti ne može biti nego samo manji OC potencijal od grafa sa više konektora.

ali za takav bolji OC potencijal treba i bolji hladnjak što ova grafa i tako nema. sve je to sigurno projektirano od njihovih inžinjera, ako nije ima garanciju od tri godine.

 Ionako OC grafičke i nema nekakvog smisla u vidu ogromong benefita.Nego kolega jesi li ugradio novu grafičku?

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nisam baš uvjeren, to su neke konzervativne mjere. 980TI troši podosta overclockana i nije bilo problema na jednom kablu 1*8pin+1*6pin (ako se ne varam)
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

150W je specifikacija, ali može dati i više.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A gle, čitao sam review za Gigu 3060Ti i kažu da je limitirana powerom za OC (isto tako ima 1x8pin).. isto vrijedi i za Palit onda. No, to nije kartica koju uzimaš za heavy OC... to uzmeš i voziš stock ili eventualno undervolt :) - za to si sigurno miran.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Točno to
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
funny games kaže...
forumaš kaže...

1X8 pin daje do 150 W + pcie 75w što je 225w potrošnje, i sigurno je u biosu limitirana na toliko bez obzira koliko ju pokušavaš tjerati kloikanjem. tako da nikakvih nestabilnosti ne može biti nego samo manji OC potencijal od grafa sa više konektora.

ali za takav bolji OC potencijal treba i bolji hladnjak što ova grafa i tako nema. sve je to sigurno projektirano od njihovih inžinjera, ako nije ima garanciju od tri godine.

 Ionako OC grafičke i nema nekakvog smisla u vidu ogromong benefita.Nego kolega jesi li ugradio novu grafičku?

 nije sigurno ni da ću je dobiti ovaj tjedan :D čekam, a sutra bi mi trebao doči kupac za trenutnu gtx 1070 za 1300 kn. na kraju krajeva bojim se da ću ovu prodati a da će me zajebati za novu. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
funny games kaže...
forumaš kaže...

1X8 pin daje do 150 W + pcie 75w što je 225w potrošnje, i sigurno je u biosu limitirana na toliko bez obzira koliko ju pokušavaš tjerati kloikanjem. tako da nikakvih nestabilnosti ne može biti nego samo manji OC potencijal od grafa sa više konektora.

ali za takav bolji OC potencijal treba i bolji hladnjak što ova grafa i tako nema. sve je to sigurno projektirano od njihovih inžinjera, ako nije ima garanciju od tri godine.

 Ionako OC grafičke i nema nekakvog smisla u vidu ogromong benefita.Nego kolega jesi li ugradio novu grafičku?

 nije sigurno ni da ću je dobiti ovaj tjedan :D čekam, a sutra bi mi trebao doči kupac za trenutnu gtx 1070 za 1300 kn. na kraju krajeva bojim se da ću ovu prodati a da će me zajebati za novu. 

 Sretno sa prodajom i naravno sretno sa dostavom  

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da se piše o Pcie pinovima za grafu pa me zanima igra li jako ulogu ako je grafa koja zahtjeva x2 8 pina spojena preko istog kabla? Pitam jer sam ja svoju rtx 3070 tako spojio pa da znam ima li smisla prespajati ili je sigurno i ovako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

Vidim da se piše o Pcie pinovima za grafu pa me zanima igra li jako ulogu ako je grafa koja zahtjeva x2 8 pina spojena preko istog kabla? Pitam jer sam ja svoju rtx 3070 tako spojio pa da znam ima li smisla prespajati ili je sigurno i ovako?

Tako je meni bila spojena 3080 bez problema, ovisi o napajanju ali u velikoj većini slučajeva nema frke.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...

Vidim da se piše o Pcie pinovima za grafu pa me zanima igra li jako ulogu ako je grafa koja zahtjeva x2 8 pina spojena preko istog kabla? Pitam jer sam ja svoju rtx 3070 tako spojio pa da znam ima li smisla prespajati ili je sigurno i ovako?

Tako je meni bila spojena 3080 bez problema, ovisi o napajanju ali u velikoj većini slučajeva nema frke.

 

Nisam ni ja primjetio da nešto ne valja, ali kada se već piše o tome da provjerim da ne bi bilo nismo znali. Najjače od svega što sam kupio baš za ovu grafu jače napajanje koje ima 2 Pcie kabla ali drugi nisam uopće namonitrao,a lijen sam vaditi napajanje van opet. Ne planiram clockati ni ništa gdje bi eventualno to možda igralo ulogu.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...

Vidim da se piše o Pcie pinovima za grafu pa me zanima igra li jako ulogu ako je grafa koja zahtjeva x2 8 pina spojena preko istog kabla? Pitam jer sam ja svoju rtx 3070 tako spojio pa da znam ima li smisla prespajati ili je sigurno i ovako?

Tako je meni bila spojena 3080 bez problema, ovisi o napajanju ali u velikoj većini slučajeva nema frke.

 

Nisam ni ja primjetio da nešto ne valja, ali kada se već piše o tome da provjerim da ne bi bilo nismo znali. Najjače od svega što sam kupio baš za ovu grafu jače napajanje koje ima 2 Pcie kabla ali drugi nisam uopće namonitrao,a lijen sam vaditi napajanje van opet. Ne planiram clockati ni ništa gdje bi eventualno to možda igralo ulogu.

 Nemaš brige,ako radi sve kako spada onda to je onda to! Koje napajanje je u pitanju?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
funny games kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...

Vidim da se piše o Pcie pinovima za grafu pa me zanima igra li jako ulogu ako je grafa koja zahtjeva x2 8 pina spojena preko istog kabla? Pitam jer sam ja svoju rtx 3070 tako spojio pa da znam ima li smisla prespajati ili je sigurno i ovako?

Tako je meni bila spojena 3080 bez problema, ovisi o napajanju ali u velikoj većini slučajeva nema frke.

 

Nisam ni ja primjetio da nešto ne valja, ali kada se već piše o tome da provjerim da ne bi bilo nismo znali. Najjače od svega što sam kupio baš za ovu grafu jače napajanje koje ima 2 Pcie kabla ali drugi nisam uopće namonitrao,a lijen sam vaditi napajanje van opet. Ne planiram clockati ni ništa gdje bi eventualno to možda igralo ulogu.

 Nemaš brige,ako radi sve kako spada onda to je onda to! Koje napajanje je u pitanju?

 

Seasonic core 650

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
funny games kaže...
lobotomac90 kaže...
mrsmith kaže...
lobotomac90 kaže...

Vidim da se piše o Pcie pinovima za grafu pa me zanima igra li jako ulogu ako je grafa koja zahtjeva x2 8 pina spojena preko istog kabla? Pitam jer sam ja svoju rtx 3070 tako spojio pa da znam ima li smisla prespajati ili je sigurno i ovako?

Tako je meni bila spojena 3080 bez problema, ovisi o napajanju ali u velikoj većini slučajeva nema frke.

 

Nisam ni ja primjetio da nešto ne valja, ali kada se već piše o tome da provjerim da ne bi bilo nismo znali. Najjače od svega što sam kupio baš za ovu grafu jače napajanje koje ima 2 Pcie kabla ali drugi nisam uopće namonitrao,a lijen sam vaditi napajanje van opet. Ne planiram clockati ni ništa gdje bi eventualno to možda igralo ulogu.

 Nemaš brige,ako radi sve kako spada onda to je onda to! Koje napajanje je u pitanju?

 

Seasonic core 650

 Dobro napajanje,samo peglaj bez beda!

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Otišlo je ovo u kurazzzzz, mislim 3060ti

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Otišlo je ovo u kurazzzzz, mislim 3060ti

 Ma đe https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-8gb-gddr6-051800731?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jos jednom liku jucer govorim da ili uzima grafu danas/sutra ili ju uzima za par dana po 1000kn vecoj cijeni 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma da, ako nemaš neko oronulo napajanje (noname), nego nešto poznatije, po mogučnosti Gold+, nema tu zime. A onda usputno ovo što sam govorio, preko kabla može ići do 280-290w, što i dokazuje korištenje 3070 i 3080 u vašim slučajevima, a ne tvrdnja da može ići samo do 150w.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Otišlo je ovo u kurazzzzz, mislim 3060ti

Ufff

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ima netko da je kupio i isprobao ovu Palit 3060ti? Temperature (core i memorija), buka ventilatora na nekih 50% i može li hladiti adekvatno sa tim okretajima.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hrvacki trgovci najjači.

 

ja uzeo u ADM-u 5900x za 4300 kn 3 dana poslje 5200 hahahahaha dost dobro...

 

Nezna se ko je luđi tu dal ovi što rokaju te cijene ili ovi što kupuju za njih... al ovčica dovoljno već tu i na forumu gdje bi ekipa trebala biti svjesni i zahtjevna po pitanju cijena i tržišta, onda mogu samo mislit kolko ima mulaca hypebeast gamera kojima roditelji kupuju ovakve kerefeke.

 

Al najveći paradoks od svega mi je što da netko na bug oglasnik stavi da prodaje nešto što nije 70% sniženo padaju thumbs down ko proljetna kiša a kad rvatski poduzetnici lupaju cijene koje su 200% od nepostojećeg retaila onda se namješta u doggy position.

 

#YOLO
Moj PC  
12 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Otišlo je ovo u kurazzzzz, mislim 3060ti

 Ma đe https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-palit-geforce-rtx-3060ti-dual-8gb-gddr6-051800731?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jos jednom liku jucer govorim da ili uzima grafu danas/sutra ili ju uzima za par dana po 1000kn vecoj cijeni 

 Jel ovo još okej cijena ili za 1000kn veća? Mozak mi se izmješao od ovih scalp tupljenja zadnjih 5 stranica

-
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mrmo kaže...
Ima netko da je kupio i isprobao ovu Palit 3060ti? Temperature (core i memorija), buka ventilatora na nekih 50% i može li hladiti adekvatno sa tim okretajima.

 

imaš recenziju ovdje

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zahvaljujem na odg.. Ma jesam gledao, koliko je detaljan, u isto ime i nije. Po onim termalnim slikama, grafičkama ni ne treba cooler, koliko su hladne u load-u. U afterburner popisu ima sve osim memory temp. Pa ne vidim ima li pada performansi zbog izgaranja memory čipova, iako je grafa na 69C. Uspoređuje palit 3060ti, a ne stavi niti jednu drugu marku od 3060ti, pa sad ti misli.
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mrmo kaže...
Zahvaljujem na odg.. Ma jesam gledao, koliko je detaljan, u isto ime i nije. Po onim termalnim slikama, grafičkama ni ne treba cooler, koliko su hladne u load-u. U afterburner popisu ima sve osim memory temp. Pa ne vidim ima li pada performansi zbog izgaranja memory čipova, iako je grafa na 69C. Uspoređuje palit 3060ti, a ne stavi niti jednu drugu marku od 3060ti, pa sad ti misli.

 Vjerojatno jer je taj review rađen prvi/među prvima od 3060ti, pa nije imao druge za usporedbu, a sada nije updateao grafove.

Anyways, naručio sam ju, pa ću javiti dojmove kad stigne

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mrmo kaže...
Zahvaljujem na odg.. Ma jesam gledao, koliko je detaljan, u isto ime i nije. Po onim termalnim slikama, grafičkama ni ne treba cooler, koliko su hladne u load-u. U afterburner popisu ima sve osim memory temp. Pa ne vidim ima li pada performansi zbog izgaranja memory čipova, iako je grafa na 69C. Uspoređuje palit 3060ti, a ne stavi niti jednu drugu marku od 3060ti, pa sad ti misli.

 Pričekaj da kolega dobije svoju pa ti veli iz prve ruke.Sigurno ne vjerujem nekome ko dobije besplatno grafičke kartice,svatko svojeg konja hvali ili u ovom slučaju (sugga)graphic daddy-a!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice