NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.788.547
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što se tiče amd a još je sve rekla kazala.

 Svi će reći kako obećaju pa bude malo slabije.

Ako big navi bude bio kao i inače 1 posto slabiji od onog sto su rekli a temperature budu oke  ruku na srce amd je bolja opcija.

Amd je itekako konkuretan nvidiji priznali ili ne jer svi bazirani na proslu seriju komentirali su rx 5700xt no sada i amd ima raytracing.

Cijenovno su jeftiniji a realno zeleni fun boy ce svaki napredak crvenih koriti s necim.

Koga briga ako imam iste performanse po nizoj cijeni po meni  je to extra.

Volio bih najvise radi hejtera da amd utera zelenima i da se spuste na zemlju ovo sto danas imamo od njih trebalo je biti sa drugom serijom rtx a ne svake dve tri serije se vidi pomak i to kad ga vidis situacija je takva da je teze dobavljivo nego bazuka...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3060Ti bi trebala biti prikazana 17.11. Po specsima se čini da će prema 3070 biti kao 3080 prema 3090, sada valja čekati.

 

Source

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa nije rekla kazala, amd ima odlicne grafičke i cijenovno su tu gdje bi trebale biti.Samo što najveći problem što im taj raytrace i dlss baš nisu dobro ispolirani, bit će borbe to je sigurno, što će se dogoditi u narednim mjesecima vidjet ćemo.Isto ako se sjećate kad je amd izbacio api mantle, gdje je bio za nijansu bolji od dx11 pa je onda izašao vulcan i dx12 gdje se baš nije pokazao kao dobar izbor.Nvidia je se sad pobrinula da to izgleda dobro, što će u narednim generacijama doći od novih fićera upitnik je.Ako nvidia prva ubaci te nove ficere odmah je gore za amd jer publika je takva, svi vole nešto novo a ne da je monotono.Konkurencija je uvjek dobro došla a to ne treba puno spominjati, zašto pa vjerovatno zbog naši đepova.
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

 cijena znamo standardna dolar x10= 4000kn  jebeeennnnn im sve do stotog kolina

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kao da će biti drugačije i sa amd, još ovaj btc raste nebi me iznenadilo da budu duplo skuplje.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

A kaže ovaj bit će prava stvar. Ništa, uzimam 5700XT još dok ima.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mandarina123 kaže...

3060Ti bi trebala biti prikazana 17.11. Po specsima se čini da će prema 3070 biti kao 3080 prema 3090, sada valja čekati.

 

Source

 PA to sve neki datumi dan prije/poslije AMD-ovih datuma. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

A kaže ovaj bit će prava stvar. Ništa, uzimam 5700XT još dok ima.

 Ma bez brige, cim izade Big Navi, bit ce kod nas koliko god hoces kartica, naravno sve po MSRP-u, nitko iznad 4 milje nece dati za 6800

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Malo trolam, ne isplati se 5700 XT sada. 4000 za 3060 na launchu bude u redu, međutim bit će i preko toga kod nas. 2070 super je 4500, 3060 bude tu negdje po perf, vjerojatno i cijenom.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:09 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:09 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa vi koji imate 3080,na koliko vam se max boosta?

Meni djeluje kao da mi je auto boost max postavljen na 2010mhz jer konstantno ide na tu vrijednost ali ne iznad....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate 3080,na koliko vam se max boosta?

Meni djeluje kao da mi je auto boost max postavljen na 2010mhz jer konstantno ide na tu vrijednost ali ne iznad....

Moja boosta na 2040 Mhz na default postavkama, ali imam podešeno na undervolt 862mV i 1910 Mhz flat (mozda 2-3% performance loss ako uopce, ali je zato kartica 10c hladnija - ne ide preko 68-69c u zatvorenom kućištu i ventovi ne dižu više od 1.7k rpm, prezadovoljan s undervoltom).

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate 3080,na koliko vam se max boosta?

Meni djeluje kao da mi je auto boost max postavljen na 2010mhz jer konstantno ide na tu vrijednost ali ne iznad....

Moja boosta na 2040 Mhz na default postavkama, ali imam podešeno na undervolt 862mV i 1910 Mhz flat (mozda 2-3% performance loss ako uopce, ali je zato kartica 10c hladnija - ne ide preko 68-69c u zatvorenom kućištu i ventovi ne dižu više od 1.7k rpm, prezadovoljan s undervoltom).

Fantasticno.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja undervolt na 850 mV (iako prolazi Port Royale i na 842) i 1900 MHz - al to ne znaci da mi samo dotam boosta, to je bitno! To je u teoriji granica ali oportunisticki boost algoritam dize dokle god moze na danom naponu, kod mene boosta do cca 1970 uredno - makar mi je u curveu na 1900 postavljen maksimum. Inace, dobio sam performanse undervoltom u odnosu na stock, a ne izgubio :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 22:37 (Minneyar).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

GAINWARD 1980MHZ

 

 

Jel itko od vas i probao OC ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 22:58 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Končar 2150 mhz
 
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Ja undervolt na 850 mV (iako prolazi Port Royale i na 842) i 1900 MHz - al to ne znaci da mi samo dotam boosta, to je bitno! To je u teoriji granica ali oportunisticki boost algoritam dize dokle god moze na danom naponu, kod mene boosta do cca 1970 uredno - makar mi je u curveu na 1900 postavljen maksimum. Inace, dobio sam performanse undervoltom u odnosu na stock, a ne izgubio :)

 Koliki je stock napon? 1.1V? Onda je bome i to dobar UV a grafa sasvim solidno boosta nije tsj ssmsung node toliko los neznam sta hoce nevidija kod TSMC a ovo jos jeftinije

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...

GAINWARD 1980MHZ

 

 

Jel itko od vas i probao OC ?

 

HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...

Ja undervolt na 850 mV (iako prolazi Port Royale i na 842) i 1900 MHz - al to ne znaci da mi samo dotam boosta, to je bitno! To je u teoriji granica ali oportunisticki boost algoritam dize dokle god moze na danom naponu, kod mene boosta do cca 1970 uredno - makar mi je u curveu na 1900 postavljen maksimum. Inace, dobio sam performanse undervoltom u odnosu na stock, a ne izgubio :)

 Koliki je stock napon? 1.1V? Onda je bome i to dobar UV a grafa sasvim solidno boosta nije tsj ssmsung node toliko los neznam sta hoce nevidija kod TSMC a ovo jos jeftinije

 Da, 1.1V je stock. Sta reci, undervolt je novi overclock kolko je sve nabrijano out of the box nepotrebno. Smijesno da jos i dobis bolje peformanse - ocito daju za svaki slucaj viska napona kako bi osigurali da ce svaki cak i losiji primjerak raditi kak spada. 

 

I ne, ne planiram ni probavat overclock, dobici su po 3-5% za 100-150W vecu potrosnju i proporcionalnu vece grijanje i buku. Ne dolazi u obzir :)

 

EDIT: Evo i link s videom kako undervoltati i sto se tocno time dobiva:

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 23:49 (Minneyar).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
psihoroba kaže...

GAINWARD 1980MHZ

 

 

Jel itko od vas i probao OC ?

 

HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...

Ja undervolt na 850 mV (iako prolazi Port Royale i na 842) i 1900 MHz - al to ne znaci da mi samo dotam boosta, to je bitno! To je u teoriji granica ali oportunisticki boost algoritam dize dokle god moze na danom naponu, kod mene boosta do cca 1970 uredno - makar mi je u curveu na 1900 postavljen maksimum. Inace, dobio sam performanse undervoltom u odnosu na stock, a ne izgubio :)

 Koliki je stock napon? 1.1V? Onda je bome i to dobar UV a grafa sasvim solidno boosta nije tsj ssmsung node toliko los neznam sta hoce nevidija kod TSMC a ovo jos jeftinije

 Da, 1.1V je stock. Sta reci, undervolt je novi overclock kolko je sve nabrijano out of the box nepotrebno. Smijesno da jos i dobis bolje peformanse - ocito daju za svaki slucaj viska napona kako bi osigurali da ce svaki cak i losiji primjerak raditi kak spada. 

 

I ne, ne planiram ni probavat overclock, dobici su po 3-5% za 100-150W vecu potrosnju i proporcionalnu vece grijanje i buku. Ne dolazi u obzir :)

 

EDIT: Evo i link s videom kako undervoltati i sto se tocno time dobiva:

 

3-7% manje perf za jedno 80-110W nije lose. Vidim da je moderno da svaku graficku sada UV- ja sam iskreno radio samo sa svojom vegom, ali sam i dizao takt, imemorije inevjerujem da cu NAVI UV-ati 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 0:10 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 1:54 (Cryogenic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Njemcima je puno 700€ za rtx3070 ahahaha, stoje na lageru.Njemci vole amd,čekaju?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 9:57 (dery).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Offtopic

ZASTO mi forum konstantno trpa autore koje pratim?

Kako iskljucit tu automatsku nebulozu?....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

 Njemcima je puno 700€ za rtx3070 ahahaha, stoje na lageru.Njemci vole amd,čekaju?

Smijeh je da ekipa ne ebay.de pokusava prodat skuplje nego sto su u trgovini lol.

Cini se da je rtx3070 doslo puno vise nego rtx3080/90

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

 Njemcima je puno 700€ za rtx3070 ahahaha, stoje na lageru.Njemci vole amd,čekaju?

 NE vec nijemci su malo "pametniji" narod pa im nije bed cekati evo drugi dan MF ima RTX u prodaji i jedva su uspijeli na 3 modela okrzuti 100 prodanih primjeraka... Pitam se opet tko ce dati novce za 2080ti kada jedna 600 eura 6800 sa duplo vise video memorije u prosijeku razvaliola tu karticu za 18%.

Ili trebaju svabe ovako ko ameri dosli po 3090 pa bili i sretni  da odu sa 3070.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znaci 18% skuplja kartica je 18% bolja?

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...

Znaci 18% skuplja kartica je 18% bolja?

 Da. I 100% vise  memorije.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

treba sačekat 3rd party revjuvse da nebi bilo plakanja kasnije :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neće vjv biti plakanja.

Koliko ja vidim obje strane se mogu zahebat +-10% u pojedinim igrama i scenarijima. S time da za nVidiu sve znamo, a AMD će nas vjv sve iznenadit... sad, pozitivno ili negativno, to treba pričekat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napokon i kod mene stigla ASUS TUF OC 3080 :-)

Temp 62c nakon 20 min igranja RR2 4k,tako da sam super zadovoljan.

Mexx
Moj PC  
25 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice